Resultater Færøske Mesterskaber 2019

1
U13 MErgo MErgo Dreingir - 12 ár og yngri (2 min) - 2min 1. Afdeling
2019-03-09 10:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
2
U13 WErgo WErgo - Gentur - 12 ár og yngri (2 min) - 2min 1. Afdeling
2019-03-09 10:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
3
U15 MErgo MErgo - Dreingir C2 - 13 ár (3 min) - 3min 1. Afdeling
2019-03-09 10:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
4
U15 WErgo WErgo - Gentur C2 - 13 ár (3 min) - 3min 1. Afdeling
2019-03-09 10:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
5
U15 MErgo MErgo - Dreingir C - 14 ár (4 min) - 4min 1. Afdeling
2019-03-09 10:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
6
U15 WErgo WErgo - Gentur C - 14 ár (4 min) - 4min 1. Afdeling
2019-03-09 10:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
7
U17 MErgo MErgo - Dreingir B2- 15 ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 10:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
8
U17 WErgo WErgo - Gentur B2- 15 ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 11:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
9
U17 MErgo MErgo - Dreingir B - 16 ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 11:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
10
U17 WErgo WErgo - Gentur B - 16 ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 11:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
11
U19 MErgo MErgo - Dreingir A2 - 17 ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 11:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
12
U19 WErgo WErgo - Gentur A2 - 17 ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 11:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
13
U19 MErgo MErgo - Dreingir A - 18 ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 11:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
14
U19 WErgo WErgo - Gentur A - 18 ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 12:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
15
U23 LMErgo LMErgo Menn lættvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 12:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
16
U23 LW1X LWErgo Kvinnur lættvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 12:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
17
U23 MErgo MErgo Menn (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 12:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
18
U23 WErgo WErgo Kvinnur (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 12:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
19
LWErgo LWErgo Kvinnur Opin bólkur lættvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 12:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
20
WErgo WErgo Kvinnur Opin bólkur tungvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 12:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
21
LMErgo LMErgo - Menn Opin bólkur lættvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 12:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
22
MErgo MErgo Menn Opin bólkur tungvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 13:05
Ingen anmeldt, løbet udgår
23
30+LMErgo LMErgo - Menn 30-39 ár lættvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
24
30+LWErgo LWErgo - Kvinnur 30-39 ár lættvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
25
30+MErgo MErgo - Menn 30-39 ár tungvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
26
30+WErgo WErgo - Kvinnur 30-39 ár tungvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
27
40+LMErgo LMErgo - Menn 40-49 ár tungvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 13:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
28
40+LWErgo LWErgo - Kvinnur 40-49 ár lættvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 13:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
29
40+MErgo MErgo - Menn 40-49 ár tungvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 13:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
30
40+WErgo WErgo - Kvinnur 40-49 ár tungvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
31
50+LMErgo LMErgo - Menn 50+ ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
32
50+LWErgo LWErgo - Kvinnur 50+ ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
33
50+MErgo MErgo - Menn 50+ ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
34
50+WErgo WErgo - Kvinnur 50+ ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2019-03-09 13:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
35
W6-Stafet Åben Kvinder 6-Stafet - 3000m 1. Afdeling
2019-03-09 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Blikapiga
  • Rakul T. Olsen(1)
  • Vár G. Hansen(2)
  • Urd Reginsdóttir á Lofti(3)
  • Sølvá Patursson(4)
  • Eva Hammer(5)
  • Rakul Jansdottir(6)
10:43.7
2 3 Erla Kongsdóttir
  • Asta Sofía Reynatrøð (1)
  • Erika S. Christiansen(2)
  • Laura M. Berjastein(3)
  • Turið Christiansen(4)
  • Elsa Samuelsen(5)
  • Cecilia Wigant Eysterdal(6)
10:45.2
3 2 Páll Fangi
  • Jóhanna Eliassen(1)
  • Barbara Simonsen(2)
  • Jessica Hallursdóttir(3)
  • Barbara Løwe Sørensen(4)
  • Krista Mørkøre(5)
  • Emma Langaard Nagurset(6)
10:47.2
36
M6-Stafet Åben Mænd 6-Stafet - 3000m 1. Afdeling
2019-03-09 14:40
Plac. # Navn Tid
1 2 HR Kappar og Kollfirðingar
  • Fróði Magnussen(1)
  • Bergur Robert Dam Jensen(2)
  • Jens Kristian Dam(3)
  • Ingi Torgarði(4)
  • Steinar á Tórgarði(5)
  • Olaf Vesturgarð(6)
08:55.5
2 1 Argjaboyz
  • Jákup K. Hansen(1)
  • Sverri Tórstún(2)
  • Hávar Patursson(3)
  • Jógvan Jacobsen(4)
  • Ragnar S. Mikkelsen(5)
  • Hans Marius Edvardsson(6)
08:57.8
3 3 Nevið Reyða
  • Jón Josephsen(1)
  • Sigmund Mørkøre(2)
  • Fríðjohn Elttør(3)
  • Benjamin E. Sigurðsson(4)
  • Hermann Samuelsen(5)
  • Brandur Kjølbro(6)
09:17.0
37
U19 W/M 6-Stafet Junior u. 19 6-Stafet - 3000m 1. Afdeling
2019-03-09 14:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Drekin Gentur
  • Elin Døgg Súnadóttir(1)
  • Unnur Wenningsted á Tórgarðí(2)
  • Lea Tróndheim Johansen(3)
  • Kristianna Skarphéðinsdóttir(4)
  • Eydna E. Hansen(5)
  • Brynhild E. Joensen(6)
11:01.6
2 1 Fípan Fagra
  • Finnur Kjølbro(1)
  • Símun Niclasen(2)
  • Janus Elleby Kjølbro(3)
  • Filip Joensen(4)
  • Birgir Sigurðsson(5)
  • John Lassen Viðoy(6)
11:02.0
3 6 Drekin Dreingir
  • Sølvi Smith(1)
  • Teitur í Stórustovu(2)
  • Hjørtur Johansen(3)
  • Hákun Petursson(4)
  • Bjarni Lava Jacobsen(5)
  • Karl Atli Johansen(6)
11:06.1
4 8 Sílið Dreingir
  • Kristian Debes Kúrberg(1)
  • Tórálvur Mohr(2)
  • Jákup Holm Tórgarð(3)
  • Jákup Holm Johannsen(4)
  • Rúni Sjatlá(5)
  • Karsten Jacobsen(6)
11:07.7
5 7 Heykur
  • Dánjal Olsen(1)
  • Hjalte Weihe(2)
  • Mattias Durhuus(3)
  • Jákup Poulsen(4)
  • Jónas Busk(5)
  • Brandur Christensen(6)
11:16.5
6 3 Ørnin
  • Høgni R. á Plógv(1)
  • Eigil Oddmarson(2)
  • Baldur Unason(3)
  • Símon Tórur Joen-Jacobsen(4)
  • Yngvi Madsen(5)
  • Hákun Stenberg(6)
11:26.0
7 2 Fenja
  • Selma Lív Berg(1)
  • Sanný Langaard(2)
  • Olga H. Torgilsdóttir(3)
  • Barbara Wigant(4)
  • Rosana Gelig Joensen(5)
  • Lýdia Jónbertsdóttir(6)
11:44.2