Resultater Hamburger Ruder-Regatta 2017

3
U17 M4X+ JM 4+ B I - 500m 1. Afdeling
2017-06-03 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
5
U17 M2X JM 2x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2017-06-03 12:55
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Gustav Bjerg Madsen (1), Andreas Møller Hunskjær (2)
6
U19 W2X JF 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
7
U19 M2X JM 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
8
U19 M4- JM 4- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
11
U19 M4X+ JM 4+ A I - 500m 1. Afdeling
2017-06-03 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
12
U19 W4- JF 4- A I - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 14:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
14
U17 W2- JF 2x B I LG - 1000m 1. Afdeling
2017-06-03 14:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
15
U17 W1X JF 1x B I - 1500m 1. Afdeling
2017-06-03 15:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub I
Mathilde Kiilgaard (1)
16
U17 M1X JM 1x B I - 1500m 1. Afdeling
2017-06-03 15:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Haris Alagic (1)
17
U17 M2- JM 2- B I - 1000m 1. Afdeling
2017-06-03 15:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
18
U17 W4X JF 4- B I - 1500m 1. Afdeling
2017-06-03 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
19
U15 M4X+ JM 4x+ B I LG - 500m 1. Afdeling
2017-06-03 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
20
U19 W1X JF 1x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 15:50
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Thea Bach Stegger (1)
21
U19 M1X JM 1x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 16:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/KCB I
Magnus Quaade Oddershede (1)
22-a
U19 W1X JF 1x A I ** Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 16:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
24
U19 M2- JM 2- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
25-a
U19 W2- JF 2- A I ** Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 16:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
25-b
U19 W2- JF 1x A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 16:41
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Fredericia Roklub/Københavns Roklub/KCHO I
Amalie Kiær (1), Cecilie Brunnich Sørensen (2)
26-a
U19 M2- JM 2- A I ** Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 16:50
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
Nicholas Andersen (1), Aksel Bay (2)
26-b
U19 M2- JF 1x A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 16:51
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Kaare Mortensen (1), Nichlas Ulnits (2)
27
U17 W4X+ JF 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2017-06-03 17:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
29
U17 M1X JM 1x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2017-06-03 17:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Andreas Møller Hunskjær (1)
30
U19 M8+ JM 8+ B I - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 17:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I
Mikkel Taulbjerg Slot (1), Emil Ulnits (2), Jannick Wly Andersen (3), Søren Meldgaard Madsen (4), Frederik Larsen (5), Thomas Jensen (6), Casper Lindballe Lehmann Pedersen (7), Frederik Geertsen Lund (8), Karen Katrine Mortensen (9)
31
U17 M4X+ JM 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2017-06-03 17:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
32
U19 W4X JF 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 17:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
33
U19 M4X JM 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 18:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
34
U19 M8+ JM 8+ A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 18:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
35
U19 W4X JF 4x A I - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 18:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
Anne Katrine Kiilgaard (1), Cecilie Girke (2), Mia Sofie Rützou (3), Mathilde Norking (4)
37
U19 W8+ JF 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 18:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
38
U19 M8+ JM 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2017-06-03 18:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
43
U17 M4X+ JM 4+ B I - 500m 1. Afdeling
2017-06-04 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
45
U17 M2X JM 2x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2017-06-04 12:55
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I I
Gustav Bjerg Madsen (1), Andreas Møller Hunskjær (2)
46
U19 W2X JF 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
47
U19 M2X JM 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
48
U19 M4- JM 4- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
51
U19 M4X+ JM 4+ A I - 500m 1. Afdeling
2017-06-04 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
52
U19 W4- JF 4- A I - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 14:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
54
U17 W2- JF 2x B I LG - 1000m 1. Afdeling
2017-06-04 14:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
55
U17 W1X JF 1x B I - 1500m 1. Afdeling
2017-06-04 15:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub I
Mathilde Kiilgaard (1)
56
U17 M1X JM 1x B I - 1500m 1. Afdeling
2017-06-04 15:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Haris Alagic (1)
57
U17 M2- JM 2- B I - 1000m 1. Afdeling
2017-06-04 15:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
58
U17 W4X JF 4- B I - 1500m 1. Afdeling
2017-06-04 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
59
U15 M4X+ JM 4x+ B I LG - 500m 1. Afdeling
2017-06-04 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
60
U19 W1X JF 1x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 15:50
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Thea Bach Stegger (1)
61
U19 M1X JM 1x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 16:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/KCB I
Magnus Quaade Oddershede (1)
62-a
U19 W1X JF 1x A I ** Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 16:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub I
Amalie Riff Brems (1)
64
U19 M2- JM 2- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
65-a
U19 W2- JF 2- A I ** Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 16:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
65-b
U19 W2- JF 2- A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 16:41
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Fredericia Roklub/Københavns Roklub/KCHO I I
Amalie Kiær (1), Cecilie Brunnich Sørensen (2)
66-a
U19 M2- JM 2- A I ** Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 16:50
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
Nicholas Andersen (1), Aksel Bay (2)
66-b
U19 M2- JM 2- A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 16:51
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I I
Kaare Mortensen (1), Nichlas Ulnits (2)
67
U17 W4X+ JF 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2017-06-04 17:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
69
U17 M1X JM 1x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2017-06-04 17:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I I
Andreas Møller Hunskjær (1)
70
U19 M8+ JM 8+ B I - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 17:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/Sorø Roklub/KCHO I I
Mikkel Taulbjerg Slot (1), Emil Ulnits (2), Jannick Wly Andersen (3), Søren Meldgaard Madsen (4), Frederik Larsen (5), Thomas Jensen (6), Casper Lindballe Lehmann Pedersen (7), Frederik Geertsen Lund (8), Karen Katrine Mortensen (9)
71
U17 M4X+ JM 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2017-06-04 17:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
72
U19 W4X JF 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 17:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
73
U19 M4X JM 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 18:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
74
U19 M8+ JM 8+ A I LG - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 18:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
75
U19 W4X JF 4x A I - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 18:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
Mathilde Norking (1), Mia Sofie Rützou (2), Cecilie Girke (3), Anne Katrine Kiilgaard (4)
77
U19 W8+ JF 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 18:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
78
U19 M8+ JM 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2017-06-04 18:40
Ingen anmeldt, løbet udgår