Resultater DRC Testregatta 2022

101
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2022-10-02 13:30
Plac. # Navn 2000m
1 18 Holstebro/KCHO I
  • Karen Mortensen(1)
9:46.62
2 11 Aarhus II
  • Rikke Køchs(1)
9:50.86
3 19 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
9:59.99
4 4 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
10:05.80
5 2 Holstebro/KCHO
  • Stine Højager Nielsen(1)
10:09.42
6 7 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
10:28.92
101
W1X Kvinder 1X 2000m B Finale
2022-10-02 14:10
Plac. # Navn 2000m
1 8 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
10:06.18
2 6 København I
  • Josefine Freltoft(1)
10:10.44
3 14 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
10:39.32
4 16 Roskilde III
  • Helen Pabst(1)
10:39.61
5 1 DSR II
  • Silje Celine Siefert(1)
10:54.62
101
W1X Kvinder 1X 2000m C Finale
2022-10-02 14:50
Plac. # Navn 2000m
1 13 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
11:41.42
2 21 Roskilde II
  • Iben Bech(1)
12:04.80
101
W1X Kvinder 1X 2000m 1. Indledende
2022-10-02 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 2 Holstebro/KCHO
  • Stine Højager Nielsen(1)
8:49.000
2 3 KVIK III
  • Fie Udby Erichsen(1)
8:51.64
3 4 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
9:03.84
4 6 København I
  • Josefine Freltoft(1)
9:15.98
5 1 DSR II
  • Silje Celine Siefert(1)
9:44.54
101
W1X Kvinder 1X 2000m 2. Indledende
2022-10-02 09:05
Plac. # Navn 2000m
1 11 Aarhus II
  • Rikke Køchs(1)
8:48.17
2 7 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
9:08.18
3 8 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
9:12.87
4 14 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
9:49.11
5 13 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
9:51.61
101
W1X Kvinder 1X 2000m 3. Indledende
2022-10-02 09:10
Plac. # Navn 2000m
1 19 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
8:58.30
2 18 Holstebro/KCHO I
  • Karen Mortensen(1)
9:09.55
3 16 Roskilde III
  • Helen Pabst(1)
9:38.67
4 21 Roskilde II
  • Iben Bech(1)
9:50.47
102
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2022-10-02 10:10
Plac. # Navn 2000m
1 8 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
8:06.52
2 3 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
8:16.55
3 14 Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
8:42.13
4 19 DSR III
  • Jacob Lenzing(1)
8:46.27
5 18 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
8:56.99
6 13 DSR II
  • Emil Lenzing(1)
9:30.42
102
M1X Mænd 1X 2000m B Finale
2022-10-02 14:40
Plac. # Navn 2000m
1 7 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
8:37.57
2 1 Lyngby/KKL II
  • Christian Runge(1)
8:39.62
3 4 Roskilde V
  • Leander Kaliszan(1)
8:45.77
4 10 Roskilde III
  • Sebastian Nordly(1)
8:50.33
5 11 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
9:10.82
6 17 Bagsværd V
  • Mads Vestergaard(1)
9:13.50
102
M1X Mænd 1X 2000m C Finale
2022-10-02 15:00
Plac. # Navn 2000m
1 21 Holstebro II
  • Tobias Bork Kristensen(1)
8:22.27
2 12 DSR VI
  • Oskar Vedsted-Jakobsen(1)
8:56.73
3 20 Bagsværd IV
  • Christian Vestergaard Sørensen(1)
9:05.44
102
M1X Mænd 1X 2000m 1. Indledende
2022-10-02 09:40
Plac. # Navn 2000m
1 3 Roskilde I
  • Bastian Secher(1)
8:09.10
2 1 Lyngby/KKL II
  • Christian Runge(1)
8:15.84
3 4 Roskilde V
  • Leander Kaliszan(1)
8:26.09
4 5 DSR IV
  • Daniel Pedersen(1)
9:59.99
5 21 Holstebro II
  • Tobias Bork Kristensen(1)
9:59.99
102
M1X Mænd 1X 2000m 2. Indledende
2022-10-02 09:45
Plac. # Navn 2000m
1 8 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:54.14
2 7 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
8:13.76
3 10 Roskilde III
  • Sebastian Nordly(1)
8:22.64
102
M1X Mænd 1X 2000m 3. Indledende
2022-10-02 09:50
Plac. # Navn 2000m
1 13 DSR II
  • Emil Lenzing(1)
7:51.99
2 14 Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
7:53.52
3 11 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
8:34.89
4 12 DSR VI
  • Oskar Vedsted-Jakobsen(1)
8:50.000
102
M1X Mænd 1X 2000m 4. Indledende
2022-10-02 09:55
Plac. # Navn 2000m
1 19 DSR III
  • Jacob Lenzing(1)
7:58.66
2 18 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
8:04.75
3 17 Bagsværd V
  • Mads Vestergaard(1)
8:46.91
4 20 Bagsværd IV
  • Christian Vestergaard Sørensen(1)
9:03.11
103
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2022-10-02 10:00
Plac. # Navn 2000m
1 4 Bagsværd/Roskilde I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(2)
7:57.70
2 3 DSR II
  • Nikoline Laidlaw(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
7:59.78
3 2 DSR/Odder I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Julie Poulsen(2)
8:01.05
4 1 DSR I
  • Nanna Vigild(1)
  • Christine Cardel(2)
8:28.98
5 6 Aalborg/Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Karen Hougaard Frost(2)
8:50.89
6 5 Ægir I
  • Kirstine Nielsen(1)
  • Ida Mose Nielsen(2)
9:03.27
104
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2022-10-02 13:50
Plac. # Navn 2000m
1 3 København/Roskilde I
  • Joachim Sutton(1)
  • Fred Vystavel(2)
7:41.33
2 8 Holstebro I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Magnus Valbirk(2)
7:46.58
3 4 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
7:49.55
4 7 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
7:59.76
5 6 Holstebro/København I
  • Joakim Viberg(1)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(2)
8:13.86
104
M2- Mænd 2- 2000m B Finale
2022-10-02 14:30
Plac. # Navn 2000m
1 1 DSR/Holstebro I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(2)
8:15.81
2 10 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Elias Ellehammer(2)
8:23.96
104
M2- Mænd 2- 2000m 1. Indledende
2022-10-02 09:30
Plac. # Navn 2000m
1 3 København/Roskilde I
  • Joachim Sutton(1)
  • Fred Vystavel(2)
7:18.04
2 4 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
7:19.20
3 6 Holstebro/København I
  • Joakim Viberg(1)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(2)
7:26.40
4 1 DSR/Holstebro I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(2)
7:33.92
104
M2- Mænd 2- 2000m 2. Indledende
2022-10-02 09:35
Plac. # Navn 2000m
1 8 Holstebro I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Magnus Valbirk(2)
7:07.01
2 9 Holstebro II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
7:18.09
3 7 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
7:28.16
4 10 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Elias Ellehammer(2)
7:33.06
105
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m A Finale
2022-10-02 13:40
Plac. # Navn 2000m
1 8 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
8:29.76
2 4 Sorø II
  • Rasmus Lind(1)
8:29.78
3 7 Lyngby/KKL III
  • Christian Thor Hagemann(1)
8:35.25
4 3 Bagsværd II
  • Oscar Petersen(1)
8:35.60
5 9 Aarhus I
  • James Dodd(1)
8:48.46
6 1 Bagsværd I
  • Johan Poulsen(1)
9:12.26
105
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m B Finale
2022-10-02 14:20
Plac. # Navn 2000m
1 5 Odense I
  • Sebastian Terp(1)
8:51.58
2 6 Hadsund II
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
9:15.23
3 2 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
9:29.02
105
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m 1. Indledende
2022-10-02 09:20
Plac. # Navn 2000m
1 4 Sorø II
  • Rasmus Lind(1)
7:54.35
2 3 Bagsværd II
  • Oscar Petersen(1)
7:57.73
3 1 Bagsværd I
  • Johan Poulsen(1)
8:06.62
4 5 Odense I
  • Sebastian Terp(1)
8:16.44
5 2 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
8:30.65
105
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m 2. Indledende
2022-10-02 09:25
Plac. # Navn 2000m
1 8 Lyngby/KKL I
  • Alexander Modest(1)
7:53.23
2 7 Lyngby/KKL III
  • Christian Thor Hagemann(1)
7:54.77
3 9 Aarhus I
  • James Dodd(1)
8:08.23
4 6 Hadsund II
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
8:25.35