Resultater Hamburger Ruder-Regatta 2016

3
U17 M JM 4+ B I - 500m 1. Afdeling
2016-06-04 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
4
U17 M JM 4- B I - 1000m 1. Afdeling
2016-06-04 12:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
5
U17 M JM 2x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2016-06-04 12:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
6
U19 W JF 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
7
U19 M JM 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
8
U19 M JM 4- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
9
U19 W JF 2x A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 14:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Odense Roklub/KCO I
Anne Larsen (1), Marta Kempf (2)
11
U19 M JM 4+ A I - 500m 1. Afdeling
2016-06-04 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
12
U19 W JF 4- A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 14:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
Ninna Pedersen (1), Emilie Jersild (2), Mathilde Skovgaard (3), Astrid Filtenborg (4)
13
U19 M JM 4- A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 14:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
Magnus Valbirk (1), Jakob Grænge Hansen (2), Christian Taulbjerg (3), Magnus Zier Quist Rathenborg (4)
14
U17 W JF 2x B I LG - 1000m 1. Afdeling
2016-06-04 14:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
17
U17 M JM 2- B I - 1000m 1. Afdeling
2016-06-04 15:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Casper Lindballe Lehmann Pedersen (1), Nichlas Ulnits (2)
18
U17 W JF 4- B I - 1500m 1. Afdeling
2016-06-04 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
19
U15 M JM 4x+ B I LG - 500m 1. Afdeling
2016-06-04 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
20
U19 W JF 1x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 15:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
21
U19 M JM 1x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
23-b
U19 M JF 1x A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:21
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen (1)
24
U19 M JM 2- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
25-a
U19 W JF 2- A I ** Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
Ida Petersen (1), Frida Sanggaard (2)
25-b
U19 W JF 1x A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:41
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Odense Roklub I
Mathilde Skovgaard (1), Amalie Roland Dons (2)
26-a
U19 M JM 2- A I ** Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
26-b
U19 M JF 1x A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:51
Ingen anmeldt, løbet udgår
27
U17 W JF 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2016-06-04 17:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
28
U17 W JF 1x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2016-06-04 17:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Thea Bach Stegger (1)
29
U17 M JM 1x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2016-06-04 17:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub
Frederik Geertsen Lund (1)
30
U19 M JM 8+ B I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 17:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
31
U17 M JM 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2016-06-04 17:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
32
U19 W JF 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 17:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
33
U19 M JM 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 18:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
34
U19 M JM 8+ A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 18:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
35
U19 W JF 4x A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 18:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub I
Emma Hammer (1), Liane Vestergaard (2), Mette Køchs Nielsen (3), Stine Mathiasen (4)
37
U19 W JF 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 18:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
38
U19 M JM 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 18:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Maribo Roklub/Odense Roklub I
Esben Søvndahl (1), Aksel Dybdahl Poulsen (2), David Lønholm Shekufa (3), Christian Carlsen (4), Mathias Daniel Ven (5), Mikkel Aaslet (6), Nikolaj Leth Bernsen (7), Christian Thor Hagemann (8), Frederik Geertsen Lund (9)
43
U17 M JM 4+ B I - 500m 1. Afdeling
2016-06-05 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
44
U17 M JM 4- B I - 1000m 1. Afdeling
2016-06-05 12:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
45
U17 M JM 2x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2016-06-05 12:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
46
U19 W JF 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
47
U19 M JM 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
48
U19 M JM 4- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
49
U19 W JF 2x A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 14:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Odense Roklub/KCO I
Anne Larsen (1), Marta Kempf (2)
51
U19 M JM 4+ A I - 500m 1. Afdeling
2016-06-05 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
52
U19 W JF 4- A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 14:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub I
Mathilde Skovgaard (1), Amalie Roland Dons (2), Mathilde Norking (3), Astrid Filtenborg (4)
53
U19 M JM 4- A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 14:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I I
Magnus Valbirk (1), Jakob Grænge Hansen (2), Christian Taulbjerg (3), Magnus Zier Quist Rathenborg (4)
54
U17 W JF 2x B I LG - 1000m 1. Afdeling
2016-06-05 14:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
57
U17 M JM 2- B I - 1000m 1. Afdeling
2016-06-05 15:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Casper Lindballe Lehmann Pedersen (1), Nichlas Ulnits (2)
58
U17 W JF 4- B I - 1500m 1. Afdeling
2016-06-05 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
59
U15 M JM 4x+ B I LG - 500m 1. Afdeling
2016-06-05 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
60
U19 M JM 8+ B I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 17:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
61
U19 M JM 1x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
63-b
U19 M JM 1x A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:21
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen (1)
64
U19 M JM 2- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
65-a
U19 W JF 2- A I ** Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
Ida Petersen (1), Frida Sanggaard (2)
65-b
U19 W JF 2- A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:41
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
Ninna Pedersen (1), Emilie Jersild (2)
66-a
U19 M JM 2- A I ** Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
66-b
U19 M JM 2- A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:51
Ingen anmeldt, løbet udgår
67
U17 W JF 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2016-06-05 17:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
68
U17 W JF 1x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2016-06-05 17:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Thea Bach Stegger (1)
69
U17 M JM 1x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2016-06-05 17:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Frederik Geertsen Lund (1)
71
U17 M JM 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2016-06-05 17:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
72
U19 W JF 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 17:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
73
U19 M JM 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 18:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
74
U19 M JM 8+ A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 18:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
77
U19 W JF 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 18:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
78
U19 M JM 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 18:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Maribo Roklub/Odense Roklub/KCHO
Esben Søvndahl (1), Aksel Dybdahl Poulsen (2), Malte Rusbjerg (3), Christian Carlsen (4), Mathias Daniel Ven (5), Mikkel Aaslet (6), Nikolaj Leth Bernsen (7), Christian Thor Hagemann (8), Frederik Geertsen Lund (9)