Resultater Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2012

0
1. AFDELING LØRDAG: - 60m 1. Afdeling
2012-08-11 13:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
101
U13 M1X-Edon Junior u. 13 Drenge 1X-Edon - 250m A Finale
2012-08-11 13:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
01.25.01
2 1 Holstebro Roklub II
  • Ej I Brug - Frederik Geertsen Lund(1)
01.30.98
3 5 Holstebro Roklub I
  • Nikolaj Poulsen(1)
01.31.82
4 2 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
01.33.46
5 6 Hadsund Roklub III
  • Frederik Busk(1)
01.40.79
102
U13 W1X-Edon Junior u. 13 Piger 1X-Edon - 250m A Finale
2012-08-11 13:35
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
01.27.98
2 4 Hadsund Roklub II
  • Alberte Jensen(1)
01.31.27
3 1 Roklubben Ægir I
  • Laura Futtrup(1)
01.34.87
4 2 Roklubben Ægir II
  • Tea Zacho Søndergaard(1)
01.48.62
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2012-08-11 13:40
Plac. # Navn Tid
1 18 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
01.54.36
2 11 Holstebro Roklub II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
02.02.09
3 20 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
02.04.61
4 7 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
02.09.79
5 6 Hadsund Roklub VI
  • Thomas Knudsen(1)
02.13.33
6 5 Sorø Roklub I
  • (1)
02.13.71
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2012-08-11 08:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub VI
  • Thomas Knudsen(1)
02.10.26
2 5 Sorø Roklub I
  • (1)
02.12.12
3 2 Hadsund Roklub II
  • Jesper Molin(1)
02.13.71
4 3 Hadsund Roklub VIII
  • Tobias Grøn(1)
02.22.87
5 4 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
02.24.70
6 1 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
02.28.71
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2012-08-11 08:00
Plac. # Navn Tid
1 11 Holstebro Roklub II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
02.01.73
2 7 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
02.05.59
3 10 Bagsværd Roklub I
  • Kristian Alm(1)
02.09.96
4 9 Roforeningen KVIK II
  • Thor Friis(1)
02.12.15
5 8 Hadsund Roklub VII
  • Mikkel Knudsen(1)
02.39.99
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2012-08-11 08:00
Plac. # Navn Tid
1 18 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
01.55.62
2 20 Holstebro Roklub I
  • Christian Carlsen(1)
02.02.43
3 21 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen(1)
02.09.56
4 16 Hadsund Roklub III
  • Nicolai Skaarup Christiansen(1)
02.16.18
5 15 Hadsund Roklub IV
  • Magnus Toft Conradsen(1)
03.03.65
104
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2012-08-11 13:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
01.50.30
2 9 Bagsværd Roklub II
  • Nicolai Jørgensen(1)
01.51.82
3 12 Bagsværd Roklub III
  • Niels Frederiksen(1)
01.52.74
4 3 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
01.58.19
5 7 Kraftcenter Odense II
  • Søren Dahl Hansen(1)
02.02.75
6 11 Bagsværd Roklub I
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
02.09.33
104
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2012-08-11 08:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
01.54.45
2 3 Kraftcenter Odense I
  • Malte Rusbjerg(1)
01.58.57
3 7 Kraftcenter Odense II
  • Søren Dahl Hansen(1)
02.02.17
4 1 Sorø Roklub II
  • (1)
02.07.33
5 5 Vejle Roklub I
  • Marcus Stauner(1)
02.12.35
6 6 Bagsværd Roklub IV
  • Mathias Ven(1)
02.19.10
104
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2012-08-11 08:20
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub II
  • Nicolai Jørgensen(1)
01.48.41
2 12 Bagsværd Roklub III
  • Niels Frederiksen(1)
01.52.45
3 11 Bagsværd Roklub I
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
02.06.53
4 10 Roklubben Viking II
  • Joachim Saltoft(1)
02.13.86
5 13 Nordslesvigsk Roklub II
  • Simon Skytte(1)
02.21.78
105
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2012-08-11 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Ida Petersen(1)
  • Mie Andersen(2)
01.56.08
2 7 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Sophie Wahl(2)
01.56.49
3 2 Bagsværd Roklub I
  • X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES(1)
  • Emma Hammer(2)
02.04.41
4 4 Hadsund Roklub II
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
02.05.73
5 6 Sorø Roklub II
  • Sara Hundstrup(1)
  • (2)
02.11.31
106
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m A Finale
2012-08-11 13:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Klaus Rasmussen Mendez(2)
  • Jens Albert Graudal(3)
  • Anders Lindblom(4)
03.28.99
2 2 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
  • Ej I Brug - Aske Petersen(2)
  • Jonathan Nielsen(3)
  • Mads Yding(4)
03.32.08
3 3 Roklubben Furesø I
  • Markus Kojo Hagan(1)
  • Julius Benjamin Osmundsen(2)
  • Emil Søndergård Hansen(3)
  • Henrik Georg Eriksen(4)
03.39.94
107
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m A Finale
2012-08-11 14:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
04.06.44
2 3 Næstved Roklub I
  • Caroline Larsen(1)
  • Marie Frimann(2)
04.09.78
3 1 Roklubben Ægir I
  • Emma Sofie Andersen(1)
  • Ida Kollerup Larsen(2)
04.15.57
4 5 Roklubben Stevns I
  • Ulrikke Nissen(1)
  • Fie Nissen(2)
04.53.22
5 4 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • X Regitze Bay(2)
04.54.54
108
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2012-08-11 14:05
Plac. # Navn Tid
1 7 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
03.34.38
2 1 Hadsund Roklub I
  • Michael Blomstrand(1)
03.37.82
3 Silkeborg Roklub I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
03.40.38
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Steen Christensen(1)
03.58.68
5 2 Aarhus Roklub I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
04.04.23
108
M1X Åben Mænd 1X - 1000m 1. Indledende
2012-08-11 08:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
03.39.39
2 1 Hadsund Roklub I
  • Michael Blomstrand(1)
03.42.56
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Steen Christensen(1)
03.54.00
4 3 Roskilde Roklub I
  • Viktor August Stokholm Lous(1)
03.58.39
108
M1X Åben Mænd 1X - 1000m 2. Indledende
2012-08-11 08:45
Plac. # Navn Tid
1 Silkeborg Roklub I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
03.40.36
2 7 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
03.46.19
3 6 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
03.53.54
109
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2012-08-11 14:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub II
  • Aja Runge Holmegaard(1)
04.48.00
2 5 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
04.55.00
3 4 Roklubben Ægir I
  • Sara Nissen(1)
05.00.00
4 2 Roskilde Roklub I
  • Signe Bech(1)
05.01.00
5 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
05.18.00
6 6 Roforeningen KVIK I
  • Mejse Andersen(1)
05.30.00
110
Master M4-/4X Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2012-08-11 14:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Furesø
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
  • Mette Møller(3)
  • Bo Hartz K(4)
03.58.82
2 2 Holstebro Roklub II
  • Steen Jønson(1)
  • Claus Blaabjerg(2)
  • Martin Halbo(3)
  • Anders Holm(4)
Start:50s 04.01.28
3 3 Sorø Roklub
  • (1)
  • Ingrid Petersen(2)
  • Jane Steensberg(3)
  • Merete Busk(4)
Start:0s 04.07.42
111
Master W4-/4X Masters W 4ere, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-11 14:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
112
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Indledende
2012-08-11 09:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub II
  • Magnus Toft Conradsen(1)
01.34.26
2 5 Holstebro Roklub II
  • Alexander Wermuth(1)
01.35.12
3 6 Holstebro Roklub III
  • Glenn Nicolaisen(1)
01.36.99
4 4 Vejle Roklub I
  • Mads Hedegaard(1)
01.37.59
5 1 Roklubben Ægir I
  • Andreas Bonne(1)
02.01.07
6 3 Holstebro Roklub IV
  • Joachim Frausing(1)
02.03.40
112
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 2. Indledende
2012-08-11 09:05
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro Roklub I
  • Lukas Nygaard(1)
01.22.58
2 9 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
01.24.50
3 Roskilde Roklub I
  • Magnus Meyhoff(1)
01.35.53
4 12 Vejle Roklub 2
  • Annika Saul(1)
01.43.72
5 7 Vejle Roklub III
  • Alex Møballe Bass(1)
03.51.12
113
U15 W1X-Edon JW1X Edon, piger, u14, 250m - 250m 1. Afdeling
2012-08-11 14:10
Ingen tilmeldt, løbet udgår
114
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2012-08-11 14:45
Plac. # Navn Tid
1 14 Bagsværd Roklub II
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
01.49.45
2 12 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • (2)
01.49.94
3 10 Bagsværd Roklub III
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
  • Nicolai Jørgensen(2)
01.56.85
4 8 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl(1)
  • Timon Strømgren(2)
02.05.67
5 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Max Possiel(1)
  • Christian Iver Nissen(2)
02.06.33
6 6 Bagsværd Roklub IV
  • Kristian Alm(1)
  • Mathias Ven(2)
02.09.00
114
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2012-08-11 09:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Max Possiel(1)
  • Christian Iver Nissen(2)
01.56.80
2 8 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl(1)
  • Timon Strømgren(2)
01.58.08
3 6 Bagsværd Roklub IV
  • Kristian Alm(1)
  • Mathias Ven(2)
01.59.48
4 1 Odder Roklub II
  • Stefan Lara(1)
  • Marinus Fredslund(2)
02.01.19
5 7 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
  • Mikkel Jensen(2)
02.02.53
6 4 Odder Roklub I
  • Johannes Dahm(1)
  • Rasmus Blæsberg(2)
02.06.62
114
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2012-08-11 09:15
Plac. # Navn Tid
1 12 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • (2)
01.42.62
2 14 Bagsværd Roklub II
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
01.43.38
3 10 Bagsværd Roklub III
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
  • Nicolai Jørgensen(2)
01.46.22
4 9 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
01.48.79
5 11 Hadsund Roklub II
  • Thomas Knudsen(1)
  • Nicolai Skaarup Christiansen(2)
02.02.11
115
U15 W4X+/4X Junior u. 15 Piger 4X/4X+ - 500m A Finale
2012-08-11 14:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(2)
  • Ida Petersen(3)
  • Ej I Brug - Mie Andersen(4)
  • Gry Nikolajsen(cox)
01.55.57
2 2 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
  • Sofie Matiesen(3)
  • Sophie Wahl(4)
  • Agnete Munk(cox)
01.58.86
116
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m A Finale
2012-08-11 14:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
03.30.64
2 2 Sorø Roklub I
  • Klaus Rasmussen Mendez(1)
  • Anders Lindblom(2)
03.34.59
3 6 Holstebro Roklub I
  • Aske Petersen(1)
  • Frederik Taulbjerg(2)
03.35.32
4 13 Roklubben Furesø II
  • Markus Kojo Hagan(1)
  • Henrik Georg Eriksen(2)
03.42.77
5 11 Roforeningen KVIK I
  • Magnus Aggernæs(1)
  • Nicolai Lassen(2)
03.48.48
6 9 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
  • Sebastian Bache(2)
03.52.29
116
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 1. Indledende
2012-08-11 09:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
03.22.20
2 2 Sorø Roklub I
  • Klaus Rasmussen Mendez(1)
  • Anders Lindblom(2)
03.23.45
3 6 Holstebro Roklub I
  • Aske Petersen(1)
  • Frederik Taulbjerg(2)
03.25.47
4 7 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Simon Kejser(2)
03.39.56
5 4 Københavns Roklub II
  • Fredrik Luchau(1)
  • William Fock(2)
04.31.29
116
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 2. Indledende
2012-08-11 09:30
Plac. # Navn Tid
1 13 Roklubben Furesø II
  • Markus Kojo Hagan(1)
  • Henrik Georg Eriksen(2)
03.30.33
2 9 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
  • Sebastian Bache(2)
03.31.98
3 11 Roforeningen KVIK I
  • Magnus Aggernæs(1)
  • Nicolai Lassen(2)
03.34.35
4 10 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
  • Julius Benjamin Osmundsen(2)
03.49.35
117
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2012-08-11 15:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub I
  • Rose Benedicte Lawaetz(1)
04.28.07
2 3 Næstved Roklub I
  • Caroline Larsen(1)
04.44.09
3 1 Roklubben Stevns I
  • Fie Nissen(1)
04.51.15
4 4 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
04.52.86
118
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2012-08-11 15:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
03.39.08
2 5 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
03.44.16
3 6 Næstved Roklub II
  • Camila Nielsen(1)
03.58.94
4 1 Roklubben Stevns I
  • Ulrikke Nissen(1)
04.15.74
5 4 Københavns Roklub I
  • Mette Merrild Karer(1)
05.07.09
119
M2X Åben Mænd 2X - 1000m 1. Afdeling
2012-08-11 15:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
04.14.00
2 5 Sorø Roklub I
  • Peder Lillelund(1)
  • Lars Erik Graudal(2)
04.20.00
3 1 Holstebro Roklub III
  • Simon Pedersen(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
04.23.00
4 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische(1)
  • Emil Meland Knudsen(2)
04.47.00
119
M2X Åben Mænd 2X - 1000m 2. Afdeling
2012-08-11 15:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/Middelfart Roklub I
  • Mads Fischer(1)
  • Søren Madsen(2)
04.27.00
2 4 Hadsund Roklub I
  • Danmark Christian(1)
  • Simon Sørensen(2)
04.28.00
3 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
  • Laurids Cordtz Larsen(2)
04.36.00
4 6 Aarhus Roklub I
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
  • Morten Wesley Malm(2)
04.47.00
120
M2- M2-, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-11 14:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
121
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m A Finale
2012-08-11 15:15
Plac. # Navn Tid
1 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Signe Bech(2)
04.45.00
2 1 Aarhus Roklub/Silkeborg Roklub I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Nina Hollensen(2)
04.48.00
3 4 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
05.09.00
4 3 Bagsværd Roklub I
  • Ann-Louise Rasmussen(1)
  • Nina Olsen(2)
05.47.00
122
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2012-08-11 15:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub II
  • Uffe Søgaard(1)
Start:5s 03.51.44
123
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2012-08-11 15:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
Start:0s 04.38.96
2 2 Sorø Roklub I
  • Gitte Niven(1)
Start:0s 04.49.07
124
U17 W/M 1X-Edon Junior u. 17 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2012-08-11 15:45
Plac. # Navn Tid
1 Silkeborg Roklub I
  • Frederik Højer(1)
01.15.15
2 1 Holstebro Roklub I
  • Mads Hummelshøj-Agerholm(1)
01.15.47
3 Københavns Roklub I
  • William Fock(1)
01.19.13
4 Københavns Roklub II
  • Natacha Bergmann(1)
01.24.07
5 2 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
02.30.42
125
U17 W/M 1X-Edon JW1X Edon, piger u16, 250m - 250m 1. Afdeling
2012-08-11 15:20
Ingen tilmeldt, løbet udgår
126
U15 M4X+/4X Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m A Finale
2012-08-11 15:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
  • Nicolai Jørgensen(2)
  • Niels Frederiksen(3)
  • Emil Eigenbrod(4)
  • Jacob Østergaard(cox)
01.48.77
2 3 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Jonas G. Lund(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
  • Ej I Brug - Frederik Geertsen Lund(cox)
01.59.17
3 2 Hadsund Roklub I
  • Thomas Knudsen(1)
  • Jesper Molin(2)
  • Mikkel Jensen(3)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(4)
  • Nicolai Skaarup Christiansen(cox)
02.06.47
127
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2012-08-11 16:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
02.06.22
2 1 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
02.09.79
3 5 Sorø Roklub I
  • (1)
02.28.91
4 2 Hadsund Roklub III
  • Anne Cathrine Madsen(1)
02.31.14
5 4 Hadsund Roklub I
  • Louise Møller Lorentsen(1)
02.34.82
128
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2012-08-11 16:05
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub IV
  • Sophie Wahl(1)
02.05.01
2 2 Hadsund Roklub III
  • Sofie Matiesen(1)
02.09.88
3 10 Bagsværd Roklub III
  • Emma Hammer(1)
02.14.23
4 12 Bagsværd Roklub II
  • X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES(1)
02.17.64
5 8 Holstebro Roklub III
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
02.19.71
6 6 Hadsund Roklub II
  • Ninna Pedersen(1)
02.22.63
128
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2012-08-11 09:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub III
  • Sofie Matiesen(1)
01.58.37
2 3 Hadsund Roklub IV
  • Sophie Wahl(1)
02.03.23
3 6 Hadsund Roklub II
  • Ninna Pedersen(1)
02.10.24
4 5 Sorø Roklub III
  • (1)
02.12.48
5 4 Holstebro Roklub II
  • Gry Nikolajsen(1)
02.14.33
128
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2012-08-11 09:45
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd Roklub III
  • Emma Hammer(1)
02.04.34
2 8 Holstebro Roklub III
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
02.06.60
3 12 Bagsværd Roklub II
  • X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES(1)
02.11.39
4 11 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
02.17.08
5 9 Sorø Roklub I
  • Sara Hundstrup(1)
02.21.43
6 7 Roklubben Ægir I
  • Mathilde Albæk Lauritsen(1)
02.40.63
129
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2012-08-11 16:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
0
2 12 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
0
3 5 Kraftcenter Odense I
  • Frederik Malling(1)
0
4 11 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
0
5 4 Københavns Roklub III
  • Mathias Nielsen(1)
0
6 7 Odder Roklub I
  • Asgar Damsgaard(1)
0
129
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2012-08-11 10:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
03.52.65
2 5 Kraftcenter Odense I
  • Frederik Malling(1)
04.04.00
3 4 Københavns Roklub III
  • Mathias Nielsen(1)
04.08.91
4 2 Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
04.17.70
5 1 Roklubben Furesø I
  • Frederik Theil Jensen(1)
04.33.84
6 3 Odder Roklub II
  • Bjarke Damsgaard(1)
04.51.99
129
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2012-08-11 10:00
Plac. # Navn Tid
1 12 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
04.02.94
2 7 Odder Roklub I
  • Asgar Damsgaard(1)
04.06.13
3 11 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
04.21.15
4 10 Roklubben Viking I
  • Jesper Clausen(1)
04.25.96
5 8 Nordslesvigsk Roklub I
  • Markus Skøtt(1)
04.33.16
6 9 Roklubben Viking II
  • Christer Vad(1)
04.34.50
130
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2012-08-11 16:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
03.42.04
2 2 Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen(1)
03.46.28
3 7 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
03.52.73
4 8 Sorø Roklub II
  • Anders Lindblom(1)
03.54.09
5 9 Hadsund Roklub I
  • Frederik Mathiesen(1)
04.09.41
6 1 Roskilde Roklub I
  • Rasmus Nielsen(1)
04.23.33
130
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2012-08-11 10:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
03.39.49
2 2 Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen(1)
03.46.76
3 1 Roskilde Roklub I
  • Rasmus Nielsen(1)
04.15.00
4 3 Sorø Roklub I
  • Klaus Rasmussen Mendez(1)
04.19.56
130
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2012-08-11 10:15
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
03.49.55
2 9 Hadsund Roklub I
  • Frederik Mathiesen(1)
03.53.41
3 8 Sorø Roklub II
  • Anders Lindblom(1)
03.55.28
4 6 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Eilskov Jensen(1)
04.17.33
131
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1000m A Finale
2012-08-11 16:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Astrid Steensberg(3)
  • Ida Langkjær(4)
03.35.43
2 1 Kraftcenter Odense I
  • Marta Kempf(1)
  • Josefine Drud(2)
  • Anne Larsen(3)
  • Line Katrine Olsen(4)
03.44.40
132
M4X+/4X/4+/4- Åben Mænd 4X/4X+/4-/4+ - 1000m A Finale
2012-08-11 16:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Middelfart Roklub/Sorø Roklub I
  • Peder Lillelund(1)
  • Lars Erik Graudal(2)
  • Hardy Olesen(3)
  • Andreas Sloth(4)
04.01.00
2 4 Lyngby Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Magnus Baastrup(2)
  • NONAME LR(3)
  • NONAME LR(4)
04.20.00
3 5 Ribe Roklub I
  • Louis Madsen(1)
  • Viktor Bartoszewicz(2)
  • Asbjørn Rauschenberg(3)
  • Sebastian Adelhardt(4)
04.21.00
4 Holstebro Roklub II
  • Steen Jønson(1)
  • Anders Holm(2)
  • Claus Blaabjerg(3)
  • Martin Halbo(4)
04.23.00
5 6 Silkeborg Roklub
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Marie Linde Lauridsen(2)
  • Christina Juhl Johansen(3)
  • Nina Hollensen(4)
04.36.00
6 3 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
  • Simon Pedersen(2)
  • Emil Espensen(3)
  • Mads Fischer(4)
0
133
W4-/4X/4+/4X+ W, 4ere, ÅBEN CUP, 1000m + 250m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-11 16:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
134
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2012-08-11 16:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
  • Hans Ulriksen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:15s 03.17.59
2 3 Aarhus Roklub I
  • Jeppe Meinert(1)
  • Jacob Lindegaard(2)
Start:25s 03.22.44
3 6 Roklubben Furesø 2
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:0s 03.27.73
4 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Mette Møller(2)
03.28.04
5 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Uffe Søgaard(2)
Start:40s 03.37.64
135
Master M2X/2- Masters M2-, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-11 16:20
Ingen tilmeldt, løbet udgår
136
Master W2-/2X Masters W2X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-11 16:25
Ingen tilmeldt, løbet udgår
137
U19 M1X-Edon JM1X Edon, drenge u18, 250m - 250m 1. Afdeling
2012-08-11 16:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
138
U19 W1X-Edon JW1X Edon, piger u18, 250m - 250m 1. Afdeling
2012-08-11 16:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
139
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m A Finale
2012-08-11 16:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
01.03.66
2 3 Hadsund Roklub III
  • Thomas Knudsen(1)
01.05.01
3 4 Hadsund Roklub V
  • Tobias Grøn(1)
01.09.22
4 11 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
01.13.13
5 10 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
01.13.55
6 9 Hadsund Roklub IV
  • Nichlas Pedersen(1)
01.20.39
139
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m 1. Indledende
2012-08-11 10:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub III
  • Thomas Knudsen(1)
0
2 2 Sorø Roklub I
  • (1)
0
3 4 Hadsund Roklub V
  • Tobias Grøn(1)
0
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Niels Østergaard(1)
0
5 5 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
0
139
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m 2. Indledende
2012-08-11 10:25
Plac. # Navn Tid
1 11 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
01.05.04
2 10 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
01.06.40
3 9 Hadsund Roklub IV
  • Nichlas Pedersen(1)
01.07.81
4 6 Bagsværd Roklub II
  • Jacob Østergaard(1)
01.14.66
5 12 Hadsund Roklub VI
  • Frederik Busk(1)
01.20.76
140
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 250m A Finale
2012-08-11 17:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub III
  • Liane Vestergaard(1)
01.00.28
2 1 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
01.08.63
3 3 Sorø Roklub I
  • (1)
01.10.32
4 6 Hadsund Roklub II
  • Anne Cathrine Madsen(1)
01.11.68
5 4 Hadsund Roklub V
  • Ida Blomstrand(1)
01.14.99
6 5 Hadsund Roklub IV
  • Alberte Jensen(1)
01.18.50
141
U17 M2- Junior u. 17 Drenge 2- - 1000m A Finale
2012-08-11 17:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
03.44.93
2 3 Holstebro Roklub I
  • Mads Yding(1)
  • Frederik Taulbjerg(2)
03.45.63
3 1 Holstebro Roklub II
  • Aske Petersen(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
03.58.40
142
U17 W2- JW2-, Jun B, ÅM, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-11 16:55
Ingen tilmeldt, løbet udgår
143
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m A Finale
2012-08-11 17:10
Plac. # Navn Tid
1 Danske Studenters Roklub I
  • Peter Falk(1)
03.53.81
2 6 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
03.55.04
3 10 Roklubben Furesø I
  • Sebastian Terp(1)
03.55.34
4 1 Aarhus Roklub I
  • Morten Wesley Malm(1)
03.55.68
5 8 Holstebro Roklub I
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
03.57.36
6 9 Ribe Roklub I
  • Asbjørn Rauschenberg(1)
04.08.63
143
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2012-08-11 10:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Morten Wesley Malm(1)
03.48.83
2 8 Holstebro Roklub I
  • Jonas Kvist Nielsen(1)
03.49.91
3 6 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
03.51.22
4 7 Sorø Roklub I
  • Andreas Sloth(1)
03.54.92
5 4 Hadsund Roklub I
  • Christian Danmark(1)
03.59.69
143
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2012-08-11 10:45
Plac. # Navn Tid
1 9 Ribe Roklub I
  • Asbjørn Rauschenberg(1)
03.53.46
2 10 Roklubben Furesø I
  • Sebastian Terp(1)
03.55.35
3 Danske Studenters Roklub I
  • Peter Falk(1)
04.02.13
4 Roskilde Roklub III
  • Christian Hechmann(1)
04.32.48
5 Københavns Roklub II
  • Oliver Christian Schlichtkrull(1)
04.34.34
144
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m A Finale
2012-08-11 17:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
04.16.26
2 4 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
04.16.53
3 1 Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
04.35.29
4 2 Roskilde Roklub I
  • Annika Senberg(1)
04.43.18
145
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 1000m A Finale
2012-08-11 17:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir
  • Sara Nissen(1)
Start 00.0003.58.60
2 1 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
+ 22 sek04.09.85
3 3 Fredericia Roklub I
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
+ 22 sek04.15.58
146
LW1X W1X, letvægt, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-11 17:15
Ingen tilmeldt, løbet udgår
147
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2012-08-11 17:30
Plac. # Navn Tid
1 Roklubben Viking I
  • Erik Arnoldi(1)
04.17.37
2 2 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Eilskov Jensen(1)
04.39.18
3 5 Fredericia Roklub
  • Emilie Serina Pil Rasmussen(1)
04.51.83
148
W1X W1X, begynder, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-11 17:25
Ingen tilmeldt, løbet udgår
149
M8+ M8+, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-11 17:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
201
U13 M1X-Edon Junior u. 13 Drenge 1X-Edon - 250m A Finale
2012-08-12 11:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
01.19.95
2 1 Holstebro Roklub II
  • Ej I Brug - Frederik Geertsen Lund(1)
01.23.47
3 6 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
01.24.94
4 4 Hadsund Roklub III
  • Frederik Busk(1)
01.25.17
5 2 Holstebro Roklub I
  • Nikolaj Poulsen(1)
01.25.54
202
U13 W1X-Edon Junior u. 13 Piger 1X-Edon - 250m A Finale
2012-08-12 11:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub II
  • Ida Blomstrand(1)
01.24.16
2 1 Roklubben Ægir I
  • Laura Futtrup(1)
01.31.13
3 5 Hadsund Roklub I
  • Alberte Jensen(1)
02.29.92
4 2 Roklubben Ægir II
  • Tea Zacho Søndergaard(1)
02.56.07
203
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2012-08-12 11:35
Plac. # Navn Tid
1 14 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
01.45.61
2 31 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
01.46.06
3 6 Bagsværd Roklub IV
  • Niels Frederiksen(1)
01.53.50
4 4 Holstebro Roklub III
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
01.55.52
5 13 Holstebro Roklub II
  • Christian Carlsen(1)
02.04.83
6 22 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
02.08.46
203
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2012-08-12 11:30
Plac. # Navn Tid
1 17 Bagsværd Roklub II
  • Nicolai Jørgensen(1)
01.53.47
2 30 Kraftcenter Odense II
  • Malte Rusbjerg(1)
01.58.61
3 5 Kraftcenter Odense III
  • Søren Dahl Hansen(1)
02.00.15
4 23 Bagsværd Roklub I
  • Kristian Alm(1)
02.08.07
5 9 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Iver Nissen(1)
02.08.42
6 11 Roklubben Viking II
  • Markus Christiansen(1)
02.08.94
203
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2012-08-12 11:25
Plac. # Navn Tid
1 19 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl(1)
01.59.02
2 33 Hadsund Roklub IV
  • Mikkel Jensen(1)
02.03.80
3 20 Vejle Roklub I
  • Marcus Stauner(1)
02.05.48
4 15 Bagsværd Roklub III
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
02.06.52
5 1 Hadsund Roklub VI
  • Nicolai Skaarup Christiansen(1)
02.07.89
6 8 Roklubben Viking III
  • Joachim Saltoft(1)
02.10.78
203
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m D Finale
2012-08-12 11:20
Plac. # Navn Tid
1 18 Hadsund Roklub VII
  • Thomas Knudsen(1)
02.08.75
2 7 Bagsværd Roklub V
  • Mathias Ven(1)
02.09.95
3 10 Roforeningen KVIK II
  • Thor Friis(1)
02.11.07
4 21 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
02.16.23
5 28 Nordslesvigsk Roklub II
  • Max Possiel(1)
02.18.79
6 27 Hadsund Roklub VIII
  • Tobias Grøn(1)
02.20.73
203
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m E Finale
2012-08-12 11:15
Plac. # Navn Tid
1 12 Københavns Roklub II
  • Timon Strømgren(1)
02.15.76
2 25 Nordslesvigsk Roklub III
  • Simon Skytte(1)
02.23.99
3 29 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
02.28.69
4 2 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Knudsen(1)
02.37.82
5 16 Hadsund Roklub II
  • Magnus Toft Conradsen(1)
02.46.42
203
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2012-08-12 08:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub IV
  • Niels Frederiksen(1)
02.01.26
2 4 Holstebro Roklub III
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
02.06.79
3 5 Kraftcenter Odense III
  • Søren Dahl Hansen(1)
02.09.57
4 1 Hadsund Roklub VI
  • Nicolai Skaarup Christiansen(1)
02.17.41
5 7 Bagsværd Roklub V
  • Mathias Ven(1)
02.21.39
6 2 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Knudsen(1)
02.35.80
203
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2012-08-12 08:00
Plac. # Navn Tid
1 13 Holstebro Roklub II
  • Christian Carlsen(1)
02.03.86
2 11 Roklubben Viking II
  • Markus Christiansen(1)
02.05.34
3 9 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Iver Nissen(1)
02.09.21
4 8 Roklubben Viking III
  • Joachim Saltoft(1)
02.11.18
5 10 Roforeningen KVIK II
  • Thor Friis(1)
02.11.55
6 12 Københavns Roklub II
  • Timon Strømgren(1)
02.28.92
203
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2012-08-12 08:00
Plac. # Navn Tid
1 14 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
01.53.190
2 17 Bagsværd Roklub II
  • Nicolai Jørgensen(1)
01.56.26
3 19 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl(1)
02.04.42
4 15 Bagsværd Roklub III
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
02.06.42
5 18 Hadsund Roklub VII
  • Thomas Knudsen(1)
02.13.79
6 16 Hadsund Roklub II
  • Magnus Toft Conradsen(1)
03.15.90
203
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2012-08-12 08:00
Plac. # Navn Tid
1 22 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
01.53.06
2 23 Bagsværd Roklub I
  • Kristian Alm(1)
01.54.12
3 20 Vejle Roklub I
  • Marcus Stauner(1)
01.59.29
4 21 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
02.03.45
5 27 Hadsund Roklub VIII
  • Tobias Grøn(1)
02.08.30
6 25 Nordslesvigsk Roklub III
  • Simon Skytte(1)
02.24.51
203
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 5. Indledende
2012-08-12 08:00
Plac. # Navn Tid
1 31 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
01.53.86
2 30 Kraftcenter Odense II
  • Malte Rusbjerg(1)
01.57.26
3 33 Hadsund Roklub IV
  • Mikkel Jensen(1)
02.11.52
4 28 Nordslesvigsk Roklub II
  • Max Possiel(1)
02.18.82
5 29 Hadsund Roklub V
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
02.25.19
205
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2012-08-12 11:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub I
  • Ida Petersen(1)
  • Mie Andersen(2)
01.53.78
2 5 Hadsund Roklub II
  • Sofie Matiesen(1)
  • Sophie Wahl(2)
01.55.75
3 1 Kraftcenter Odense I
  • Josefine Drud(1)
  • Marta Kempf(2)
01.59.40
4 7 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
02.05.34
205
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m B Finale
2012-08-12 11:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES(1)
  • X Regitze Bay(2)
02.03.86
2 6 Sorø Roklub II
  • Sara Hundstrup(1)
  • (2)
02.08.49
3 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
02.11.39
205
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2012-08-12 08:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub I
  • Ida Petersen(1)
  • Mie Andersen(2)
01.51.07
2 1 Kraftcenter Odense I
  • Josefine Drud(1)
  • Marta Kempf(2)
01.54.43
3 2 Bagsværd Roklub I
  • X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES(1)
  • X Regitze Bay(2)
02.03.36
4 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
02.13.65
205
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2012-08-12 08:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub II
  • Sofie Matiesen(1)
  • Sophie Wahl(2)
01.55.08
2 7 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
01.58.95
3 6 Sorø Roklub II
  • Sara Hundstrup(1)
  • (2)
02.06.57
206
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m A Finale
2012-08-12 11:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
  • Ej I Brug - Aske Petersen(2)
  • Jonathan Nielsen(3)
  • Mads Yding(4)
Ingen tid0
2 1 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
  • Jakob Lillelund(2)
  • Jens Albert Graudal(3)
  • (4)
Ingen tid0
207
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m A Finale
2012-08-12 12:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
03.49.61
2 2 Sorø Roklub I
  • Ida Brehmer(1)
  • Ida Langkjær(2)
03.58.76
3 6 Næstved Roklub I
  • Caroline Larsen(1)
  • Marie Frimann(2)
04.02.37
4 3 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
04.03.51
207
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m B Finale
2012-08-12 11:55
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir I
  • Emma Sofie Andersen(1)
  • Ida Kollerup Larsen(2)
04.24.63
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Emma Hammer(2)
04.35.40
207
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m 1. Indledende
2012-08-12 08:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub II
  • (1)
  • (2)
03.59.31
2 2 Sorø Roklub I
  • Ida Brehmer(1)
  • Ida Langkjær(2)
03.59.52
3 4 Roklubben Ægir I
  • Emma Sofie Andersen(1)
  • Ida Kollerup Larsen(2)
04.10.45
207
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m 2. Indledende
2012-08-12 08:40
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
03.59.04
2 6 Næstved Roklub I
  • Caroline Larsen(1)
  • Marie Frimann(2)
04.09.06
3 5 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Emma Hammer(2)
04.24.75
208
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2012-08-12 12:05
Plac. # Navn Tid
1 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
03.40.69
2 5 Roskilde Roklub I
  • Viktor August Stokholm Lous(1)
03.45.98
3 1 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
03.54.49
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Steen Christensen(1)
04.00.28
209
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2012-08-12 12:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub II
  • Aja Runge Holmegaard(1)
04.03.50
2 5 Roklubben Ægir I
  • Sara Nissen(1)
04.12.16
3 1 Roskilde Roklub I
  • Signe Bech(1)
04.14.20
4 4 Roforeningen KVIK I
  • Mejse Andersen(1)
04.30.02
210
Master M4X/4- Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2012-08-12 12:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
  • Jane Steensberg(3)
  • Merete Busk(4)
Start:0s 03.51.12
2 3 Roklubben Furesø
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
  • Bo Hartz K(3)
  • Mette Møller(4)
04.04.68
3 1 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
  • Hans Ulriksen(1)
  • Claus Blaabjerg(2)
  • Martin Halbo(3)
  • Jørgen Jensen(4)
Start:45s 04.11.05
211
Master W4-/4X Masters W 4ere, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-12 11:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
212
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2012-08-12 12:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
01.19.72
2 6 Holstebro Roklub I
  • Lukas Nygaard(1)
01.19.72
3 2 Vejle Roklub I
  • Mads Hedegaard(1)
01.22.46
4 3 Holstebro Roklub II
  • Alexander Wermuth(1)
01.23.27
5 7 Roklubben Ægir I
  • Andreas Bonne(1)
01.34.49
6 1 Vejle Roklub III
  • Alex Møballe Bass(1)
01.50.44
212
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2012-08-12 12:27
Plac. # Navn Tid
1 12 Vejle Roklub 2
  • Annika Saul(1)
01.18.10
2 10 Holstebro Roklub VI
  • Jacob Christensen(1)
01.24.15
3 13 Roskilde Roklub I
  • Magnus Meyhoff(1)
01.24.52
4 9 Holstebro Roklub IV
  • Joachim Frausing(1)
01.30.23
5 11 Holstebro Roklub III
  • Glenn Nicolaisen(1)
01.35.67
6 8 Hadsund Roklub II
  • Magnus Toft Conradsen(1)
01.39.83
213
U15 W1X-Edon JW1X Edon, piger, u14, 250m - 250m 1. Afdeling
2012-08-12 11:55
Ingen tilmeldt, løbet udgår
214
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2012-08-12 12:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jakob Lillelund(2)
01.44.94
2 9 Roklubben Viking/Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Jeppe Storm(2)
01.46.54
3 5 Bagsværd Roklub II
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
  • Nicolai Jørgensen(2)
01.49.32
4 7 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
01.52.49
5 11 Bagsværd Roklub III
  • Niels Frederiksen(1)
  • Mathias Ven(2)
01.52.71
6 14 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl(1)
  • Timon Strømgren(2)
01.57.04
214
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2012-08-12 12:35
Plac. # Navn Tid
1 6 Odder Roklub II
  • Stefan Lara(1)
  • Marinus Fredslund(2)
01.54.14
2 1 Odder Roklub I
  • Johannes Dahm(1)
  • Rasmus Blæsberg(2)
01.54.37
3 10 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
  • Mikkel Jensen(2)
02.00.63
4 4 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
  • Nicolai Skaarup Christiansen(2)
02.05.50
214
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m C Finale
2012-08-12 12:30
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
  • Joachim Saltoft(2)
02.04.72
2 12 Hadsund Roklub III
  • Thomas Knudsen(1)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(2)
02.12.32
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Niels Østergaard(1)
  • Jacob Østergaard(2)
02.42.60
214
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2012-08-12 09:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub II
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
  • Nicolai Jørgensen(2)
01.47.29
2 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jakob Lillelund(2)
01.49.77
3 1 Odder Roklub I
  • Johannes Dahm(1)
  • Rasmus Blæsberg(2)
01.58.30
4 4 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
  • Nicolai Skaarup Christiansen(2)
02.06.35
5 2 Bagsværd Roklub I
  • Niels Østergaard(1)
  • Jacob Østergaard(2)
02.37.96
214
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2012-08-12 09:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Viking/Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Jeppe Storm(2)
01.49.89
2 7 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
01.53.52
3 6 Odder Roklub II
  • Stefan Lara(1)
  • Marinus Fredslund(2)
01.56.04
4 8 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
  • Joachim Saltoft(2)
02.04.46
214
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 3. Indledende
2012-08-12 09:00
Plac. # Navn Tid
1 11 Bagsværd Roklub III
  • Niels Frederiksen(1)
  • Mathias Ven(2)
01.52.15
2 14 Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl(1)
  • Timon Strømgren(2)
01.57.48
3 10 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
  • Mikkel Jensen(2)
02.04.43
4 12 Hadsund Roklub III
  • Thomas Knudsen(1)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(2)
02.06.52
215
U15 W4X+/4X Junior u. 15 Piger 4X/4X+ - 500m A Finale
2012-08-12 12:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(2)
  • Ida Petersen(3)
  • Ej I Brug - Mie Andersen(4)
  • Gry Nikolajsen(cox)
Vinder uden kamp0
216
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m A Finale
2012-08-12 12:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
Delt 1. plads03.24.23
2 Københavns Roklub/Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
  • Tobias Mortensen(2)
Delt 1. plads03.24.23
3 11 Roklubben Furesø I
  • Markus Kojo Hagan(1)
  • Henrik Georg Eriksen(2)
03.35.32
4 7 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Aske Petersen(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
03.35.55
5 1 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Simon Kejser(2)
03.40.68
216
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m B Finale
2012-08-12 12:50
Plac. # Navn Tid
1 9 Roforeningen KVIK I
  • Magnus Aggernæs(1)
  • Nicolai Lassen(2)
03.39.04
2 4 Roklubben Furesø II
  • Peter Torp Eklund(1)
  • Julius Benjamin Osmundsen(2)
03.50.24
3 6 Lyngby Roklub I
  • Mathias Nielsen - KR(1)
  • Søren Baastrup(2)
04.02.17
4 10 Københavns Roklub I
  • Fredrik Luchau(1)
  • William Fock(2)
04.16.74
216
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 1. Indledende
2012-08-12 09:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
02.15.33
2 7 Holstebro Roklub I
  • Ej I Brug - Aske Petersen(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
02.25.35
3 1 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Simon Kejser(2)
02.27.29
4 4 Roklubben Furesø II
  • Peter Torp Eklund(1)
  • Julius Benjamin Osmundsen(2)
02.37.53
5 6 Lyngby Roklub I
  • Mathias Nielsen - KR(1)
  • Søren Baastrup(2)
02.41.52
216
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 2. Indledende
2012-08-12 09:15
Plac. # Navn Tid
1 Københavns Roklub/Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
  • Tobias Mortensen(2)
03.22.53
2 11 Roklubben Furesø I
  • Markus Kojo Hagan(1)
  • Henrik Georg Eriksen(2)
03.30.47
3 9 Roforeningen KVIK I
  • Magnus Aggernæs(1)
  • Nicolai Lassen(2)
03.33.64
4 10 Københavns Roklub I
  • Fredrik Luchau(1)
  • William Fock(2)
04.14.63
217
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2012-08-12 13:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
04.09.97
2 7 Aarhus Roklub I
  • Rose Benedicte Lawaetz(1)
04.14.14
3 2 Næstved Roklub II
  • Marie Frimann(1)
04.22.30
4 8 Næstved Roklub I
  • Caroline Larsen(1)
04.50.67
5 1 Københavns Roklub I
  • Mette Merrild Karer(1)
  • Villads Lindholm(2)
05.17.85
6 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
05.21.01
219
M2X Åben Mænd 2X - 1000m A Finale
2012-08-12 13:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub I
  • Danmark Christian(1)
  • Simon Sørensen(2)
03.27.49
2 1 Sorø Roklub I
  • Peder Lillelund(1)
  • Lars Erik Graudal(2)
03.28.44
3 3 Holstebro Roklub/Middelfart Roklub I
  • Mads Fischer(1)
  • Søren Madsen(2)
03.34.09
4 4 Aarhus Roklub I
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
  • Morten Wesley Malm(2)
03.35.56
219
M2X Åben Mænd 2X - 1000m 1. Indledende
2012-08-12 13:10
Plac. # Navn Tid
1 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
  • Laurids Cordtz Larsen(2)
03.38.55
220
M2- Åben Mænd 2- - 1000m A Finale
2012-08-12 13:15
Plac. # Navn Tid
1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Peter Sejr(1)
  • Mathias Lyster(2)
03.39.40
2 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Alexander Kische(2)
03.47.49
221
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m A Finale
2012-08-12 13:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub/Silkeborg Roklub I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Nina Hollensen(2)
03.41.56
2 Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Signe Bech(2)
03.43.64
3 2 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
03.59.54
4 3 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Mejse Andersen(1)
  • Ann-Louise Rasmussen(2)
04.29.10
222
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2012-08-12 13:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Lemvig Roklub II
  • Jørgen Jensen(1)
Start:0s 03.55.51
2 1 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
Start:25s 03.59.40
3 3 Sorø Roklub I
  • Uffe Søgaard(1)
Start:20s 04.05.68
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Steen Christensen(1)
Start:25s 04.15.97
5 2 Sorø Roklub II
  • (1)
Start:15s 04.28.35
223
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2012-08-12 13:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
Start:0s 04.19.41
2 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
04.26.11
3 1 Sorø Roklub I
  • Gitte Niven(1)
Start:0s 04.36.62
225
U17 W1X-Edon JW1X Edon, piger u16, 250m - 250m 1. Afdeling
2012-08-12 12:55
Ingen tilmeldt, løbet udgår
226
U15 M4X+/4X Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m A Finale
2012-08-12 13:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Nicolai Leth Bernsen(2)
  • Nicolai Jørgensen(3)
  • Kristian Alm(4)
  • Jacob Østergaard(cox)
01.43.83
2 3 Holstebro Roklub/Roskilde Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Bastian Secher(3)
  • Ej I Brug - Magnus Zir Quist Rathenborg(4)
  • Ej I Brug - Frederik Geertsen Lund(cox)
01.44.86
3 2 Hadsund Roklub I
  • Thomas Knudsen(1)
  • Jesper Molin(2)
  • Mikkel Jensen(3)
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(4)
  • Nichlas Pedersen(cox)
02.05.05
227
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2012-08-12 14:05
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub II
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(1)
01.54.59
2 17 Hadsund Roklub VI
  • Sofie Matiesen(1)
01.57.44
3 14 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
01.59.53
4 12 Hadsund Roklub VII
  • Sophie Wahl(1)
02.01.41
5 4 Bagsværd Roklub II
  • Emma Hammer(1)
02.08.91
6 5 Holstebro Roklub III
  • Gry Nikolajsen(1)
02.17.21
227
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2012-08-12 14:00
Plac. # Navn Tid
1 15 Hadsund Roklub III
  • Liane Vestergaard(1)
Tid er difference09.06
2 18 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
Tid er difference11.94
3 13 Hadsund Roklub II
  • Astrid Filtenborg(1)
Tid er difference14.19
4 2 Bagsværd Roklub III
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
Tid er difference14.50
5 8 Hadsund Roklub V
  • Ninna Pedersen(1)
Tid er difference19.49
6 3 Hadsund Roklub IV
  • Louise Møller Lorentsen(1)
Tid er difference31.57
227
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m C Finale
2012-08-12 13:55
Plac. # Navn Tid
1 19 Sorø Roklub II
  • (1)
02.11.35
2 6 Sorø Roklub IV
  • Sara Hundstrup(1)
02.16.80
3 10 Sorø Roklub I
  • (1)
02.18.05
4 11 Københavns Roklub I
  • Natacha Bergmann(1)
02.19.68
5 16 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
02.22.44
6 7 Roklubben Ægir I
  • Mathilde Albæk Lauritsen(1)
02.47.73
227
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2012-08-12 09:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub II
  • Emma Hammer(1)
02.06.98
2 5 Holstebro Roklub III
  • Gry Nikolajsen(1)
02.11.80
3 3 Hadsund Roklub IV
  • Louise Møller Lorentsen(1)
02.18.59
4 2 Bagsværd Roklub III
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
02.19.93
5 6 Sorø Roklub IV
  • Sara Hundstrup(1)
02.20.34
6 7 Roklubben Ægir I
  • Mathilde Albæk Lauritsen(1)
Væltet i indledende0
227
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2012-08-12 09:35
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub II
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(1)
0
2 12 Hadsund Roklub VII
  • Sophie Wahl(1)
0
3 13 Hadsund Roklub II
  • Astrid Filtenborg(1)
0
4 8 Hadsund Roklub V
  • Ninna Pedersen(1)
0
5 10 Sorø Roklub I
  • (1)
0
6 11 Københavns Roklub I
  • Natacha Bergmann(1)
Væltet i indledende0
227
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Indledende
2012-08-12 09:35
Plac. # Navn Tid
1 17 Hadsund Roklub VI
  • Sofie Matiesen(1)
02.00.33
2 14 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
02.00.71
3 15 Hadsund Roklub III
  • Liane Vestergaard(1)
02.06.00
4 18 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
02.10.51
5 19 Sorø Roklub II
  • (1)
02.13.36
6 16 Bagsværd Roklub I
  • Regitze Bay(1)
02.25.15
229
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2012-08-12 14:20
Plac. # Navn Tid
1 16 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
03.35.50
2 1 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
03.41.60
3 15 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
03.43.70
4 11 Kraftcenter Odense I
  • Frederik Malling(1)
03.54.90
5 3 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
03.56.10
6 9 Lyngby Roklub II
  • Mathias Nielsen - KR(1)
04.00.77
229
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m B Finale
2012-08-12 14:15
Plac. # Navn Tid
1 13 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
03.48.93
2 4 Roklubben Viking I
  • Jesper Clausen(1)
03.58.96
3 10 Roskilde Roklub I
  • Rasmus Nielsen(1)
04.04.09
4 2 Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
04.10.82
5 17 Nordslesvigsk Roklub I
  • Markus Skøtt(1)
04.19.67
6 8 Roklubben Viking II
  • Christer Vad(1)
04.29.95
229
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m C Finale
2012-08-12 14:10
Plac. # Navn Tid
1 Københavns Roklub III
  • Oliver Christian Schlichtkrull(1)
04.23.61
2 7 Roklubben Furesø III
  • Frederik Theil Jensen(1)
04.29.34
3 12 Odder Roklub II
  • Bjarke Damsgaard(1)
04.48.26
229
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2012-08-12 09:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
03.54.06
2 3 Københavns Roklub I
  • Sebastian Bache(1)
04.03.13
3 4 Roklubben Viking I
  • Jesper Clausen(1)
04.10.49
4 2 Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
04.16.89
5 7 Roklubben Furesø III
  • Frederik Theil Jensen(1)
04.34.33
229
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2012-08-12 09:55
Plac. # Navn Tid
1 9 Lyngby Roklub II
  • Mathias Nielsen - KR(1)
03.57.82
2 11 Kraftcenter Odense I
  • Frederik Malling(1)
03.58.16
3 10 Roskilde Roklub I
  • Rasmus Nielsen(1)
04.01.08
4 8 Roklubben Viking II
  • Christer Vad(1)
04.39.95
5 12 Odder Roklub II
  • Bjarke Damsgaard(1)
04.44.18
229
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 3. Indledende
2012-08-12 09:55
Plac. # Navn Tid
1 16 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
03.41.94
2 15 Roklubben Furesø I
  • Emil Søndergård Hansen(1)
03.53.49
3 13 Sorø Roklub I
  • Anders Lindblom(1)
03.58.40
4 17 Nordslesvigsk Roklub I
  • Markus Skøtt(1)
04.23.16
5 Københavns Roklub III
  • Oliver Christian Schlichtkrull(1)
04.31.05
231
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1000m A Finale
2012-08-12 14:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • Ida Langkjær(4)
03.29.46
2 1 Kraftcenter Odense I
  • Marta Kempf(1)
  • Josefine Drud(2)
  • Anne Larsen(3)
  • Line Katrine Olsen(4)
03.30.02
3 2 Aarhus Roklub/Ribe Roklub/Roklubben Ægir I
  • Emma Sofie Andersen(1)
  • Ida Kollerup Larsen(2)
  • Rose Benedicte Lawaetz(3)
  • Kirstine Bruun Viuff(4)
03.43.79
232
M4X/4+/4-/4X+ Åben Mænd 4X/4X+/4-/4+ - 1000m A Finale
2012-08-12 14:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Uffe Søgaard(1)
  • (2)
  • Lars Erik Graudal(3)
  • (4)
03.18.61
2 2 Holstebro Roklub I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
  • Simon Pedersen(2)
  • Frederik Taulbjerg(3)
  • Mads Fischer(4)
03.22.50
3 1 Ribe Roklub I
  • Louis Madsen(1)
  • Viktor Bartoszewicz(2)
  • Asbjørn Rauschenberg(3)
  • Sebastian Adelhardt(4)
03.29.64
4 5 Aarhus Roklub/Odder Roklub/Roklubben Ægir/Silkeborg Roklub I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Marie Linde Lauridsen(2)
  • Sara Nissen(3)
  • Nina Hollensen(4)
03.31.65
5 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Markus Kojo Hagan(1)
  • Magnus Baastrup(2)
  • Nicolai Thorball(3)
  • Jakob Grove Klahsen(4)
03.38.02
233
W4X+/4+/4-/4X W, 4ere, ÅBEN, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-12 13:25
Ingen tilmeldt, løbet udgår
234
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2012-08-12 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:35s 03.51.33
2 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Mette Møller(2)
03.53.89
3 4 Roklubben Furesø 2
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:0s 04.01.40
4 2 Holstebro Roklub I
  • Steen Jønson(1)
  • Anders Holm(2)
Start:30s 04.06.76
235
Master M2-/2X Masters M2-, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-12 13:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
236
Master W2-/2X Masters W2X, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-12 13:40
Ingen tilmeldt, løbet udgår
237
U19 M1X-Edon JM1X Edon, drenge u18, 250m - 250m 1. Afdeling
2012-08-12 13:50
Ingen tilmeldt, løbet udgår
238
U19 W1X-Edon JW1X Edon, piger u18, 250m - 250m 1. Afdeling
2012-08-12 13:55
Ingen tilmeldt, løbet udgår
239
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m A Finale
2012-08-12 14:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Thomas Knudsen(1)
00.55.68
2 5 Sorø Roklub I
  • (1)
00.57.40
3 10 Hadsund Roklub IV
  • Nichlas Pedersen(1)
0
4 9 Hadsund Roklub V
  • Tobias Grøn(1)
0
5 11 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
01.00.20
6 1 Hadsund Roklub VI
  • Frederik Busk(1)
01.08.83
239
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m B Finale
2012-08-12 14:49
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
01.05.55
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Østergaard(1)
0
3 4 Hadsund Roklub III
  • Mathias Laustsen(1)
01.19.55
4 3 Bagsværd Roklub II
  • Niels Østergaard(1)
01.23.28
239
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m 1. Indledende
2012-08-12 10:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • (1)
01.00.71
2 2 Hadsund Roklub I
  • Thomas Knudsen(1)
01.01.19
3 1 Hadsund Roklub VI
  • Frederik Busk(1)
01.21.67
4 4 Hadsund Roklub III
  • Mathias Laustsen(1)
01.23.79
5 3 Bagsværd Roklub II
  • Niels Østergaard(1)
01.26.47
239
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m 2. Indledende
2012-08-12 10:10
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub V
  • Tobias Grøn(1)
01.02.25
2 11 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Kvist Nielsen(1)
01.02.64
3 10 Hadsund Roklub IV
  • Nichlas Pedersen(1)
01.05.04
4 8 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
01.06.94
5 6 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Østergaard(1)
01.13.13
240
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 250m A Finale
2012-08-12 14:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
00.57.95
2 2 Hadsund Roklub II
  • Ida Blomstrand(1)
01.06.22
3 3 Sorø Roklub I
  • (1)
01.06.48
4 1 Hadsund Roklub III
  • Alberte Jensen(1)
01.08.71
241
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 1000m A Finale
2012-08-12 15:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
03.35.94
2 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische(1)
  • Emil Meland Knudsen(2)
03.46.76
3 1 Holstebro Roklub II
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Aske Petersen(2)
03.50.40
242
U17 W2- JW2-, Jun B, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-12 14:15
Ingen tilmeldt, løbet udgår
243
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m A Finale
2012-08-12 15:05
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde Roklub II
  • Mads Kjøller(1)
03.41.38
2 1 Roklubben Furesø I
  • Sebastian Terp(1)
03.44.18
3 Danske Studenters Roklub I
  • Peter Falk(1)
03.47.21
4 7 Ribe Roklub I
  • Asbjørn Rauschenberg(1)
0
5 8 Hadsund Roklub I
  • Christian Danmark(1)
04.00.68
6 Sorø Roklub I
  • Andreas Sloth(1)
0
243
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2012-08-12 10:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Furesø I
  • Sebastian Terp(1)
03.35.26
2 6 Roskilde Roklub II
  • Mads Kjøller(1)
03.40.80
3 7 Ribe Roklub I
  • Asbjørn Rauschenberg(1)
03.42.64
4 2 Aarhus Roklub I
  • Morten Wesley Malm(1)
03.58.85
243
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2012-08-12 10:20
Plac. # Navn Tid
1 Danske Studenters Roklub I
  • Peter Falk(1)
03.40.67
2 Sorø Roklub I
  • Andreas Sloth(1)
03.41.08
3 8 Hadsund Roklub I
  • Christian Danmark(1)
03.43.63
4 Roskilde Roklub III
  • Christian Hechmann(1)
03.45.89
244
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m A Finale
2012-08-12 15:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
Ingen tid0
2 1 Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
Ingen tid0
3 2 Roskilde Roklub I
  • Annika Senberg(1)
Ingen tid0
4 4 Roklubben Stevns I
  • Ulrikke Nissen(1)
Ingen tid0
5 Aarhus Roklub I
  • Charlotte Thor(1)
Ingen tid0
245
LM1X M1X, letvægt, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-12 14:30
Ingen tilmeldt, løbet udgår
246
LW1X W1X, letvægt, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-12 14:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
247
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2012-08-12 15:25
Plac. # Navn Tid
1 Roklubben Viking I
  • Erik Arnoldi(1)
04.14.51
2 1 Holstebro Roklub I
  • Christoffer Eilskov Jensen(1)
04.40.49
3 5 Fredericia Roklub
  • Emilie Serina Pil Rasmussen(1)
04.53.09
248
W1X W1X, begynder, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-12 14:45
Ingen tilmeldt, løbet udgår
249
M8+ M8+, 1000m - 1000m 1. Afdeling
2012-08-12 14:50
Ingen tilmeldt, løbet udgår