Resultater Færøske Mesterskaber 2014

0
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Afdeling
2014-03-15 10:00
Plac. # Navn Tid
1 2 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Unnur á Tórgarði(1)
02:24.8
2 1 ÍF KAPPRÓÐUR II
  • Sofía Toftegaard(1)
02:37.6
1
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2014-03-15 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Miðvágs róðrarfelag I
  • Marjus E. Hattarstein(1)
01:57.1
2
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2014-03-15 10:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Miðvágs róðrarfelag I
  • Heidi S. Djónadóttir(1)
04:23.6
2 2 Miðvágs róðrarfelag II
  • Dina Klein(1)
05:03.8
3
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2014-03-15 10:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Miðvágs róðrarfelag I
  • Jógvan Sigurd E. Hattarstein(1)
03:34.9
2 2 Miðvágs róðrarfelag II
  • Leivur Debes(1)
03:48.9
4
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2014-03-15 10:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Havnar róðrarfelag I
  • Bryndis Maria Joensen(1)
08:16.8
2 1 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Erika S. Christiansen(1)
08:44.2
3 3 ÍF KAPPRÓÐUR II
  • Anna Sofía V. Jacobsen(1)
08:49.2
4 2 Havnar róðrarfelag II
  • Valborg T. Jacobsen(1)
09:04.3
5
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2014-03-15 10:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Argja róðrarfelag I
  • Steinar á Tórgarði(1)
06:49.5
2 3 Miðvágs róðrarfelag I
  • Hákun Fríði Debes(1)
07:12.0
3 2 Miðvágs róðrarfelag II
  • TUMMAS HANSEN(1)
07:46.9
6
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2014-03-15 10:30
Plac. # Navn Tid
1 6 ÍF KAPPRÓÐUR III
  • Marta Ákadóttir(1)
07:33.1
2 5 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Jastrið Toftegaard(1)
07:34.4
3 1 Argja róðrarfelag I
  • LINDA REIDARSDÓTTIR KLEIN(1)
07:40.4
4 3 ÍF KAPPRÓÐUR II
  • Kirstin Toftegaard(1)
07:42.8
5 2 Argja róðrarfelag II
  • Eyð Fróðadóttir(1)
08:10.6
7
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2014-03-15 10:45
Plac. # Navn Tid
1 6 VÍF I
  • Torstein Brattaberg(1)
06:36.8
2 1 Argja róðrarfelag I
  • Brandur Mohr(1)
06:43.6
3 4 MR I
  • Sigurð Fríði Fróðason(1)
06:45.0
4 3 Argja róðrarfelag III
  • Sverri Patursson(1)
06:54.0
5 5 Argja róðrarfelag IV
  • Julian Lava(1)
07:04.7
6 2 Argja róðrarfelag II
  • Kristjan Johannesen(1)
07:06.4
8
30+WErgo Einstaklingakapping - Kvinnur/Gentur - 35 ár og eldri (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2014-03-15 10:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
9
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 2000m 1. Afdeling
2014-03-15 10:45
Plac. # Navn Tid
1 1 HR I
  • Toni Dam(1)
06:29.9
2 2 Argja róðrarfelag I
  • Óla Hendrik Av Fløtum(1)
06:48.0
10
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2014-03-15 10:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Miðvágs róðrarfelag I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
07:43.0
2 2 Argja róðrarfelag I
  • Beinta Gaard Davidsen(1)
08:22.5
11
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2014-03-15 11:00
Plac. # Navn Tid
1 3 VÁGS Kappróðrarfelag I
  • Dánjal Martin Hofgaard(1)
06:38.5
2 7 HR I
  • Jens Kristian Dam(1)
06:42.9
3 5 Miðvágs róðrarfelag II
  • Brandur Sjúrðarson(1)
06:43.9
4 8 KSR III
  • Tummas Í Niðristovu(1)
06:46.4
5 11 Argja róðrarfelag I
  • MEINHARD AKRABERG HANSEN(1)
06:52.4
6 6 Argja róðrarfelag 2
  • Jakku Guttesen(1)
06:56.8
7 1 Miðvágs róðrarfelag IV
  • Hans Otto Samuelsen(1)
07:11.3
8 12 Miðvágs róðrarfelag III
  • Marius Samuelsen(1)
07:12.4
9 9 Argja róðrarfelag II
  • Erling Pætur Á Argjagarði(1)
07:12.6
12
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2014-03-15 10:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Argja róðrarfelag II
  • Guðbjørg Abrahamsen(1)
07:51.5
2 1 Argja róðrarfelag I
  • Ásla Berg(1)
07:54.9
13
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2014-03-15 11:20
Plac. # Navn Tid
1 16 Argja róðrarfelag II
  • Martin Berg(1)
06:11.2
2 6 KSR IV
  • Magnus D. Madsen(1)
06:23.2
3 14 Miðvágs róðrarfelag I
  • Bergur Johansen(1)
06:36.1
4 1 Argja róðrarfelag V
  • HALLUR DJURHUUS(1)
06:37.5
5 5 Argja róðrarfelag IV
  • Uni Johannesen(1)
06:39.1
6 12 MR II
  • Jógvan Follend(1)
06:39.1
7 2 Argja róðrarfelag I
  • Bogi Augustinussen(1)
06:39.6
8 3 KSR V
  • Vilhelm Jacobsen(1)
06:44.7
9 4 Argja róðrarfelag III
  • Sverri Tórstún(1)
06:47.1
10 15 KSR I
  • BRANDUR ISAKSEN(1)
06:47.6
11 17 AR III
  • Kári Skála(1)
06:48.9
12 7 MR I
  • Theodor T. Thomassen(1)
06:50.3
13 13 Argja róðrarfelag VII
  • David Arge Galán(1)
06:50.5
14 18 KSR 2
  • Brynjálvur Petersen(1)
06:51.8
15 8 KSR II
  • Fríðálvur Müller(1)
06:51.9
16 9 AR II
  • Bardur Johannesen(1)
06:54.5
17 10 Argja róðrarfelag VI
  • Sigurð Jákupsson Simonsen(1)
06:59.7
14
WErgo Einstaklingakapping - Kvinnur/Gentur - 500 metrar sprint (500m) - 500m 1. Afdeling
2014-03-15 12:38
Ingen anmeldt, løbet udgår
15
MErgo Einstaklingakapping - Menn/Dreingir - 500 metrar sprint (500m) - 500m 1. Afdeling
2014-03-15 13:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
16
W6-Stafet Åben Kvinder 6-Stafet - 3000m 1. Afdeling
2014-03-15 12:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Erla Kongsdòttir
  • Kirstin Toftegaard(1)
  • Bettina Toftegaard(2)
  • Marta Ákadóttir(3)
  • Una Cornette(4)
  • Jastrið Toftegaard(5)
  • Sunrid Traðará(6)
10:37.0
2 3 Blikur Gentur
  • Rita Jørgensen(1)
  • Marta Petersen(2)
  • Marta Jørgensen(3)
  • LINDA REIDARSDÓTTIR KLEIN(4)
  • Eyð Fróðadóttir(5)
  • Kristina S. Petersen(6)
11:12.1
3 2 Teistin
  • Ásla Berg(1)
  • Anna Katrina Larsen(2)
  • Bára E. Thorsvig(3)
  • Turið E. Clementsen(4)
  • Hanna á Brúgv(5)
  • Sóley Samuelsen(6)
11:32.7
17
M6-Stafet Åben Mænd 6-Stafet - 3000m 1. Afdeling
2014-03-15 12:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Blikur
  • Sverri Patursson(1)
  • Julian Lava(2)
  • Brandur Mohr(3)
  • Kristjan Johannesen(4)
  • Árni Jóhannesson(5)
  • Steinar á Tórgarði(6)
09:07.8
2 5 Hoyvíkingur
  • Martin Berg(1)
  • OLA HENDRIK AV FLØTUM(2)
  • David Arge Galán(3)
  • Sverri Tórstún(4)
  • Uni Johannesen(5)
  • Bogi Augustinussen(6)
09:19.4
3 9 HR & VK
  • Toni Dam(1)
  • Ingi Torgarði(2)
  • Jens Kristian Dam(3)
  • Dánjal Martin Hofgaard(4)
  • Jon Hofgaard(5)
  • Jóan Petur Mortensen(6)
09:23.5
4 7 Miðvingur
  • Jógvan Sigurd E. Hattarstein(1)
  • Hans Otto Samuelsen(2)
  • Brandur Sjúrðarson(3)
  • Marius Samuelsen(4)
  • Jógvan Follend(5)
  • Bergur Johansen(6)
09:24.0
5 1 Gongurolvur
  • Olaf Vesturgarð(1)
  • Fróði Magnussen(2)
  • Christian Djurhuus(3)
  • Magni Brøðraberg(4)
  • Skarpheðinn Njálsson(5)
  • Jógvan Lisberg(6)
09:29.4
6 2 Kvívíkingur
  • BRANDUR ISAKSEN(1)
  • Fríðálvur Müller(2)
  • Vilhelm Jacobsen(3)
  • Tummas Í Niðristovu(4)
  • Magnus D. Madsen(5)
  • Torstein Brattaberg(6)
09:30.2
7 8 Havnarbáturín
  • Hallur Nattestad(1)
  • Virgar Johansen(2)
  • Eli Nielsen(3)
  • HJALGRÍM DAVIDSEN(4)
  • Brestur Mikkelsen(5)
  • Arnbjørn Isfeld(6)
09:31.2
8 3 Sølmundur
  • Óli Hansen(1)
  • Uni Venned(2)
  • Harald Fonsdal Johannesen(3)
  • Jóhan Hermann Slættalíð(4)
  • Jóhann Kass(5)
  • Suní S. Davidsen(6)
09:31.2
9 6 Argjabáturin
  • Erling Pætur Á Argjagarði(1)
  • Sigurð Jákupsson Simonsen(2)
  • Bardur Johannesen(3)
  • Kári Skála(4)
  • Allan Hvalsrætt(5)
  • Absalon Poulsen(6)
09:55.1