Resultater Færøske Mesterskaber 2020

1
U13 MErgo Mænd U13 Ergo - MErgo Dreingir - 12 ár og yngri (2 min) 2min 1. Afdeling
2020-03-14 10:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Knørr. I
Jónas Rói Fossádal (1)
2
U13 WErgo Piger U13 Ergo - WErgo - Gentur - 12 ár og yngri (2 min) 2min 1. Afdeling
2020-03-14 10:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
5
U15 MErgo Mænd U15 Ergo - MErgo - Dreingir C - 14 ár (4 min) 4min 1. Afdeling
2020-03-14 10:45
Ene anmeldt, vinder uden kamp
HAV I
Magnus Patursson Midjord (1)
6
U15 WErgo Piger U15 Ergo - WErgo - Gentur C - 14 ár (4 min) 4min 1. Afdeling
2020-03-14 10:45
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sørvágs Ródrarfelag I
Bára Wang Olsen (1)
7
U17 MErgo Mænd U17 Ergo - MErgo - Dreingir B2- 15 ár (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 10:55
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kappró?rarfelagi? Tindur I
Dávid Òlavsson Gleðisheygg (1)
8
U16 WErgo Piger U16 Ergo - WErgo - Gentur B2- 15 ár (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 11:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hvalvíkar Streymnesar róđrarfelag I
Brynhild Dahl Jacobsen (1)
10
U17 WErgo Piger U17 Ergo - WErgo - Gentur B - 16 ár (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 11:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
11
U19 MErgo Mænd U19 Ergo - MErgo - Dreingir A2 - 17 ár (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 11:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
12
U19 WErgo Piger U19 Ergo - WErgo - Gentur A2 - 17 ár (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 11:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
13
U19 MErgo Mænd U19 Ergo - MErgo - Dreingir A - 18 ár (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 11:55
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Klaksvíkar Róðrarfelag I
Símun Heinesen (1)
14
U19 WErgo Piger U19 Ergo - WErgo - Gentur A - 18 ár (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 12:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hvalvíkar Streymnesar róđrarfelag I
Katrina Bergfríð Olsen (1)
16
U23 LWErgo Kvinder U23 Letvægt Ergo - LWErgo Kvinnur lættvekt (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 12:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
17
U23 MErgo Mænd U23 Ergo - MErgo Menn (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 12:15
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kappróðrarfelagið NSÍ I
Poul Lamhauge (1)
18
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo - WErgo Kvinnur (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 12:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
19
LWErgo Kvinder Letvægt Ergo - LWErgo Kvinnur Opin bólkur lættvekt (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 12:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
20
WErgo Kvinder Ergo - WErgo Kvinnur Opin bólkur tungvekt (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 12:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
21
LMErgo Mænd Letvægt Ergo - LMErgo - Menn Opin bólkur lættvekt (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 12:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
23
30+LMErgo Masters Mænd 30+ Letvægt Ergo - LMErgo - Menn 30-39 ár lættvekt (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
24
30+LWErgo Masters Kvinder 30+ Letvægt Ergo - LWErgo - Kvinnur 30-39 ár lættvekt (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
26
30+WErgo Masters Kvinder 30+ Ergo - WErgo - Kvinnur 30-39 ár tungvekt (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
28
40+LWErgo Masters Kvinder 40+ Letvægt Ergo - LWErgo - Kvinnur 40-49 ár lættvekt (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
29
40+MErgo Masters Mænd 40+ Ergo - MErgo - Menn 40-49 ár tungvekt (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
30
40+WErgo Masters Kvinder 40+ Ergo - WErgo - Kvinnur 40-49 ár tungvekt (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
31
50+LMErgo Masters Mænd 50+ Letvægt Ergo - LMErgo - Menn 50+ ár (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
32
50+LWErgo Masters Kvinder 50+ Letvægt Ergo - LWErgo - Kvinnur 50+ ár (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
33
50+MErgo Masters Mænd 50+ Ergo - MErgo - Menn 50+ ár (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
34
50+WErgo Masters Kvinder 50+ Ergo - WErgo - Kvinnur 50+ ár (2000m) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
37
U19 W/M4-Stafet Piger/drenge U19 4-Stafet - Liðkapping - Dreingir og Gentur (4x500m) (Handicap beregningsmetode: Stafet) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 14:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
38
W/M4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Klubholdstafet, 4x500meter (Handicap beregningsmetode: Stafet) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 14:25
Ene anmeldt, vinder uden kamp

Helgi Olsen (1), Jógvan Hendriksson Olsen (2), Rúni Fjallstein Skarðhamar (3), Poul Lamhauge (4)
39
W/M4-Stafet Piger/drenge 4-Stafet - Firmastafet, 4x500meter (Handicap beregningsmetode: Stafet) 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 14:30
Ingen anmeldt, løbet udgår