Resultater Ergometer Cup 2014

1
U15 M2-Slide Junior u. 15 Drenge 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-03-16 12:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
01:51.0
2 7 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
  • Nicholas Andersen(2)
01:55.5
3 1 Roforeningen KVIK II
  • Torbjørn Frankel(1)
  • Tobias Bundgaard(2)
01:56.0
4 2 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
01:57.5
5 8 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
01:59.5
6 4 Bagsværd Roklub III
  • Anders Granskov Hansen(1)
  • Jakob Rud Bernhardt(2)
02:07.5
7 5 Bagsværd Roklub IV
  • Niels Østergaard(1)
  • William Zachariasen(2)
02:17.5
2
U15 W2-Slide Junior u. 15 Piger 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-03-16 12:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub II
  • Astrid Brehmer(1)
  • (2)
01:57.5
2 3 Sorø Roklub IV
  • Freja Liv Holmark(1)
  • (2)
01:58.5
3 4 Sorø Roklub III
  • Klara Christensen(1)
  • (2)
01:59.0
4 1 Roforeningen KVIK I
  • Anna Hof(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
02:07.0
5 6 Sorø Roklub V
  • (1)
  • Charlotte Johansen(2)
02:12.0
3
U19 M2-Slide Junior u. 19 Drenge 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-03-16 12:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
01:36.0
2 4 Bagsværd Roklub III
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Marcus Johansen(2)
01:36.5
3 7 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
01:38.5
4 6 Roforeningen KVIK I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
  • Thor Friis(2)
01:39.5
5 1 Bagsværd Roklub II
  • Thomas G Rasmussen(1)
  • Kristian Alm(2)
01:44.5
6 2 Bagsværd Roklub I
  • Mikkel Aaslet(1)
  • Oscar Svane Hansen(2)
01:46.5
7 3 Bagsværd Roklub/Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jonatan Dahl(2)
01:50.0
4
U19 W2-Slide Junior u. 19 Piger 2-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-03-16 12:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Emilie Jersild(1)
  • Emma Hammer(2)
01:51.5
2 3 Bagsværd Roklub III
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
01:53.4
3 2 Bagsværd Roklub II
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Marie Mørch(2)
01:56.0
4 1 Bagsværd Roklub IV
  • Emilie Granskov Hansen(1)
  • Regitze Bay(2)
02:03.9
5
U15 M4-Slide Junior u. 15 Drenge 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-03-16 13:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
  • Jakob Rud Bernhardt(3)
  • Anders Granskov Hansen(4)
01:51.0
2 1 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Nicolai Krogsgaard(2)
  • Torbjørn Frankel(3)
  • Tobias Bundgaard(4)
01:51.0
3 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
  • (3)
  • (4)
01:56.5
6
U15 W4-Slide Junior u. 15 Piger 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-03-16 13:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Astrid Brehmer(3)
  • Klara Christensen(4)
01:56.5
2 2 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Freja Liv Holmark(2)
  • (3)
  • Charlotte Johansen(4)
02:02.0
7
U19 M4-Slide Junior u. 19 Drenge 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-03-16 13:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
01:44.5
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Mikkel Aaslet(1)
  • Jonatan Dahl(2)
  • Oscar Svane Hansen(3)
  • Astrid Bardram Starup(4)
01:54.0
3 2 Bagsværd Roklub II
  • Marcus Johansen(1)
  • Niels Østergaard(2)
  • William Zachariasen(3)
  • Emil Eigenbrod(4)
01:54.0
8
U19 W4-Slide Junior u. 19 Piger 4-Slide - 500m 1. Afdeling
2014-03-16 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
  • Ida Bruun Øemig(3)
  • Marie Mørch(4)
01:55.4
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Stine Mathiasen(2)
  • Regitze Bay(3)
  • Emilie Granskov Hansen(4)
01:56.9
9
U15 W/M 4-Stafet Junior u. 15 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2014-03-16 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Klara Christensen(1)
  • (2)
  • Freja Liv Holmark(3)
  • Astrid Brehmer(4)
07:36.4
2 2 Roforeningen KVIK/Sorø Roklub I
  • (1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
  • Nicholas Andersen(3)
  • Nicolai Krogsgaard(4)
07:58.9
3 3 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Charlotte Johansen(2)
  • (3)
  • (4)
08:01.9
10
U19 W/M 4-Stafet Junior u. 19 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2014-03-16 14:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
07:16.2
2 4 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
  • Torbjørn Frankel(3)
  • Tobias Bundgaard(4)
07:37.3
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
  • Oscar Svane Hansen(3)
  • Astrid Bardram Starup(4)
07:39.2
4 2 Bagsværd Roklub II
  • Stine Mathiasen(1)
  • Emilie Jersild(2)
  • Jonatan Dahl(3)
  • Kristian Alm(4)
07:43.7
5 1 Bagsværd Roklub III
  • Regitze Bay(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
  • Marie Mørch(3)
  • Emilie Granskov Hansen(4)
07:52.3
6 6 Sorø Roklub II
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
  • (3)
  • (4)
08:13.0