Resultater Færøske Mesterskaber 2020

1
U13 MErgo MErgo Dreingir - 12 ár og yngri (2 min) - 2min 1. Afdeling
2020-03-14 10:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Knørr. I
Jónas Rói Fossádal (1)
2
U13 WErgo WErgo - Gentur - 12 ár og yngri (2 min) - 2min 1. Afdeling
2020-03-14 10:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
5
U15 MErgo MErgo - Dreingir C - 14 ár (4 min) - 4min 1. Afdeling
2020-03-14 10:45
Ene anmeldt, vinder uden kamp
HAV I
Magnus Patursson Midjord (1)
6
U15 WErgo WErgo - Gentur C - 14 ár (4 min) - 4min 1. Afdeling
2020-03-14 10:45
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sørvágs Ródrarfelag I
Bára Wang Olsen (1)
7
U17 MErgo MErgo - Dreingir B2- 15 ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 10:55
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kappró?rarfelagi? Tindur I
Dávid Òlavsson Gleðisheygg (1)
8
U17 WErgo WErgo - Gentur B2- 15 ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 11:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hvalvíkar Streymnesar róđrarfelag I
Brynhild Dahl Jacobsen (1)
10
U17 WErgo WErgo - Gentur B - 16 ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 11:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
11
U19 MErgo MErgo - Dreingir A2 - 17 ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 11:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
12
U19 WErgo WErgo - Gentur A2 - 17 ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 11:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
13
U19 MErgo MErgo - Dreingir A - 18 ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 11:55
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Klaksvíkar Róðrarfelag I
Símun Heinesen (1)
14
U19 WErgo WErgo - Gentur A - 18 ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 12:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hvalvíkar Streymnesar róđrarfelag I
Katrina Bergfríð Olsen (1)
16
U23 LWErgo LWErgo Kvinnur lættvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 12:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
17
U23 MErgo MErgo Menn (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 12:15
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kappróðrarfelagið NSÍ I
Poul Lamhauge (1)
18
U23 WErgo WErgo Kvinnur (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 12:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
19
LWErgo LWErgo Kvinnur Opin bólkur lættvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 12:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
20
WErgo WErgo Kvinnur Opin bólkur tungvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 12:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
21
LMErgo LMErgo - Menn Opin bólkur lættvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 12:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
23
30+LMErgo LMErgo - Menn 30-39 ár lættvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
24
30+LWErgo LWErgo - Kvinnur 30-39 ár lættvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
26
30+WErgo WErgo - Kvinnur 30-39 ár tungvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
28
40+LWErgo LWErgo - Kvinnur 40-49 ár lættvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
29
40+MErgo MErgo - Menn 40-49 ár tungvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
30
40+WErgo WErgo - Kvinnur 40-49 ár tungvekt (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
31
50+LMErgo LMErgo - Menn 50+ ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
32
50+LWErgo LWErgo - Kvinnur 50+ ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
33
50+MErgo MErgo - Menn 50+ ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
34
50+WErgo WErgo - Kvinnur 50+ ár (2000m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 13:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
37
U19 W/M 4-Stafet Liðkapping - Dreingir og Gentur (4x500m) - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 14:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
38
W/M 4-Stafet Klubholdstafet, 4x500meter - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 14:25
Ene anmeldt, vinder uden kamp

Helgi Olsen (1), Jógvan Hendriksson Olsen (2), Rúni Fjallstein Skarðhamar (3), Poul Lamhauge (4)
39
W/M 4-Stafet Firmastafet, 4x500meter - 2000m 1. Afdeling
2020-03-14 14:30
Ingen anmeldt, løbet udgår