Resultater Haderslev Regatta 2018

1
U15 M4X+ Drenge 4x+ 13 og 14 (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Oliver Meldgaard Nielsen (1), Christian Søndergaard (2), Tobias Kramer (3), Simon Mikkelsen (4), Ingen Styrmand (5)
2
U14 M4X+ Drenge 4x+ 12 og 13 (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Stevns I
Jakob Iversen (1), August Riis Poulsen (2), Nikolaj Bakkeskov Andersen (3), Nikolaj Olsen (4), n. n (5)
3
U15 W4X+ Piger 4x+ 13 og 14 (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
4
U14 W4X+ Piger 4x+ 12 og 13 (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
5
U14 W/M 4X+ Mix 4x+ 12 og 13 (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
6
U15 W/M 4X+ Mix 4x+ 13 og 14 (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
7
U15 M2X Drenge 2x 13 og 14 (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
Christian Runge (1), Christian Rømer (2)
8
U15 LM2X Drenge 2x 13 og 14 let (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
9
U14 M2X Drenge 2x 12 og 13 (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Frederik Bertelsen (1), Gustav Overgaard Hamann (2)
10
U14 LM2X Drenge 2x 12 og 13 let (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
11
U15 W2X Piger 2x 13 og 14 (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Rødvig Roklub/Sorø Roklub I
Smilla Post-Kallenbach (1), Frederikke Munch ** (2)
12
U15 LW2X Piger 2x 13 og 14 let (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
13
U14 W2X Piger 2x 12 og 13 (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
14
U14 LW2X Piger 2x 12 og 13 let (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
16
U15 LM1X Drenge 1x 14 let (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
17
U14 M1X Drenge 1x 13 (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
18
U14 LM1X Drenge 1x 13 let (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
19
U15 W1X Piger 1x 14 (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
20
U15 LW1X Piger 1x 14 let (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
21
U14 W1X Piger 1x 13 (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
22
U14 LW1X Piger 1x 13 let (VI c) - 3000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
23
U17 W1X JW1X B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Laetitia Panero-Bommer (1)
24
U17 W1X JW1X B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Lyngby Dameroklub/KKL I
Ida Marie Reimer (1)
25
U17 M1X JM1X B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
28
U17 M2X JM2X B - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I
Mads Kirstein (1), Frederik Markvardsen (2)
29
U17 LM1X JM1x B let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
30
U17 LM1X JM1x B let, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
32
Master W1X MW1x Masters A-K (VI d) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Jeanette Emde Jensen ** (1)
33
W1X W1x - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
34
M2X M2x - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
35
U12 M1X Drenge 1x 11, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
36
U12 M1X Drenge 1x 11, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Frederik Aksel Holmriis (1)
38
U13 LM1X Drenge 1x 12 let - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Elias Roth (1)
39
U14 LM1X Drenge 1x 13 let - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
40
U14 LW1X Piger 1x 13 let - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
41
U14 M2X Drenge 2x 12 og 13 - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Frederik Bertelsen (1), Gustav Overgaard Hamann (2)
45
U15 W1X Piger 1x 14 - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
46
U15 W1X Piger 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Laura Møller (1)
47
U17 LM4X+ JM4X+ B let - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
50
U17 LW2X LW2x B let - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
51
U17 LM2X LM2x B let - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
54
U19 LM1X JM1x A let - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Andreas Møller Hunskjær (1)
55
U19 M4X JM4x A - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/KCHO I
Marcus Lyngesen (1), Søren Meldgaard Madsen (2), Tobias Bork Kristensen (3), Frederik Geertsen Lund (4)
56
U23 LW1X W1x B let. - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Jels Roklub I
Anette Saaugaard Hansen (1)
57
U23 LM1X M1x B let. - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
58
W4X W4x - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
59
U13 M2X Drenge 2x 11 og 12 - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Elias Roth (1), Frederik Aksel Holmriis (2)
60
U13 M1X Drenge 1x 12 - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Stevns I
August Riis Poulsen (1)
61
U13 M1X Drenge 1x 12, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
62
U13 W1X Piger 1x 12 - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Amalie Hvid Rasmussen (1)
64
U14 M1X Drenge 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Jels Roklub I
Nicklas Frost Davidsen (1)
65
U14 W1X Piger 1x 13 - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
66
U14 W1X Piger 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Amalie Krogh Nielsen (1)
67
U15 LM1X Drenge 1x 14 let - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Oliver Meldgaard Nielsen (1)
68
U15 LW1X Piger 1x 14 let - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
70
U15 W2X Piger 2x 13 og 14 - 350m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Rødvig Roklub/Sorø Roklub I
Frederikke Munch ** (1), Smilla Post-Kallenbach (2)
72
M4X M4x- - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
74
Master W4-/4X MW4x Masters A-K (VI d) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Fredensborg Roklub/Nordschleswigscher Ruder-Verband I
Karin Bodelund (1), Ulla Poulsen (2), Britta Hirschauer (3), Lonnie Schmidt (4)
75
U17 W2X JW2x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
76
U17 W2X JW2x B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
77
U17 M2X JM2x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
79
U17 LW1X JW1x B let - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Elisabeth Østergaard (1)
80
U17 LM1X JM1x B let. - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Gustav Bjerg Madsen (1)
81
U17 W4X+ JW4x+ B (VI g) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Odder Roklub/Silkeborg Roklub I
Maja Klitgaard (1), Olivia Sandvei (2), Pi Goslar (3), Trine Leitzke (4), Styrmand NN (5)
82
U17 M4X JW 5x+ B (VI g) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
83
U17 M4X+ JM4x+ B (VI g) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
84
U17 M4X JM4x B (VI g) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Emil Ulnits (1), Filip Blaaberg-Greve (2), Rasmus Mortensen (3), Gustav Bjerg Madsen (4)
87
U19 LM1X JM1x A let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Jels Roklub I
Nikolaj Jes Petersen (1)
88
U23 W2X W2x B - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
89
U23 M2X M2x B - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
90
M1X M1x - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Christian Mølvig (1)
93
Master W/M 2-/2X MM/MW 2x Masters A - K Mix (VI d) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Peter Lindblom (1), Bonnie Noer (2)
95
U17 M1X-Edon JM 1X E,D,C,B i Edon (VI f) - 250m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
97
U17 W1X-Edon JW 1X E,D,C,B i Edon (VI f) - 250m 1. Afdeling
2018-06-09 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
100
U14 W1X Piger 1x 13 (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
103
U14 M1X Drenge 1x 13 (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
105
U14 W1X Piger 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
107
U17 M1X JM1x B (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roskilde Roklub I
Leander Kaliszan (1)
108
U17 LW2X JW2x B let (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
109
U17 LM2X JM2x B let (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
111
U13 M2X Drenge 2x 11 og 12 - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
113
U15 LM1X Drenge 1x 14 let (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Oliver Meldgaard Nielsen (1)
114
U15 LM1X Drenge 1x 14 let, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
115
U14 LM1X Drenge 1x 13 let (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
116
U14 LM1X Drenge 1x 13 let, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
117
U14 LW1X Piger 1x 13 let (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
118
U15 M4X+ Drenge 4x+ 13 og 14 (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Oliver Meldgaard Nielsen (1), Christian Søndergaard (2), Simon Mikkelsen (3), Tobias Kramer (4), Ingen Styrmand (5)
119
U15 W4X+ Piger 4x+ 13 og 14 (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
120
U19 LM1X JM1x A let (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Andreas Møller Hunskjær (1)
122
U23 LM1X M1x B let. - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
123
W4X W4x (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
124
M4X M4x (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
126
Master W1X MW1x Masters A-K (VI d) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Jeanette Emde Jensen ** (1)
127
U17 LW1X JW1x B let. kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Elisabeth Østergaard (1)
128
U12 M1X Drenge 1x 11 - 350m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Frederik Aksel Holmriis (1)
129
U12 W1X Piger 1x 11 - 350m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
130
U13 M1X Drenge 1x 12 - 350m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Frederik Aksel Holmriis (1)
131
U13 LM1X Drenge 1x 12 let - 350m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Elias Roth (1)
132
U13 W1X Piger 1x 12 - 350m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Amalie Hvid Rasmussen (1)
133
U15 LW1X Piger 1x 14 let (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
134
U14 W4X+ Piger 4x+ 12 og 13 (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Stevns I
Anna Iversen (1), Cecilia tornehøj Kroll (2), Isabella Bache (3), Sofie Kristiansen (4), N N (5)
135
U14 M4X+ Drenge 4x+ 12 og 13 (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Stevns I
Jakob Iversen (1), August Riis Poulsen (2), Nikolaj Bakkeskov Andersen (3), Nikolaj Olsen (4), n. n (5)
138
U17 LM1X JB1x B let. kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
141
U17 LM4X+ JM4x+ B let, (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
144
U19 M2- JM2- A (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
145
W1X W1x (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
146
M1X M1x (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
147
U15 W1X Piger 1x 14 (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Smilla Post-Kallenbach (1)
148
U15 W1X Piger 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Laura Møller (1)
150
U14 W2X Piger 2x 12 og 13 (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
151
U14 LM2X Drenge 2x 12 og 13 let. (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
152
U14 LW2X Piger 2x 12 og 13 let. (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
153
M2- M2- (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
155
U17 M1X JM1x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
157
U17 W1X JW1x B let (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Lyngby Dameroklub/KKL I
Ida Marie Reimer (1)
158
U17 LM1X JM1x B let (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
159
U19 W2X JW2x A - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
161
U23 M2X M2x B - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
162
LW1X W1x let (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
163
LM1X M1x let (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
164
M8+ M8+ (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
Otto Friedrichen (1), Flemming Simonsen (2), Andreas Bech Mikkelsen (3), Stefanos Volianitis (4), Ulrik Rafkiær (5), Willi Drexel (6), Bo Kaliszan (7), Jakob Øjvind Nielsen (8), Dan Kristensen (9)
166
Master W2X/2- MW 2x Masters A - K (VI d) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Fredensborg Roklub I
Karin Bodelund (1), Ulla Poulsen (2)
167
Master W/M 2-/2X MM/MW 2x Masters A - K Mix (VI d) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Nyborg Roklub I
Brian Sørensen (1), Charlotte Buchwaldt (2)
168
U19 M4X JM4x A (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
Jannick Wly Andersen (1), Søren Meldgaard Madsen (2), Tobias Bork Kristensen (3), Frederik Geertsen Lund (4)
169
U14 W/M 4X+ Mix 4x+ 12 og 13 (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
170
U15 W/M 4X+ Mix 4x+ 13 og 14 (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
172
U17 W4X+ JW4x+ B (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Odder Roklub/Silkeborg Roklub I
Maja Klitgaard (1), Olivia Sandvei (2), Pi Goslar (3), Trine Leitzke (4), Styrmand NN (5)
173
U17 LM2X JM2x B let, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Jels Roklub I
Janick Holm (1), Nicklas Frost Davidsen (2)
175
U19 LM2X JM2x A let (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
176
U23 W1X W1x B - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
177
U23 M1X M1x B - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
178
W2X W2x (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
179
M2X M2x (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
180
M4- M4- (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
181
Master M4X MM4x Masters 1000m A-K (VI d) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kolding Roklub I
Jørgen Secher (1), Ejgild Larsen (2), tommy Møhler (3), palle ole jørgensen (4)
182
Master W4X/4- MW4x Masters 1000m A-K (VI d) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
183
U19 M8+ JM8+ A (VI c) - 1000m 1. Afdeling
2018-06-10 01:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
200
U19 W1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147 - 350m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
204
U19 LM1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147 - 350m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Jels Roklub I
Nikolaj Jes Petersen (1)
205
U19 LW1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147 - 350m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
206
U17 LM1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147 - 350m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Jels Roklub I
Janick Holm (1)
207
U19 LW1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147 - 350m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
208
W1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147 - 350m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
209
M1X JW1x A Sprintcup (VI b), kvalifikation lørdag mellem løbet 34 og 35 og finale søndag mellem løbet 146 og 147 - 350m 1. Afdeling
2018-06-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår