Resultater DRC Testregatta 2021

Resultat klar til godkendelse
101
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2021-08-22 10:10
Plac. # Navn Tid
1 16 Roskilde III
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
07.44.83
2 15 Odense/DRC I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
07.48.25
3 3 Bagsværd III
  • Marie Mørch(1)
07.53.47
4 2 Hadsund II
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
07.56.26
5 11 KVIK II
  • Clara Hornnæss(1)
08.05.63
6 4 Hadsund I
  • Ida Blomstrand(1)
08.21.35
Resultat klar til godkendelse
101
W1X Kvinder 1X 2000m B Finale
2021-08-22 09:50
Plac. # Navn Tid
1 13 Aarhus/DRC I
  • Rikke K. Nielsen(1)
07.57.46
2 18 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
08.03.48
3 9 KVIK I
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
08.08.06
4 17 Roskilde II
  • Malli Segoli(1)
08.15.24
5 8 Bagsværd II
  • Sofie Liv Petry(1)
08.22.57
Resultat klar til godkendelse
101
W1X Kvinder 1X 2000m C Finale
2021-08-22 09:30
Plac. # Navn Tid
1 12 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
07.33.40
2 1 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
07.34.41
3 5 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
07.38.82
4 7 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
07.48.91
101
W1X Kvinder 1X 2000m 1. A/B Semifinale
2021-08-21 15:00
Plac. # Navn Tid
1 16 Roskilde III
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
8:42.76
2 2 Hadsund II
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
8:50.63
3 11 KVIK II
  • Clara Hornnæss(1)
8:54.42
4 18 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
9:02.54
5 13 Aarhus/DRC I
  • Rikke K. Nielsen(1)
9:07.10
6 17 Roskilde II
  • Malli Segoli(1)
9:25.94
101
W1X Kvinder 1X 2000m 2. A/B Semifinale
2021-08-21 15:20
Plac. # Navn Tid
1 15 Odense/DRC I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
8:32.69
2 3 Bagsværd III
  • Marie Mørch(1)
8:43.40
3 4 Hadsund I
  • Ida Blomstrand(1)
8:46.40
4 10 DSR I
  • Nikoline Laidlaw(1)
9:00.56
5 9 KVIK I
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
9:06.86
6 8 Bagsværd II
  • Sofie Liv Petry(1)
9:25.17
Resultat klar til godkendelse
101
W1X Kvinder 1X 2000m 1. Opsamling
2021-08-21 09:36
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd III
  • Marie Mørch(1)
0
2 18 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
0
3 9 KVIK I
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
0
4 12 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
0
5 14 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
0
6 6 København I
  • Josefine Freltoft(1)
0
101
W1X Kvinder 1X 2000m 2. Opsamling
2021-08-21 09:48
Plac. # Navn Tid
1 13 Aarhus/DRC I
  • Rikke K. Nielsen(1)
9:00.49
2 8 Bagsværd II
  • Sofie Liv Petry(1)
9:07.94
3 17 Roskilde II
  • Malli Segoli(1)
9:10.44
4 5 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
9:28.98
5 7 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
9:32.52
6 1 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
9:41.82
Resultat klar til godkendelse
101
W1X Kvinder 1X 2000m 1. Indledende
2021-08-20 18:46
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund II
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
9:55.77
2 4 Hadsund I
  • Ida Blomstrand(1)
10:08.58
3 3 Bagsværd III
  • Marie Mørch(1)
10:09.11
4 1 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
11:03.34
5 5 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
11:05.56
6 6 København I
  • Josefine Freltoft(1)
99:99:00
101
W1X Kvinder 1X 2000m 2. Indledende
2021-08-20 18:58
Plac. # Navn Tid
1 11 KVIK II
  • Clara Hornnæss(1)
10:03.49
2 10 DSR I
  • Nikoline Laidlaw(1)
10:15.57
3 9 KVIK I
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
10:20.66
4 8 Bagsværd II
  • Sofie Liv Petry(1)
10:45.95
5 12 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
10:59.98
6 7 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
11:53.37
Resultat klar til godkendelse
101
W1X Kvinder 1X 2000m 3. Indledende
2021-08-20 19:10
Plac. # Navn Tid
1 15 Odense/DRC I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
9:04.40
2 16 Roskilde III
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
9:26.19
3 13 Aarhus/DRC I
  • Rikke K. Nielsen(1)
9:49:00
4 18 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
9:50.28
5 17 Roskilde II
  • Malli Segoli(1)
98:99:99
6 14 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
99:99:99
Resultat klar til godkendelse
102
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2021-08-22 10:00
Plac. # Navn Tid
1 15 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
06.50.27
2 3 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
06.56.36
3 16 Hadsund II
  • August Herman Wisholm(1)
06.58.29
4 21 Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
07.04.98
5 10 Lyngby/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
07.18.11
6 22 Bagsværd III
  • Oscar Petersen(1)
07.24.63
Resultat klar til godkendelse
102
M1X Mænd 1X 2000m B Finale
2021-08-22 09:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
06.56.83
2 6 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
07.04.70
3 17 Aarhus I
  • James Dodd(1)
07.05.71
4 23 DSR II
  • Casper Girke Christensen(1)
07.13.95
5 19 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
07.16.11
6 14 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
07.22.16
Resultat klar til godkendelse
102
M1X Mænd 1X 2000m C Finale
2021-08-22 09:20
Plac. # Navn Tid
1 9 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
07.08.13
2 2 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
07.17.30
3 1 Bagsværd I
  • Johan Poulsen(1)
07.22.24
4 8 Bagsværd II
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
07.25.20
5 18 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
07.26.81
6 12 Sorø II
  • Joshua Mingo(1)
07.41.82
Resultat klar til godkendelse
102
M1X Mænd 1X 2000m D Finale
2021-08-22 09:00
Plac. # Navn Tid
1 7 København II
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
07.33.40
2 13 Holstebro/KCHO II
  • Joakim Viberg(1)
07.34.41
3 11 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
07.38.82
4 20 Holstebro/KCHO III
  • Magnus Juhl(1)
07.48.91
102
M1X Mænd 1X 2000m 1. A/B Semifinale
2021-08-21 14:50
Plac. # Navn Tid
1 15 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
7:45.88
2 3 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
7:57.70
3 22 Bagsværd III
  • Oscar Petersen(1)
8:03.41
4 17 Aarhus I
  • James Dodd(1)
8:04.09
5 19 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
8:19.64
6 14 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
8:29.51
102
M1X Mænd 1X 2000m 2. A/B Semifinale
2021-08-21 15:10
Plac. # Navn Tid
1 10 Lyngby/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
7:29.86
2 21 Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
7:30.68
3 16 Hadsund II
  • August Herman Wisholm(1)
7:33.48
4 4 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
7:34.13
5 6 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
7:49.32
6 23 DSR II
  • Casper Girke Christensen(1)
8:04.39
Resultat klar til godkendelse
102
M1X Mænd 1X 2000m 1. C/D Semifinale
2021-08-21 14:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
8:20.46
2 1 Bagsværd I
  • Johan Poulsen(1)
8:28.58
3 18 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
8:32.71
4 11 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
8:49.51
5 13 Holstebro/KCHO II
  • Joakim Viberg(1)
9:01.78
6 5 Bagsværd IV
  • Mathias Larsen(1)
99:99:99
102
M1X Mænd 1X 2000m 2. C/D Semifinale
2021-08-21 14:40
Plac. # Navn Tid
1 9 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
8:12.46
2 8 Bagsværd II
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
8:23.99
3 12 Sorø II
  • Joshua Mingo(1)
8:31.63
4 7 København II
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
8:40.07
5 20 Holstebro/KCHO III
  • Magnus Juhl(1)
8:56.23
Resultat klar til godkendelse
102
M1X Mænd 1X 2000m 1. Opsamling
2021-08-21 09:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
08:16:93
2 14 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
08:19:72
3 11 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
08:34:86
4 20 Holstebro/KCHO III
  • Magnus Juhl(1)
08:46:91
5 5 Bagsværd IV
  • Mathias Larsen(1)
10:00:00
Resultat klar til godkendelse
102
M1X Mænd 1X 2000m 2. Opsamling
2021-08-21 09:42
Plac. # Navn Tid
1 17 Aarhus I
  • James Dodd(1)
00:00:01
2 23 DSR II
  • Casper Girke Christensen(1)
00:00:02
3 9 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
00:00:03
4 1 Bagsværd I
  • Johan Poulsen(1)
00:00:04
5 7 København II
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
00:00:05
102
M1X Mænd 1X 2000m 3. Opsamling
2021-08-21 09:54
Plac. # Navn Tid
1 16 Hadsund II
  • August Herman Wisholm(1)
7:55.72
2 19 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
7:58.08
3 2 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
8:12.29
4 12 Sorø II
  • Joshua Mingo(1)
8:27.58
5 13 Holstebro/KCHO II
  • Joakim Viberg(1)
8:41.95
102
M1X Mænd 1X 2000m 4. Opsamling
2021-08-21 10:00
Plac. # Navn Tid
1 22 Bagsværd III
  • Oscar Petersen(1)
7:53.02
2 6 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
8:01.05
3 8 Bagsværd II
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
8:13.85
4 18 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
8:25.19
Resultat klar til godkendelse
102
M1X Mænd 1X 2000m 1. Indledende
2021-08-20 18:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
8:18.52
2 4 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
8:26.99
3 6 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
8:52.29
4 2 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
8:58.93
5 1 Bagsværd I
  • Johan Poulsen(1)
9:05.26
6 5 Bagsværd IV
  • Mathias Larsen(1)
99:99:99
102
M1X Mænd 1X 2000m 2. Indledende
2021-08-20 18:52
Plac. # Navn Tid
1 10 Lyngby/KKL II
  • Emil Lenzing(1)
9:03.39
2 9 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
9:19.84
3 11 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
9:39.92
4 8 Bagsværd II
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
9:44.64
5 12 Sorø II
  • Joshua Mingo(1)
9:45.32
6 7 København II
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
10:24.38
102
M1X Mænd 1X 2000m 3. Indledende
2021-08-20 19:04
Plac. # Navn Tid
1 15 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
8:31.89
2 16 Hadsund II
  • August Herman Wisholm(1)
8:38.03
3 17 Aarhus I
  • James Dodd(1)
8:40.44
4 14 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
9:09.13
5 18 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
9:44.04
6 13 Holstebro/KCHO II
  • Joakim Viberg(1)
10:25.44
102
M1X Mænd 1X 2000m 4. Indledende
2021-08-20 19:16
Plac. # Navn Tid
1 21 Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
8:06.45
2 22 Bagsværd III
  • Oscar Petersen(1)
8:23.85
3 19 Nordslesvig I
  • Sebastian Terp(1)
8:33.22
4 23 DSR II
  • Casper Girke Christensen(1)
8:54.69
5 20 Holstebro/KCHO III
  • Magnus Juhl(1)
9:06.46
Resultat klar til godkendelse
103
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2021-08-22 10:20
Plac. # Navn Tid
1 6 DSR/Odder I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Julie Poulsen(2)
7:19.34
Resultat klar til godkendelse
104
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2021-08-22 10:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
06.31.16
2 5 Holstebro/København I
  • Sebastian Bache(1)
  • Kaare Mortensen (2)
06.34.74
3 3 Holstebro/KCHO
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
06.42.40
4 2 Holstebro/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
6.58.13
104
M2- Mænd 2- 2000m 1. Indledende
2021-08-21 10:06
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro/København I
  • Sebastian Bache(1)
  • Kaare Mortensen (2)
7:08.06
2 4 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
7:13.9
3 3 Holstebro/KCHO
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
7:16.64
4 2 Holstebro/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
7:37.63