Resultater Gudenåens Gule Åkande 2016

1
W/M 2+inr/4+inr 2/4 årers inrigger, 10 Km Åben Mix, 1. division - 10000m Finale
2016-05-28 10:40
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 6 Roklubben Viking
  • Reinhard Sværke(1)
  • Rene Hansen(2)
  • Jørgen Zangenberg(cox)
35:46
33:54
17:05
16:12

0.948
52:51
50:06
2 7 Havnens Helte (KR)
  • Ronan Tinsley(1)
  • Mikkel Schmidt(2)
  • Lars Hvedstrup Jensen(3)
  • Kenny Andersen(4)
  • Astrid Mohr Rasmussen(cox)
31:01
34:16
14:45
16:18

1.105
45:46
50:32
3 1 Middelfarts Veteraner
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Klaus Scheffel(2)
  • Ole Bendtsen(3)
  • Søren Lykke Jensen(4)
  • Søren Steen Hansen(cox)
33:00
34:05
16:14
16:46

1.033
49:14
50:51
4 5 Middelfarts unge løver
  • Allan Ottesen(1)
  • Claus Rützau(2)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(3)
  • Brian Sørensen(4)
  • Charlotte Buchwaldt(cox)
32:19
34:54
15:55
17:11

1.080
48:14
52:08
5 2 Bornholmerne 1
  • Preben Thorsen(1)
  • Louise Grandt(2)
  • Kate Petersen(cox)
38:00
35:45
18:16
17:11

0.941
56:16
52:57
6 4 Humlebæk Roklub 10MIX
  • Anni Renner Mortensen(1)
  • Gitte Huniche(2)
  • Jette Tramm(cox)
42:48
38:11
19:23
17:17

0.892
1:02:11
55:28
7 3 Det Lette Lyn (DSR)
  • Martin Grand Ast(1)
  • Cecilie Albrechtsen(2)
  • Ida Eltorm(cox)
40:58
39:17
18:25
17:40

0.959
59:23
57:00
2
W/M 2+inr/4+inr 2/4 årers inrigger, 10 Km Åben Motionsmix, 2. division - 10000m Finale
2016-05-28 11:00
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 8 Vejle/Horsens
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
  • Kamilla Sarrossy(2)
  • Dorte Agerskov(cox)
41:01
37:34
18:50
17:15

0.916
59:51
54:49
2 11 Dream team (Kolding Rk)
  • Michael Colmer(1)
  • Hanne Espersen(2)
  • Erik Simonsen(cox)
41:00
38:32
17:37
16:34

0.940
58:37
55:09
3 10 Strib ro- og kajakklub
  • Christoffer Askholm(1)
  • Jesper Ryttov(2)
  • Bent Juul Jørgensen(cox)
38:58
37:50
18:30
17:58

0.971
57:28
55:48
4 9 Hansen team (Kolding Rk)
  • Jesper Hansen(1)
  • Erik Hanquist Jensen(2)
  • Henrik Asaa(cox)
43:01
41:00
18:24
17:32

0.953
1:01:25
58:32
3
W2+inr 2 årers Inrigger, 10 Km DM, Kvinder - 10000m Finale
2016-05-28 11:21
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 16 DSR blondies
  • Samantha Don Robbins(1)
  • Anne Sofie Dahl-Petersen(2)
  • Stine Rosbjerg(cox)
38:00
38:00
17:16
17:16

1.000
55:16
55:16
2 14 DSR saltbomberne
  • Cecilie Lützen Søltoft(1)
  • Anne Katrine Bisgaard(2)
  • Tanja Nors Tardrup(cox)
39:00
39:00
16:56
16:56

1.000
55:56
55:56
3 13 KVIKamigas
  • Bie Andersen(1)
  • Line Andersen(2)
  • Dorte Lassen(cox)
40:01
40:01
18:00
18:00

1.000
58:01
58:01
4 17 KR Smilet
  • Annette Kjærulf Andersen(1)
  • Betina Holck(2)
  • Vibeke Skousen(cox)
40:42
40:42
17:51
17:51

1.000
58:33
58:33
5 15 Les Dames (DSR)
  • Marie Bruun Nielsen(1)
  • Dorthe Jørgensen(2)
  • Johanne Møller(cox)
40:25
40:25
18:09
18:09

1.000
58:34
58:34
4
W/M 2+inr/4+inr 2/4 årers inrigger, 25 Km Åben Mix - 25000m Finale
2016-05-28 13:38
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 22 Humlebæk Roklub 25MIX
  • Jens Jørgen Tramm(1)
  • Pia Rasmussen(2)
  • Christian Probst(cox)
1:37:10
1:30:28
40:13
37:27

0.931
2:17:23
2:08:02
2 19 Roklubben Viking
  • Reinhard Sværke(1)
  • Rene Hansen(2)
  • Jørgen Zangenberg(cox)
1:36:10
1:31:10
39:45
37:41

0.948
2:15:55
2:08:51
3 27 Bornholmerne 2
  • Geert Olsen(1)
  • Torben Vesth Hansen(2)
  • Jeppe Mark Meinert(cox)
1:37:32
1:31:23
41:24
38:48

0.937
2:18:56
2:10:11
4 18 Niels pukler med drengene (DSR)
  • Niels Elgaard Larsen(1)
  • Kaspar Guldbæk(2)
  • Søren Hansen(cox)
1:36:16
1:34:44
39:30
38:52

0.984
2:15:46
2:13:36
5 20 KR 150
  • Jim Kristensen(1)
  • Hasse Minuva(2)
  • Flemming Simonsen(cox)
1:39:16
1:35:06
41:05
39:21

0.958
2:20:21
2:14:27
6 24 DSR eftersidning
  • Anne Sofie Dahl-Petersen(1)
  • Anne Katrine Bisgaard(2)
  • Cecilie Lützen Søltoft(cox)
1:42:55
1:35:37
42:48
39:46

0.929
2:25:43
2:15:22
7 21 Vejle 1
  • Maja Juul(1)
  • Peter Jahn(2)
  • Steen Lønborg(cox)
1:42:16
1:36:14
42:12
39:43

0.941
2:24:28
2:15:57
8 25 RR 1
  • Finn Sørensen(1)
  • Jan Gammelgaard(2)
  • Morten Hohwü(cox)
1:41:52
1:37:35
42:17
40:30

0.958
2:24:09
2:18:06
9 26 KVIK J-team
  • Jacob Krusell(1)
  • Jens Chr. Kofoed(2)
  • Bo Adelholm(cox)
1:42:38
1:37:42
42:35
40:32

0.952
2:25:13
2:18:15
10 23 Bamses venner (DSR)
  • Flemming Jensen(1)
  • Tim Garflet-Nielsen(2)
  • Marianne Juhler(cox)
1:45:10
1:40:39
44:17
42:23

0.957
2:29:27
2:23:10
5
M2+inr 2 årers Inrigger, 25 Km DM, Mænd - 25000m Finale
2016-05-28 14:00
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 28 kalundborgroklub1
  • Aleksander Hansen(1)
  • Bjarke Christensen Bang(2)
  • Lars Modin(cox)
1:30:03
1:28:37
37:25
36:49

0.984
2:07:28
2:07:28
2 31 Den Gode, Den Onde og Den Grusomme (DSR)
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(1)
  • Nicolai Møller Andersen(2)
  • Jesper Christensen(cox)
1:37:01
1:35:34
34:06
33:35

0.985
2:11:07
2:11:07
3 32 Den gode nyhed (DSR)
  • Jesper Schmidt Hansen(1)
  • Jan Pierrel Mikkelsen(2)
  • Lasse Stentoft(cox)
1:33:37
1:33:09
42:36
42:23

0.995
2:16:13
2:16:13
4 29 ASR Herre 1
  • Simon Kvindal(1)
  • Jesper Dybkær Lauridsen(2)
  • Martin Skovsgaard Nielsen(cox)
1:42:25
1:40:41
38:12
37:33

0.983
2:20:37
2:20:37
5 30 ASR Herre 2
  • Lasse Laustsen(1)
  • Troels Ilsø Mahneke(2)
  • Eske Christiansen(cox)
1:34:00
1:33:21
48:29
48:09

0.993
2:22:29
2:22:29