Resultater Færøske Mesterskaber 2015

1
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Indledende
0000-00-00 00:00
Plac. # Navn Tid
1 1 ÍF KAPPRÓÐUR
  • Sofía Toftegaard(1)
02:24.8
2
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2015-03-14 10:00
Plac. # Navn Tid
1 2 SÍF
  • Høgni R. á Plógv(1)
02:10.7
3
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2015-03-14 10:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Miðvágs róðrarfelag IV
  • Lív Johansen(1)
04:20.7
2 5 Miðvágs róðrarfelag I
  • Sarita Lið Gaardlykke(1)
04:36.7
3 1 Miðvágs róðrarfelag III
  • Rutt E. Hansen(1)
04:41.0
4 2 Miðvágs róðrarfelag II
  • Dagmar M. Gaardlykke(1)
04:42.6
4
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2015-03-14 10:20
Plac. # Navn Tid
1 3 KRF II
  • Brandur Kjølbro(1)
03:30.9
2 8 SÍF
  • Marjus E. Hattarstein(1)
03:44.3
3 7 KSR I
  • Hermann Samuelsen(1)
03:46.3
4 10 SÍF
  • Agga W. Nielsen(1)
04:18.9
5 5 KSR II
  • Andreas Martin Dahl(1)
04:22.3
6 1 SÍF
  • Poul á Birtuni(1)
04:23.9
7 9 KRF I
  • Debes Christiansen(1)
04:40.3
8 2 SÍF
  • Johnfinn á Plógv(1)
05:04.5
5
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2015-03-14 10:30
Plac. # Navn Tid
1 5 ÍF KAPPRÓÐUR II
  • Anna Sofía V. Jacobsen(1)
07:57.8
2 1 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Fríðgerð Høgnadóttir(1)
08:11.7
3 3 ÍF KAPPRÓÐUR III
  • Erika S. Christiansen(1)
08:22.3
4 2 HR I
  • Barba Fróðadóttir(1)
08:25.4
5 4 Miðvágs róðrarfelag I
  • Heidi S. Djónadóttir(1)
08:32.7
6
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2015-03-14 10:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Miðvágs róðrarfelag I
  • Hákun Fríði Debes(1)
07:17.9
2 6 Miðvágs róðrarfelag II
  • Leivur Debes(1)
07:41.0
3 5 Miðvágs róðrarfelag V
  • Tróndur Johansen(1)
08:06.3
4 7 Argja róðrarfelag I
  • Róar B. Johansen(1)
08:11.2
7
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2015-03-14 10:50
Plac. # Navn Tid
1 2 ÍF KAPPRÓÐUR II
  • SUNNLEYG ELIASSEN(1)
08:20.9
2 1 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Laura M. Berjastein(1)
08:23.5
8
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2015-03-14 11:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Argja róðrarfelag I
  • Steinar á Tórgarði(1)
06:51.1
2 5 Argja róðrarfelag II
  • Tóri Holm(1)
06:54.6
3 6 Miðvágs róðrarfelag I
  • John Hansen(1)
06:59.2
4 2 Miðvágs róðrarfelag II
  • Ari Hansen(1)
07:20.1
5 1 Miðvágs róðrarfelag III
  • Tummas Hansen(1)
07:27.9
6 3 Miðvágs róðrarfelag IV
  • Conrad Lauritsen(1)
07:39.4
9
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-03-14 11:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Miðvágs róðrarfelag I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
07:27.1
2 3 ÍF KAPPRÓÐUR II
  • Turið Christiansen(1)
07:48.5
3 4 NSÍ I
  • Ingibjørg Thomsen(1)
07:53.5
4 1 NSÍ II
  • Beinta á Reynatrø?(1)
07:56.3
10
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2015-03-14 11:40
Plac. # Navn Tid
1 2 NSÍ I
  • Inga Weihe(1)
07:25.8
2 1 ÍF KAPPRÓÐUR II
  • Jastrið Toftegaard(1)
07:27.5
3 5 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Kirstin Toftegaard(1)
07:35.9
4 4 NSÍ II
  • Sólrun Davidsen(1)
07:57.0
11
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-03-14 11:50
Plac. # Navn Tid
1 4 VÁGS Kappróðrarfelag I
  • Dánjal Martin Hofgaard(1)
06:35.6
2 10 HR 2
  • Jens Kristian Dam(1)
06:41.9
3 7 MÍR I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
06:41.9
4 8 Havnar róðrarfelag II
  • Rúni M. Jónsson(1)
06:44.9
5 3 HR I
  • Meinhard Hansen(1)
06:46.4
6 1 ÍF KAPPRÓÐUR III
  • Magni Johanson Hansen(1)
06:48.8
7 2 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Jóannes Thomsen(1)
06:59.8
8 6 Havnar róðrarfelag I
  • Óli Jacobsen Dam(1)
07:01.1
9 9 Argja róðrarfelag I
  • Allan Pedersen(1)
07:02.4
10 5 ÍF KAPPRÓÐUR II
  • Eyðun Sleire(1)
07:07.3
12
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2015-03-14 12:03
Plac. # Navn Tid
1 18 Havnar róðrarfelag VIII
  • Jón Nónklett(1)
06:14.8
2 6 HR IV
  • Martin Berg(1)
06:16.4
3 24 HR III
  • Fríði Atlason(1)
06:28.8
4 15 Knørrur III
  • Henningur E. Juul(1)
06:30.8
5 4 Argja róðrarfelag V
  • Jákup Stefansson(1)
06:33.1
6 12 ÍF KAPPRÓÐUR I
  • Tórfríður Berjastein(1)
06:36.6
7 7 Havnar róðrarfelag V
  • Jóan Pauli Lamhauge(1)
06:39.4
8 29 Argja róðrarfelag III
  • Niels P. Rasmussen(1)
06:39.7
9 30 Havnar róðrarfelag VII
  • Róland Michelsen(1)
06:40.1
10 19 AR III
  • Heðin Olsen(1)
06:40.2
11 31 HR I
  • Róar Dalsgaard(1)
06:40.7
12 1 Havnar róðrarfelag XII
  • Brandur Suduroy(1)
06:41.5
13 14 AR II
  • Beinir Ragnuson(1)
06:42.0
14 10 Argja róðrarfelag I
  • Teitur V. Guttesen(1)
06:44.8
15 22 Havnar róðrarfelag XI
  • Regin Holm Poulsen(1)
06:47.0
16 11 Knørrur II
  • Terji Jacobsen(1)
06:47.8
17 9 Argja róðrarfelag IV
  • Fróði Bærendsen(1)
06:50.9
18 8 Knørrur I
  • Hálvdan Dalsgaard(1)
06:52.3
19 13 Knørrur IV
  • Bárður Guttesen(1)
06:52.6
20 21 MR I
  • Sigurð Fríði Fróðason(1)
06:52.6
21 3 HVR I
  • Beinir J. Pedersen(1)
06:52.8
22 32 HR II
  • Arnbjørn Isfeld(1)
06:53.5
23 5 Havnar róðrarfelag III
  • Rúni Jacobsen(1)
06:56.8
24 27 Havnar róðrarfelag XIII
  • Rúni Haraldson(1)
06:59.2
25 23 Havnar róðrarfelag II
  • Jákup Joensen(1)
07:02.6
26 2 Havnar róðrarfelag VI
  • Elindur G. Magnussen(1)
07:04.6
27 17 Havnar róðrarfelag IV
  • Jákup S. F. Jacobsen(1)
07:07.1
28 25 Havnar róðrarfelag I
  • John S. Eikholm Joensen(1)
07:18.8
16
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 2000m 1. Afdeling
2015-03-14 12:45
Plac. # Navn Tid
1 9 Argja róðrarfelag III
  • Asbjørn Olsen(1)
06:27.5
2 3 Havnar róðrarfelag
  • Jógvan Joesen(1)
06:39.1
3 7 Argja róðrarfelag II
  • OLA HENDRIK AV FLØTUM(1)
06:45.6
4 2 Argja róðrarfelag I
  • Jakku Guttesen(1)
06:50.2
5 5 HR II
  • Sigfríður á Plógv(1)
06:55.7
19
40+LMErgo Masters Mænd  40+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-03-14 13:00
Plac. # Navn Tid
1 1 HR I
  • Toni Dam(1)
06:34.2
2 2 NSÍ I
  • Bogi Olsen(1)
06:37.7
3 1 Havnar róðrarfelag I
  • Fróði Magnussen(1)
07:02.4
21
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2015-03-14 13:00
Plac. # Navn Tid
1 4 HR I
  • Olaf Vesturgarð(1)
06:54.4
24
W6-Stafet Åben Kvinder 6-Stafet - 3000m 1. Afdeling
2015-03-14 13:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Ráðni Kvinnur
  • Jastrið Toftegaard(1)
  • Kirstin Toftegaard(2)
  • Bettina Toftegaard(3)
  • Sunrid Traðará(4)
  • Una Cornette(5)
  • Turið Christiansen(6)
10:47.3
2 6 Drekin Gentur
  • Barba Fróðadóttir(1)
  • Bryndis Maria Joensen(2)
  • Elin Kristina Christiansen(3)
  • Marjun Manuela Behrens(4)
  • Vár Petersen(5)
  • Linda Reidarsdóttir Klein(6)
10:51.3
3 5 Erla Kongsdóttir Gentur
  • Erika S. Christiansen(1)
  • Erla M. Miðjord(2)
  • Jóna Jensen(3)
  • Laura M. Berjastein(4)
  • Fríðgerð Høgnadóttir(5)
  • Ann Jacobsen(6)
11:01.0
4 2 Sølmundur Kvinnur
  • Inga Weihe(1)
  • Beinta á Reynatrø?(2)
  • Rannva Lava Olsen(3)
  • Sólrun Davidsen(4)
  • Ingibjørg Thomsen(5)
  • Elisabeth Asta Holmsund(6)
11:09.7
5 1 Drekin Kvinnur
  • Ruth Poulsen(1)
  • Randi Ziska Larsen(2)
  • Jana Merkistein(3)
  • Arndis Petersen(4)
  • Linda Guttesen(5)
  • Birna Isfeld(6)
11:12.2
6 4 Teistin Kvinnur
  • Bára E. Thorsvig(1)
  • Turið E. Clementsen(2)
  • Anna Katrina Larsen(3)
  • Hanna á Brúgv(4)
  • Eyð Fróðadóttir(5)
  • Jónvá Ellingsgaard(6)
11:19.9
25
W/M 6-Stafet Åben 6-Stafet - 3000m 1. Afdeling
2015-03-14 13:48
Plac. # Navn Tid
1 11 Klaksvíkar Ródrarfelag
  • Jógvan S. Vilhelmsen(1)
  • Brandur Kjølbro(2)
  • Fríðjohn Elttør(3)
  • Hermann Samuelsen(4)
  • Jogvan Højgaard(5)
  • Anfinn Sivertsen(6)
10:44.3
2 9 Havnar Róðrarfelag
  • Heini Hátún(1)
  • Magni Brøðraberg(2)
  • Hallur Nattestad(3)
  • Mourits Danberg(4)
  • BRESTIR MIKKELSEN(5)
  • Per Venned(6)
10:53.3
3 3 Tofta Regin
  • Dánjal Martin Hofgaard(1)
  • Sjúrður Djurhuus(2)
  • Toni Dam(3)
  • Jón Nónklett(4)
  • Bergur Robert Dam Jensen(5)
  • Thorvald Joensen(6)
10:56.4
4 6 Sílið Dreingir
  • Oyvind Lútzen(1)
  • Ári Lützen(2)
  • Steinar á Tórgarði(3)
  • Ingi Johan Larsen(4)
  • Ásmundur H. Justinussen(5)
  • Heini Edvardsson(6)
11:00.8
5 5 Drekin Reyði
  • Martin Berg(1)
  • Jákup Stefansson(2)
  • OLA HENDRIK AV FLØTUM(3)
  • Asbjørn Olsen(4)
  • MEINHARD AKRABERG HANSEN(5)
  • Beinir Ragnuson(6)
11:00.9
6 12 Víkingur
  • Fróði Magnussen(1)
  • Jens Kristian Dam(2)
  • Uni Johannesen(3)
  • Olaf Vesturgarð(4)
  • Pætur Johansen(5)
  • Ingi Torgarði(6)
11:01.7
7 2 Ormurin Langi
  • Terji Jacobsen(1)
  • Henningur E. Juul(2)
  • Rúni Jacobsen(3)
  • Rúni Mohr Jónsson(4)
  • Fríði Atlason(5)
  • Ellindur G. Magnussen(6)
11:07.0
8 10 ÍF Menn
  • Magni Johanson Hansen(1)
  • Tórfríður Berjastein(2)
  • Brandur Sjúrðason(3)
  • Johnleif Hansen(4)
  • Sunrid Traðará(5)
  • Bettina Toftegaard(6)
11:12.4
9 7 Ormurin Langi B
  • Teitur Guttesen(1)
  • Hálvdan Dalsgaard(2)
  • Bárður Guttesen(3)
  • Jákup S. F. Jacobsen(4)
  • Villiam Dam(5)
  • Johan Gudjonson(6)
11:25.3
10 4 ÍF
  • Jóannes Thomsen(1)
  • Eyðun Sleire(2)
  • SUNNLEYG ELIASSEN(3)
  • Regin Andreasen(4)
  • Bjartur Larsen(5)
  • Una Cornette(6)
11:30.5
11 8 Havnarbáturin
  • John S. Eikholm Joensen(1)
  • Rúni Haraldson(2)
  • Arnbjørn Isfeld(3)
  • Brandur Suduroy(4)
  • Jógvan Joesen(5)
  • Regin Holm Poulsen(6)
11:39.3
12 1 Gongurólvur
  • Ragnar Petersen(1)
  • Róland Michelsen(2)
  • Christian Djurhuus(3)
  • Einar Ejdesgaard(4)
  • Djóni Poulsen(5)
  • Bjørn Djurhuus(6)
11:47.4
13 14 Ørnin
  • Agga W. Nielsen(1)
  • Poul á Birtuni(2)
  • Marjus E. Hattarstein(3)
  • Johnfinn á Plógv(4)
  • Høgni R. á Plógv(5)
  • Súsanna Skylv Sørensen(6)
12:26.6