Resultater Danish Open Coastal Rowing / Forbundsmesterskab Coastal Rowing 2022

100
M2x Coastal Mænd 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2022-09-03 12:40
Plac. # Navn 6500m
1 66 DSR IV
  • Lars Fjord Garvey(1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
17:38.61
2 21 Falkenberg RK/Halmstad Rodd I
  • Daniel Böcker(1)
  • Niklas Pettersson(2)
18:22.99
3 78 DSR II
  • Morten Oluf Nielsen(1)
  • Johan Berg(2)
18:55.80
4 51 DSR I
  • Joen Petur Jacobsen(1)
  • Peter Maack Groes(2)
18:57.55
5 74 DSR
  • Timothy Antonie Hansen(1)
  • Oliver Malling Laursen(2)
19:37.14
6 95 Middelfart I
  • Jesper Schmidt(1)
  • Niels Henrik Rauer Hansen(2)
23:13.24
7 99 Assens I
  • Jonas Nielsen (1)
  • Anders Skovlod Jacobsen(2)
25:02.17
105
M1x Coastal Mænd 1x Coastal 4000m 1. Afdeling
2022-09-03 10:30
Plac. # Navn 6500m
1 152 Helsingborg I
  • Peter Berg(1)
19:54.45
2 86 DSR III
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
21:37.08
3 82 DSR I
  • Johan Berg(1)
22:13.33
4 94 Hadsund I
  • Michael Blomstrand(1)
22:46.08
5 25 DSR II
  • Erik Sandberg Schiess(1)
23:34.95
107
50+M1x Coastal Mænd 50+ 1x Coastal 4000m 1. Afdeling
2022-09-03 10:30
Plac. # Navn 6500m
1 61 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
25:29.08
2 47 Hvidovre I
  • Fritz Ganzhorn(1)
28:47.08
3 37 Middelfart I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
31:16.24
108
W2x Coastal Kvinder 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2022-09-03 11:10
Plac. # Navn 6500m
1 66 DSR III
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Anna Calina Schanze(2)
20:00.07
2 78 DSR I
  • Samantha Don Robbins(1)
  • Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller(2)
21:06.83
3 51 DSR IV
  • Amalie Riff Brems(1)
  • Caroline Riff Brems(2)
22:15.36
4 74 DSR/KVIK
  • Nidhu Sivapatham(1)
  • Katrine Jørgensen(2)
24:27.61
109
W1x Coastal Kvinder 1x Coastal 4000m 1. Afdeling
2022-09-03 12:00
Plac. # Navn 4000m6500m
1 47 DSR I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
21:11.520:41.49
2 152 Helsingborg I
  • Maria Berg(1)
21:20.321:20.27
3 25 DSR II
  • Natasha Frandsen(1)
23:16.923:16.89
4 82 DSR III
  • Lea Benedicte Skov Hansen(1)
24:03.624:03.64
110
50+W2x Coastal Kvinder 50+ 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2022-09-03 11:10
Plac. # Navn 4000m6500m
1 36 Middelfart II
  • Diana Korsgaard (1)
  • Heidi Hermansen(2)
23:29.623:29.61
2 56 Skovshoved I
  • Kate Skavin(1)
  • Lise Hendriksen(2)
25:30.825:00.80
3 68 Middelfart I
  • Birgit Rützou(1)
  • Susanne Grønnehave Mogensen(2)
26:14.1.026:14.05
111
50+M2x Coastal Mænd 50+ 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2022-09-03 12:40
Plac. # Navn 4000m6500m
1 98 Fr.cia I
  • Frede Nørskov Nielsen(1)
  • Martin Mortensen(2)
19:39.219:39.17
2 97 Middelfart I
  • Hardy Olesen(1)
  • Claus Rützau(2)
19:45.719:45.67
3 36 Middelfart II
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(1)
  • Ole Bendtsen(2)
20:10.420:10.36
4 67 Skovshoved I
  • Jens Tarp(1)
  • Jesper Skavin(2)
23:11.422:41.42
112
W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2022-09-03 14:50
Plac. # Navn 4000m6500m
1 21 Helsingborg I
  • Peter Berg(1)
  • Maria Berg(2)
17:55.617:55.55
2 78 DSR III
  • Anna Calina Schanze(1)
  • Thorleif Rud Lindholm(2)
18:20.218:20.24
3 66 DSR II
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Johan Berg(2)
19:36.919:06.86
4 74 DSR I
  • Timothy Antonie Hansen(1)
  • Lea Benedicte Skov Hansen(2)
19:40.619:40.64
5 64 KVIK I
  • Katrine Dall(1)
  • Jan Skovø(2)
21:10.021:10.02
113
W4x+ Coastal Kvinder 4x+ Coastal 4000m 1. Afdeling
2022-09-03 14:10
Plac. # Navn 6500m
1 32 DSR I
  • Samantha Don Robbins(1)
  • Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller(2)
  • Sofie Østergaard Jensen(3)
  • Natasha Frandsen(4)
  • Martin Grand Ast(cox)
18:56.33
114
M4x+ Coastal Mænd 4x+ Coastal - DM Mænd åben C4X+ 4000m 1. Afdeling
2022-09-03 12:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
DSR I
Lars Fjord Garvey (1), Jakob Grænge Hansen (2), Joen Petur Jacobsen (3), Peter Maack Groes (4), Martin Grand Ast (5)
115
W/M 4x+ Coastal Kvinder/mænd 4x+ Coastal 4000m 1. Afdeling
2022-09-03 14:10
Plac. # Navn 6500m
1 94 Aalborg I
  • Lærke Kjeldgaard Petersen(1)
  • Sina Brandt(2)
  • Tobias Emil Buch Nielsen(3)
  • Troels Dalgaard Danielsen(4)
  • Camilla Frølund(cox)
19:26.99
116
50+W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 50+ 2x Coastal 4000m 1. Afdeling
2022-09-03 14:50
Plac. # Navn 4000m6500m
1 68 Middelfart III
  • Hardy Olesen(1)
  • Susanne Grønnehave Mogensen(2)
20:36.620:36.55
2 87 Aarhus I
  • Annelene Westh(1)
  • Søren B. Mikkelsen(2)
20:56.620:56.64
3 36 Middelfart II
  • Diana Korsgaard (1)
  • Kaj Nissen (2)
22:05.522:05.49
4 97 Middelfart I
  • Birgit Rützou(1)
  • Claus Rützau(2)
22:31.922:31.86
5 95 Middelfart IV
  • Heidi Hermansen(1)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(2)
22:41.622:41.61
6 96 Aarhus II
  • Marina Stannov(1)
  • Niels Iversen(2)
23:44.023:44.02
7 75 Risskov I
  • Susanne Vestergaard Andersen(1)
  • Michael Lind(2)
29:23.429:23.42