Resultater Danish Open Coastal Rowing / DM Coastalroning, Rødvig 2018

104
W1x coastal Åben Kvinder 1x coastal - 6000m 1. Afdeling
2018-09-01 12:30
Plac. # Navn Tid
1 17 Danske Studenters Roklub III
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
31:33.90
2 41 Helsingborg Roddklubb I
  • Maria Pelvén(1)
31:49.62
3 43 Danske Studenters Roklub II
  • Julie Schou(1)
33:38.58
4 48 Danske Studenters Roklub I
  • Lea Benedicte Skov Hansen(1)
35:33.04
5 39 Horsens Roklub I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
37:15.26
105
M1x coastal Åben Mænd 1x coastal - 6000m 1. Afdeling
2018-09-01 10:30
Plac. # Navn Tid
1 16 Danske Studenters Roklub III
  • Mark Hartsteen(1)
29:30.21
2 59 Kalundborg Roklub II
  • Aleksander Hansen(1)
29:36.87
3 41 Helsingborg Roddklubb I
  • Peter Berg(1)
29:40.35
4 17 Vesla?ský klub Slavia Praha I
  • Vitezslav Huja(1)
29:48.59
5 60 Kalundborg Roklub I
  • Kåre Mattesen(1)
31:23.77
6 43 Danske Studenters Roklub I
  • Martin Schjerning(1)
33:00.97
7 37 Roforeningen KVIK I
  • Mark Van Herk(1)
36:05.51
107
50+M1x coastal Masters Mænd  50+  1x coastal - 6000m 1. Afdeling
2018-09-01 10:30
Plac. # Navn Tid
1 40 Helsingborg Roddklubb I
  • Jonathan Wright(1)
31:37.63
2 19 Roforeningen KVIK I
  • Jacob Sørensen(1)
33:47.78
3 51 Danske Studenters Roklub II
  • Søren Strange(1)
34:48.72
4 39 Horsens Roklub I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
35:35.50
5 61 Kalundborg Roklub I
  • Per Hansen(1)
36:56.55
108
W2x coastal Åben Kvinder 2x coastal - 6000m 1. Afdeling
2018-09-01 11:10
Plac. # Navn Tid
1 42 Helsingborg Roddklubb I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Maria Pelvén(2)
28:44.17
2 46 Danske Studenters Roklub I
  • Kate Petersen(1)
  • Julie Schou(2)
28:53.97
3 49 Danske Studenters Roklub II
  • Helle Tibian(1)
  • Margit Haahr Hansen(2)
30:43.92
4 18 Roforeningen KVIK I
  • Dorte Lassen(1)
  • Ulla Jakobsen(2)
34:03.52
5 14 Danske Studenters Roklub IV
  • Nikoline Kroll(1)
  • Louise Hyldager(2)
35:24.03
6 30 Roforeningen KVIK II
  • Kim Dalby(1)
  • Gunnur Gunnarsdotttir(2)
35:55.93
7 15 Roklubben Stevns I
  • Louise Lykke Jørgensen(1)
  • Karin Raahauge(2)
37:12.96
109
M2x coastal Åben Mænd 2x coastal - 6000m 1. Afdeling
2018-09-01 14:00
Plac. # Navn Tid
5 62 Kalundborg Roklub I
  • Aleksander Hansen(1)
  • Kåre Mattesen(2)
27:52.77
1 58 Aalborg Roklub I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
28:14.86
2 52 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Thomas Ebert(2)
28:26.17
3 15 Danske Studenters Roklub II
  • Malthe Christiansen(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
30:07.45
4 46 Danske Studenters Roklub I
  • Michael Qvist(1)
  • Asger Tønnesen(2)
31:09.09
110
50+W2x coastal Masters Kvinder  50+  2x coastal - 6000m 1. Afdeling
2018-09-01 11:10
Plac. # Navn Tid
1 55 Skovshoved Roklub I
  • Kate Skavin(1)
  • Lise Hendriksen(2)
36:07.44
111
50+M2x coastal Masters Mænd  50+  2x coastal - 6000m 1. Afdeling
2018-09-01 14:00
Plac. # Navn Tid
1 42 Helsingborg Roddklubb I
  • Jonathan Wright(1)
  • Thomas Olsson(2)
30:39.44
2 55 Skovshoved Roklub I
  • Jesper Skavin(1)
  • Jens Tarp(2)
31:34.86
112
W/M 2x coastal Åben 2x coastal - 6000m 1. Afdeling
2018-09-01 15:40
Plac. # Navn Tid
1 45 Danske Studenters Roklub II
  • Tanja Nors Tardrup(1)
  • Vitezslav Huja(2)
29:05.92
2 47 Danske Studenters Roklub I
  • Martin Schjerning(1)
  • Kate Petersen(2)
29:08.26
3 42 Helsingborg Roddklubb I
  • Peter Berg(1)
  • Maria Pelvén(2)
29:16.79
4 46 Danske Studenters Roklub III
  • Julie Schou(1)
  • Asger Tønnesen(2)
30:05.96
5 15 Danske Studenters Roklub VI
  • Malthe Christiansen(1)
  • Margit Haahr Hansen(2)
31:26.39
6 14 Danske Studenters Roklub V
  • Michael Borg(1)
  • Louise Ruby(2)
31:38.28
7 55 Skovshoved Roklub I
  • Jesper Skavin(1)
  • Sabrina Lykkegaard Svidt(2)
32:29.03
8 49 Danske Studenters Roklub IV
  • Michael Qvist(1)
  • Ieva Harjo(2)
32:56.72
9 52 Lindenborg Roklub I
  • Erik Borup(1)
  • Lisette B Jørgensen(2)
33:13.59
113
W4x+ coastal Åben Kvinder 4x+ coastal - 6000m 1. Afdeling
2018-09-01 15:00
Plac. # Navn Tid
1 57 Roforeningen KVIK I
  • Ulla Eriksen(1)
  • Bie Andersen(2)
  • Tine Aabye(3)
  • Torill Lindebjerg(4)
  • Cecilie Askov Grau(cox)
29:18.95
2 44 Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Lützen Søltoft(1)
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(2)
  • Tanja Igland(3)
  • Tanja Nors Tardrup(4)
  • Andreas Sloth(cox)
29:42.25
114
M4x+ coastal Åben Mænd 4x+ coastal - 6000m 1. Afdeling
2018-09-01 11:50
Plac. # Navn Tid
1 56 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Esben Ravn(2)
  • Asger Laursen(3)
  • Simon Staal Nielsen(4)
  • Mette Louise Karer(cox)
25:26.25
2 7 Helsingborg Roddklubb I
  • Peter Berg(1)
  • Thomas Olsson(2)
  • Jonathan Wright(3)
  • Daniel Böcker(4)
  • Tim Wright(cox)
26:40.12
3 57 Aalborg Roklub II
  • Simon Østergaard Meijer(1)
  • Karl Emil Jøker(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Martin Ask Klausholt(4)
  • Søren Bagger Christensen(cox)
26:56.71
118
U15 W/M 1x coastal Junior u. 15 1x coastal - 3000m 1. Afdeling
2018-09-01 14:40
Plac. # Navn Tid
2 17 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
18:17.50
1 16 Roklubben Stevns I
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
19:17.18
119
U15 W/M 2x coastal Junior u. 15 2x coastal - 3000m 1. Afdeling
2018-09-01 14:40
Plac. # Navn Tid
2 15 Roklubben Stevns I
  • Isabella Bache(1)
  • August Riis Poulsen(2)
19:01.08
1 14 Roklubben Stevns II
  • Anna Iversen(1)
  • Nikolaj Hallsman Olsen(2)
19:31.25