Resultater Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2017

102
U15 M1X 13 år - 500m A Finale
2017-08-12 13:05
Plac. # Navn 500m
1 6 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
1:54.3
2 5 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
1:56.4
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
2:00.8
4 11 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Christian Søndergaard(1)
2:07.7
5 9 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
2:11.4
6 10 Bagsværd Roklub III
  • Mads Rubin(1)
2:19.1.0
102
U15 M1X 13 år - 500m 1. Indledende
2017-08-12 08:00
Plac. # Navn 500m
1 6 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
1:55.7
2 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
1:59.5
3 5 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
2:01.0
4 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Kramer(1)
2:11.5
5 3 Odense Roklub I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
2:23.8
6 1 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
2:48.5
102
U15 M1X 13 år - 500m 2. Indledende
2017-08-12 08:00
Plac. # Navn 500m
1 11 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Christian Søndergaard(1)
2:12.3
2 9 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
2:14.1.0
3 10 Bagsværd Roklub III
  • Mads Rubin(1)
2:27.3
8 8 Bagsværd Roklub IV
  • Thøger Bjerg(1)
2:33.4
7 7 Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen(1)
2:37.0
103
U15 M1X 14 år - 500m A Finale
2017-08-12 13:10
Plac. # Navn 500m
1 1 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
1:39.2
2 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
1:42.7
3 6 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
1:48.3
4 3 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
1:48.6
5 5 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Max Elleskov Røgild(1)
1:49.6
6 10 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
1:52.1
103
U15 M1X 14 år - 500m 1. Indledende
2017-08-12 08:10
Plac. # Navn 500m
1 1 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
1:43.6
2 5 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Max Elleskov Røgild(1)
1:50.5
3 3 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
1:52.0
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Svante Witt(1)
2:12.1.0
5 2 Roskilde Roklub II
  • Christian Wigley Hansen(1)
2:24.7
103
U15 M1X 14 år - 500m 2. Indledende
2017-08-12 08:10
Plac. # Navn 500m
1 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
1:52.1
2 6 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
1:54.9
3 10 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
1:55.8
4 9 Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen(1)
2:00.4
5 8 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
2:05.1
104
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2017-08-12 13:15
Plac. # Navn 500m
1 3 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Maja Klitgaard(1)
  • Sofie Valentin Hæk(2)
1:55.3
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Alma Biltoft Benediktson(2)
1:59.8
3 4 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Pi Goslar(2)
2:02.4
4 2 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
2:09.1
5 5 Vestervig Roklub I
  • Katrine Sondrup(1)
  • Maja Vie Krabbe Riis(2)
2:37.5
105
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m A Finale
2017-08-12 13:20
Plac. # Navn 1000m
1 6 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(2)
  • Gustav Bjerg Madsen(3)
  • Søren Meldgaard Madsen(4)
3:01.6
2 4 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
  • Malte Arensbach(2)
  • Peter Skou(3)
  • Rasmus Lind(4)
3:06.2
3 1 Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(3)
  • Julius Philipson(4)
3:08.5
4 3 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Markkus Drejer(2)
  • Mikkel Taulbjerg Slot(3)
  • Emil Ulnits(4)
3:18.6
5 5 Københavns Roklub I
  • Anton Sode Dam(1)
  • Charlie McDonald(2)
  • August Brogren(3)
  • Carl Jensenius(4)
4:03.0
6 2 Roskilde Roklub II
  • Sebastian Nordly(1)
  • Jonas Lolk Knudsen(2)
  • Oskar Dinesen Usmani(3)
  • Simon Bruun Hubrechts(4)
5:25.5
106
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m A Finale
2017-08-12 13:25
Plac. # Navn 1000m
1 5 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
  • Caroline Munch(2)
3:52.0
2 10 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
3:58.6
3 2 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
4:02.4
4 8 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
4:10.3
5 4 Bagsværd Roklub III
  • Astrid Højgaard(1)
  • Matilde Hjorth(2)
4:14.3
106
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m 1. Indledende
2017-08-12 08:20
Plac. # Navn 1000m
3 4 Bagsværd Roklub III
  • Astrid Højgaard(1)
  • Matilde Hjorth(2)
4:08.31
1 5 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
  • Caroline Munch(2)
3:54.8
2 2 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
3:59.8
4 3 Sorø Roklub I
  • Emilie Lynæs(1)
  • Nicoline Bluhme(2)
4:08.6
5 6 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Adelholm(2)
4:14.9
106
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m 2. Indledende
2017-08-12 08:20
Plac. # Navn 1000m
2 10 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
4:01.1
3 8 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
4:09.0
4 7 Roklubben Skjold I
  • Mathilde Morris Bay Toft(1)
  • Mathilde Koczulab(2)
5:07.1
107
M1X Ringkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2017-08-12 13:30
Plac. # Navn 1000m
1 11 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
4:23.0
2 14 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
4:29.0
3 1 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
4:31.0
4 15 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
4:40.0
5 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
4:45.0
107
M1X Ringkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m 1. Indledende
2017-08-12 08:30
Plac. # Navn 1000m
1 1 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
3:40.0
2 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
3:42.8
3 16 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
3:45.1.0
4 3 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Frederik Taulbjerg(1)
3:50.4
5 6 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
3:55.7
107
M1X Ringkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m 2. Indledende
2017-08-12 08:30
Plac. # Navn 1000m
2 11 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
3:50.4
3 8 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte Eggert(1)
3:59.1
4 7 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
4:00.3
5 9 Odense Roklub I
  • Michael Moerner(1)
4:02.4
107
M1X Ringkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m 3. Indledende
2017-08-12 08:30
Plac. # Navn 1000m
1 14 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
3:44.5
2 15 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Eskil Bech-Pedersen(1)
3:49.0
3 13 Roklubben Ægir II
  • Marc Hjort Laustsen(1)
4:05.2
4 12 Roklubben Ægir III
  • Victor Gro Jensen(1)
4:16.9
108
W1X RIngkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m A Finale
2017-08-12 13:35
Plac. # Navn 1000m
1 3 Aarhus Roklub II
  • Mette Køchs Nielsen(1)
4:49.0
2 5 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
5:00.0
3 8 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Trine Dahl Pedersen(1)
5:07.0
4 9 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
5:10.0
5 1 Aarhus Roklub III
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
5:11.0
108
W1X RIngkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m 1. Indledende
2017-08-12 08:45
Plac. # Navn 1000m
1 3 Aarhus Roklub II
  • Mette Køchs Nielsen(1)
4:02.6
2 5 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
4:11.3
3 1 Aarhus Roklub III
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
4:16.5
4 4 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
4:22.0
108
W1X RIngkjøbing Landbobank SPRINTER CUP, 1000m + 250m - 1000m 2. Indledende
2017-08-12 08:45
Plac. # Navn 1000m
1 8 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Trine Dahl Pedersen(1)
4:12.0
2 9 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
4:17.4
3 7 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
4:21.4
121
U13 W1X-Edon Junior u. 13 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2017-08-12 13:50
Plac. # Navn 250m
1 5 Vestervig Roklub I
  • Katrine Sondrup(1)
1:25.7
2 3 Roklubben Stevns II
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
1:30.4
3 2 Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen(1)
1:30.7
4 1 Vestervig Roklub II
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
1:40.2
5 4 Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen(1)
2:10.1.0
122
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2017-08-12 13:55
Plac. # Navn 500m
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
  • Casper Girke Christensen(2)
1:45.8
2 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
1:45.8
3 5 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Christian Søndergaard(2)
1:58.4
4 6 Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
2:00.5
5 3 Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
2:34.3
6 2 Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Thøger Bjerg(2)
2:36.3
123
U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X - 500m A Finale
2017-08-12 14:00
Plac. # Navn 500m
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Josefine Zi Lorentzen(2)
  • Astrid Kirstine Kofoed(3)
  • Alma Biltoft Benediktson(4)
VINDER UDEN KAMP0:00.00
124
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2017-08-12 14:05
Plac. # Navn 500m
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Tobias Kramer(2)
  • Tobias Bork Kristensen(3)
  • Mathias Elgaard Jensen(4)
  • Oliver Meldgaard Nielsen(cox)
1:49.9
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Asbjørn Bay(1)
  • Alexander Aldrich(2)
  • Casper Girke Christensen(3)
  • Elias Ellehammer(4)
  • Henning Friedrichsen(cox)
1:50.0
3 1 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
  • Jakob Iversen(2)
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(3)
  • Nikolaj Hallsman Olsen(4)
  • N. N(cox)
2:14.6
125
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m A Finale
2017-08-12 14:10
Plac. # Navn 1000m
2 5 Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
0:00.00
3 8 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
  • Kasper Enemærke Becker(2)
0:00.00
4 9 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
  • Rasmus Lind(2)
0:00.00
5 13 Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing(1)
  • Viktor Edlefsen(2)
0:00.00
6 14 Roskilde Roklub II
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Julius Philipson(2)
0:00.00
1 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
3:36.0
125
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 1. Indledende
2017-08-12 08:55
Plac. # Navn 1000m
1 5 Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
3:35.2
2 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
3:40.0
3 2 Roskilde Roklub III
  • Oskar Dinesen Usmani(1)
  • Simon Bruun Hubrechts(2)
3:52.5
4 1 Roskilde Roklub IV
  • Sebastian Nordly(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
4:00.5
5 3 Sorø Roklub II
  • Mathias Ebbekær(1)
  • Peter Skou(2)
4:03.7
6 6 Københavns Roklub III
  • August Brogren(1)
  • Frederik Bahne Jessen(2)
4:40.1
125
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 2. Indledende
2017-08-12 08:55
Plac. # Navn 1000m
1 9 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
  • Rasmus Lind(2)
3:37.6
2 8 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
  • Kasper Enemærke Becker(2)
3:39.9
3 10 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Emil Ulnits(1)
  • Mikkel Taulbjerg Slot(2)
3:48.0
4 11 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Magnus Kleist(1)
  • Max Elleskov Røgild(2)
3:54.5
5 7 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
3:55.5
125
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 3. Indledende
2017-08-12 08:55
Plac. # Navn 1000m
1 14 Roskilde Roklub II
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Julius Philipson(2)
3:37.6
2 13 Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing(1)
  • Viktor Edlefsen(2)
3:39.9
3 15 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Markkus Drejer(2)
3:48.0
4 16 Københavns Roklub I
  • Anton Sode Dam(1)
  • Charlie McDonald(2)
3:54.5
5 12 Københavns Roklub II
  • Tobias Theglev(1)
  • Frederik Saltoft Jessen(2)
3:55.5
126
U17 W1X 15 år - 1000m A Finale
2017-08-12 14:15
Plac. # Navn 1000m
1 4 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
4:16.8
2 11 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
4:21.5
3 7 Odense Roklub II
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
4:35.6
4 6 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
4:36.7
5 1 Sorø Roklub I
  • Emilie Lynæs(1)
4:40.3
6 9 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
4:58.5
126
U17 W1X 15 år - 1000m 1. Indledende
2017-08-12 09:10
Plac. # Navn 1000m
1 4 Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
4:08.4
2 6 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
4:18.0
3 1 Sorø Roklub I
  • Emilie Lynæs(1)
4:21.8
4 2 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
4:23.0
5 3 Odense Roklub III
  • Louise Christensen(1)
4:56.1
126
U17 W1X 15 år - 1000m 2. Indledende
2017-08-12 09:10
Plac. # Navn 1000m
1 11 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
4:15.5
2 7 Odense Roklub II
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
4:24.9
3 9 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
4:40.0
4 10 Sorø Roklub II
  • Nicoline Bluhme(1)
4:45.8
5 8 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
4:51.0
127
U17 W1X 16 år - 1000m A Finale
2017-08-12 14:20
Plac. # Navn 1000m
1 8 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
4:13.4
2 5 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
4:24.2
3 4 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
4:28.2
4 10 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
4:30.8
5 1 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
4:33.3
127
U17 W1X 16 år - 1000m 1. Indledende
2017-08-12 09:20
Plac. # Navn 1000m
1 5 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
4:19.1
2 4 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
4:22.7
3 1 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
4:34.8
4 3 Roklubben Skjold I
  • Stine Koczulab(1)
4:46.2
127
U17 W1X 16 år - 1000m 2. Indledende
2017-08-12 09:20
Plac. # Navn 1000m
1 8 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
4:19.4
2 10 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
4:29.3
3 9 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
4:39.1
128
M2X ÅBEN CUP, 1000m - 1000m A Finale
2017-08-12 14:25
Plac. # Navn 1000m
1 7 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
3:24.5
2 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
3:33.1.0
3 9 Aalborg Roklub I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
3:34.5
4 6 Aalborg Roklub V
  • Esben Ravn(1)
  • Simon Staal Nielsen(2)
3:39.9
5 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Volodymyr Lahunenko(1)
  • Volodymyr Hulenko(2)
3:47.7
6 2 Aalborg Roklub IV
  • Christian Hauge(1)
  • Jonas Svane(2)
3:48.6
128
M2X ÅBEN CUP, 1000m - 1000m 1. Indledende
2017-08-12 09:30
Plac. # Navn 1000m
1 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
3:29.8
2 2 Aalborg Roklub IV
  • Christian Hauge(1)
  • Jonas Svane(2)
3:32.9
3 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Volodymyr Lahunenko(1)
  • Volodymyr Hulenko(2)
3:36.3
4 1 Aalborg Roklub II
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
  • Mikkel Paetau(2)
3:39.4
5 5 Odense Roklub I
  • Alexander Schwarz(1)
  • Lasse Guldbæk Andersen(2)
4:04.4
128
M2X ÅBEN CUP, 1000m - 1000m 2. Indledende
2017-08-12 09:30
Plac. # Navn 1000m
1 7 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
3:26.0
2 9 Aalborg Roklub I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
3:27.7
3 6 Aalborg Roklub V
  • Esben Ravn(1)
  • Simon Staal Nielsen(2)
3:29.6
4 10 Odense Roklub II
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Michael Moerner(2)
3:44.4
5 8 Holstebro Roklub I
  • Jonathan Nielsen(1)
  • Andreas Quark Østergaard(2)
3:46.6
130
U19 M2- ÅBEN CUP, 1000m - 1000m A Finale
2017-08-12 14:30
Plac. # Navn 1000m
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nichlas Ulnits(1)
  • Kaare Mortensen (2)
3:42.1.0
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Aksel Bay(1)
  • Lasse Maigaard(2)
3:45.7
131-a
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m A Finale
2017-08-12 14:40
Plac. # Navn 1000m
1 1 Danske Studenters Roklub/Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
  • Cecilie Girke(2)
3:54.7
2 2 Danske Studenters Roklub/Roklubben Stevns I
  • Louise Hyldager(1)
  • Nikoline Kroll(2)
4:03.2
131
W2X ÅBEN CUP, 1000m - 1000m A Finale
2017-08-12 14:35
Plac. # Navn 1000m
1 3 Bagsværd Roklub/Skjold RC I
  • Frederikke Bay(1)
  • Fie Johansen(2)
4:13.9
2 2 Aarhus Roklub I
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Kirstine Stampe(2)
4:14.6
3 4 Aarhus Roklub II
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
  • Amelia Løvstrup Adby(2)
4:23.4
4 1 Odense Roklub I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
  • Nadine Heidi Brueckmann(2)
4:25.0
132
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2017-08-12 14:55
Plac. # Navn 1000m
1 1 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:5s 4:25.0
2 3 Lemvig Roklub I
  • Henrik Thomsen(1)
Start:10s 4:39.4
3 5 Lemvig Roklub II
  • Morten Thomsen(1)
Start:5s 4:48.4
4 4 Nordslesvigsk Roklub III
  • Werner Güttel(1)
Start:0s 5:00.1
5 6 Nordslesvigsk Roklub II
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:0s 5:07.6
133
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2017-08-12 15:00
Plac. # Navn 1000m
1 1 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:16s 4:48.7
3 2 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
Start:24s 4:59.4
4 4 Nordslesvigsk Roklub
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s 5:17.5
133
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2017-08-12 15:00
Plac. # Navn 1000m
2 3 Lemvig Roklub
  • Jørgen Jensen(1)
Start:32s 4:51.4
141
U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2017-08-12 15:10
Plac. # Navn 250m
1 2 Vestervig Roklub I
  • Katrine Sondrup(1)
1:20.1.0
2 1 Vestervig Roklub II
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
1:35.5
142
U15 W1X 13 år - 500m A Finale
2017-08-12 15:15
Plac. # Navn 500m
1 2 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
2:23.5
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
2:25.5
3 1 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
2:27.0
4 7 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
2:27.6
5 5 Bagsværd Roklub II
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:30.4
142
U15 W1X 13 år - 500m 1. Indledende
2017-08-12 09:40
Plac. # Navn 500m
1 2 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
2:12.2
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
2:16.3
3 1 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
2:17.1.0
4 3 Vestervig Roklub I
  • Katrine Sondrup(1)
2:32.1.0
142
U15 W1X 13 år - 500m 2. Indledende
2017-08-12 09:40
Plac. # Navn 500m
1 7 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
2:14.2
2 5 Bagsværd Roklub II
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:16.7
3 6 Hadsund Roklub I
  • Lea Lûbeck(1)
2:17.1.0
143
U15 W1X 14 år - 500m A Finale
2017-08-12 15:20
Plac. # Navn 500m
1 11 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
2:04.2
2 2 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
2:07.1
3 10 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
2:09.0
4 8 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
2:09.9
5 12 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
2:13.9
6 1 Silkeborg Roklub/KCHO II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
2:18.6
143
U15 W1X 14 år - 500m 1. Indledende
2017-08-12 09:50
Plac. # Navn 500m
1 2 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
1:59.6
2 1 Silkeborg Roklub/KCHO II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
2:01.4
3 3 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
2:11.2
4 4 Sorø Roklub II
  • Erika Marie From(1)
2:18.0
5 5 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Maja Klitgaard(1)
2:43.6
143
U15 W1X 14 år - 500m 2. Indledende
2017-08-12 09:50
Plac. # Navn 500m
1 8 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
2:01.3
2 10 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
2:03.9
3 9 Odense Roklub I
  • Feline Gregersen(1)
2:04.5
4 7 Roskilde Roklub I
  • Iben Bech(1)
2:07.7
5 6 Bagsværd Roklub II
  • Josefine Zi Lorentzen(1)
2:15.0
143
U15 W1X 14 år - 500m 3. Indledende
2017-08-12 09:50
Plac. # Navn 500m
1 11 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
2:01.5
2 12 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
2:10.2
3 14 Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
2:11.9
4 13 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
2:22.0
144
U17 M1X 15 år - 1000m A Finale
2017-08-12 15:25
Plac. # Navn 1000m
1 7 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
4:05.7
2 9 Sorø Roklub I
  • Christian Nielsen(1)
4:09.3
3 1 Aarhus Roklub II
  • Simon Dissing(1)
4:14.2
4 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
4:17.4
5 11 Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen(1)
4:21.1
6 13 Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
4:24.5
144
U17 M1X 15 år - 1000m 1. Indledende
2017-08-12 10:05
Plac. # Navn 1000m
1 1 Aarhus Roklub II
  • Simon Dissing(1)
3:59.2
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
4:10.9
3 5 Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen(1)
4:26.8
4 4 Københavns Roklub II
  • Carl Jensenius(1)
4:48.0
5 2 Københavns Roklub I
  • Dines Nedergaard(1)
5:01.1
144
U17 M1X 15 år - 1000m 2. Indledende
2017-08-12 10:05
Plac. # Navn 1000m
1 9 Sorø Roklub I
  • Christian Nielsen(1)
4:04.8
2 7 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
4:09.4
3 8 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
4:15.6
4 6 Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
4:28.4
144
U17 M1X 15 år - 1000m 3. Indledende
2017-08-12 10:05
Plac. # Navn 1000m
1 13 Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
4:07.0
2 11 Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen(1)
4:10.1.0
3 10 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
4:13.3
4 12 Roskilde Roklub I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
4:21.1
145
U17 M1X 16 år - 1000m A Finale
2017-08-12 15:30
Plac. # Navn 1000m
1 4 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
3:50.1.0
2 6 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
4:01.0
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Frederik Larsen(1)
4:04.8
4 3 Sorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen(1)
4:14.3
5 2 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Magnus Kleist(1)
4:18.4
6 7 Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
4:35.1
145
U17 M1X 16 år - 1000m 1. Indledende
2017-08-12 10:20
Plac. # Navn 1000m
1 4 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
3:45.5
2 3 Sorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen(1)
4:03.4
3 2 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Magnus Kleist(1)
4:10.5
4 1 Hadsund Roklub II
  • Rasmus Konnerup(1)
4:19.2
5 5 Hadsund Roklub III
  • Søren Harbo Christiansen(1)
4:23.1
145
U17 M1X 16 år - 1000m 2. Indledende
2017-08-12 10:20
Plac. # Navn 1000m
1 8 Bagsværd Roklub I
  • Frederik Larsen(1)
4:02.5
2 6 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
4:12.8
3 7 Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
4:15.8
4 9 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
4:16.8
147
M4X/4- ÅBEN CUP, 1000m - 1000m A Finale
2017-08-12 15:40
Plac. # Navn 1000m
1 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Magnus Valbirk(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
3:15.8
2 3 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Cody Anderson(2)
  • Marc Hjort Laustsen(3)
  • Victor Gro Jensen(4)
3:24.3
3 1 Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/KCHO I
  • Aksel Bay(1)
  • Kaare Mortensen (2)
  • Nichlas Ulnits(3)
  • Lasse Maigaard(4)
3:25.4
4 8 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Jonas Svane(4)
3:27.8
5 5 Aalborg Roklub II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Esben Ravn(3)
  • Simon Staal Nielsen(4)
3:37.4
6 4 Lemvig Roklub
  • Henrik Thomsen(1)
  • Morten Thomsen(2)
  • Peter Jensen(3)
  • Jørgen Jensen(4)
3:44.2
147
M4X/4- ÅBEN CUP, 1000m - 1000m 1. Indledende
2017-08-12 10:30
Plac. # Navn 1000m
1 3 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Cody Anderson(2)
  • Marc Hjort Laustsen(3)
  • Victor Gro Jensen(4)
3:24.3
2 1 Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/KCHO I
  • Aksel Bay(1)
  • Kaare Mortensen (2)
  • Nichlas Ulnits(3)
  • Lasse Maigaard(4)
3:25.4
3 4 Lemvig Roklub
  • Henrik Thomsen(1)
  • Morten Thomsen(2)
  • Peter Jensen(3)
  • Jørgen Jensen(4)
3:44.2
4 2 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Daniel Stentoft Mogensen(1)
  • Aske Petersen(2)
  • Eskil Bech-Pedersen(3)
  • Jonathan Nielsen(4)
3:33.4
147
M4X/4- ÅBEN CUP, 1000m - 1000m 2. Indledende
2017-08-12 10:30
Plac. # Navn 1000m
1 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Magnus Valbirk(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
3:15.8
2 5 Aalborg Roklub II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Esben Ravn(3)
  • Simon Staal Nielsen(4)
3:37.4
3 8 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Jonas Svane(4)
3:27.8
4 6 Odense Roklub I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Michael Moerner(2)
  • Alexander Schwarz(3)
  • Lasse Guldbæk Andersen(4)
3:26.6
148-a
U19 W4X/4- Junior u. 19 Piger 4X/4- - 1000m A Finale
2017-08-12 15:45
Plac. # Navn 1000m
1 2 Roskilde Roklub
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Sigurd Hutnik(2)
  • Haris Alagic(3)
  • Tobias Taudal(4)
+15sek3:40.0
2 1 DSR/Aarhus/Fredericia I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
  • Cecilie Girke(3)
  • Amalie Kiær(4)
3:40.9
149
Master M2X Masters Mænd  27+  2X - 1000m 1. Afdeling
2017-08-12 17:35
Plac. # Navn 1000m
1 3 Lemvig Roklub I
  • Peter Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:18s 4:29.2
2 2 Lemvig Roklub II
  • Morten Thomsen(1)
  • Henrik Thomsen(2)
Start:22s 4:48.7
3 4 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
  • Werner Güttel(2)
Start:0s 4:54.2
4 1 Nordslesvigsk Roklub II
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Susanne Klages(2)
Start:5s 5:12.3
161
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2017-08-12 16:25
Plac. # Navn 250m
1 2 Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
1:30.9
2 4 Sorø Roklub I
  • Emil Nielsen(1)
1:37.8
3 1 Roklubben Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
1:43.8
4 6 Roklubben Ægir V
  • Jonas Lykkegaard Werther(1)
1:47.3
5 3 Roklubben Ægir III
  • Jonas Lindberg Nielsen(1)
1:50.9
6 5 Roklubben Ægir IV
  • Mikkel Berent Nygaard Pedersen(1)
2:00.9
162
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m A Finale
2017-08-12 16:30
Plac. # Navn 250m
1 6 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
1:08.1
2 3 Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen(1)
1:14.4
3 2 Hadsund Roklub II
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
1:16.5
4 5 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
1:16.8
5 1 Roklubben Stevns IV
  • Nikolaj Hallsman Olsen(1)
1:24.2
162
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m 1. Indledende
2017-08-12 10:40
Plac. # Navn 250m
1 3 Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen(1)
0:54.9
2 2 Hadsund Roklub II
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
0:57.5
3 1 Roklubben Stevns IV
  • Nikolaj Hallsman Olsen(1)
1:02.2
4 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
1:06.8
162
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m 2. Indledende
2017-08-12 10:40
Plac. # Navn 250m
1 6 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
1:05.3
2 5 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
1:08.2
3 8 Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (1)
1:09.0
163
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 250m A Finale
2017-08-12 16:35
Plac. # Navn 250m
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
1:34.4
2 2 Vestervig Roklub I
  • Katrine Sondrup(1)
1:48.6
3 5 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
1:56.2
4 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Ronja-Maria Knobloch(1)
1:56.6
5 1 Roklubben Stevns II
  • Anna Iversen(1)
2:10.4
6 4 Vestervig Roklub II
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
2:44.9
164
U17 M2- Junior u. 17 Drenge 2- - 1000m A Finale
2017-08-12 16:40
Plac. # Navn 1000m
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(2)
4:05.6
3 3 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
4:28.6
165
U17 W2- Junior u. 17 Piger 2- - 1000m A Finale
2017-08-12 16:45
Plac. # Navn 1000m
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
4:39.2
2 4 Bagsværd Roklub III
  • Matilde Hjorth(1)
  • Marie Ramm(2)
4:52.4
3 2 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Adelholm(2)
4:57.4
166
M8+ ÅBEN - 1000m A Finale
2017-08-12 16:50
Plac. # Navn 1000m
1 2 Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
  • Jonathan Nielsen(3)
  • Aske Petersen(4)
  • Daniel Stentoft Mogensen(5)
  • Magnus Valbirk(6)
  • Christian Taulbjerg(7)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
3:14.3
2 1 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
  • Mikkel Paetau(5)
  • Jonas Svane(6)
  • Esben Ravn(7)
  • Simon Staal Nielsen(8)
  • Simon Mikkelsen(cox)
3:33.0
168
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m A Finale
2017-08-12 16:55
Plac. # Navn 1000m
1 2 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
4:09.5
2 1 Roskilde Roklub II
  • Andreas Yde(1)
4:12.9
3 5 Hvidovre Roklub/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
4:17.6
4 6 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
4:18.6
5 3 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
4:22.7
6 4 Roklubben Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
4:47.7
169
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m A Finale
2017-08-12 17:00
Plac. # Navn 1000m
1 3 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær(1)
4:33.9
2 1 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
4:47.0
3 6 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
4:47.6
4 2 Hadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger(1)
4:48.6
5 4 Københavns Roklub II
  • Marie Takegawa(1)
5:03.3
6 5 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
5:12.0
170
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 1000m A Finale
2017-08-12 17:05
Plac. # Navn 1000m
1 3 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
4:09.7
2 4 Roklubben Ægir II
  • Marc Hjort Laustsen(1)
4:31.1
171
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 1000m A Finale
2017-08-12 17:15
Plac. # Navn 1000m
1 2 Næstved Roklub
  • Anne Ørsted(1)
4:50.4
172
M1X Begynder - 1000m A Finale
2017-08-12 17:20
Plac. # Navn 1000m
1 2 Roklubben Ægir I
  • Victor Gro Jensen(1)
+15sek4:51.8
173
W1X Begynder - 1000m A Finale
2017-08-12 17:20
Plac. # Navn 1000m
1 1 Odense Roklub I
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
5:05.9
174
U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X - 500m A Finale
2017-08-12 17:25
Plac. # Navn 500m
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
  • Filip Blaaberg-Greve(2)
  • Tobias Bork Kristensen(3)
  • Rasmus Mortensen(4)
1:44.6
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Svante Witt(1)
  • Alexander Aldrich(2)
  • Asbjørn Bay(3)
  • Casper Girke Christensen(4)
1:48.9
3 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
  • Christian Søndergaard(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
2:02.4
175
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2017-08-12 17:30
Plac. # Navn 500m
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Josefine Zi Lorentzen(2)
  • Astrid Kirstine Kofoed(3)
  • Alma Biltoft Benediktson(4)
  • Henning Friedrichsen(cox)
VINDER UDEN KAMP0:00.00
177
U17 W/M 1X MIX 8+, Se regattainfo - 500m 1. Afdeling
2017-08-12 17:40
Plac. # Navn 500m
1 1 Bagsværd Roklub VII
  • Henning Friedrichsen(1)
GUL OTTER2:01.2
2 3 Roklubben Skjold II
  • Stine Koczulab(1)
BLÅ OTTER2:04.4
3 4 Roklubben Furesø III
  • Clara Hornnæss(1)
HVID OTTER2:05.8
4 5 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
RØD OTTER2:23.1.0
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2017-08-13 11:20
Plac. # Navn 500m
1 8 Roklubben Viking I 18
  • Aske Storm(1)
2:01.9
2 3 Bagsværd Roklub VI 16
  • Asbjørn Bay(1)
2:04.1
3 5 Bagsværd Roklub V 14
  • Casper Girke Christensen(1)
2:08.6
4 13 Roklubben Ægir I 12
  • Benjamin Johnsen(1)
2:10.2
5 18 Næstved Roklub I 10
  • William Kjærgaard(1)
2:11.6
6 7 Odense Roklub/KCO II 8
  • Frederik Markvardsen(1)
2:12.7
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2017-08-13 11:15
Plac. # Navn 500m
3 15 Roklubben Furesø I 6
  • Christian Rømer(1)
2:26.4
4 4 Bagsværd Roklub VII 4
  • Elias Ellehammer(1)
2:27.4
5 17 Holstebro Roklub/KCHO III 2
  • Simon Mikkelsen(1)
2:35.6
6 11 Roskilde Roklub I 2
  • Leander Kaliszan(1)
3:28.9
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2017-08-13 11:10
Plac. # Navn 500m
4 14 Hadsund Roklub I 2
  • August Herman Wisholm(1)
Kæntrede men fuldførte0:00.00
2 16 Bagsværd Roklub III 2
  • Mads Rubin(1)
2:57.7
3 9 Bagsværd Roklub II 2
  • Thøger Bjerg(1)
3:22.9
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m D Finale
2017-08-13 11:05
Plac. # Navn 500m
1 12 Roskilde Roklub II 2
  • Christian Wigley Hansen(1)
2:58.9
2 1 Odense Roklub/KCO I 2
  • Tobias Højland Bendixen(1)
3:03.0
3 10 Holstebro Roklub/KCHO I 2
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
3:12.6
4 19 Bagsværd Roklub IV 2
  • Henning Friedrichsen(1)
3:21.7
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2017-08-13 07:00
Plac. # Navn 500m
1 3 Bagsværd Roklub VI
  • Asbjørn Bay(1)
Seeded2:05.8
2 5 Bagsværd Roklub V
  • Casper Girke Christensen(1)
2:08.3
3 4 Bagsværd Roklub VII
  • Elias Ellehammer(1)
2:18.6
4 2 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Christian Søndergaard(1)
2:23.8
5 1 Odense Roklub/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
2:47.3
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2017-08-13 07:05
Plac. # Navn 500m
1 8 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
Seeded2:06.6
2 7 Odense Roklub/KCO II
  • Frederik Markvardsen(1)
2:10.2
3 6 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Max Elleskov Røgild(1)
2:12.4
4 9 Bagsværd Roklub II
  • Thøger Bjerg(1)
3:09.4
5 10 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
3:31.7
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2017-08-13 07:10
Plac. # Navn 500m
1 13 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
Seeded2:10.3
2 11 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
2:16.9
3 15 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
2:17.4
4 14 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
2:37.8
5 12 Roskilde Roklub II
  • Christian Wigley Hansen(1)
2:44.1.0
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2017-08-13 07:15
Plac. # Navn 500m
1 18 Næstved Roklub I
  • William Kjærgaard(1)
Seeded2:09.6
2 17 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Simon Mikkelsen(1)
2:19.1.0
3 20 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Kramer(1)
2:23.2
4 16 Bagsværd Roklub III
  • Mads Rubin(1)
2:52.1
5 19 Bagsværd Roklub IV
  • Henning Friedrichsen(1)
3:10.5
204
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2017-08-13 11:25
Plac. # Navn 500m
1 3 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I 18
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
2:07.6
2 5 Hadsund Roklub I 16
  • Lea Lûbeck(1)
  • Laetitia Panero-Bommer(2)
2:17.2
3 4 Roskilde Roklub/Rødvig Roklub I 14
  • Iben Bech(1)
  • Frederikke Munch (2)
2:26.2
4 1 Sorø Roklub I 12
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Smilla Post-Kallenbach(2)
2:28.3
5 2 Bagsværd Roklub I 10
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Josefine Zi Lorentzen(2)
2:32.5
6 6 Vestervig Roklub I 8
  • Katrine Sondrup(1)
  • Maja Vie Krabbe Riis(2)
2:51.7
205
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m A Finale
2017-08-13 11:30
Plac. # Navn 1000m
1 6 Roskilde Roklub I 18
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(2)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(3)
  • Julius Philipson(4)
3:02.9
2 5 Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I 16
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Filip Blaaberg-Greve(2)
  • Oscar Burvil(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
3:04.5
3 2 Sorø Roklub I 14
  • Malte Arensbach(1)
  • Rasmus Lind(2)
  • Peter Skou(3)
  • Jannick Wly Andersen(4)
3:22.1.0
4 4 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I 12
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Magnus Kleist(2)
  • Markkus Drejer(3)
  • Gustav Bjerg Madsen(4)
3:31.6
5 1 Københavns Roklub I 10
  • Anton Sode Dam(1)
  • August Brogren(2)
  • Carl Jensenius(3)
  • Charlie McDonald(4)
4:14.6
206
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m A Finale
2017-08-13 11:40
Plac. # Navn 1000m
1 10 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I 18
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
4:00.1.0
2 1 Roskilde Roklub I 16
  • Victoria Munch(1)
  • Caroline Munch(2)
4:15.3
3 8 Roklubben Furesø I 14
  • Clara Møller(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
4:24.3
4 4 Sorø Roklub I 12
  • Nicoline Bluhme(1)
  • Emilie Lynæs(2)
4:31.2
5 5 Roklubben Ægir I 10
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
4:32.3
206
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m B Finale
2017-08-13 11:35
Plac. # Navn 1000m
1 9 Roforeningen KVIK I 8
  • Anna Adelholm(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
4:38.1
2 6 Roklubben Skjold I 6
  • Stine Koczulab(1)
  • Mathilde Koczulab(2)
4:58.9
3 3 Bagsværd Roklub I 4
  • Matilde Hjorth(1)
  • Astrid Højgaard(2)
5:43.3
206
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m 1. Indledende
2017-08-13 07:20
Plac. # Navn 1000m
1 1 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
  • Caroline Munch(2)
4:24.4
2 5 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
4:31.9
3 4 Sorø Roklub I
  • Nicoline Bluhme(1)
  • Emilie Lynæs(2)
4:37.4
4 2 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
afmeldt4:43.0
5 3 Bagsværd Roklub I
  • Matilde Hjorth(1)
  • Astrid Højgaard(2)
4:47.0
206
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m 2. Indledende
2017-08-13 07:20
Plac. # Navn 1000m
1 10 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
4:11.4
2 8 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
4:36.9
3 9 Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
4:45.7
4 6 Roklubben Skjold I
  • Stine Koczulab(1)
  • Mathilde Koczulab(2)
5:10.3
207
M1X ÅBEN - 1000m A Finale
2017-08-13 11:45
Plac. # Navn 1000m
1 4 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
3:56.6
2 5 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
3:57.5
3 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte Eggert(1)
4:16.6
4 7 Roklubben Ægir II
  • Marc Hjort Laustsen(1)
4:21.7
5 2 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
4:23.5
6 9 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
4:24.5
207
M1X ÅBEN - 1000m 1. Indledende
2017-08-13 07:30
Plac. # Navn 1000m
1 4 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
4:12.8
2 5 Lyngby Roklub/KKL I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
4:20.5
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
4:31.7
4 1 Odense Roklub I
  • Michael Moerner(1)
4:36.1
207
M1X ÅBEN - 1000m 2. Indledende
2017-08-13 07:30
Plac. # Navn 1000m
1 7 Roklubben Ægir II
  • Marc Hjort Laustsen(1)
4:31.6
2 9 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
4:33.4
3 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte Eggert(1)
4:53.2
4 8 Roklubben Ægir III
  • Victor Gro Jensen(1)
5:13.3
208
W1X ÅBEN - 1000m A Finale
2017-08-13 11:50
Plac. # Navn 1000m
1 6 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
4:37.5
2 5 Aarhus Roklub II
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
4:38.3
3 2 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
4:45.4
4 1 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
4:47.2
5 3 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
5:00.5
6 4 Odense Roklub I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
5:02.7
221
U13 W1X-Edon Junior u. 13 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2017-08-13 12:00
Plac. # Navn 250m
1 4 Roklubben Stevns II
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
1:35.2
2 2 Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen(1)
1:38.5
3 3 Vestervig Roklub I
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
1:45.3
4 1 Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen(1)
2:34.8
222
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2017-08-13 12:10
Plac. # Navn 500m
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I 18
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
1:57.9
2 1 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I 16
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
  • Max Elleskov Røgild(2)
2:00.3
3 8 Bagsværd Roklub III 14
  • Svante Witt(1)
  • Elias Ellehammer(2)
2:06.2
4 7 Odense Roklub/KCO I 12
  • Frederik Markvardsen(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
2:09.0
222
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2017-08-13 12:05
Plac. # Navn 500m
1 4 Holstebro Roklub/KCHO II 10
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer(2)
2:07.3
2 6 Bagsværd Roklub I 8
  • Alexander Aldrich(1)
  • Mads Rubin(2)
2:11.1.0
3 2 Roklubben Ægir I 6
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
2:29.3
4 5 Bagsværd Roklub II 4
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Thøger Bjerg(2)
2:45.9
222
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2017-08-13 07:40
Plac. # Navn 500m
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
2:00.4
2 1 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
  • Max Elleskov Røgild(2)
2:03.0
3 4 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer(2)
2:18.8
4 2 Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
2:36.8
222
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2017-08-13 07:40
Plac. # Navn 500m
1 8 Bagsværd Roklub III
  • Svante Witt(1)
  • Elias Ellehammer(2)
2:14.2
2 7 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
2:18.3
3 6 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Mads Rubin(2)
2:24.3
4 5 Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Thøger Bjerg(2)
3:01.6
223
U15 W4X/4X+ Junior u. 15 Piger 4X/4X+ - 500m A Finale
2017-08-13 12:15
Plac. # Navn 500m
2 1 Bagsværd Roklub I 18
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Josefine Zi Lorentzen(2)
  • Astrid Kirstine Kofoed(3)
  • Alma Biltoft Benediktson(4)
  • Henning Friedrichsen(cox)
2:10.7
3 3 Odder Roklub/Odense Roklub/Silkeborg Roklub I 16
  • Pi Goslar(1)
  • Cecilie Illum Madsen(2)
  • Maja Klitgaard(3)
  • Feline Gregersen(4)
  • Madeleine Felthaus(cox)
2:15.0
225
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m A Finale
2017-08-13 12:25
Plac. # Navn 1000m
1 4 Roskilde Roklub I 18
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
3:54.2
2 12 Sorø Roklub I 16
  • Malte Arensbach(1)
  • Rasmus Lind(2)
3:59.0
4 3 Roskilde Roklub II 14
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Julius Philipson(2)
4:11.0
5 9 Hadsund Roklub I 12
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
  • Rasmus Konnerup(2)
4:17.1
225
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m B Finale
2017-08-13 12:20
Plac. # Navn 1000m
1 2 Aarhus Roklub I 10
  • Simon Dissing(1)
  • Viktor Edlefsen(2)
4:27.3
2 1 Roskilde Roklub III 8
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Jonas Lolk Knudsen(2)
4:37.1
3 7 Sorø Roklub II 6
  • Mathias Ebbekær(1)
  • Peter Skou(2)
4:45.5
225
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 1. Indledende
2017-08-13 07:50
Plac. # Navn 1000m
1 4 Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(2)
4:04.6
2 3 Roskilde Roklub II
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Julius Philipson(2)
4:17.1
3 5 Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
4:21.4
4 1 Roskilde Roklub III
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Jonas Lolk Knudsen(2)
4:36.7
5 2 Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing(1)
  • Viktor Edlefsen(2)
4:58.4
6 6 Københavns Roklub III
  • August Brogren(1)
  • Frederik Bahne Jessen(2)
AFMELDT5:23.2
225
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 2. Indledende
2017-08-13 07:50
Plac. # Navn 1000m
1 12 Sorø Roklub I
  • Malte Arensbach(1)
  • Rasmus Lind(2)
4:26.8
2 8 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
AFMELDT4:29.4
3 9 Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
  • Rasmus Konnerup(2)
4:33.3
4 7 Sorø Roklub II
  • Mathias Ebbekær(1)
  • Peter Skou(2)
4:34.4
5 10 Københavns Roklub I
  • Anton Sode Dam(1)
  • Charlie McDonald(2)
AFMELDT4:39.9
6 11 Københavns Roklub II
  • Frederik Saltoft Jessen(1)
  • Tobias Theglev(2)
AFMELDT5:39.6
226
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2017-08-13 12:40
Plac. # Navn 1000m
1 21 Roklubben Stevns I 18
  • Nikoline Kroll(1)
4:51.6
2 3 Odense Roklub/KCO I 16
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
5:00.9
3 9 Roklubben Furesø II 14
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
5:05.0
4 18 Roskilde Roklub II 12
  • Caroline Munch(1)
5:12.8
5 12 Bagsværd Roklub I 10
  • Matilde Hjorth(1)
5:19.8
226
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m B Finale
2017-08-13 12:35
Plac. # Navn 1000m
1 15 Roklubben Furesø I 8
  • Clara Møller(1)
5:01.7
2 17 Sorø Roklub I 6
  • Emilie Lynæs(1)
5:07.3
3 7 Lyngby Dameroklub/KKL II 4
  • Ida Marie Reimer(1)
5:08.6
4 6 Lyngby Dameroklub/KKL I 2
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
5:09.7
5 24 Sorø Roklub III 2
  • Nicoline Bluhme(1)
5:24.1
6 23 Sorø Roklub II 2
  • Erika Marie From(1)
5:31.3
226
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m C Finale
2017-08-13 12:30
Plac. # Navn 1000m
1 14 Aarhus Roklub I 2
  • Laura Boldsen(1)
5:04.7
2 22 Bagsværd Roklub IV 2
  • Marie Ramm(1)
5:09.5
3 4 Bagsværd Roklub II 2
  • Astrid Højgaard(1)
5:29.0
4 10 Nordslesvigsk Roklub I 2
  • Taisiya Alexandrova(1)
5:34.3
5 1 Odense Roklub/KCO II 2
  • Louise Christensen(1)
5:49.2
226
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m D Finale
2017-08-13 12:27
Plac. # Navn 1000m
1 20 Roklubben Skjold I 2
  • Mathilde Morris Bay Toft(1)
5:17.0
2 16 Næstved Roklub I 2
  • Mathilde Olsson(1)
5:22.8
3 19 Roklubben Ægir I 2
  • Stefanie Brun Pedersen(1)
5:24.0
226
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 1. Indledende
2017-08-13 08:00
Plac. # Navn 1000m
1 3 Odense Roklub/KCO I
  • Erantis Fodgaard Sørensen(1)
Seeded5:02.6
2 2 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
AFMELDT5:06.6
3 6 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
5:12.8
4 4 Bagsværd Roklub II
  • Astrid Højgaard(1)
5:41.6
5 1 Odense Roklub/KCO II
  • Louise Christensen(1)
5:48.7
226
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 2. Indledende
2017-08-13 08:05
Plac. # Navn 1000m
1 9 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
Seeded4:59.0
2 12 Bagsværd Roklub I
  • Matilde Hjorth(1)
5:07.5
3 7 Lyngby Dameroklub/KKL II
  • Ida Marie Reimer(1)
5:24.9
4 10 Nordslesvigsk Roklub I
  • Taisiya Alexandrova(1)
5:31.1
226
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 3. Indledende
2017-08-13 08:10
Plac. # Navn 1000m
1 18 Roskilde Roklub II
  • Caroline Munch(1)
4:48.7
2 15 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
Seeded5:00.8
3 17 Sorø Roklub I
  • Emilie Lynæs(1)
5:02.1
4 14 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
5:12.1
5 16 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
5:20.2
226
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 4. Indledende
2017-08-13 08:15
Plac. # Navn 1000m
1 21 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
Seeded4:49.9
2 23 Sorø Roklub II
  • Erika Marie From(1)
5:07.5
3 24 Sorø Roklub III
  • Nicoline Bluhme(1)
5:10.2
4 22 Bagsværd Roklub IV
  • Marie Ramm(1)
5:18.7
5 20 Roklubben Skjold I
  • Mathilde Morris Bay Toft(1)
5:23.5
6 19 Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen(1)
5:24.8
228
M2X ÅBEN - 1000m A Finale
2017-08-13 12:43
Plac. # Navn 1000m
1 5 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
3:46.5
2 6 Aalborg Roklub I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
4:01.1
3 4 Aalborg Roklub IV
  • Esben Ravn(1)
  • Simon Staal Nielsen(2)
4:01.9
4 7 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
4:09.8
5 8 Aalborg Roklub III
  • Christian Hauge(1)
  • Jonas Svane(2)
4:13.1.0
6 2 Aalborg Roklub II
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
  • Mikkel Paetau(2)
4:18.2
228
M2X ÅBEN - 1000m 1. Indledende
2017-08-13 08:20
Plac. # Navn 1000m
1 5 Hadsund Roklub/Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Mikkel Knudsen(2)
3:40.7
2 4 Aalborg Roklub IV
  • Esben Ravn(1)
  • Simon Staal Nielsen(2)
3:57.0
3 2 Aalborg Roklub II
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
  • Mikkel Paetau(2)
4:00.4
4 3 Odense Roklub II
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Michael Moerner(2)
4:05.7
5 1 Odense Roklub I
  • Alexander Schwarz(1)
  • Lasse Guldbæk Andersen(2)
4:24.6
228
M2X ÅBEN - 1000m 2. Indledende
2017-08-13 08:20
Plac. # Navn 1000m
1 8 Aalborg Roklub III
  • Christian Hauge(1)
  • Jonas Svane(2)
3:54.2
2 7 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
3:55.0
3 6 Aalborg Roklub I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
3:56.4
4 9 Nordslesvigsk Roklub I
  • Volodymyr Lahunenko(1)
  • Volodymyr Hulenko(2)
4:04.0
230
U19 M2- ÅBEN - 1000m A Finale
2017-08-13 12:45
Plac. # Navn 1000m
1 2 Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/KCHO I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Thomas Jensen(2)
3:59.0
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Lasse Maigaard(1)
  • Aksel Bay(2)
4:07.9
3 3 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Larsen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
4:12.1.0
4 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
4:14.8
231-a
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m A Finale
2017-08-13 12:50
Plac. # Navn 1000m
1 1 DSR/Stevns I
  • Louise Hyldager(1)
  • Nikoline Kroll(2)
Roede med i løb 2314:35.9
231
W2X ÅBEN - 1000m A Finale
2017-08-13 12:50
Plac. # Navn 1000m
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
4:44.0
2 6 Aarhus Roklub II
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Kirstine Stampe(2)
4:50.7
3 1 Aarhus Roklub I
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
  • Amelia Løvstrup Adby(2)
5:04.1
4 5 Odense Roklub I
  • Elisabeth Kaalund Keller(1)
  • Nadine Heidi Brueckmann(2)
5:11.4
232
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2017-08-13 12:55
Plac. # Navn 1000m
1 5 Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:43s 4:57.2
2 7 Lemvig Roklub I
  • Henrik Thomsen(1)
Start:48s 5:15.7
3 6 Lemvig Roklub II
  • Morten Thomsen(1)
Start:43s 5:36.7
4 1 Nordslesvigsk Roklub III
  • Werner Güttel(1)
Start:38s 5:37.5
5 2 Nordslesvigsk Roklub II
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:38s 5:56.3
232
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2017-08-13 13:00
Plac. # Navn 1000m
1 4 Lemvig Roklub III
  • Jørgen Jensen(1)
Start:32s 4:57.2
2 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s 5:36.7
233
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2017-08-13 13:00
Plac. # Navn 1000m
1 2 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
Start:14s Roede med i løb 2325:15.7
241
U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2017-08-13 13:05
Plac. # Navn 250m
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Josefine Zi Lorentzen(1)
1:35.8
2 1 Vestervig Roklub I
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
1:47.5
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2017-08-13 13:25
Plac. # Navn 500m
1 10 Holstebro Roklub/KCHO I 18
  • Stine Højager Nielsen(1)
2:17.8
2 7 Silkeborg Roklub/KCHO II 16
  • Sofie Valentin Hæk(1)
2:22.5
3 5 Roklubben Ægir I 14
  • Signe Flarup Johansen(1)
2:26.6
4 19 Aarhus Roklub I 12
  • Rikke Køchs(1)
2:28.7
5 14 Sorø Roklub III 10
  • Erika Marie From(1)
2:38.2
6 2 Odder Roklub II 8
  • Cecilie Illum Madsen(1)
2:38.7
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2017-08-13 13:20
Plac. # Navn 500m
1 8 Roklubben Furesø I 6
  • Clara Hornnæss(1)
2:27.4
2 3 Bagsværd Roklub II 4
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
2:38.3
3 13 Rødvig Roklub I 2
  • Frederikke Munch (1)
2:44.3
4 16 Silkeborg Roklub/KCHO I 2
  • Maja Klitgaard(1)
2:47.2
5 15 Roskilde Roklub I 2
  • Iben Bech(1)
3:02.4
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m C Finale
2017-08-13 13:15
Plac. # Navn 500m
1 6 Hadsund Roklub I 2
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
2:00.3
2 18 Sorø Roklub I 2
  • Elisabeth Østergaard(1)
2:07.4
3 1 Sorø Roklub II 2
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
2:10.7
4 11 Hadsund Roklub II 2
  • Lea Lûbeck(1)
2:13.6
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m D Finale
2017-08-13 13:10
Plac. # Navn 500m
1 9 Odense Roklub/KCO I 2
  • Feline Gregersen(1)
2:40.2
2 12 Odder Roklub I 2
  • Pi Goslar(1)
2:42.5
3 17 Bagsværd Roklub I 2
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:50.5
4 4 Vestervig Roklub I 2
  • Katrine Sondrup(1)
3:12.5
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2017-08-13 08:30
Plac. # Navn 500m
1 5 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
2:23.2
2 2 Odder Roklub II
  • Cecilie Illum Madsen(1)
2:28.4
3 3 Bagsværd Roklub II
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
Seeded2:31.2
4 1 Sorø Roklub II
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
2:51.3
5 4 Vestervig Roklub I
  • Katrine Sondrup(1)
3:01.7
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2017-08-13 08:35
Plac. # Navn 500m
1 10 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
2:22.2
2 7 Silkeborg Roklub/KCHO II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
2:26.6
3 8 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
Seeded2:27.6
4 6 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
2:30.6
5 9 Odense Roklub/KCO I
  • Feline Gregersen(1)
2:38.0
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Indledende
2017-08-13 08:40
Plac. # Navn 500m
1 14 Sorø Roklub III
  • Erika Marie From(1)
2:32.5
2 13 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
Seeded2:37.5
3 15 Roskilde Roklub I
  • Iben Bech(1)
2:43.5
4 11 Hadsund Roklub II
  • Lea Lûbeck(1)
2:45.3
5 12 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
2:47.6
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 4. Indledende
2017-08-13 08:45
Plac. # Navn 500m
1 19 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
2:40.1.0
2 16 Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Maja Klitgaard(1)
2:52.5
3 18 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
2:53.5
4 17 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
Seeded3:00.9
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2017-08-13 13:45
Plac. # Navn 1000m
1 6 Roforeningen KVIK I 18
  • Nicholas Andersen(1)
4:11.9
2 16 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I 16
  • Oscar Burvil(1)
4:24.3
3 23 Silkeborg Roklub I 14
  • Magnus Kleist(1)
4:40.8
4 8 Roskilde Roklub II 12
  • Sebastian Nordly(1)
4:59.0
5 10 Hadsund Roklub II 10
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
5:23.8
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m B Finale
2017-08-13 13:40
Plac. # Navn 1000m
1 20 Sorø Roklub I 8
  • Christian Nielsen(1)
4:24.8
2 13 Sorø Roklub II 6
  • Jannick Wly Andersen(1)
4:29.1
3 15 Aarhus Roklub II 4
  • Simon Dissing(1)
4:33.6
4 21 Roklubben Ægir I 2
  • Benjamin Johnsen(1)
4:36.3
5 4 Roklubben Ægir II 2
  • Jacob Brahe Møller(1)
4:56.7
6 7 Roforeningen KVIK II 2
  • Johan Søvndahl Kok(1)
5:04.0
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m C Finale
2017-08-13 13:35
Plac. # Navn 1000m
1 14 Roklubben Stevns I 2
  • Malthe T. Christiansen(1)
4:39.4
2 2 Rødvig Roklub I 2
  • Patrick Klestrup (1)
4:47.2
3 1 Hadsund Roklub III 2
  • Rasmus Konnerup(1)
5:02.8
4 22 Hadsund Roklub IV 2
  • Søren Harbo Christiansen(1)
5:10.8
5 11 Lyngby Roklub/KKL I 2
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
5:15.1
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m D Finale
2017-08-13 13:30
Plac. # Navn 1000m
1 19 Roskilde Roklub I 2
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
Roede med i C-finalen4:53.7
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2017-08-13 08:50
Plac. # Navn 1000m
1 6 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
4:23.6
2 3 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
Seeded-AFMELDT4:51.8
3 4 Roklubben Ægir II
  • Jacob Brahe Møller(1)
4:54.2
4 2 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
4:56.7
5 1 Hadsund Roklub III
  • Rasmus Konnerup(1)
5:45.7
6 5 Københavns Roklub I
  • Dines Nedergaard(1)
AFMELDT5:57.6
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2017-08-13 08:55
Plac. # Navn 1000m
1 8 Roskilde Roklub II
  • Sebastian Nordly(1)
4:56.9
2 10 Hadsund Roklub II
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
5:10.7
3 7 Roforeningen KVIK II
  • Johan Søvndahl Kok(1)
5:12.0
4 11 Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde(1)
5:21.2
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 3. Indledende
2017-08-13 09:00
Plac. # Navn 1000m
1 16 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
4:24.1
2 13 Sorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen(1)
4:42.3
3 15 Aarhus Roklub II
  • Simon Dissing(1)
Seeded4:44.8
4 14 Roklubben Stevns I
  • Malthe T. Christiansen(1)
4:47.0
5 17 Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen(1)
AFMELDT5:11.8
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 4. Indledende
2017-08-13 09:05
Plac. # Navn 1000m
1 23 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
4:42.6
2 20 Sorø Roklub I
  • Christian Nielsen(1)
Seeded4:52.5
3 21 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
4:55.1
4 22 Hadsund Roklub IV
  • Søren Harbo Christiansen(1)
5:30.8
5 19 Roskilde Roklub I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
5:34.5
6 18 Københavns Roklub II
  • Carl Jensenius(1)
5:57.7
247
M4X/4- ÅBEN - 1000m A Finale
2017-08-13 13:55
Plac. # Navn 1000m
1 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Magnus Valbirk(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
3:19.6
2 2 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Cody Anderson(2)
  • Marc Hjort Laustsen(3)
  • Victor Gro Jensen(4)
3:29.7
3 6 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Jonas Svane(4)
3:33.3
4 5 Aalborg Roklub II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Esben Ravn(3)
  • Simon Staal Nielsen(4)
3:34.7
5 4 Lemvig Roklub I
  • Henrik Thomsen(1)
  • Morten Thomsen(2)
  • Peter Jensen(3)
  • Jørgen Jensen(4)
3:49.3
6 3 Odense Roklub I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Michael Moerner(2)
  • Alexander Schwarz(3)
  • Lasse Guldbæk Andersen(4)
3:52.0
247
M4X/4- ÅBEN - 1000m 1. Indledende
2017-08-13 09:10
Plac. # Navn 1000m
1 5 Aalborg Roklub II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Esben Ravn(3)
  • Simon Staal Nielsen(4)
3:39.1.0
2 2 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Cody Anderson(2)
  • Marc Hjort Laustsen(3)
  • Victor Gro Jensen(4)
3:43.1.0
3 4 Lemvig Roklub I
  • Henrik Thomsen(1)
  • Morten Thomsen(2)
  • Peter Jensen(3)
  • Jørgen Jensen(4)
3:51.2
4 3 Odense Roklub I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Michael Moerner(2)
  • Alexander Schwarz(3)
  • Lasse Guldbæk Andersen(4)
3:56.6
247
M4X/4- ÅBEN - 1000m 2. Indledende
2017-08-13 09:10
Plac. # Navn 1000m
1 7 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Magnus Valbirk(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
3:37.0
4 8 Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/KCHO I
  • Thomas Jensen(1)
  • Kaare Mortensen (2)
  • Nichlas Ulnits(3)
  • Frederik Larsen(4)
Diskvalificeret3:42.5
2 6 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Jonas Svane(4)
3:54.8
247-a
U19 M4X/4- Junior u. 19 Drenge 4X/4- - 1000m A Finale
2017-08-13 14:00
Plac. # Navn 1000m
1 1 Hadsund Roklub/Odense Roklub/Ringsted Roklub/Roskilde Roklub I
  • Tobias Taudal(1)
  • Haris Alagic(2)
  • Sigurd Hutnik(3)
  • Martin Kofoed Jensen(4)
Roede med i løb 248-a3:55.7
248-a
U19 W4X/4- Junior u. 19 Piger 4X/4- - 1000m A Finale
2017-08-13 14:00
Plac. # Navn 1000m
1 1 Danske Studenters Roklub
  • Cecilie Girke(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
  • Amalie Kiær(3)
  • Cecilie Brunnich Sørensen(4)
4:12.0
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Marie Ramm(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
  • Clara Møller(3)
  • Xenia Kviat Antonsen(4)
4:24.8
249
Master M2X Masters Mænd  27+  2X - 1000m 1. Afdeling
2017-08-13 15:15
Plac. # Navn 1000m
1 1 Sorø Roklub I
  • Peter Carstens(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:22s 4:48.5
2 4 Lemvig Roklub I
  • Morten Thomsen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:13s 4:50.5
3 3 Lemvig Roklub II
  • Henrik Thomsen(1)
  • Peter Jensen(2)
Start:25s 5:17.3
4 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
  • Werner Güttel(2)
Start:0s 5:40.0
251
Master W2X Masters Kvinder  27+  2X - 1000m 1. Afdeling
2017-08-13 15:15
Plac. # Navn 1000m
1 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
  • Susanne Klages(2)
Start:0s Roet sammen med løb 2495:31.0
261
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2017-08-13 14:15
Plac. # Navn 250m
1 3 Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
1:26.7
2 2 Sorø Roklub I
  • Emil Nielsen(1)
1:34.6
3 1 Roklubben Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
1:41.8
262
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m 1. Afdeling
2017-08-13 14:20
Plac. # Navn 250m
1 1 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
1:13.8
2 2 Hadsund Roklub II
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
1:19.6
3 3 Roklubben Stevns IV
  • Nikolaj Hallsman Olsen(1)
1:26.0
4 5 Rødvig Roklub I
  • Kevin Joensen, (1)
1:29.4
262
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m 2. Afdeling
2017-08-13 14:20
Plac. # Navn 250m
1 8 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
1:33.4
2 7 Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen(1)
1:35.9
3 6 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
2:19.0
263
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 250m 1. Afdeling
2017-08-13 14:30
Plac. # Navn 250m
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
1:21.7
2 5 Vestervig Roklub I
  • Katrine Sondrup(1)
1:35.1.0
3 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Ronja-Maria Knobloch(1)
1:39.0
4 2 Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen(1)
1:53.7
5 4 Roklubben Stevns II
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
1:54.1
6 6 Vestervig Roklub II
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
2:21.6
265
U17 W2- Junior u. 17 Piger 2- - 1000m A Finale
2017-08-13 14:40
Plac. # Navn 1000m
1 3 BR/DSR I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
4:52.2
2 1 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Adelholm(2)
6:18.1
267
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m A Finale
2017-08-13 14:45
Plac. # Navn 1000m
1 4 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
4:25.2
2 6 Roskilde Roklub II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
4:25.3
3 5 Roskilde Roklub I
  • Andreas Yde(1)
4:45.1
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
5:05.0
5 3 Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
5:09.0
6 2 Roklubben Ægir I
  • Christian Nedergaard(1)
5:25.1
268
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m A Finale
2017-08-13 14:55
Plac. # Navn 1000m
1 4 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
5:18.2
2 6 Hadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger(1)
5:19.9
3 5 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
5:40.1
4 2 Københavns Roklub I
  • Mia Rina Nielsen(1)
6:06.9
5 1 Københavns Roklub II
  • Marie Takegawa(1)
6:17.9
269
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 1000m A Finale
2017-08-13 15:00
Plac. # Navn 1000m
1 1 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
Vinder uden kamp0:00.00
271
M1X Begynder - 1000m A Finale
2017-08-13 15:05
Plac. # Navn 1000m
1 1 Roklubben Ægir I
  • Victor Gro Jensen(1)
Roet med løb 2725:38.3
272
W1X Begynder - 1000m A Finale
2017-08-13 15:05
Plac. # Navn 1000m
1 1 Odense Roklub I
  • Nadine Heidi Brueckmann(1)
Roet med løb 2715:51.7
273
U15 M4X/4X+ Junior u. 15 Drenge 4X/4X+ - 500m A Finale
2017-08-13 15:10
Plac. # Navn 500m
1 1 Bagsværd Roklub I 18
  • Svante Witt(1)
  • Alexander Aldrich(2)
  • Asbjørn Bay(3)
  • Casper Girke Christensen(4)
  • Mads Rubin(cox)
1:50.9
2 3 Holstebro Roklub/KCHO I 16
  • Tobias Bork Kristensen(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
  • Christian Søndergaard(3)
  • Max Elleskov Røgild(4)
1:52.3
3 4 Holstebro Roklub/KCHO II 14
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Filip Blaaberg-Greve(2)
  • Mathias Elgaard Jensen(3)
  • Tobias Kramer(4)
1:56.3
4 2 Roklubben Stevns I 12
  • August Riis Poulsen(1)
  • Jakob Iversen(2)
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(3)
  • Nikolaj Hallsman Olsen(4)
2:30.6
276
M8+ ÅBEN - 1000m A Finale
2017-08-13 15:20
Plac. # Navn 1000m
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Eskil Bech-Pedersen(2)
  • Jonathan Nielsen(3)
  • Jonas Lund(4)
  • Daniel Stentoft Mogensen(5)
  • Magnus Valbirk(6)
  • Christian Taulbjerg(7)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(8)
  • Rasmus Mortensen(cox)
3:24.7
2 2 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
  • Mikkel Paetau(5)
  • Jonas Svane(6)
  • Esben Ravn(7)
  • Simon Staal Nielsen(8)
  • Oliver Meldgaard Nielsen(cox)
3:48.5
277
U19 M8+ ÅBEN - 1000m A Finale
2017-08-13 15:25
Plac. # Navn 1000m
1 1 Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
  • Jannick Wly Andersen(3)
  • Thomas Jensen(4)
  • Kaare Mortensen (5)
  • Nichlas Ulnits(6)
  • Marcus Villiam Lyngesen(7)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
Roet med løb 2763:35.6