Resultater DRC Testregatta 2019

101
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m A Finale
2019-09-07 10:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd I
  • Mathilde Persson(1)
seed 18:36,90
2 4 Hadsund I
  • Trine Andersen(1)
8:47,35
3 6 Odense/KCO I
  • Line Katrine Olsen(1)
8:52,43
4 1 DSR II
  • Amalie Riff Brems(1)
9:05,50
5 5 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
9:15,25
6 2 Roskilde/KCR I
  • Malli Segoli(1)
9:24,36
102
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2019-09-08 14:50
Plac. # Navn Tid
1 16 DSR I
  • Emil Espensen(1)
6:54,75
2 12 Lyngby I
  • Alexander Modest(1)
7:02,61
3 5 København I
  • Fredrik Leicht(1)
7:03,49
4 1 Bagsværd II
  • Oscar Petersen(1)
7:04,72
5 17 Lyngby II
  • Christian Thor Hagemann(1)
7:06,62
6 7 Furesø I
  • Jonas Lund(1)
7:13,89
102
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m B Finale
2019-09-08 15:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO II
  • Frederik Taulbjerg(1)
7:13,27
2 9 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
7:13,39
3 6 Odense/KCO I
  • Sebastian Terp(1)
7:15,95
4 15 Bagsværd I
  • Mathias Larsen(1)
7:16,67
5 3 Aarhus I
  • James Dodd(1)
7:18,54
6 13 Ægir I
  • Cody Anderson(1)
7:24,23
102
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m C Finale
2019-09-08 15:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
7:35,90
2 11 Hadsund I
  • Rasmus Konnerup(1)
7:35,98
3 14 Bagsværd III
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
7:44,11
4 2 Roskilde/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
7:45,66
5 10 KVIK I
  • Mikkel Schelde(1)
8:03,01
102
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 1. A/B Semifinale
2019-09-08 09:50
Plac. # Navn Tid
1 12 Lyngby I
  • Alexander Modest(1)
7:07,52
2 1 Bagsværd II
  • Oscar Petersen(1)
7:09,21
3 17 Lyngby II
  • Christian Thor Hagemann(1)
7:13,45
4 15 Bagsværd I
  • Mathias Larsen(1)
7:20,53
5 3 Aarhus I
  • James Dodd(1)
7:22,87
6 9 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
7:37,12
102
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 2. A/B Semifinale
2019-09-08 10:00
Plac. # Navn Tid
1 16 DSR I
  • Emil Espensen(1)
7:06,33
2 5 København I
  • Fredrik Leicht(1)
7:09,89
3 7 Furesø I
  • Jonas Lund(1)
7:14,09
4 4 Holstebro/KCHO II
  • Frederik Taulbjerg(1)
7:17,36
5 6 Odense/KCO I
  • Sebastian Terp(1)
7:23,64
6 13 Ægir I
  • Cody Anderson(1)
7:36,81
102
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 1. Opsamling
2019-09-07 15:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO II
  • Frederik Taulbjerg(1)
7:50,64
2 9 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
7:51,17
3 13 Ægir I
  • Cody Anderson(1)
8:04,18
4 2 Roskilde/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
8:14,12
5 11 Hadsund I
  • Rasmus Konnerup(1)
8:23,12
102
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 2. Opsamling
2019-09-07 15:56
Plac. # Navn Tid
1 15 Bagsværd I
  • Mathias Larsen(1)
7:46,22
2 6 Odense/KCO I
  • Sebastian Terp(1)
7:50,57
3 3 Aarhus I
  • James Dodd(1)
7:56,08
4 8 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
8:06,58
5 14 Bagsværd III
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
8:13,91
6 10 KVIK I
  • Mikkel Schelde(1)
8:39,56
102
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 1. Indledende
2019-09-07 10:38
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd II
  • Oscar Petersen(1)
7:40,68
2 5 København I
  • Fredrik Leicht(1)
Seed 17:46,53
3 4 Holstebro/KCHO II
  • Frederik Taulbjerg(1)
Seed 27:57,29
4 3 Aarhus I
  • James Dodd(1)
7:57,87
5 2 Roskilde/KCR I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
8:05,75
6 6 Odense/KCO I
  • Sebastian Terp(1)
8:19,79
102
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 2. Indledende
2019-09-07 10:52
Plac. # Navn Tid
1 12 Lyngby I
  • Alexander Modest(1)
Seed 18:06,74
2 7 Furesø I
  • Jonas Lund(1)
Seed 28:10,76
3 9 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
8:15,25
4 8 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
8:32,68
5 11 Hadsund I
  • Rasmus Konnerup(1)
8:37,38
6 10 KVIK I
  • Mikkel Schelde(1)
8:45,52
102
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 3. Indledende
2019-09-07 10:59
Plac. # Navn Tid
1 16 DSR I
  • Emil Espensen(1)
Seed 17:36,62
2 17 Lyngby II
  • Christian Thor Hagemann(1)
Seed 27:45,07
3 15 Bagsværd I
  • Mathias Larsen(1)
8:03,43
4 13 Ægir I
  • Cody Anderson(1)
8:11,08
5 14 Bagsværd III
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
8:28,63
103
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2019-09-07 10:17
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde/KCR I
  • Joachim Sutton(1)
  • Bastian Secher(2)
Seed 26:55,,23
2 2 DSR/København II
  • Tobias Kempf(1)
  • Fred Vystavel(2)
Seed 16:59,26
3 1 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
Seed 27:05,65
4 5 DSR I
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
  • Frank Steffensen(2)
Seed 17:09,28
5 6 DSR/København I
  • Jakob Grænge Hansen(1)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(2)
7:11,20
6 3 Holstebro/KCHO II
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(2)
7:18,59
104
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2019-09-08 14:10
Plac. # Navn Tid
1 7 KVIK II
  • Fie Udby Erichsen(1)
7:28,53
2 8 KVIK I
  • Luise Lund Hansen(1)
7:51,45
3 1 Odense/KCO III
  • Mia Sofie Rützou(1)
7:53,27
4 3 Odense/KCO II
  • Sarah Lindberg(1)
8:01,93
5 2 Aarhus I
  • Mai Nielsen(1)
8:09,11
6 9 Odense/KCO I
  • Amalie Kiær(1)
8:25,53
104
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m B Finale
2019-09-08 14:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Fr.cia/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
8:28,68
2 6 ARA I
  • Christina Jensen(1)
dnf9:59,99
3 4 Roskilde/KCR I
  • Simone Sørensen(1)
9:59,99
104
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Opsamling
2019-09-07 15:07
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus I
  • Mai Nielsen(1)
8:38,51
2 9 Odense/KCO I
  • Amalie Kiær(1)
8:43,82
3 5 Fr.cia/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
8:54,07
4 6 ARA I
  • Christina Jensen(1)
9:09,60
5 4 Roskilde/KCR I
  • Simone Sørensen(1)
udgået9:59,99
104
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2019-09-07 09:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense/KCO III
  • Mia Sofie Rützou(1)
Seed 18:27,06
2 3 Odense/KCO II
  • Sarah Lindberg(1)
8:29,37
3 5 Fr.cia/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
9:10,49
4 2 Aarhus I
  • Mai Nielsen(1)
9:16,32
5 4 Roskilde/KCR I
  • Simone Sørensen(1)
9:30,77
104
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2019-09-07 09:49
Plac. # Navn Tid
1 7 KVIK II
  • Fie Udby Erichsen(1)
Seed 18:05,38
2 8 KVIK I
  • Luise Lund Hansen(1)
8:42,92
3 9 Odense/KCO I
  • Amalie Kiær(1)
9:08,64
4 6 ARA I
  • Christina Jensen(1)
9:12,96
105
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2019-09-08 14:20
Plac. # Navn Tid
1 7 Odense/KCO II
  • Nick H. Larsen(1)
7:00,56
2 13 Lyngby II
  • Emil Lenzing(1)
7:04,56
3 5 Hadsund II
  • Peter Rytter Munk(1)
7:04,91
4 4 DSR II
  • Lars Fjord Garvey(1)
7:05,56
5 14 Roskilde/KCR I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
7:13,88
6 10 DSR I
  • Christoffer Kruse(1)
7:17,96
105
M1X Åben Mænd 1X - 2000m B Finale
2019-09-08 14:40
Plac. # Navn Tid
1 9 Odense/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
7:19,85
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
7:23,85
3 16 Lyngby I
  • Jacob Lenzing(1)
7:38,34
4 3 KVIK II
  • Nicholas Andersen(1)
8:25,28
5 8 Hadsund III
  • Wiliam Wisholm(1)
9:59,99
6 12 Roskilde/KCR II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
9:59,99
105
M1X Åben Mænd 1X - 2000m C Finale
2019-09-08 15:40
Plac. # Navn Tid
1 11 Roskilde/KCR III
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
7:38,58
2 15 Bagsværd I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
7:51,83
3 1 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
7:54,82
4 6 DSR III
  • Nicolai Bernsen(1)
afmeldt9:59,99
105
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. A/B Semifinale
2019-09-08 09:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Odense/KCO II
  • Nick H. Larsen(1)
7:11,33
2 4 DSR II
  • Lars Fjord Garvey(1)
7:16,34
3 14 Roskilde/KCR I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
7:17,59
4 3 KVIK II
  • Nicholas Andersen(1)
7:20,95
5 9 Odense/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
7:27,57
6 16 Lyngby I
  • Jacob Lenzing(1)
7:59,93
105
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. A/B Semifinale
2019-09-08 09:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund II
  • Peter Rytter Munk(1)
7:14,80
2 10 DSR I
  • Christoffer Kruse(1)
7:22,00
3 13 Lyngby II
  • Emil Lenzing(1)
7:41,20
4 2 Holstebro/KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
7:50,27
5 12 Roskilde/KCR II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
8:01,24
6 8 Hadsund III
  • Wiliam Wisholm(1)
afmeldt9:59,99
105
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Opsamling
2019-09-07 15:00
Plac. # Navn Tid
1 10 DSR I
  • Christoffer Kruse(1)
7:53,16
2 3 KVIK II
  • Nicholas Andersen(1)
7:58,37
3 12 Roskilde/KCR II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
8:08,13
4 11 Roskilde/KCR III
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
8:09,20
5 1 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
8:20,09
105
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Opsamling
2019-09-07 15:14
Plac. # Navn Tid
1 9 Odense/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
7:45,83
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
7:48,21
3 16 Lyngby I
  • Jacob Lenzing(1)
7:53,01
4 6 DSR III
  • Nicolai Bernsen(1)
8:01,09
5 15 Bagsværd I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
8:05,13
105
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2019-09-07 09:28
Plac. # Navn Tid
1 4 DSR II
  • Lars Fjord Garvey(1)
Seed 17:15,21
2 5 Hadsund II
  • Peter Rytter Munk(1)
7:18,17
3 3 KVIK II
  • Nicholas Andersen(1)
7:25,34
4 2 Holstebro/KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
7:33,59
5 6 DSR III
  • Nicolai Bernsen(1)
7:39,61
6 1 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
7:53,72
105
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2019-09-07 09:42
Plac. # Navn Tid
1 7 Odense/KCO II
  • Nick H. Larsen(1)
7:17,32
2 8 Hadsund III
  • Wiliam Wisholm(1)
Seed 19:00,00
3 10 DSR I
  • Christoffer Kruse(1)
9:00,10
4 9 Odense/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
9:00,20
5 11 Roskilde/KCR III
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
9:00,30
105
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 3. Indledende
2019-09-07 09:56
Plac. # Navn Tid
1 13 Lyngby II
  • Emil Lenzing(1)
7:41,32
2 14 Roskilde/KCR I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
Seed 17:43,17
3 16 Lyngby I
  • Jacob Lenzing(1)
8:20,70
4 12 Roskilde/KCR II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
8:28,7
5 15 Bagsværd I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
8:31,53
106
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m A Finale
2019-09-08 13:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Aarhus/Holstebro/KCHO
  • Trine Dahl Pedersen(1)
  • Nina Hollensen(2)
7:17,17
2 1 DSR/Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
7:23,59
3 2 DSR/Roskilde I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
  • Nikoline Laidlaw(2)
7:25,72
4 7 Bagsværd/København I
  • Marie Ramm(1)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(2)
7:44,34
5 3 DSR I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Cecilie Girke(2)
7:49,82
6 4 Bagsværd/DSR I
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
9:59,99
106
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m B Finale
2019-09-08 14:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Matilde Hjorth(2)
7:50,71
2 8 Holstebro/KCHO I
  • Nikoba í Gong(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
7:57,27
106
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m 1. Opsamling
2019-09-07 15:42
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR/Roskilde I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
  • Nikoline Laidlaw(2)
8:09,43
2 7 Bagsværd/København I
  • Marie Ramm(1)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(2)
8:15,62
3 3 DSR I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Cecilie Girke(2)
8:24,03
4 4 Bagsværd/DSR I
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
8:28,47
5 8 Holstebro/KCHO I
  • Nikoba í Gong(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
8:33,55
6 5 Bagsværd I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Matilde Hjorth(2)
8:36,57
106
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m 1. Indledende
2019-09-07 10:10
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR/Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Marta Kempf(2)
Seed 17:54,29
2 2 DSR/Roskilde I
  • Silja Konoy Davidsen(1)
  • Nikoline Laidlaw(2)
8:02,31
3 3 DSR I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Cecilie Girke(2)
8:26,26
4 4 Bagsværd/DSR I
  • Christine Amalie Meinert Cardel(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
10:33,51
106
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m 2. Indledende
2019-09-07 10:24
Plac. # Navn Tid
1 6 Aarhus/Holstebro/KCHO
  • Trine Dahl Pedersen(1)
  • Nina Hollensen(2)
Seed 18:05,70
2 7 Bagsværd/København I
  • Marie Ramm(1)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(2)
8:23,89
3 8 Holstebro/KCHO I
  • Nikoba í Gong(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
8:35,20
4 5 Bagsværd I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Matilde Hjorth(2)
8:40,58
107
U19 W1X U19 W1X - 2000m 1. Afdeling
2019-09-07 15:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
108
U19 M1X U19 M1x - 2000m 1. Afdeling
2019-09-07 16:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
109
U19 M2- U19 M2- - 2000m 1. Afdeling
2019-09-07 17:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
110
U19 W2- U19 W2- - 2000m 1. Afdeling
2019-09-07 18:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
201
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m A Finale
2019-09-08 15:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd I
  • Mathilde Persson(1)
7:49,65
2 4 Hadsund I
  • Trine Andersen(1)
8:01,57
3 1 DSR I
  • Amalie Riff Brems(1)
8:13,38
4 5 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
8:33,95
5 2 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
8:42,18
6 6 Odense I
  • Line Katrine Olsen(1)
afmeldt9:59,99
203
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2019-09-08 13:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde I
  • Joachim Sutton(1)
  • Bastian Secher(2)
6:27,35
2 2 DSR/København I
  • Tobias Kempf(1)
  • Fred Vystavel(2)
6:32,86
3 6 DSR/København II
  • Jakob Grænge Hansen(1)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(2)
6:47,93
4 5 DSR I
  • Tøger Berg Rasmussen(1)
  • Frank Steffensen(2)
6:48,02
5 1 Holstebro I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
6:51,72
6 3 Holstebro II
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(2)
6:56,76