Resultater Færøske Mesterskaber 2016

1
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Afdeling
2016-03-12 10:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Havnar róðrarfelag I
  • Unnur W. Á Tórgarði(1)
01:58.5
2 1 Knørrur 2
  • Elisabeth Larsen(1)
02:09.5
3 3 NSÍ
  • Amy Hansen(1)
02:12.5
4 5 Miðvágs róðrarfelag I
  • Elin Ásvør Debes(1)
02:22.6
5 4 Knørrur 3
  • Svanna Við Strond(1)
02:32.3
6 2 Knørrur I
  • Hildur K. Davidsen(1)
02:45.5
2
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Indledende
0000-00-00 00:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Knørrur
  • Jóhann Petursson(1)
02:19.1
2
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2016-03-12 10:00
Plac. # Navn Tid
2 8 Knørrur I
  • Bergur Djurhuus(1)
02:21.1
3
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2016-03-12 10:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Knørrur III
  • Nikoba Í Gong(1)
03:53.3
2 2 Havnar róðrarfelag I
  • Kristianna Skarphéðinsdóttir(1)
04:02.3
3 5 Miðvágs róðrarfelag I
  • Tóra Mouritsen(1)
04:03.4
4 4 Havnar róðrarfelag II
  • Lea T. Johansen(1)
04:05.6
5 1 Havnar róðrarfelag III
  • Eydna E. Hansen(1)
04:37.0
4
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2016-03-12 10:20
Plac. # Navn Tid
1 4 FSR I
  • Jannik Dalfoss(1)
03:58.1
5
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2016-03-12 10:30
Plac. # Navn Tid
1 3 HR I
  • Barba Fróðadóttir(1)
08:09.6
2 7 Knørrur I
  • Marin Skaalum(1)
08:14.1
3 9 Miðvágs róðrarfelag I
  • Heidi S. Djónadóttir(1)
08:19.1
4 4 Miðvágs róðrarfelag III
  • Rutt E. Hansen(1)
08:46.2
5 8 Havnar róðrarfelag I
  • Sølva Patursson(1)
08:57.8
6 1 Miðvágs róðrarfelag IV
  • Sarita Lið Gaardlykke(1)
08:58.5
7 6 Miðvágs róðrarfelag II
  • Dagmar M. Gaardlykke(1)
09:00.7
8 2 Havnar róðrarfelag II
  • Eva Rebekka Sivertsen(1)
09:19.7
9 5 Havnar róðrarfelag III
  • Barbara Við Brúgv(1)
09:21.3
6
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2016-03-12 10:45
Plac. # Navn Tid
1 6 KRF I
  • Brandur Kjølbro(1)
07:00.4
2 1 KSR I
  • Hermann Samuelsen(1)
07:16.8
3 5 Miðvágs róðrarfelag I
  • Torkil Anderson(1)
07:35.9
4 9 Knørrur I
  • Bjartur Hansen(1)
07:38.4
5 8 Knørrur III
  • Jan Arge(1)
07:38.7
6 2 Knørrur II
  • Dánjal L. Jacobsen(1)
08:00.5
7 3 Miðvágs róðrarfelag II
  • Mattias Olsen(1)
08:02.5
8 4 Miðvágs róðrarfelag IV
  • Hans Magnusson(1)
08:05.2
7
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2016-03-12 11:00
Plac. # Navn Tid
1 3 KRF II
  • Victoria W. Eysterdal(1)
07:36.9
2 1 Havnar róðrarfelag I
  • Bryndis Maria Joensen(1)
07:56.2
3 4 KRF I
  • Ronja Eysterdal(1)
08:07.4
4 2 Miðvágs róðrarfelag I
  • Birita Ellingsgaard(1)
08:12.3
8
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2016-03-12 11:15
Plac. # Navn Tid
1 6 KRF I
  • Kristian L. Mortansson(1)
06:50.4
2 4 Miðvágs róðrarfelag I
  • Tummas Hansen(1)
07:06.0
3 7 Miðvágs róðrarfelag III
  • Niels K. Thomassen(1)
07:10.4
4 2 Miðvágs róðrarfelag II
  • Conrad Lauritsen(1)
07:17.9
5 3 Miðvágs róðrarfelag IV
  • Tróndur Johansen(1)
07:36.9
6 5 Miðvágs róðrarfelag V
  • Fríðfinnur Joensen(1)
08:12.3
9
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2016-03-12 11:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Miðvágs róðrarfelag I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
07:27.1
10
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2016-03-12 11:30
Plac. # Navn Tid
1 4 NSÍ I
  • Inga Weihe(1)
07:08.2
2 5 KRF I
  • Cecilia W. Eysterdal(1)
07:37.8
3 6 Miðvágs róðrarfelag I
  • Eva Lauritsen(1)
08:05.6
4 3 Miðvágs róðrarfelag III
  • Durita H. Weihe(1)
08:16.3
11
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2016-03-12 11:45
Plac. # Navn Tid
1 4 NSÍ I
  • Bogi Olsen(1)
06:32.9
2 1 HR I
  • Hallur Nattestad(1)
06:34.3
3 2 Argja róðrarfelag I
  • Bjartur Á Nordi(1)
06:54.1
4 3 Havnar róðrarfelag I
  • Snorri S. Arge(1)
06:56.9
12
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2016-03-12 12:00
Plac. # Navn Tid
1 3 NSÍ I
  • Kem Weihe(1)
06:02.9
2 2 HR I
  • Toni Dam(1)
06:30.6
3 1 Argja róðrarfelag I
  • Sámal P. Olsen(1)
06:38.5
4 8 HVR I
  • Beinir J. Pedersen(1)
06:42.1
5 5 HR II
  • Arnbjørn Isfeld(1)
06:51.9
6 9 HR IV
  • Eli Nielsen(1)
06:54.6
7 6 Havnar róðrarfelag II
  • Bjørgvin Lenvig(1)
07:02.3
15
30+LMErgo Masters Mænd  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2016-03-12 11:45
Plac. # Navn Tid
1 5 NSÍ I
  • Johnleif Hansen(1)
07:03.9
16
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 2000m 1. Afdeling
2016-03-12 12:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Argja róðrarfelag II
  • Asbjørn Olsen(1)
06:23.4
2 6 Argja róðrarfelag IV
  • Johannes Olsen(1)
06:26.1
3 1 Havnar róðrarfelag I
  • Róland Michelsen(1)
06:35.2
4 3 Argja róðrarfelag III
  • Uni Johannesen(1)
06:41.8
5 2 Argja róðrarfelag I
  • Jakku Guttesen(1)
06:44.4
6 4 Argja róðrarfelag V
  • Sverri Tórstún(1)
06:51.5
19
40+LMErgo Masters Mænd  40+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2016-03-12 12:15
Plac. # Navn Tid
1 8 HR I
  • Toni Dam(1)
06:35.4
1 6 HR I
  • Jens Kristian Dam(1)
06:39.3
2 7 Havnar róðrarfelag I
  • Anfinn Debes(1)
06:48.8
2 7 Argja róðrarfelag I
  • Magni Jacobsen(1)
07:03.0
21
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2016-03-12 12:15
Plac. # Navn Tid
1 9 HR I
  • Olaf Vesturgarð(1)
06:38.2
24
W6-Stafet Åben Kvinder 6-Stafet - 3000m 1. Afdeling
2016-03-12 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Rádni Kvinnur
  • Kirstin Toftegaard(1)
  • Jastrið Toftegaard(2)
  • Turið Christiansen(3)
  • Rannvá Lava Olsen(4)
  • Bettina Toftegaard(5)
  • Sunrid Traðará(6)
11:08.6
2 4 Erla Kongsdóttir
  • Laura M. Berjastein(1)
  • Una Cornette(2)
  • Erika S. Christiansen(3)
  • Ann Jacobsen(4)
  • Óluva Jacobsen(5)
  • Sunniva Berg(6)
11:42.2
3 7 Pílur 1
  • Marin Skaalum(1)
  • Turið Biskopstø(2)
  • Tórunn Mohr(3)
  • Rakul T. Olsen(4)
  • Lea Durhuus(5)
  • Cecilia W. Eysterdal(6)
11:51.9
4 5 Havnar Gentur
  • Sølva Patursson(1)
  • Bryndis Maria Joensen(2)
  • Barbara Við Brúgv(3)
  • Barba Fróðadóttir(4)
  • Heiðrun Hammer(5)
  • Eva Rebekka Sivertsen(6)
11:57.3
5 6 Pílur 2
  • Nikoba Í Gong(1)
  • Marna Petursdóttir(2)
  • Marin Olsen(3)
  • Vár I. Lindenskov(4)
  • Eyð Petersen(5)
  • Winnie Haraldsen(6)
11:57.5
6 2 Teklan
  • Thurid Fuglø Lind(1)
  • Jóhanna Eliassen(2)
  • Jóna Askam(3)
  • Karla Matras(4)
  • Sissal Gunnarstein(5)
  • Snæbjørg Gustavsdóttir(6)
12:56.0
25
W/M 6-Stafet Åben 6-Stafet - 3000m 1. Afdeling
2016-03-12 13:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Víkingur 2016
  • Unnur W. Á Tórgarði(1)
  • Pætur Johansen(2)
  • Christian Djurhuus(3)
  • Kem Weihe(4)
  • Súsanna S. Hansen(5)
  • Anfinn Debes(6)
10:07.9
2 8 Fípan Fagra Dreingir
  • Hermann Samuelsen(1)
  • Jógvan S. Vilhelmsen(2)
  • Kristian L. Mortansson(3)
  • Jógvan Steingrímur(4)
  • Jón Á Sjómansheiminum(5)
  • Brandur Kjølbro(6)
10:10.6
3 2 Havnar Róðrarfelag
  • Hallur Nattestad(1)
  • Jens Kristian Dam(2)
  • Magni Brøðraberg(3)
  • Oyvind Lútzen(4)
  • Sigtor Lútzen(5)
  • Steinar á Tórgarði(6)
10:14.9
4 6 Drekin Reydi
  • Heðin Olsen(1)
  • Johannes Olsen(2)
  • Meinhard Hansen(3)
  • Jákup Joensen(4)
  • SVERRI TÓRSTÚN(5)
  • Jákup Stefansson(6)
10:29.2
5 7 KRF
  • Mertin Eliasen(1)
  • Kristian Petersen(2)
  • Kristian M. Rasmussen(3)
  • Sórin K. Sórensen(4)
  • Magnus Michalsen(5)
  • Benjamin Isaksen(6)
10:37.6
6 9 Frúgvin Dreingir
  • Tummas Hansen(1)
  • Conrad Lauritsen(2)
  • Niels K. Thomassen(3)
  • Tróndur Johansen(4)
  • Sarita Kristina Hansen(5)
  • Sigurd F. Fróðason(6)
10:40.4
7 5 Hvessingur
  • Asbjørn Olsen(1)
  • Uni Johannesen(2)
  • Beinir J. Pedersen(3)
  • Sámal P. Olsen(4)
  • Bjartur Á Nordi(5)
  • Magni Jacobsen(6)
10:42.2
8 1 AR-Teistin D/G
  • Róar B. Johansen(1)
  • Hannis Aabak(2)
  • Hávar Patursson(3)
  • Hanus Harðarson(4)
  • Sigrun Á Brúgv(5)
  • Valborg T. Jacobsen(6)
11:04.5
9 4 Sílið Dreingir
  • Bjarni D. Magnusarson(1)
  • Sakir T. Frýdal(2)
  • Pauli Jacobsen(3)
  • Ári Rúnason(4)
  • Pauli Mittún(5)
  • Ragnar Karlsson(6)
11:28.5