Resultater Ergometer Cup 2012

1
U15 M2-Slide Junior u. 15 Drenge 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2012-03-04 12:00
Plac. # Navn Tid
1 Bagsværd Roklub IV
  • Niels Frederiksen(1)
  • Bastian Secher(2)
01:57.5
2 Sorø Roklub II
  • Jakob Lillelund(1)
  • (2)
02:02.0
3 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
02:05.0
4 Bagsværd Roklub II
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Nicolai Leth Bernsen(2)
02:11.0
5 Bagsværd Roklub I
  • Jonatan Dahl(1)
  • Kristian Alm(2)
02:15.9
6 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
02:16.0
7 Bagsværd Roklub V
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Aksel Bay(2)
02:18.0
8 Bagsværd Roklub III
  • Niels Østergaard(1)
  • Regitze Bay(2)
02:29.0
2
U15 W2-Slide Junior u. 15 Piger 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2012-03-04 12:15
Plac. # Navn Tid
1 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Anne Holst Padkjær(2)
02:06.0
2 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
02:10.0
3 Sorø Roklub II
  • Sara Hundstrup(1)
  • (2)
02:14.5
4 Bagsværd Roklub II
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
02:17.0
5 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
02:20.0
3
U19 M2-Slide Junior u. 19 Drenge 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2012-03-04 12:30
Plac. # Navn Tid
1 Sorø Roklub II
  • Anders Lindblom(1)
  • (2)
01:39.0
2 Sorø Roklub III
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
01:42.5
3 Roforeningen KVIK II
  • Christoffer Clausen(1)
  • Philip Tobin(2)
01:44.0
4 Roforeningen KVIK I
  • Emil Laursen(1)
  • Nicolai Lassen(2)
01:46.0
5 Bagsværd Roklub III
  • Mads Petersen(1)
  • Jakob Grove Klahsen(2)
01:46.5
4
U19 W2-Slide Junior u. 19 Piger 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2012-03-04 12:45
Plac. # Navn Tid
1 Bagsværd Roklub II
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
  • Mathilde Persson(2)
01:45.5
2 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Ida Brehmer(2)
01:51.0
3 Sorø Roklub II
  • Ida Langkjær(1)
  • (2)
01:52.5
4 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
01:53.5
5 Bagsværd Roklub I
  • Karen Neergaard(1)
  • Frederikke Bay Toft(2)
01:57.0
5
U15 M4-Slide Junior u. 15 Drenge 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2012-03-04 13:00
Plac. # Navn Tid
1 Bagsværd Roklub II
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
  • Bastian Secher(3)
  • Nicolai Leth Bernsen(4)
01:49.0
2 Bagsværd Roklub I
  • Jonatan Dahl(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
  • Niels Østergaard(3)
  • Kristian Alm(4)
02:17.5
6
U15 W4-Slide Junior u. 15 Piger 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2012-03-04 13:15
Plac. # Navn Tid
1 Bagsværd Roklub I
  • X Regitze Bay(1)
  • X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES(2)
  • Emma Hammer(3)
  • Anne Holst Padkjær(4)
02:04.0
2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
  • (3)
  • (4)
02:16.0
7
U19 M4-Slide Junior u. 19 Drenge 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2012-03-04 13:30
Plac. # Navn Tid
1 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
  • Jakob Lillelund(2)
  • Andreas Sloth(3)
  • (4)
01:42.0
2 Roforeningen KVIK I
  • Emil Laursen(1)
  • Gustav Vangsgaard(2)
  • Nicolai Lassen(3)
  • Philip Tobin(4)
01:47.5
3 Bagsværd Roklub II
  • Niels Frederiksen(1)
  • Nicolai Leth Bernsen(2)
  • Mads Petersen(3)
  • Jakob Grove Klahsen(4)
01:49.0
8
U19 W4-Slide Junior u. 19 Piger 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2012-03-04 13:45
Plac. # Navn Tid
1 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
  • Astrid Steensberg(3)
  • (4)
01:49.5
2 Bagsværd Roklub I
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • Mathilde Persson(2)
  • Karen Neergaard(3)
  • Ida Gørtz Jacobsen(4)
01:53.0
3 Sorø Roklub I
  • Sara Hundstrup(1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
01:56.5
9
U15 W/M 4-Stafet Junior u. 15 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2012-03-04 14:00
Plac. # Navn Tid
1 Bagsværd Roklub III
  • Jonatan Dahl(1)
  • Bastian Secher(2)
  • Niels Frederiksen(3)
  • Nicolai Leth Bernsen(4)
08:22.9
2 Bagsværd Roklub I
  • X Regitze Bay(1)
  • Anne Holst Padkjær(2)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(3)
  • Ida Bruun Øemig(4)
08:45.3
3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
09:07.0
4 Bagsværd Roklub II
  • Niels Østergaard(1)
  • Aksel Bay(2)
  • Oliver Skov Jerkovic(3)
  • Kristian Alm(4)
09:40.4
10
U19 W/M 4-Stafet Junior u. 19 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2012-03-04 14:15
Plac. # Navn Tid
1 Sorø Roklub III
  • Jakob Lillelund(1)
  • Andreas Sloth(2)
  • (3)
  • Anders Lindblom(4)
07:18.0
2 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Ida Brehmer(2)
  • (3)
  • Ida Langkjær(4)
07:21.1
3 Bagsværd Roklub II
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
  • Frederikke Bay Toft(2)
  • Karen Neergaard(3)
  • Mathilde Persson(4)
07:25.4
4 Roforeningen KVIK I
  • Gustav Vangsgaard(1)
  • Thor Friis(2)
  • Christoffer Clausen(3)
  • Oliver Kviat Antonsen(4)
07:36.7
5 Sorø Roklub II
  • Sara Hundstrup(1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
07:51.2