Resultater DRC Testregatta 2017

101
LW1X LW1x - 2000m A Finale
2017-10-15 09:20
Plac. # Navn 2000m
1 8 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
7:58.1
2 4 Bagsværd Roklub II
  • Iben Østergaard(1)
8:00.7
3 3 Hadsund Roklub/KCO I
  • Trine Toft Andersen(1)
8:06.7
4 14 Bagsværd Roklub III
  • Marie Mørch(1)
8:24.7
5 11 Danske Studenters Roklub II
  • Stine Mathiasen(1)
8:34.8
101
LW1X LW1x - 2000m B Finale
2017-10-15 10:10
Plac. # Navn 2000m
1 1 Odense Roklub/KCO I
  • Line Katrine Olsen(1)
8:33.7
2 9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
8:38.2
3 2 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
8:41.6
4 13 Bagsværd Roklub V
  • Ida Langkjær(1)
8:47.6
5 12 Odense Roklub/KCO II
  • Sara Nissen(1)
8:56.2
6 5 Bagsværd Roklub VI
  • Regitze Bay(1)
9:14.2
101
LW1X LW1x - 2000m 1. Opsamling
2017-10-14 15:35
Plac. # Navn 2000m
1 11 Danske Studenters Roklub II
  • Stine Mathiasen(1)
9:16.6
2 14 Bagsværd Roklub III
  • Marie Mørch(1)
9:26.1
3 9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
9:36.9
4 12 Odense Roklub/KCO II
  • Sara Nissen(1)
9:50.3
5 2 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
9:53.7
101
LW1X LW1x - 2000m 2. Opsamling
2017-10-14 15:49
Plac. # Navn 2000m
1 4 Bagsværd Roklub II
  • Iben Østergaard(1)
8:55.2
2 3 Hadsund Roklub/KCO I
  • Trine Toft Andersen(1)
9:08.3
3 1 Odense Roklub/KCO I
  • Line Katrine Olsen(1)
9:23.1
4 13 Bagsværd Roklub V
  • Ida Langkjær(1)
9:41.4
5 5 Bagsværd Roklub VI
  • Regitze Bay(1)
9:55.4
101
LW1X LW1x - 2000m 1. Indledende
2017-10-14 09:49
Plac. # Navn 2000m
1 10 Odder Roklub I
  • Juliane Elander Rasmussen(1)
seed19:06.4
2 11 Danske Studenters Roklub II
  • Stine Mathiasen(1)
9:24.4
3 3 Hadsund Roklub/KCO I
  • Trine Toft Andersen(1)
seed29:43.4
4 2 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
9:50.5
5 1 Odense Roklub/KCO I
  • Line Katrine Olsen(1)
9:56.5
6 9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
10:09.7
101
LW1X LW1x - 2000m 2. Indledende
2017-10-14 10:03
Plac. # Navn 2000m
1 8 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
seed19:29.4
2 4 Bagsværd Roklub II
  • Iben Østergaard(1)
seed29:41.4
3 14 Bagsværd Roklub III
  • Marie Mørch(1)
9:59.4
4 13 Bagsværd Roklub V
  • Ida Langkjær(1)
10:10.6
5 12 Odense Roklub/KCO II
  • Sara Nissen(1)
10:29.8
6 5 Bagsværd Roklub VI
  • Regitze Bay(1)
10:34.5
102
LM1X LM1x - 2000m A Finale
2017-10-15 12:10
Plac. # Navn 2000m
1 14 Danske Studenters Roklub I
  • Emil Espensen(1)
7:07.5
2 20 Bagsværd Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
7:20.5
3 10 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
7:22.0
4 2 Bagsværd Roklub III
  • Malthe Sebastian Puro(1)
7:30.8
5 15 Bagsværd Roklub II
  • Mads Petersen(1)
7:35.2
6 7 Odense Roklub/KCO I
  • Jesper Fredsted(1)
7:39.7
102
LM1X LM1x - 2000m B Finale
2017-10-15 12:20
Plac. # Navn 2000m
1 12 Odense Roklub/KCO IV
  • Christian Thor Hagemann(1)
7:22.3
2 11 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
7:30.1
3 1 Bagsværd Roklub IV
  • Jens Graudal(1)
7:32.1
4 8 Odense Roklub/KCO II
  • Sebastian Terp(1)
7:32.7
5 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
7:36.4
6 17 Odense Roklub/KCO III
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:38.5
102
LM1X LM1x - 2000m C Finale
2017-10-15 12:30
Plac. # Navn 2000m
1 16 Danske Studenters Roklub III
  • Timothy Antonie Hansen(1)
7:38.6
2 3 Roskilde Roklub II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
7:47.6
3 6 Odense Roklub/KCO V
  • David Lønholm Shekufa(1)
7:59.7
102
LM1X LM1x - 2000m 1. A/B Semifinale
2017-10-15 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 20 Bagsværd Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
7:18.7
2 10 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
7:20.2
3 15 Bagsværd Roklub II
  • Mads Petersen(1)
7:22.5
4 12 Odense Roklub/KCO IV
  • Christian Thor Hagemann(1)
7:23.7
5 17 Odense Roklub/KCO III
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
7:36.7
6 1 Bagsværd Roklub IV
  • Jens Graudal(1)
7:54.5
102
LM1X LM1x - 2000m 2. A/B Semifinale
2017-10-15 09:10
Plac. # Navn 2000m
1 14 Danske Studenters Roklub I
  • Emil Espensen(1)
7:18.9
2 2 Bagsværd Roklub III
  • Malthe Sebastian Puro(1)
7:26.7
3 7 Odense Roklub/KCO I
  • Jesper Fredsted(1)
7:28.4
4 11 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
7:28.8
5 8 Odense Roklub/KCO II
  • Sebastian Terp(1)
7:36.7
6 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
7:41.9
102
LM1X LM1x - 2000m 1. Opsamling
2017-10-14 15:28
Plac. # Navn 2000m
1 7 Odense Roklub/KCO I
  • Jesper Fredsted(1)
8:29.5
2 17 Odense Roklub/KCO III
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
8:33.9
3 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
8:34.8
4 16 Danske Studenters Roklub III
  • Timothy Antonie Hansen(1)
8:36.1
5 6 Odense Roklub/KCO V
  • David Lønholm Shekufa(1)
9:07.3
102
LM1X LM1x - 2000m 2. Opsamling
2017-10-14 15:42
Plac. # Navn 2000m
1 15 Bagsværd Roklub II
  • Mads Petersen(1)
8:15.2
2 8 Odense Roklub/KCO II
  • Sebastian Terp(1)
8:18.4
3 1 Bagsværd Roklub IV
  • Jens Graudal(1)
8:27.2
4 3 Roskilde Roklub II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
8:37.7
5 13 Roskilde Roklub I
  • Andreas Yde(1)
9:39.1
102
LM1X LM1x - 2000m 1. Indledende
2017-10-14 10:10
Plac. # Navn 2000m
6 18 Odense Roklub/KCO VI
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
Afmeldt0:00.00
1 20 Bagsværd Roklub I
  • Mathias Larsen(1)
seed18:22.0
2 2 Bagsværd Roklub III
  • Malthe Sebastian Puro(1)
8:24.6
3 7 Odense Roklub/KCO I
  • Jesper Fredsted(1)
8:34.3
4 8 Odense Roklub/KCO II
  • Sebastian Terp(1)
8:42.8
5 5 Roforeningen KVIK I
  • Mads Brogaard(1)
9:26.2
102
LM1X LM1x - 2000m 2. Indledende
2017-10-14 10:17
Plac. # Navn 2000m
1 10 Lyngby Roklub I
  • Alexander Modest(1)
seed18:22.2
2 11 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
8:28.5
3 17 Odense Roklub/KCO III
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
8:30.9
4 3 Roskilde Roklub II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
8:55.5
5 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
9:03.9
6 13 Roskilde Roklub I
  • Andreas Yde(1)
9:38.1
102
LM1X LM1x - 2000m 3. Indledende
2017-10-14 10:24
Plac. # Navn 2000m
1 14 Danske Studenters Roklub I
  • Emil Espensen(1)
seed18:07.6
2 12 Odense Roklub/KCO IV
  • Christian Thor Hagemann(1)
8:18.9
3 15 Bagsværd Roklub II
  • Mads Petersen(1)
8:48.0
4 16 Danske Studenters Roklub III
  • Timothy Antonie Hansen(1)
8:51.5
5 1 Bagsværd Roklub IV
  • Jens Graudal(1)
8:52.4
6 6 Odense Roklub/KCO V
  • David Lønholm Shekufa(1)
9:19.8
103
M2- M2- - 2000m A Finale
2017-10-15 09:30
Plac. # Navn 2000m
1 2 Lyngby Roklub/Odder Roklub I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Steffen Bonde(2)
6:41.4
2 15 Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Loui Lam(2)
6:53.2
3 11 Odense Roklub/Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Tobias Kempf(2)
6:55.3
4 9 Danske Studenters Roklub II
  • Lars Fjord Garvey(1)
  • Esben Søvndahl(2)
6:58.2
5 12 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Sebastian Bache(2)
7:09.7
6 1 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
7:17.5
103
M2- M2- - 2000m B Finale
2017-10-15 10:20
Plac. # Navn 2000m
98 14 Bagsværd Roklub II
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Jakob Søe Lillelund(2)
DNF0:00.00
1 8 Bagsværd Roklub I
  • Christian Michaelsen(1)
  • Oscar Petersen(2)
7:25.9
2 3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub II
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Marcus Johansen(2)
7:29.1
3 5 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub III
  • Sigurd Reistad(1)
  • Timon Strømgren(2)
7:37.7
103
M2- M2- - 2000m 1. Opsamling
2017-10-14 15:14
Plac. # Navn 2000m
1 12 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Sebastian Bache(2)
7:51.1
2 1 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
7:51.6
3 3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub II
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Marcus Johansen(2)
7:54.2
4 14 Bagsværd Roklub II
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Jakob Søe Lillelund(2)
8:28.3
103
M2- M2- - 2000m 2. Opsamling
2017-10-14 15:56
Plac. # Navn 2000m
1 11 Odense Roklub/Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Tobias Kempf(2)
7:34.2
2 9 Danske Studenters Roklub II
  • Lars Fjord Garvey(1)
  • Esben Søvndahl(2)
7:38.5
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Christian Michaelsen(1)
  • Oscar Petersen(2)
7:44.9
4 4 Holstebro Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
  • Anders Boutrup Pedersen (2)
8:02.9
5 5 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub III
  • Sigurd Reistad(1)
  • Timon Strømgren(2)
8:22.5
103
M2- M2- - 2000m 1. Indledende
2017-10-14 09:28
Plac. # Navn 2000m
1 2 Lyngby Roklub/Odder Roklub I
  • Peter Christian Holmquist(1)
  • Steffen Bonde(2)
seed17:20.3
2 1 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
7:44.4
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Christian Michaelsen(1)
  • Oscar Petersen(2)
7:52.9
4 3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub II
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Marcus Johansen(2)
8:02.9
5 4 Holstebro Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
  • Anders Boutrup Pedersen (2)
8:04.8
6 6 Odense Roklub/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
8:20.8
103
M2- M2- - 2000m 2. Indledende
2017-10-14 09:42
Plac. # Navn 2000m
1 15 Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Peter Rytter Munk(1)
  • Loui Lam(2)
7:30.0
2 11 Odense Roklub/Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Tobias Kempf(2)
seed17:30.2
3 12 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Sebastian Bache(2)
7:55.9
4 9 Danske Studenters Roklub II
  • Lars Fjord Garvey(1)
  • Esben Søvndahl(2)
7:57.8
5 14 Bagsværd Roklub II
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Jakob Søe Lillelund(2)
8:22.4
6 5 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub III
  • Sigurd Reistad(1)
  • Timon Strømgren(2)
8:38.4
104
W1X W1x - 2000m A Finale
2017-10-15 09:50
Plac. # Navn 2000m
1 6 Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
7:44.4
2 1 Danske Studenters Roklub I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
7:50.6
3 9 Odense Roklub/KCO I
  • Anne Larsen(1)
8:05.1
4 3 Bagsværd Roklub I
  • Emilie Jersild(1)
8:09.0
5 7 Odense Roklub/KCO II
  • Luise Lund Hansen(1)
8:13.4
6 12 Aarhus Roklub III
  • Mette Køchs Nielsen(1)
8:15.8
104
W1X W1x - 2000m B Finale
2017-10-15 10:30
Plac. # Navn 2000m
1 13 Odense Roklub/KCO III
  • Mia Sofie Rützou(1)
8:24.6
2 3 Roskilde Roklub II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
8:40.2
3 11 Aarhus Roklub I
  • Maria L.N Hansen(1)
8:51.9
4 4 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
9:07.5
104
W1X W1x - 2000m 1. Opsamling
2017-10-14 15:07
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Emilie Jersild(1)
9:14.6
2 7 Odense Roklub/KCO II
  • Luise Lund Hansen(1)
9:21.2
3 13 Odense Roklub/KCO III
  • Mia Sofie Rützou(1)
9:26.4
4 11 Aarhus Roklub I
  • Maria L.N Hansen(1)
9:52.8
5 4 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
10:07.4
104
W1X W1x - 2000m 2. Opsamling
2017-10-14 15:21
Plac. # Navn 2000m
1 9 Odense Roklub/KCO I
  • Anne Larsen(1)
9:41.7
2 12 Aarhus Roklub III
  • Mette Køchs Nielsen(1)
9:51.6
3 3 Roskilde Roklub II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
10:13.0
4 10 Aarhus Roklub II
  • Mai Nielsen(1)
10:25.0
104
W1X W1x - 2000m 1. Indledende
2017-10-14 09:07
Plac. # Navn 2000m
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
seed18:59.3
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Emilie Jersild(1)
9:12.8
3 9 Odense Roklub/KCO I
  • Anne Larsen(1)
seed29:23.2
4 7 Odense Roklub/KCO II
  • Luise Lund Hansen(1)
9:27.3
5 3 Roskilde Roklub II
  • Silja Konoy Davidsen(1)
9:44.9
6 4 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
9:50.4
104
W1X W1x - 2000m 2. Indledende
2017-10-14 09:21
Plac. # Navn 2000m
1 6 Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Erichsen(1)
seed18:56.1
2 12 Aarhus Roklub III
  • Mette Køchs Nielsen(1)
seed29:07.5
3 13 Odense Roklub/KCO III
  • Mia Sofie Rützou(1)
9:13.5
4 10 Aarhus Roklub II
  • Mai Nielsen(1)
9:27.7
5 11 Aarhus Roklub I
  • Maria L.N Hansen(1)
9:34.9
105
M1X M1x - 2000m A Finale
2017-10-15 10:00
Plac. # Navn 2000m
1 10 Danske Studenters Roklub III
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:05.3
2 2 Danske Studenters Roklub II
  • Frank Steffensen(1)
7:13.0
3 1 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
7:18.6
4 9 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
7:24.0
5 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Aske Petersen(1)
7:31.3
6 8 Lyngby Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
7:43.3
105
M1X M1x - 2000m B Finale
2017-10-15 10:40
Plac. # Navn 2000m
1 5 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
7:46.1
2 7 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jonathan Nielsen(1)
7:59.8
105
M1X M1x - 2000m 1. Opsamling
2017-10-14 15:00
Plac. # Navn 2000m
1 1 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
8:11.4
2 9 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
8:25.0
3 8 Lyngby Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
8:30.2
4 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Aske Petersen(1)
8:36.2
5 5 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
8:42.8
6 7 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jonathan Nielsen(1)
8:53.2
105
M1X M1x - 2000m 1. Indledende
2017-10-14 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 2 Danske Studenters Roklub II
  • Frank Steffensen(1)
seed18:08.6
2 1 Odense Roklub/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
seed28:12.7
3 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Aske Petersen(1)
8:29.6
4 5 Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
8:44.7
105
M1X M1x - 2000m 2. Indledende
2017-10-14 09:14
Plac. # Navn 2000m
1 10 Danske Studenters Roklub III
  • Sverri S. Nielsen(1)
seed18:18.2
2 9 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
seed28:44.6
3 8 Lyngby Roklub II
  • Oliver Rying Thomsen(1)
8:57.0
4 7 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Jonathan Nielsen(1)
9:07.3
106
W2- W2- - 2000m A Finale
2017-10-15 09:40
Plac. # Navn 2000m
1 2 Danske Studenters Roklub I
  • Christina Juhl Johansen(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
7:17.5
2 1 Bagsværd Roklub/Odense Roklub I
  • Marta Kempf(1)
  • Frida Sanggaard(2)
7:38.7
3 3 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Lisbet Falch Jakobsen(1)
  • Tanja Spring Ehlers(2)
7:48.3
106
W2- W2- - 2000m 1. Indledende
2017-10-14 09:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub I
  • Christina Juhl Johansen(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
8:15,41
2 1 Bagsværd Roklub/Odense Roklub I
  • Marta Kempf(1)
  • Frida Sanggaard(2)
8:34,50
3 3 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Lisbet Falch Jakobsen(1)
  • Tanja Spring Ehlers(2)
8:47,85