Resultater Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2018

101
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2018-08-11 13:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I
  • Mathias Skjoldborg(1)
01:24.64
2 7 Roklubben Stevns III
  • Anna Iversen(1)
01:27.49
3 5 Vestervig Roklub I
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
01:31.64
4 3 Vestervig Roklub II
  • Mikkel Sondrup(1)
01:50.81
5 4 Silkeborg Roklub IV
  • Signe Schmidt(1)
02:36.96
6 9 Silkeborg Roklub VIII
  • Aske T. Jensen(1)
03:48.95
101
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2018-08-11 13:00
Plac. # Navn Tid
1 14 Roklubben Stevns II
  • Isabella Bache(1)
01:19.21
2 15 Roklubben Stevns I
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
01:23.22
3 16 Holstebro Roklub I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
01:26.31
4 13 Silkeborg Roklub I
  • Julie Valentin Hæk(1)
01:39.63
5 11 Silkeborg Roklub III
  • Sandie Petersen(1)
01:50.21
102
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2018-08-11 13:05
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
02:13.72
2 5 Hadsund Roklub II
  • Frederik Bertelsen(1)
02:17.46
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
02:28.44
4 4 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
02:35.00
5 1 Odense Roklub I
  • Christian Thuesen(1)
02:57.13
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2018-08-11 13:10
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Kramer(1)
01:59.64
2 13 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
02:01.47
3 2 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
02:05.63
4 15 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
02:08.30
5 3 Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer(1)
02:09.81
6 10 Bagsværd Roklub III
  • Mads Rubin(1)
02:16.71
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2018-08-11 09:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer(1)
01:55.14
2 2 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
01:55.66
3 5 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
01:56.08
4 1 Kolding Roklub/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
02:02.13
5 4 Københavns Roklub I
  • Viggo Olsen(1)
02:25.92
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2018-08-11 09:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Kramer(1)
01:50.85
2 10 Bagsværd Roklub III
  • Mads Rubin(1)
01:54.10
3 6 Roklubben Stevns III
  • Jakob Iversen(1)
02:01.03
4 11 Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen(1)
02:04.23
5 7 Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
02:09.29
103
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2018-08-11 09:00
Plac. # Navn Tid
1 13 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
01:48.91
2 15 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
01:51.37
3 12 Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
02:04.65
4 14 Roklubben Stevns I
  • Nikolaj Olsen(1)
02:06.62
104
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2018-08-11 13:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Laura Møller(1)
  • Katrine Vestergård(2)
02:21.36
2 2 Silkeborg Roklub I
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
03:30.55
105
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m A Finale
2018-08-11 13:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Filip Blaaberg-Greve(2)
  • Oscar Burvil(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
03:20.25
2 2 Københavns Roklub I
  • Asbjørn Neumann(1)
  • Charlie McDonald**(2)
  • Nikolaj Juul Damkjer(3)
  • Villads Svane Hansen(4)
03:43.34
3 1 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
  • Jonas Lykkegaard Werther(2)
  • Jacob Brahe Møller(3)
  • Mikkel Avlund Overgaard(4)
03:48.66
106
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m A Finale
2018-08-11 13:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
04:03.36
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
04:16.89
3 3 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Nicoline Bluhme(2)
04:21.18
4 1 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
  • Pi Goslar(2)
04:28.92
107
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2018-08-11 13:35
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
04:14.13
2 9 Aalborg Roklub I
  • Asger Laursen(1)
04:21.35
3 5 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
04:28:59
4 2 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Fischer(1)
04:28:97
5 8 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
04:43:18
107
M1X Åben Mænd 1X - 1000m 1. Indledende
2018-08-11 09:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
03:34.20
2 5 Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund(1)
03:38.06
3 2 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Fischer(1)
03:40.85
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
03:43.21
5 3 Bagsværd Roklub II
  • Johan Poulsen(1)
03:44.78
107
M1X Åben Mænd 1X - 1000m 2. Indledende
2018-08-11 09:15
Plac. # Navn Tid
1 9 Aalborg Roklub I
  • Asger Laursen(1)
03:23.62
2 6 Bagsværd Roklub III
  • Mathias Larsen(1)
03:36.09
3 8 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
03:38.56
4 10 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
03:44.15
5 7 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
03:48.58
121
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2018-08-11 13:50
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
01:49.65
2 8 Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
01:55.16
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
01:55.60
4 7 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
02:03.73
5 3 Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
02:14.99
6 2 Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Thøger Bjerg(2)
99:99:99
121
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2018-08-11 09:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
01:46.22
2 3 Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
01:49.46
3 2 Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Thøger Bjerg(2)
01:58.26
4 1 Roklubben Stevns I
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
  • August Riis Poulsen(2)
02:07.09
121
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2018-08-11 09:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
01:41.58
2 7 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
01:47.28
3 8 Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
01:48.11
4 9 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Olsen(2)
02:04.42
123
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m A Finale
2018-08-11 14:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
03:30.55
2 4 Danske Studenters Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Malthe Christiansen(2)
03:37.64
3 2 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
03:40.92
4 7 Bagsværd Roklub I
  • Villads Jørgensen(1)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(2)
03:45.43
5 5 Københavns Roklub II
  • Charlie McDonald**(1)
  • Nikolaj Juul Damkjer(2)
04:03.95
123
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 1. Indledende
2018-08-11 09:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
03:06.98
2 4 Danske Studenters Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Malthe Christiansen(2)
03:10.24
3 2 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
03:12.63
4 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Emil Ulnits(1)
  • Filip Blaaberg-Greve(2)
03:20.27
123
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 2. Indledende
2018-08-11 09:35
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub I
  • Villads Jørgensen(1)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(2)
03:35.35
2 5 Københavns Roklub II
  • Charlie McDonald**(1)
  • Nikolaj Juul Damkjer(2)
03:43.94
3 6 Københavns Roklub I
  • Asbjørn Neumann(1)
  • Villads Svane Hansen(2)
03:48.56
124
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2018-08-11 14:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
04:17.21
2 8 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
04:21.97
3 5 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
04:23.85
4 2 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
04:30.51
5 9 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
04:49.78
6 6 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
05:29.00
124
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 1. Indledende
2018-08-11 09:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
04:04.24
2 1 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
04:07.96
3 2 Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss(1)
04:09.59
4 4 Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
04:19.21
5 3 Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
04:33.77
124
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 2. Indledende
2018-08-11 09:45
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
04:16.96
2 6 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
04:28.58
3 9 Sorø Roklub I
  • Elisabeth Østergaard(1)
04:33.43
4 7 Roskilde Roklub I
  • Iben Bech(1)
04:44.90
125
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2018-08-11 14:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
04:18.38
2 6 Danske Studenters Roklub I
  • Nikoline Kroll(1)
04:21.62
3 2 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
04:26.19
4 4 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
04:38.53
5 1 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
04:49.62
6 7 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
04:50.54
126
M2X Åben Mænd 2X - 1000m A Finale
2018-08-11 14:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
03:28.37
2 2 Aalborg Roklub I
  • Mikkel Paetau(1)
  • Esben Ravn(2)
03:30.95
3 4 Odense Roklub I
  • Lasse Rotwitt(1)
  • Jonas Toftlund Kristensen(2)
04:26.77
127
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m A Finale
2018-08-11 14:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Oliver Schiltknecht(2)
03:27.35
2 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Sebastian Nordly(2)
03:39.08
3 3 Bagsværd Roklub II
  • Ibuki Jonno(1)
  • Gakuto Yoshino(2)
03:40.01
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Rikuo Sugawara(1)
  • Ryosuke Suda(2)
03:40.17
5 2 Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(2)
03:44.31
128
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m A Finale
2018-08-11 14:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Louise Hyldager(1)
  • Anna Adelholm(2)
04:07.21
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
04:30.15
128
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m B Finale
2018-08-11 14:25
Plac. # Navn Tid
3 2 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub/KKL I
  • Anna Hammer Jespersen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
Roede i løb 131 udenfor konk.04:16:15
129
M2- Åben Mænd 2- - 1000m A Finale
2018-08-11 14:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
03:27.90
2 1 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Asger Laursen(2)
03:33.96
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Morten Riis(1)
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(2)
03:45.76
4 2 Odense Roklub I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Michael Moerner(2)
03:54.17
131
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m A Finale
2018-08-11 14:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub I
  • Pernille Nielsen(1)
  • Nanna Bo Christensen(2)
04:11.05
2 4 Aarhus Roklub I
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Kirstine Stampe(2)
04:16.84
3 3 Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen(1)
  • Rebekkah Nordskjold(2)
04:18.91
4 2 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
  • Mathilde Olsson(2)
04:23.99
132
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2018-08-11 14:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:9s 04:33.13
2 7 Randers Roklub I
  • Jan Sørensen(1)
Start:0s 04:40.51
3 3 Roklubben Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
Start:17s 04:46.76
4 6 Roklubben Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
Start:17s 04:55.06
5 5 Nordslesvigsk Roklub III
  • Werner Güttel(1)
Start:17s 05:02.53
6 8 Nordslesvigsk Roklub II
  • Susanne Klages(1)
Start:6s 05:25.99
132
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2018-08-11 14:45
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
Start:36s 04:14.62
2 2 Roklubben Furesø III
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:28s 04:41.33
3 4 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:23s 05:18.12
141
U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2018-08-11 14:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Amalie Krogh Nielsen(1)
01:21.67
2 4 Vestervig Roklub II
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
01:29.39
3 1 Roklubben Ægir I
  • Marie Martens Christensen(1)
01:33.96
142
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2018-08-11 15:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
02:15.16
2 5 Vestervig Roklub I
  • Katrine Sondrup(1)
02:28.01
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Laura Møller(1)
02:44.44
4 3 Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen(1)
02:53.10
143
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2018-08-11 15:05
Plac. # Navn Tid
1 5 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
02:10.66
2 4 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
02:13.31
3 3 Københavns Roklub I
  • Josefine Freltoft(1)
02:18.38
4 2 Odense Roklub I
  • Alba Sundstrøm(1)
02:52.91
144
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2018-08-11 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
03:47.06
2 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
99:99:99
3 9 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
99:99:99
4 11 Danske Studenters Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
99:99:99
5 12 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
99:99:99
6 8 Københavns Roklub III
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
99:99:99
144
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2018-08-11 09:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
03:42.29
2 1 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
03:49.39
3 4 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
03:53.16
4 3 Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan(1)
03:53.56
5 2 Københavns Roklub I
  • Asbjørn Neumann(1)
03:56.97
144
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2018-08-11 09:55
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
0
2 8 Københavns Roklub III
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
0
3 7 Københavns Roklub II
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
0
4 10 Bagsværd Roklub I
  • Svante Witt(1)
0
144
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 3. Indledende
2018-08-11 09:55
Plac. # Navn Tid
1 11 Danske Studenters Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
0
2 12 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
0
3 14 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
0
4 13 Roskilde Roklub I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
0
145
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2018-08-11 15:15
Plac. # Navn Tid
1 11 Danske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen(1)
03:48.69
2 1 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
03:52.97
3 6 Saxkjøbing Roklub I
  • David Wandrup(1)
03:53.38
4 10 Bagsværd Roklub II
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
03:59.71
5 2 Roskilde Roklub II
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
04:03.12
6 12 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
04:07.76
145
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2018-08-11 10:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (1)
03:45.71
2 6 Saxkjøbing Roklub I
  • David Wandrup(1)
03:47.05
3 2 Roskilde Roklub II
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
03:49.80
4 7 Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
03:58.59
5 3 Sorø Roklub I
  • Peter Skou **(1)
03:58:67
6 4 Roklubben Ægir II
  • Jonas Lykkegaard Werther(1)
04:30.86
145
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2018-08-11 10:10
Plac. # Navn Tid
1 11 Danske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen(1)
03:46.87
2 10 Bagsværd Roklub II
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
03:49.69
3 12 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
03:55.12
4 8 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
04:00.78
5 9 Københavns Roklub I
  • Charlie McDonald**(1)
04:08.12
146
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1000m A Finale
2018-08-11 15:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
  • Olivia Sandvei(2)
  • Sofie Valentin Hæk(3)
  • Marie Kleist(4)
0
147
M4-/4X Åben Mænd 4X/4- - 1000m A Finale
2018-08-11 15:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Oliver Schiltknecht(2)
  • Jannick Wly Andersen(3)
  • Rasmus Lind(4)
03:11.07
2 2 Aalborg Roklub I
  • Asger Laursen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Esben Ravn(4)
03:12.95
3 4 Aalborg Roklub III
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Jonas Svane(4)
03:19:29
4 3 Aalborg Roklub II
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Simon Østergaard Meijer(2)
  • Thomas Guldberg Lund(3)
  • Martin Ask Klausholt(4)
03:43.00
148
U19 M4-/4X Junior u. 19 Drenge 4X/4- - 1000m A Finale
2018-08-11 15:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Ibuki Jonno(1)
  • Ryosuke Suda(2)
  • Rikuo Sugawara(3)
  • Gakuto Yoshino(4)
Roede i løb 14703:17:78
151
Master W/M 2X Masters  27+  2X - 1000m 1. Afdeling
2018-08-11 15:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Lemvig Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:13s 03:50.74
2 3 Holte Roklub/Roklubben Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:2s 04:04.07
3 2 Aalborg Roklub I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:13s 04:07.16
4 4 Nordslesvigsk Roklub II
  • Werner Güttel(1)
  • Marc-Oliver Klages(2)
Start:13s 04:16.07
5 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Susanne Klages(2)
Start:0s 04:32.67
152
Master W/M 2- Masters  27+  2- - 1000m 1. Afdeling
2018-08-11 15:40
Plac. # Navn Tid
4 1 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
Start:0s Roede med i løb 15104:17.08
161
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2018-08-11 15:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Vestervig Roklub I
  • Mikkel Sondrup(1)
01:42.22
2 2 Silkeborg Roklub I
  • Casper Pedersen(1)
01:45.19
162
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m A Finale
2018-08-11 16:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Elias Roth(1)
01:08.78
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
01:09.17
3 1 Roskilde Roklub I
  • Lauge Bech(1)
01:19.51
4 4 Hadsund Roklub II
  • Mathias Skjoldborg(1)
01:19.79
5 7 Vestervig Roklub I
  • Mikkel Sondrup(1)
01:34:68
6 2 Holstebro Roklub I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
01:57.44
163
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 250m A Finale
2018-08-11 16:05
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Stevns II
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
01:08.26
2 5 Roklubben Stevns III
  • Isabella Bache(1)
01:09.66
3 2 Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen(1)
01:10.46
4 3 Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
01:11.36
5 1 Vestervig Roklub I
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
01:17.37
164
U17 M2- Junior u. 17 Drenge 2- - 1000m A Finale
2018-08-11 16:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
04:18.49
2 1 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Emil Ulnits(1)
  • Filip Blaaberg-Greve(2)
04:39.63
3 2 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Rasmus Mortensen(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
04:44.40
165
U17 W2- Junior u. 17 Piger 2- - 1000m A Finale
2018-08-11 16:10
Plac. # Navn Tid
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
Roede med i løb 16405:56.96
166
M8+ Åben Mænd 8+ - 1000m A Finale
2018-08-11 16:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oliver Schiltknecht(1)
  • Frederik Geertsen Lund(2)
  • Filip Blaaberg-Greve(3)
  • Oscar Burvil(4)
  • Søren Meldgaard Madsen(5)
  • Tobias Bork Kristensen(6)
  • Christian Taulbjerg(7)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
03:21.90
2 2 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Jonas Svane(4)
  • Martin Rønn Sørensen(5)
  • Esben Ravn(6)
  • Troels Dalgaard Danielsen(7)
  • Jesper Quist Jensen(8)
  • Eva Povlsgaard Nebeling(cox)
03:29.59
168
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m A Finale
2018-08-11 16:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind(1)
04:01.38
2 4 Roskilde Roklub/KCR I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
04:05.54
3 7 Hvidovre Roklub/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
04:08.49
4 10 Roskilde Roklub/KCR IV
  • Julius Philipson(1)
04:18.81
5 2 Roskilde Roklub/KCR II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
04:19.37
169
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m A Finale
2018-08-11 16:35
Plac. # Navn Tid
1 5 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
04:37.24
2 7 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
04:37.49
3 1 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
04:47.84
4 10 Bagsværd Roklub IV
  • Agnete Jersild(1)
04:53.74
5 9 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
05:01.77
169
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m 1. Indledende
2018-08-11 10:20
Plac. # Navn Tid
1 5 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
04:01.28
2 7 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen(1)
04:03.70
3 1 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
04:10.37
4 6 Lyngby Dameroklub I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
04:14.30
5 4 Bagsværd Roklub II
  • Hazuki Kodama(1)
04:32.90
169
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m 2. Indledende
2018-08-11 10:20
Plac. # Navn Tid
2 9 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
04:15.20
3 10 Bagsværd Roklub IV
  • Agnete Jersild(1)
04:20.65
4 11 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid(1)
04:31.62
170
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 1000m A Finale
2018-08-11 16:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
04:14.06
2 2 Bagsværd Roklub II
  • Johan Poulsen(1)
04:14.50
171
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 1000m A Finale
2018-08-11 16:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
Roede med i løb 17305:10.21
172
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2018-08-11 16:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Aalborg Roklub I
  • Asger Laursen(1)
05:31.26
2 2 Odense Roklub I
  • Jonas Toftlund Kristensen(1)
05:34.70
173
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2018-08-11 16:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
04:57.06
2 2 Roklubben Ægir I
  • Freja Emborg Sørensen(1)
05:35.99
174
U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X - 500m A Finale
2018-08-11 17:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Nikolaj Dalbøl(2)
  • Tobias Kramer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
01:49.53
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
  • Mads Rubin(3)
  • Henning Friedrichsen(4)
01:52.97
3 3 Hadsund Roklub I
  • Elias Roth(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
  • Frederik Bertelsen(3)
  • August Herman Wisholm(4)
01:57.59
175
Master W/M 4X/4- Masters  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2018-08-11 17:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Aarhus Roklub I
  • Peder Lindhardt Rosengreen(1)
  • Jacob Christian Lindegaard(2)
  • Frede Keller(3)
  • Morten F. Sørensen(4)
Start:25s 03:59.00
2 1 Fredericia Roklub I
  • Hans-Werner Mortensen(1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Frede Nørskov Nielsen(4)
Start:0s 04:02.33
3 2 Kolding Roklub I
  • Jørgen Secher(1)
  • Ejgild Larsen(2)
  • Tommy Møhler(3)
  • Palle Ole Jørgensen(4)
Start:0s 04:13.52
4 3 Holte Roklub/Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Bo Hartz(2)
  • Mikael Møller Hansen(3)
  • Andreas Borg(4)
Start:21s 04:22.90
201
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2018-08-12 11:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Stevns III
  • Isabella Bache(1)
01:22.21
2 2 Roklubben Stevns II
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
01:23.15
3 4 Hadsund Roklub I
  • Mathias Skjoldborg(1)
01:23.91
4 3 Vestervig Roklub II
  • Mikkel Sondrup(1)
01:35.59
201
U13 W/M 1X-Edon Junior u. 13 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2018-08-12 11:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
01:17.86
2 5 Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen(1)
01:20.52
3 8 Holstebro Roklub I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
01:26.11
4 6 Vestervig Roklub I
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
01:26.74
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2018-08-12 11:15
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub I 18
  • Alexander Aldrich(1)
01:53.07
2 13 Lyngby Roklub/KKL I 16
  • Christian Runge(1)
01:53.67
3 15 Roklubben Furesø I 14
  • Christian Rømer(1)
01:56.56
4 3 Hadsund Roklub I 12
  • August Herman Wisholm(1)
01:57.62
5 2 Kolding Roklub/KCO I 10
  • Mads Kirstein(1)
01:59.56
6 7 Roklubben Stevns II 8
  • Jakob Iversen(1)
02:05.78
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2018-08-12 11:10
Plac. # Navn Tid
1 10 Roklubben Ægir II 6
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
02:05.18
2 12 Roklubben Ægir I 4
  • Joachim Brahe Møller(1)
02:08.14
3 18 Roklubben Stevns IV 2
  • Nikolaj Olsen(1)
02:10.00
4 4 Odder Roklub I 2
  • Noah Mikkelsen(1)
02:11.62
5 14 Lyngby Roklub/KKL II 2
  • Oliver Hyldedahl(1)
02:12.41
6 5 Bagsværd Roklub II 2
  • Henning Friedrichsen(1)
02:20.29
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2018-08-12 11:05
Plac. # Navn Tid
1 8 Holstebro Roklub/KCHO II 2
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
02:07.62
2 6 Roklubben Stevns III 2
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
02:15.12
3 1 Roklubben Stevns I 2
  • August Riis Poulsen(1)
02:21.28
4 17 Odense Roklub I 2
  • Christian Thuesen(1)
02:26.40
5 16 Københavns Roklub I 2
  • Viggo Olsen(1)
02:33.01
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2018-08-12 08:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
02:00.52
2 2 Kolding Roklub/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
02:01.90
3 4 Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen(1)
02:04.32
4 5 Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen(1)
02:13.22
5 6 Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
02:14.39
6 1 Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
02:21.04
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2018-08-12 08:00
Plac. # Navn Tid
6 11 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nikolaj Dalbøl(1)
Afmeldt0
1 9 Bagsværd Roklub I
  • Alexander Aldrich(1)
01:59.91
2 7 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
02:05.10
3 12 Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
02:08.34
4 10 Roklubben Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
02:09.35
5 8 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
02:12.40
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2018-08-12 08:00
Plac. # Navn Tid
1 13 Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Runge(1)
01:58.52
2 15 Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
02:04.93
3 18 Roklubben Stevns IV
  • Nikolaj Olsen(1)
02:12.52
4 14 Lyngby Roklub/KKL II
  • Oliver Hyldedahl(1)
02:12.91
5 17 Odense Roklub I
  • Christian Thuesen(1)
02:27.32
6 16 Københavns Roklub I
  • Viggo Olsen(1)
02:30.45
204
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2018-08-12 11:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Rødvig Roklub/Sorø Roklub I 18
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
  • Frederikke Munch (2)
01:54.16
2 6 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I 16
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
  • Josefine Freltoft(2)
01:56.10
3 1 Hadsund Roklub I 14
  • Amalie Krogh Nielsen(1)
  • Amalie Hvid Rasmussen(2)
02:11.84
4 5 Vestervig Roklub I 12
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
  • Katrine Sondrup(2)
02:17.38
5 3 Holstebro Roklub/KCHO I 10
  • Amanda Bo Christensen(1)
  • Laura Møller(2)
02:23.68
6 4 Silkeborg Roklub I 8
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
02:32.63
205
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1000m A Finale
2018-08-12 11:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/KCHO I 16
  • Max Elleskov Røgild(1)
  • Filip Blaaberg-Greve(2)
  • Gustav Bjerg Madsen(3)
  • Rasmus Mortensen(4)
Udenfor konkurrence03:16.28
1 2 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I 14
  • Peter Skou **(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
  • Leander Kaliszan(3)
  • Emil Lindegaard Nielsen(4)
03:22.04
2 3 Roklubben Ægir I 12
  • Benjamin Johnsen(1)
  • Jonas Lykkegaard Werther(2)
  • Jacob Brahe Møller(3)
  • Jonas Lindberg Nielsen(4)
03:30.20
3 1 Københavns Roklub I 10
  • Asbjørn Neumann(1)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(2)
  • Nikolaj Juul Damkjer(3)
  • Villads Svane Hansen(4)
03:33.31
206
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1000m A Finale
2018-08-12 11:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub I 18
  • Sofie Valentin Hæk(1)
  • Kristine Søndergård Hansen(2)
03:52.31
2 3 Bagsværd Roklub I 16
  • Astrid Højgaard(1)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(2)
04:01.55
3 1 Sorø Roklub I 14
  • Elisabeth Østergaard(1)
  • Nicoline Bluhme(2)
04:02.32
4 4 Odder Roklub I 12
  • Trine Leitzke(1)
  • Pi Goslar(2)
04:13.20
207
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2018-08-12 11:45
Plac. # Navn Tid
1 6 Aalborg Roklub I
  • Asger Laursen(1)
03:31.54
2 3 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
03:33.22
3 1 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Fischer(1)
03:43.30
4 4 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
03:45.17
5 2 Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen(1)
03:45.73
6 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
04:00.76
208
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2018-08-12 11:50
Plac. # Navn Tid
1 6 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
03:56.76
2 1 Bagsværd Roklub I
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(1)
04:06.36
3 4 Aarhus Roklub II
  • Maria L.N Hansen(1)
04:11.07
4 3 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nanna Bo Christensen(1)
04:19.80
5 5 Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
04:23.43
221
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2018-08-12 12:10
Plac. # Navn Tid
1 10 Holstebro Roklub I 18
  • Tobias Kramer(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
01:43.91
2 2 Bagsværd Roklub I 16
  • Mads Rubin(1)
  • Elias Ellehammer(2)
01:48.30
3 1 Holstebro Roklub/KCHO I 14
  • Nikolaj Dalbøl(1)
  • Christian Søndergaard(2)
01:49.73
4 8 Hadsund Roklub I 12
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
01:52.09
221
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2018-08-12 12:05
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub II 10
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Thøger Bjerg(2)
02:00.08
2 5 Roklubben Stevns II 8
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Olsen(2)
02:00.65
3 4 Roklubben Stevns I 6
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
  • August Riis Poulsen(2)
02:08.50
4 6 Roskilde Roklub I 4
  • Lauge Bech(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
02:14.93
221
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2018-08-12 08:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Nikolaj Dalbøl(1)
  • Christian Søndergaard(2)
01:50.17
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Mads Rubin(1)
  • Elias Ellehammer(2)
01:53.35
3 3 Bagsværd Roklub II
  • Henning Friedrichsen(1)
  • Thøger Bjerg(2)
02:07.70
4 4 Roklubben Stevns I
  • Nikolaj Bakkeskov Andesen(1)
  • August Riis Poulsen(2)
02:17.56
221
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2018-08-12 08:15
Plac. # Navn Tid
1 10 Holstebro Roklub I
  • Tobias Kramer(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
01:46.47
2 8 Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Gustav Overgaard Hamann(2)
01:54.15
3 5 Roklubben Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
  • Nikolaj Olsen(2)
02:08.66
4 6 Roskilde Roklub I
  • Lauge Bech(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
02:17.51
223
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m A Finale
2018-08-12 12:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I 18
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
  • Max Elleskov Røgild(2)
03:28.05
2 10 Danske Studenters Roklub I 16
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Malthe Christiansen(2)
03:30.81
3 5 Roskilde Roklub/KCR I 14
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
03:39.62
4 6 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I 12
  • Leander Kaliszan(1)
  • Peter Skou **(2)
03:42.93
5 9 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I 10
  • Christian Rømer(1)
  • Christian Runge(2)
03:48.47
223
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m B Finale
2018-08-12 12:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I 8
  • Mads Kirstein(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
03:46.39
2 1 Bagsværd Roklub II 6
  • Alexander Aldrich(1)
  • Svante Witt(2)
03:54.90
3 2 Københavns Roklub I 4
  • Asbjørn Neumann(1)
  • Villads Svane Hansen(2)
03:58.42
223
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 1. Indledende
2018-08-12 08:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
  • Max Elleskov Røgild(2)
03:33.81
2 6 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Peter Skou **(2)
03:42.39
3 5 Roskilde Roklub/KCR I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
03:43.27
4 2 Københavns Roklub I
  • Asbjørn Neumann(1)
  • Villads Svane Hansen(2)
03:43.57
5 1 Bagsværd Roklub II
  • Alexander Aldrich(1)
  • Svante Witt(2)
03:49.68
223
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1000m 2. Indledende
2018-08-12 08:25
Plac. # Navn Tid
1 10 Danske Studenters Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Malthe Christiansen(2)
03:45.45
2 9 Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer(1)
  • Christian Runge(2)
03:49.86
4 8 Kolding Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • Mads Kirstein(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
03:58.14
224
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m A Finale
2018-08-12 12:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Furesø II 18
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
04:13.15
2 8 Roskilde Roklub/KCR I 14
  • Caroline Munch(1)
04:14.31
3 3 Hadsund Roklub I 10
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
04:15.06
4 4 Silkeborg Roklub I 6
  • Maja Klitgaard(1)
04:32.01
224
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m B Finale
2018-08-12 12:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Silkeborg Roklub II 16
  • Sofie Valentin Hæk(1)
04:23.24
2 1 Bagsværd Roklub II 12
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
04:34.10
3 2 Bagsværd Roklub I 8
  • Astrid Højgaard(1)
04:38.15
4 6 Roskilde Roklub/KCR II 4
  • Iben Bech(1)
04:40.87
224
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 1. Indledende
2018-08-12 08:35
Plac. # Navn Tid
5 9 Lyngby Dameroklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer(1)
0
1 3 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
04:23.19
2 4 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
04:30.97
3 1 Bagsværd Roklub II
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
04:33.86
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard(1)
04:42.89
224
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1000m 2. Indledende
2018-08-12 08:35
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
04:13.47
2 8 Roskilde Roklub/KCR I
  • Caroline Munch(1)
04:18.68
3 5 Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
04:22.31
4 6 Roskilde Roklub/KCR II
  • Iben Bech(1)
04:44.29
226
M2X Åben Mænd 2X - 1000m A Finale
2018-08-12 12:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Mads Fischer(1)
  • Mathias Larsen(2)
03:45.31
2 3 Aalborg Roklub I
  • Mikkel Paetau(1)
  • Esben Ravn(2)
03:48.77
3 2 Odense Roklub I
  • Lasse Rotwitt(1)
  • Jonas Toftlund Kristensen(2)
05:03.60
227
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m A Finale
2018-08-12 12:41
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub/KCR I
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg(1)
  • Sebastian Nordly(2)
03:33.51
2 5 Bagsværd Roklub III
  • Johan Poulsen(1)
  • Villads Jørgensen(2)
03:36.73
3 1 Bagsværd Roklub II
  • Rikuo Sugawara(1)
  • Ryosuke Suda(2)
03:38.94
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Gakuto Yoshino(1)
  • Ibuki Jonno(2)
03:40.73
228
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m A Finale
2018-08-12 12:42
Plac. # Navn Tid
1 6 Fredericia Roklub/Holstebro Roklub I
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Karen Katrine Mortensen(2)
03:52.72
2 5 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
  • Rikke Køchs(2)
03:56.77
3 2 Danske Studenters Roklub/Lyngby Dameroklub I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Nikoline Kroll(2)
04:02.24
4 3 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Louise Hyldager(1)
  • Anna Adelholm(2)
04:05.39
5 1 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
04:15.11
228
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m 1. Indledende
2018-08-12 08:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub/Lyngby Dameroklub I
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Nikoline Kroll(2)
03:56.24
2 3 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
  • Louise Hyldager(1)
  • Anna Adelholm(2)
03:58.91
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Bardram Starup(1)
  • Christine Amalie Meinert Cardel(2)
04:05.52
4 4 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub/KKL I
  • Anna Hammer Jespersen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
04:14.45
228
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 1000m 2. Indledende
2018-08-12 08:45
Plac. # Navn Tid
1 6 Fredericia Roklub/Holstebro Roklub I
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Karen Katrine Mortensen(2)
03:51.28
2 5 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
  • Rikke Køchs(2)
04:00.13
3 7 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
  • Stefanie Brun Pedersen(2)
04:08.23
229
M2- Åben Mænd 2- - 1000m A Finale
2018-08-12 12:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Christian Taulbjerg(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
03:24.02
2 3 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Simon Staal Nielsen(2)
03:35.05
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Morten Riis(1)
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(2)
03:45.83
4 2 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
  • Julius Philipson(1)
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(2)
03:52.66
5 6 Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
  • Rasmus Konnerup(2)
03:55.36
6 5 Odense Roklub I
  • Martin Rønn Sørensen(1)
  • Michael Moerner(2)
04:00.47
231
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m A Finale
2018-08-12 12:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub I
  • Nanna Bo Christensen(1)
  • Pernille Nielsen(2)
04:05.22
2 2 Aarhus Roklub I
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Kirstine Stampe(2)
04:10.38
3 1 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
  • Mathilde Olsson(2)
04:15.88
232
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2018-08-12 12:55
Plac. # Navn Tid
9 3 Lemvig Roklub II
  • Jørgen Jensen(1)
Start:3s Fejlstart og udelukket herefter04:31.76
1 8 Roklubben Furesø IV
  • Ole Kongsbak(1)
Start:11s 04:38.45
2 6 Roklubben Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
Start:11s 04:55.84
3 2 Nordslesvigsk Roklub II
  • Susanne Klages(1)
Start:0s 05:01.57
232
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2018-08-12 12:55
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
Start:30s 04:05.83
2 5 Roklubben Furesø III
  • Mikael Møller Hansen(1)
Start:22s 04:23.84
3 7 Lemvig Roklub I
  • Henrik Thomsen(1)
Start:27s 04:31.84
4 10 Roklubben Furesø II
  • Bo Hartz(1)
Start:17s 04:35.82
5 4 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:17s 05:00.21
241
U15 W1X-Edon Junior u. 15 Piger 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2018-08-12 13:05
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Marie Martens Christensen(1)
01:29.32
1 1 Vestervig Roklub I
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
01:29.32
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2018-08-12 13:15
Plac. # Navn Tid
1 6 Rødvig Roklub I 18
  • Frederikke Munch (1)
02:06.12
2 9 Sorø Roklub I 16
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
02:06.75
3 10 Københavns Roklub I 14
  • Josefine Freltoft(1)
02:07.12
4 3 Bagsværd Roklub I 12
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
02:08.11
5 2 Vestervig Roklub I 10
  • Katrine Sondrup(1)
02:18.84
6 1 Holstebro Roklub/KCHO I 8
  • Laura Møller(1)
02:27.63
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2018-08-12 13:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Nordslesvigsk Roklub I 6
  • Ronja-Maria Knobloch(1)
02:11.84
2 8 Odense Roklub I 4
  • Alba Sundstrøm(1)
02:23.55
3 5 Odder Roklub I 2
  • Caroline Sejersen(1)
02:32.60
4 4 Hadsund Roklub I 2
  • Amalie Krogh Nielsen(1)
02:44.94
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2018-08-12 08:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson(1)
02:08.60
2 2 Vestervig Roklub I
  • Katrine Sondrup(1)
02:16.67
3 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Laura Møller(1)
02:20.54
4 5 Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen(1)
02:32.80
5 4 Hadsund Roklub I
  • Amalie Krogh Nielsen(1)
02:42.89
242
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2018-08-12 08:55
Plac. # Navn Tid
1 6 Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (1)
02:04.35
2 9 Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach(1)
02:05.68
3 10 Københavns Roklub I
  • Josefine Freltoft(1)
02:07.09
4 7 Nordslesvigsk Roklub I
  • Ronja-Maria Knobloch(1)
02:08.92
5 8 Odense Roklub I
  • Alba Sundstrøm(1)
02:29.71
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m A Finale
2018-08-12 13:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub II 18
  • Malthe Christiansen(1)
03:51.50
2 6 Saxkjøbing Roklub I 16
  • David Wandrup(1)
03:53.53
3 14 Bagsværd Roklub II 14
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
03:57.96
4 13 Roklubben Ægir II 12
  • Jacob Brahe Møller(1)
04:06.39
5 7 Odense Roklub/KCO I 10
  • Frederik Markvardsen(1)
04:06.74
6 11 Københavns Roklub IV 8
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
04:11.65
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m B Finale
2018-08-12 13:35
Plac. # Navn Tid
1 3 Roforeningen KVIK I 6
  • Johan Søvndahl Kok(1)
04:03.24
2 16 Roklubben Ægir I 4
  • Benjamin Johnsen(1)
04:05.23
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I 2
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
04:06.67
4 10 Københavns Roklub III 2
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
04:16.95
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m C Finale
2018-08-12 13:30
Plac. # Navn Tid
1 15 Odder Roklub I 2
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
04:08.91
2 4 Københavns Roklub I 2
  • Asbjørn Neumann(1)
04:11.49
3 5 Roklubben Ægir III 2
  • Jonas Lykkegaard Werther(1)
04:27.31
4 8 Bagsværd Roklub I 2
  • Svante Witt(1)
04:38.22
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2018-08-12 09:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub II
  • Malthe Christiansen(1)
03:52.07
2 6 Saxkjøbing Roklub I
  • David Wandrup(1)
03:53.64
3 3 Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok(1)
04:00.38
4 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
04:02.90
5 4 Københavns Roklub I
  • Asbjørn Neumann(1)
04:03.57
6 5 Roklubben Ægir III
  • Jonas Lykkegaard Werther(1)
04:53.86
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2018-08-12 09:05
Plac. # Navn Tid
1 7 Odense Roklub/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
04:05.42
2 11 Københavns Roklub IV
  • Nikolaj Juul Damkjer(1)
04:06.74
3 10 Københavns Roklub III
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
04:13.96
5 8 Bagsværd Roklub I
  • Svante Witt(1)
04:40.67
244
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1000m 3. Indledende
2018-08-12 09:05
Plac. # Navn Tid
1 14 Bagsværd Roklub II
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
03:54.21
2 13 Roklubben Ægir II
  • Jacob Brahe Møller(1)
04:03.09
4 16 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
04:07.36
5 15 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
04:12.71
246
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1000m A Finale
2018-08-12 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I 18
  • Iben Bech(1)
  • Elisabeth Østergaard(2)
  • Alma Bitoft Benediktson(3)
  • Nicoline Bluhme(4)
0:00.00
2 2 Silkeborg Roklub I 16
  • Maja Klitgaard(1)
  • Marie Kleist(2)
  • Olivia Sandvei(3)
  • Sofie Valentin Hæk(4)
04:12.18
247
M4-/4X Åben Mænd 4X/4- - 1000m A Finale
2018-08-12 13:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Aalborg Roklub III
  • Asger Laursen(1)
  • Jesper Quist Jensen(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Esben Ravn(4)
03:13.51
2 1 Aalborg Roklub I
  • Søren Bagger Christensen(1)
  • Christian Hauge(2)
  • Dan Dodensig Kristensen(3)
  • Martin Ask Klausholt(4)
03:26.79
3 2 Aalborg Roklub II
  • Simon Østergaard Meijer(1)
  • Thomas Guldberg Lund(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Simon Staal Nielsen(4)
03:38.41
248
U19 M4-/4X Junior u. 19 Drenge 4X/4- - 1000m A Finale
2018-08-12 13:56
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
  • Rasmus Lind(1)
  • Oliver Schiltknecht(2)
  • Oscar Burvil(3)
  • Jannick Wly Andersen(4)
03:09.53
2 1 Roskilde Roklub/KCR I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Aske Storm(2)
  • Thomas Jensen(3)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(4)
03:11.10
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Emil Ulnits(2)
  • Frederik Geertsen Lund(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
03:11.78
4 3 Bagsværd Roklub I
  • Ibuki Jonno(1)
  • Ryosuke Suda(2)
  • Rikuo Sugawara(3)
  • Gakuto Yoshino(4)
03:25.52
249
U19 W4X/4- Junior u. 19 Piger 4X/4- - 1000m A Finale
2018-08-12 13:58
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub I
  • Agnete Jersild(1)
  • Astrid Bardram Starup(2)
  • Hazuki Kodama(3)
  • Sakura Shigenai(4)
03:54.09
2 2 Bagsværd Roklub/Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
  • Astrid Christensen (3)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(4)
04:06.77
250
W4-/4X Åben Kvinder 4X/4- - 1000m A Finale
2018-08-12 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Kirstine Stampe(2)
  • Mette Køchs Nielsen(3)
  • Maria L.N Hansen(4)
Roede med i løb 24603:53.04
251
Master W/M 2X Masters  27+  2X - 1000m 1. Afdeling
2018-08-12 14:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Lemvig Roklub I
  • Henrik Thomsen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:36s 04:21.36
2 6 Fredericia Roklub/Odder Roklub I
  • Tage S. (1)
  • Ole Haaning Thomsen(2)
Start:0s 04:24.56
3 2 Holte Roklub/Roklubben Furesø I
  • Ole Præst Larsen(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:30s 04:26.78
4 3 Aalborg Roklub I
  • Peter Christoffersen(1)
  • Jens Brandt(2)
Start:41s 04:30.15
5 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen(1)
  • Susanne Klages(2)
Start:28s 04:52.53
252
Master W/M 2- Masters  27+  2- - 1000m 1. Afdeling
2018-08-12 12:45
Plac. # Navn Tid
3 1 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
Start:0s Roede med i løb 22604:20.04
261
U15 M1X-Edon Junior u. 15 Drenge 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2018-08-12 14:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Vestervig Roklub I
  • Mikkel Sondrup(1)
Vinder uden kamp0
262
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 250m 1. Afdeling
2018-08-12 14:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Elias Roth(1)
01:02.34
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
01:06.81
3 2 Roskilde Roklub/KCR I
  • Lauge Bech(1)
01:09.97
4 6 Hadsund Roklub II
  • Mathias Skjoldborg(1)
01:13.96
5 1 Vestervig Roklub I
  • Mikkel Sondrup(1)
01:23.73
6 4 Holstebro Roklub I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
01:27.17
263
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 250m 1. Afdeling
2018-08-12 14:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
01:08.86
2 1 Roklubben Stevns III
  • Isabella Bache(1)
01:12.23
3 5 Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen(1)
01:14.31
4 4 Roklubben Stevns II
  • Cecilia Tornehøj Kroll(1)
01:14.98
5 6 Vestervig Roklub I
  • Maja Vie Krabbe Riis(1)
01:20.30
268
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m A Finale
2018-08-12 14:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind(1)
03:38.49
2 9 Bagsværd Roklub V
  • Magnus Quaade Oddershede(1)
03:43.46
3 2 Hvidovre Roklub/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
03:46.18
4 3 Bagsværd Roklub VI
  • Johan Poulsen(1)
03:52.84
5 7 Hadsund Roklub II
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
03:58.83
6 12 Hadsund Roklub I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
04:03.37
269
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m A Finale
2018-08-12 14:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
04:00.92
2 4 Bagsværd Roklub II
  • Sakura Shigenai(1)
04:13.91
3 6 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
04:15.40
4 9 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
04:18.82
5 3 Bagsværd Roklub IV
  • Agnete Jersild(1)
04:24.80
269
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m 1. Indledende
2018-08-12 09:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
04:05.96
2 4 Bagsværd Roklub II
  • Sakura Shigenai(1)
04:23.53
3 3 Bagsværd Roklub IV
  • Agnete Jersild(1)
04:33.16
4 5 Bagsværd Roklub I
  • Hazuki Kodama(1)
04:37.60
269
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 1000m 2. Indledende
2018-08-12 09:20
Plac. # Navn Tid
1 6 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
04:04.68
2 9 Roskilde Roklub/KCR I
  • Malli Segoli(1)
04:13.72
3 7 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid(1)
04:20.16
272
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2018-08-12 15:05
Plac. # Navn Tid
1 3 Viborg Roklub I
  • Mikkel Kallesø(1)
04:11.18
2 1 Aalborg Roklub I
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
04:16.18
3 2 Odense Roklub I
  • Lasse Rotwitt(1)
04:43.12
273
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2018-08-12 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Eva Povlsgaard Nebeling(1)
04:18.81
2 2 Roklubben Ægir I
  • Freja Emborg Sørensen(1)
04:39.61
274
U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X - 500m A Finale
2018-08-12 15:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/KCHO I 18
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
  • Nikolaj Dalbøl(3)
  • Christian Søndergaard(4)
01:35.20
2 2 Bagsværd Roklub I 16
  • Alexander Aldrich(1)
  • Elias Ellehammer(2)
  • Mads Rubin(3)
  • Thøger Bjerg(4)
01:42.70
3 3 Hadsund Roklub I 14
  • Elias Roth(1)
  • Frederik Bertelsen(2)
  • Gustav Overgaard Hamann(3)
  • August Herman Wisholm(4)
01:45.42
276
M8+ Åben Mænd 8+ - 1000m A Finale
2018-08-12 15:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Filip Blaaberg-Greve(2)
  • Frederik Geertsen Lund(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
  • Oscar Burvil(5)
  • Gustav Bjerg Madsen(6)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(7)
  • Christian Taulbjerg(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
02:59.61
2 1 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
  • Mikkel Paetau(5)
  • Esben Ravn(6)
  • Troels Dalgaard Danielsen(7)
  • Simon Staal Nielsen(8)
  • Søren Bagger Christensen(cox)
03:04.05