Resultater Humlebæk Coastal Regatta 2019

101
W2x coastal Åben Kvinder 2x coastal - 6000m 1. Afdeling
2019-06-22 10:00
Plac. # Navn Tid
1 16 DSR II
  • Tanja Igland(1)
  • Samantha Don Robbins(2)
30:23.00
2 15 DSR I
  • Tanja Nors Tardrup(1)
  • Simone Krog Christensen(2)
30:40.00
3 8 KVIK I
  • Dorte Lassen(1)
  • Bie Andersen(2)
31:01.00
4 17 DSR III
  • Irene Kjærskov Pedersen(1)
  • Cecilie Lützen Søltoft(2)
31:03.00
102
50+W2x coastal Masters Kvinder  50+  2x coastal - 6000m 1. Afdeling
2019-06-22 10:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Humlebæk I
  • Pia Rasmussen(1)
  • Susanne Westermann(2)
35:39.00
103
M1x coastal Åben Mænd 1x coastal - 6000m 1. Afdeling
2019-06-22 11:00
Plac. # Navn Tid
1 11 Helsingborg II
  • Jonathan Wright(1)
29:45.00
2 10 Helsingborg I
  • Peter Berg(1)
30:16.00
3 4 Bagsværd I
  • Johan Poulsen(1)
30:21.00
4 19 DSR I
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
30:27.00
5 7 KVIK I
  • Jacob Sørensen(1)
33:03.00
104
50+M1x coastal Mænd 50+ C1X - 6000m 1. Afdeling
2019-06-22 11:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
105
W/M 4x+ coastal Åben 4x+ coastal - 6000m 1. Afdeling
2019-06-22 12:00
Plac. # Navn Tid
1 18 DSR
  • Irene Kjærskov Pedersen(1)
  • Cecilie Lützen Søltoft(2)
  • Christoffer Hansen(3)
  • Sara Engberg(4)
  • Julie Schou(cox)
28:17.00
106
50+ W/M 4x+ coastal Masters  50+  4x+ coastal - 6000m A Finale
2019-06-22 12:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Humlebæk Roklub I
  • Susanne Westermann(1)
  • Pia Rasmussen(2)
  • Christian Stephensen(3)
  • Torben Møller Klausen(4)
  • Karoline Kristensen(cox)
32:54.00
107
M2x coastal Åben Mænd 2x coastal - 6000m 1. Afdeling
2019-06-22 13:00
Plac. # Navn Tid
1 12 Helsingborg
  • Jonathan Wright(1)
  • Daniel Böcker(2)
28:03.00
2 15 DSR II
  • Gid Van Der Ven(1)
  • Andreas Bech Mikkelsen(2)
28:31.00
3 1 Bagsværd/Humlebæk I
  • Kim Bo Wellendorph(1)
  • Johan Poulsen(2)
29:42.00
4 17 DSR I
  • Joen Petur Jacobsen(1)
  • Christoffer Hansen(2)
30:24.00
108
50+M2x coastal Masters Mænd  50+  2x coastal - 6000m 1. Afdeling
2019-06-22 13:00
Plac. # Navn Tid
1 13 Helsingborg I
  • Erik Sebelius(1)
  • Thomas Olsson(2)
30:27.00
2 2 Humlebæk I
  • Claus Jensen(1)
  • Keld Strudahl(2)
30:50.00
109
W1x coastal Åben Kvinder 1x coastal - 6000m 1. Afdeling
2019-06-22 13:05
Plac. # Navn Tid
1 11 Helsingborg I
  • Maria Pelvén(1)
32:14.00
2 20 DSR I
  • Kate Petersen(1)
32:59.00
110
W4x+ coastal Åben Kvinder 4x+ coastal - 6000m 1. Afdeling
2019-06-22 13:30
Plac. # Navn Tid
1 18 DSR
  • Tanja Igland(1)
  • Tanja Nors Tardrup(2)
  • Samantha Don Robbins(3)
  • Simone Krog Christensen(4)
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(cox)
28:57.00
2 9 KVIK I
  • Tine Aabye(1)
  • Dorte Lassen(2)
  • Ulla Jakobsen(3)
  • Torill Lindebjerg(4)
  • Bie Andersen(cox)
28:59.00
111
U17 W/M 2x coastal U17 Mix C2X - 3000m 1. Afdeling
2019-06-22 14:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
112
M4x+ coastal Åben Mænd 4x+ coastal - 6000m 1. Afdeling
2019-06-22 15:05
Plac. # Navn Tid
1 18 DSR
  • Andreas Bech Mikkelsen(1)
  • Gid Van Der Ven(2)
  • Thorleif Rud Lindholm(3)
  • Joen Petur Jacobsen(4)
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(cox)
26:47.00
113
W/M 2x coastal Åben 2x coastal - 6000m 1. Afdeling
2019-06-22 15:00
Plac. # Navn Tid
1 16 DSR II
  • Martin Schjerning(1)
  • Kate Petersen(2)
28:55.00
2 12 Helsingborg I
  • Daniel Böcker(1)
  • Maria Pelvén(2)
28:59.00
3 8 KVIK I
  • Torill Lindebjerg(1)
  • Peter Weile(2)
29:29.00
4 2 Humlebæk III
  • Mette Porsmose(1)
  • Christian Probst(2)
30:19.00
5 15 DSR I
  • Sara Lena Josefin Engberg(1)
  • Christoffer Hansen(2)
31:49.00
6 48 Humlebæk I
  • Magnus Moos(1)
  • Karoline Kristensen(2)
32:03.00
7 1 Humlebæk II
  • Torben Møller Klausen(1)
  • Tilde Wonsild(2)
38:06.00