Resultater Hamburger Ruder-Regatta 2019

1
U17 W2X JF 2x B I - 1500m 1. Afdeling
2019-06-01 12:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
3
U17 M4X+ JM 4+ B I - 500m 1. Afdeling
2019-06-01 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
4
U17 M4X JM 4- B I - 1000m 1. Afdeling
2019-06-01 12:50
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro/KCHO I
Christian Søndergaard (1), Nikolaj Dalbøl (2), Tobias Kramer (3), Simon Mikkelsen (4)
5
U17 M2X JM 2x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2019-06-01 12:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
6
U19 W2X JF 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
7
U19 M2X JM 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
8
U19 M4- JM 4- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
11
U19 W4+ JF 4+ A I - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 14:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
12
U19 M4X+ JM 4+ A I - 500m 1. Afdeling
2019-06-01 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
13
U19 W4- JF 4- A I - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 14:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/DSR/København/KCB I
Mathilde Kiilgaard (1), Christine Amalie Meinert Cardel (2), Cecilie Brunnich Sørensen (3), Marie Ramm (4)
14
U19 M4- JM 4- A I - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 14:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
15
U17 W2- JF 2x B I LG - 1000m 1. Afdeling
2019-06-01 14:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
16
U17 W1X JF 1x B I - 1500m 1. Afdeling
2019-06-01 15:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro/KCHO I
Stine Højager Nielsen (1)
18
U17 M2- JM 2- B I - 1000m 1. Afdeling
2019-06-01 15:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
19
U17 W4X JF 4- B I - 1500m 1. Afdeling
2019-06-01 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
20
U15 M4X+ JM 4x+ B I LG - 500m 1. Afdeling
2019-06-01 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
22
U19 M1X JM 1x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 16:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro/KCHO I
Gustav Bjerg Madsen (1)
25
U19 M2- JM 2- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
26
U19 W2- JF 2- A I ** Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 16:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/KCB I
Emma Braad Olesen (1), Matilde Hjorth (2)
26-a
U19 W2- JF 1x A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 16:41
Ingen anmeldt, løbet udgår
27-a
U19 M2- JF 1x A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 16:51
Ingen anmeldt, løbet udgår
28
U17 W4X+ JF 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2019-06-01 17:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
30
U17 M1X JM 1x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2019-06-01 17:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
31
U19 M8+ JM 8+ B I - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 17:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
32
U17 M4X+ JM 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2019-06-01 17:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
33
U19 W4X JF 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 17:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
34
U19 M4X JM 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 18:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
35
U19 M8+ JM 8+ A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 18:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
36
U19 W4X JF 4x A I - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 18:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/KVIK/Lyngby I
Cathrine Duedahl-Olesen (1), Ida Marie Reimer (2), Astrid Højgaard (3), Anna Adelholm (4)
38
U19 W8+ JF 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 18:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
39
U19 M8+ JM 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2019-06-01 18:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
40
Søndag - 4000m 1. Afdeling
2019-06-02 00:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
41
U17 W2X JF 2x B I - 1500m 1. Afdeling
2019-06-02 12:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
43
U17 M4X+ JM 4+ B I - 500m 1. Afdeling
2019-06-02 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
44
U17 M4X JM 4- B I - 1000m 1. Afdeling
2019-06-02 12:50
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro/KCHO I
Christian Søndergaard (1), Nikolaj Dalbøl (2), Tobias Kramer (3), Simon Mikkelsen (4)
45
U17 M2X JM 2x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2019-06-02 12:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
46
U19 W2X JF 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
47
U19 M2X JM 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
48
U19 M4- JM 4- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
51
U19 W4+ JF 4+ A I - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
52
U19 M4X+ JM 4+ A I - 500m 1. Afdeling
2019-06-02 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
53
U19 W4- JF 4- A I - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 14:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/DSR/København/KCB I
Mathilde Kiilgaard (1), Christine Amalie Meinert Cardel (2), Cecilie Brunnich Sørensen (3), Marie Ramm (4)
54
U19 M4- JM 4- A I - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 14:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
55
U17 W2- JF 2x B I LG - 1000m 1. Afdeling
2019-06-02 14:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
58
U17 M2- JM 2- B I - 1000m 1. Afdeling
2019-06-02 15:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
59
U17 W4X JF 4- B I - 1500m 1. Afdeling
2019-06-02 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
60
U15 M4X+ JM 4x+ B I LG - 500m 1. Afdeling
2019-06-02 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
62
U19 M1X JM 1x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 16:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro/KCHO I
Gustav Bjerg Madsen (1)
65
U19 M2- JM 2- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
66
U19 W2- JF 2- A I - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 16:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/KCB I
Emma Braad Olesen (1), Matilde Hjorth (2)
68
U17 W4X+ JF 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2019-06-02 17:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
70
U17 M1X JM 1x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2019-06-02 17:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
71
U19 M8+ JM 8+ B I - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 17:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
72
U17 M4X+ JM 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2019-06-02 17:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
73
U19 W4X JF 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 17:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
74
U19 M4X JM 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 18:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
75
U19 M8+ JM 8+ A I LG - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 18:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
76
U19 W4X JF 4x A I - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 18:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/KVIK/Lyngby I
Cathrine Duedahl-Olesen (1), Ida Marie Reimer (2), Astrid Højgaard (3), Anna Adelholm (4)
78
U19 W8+ JF 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 18:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/DSR/Fredericia/Holstebro/København/KCB I
Emma Braad Olesen (1), Matilde Hjorth (2), Marie Ramm (3), Cecilie Brunnich Sørensen (4), Christine Amalie Meinert Cardel (5), Mathilde Kiilgaard (6), Karen Katrine Mortensen (7), Stine Højager Nielsen (8), Astrid Kirstine Kofoed (9)
79
U19 M8+ JM 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2019-06-02 18:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund/Holstebro/Silkeborg/KCHO I
Magnus Kleist (1), Malthe Dybdahl Malling (2), Max Elleskov Røgild (3), Søren Meldgaard Madsen (4), Oliver Schiltknecht (5), Frederik Geertsen Lund (6), Casper Lindballe Lehmann Pedersen (7), Tobias Bork Kristensen (8), Andreas Møller Hunskjær (9)