Resultater Ergometer Cup 2013

1
U15 M2-Slide Junior u. 15 Drenge 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-03-03 12:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Kristian Alm(1)
  • Regitze Bay(2)
02:04.5
2 6 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
02:05.0
3 1 Bagsværd Roklub II
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
02:11.0
4 7 Bagsværd Roklub V
  • X Jacob Bernhardt(1)
  • Jacob Østergaard(2)
02:19.5
5 2 Sorø Roklub III
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • (2)
02:20.0
6 4 Bagsværd Roklub III
  • William Zachariasen(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
02:23.5
7 5 Bagsværd Roklub IV
  • Niels Østergaard(1)
  • Oskar Hagen(2)
02:41.5
2
U15 W2-Slide Junior u. 15 Piger 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-03-03 12:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub V
  • (1)
  • Freja Liv Holmark(2)
02:05.0
2 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
02:06.0
3 3 Sorø Roklub III
  • Klara Christensen(1)
  • (2)
02:06.5
4 2 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
  • (2)
02:08.5
5 1 Sorø Roklub IV
  • (1)
  • Charlotte Johansen(2)
02:17.5
3
U19 M2-Slide Junior u. 19 Drenge 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-03-03 12:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
01:35.0
2 4 Bagsværd Roklub III
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Marcus Johansen(2)
01:41.0
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
  • Nicolai Jørgensen(2)
01:44.0
4 2 Sorø Roklub II
  • Andreas Sloth(1)
  • (2)
01:44.5
4
U19 W2-Slide Junior u. 19 Piger 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-03-03 12:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub II
  • Ida Langkjær(1)
  • (2)
01:47.5
2 3 Bagsværd Roklub II
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Fie Johansen(2)
01:49.4
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Stine Mathiasen(2)
01:53.0
4 4 Sorø Roklub I
  • Sara Hundstrup(1)
  • (2)
01:58.0
5
U15 M4-Slide Junior u. 15 Drenge 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-03-03 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
02:04.0
2 2 Bagsværd Roklub II
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(2)
  • Niels Østergaard(3)
  • William Zachariasen(4)
02:09.5
3 4 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub I
  • Oskar Hagen(1)
  • Jacob Østergaard(2)
  • Jannick Wly Andersen(3)
  • (4)
02:14.0
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Jakob Rud Bernhardt(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
  • Regitze Bay(3)
  • Kristian Alm(4)
02:17.5
6
U15 W4-Slide Junior u. 15 Piger 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-03-03 13:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • Freja Liv Holmark(4)
02:03.0
2 1 Sorø Roklub II
  • Klara Christensen(1)
  • (2)
  • (3)
  • Charlotte Johansen(4)
02:10.0
7
U19 M4-Slide Junior u. 19 Drenge 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-03-03 13:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
  • Andreas Sloth(3)
  • (4)
01:40.5
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Nicolai Jørgensen(3)
  • Nicolai Leth Bernsen(4)
01:43.0
8
U19 W4-Slide Junior u. 19 Piger 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2013-03-03 13:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Fie Johansen(2)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(3)
  • Stine Mathiasen(4)
01:55.0
2 1 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
  • (2)
  • (3)
  • Astrid Brehmer(4)
01:57.0
3 2 Sorø Roklub II
  • Sara Hundstrup(1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
02:07.0
9
U15 W/M 4-Stafet Junior u. 15 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2013-03-03 14:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Freja Liv Holmark(3)
  • Astrid Brehmer(4)
08:11.9
2 6 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • Jannick Wly Andersen(4)
08:16.3
3 5 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
  • Klara Christensen(3)
  • (4)
08:33.6
4 1 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub II
  • Charlotte Johansen(1)
  • Jeppe Palmberg(2)
  • Jacob Østergaard(3)
  • Oliver Skov Jerkovic(4)
08:36.4
5 2 Bagsværd Roklub II
  • X Regitze Bay(1)
  • Kristian Alm(2)
  • Oskar Hagen(3)
  • Rasmus Stensøe Oksen Ibsen(4)
09:02.6
6 3 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub I
  • William Zachariasen(1)
  • X Jacob Bernhardt(2)
  • (3)
  • Niels Østergaard(4)
09:48.4
10
U19 W/M 4-Stafet Junior u. 19 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2013-03-03 14:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
  • Ida Langkjær(3)
  • (4)
07:13.7
2 3 Bagsværd Roklub II
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Hannibal Elvekjær(3)
  • Nicolai Jørgensen(4)
07:31.9
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Fie Johansen(2)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(3)
  • Stine Mathiasen(4)
07:39.8
4 1 Sorø Roklub II
  • Sara Hundstrup(1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
08:12.0