Resultater DRC Testregatta 2016

101
LW1X LW1x - 2000m A Finale
2016-10-02 14:10
Plac. # Navn 2000m
1 9 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
7:47.5
2 15 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Mathilde Persson(1)
7:49.5
3 4 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Iben Østergaard(1)
8:02.6
4 17 Danske Studenters Roklub II
  • Stine Mathiasen(1)
8:04.2
5 10 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
8:11.6
6 5 Roskilde Roklub II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
8:17.4
101
LW1X LW1x - 2000m B Finale
2016-10-02 13:30
Plac. # Navn 2000m
1 8 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Marie Mørch(1)
8:11.7
2 1 Odense Roklub II
  • Line Katrine Olsen(1)
8:14.9
3 14 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
8:21.3
4 13 Roforeningen KVIK I
  • Nicole Juul-Hindsgaul(1)
8:23.2
5 11 Odense Roklub III
  • Sara Nissen(1)
8:23.6
6 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
8:28.6
101
LW1X LW1x - 2000m C Finale
2016-10-02 10:56
Plac. # Navn 2000m
1 2 Danske Studenters Roklub I
  • Lykke Gøtsche Jensen(1)
8:15.9
2 16 Sorø Roklub II
  • (1)
8:33.8
3 12 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
8:51.7
101
LW1X LW1x - 2000m 1. A/B Semifinale
2016-10-02 10:00
Plac. # Navn 2000m
1 15 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Mathilde Persson(1)
8:04.2
2 10 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
8:10.7
3 4 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Iben Østergaard(1)
8:14.8
4 13 Roforeningen KVIK I
  • Nicole Juul-Hindsgaul(1)
8:23.9
5 1 Odense Roklub II
  • Line Katrine Olsen(1)
8:27.7
6 14 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
8:36.2
101
LW1X LW1x - 2000m 2. A/B Semifinale
2016-10-02 10:07
Plac. # Navn 2000m
1 9 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
7:57.0
2 17 Danske Studenters Roklub II
  • Stine Mathiasen(1)
7:58.3
3 5 Roskilde Roklub II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
8:02.6
4 8 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Marie Mørch(1)
8:12.2
5 11 Odense Roklub III
  • Sara Nissen(1)
8:23.3
6 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
8:24.9
101
LW1X LW1x - 2000m 1. Opsamling
2016-10-01 16:21
Plac. # Navn 2000m
1 1 Odense Roklub II
  • Line Katrine Olsen(1)
8:33.7
2 14 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
8:34.2
3 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
8:34.8
4 2 Danske Studenters Roklub I
  • Lykke Gøtsche Jensen(1)
8:35.3
5 16 Sorø Roklub II
  • (1)
8:38.9
6 12 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
9:23.1
101
LW1X LW1x - 2000m 1. Indledende
2016-10-01 10:06
Plac. # Navn 2000m
1 4 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Iben Østergaard(1)
seed20:00.00
2 8 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Marie Mørch(1)
seed30:05.5
3 5 Roskilde Roklub II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
0:07.7
4 1 Odense Roklub II
  • Line Katrine Olsen(1)
0:11.6
5 2 Danske Studenters Roklub I
  • Lykke Gøtsche Jensen(1)
0:17.1
101
LW1X LW1x - 2000m 2. Indledende
2016-10-01 10:36
Plac. # Navn 2000m
1 9 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
seed18:40.6
2 10 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
seed28:50.3
3 11 Odense Roklub III
  • Sara Nissen(1)
9:00.8
4 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
9:15.7
5 12 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
10:08.2
101
LW1X LW1x - 2000m 3. Indledende
2016-10-01 11:00
Plac. # Navn 2000m
1 15 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Mathilde Persson(1)
seed18:14.6
2 17 Danske Studenters Roklub II
  • Stine Mathiasen(1)
8:32.3
3 13 Roforeningen KVIK I
  • Nicole Juul-Hindsgaul(1)
8:37.9
4 16 Sorø Roklub II
  • (1)
seed28:41.9
5 14 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
8:45.5
102
LM1X LM1x - 2000m A Finale
2016-10-02 14:20
Plac. # Navn 2000m
1 9 Hadsund Roklub II
  • Jens Noll Nielsen(1)
7:08.6
2 15 Odder Roklub/KCB I
  • Mathias Larsen(1)
7:11.2
3 3 Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
7:13.2
4 14 Odense Roklub II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:15.8
5 2 Hadsund Roklub III
  • Wiliam Wisholm(1)
7:19.1
6 8 Lyngby Roklub/KKL I
  • Alexander Modest(1)
7:22.9
102
LM1X LM1x - 2000m B Finale
2016-10-02 13:40
Plac. # Navn 2000m
1 10 Odense Roklub III
  • Jesper Fredsted(1)
7:19.3
2 4 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
7:20.5
3 12 Nordslesvigsk Roklub I
  • Niclas Schmidt(1)
7:22.2
4 5 Odense Roklub I
  • Sebastian Terp(1)
7:25.7
5 7 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
7:30.6
6 16 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:37.7
102
LM1X LM1x - 2000m C Finale
2016-10-02 11:10
Plac. # Navn 2000m
1 13 Lyngby Roklub/KKL II
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
7:29.8
2 11 Bagsværd Roklub II
  • Malthe Puro(1)
7:31.8
3 17 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Jakob Grove Klahsen(1)
7:35.9
4 6 Sorø Roklub I
  • (1)
7:49.7
5 1 Bagsværd Roklub I
  • Lars Erik Graudal(1)
7:53.2
102
LM1X LM1x - 2000m 1. A/B Semifinale
2016-10-02 10:14
Plac. # Navn 2000m
1 9 Hadsund Roklub II
  • Jens Noll Nielsen(1)
7:04.7
2 2 Hadsund Roklub III
  • Wiliam Wisholm(1)
7:09.8
3 14 Odense Roklub II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:10.6
4 4 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
7:13.7
5 5 Odense Roklub I
  • Sebastian Terp(1)
7:19.8
6 7 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
7:44.9
102
LM1X LM1x - 2000m 2. A/B Semifinale
2016-10-02 10:21
Plac. # Navn 2000m
1 15 Odder Roklub/KCB I
  • Mathias Larsen(1)
7:11.5
2 3 Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
7:16.2
3 8 Lyngby Roklub/KKL I
  • Alexander Modest(1)
7:19.7
4 12 Nordslesvigsk Roklub I
  • Niclas Schmidt(1)
7:22.9
5 10 Odense Roklub III
  • Jesper Fredsted(1)
7:22.9
6 16 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:42.4
102
LM1X LM1x - 2000m 1. Opsamling
2016-10-01 16:56
Plac. # Navn 2000m
1 12 Nordslesvigsk Roklub I
  • Niclas Schmidt(1)
7:28.9
2 5 Odense Roklub I
  • Sebastian Terp(1)
7:34.2
3 10 Odense Roklub III
  • Jesper Fredsted(1)
7:38.2
4 13 Lyngby Roklub/KKL II
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
7:45.7
5 17 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Jakob Grove Klahsen(1)
7:46.2
6 6 Sorø Roklub I
  • (1)
8:04.7
102
LM1X LM1x - 2000m 2. Opsamling
2016-10-01 16:07
Plac. # Navn 2000m
1 4 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
7:37.8
2 16 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:45.6
3 7 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
7:50.4
4 11 Bagsværd Roklub II
  • Malthe Puro(1)
7:54.5
5 1 Bagsværd Roklub I
  • Lars Erik Graudal(1)
8:11.6
102
LM1X LM1x - 2000m 1. Indledende
2016-10-01 10:18
Plac. # Navn 2000m
1 2 Hadsund Roklub III
  • Wiliam Wisholm(1)
seed27:37.8
2 3 Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht(1)
seed17:39.1
3 4 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
seed37:39.9
4 5 Odense Roklub I
  • Sebastian Terp(1)
7:56.0
5 6 Sorø Roklub I
  • (1)
8:25.5
6 1 Bagsværd Roklub I
  • Lars Erik Graudal(1)
8:30.0
102
LM1X LM1x - 2000m 2. Indledende
2016-10-01 10:48
Plac. # Navn 2000m
1 9 Hadsund Roklub II
  • Jens Noll Nielsen(1)
seed17:32.4
2 8 Lyngby Roklub/KKL I
  • Alexander Modest(1)
seed27:48.5
3 10 Odense Roklub III
  • Jesper Fredsted(1)
seed37:55.1
5 7 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
8:05.3
6 11 Bagsværd Roklub II
  • Malthe Puro(1)
8:08.2
4 12 Nordslesvigsk Roklub I
  • Niclas Schmidt(1)
8:08.4
102
LM1X LM1x - 2000m 3. Indledende
2016-10-01 11:12
Plac. # Navn 2000m
1 15 Odder Roklub/KCB I
  • Mathias Larsen(1)
seed17:41.8
2 14 Odense Roklub II
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
8:00.4
3 13 Lyngby Roklub/KKL II
  • Martin Owczarek Korsner Christensen(1)
8:03.9
4 16 Lyngby Roklub/KKL III
  • Oliver Rying Thomsen(1)
seed28:06.0
5 17 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Jakob Grove Klahsen(1)
8:07.0
103
LM2- LM2- / M2- - 2000m A Finale
2016-10-01 10:24
Plac. # Navn 2000m
1 3 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub I
  • Emil Espensen(1)
  • Steffen Bonde(2)
seed17:03.2
2 4 Sorø Roklub/KCB I
  • (1)
  • Jakob Lillelund(2)
seed27:07.6
3 2 Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • Sebastian Bache(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
seed37:08.4
4 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
  • Frederik Taulbjerg(2)
seed47:09.8
5 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Aske Petersen(2)
7:20.6
6 6 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Nikolaj Leth Bernsen(2)
7:29.8
104
W1X W1x - 2000m A Finale
2016-10-02 14:40
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
7:40.8
2 13 Danske Studenters Roklub IV
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
7:43.6
3 10 Danske Studenters Roklub III
  • Emma Kiehn(1)
7:47.3
4 8 Danske Studenters Roklub II
  • Christina Juhl Johansen(1)
7:52.5
5 2 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
7:57.4
6 4 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
8:03.6
104
W1X W1x - 2000m B Finale
2016-10-02 13:50
Plac. # Navn 2000m
1 14 Odense Roklub II
  • Marta Kempf(1)
8:05.9
2 12 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
8:07.5
3 15 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Emilie Jersild(1)
8:12.8
4 5 Danske Studenters Roklub I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
8:19.4
5 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Hammer(1)
8:23.0
6 1 Aarhus Roklub III
  • Charlotte Thor(1)
8:37.8
104
W1X W1x - 2000m 1. A/B Semifinale
2016-10-02 10:28
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
7:48.1
2 13 Danske Studenters Roklub IV
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
7:52.5
3 8 Danske Studenters Roklub II
  • Christina Juhl Johansen(1)
8:01.4
4 14 Odense Roklub II
  • Marta Kempf(1)
8:22.8
5 5 Danske Studenters Roklub I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
8:22.8
6 15 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Emilie Jersild(1)
9:20.8
104
W1X W1x - 2000m 2. A/B Semifinale
2016-10-02 10:35
Plac. # Navn 2000m
1 10 Danske Studenters Roklub III
  • Emma Kiehn(1)
7:53.9
2 2 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
7:55.9
3 4 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
7:57.9
4 12 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
8:07.2
5 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Hammer(1)
8:32.4
6 1 Aarhus Roklub III
  • Charlotte Thor(1)
8:40.5
104
W1X W1x - 2000m 1. Opsamling
2016-10-01 16:14
Plac. # Navn 2000m
1 5 Danske Studenters Roklub I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
8:32.3
2 15 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Emilie Jersild(1)
8:44.8
3 1 Aarhus Roklub III
  • Charlotte Thor(1)
8:57.3
4 6 Danske Studenters Roklub V
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
9:13.4
104
W1X W1x - 2000m 1. Indledende
2016-10-01 10:30
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
seed18:16.6
2 2 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
seed38:28.2
3 4 Odense Roklub I
  • Anne Larsen(1)
seed28:39.1
4 5 Danske Studenters Roklub I
  • Annetta Cecilia Eidesgaard(1)
9:06.5
5 1 Aarhus Roklub III
  • Charlotte Thor(1)
9:14.3
104
W1X W1x - 2000m 2. Indledende
2016-10-01 10:54
Plac. # Navn 2000m
1 10 Danske Studenters Roklub III
  • Emma Kiehn(1)
seed28:32.7
2 8 Danske Studenters Roklub II
  • Christina Juhl Johansen(1)
seed38:35.0
3 7 Bagsværd Roklub/KCB I
  • Emma Hammer(1)
8:52.0
4 6 Danske Studenters Roklub V
  • Rikke Brouw Hyldahl(1)
9:21.2
104
W1X W1x - 2000m 3. Indledende
2016-10-01 11:18
Plac. # Navn 2000m
1 13 Danske Studenters Roklub IV
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
seed18:24.8
2 12 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
8:35.4
3 14 Odense Roklub II
  • Marta Kempf(1)
seed28:40.7
4 15 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Emilie Jersild(1)
8:48.6
105
M1X M1x - 2000m A Finale
2016-10-02 14:50
Plac. # Navn 2000m
1 18 Danske Studenters Roklub I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:00.7
2 22 Odense Roklub II
  • Nick H. Larsen(1)
7:06.3
3 13 Danske Studenters Roklub VII
  • Frank Steffensen(1)
7:07.8
4 8 Odense Roklub I
  • Tobias Kempf(1)
7:07.9
5 23 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
7:11.1
6 3 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
7:19.5
105
M1X M1x - 2000m B Finale
2016-10-02 14:00
Plac. # Navn 2000m
1 4 Danske Studenters Roklub III
  • Mark Hartsteen(1)
7:15.4
2 7 Lyngby Roklub/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
7:17.4
3 20 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Christian Michaelsen(1)
7:20.4
4 12 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
7:21.6
5 9 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Emil Eigenbrod(1)
7:28.8
6 2 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Ole Søgaard(1)
7:29.5
105
M1X M1x - 2000m C Finale
2016-10-02 13:25
Plac. # Navn 2000m
1 17 Danske Studenters Roklub II
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
7:23.8
2 21 Odense Roklub III
  • Oscar Mazza(1)
7:24.4
3 25 Odense Roklub IV
  • Malte Rusbjerg(1)
7:25.8
4 11 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
7:27.4
5 10 Danske Studenters Roklub VIII
  • Lars Fjord Garvey(1)
7:31.1
6 16 Aalborg Roklub II
  • Esben Ravn(1)
7:37.2
105
M1X M1x - 2000m D Finale
2016-10-02 11:03
Plac. # Navn 2000m
1 19 Bagsværd Roklub/KCB V
  • Marcus Johansen(1)
7:31.6
2 14 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
7:33.7
3 6 Roskilde Roklub II
  • Jeppe Storm(1)
7:35.8
4 1 Danske Studenters Roklub VI
  • Mathias Daniel Ven(1)
7:36.3
5 15 Bagsværd Roklub/KCB VI
  • Mikkel Aaslet(1)
7:50.5
6 5 Danske Studenters Roklub V
  • Jakob Grænge Hansen(1)
8:01.7
105
M1X M1x - 2000m 1. A/B Semifinale
2016-10-02 10:42
Plac. # Navn 2000m
1 23 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
7:10.8
2 8 Odense Roklub I
  • Tobias Kempf(1)
7:14.2
3 3 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
7:16.8
4 12 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
7:20.4
5 20 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Christian Michaelsen(1)
7:30.8
6 9 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Emil Eigenbrod(1)
7:33.1
105
M1X M1x - 2000m 2. A/B Semifinale
2016-10-02 10:49
Plac. # Navn 2000m
1 18 Danske Studenters Roklub I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:04.4
2 22 Odense Roklub II
  • Nick H. Larsen(1)
7:18.3
3 13 Danske Studenters Roklub VII
  • Frank Steffensen(1)
7:24.8
4 7 Lyngby Roklub/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
7:31.7
5 2 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Ole Søgaard(1)
7:39.0
6 4 Danske Studenters Roklub III
  • Mark Hartsteen(1)
7:42.0
105
M1X M1x - 2000m 1. Kvartfinale
2016-10-01 16:00
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
7:18.3
2 22 Odense Roklub II
  • Nick H. Larsen(1)
7:18.7
3 12 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
7:37.9
4 11 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
7:53.6
5 19 Bagsværd Roklub/KCB V
  • Marcus Johansen(1)
7:56.3
6 6 Roskilde Roklub II
  • Jeppe Storm(1)
7:56.6
105
M1X M1x - 2000m 2. Kvartfinale
2016-10-01 16:28
Plac. # Navn 2000m
1 8 Odense Roklub I
  • Tobias Kempf(1)
7:43.4
2 4 Danske Studenters Roklub III
  • Mark Hartsteen(1)
7:48.3
3 2 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Ole Søgaard(1)
7:49.8
4 17 Danske Studenters Roklub II
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
7:50.9
5 15 Bagsværd Roklub/KCB VI
  • Mikkel Aaslet(1)
8:26.1
6 5 Danske Studenters Roklub V
  • Jakob Grænge Hansen(1)
8:32.4
105
M1X M1x - 2000m 3. Kvartfinale
2016-10-01 16:49
Plac. # Navn 2000m
1 13 Danske Studenters Roklub VII
  • Frank Steffensen(1)
7:28.6
2 9 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Emil Eigenbrod(1)
7:31.9
3 20 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Christian Michaelsen(1)
7:37.3
4 21 Odense Roklub III
  • Oscar Mazza(1)
7:38.0
5 16 Aalborg Roklub II
  • Esben Ravn(1)
7:56.0
6 1 Danske Studenters Roklub VI
  • Mathias Daniel Ven(1)
7:57.5
105
M1X M1x - 2000m 4. Kvartfinale
2016-10-01 17:03
Plac. # Navn 2000m
1 18 Danske Studenters Roklub I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:15.8
2 23 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
7:20.6
3 7 Lyngby Roklub/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
7:27.2
4 25 Odense Roklub IV
  • Malte Rusbjerg(1)
7:38.8
5 10 Danske Studenters Roklub VIII
  • Lars Fjord Garvey(1)
7:40.9
6 14 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
7:45.7
105
M1X M1x - 2000m 1. Indledende
2016-10-01 10:00
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
seed18:06.7
2 4 Danske Studenters Roklub III
  • Mark Hartsteen(1)
seed38:09.2
3 2 Bagsværd Roklub/KCB III
  • Ole Søgaard(1)
seed28:09.4
4 1 Danske Studenters Roklub VI
  • Mathias Daniel Ven(1)
8:46.7
5 5 Danske Studenters Roklub V
  • Jakob Grænge Hansen(1)
8:51.7
105
M1X M1x - 2000m 2. Indledende
2016-10-01 10:12
Plac. # Navn 2000m
1 8 Odense Roklub I
  • Tobias Kempf(1)
seed17:44.2
2 7 Lyngby Roklub/KKL I
  • Emil Lenzing(1)
seed27:45.5
3 9 Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Emil Eigenbrod(1)
seed37:47.8
4 10 Danske Studenters Roklub VIII
  • Lars Fjord Garvey(1)
7:49.3
5 6 Roskilde Roklub II
  • Jeppe Storm(1)
7:57.8
105
M1X M1x - 2000m 3. Indledende
2016-10-01 10:42
Plac. # Navn 2000m
1 13 Danske Studenters Roklub VII
  • Frank Steffensen(1)
seed17:47.4
2 12 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
seed27:49.7
3 11 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
8:03.7
4 14 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
8:06.2
5 15 Bagsværd Roklub/KCB VI
  • Mikkel Aaslet(1)
8:18.2
105
M1X M1x - 2000m 4. Indledende
2016-10-01 11:06
Plac. # Navn 2000m
1 18 Danske Studenters Roklub I
  • Sverri S. Nielsen(1)
seed17:33.4
2 20 Bagsværd Roklub/KCB II
  • Christian Michaelsen(1)
7:45.1
3 17 Danske Studenters Roklub II
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
seed27:45.6
4 19 Bagsværd Roklub/KCB V
  • Marcus Johansen(1)
7:55.3
5 16 Aalborg Roklub II
  • Esben Ravn(1)
8:02.2
105
M1X M1x - 2000m 5. Indledende
2016-10-01 11:24
Plac. # Navn 2000m
1 22 Odense Roklub II
  • Nick H. Larsen(1)
seed27:31.0
2 23 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
seed17:34.2
3 21 Odense Roklub III
  • Oscar Mazza(1)
7:41.8
4 24 Danske Studenters Roklub IV
  • Christoffer Kruse(1)
7:44.3
5 25 Odense Roklub IV
  • Malte Rusbjerg(1)
7:47.1
106
W2- W2- - 2000m A Finale
2016-10-01 09:54
Plac. # Navn 2000m
1 2 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Anne Dsane Andersen(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
7:44.0
2 4 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Ida Petersen(2)
7:52.0
3 1 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
8:45.0
4 3 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Amalie Roland Dons(1)
  • Mathilde Skovgaard(2)
8:51.0
203
M2- LM2- / M2- - 2000m A Finale
2016-10-02 14:30
Plac. # Navn 2000m
1 3 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub I
  • Emil Espensen(1)
  • Steffen Bonde(2)
seed16:37.3
2 2 Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • Sebastian Bache(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
seed36:49.5
3 4 Sorø Roklub/KCB I
  • (1)
  • Jakob Lillelund(2)
seed26:52.7
4 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
  • Frederik Taulbjerg(2)
seed46:54.5
5 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Aske Petersen(2)
7:10.9
6 6 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Nikolaj Leth Bernsen(2)
7:11.4
206
W2- W2- - 2000m A Finale
2016-10-02 09:53
Plac. # Navn 2000m
1 2 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Anne Dsane Andersen(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
7:19.3
2 4 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Ida Petersen(2)
7:25.7
3 1 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
8:08.7
4 3 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • Amalie Roland Dons(1)
  • Mathilde Skovgaard(2)
8:29.5