Resultater Åbne Jyske Mesterskaber 2013

97
U19 W/M Ergo Junior u. 19 - 500m 1. Afdeling
2013-01-05 10:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir II
  • Kristoffer Elkjær(1)
01:49.6
2 6 Hadsund Roklub II
  • Amalie Nielsen(1)
02:00.2
3 1 Hadsund Roklub IV
  • Julie Svendsen(1)
02:03.9
4 7 Hadsund Roklub I
  • Andrea Busk(1)
02:04.2
5 2 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Bjørnbak Kjær(1)
02:17.7
6 3 Roklubben Ægir I
  • Liv Stjerne Hansen(1)
02:25.8
98
U11 WErgo Junior u. 11 Piger - 500m 1. Afdeling
2013-01-05 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Mille Lund Nielsen(1)
02:46.8
100
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Afdeling
2013-01-05 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
02:08.3
101
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2013-01-05 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Sander Bach(1)
02:43.5
102
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2013-01-05 10:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
03:55.2
2 7 Hadsund Roklub III
  • Liane Vestergaard(1)
03:58.4
3 4 Hadsund Roklub V
  • Louise Møller Lorentsen(1)
04:08.9
4 2 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
04:21.0
5 1 Hadsund Roklub IV
  • Anne Cathrine Madsen(1)
04:21.7
6 6 Hadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger(1)
04:26.4
7 5 Roklubben Ægir I
  • Laura Futtrup(1)
05:10.2
103
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2013-01-05 10:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub IV
  • Mikkel Knudsen(1)
03:40.4
2 1 Hadsund Roklub III
  • Thomas Knudsen(1)
03:44.9
3 4 Hadsund Roklub VI
  • Nichlas Pedersen(1)
03:48.6
4 11 Hadsund Roklub XV
  • Simon Salling(1)
03:49.1
5 16 Hadsund Roklub IX
  • Jesper Molin(1)
04:00.0
6 14 Hadsund Roklub XI
  • Max Jensen(1)
04:09.7
7 17 Aarhus Roklub I
  • Oliver Amtoft Rygaard(1)
04:10.7
8 2 Hadsund Roklub V
  • Nicolai Skaarup Christiansen(1)
04:11.1
9 12 Hadsund Roklub II
  • Tobias Grøn(1)
04:11.3
10 13 Hadsund Roklub X
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
04:21.9
11 6 Hadsund Roklub XIV
  • Mikkel Jensen(1)
04:22.2
12 10 Skanderborg Roklub I
  • Christian Kirkedal Jørgensen(1)
04:23.9
13 9 Hadsund Roklub XIII
  • Mathias Laustsen(1)
04:29.7
14 8 Hadsund Roklub VII
  • Magnus Toft Conradsen(1)
04:31.4
15 5 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
04:51.3
16 3 Hadsund Roklub VIII
  • Frederik Busk(1)
04:59.9
104
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 10:40
Plac. # Navn Tid
1 9 Holstebro Roklub I
  • Ida Petersen(1)
07:52.6
2 7 Hadsund Roklub V
  • Astrid Filtenborg(1)
07:57.6
3 5 Hadsund Roklub II
  • Sofie Matiesen(1)
07:59.4
4 3 Holstebro Roklub III
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(1)
08:06.2
5 8 Aarhus Roklub II
  • Maja Kølsen Herskind(1)
08:30.8
6 10 Hadsund Roklub III
  • Sophie Wahl(1)
08:35.1
7 11 Aarhus Roklub III
  • Christine Risager(1)
08:43.3
8 1 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
08:51.9
9 6 Aarhus Roklub I
  • Sara Brüner Sørensen(1)
09:01.5
10 4 Holstebro Roklub II
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
09:01.8
105
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 10:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredericia Roklub I
  • Emilie Serina Pil Rasmussen(1)
08:05.4
2 3 Kolding Dame Roklub I
  • Johanne Jul(1)
08:25.3
106
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 11:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
06:59.9
2 9 Odder Roklub III
  • Marinus Fredslund(1)
07:24.9
3 3 Roklubben Ægir I
  • Rasmus Hoffmann Jørgensen(1)
07:53.5
4 6 Odder Roklub II
  • Stefan Lara(1)
08:01.4
5 2 Skanderborg Roklub I
  • Mathias Bruus Håkonsson(1)
08:10.9
6 7 Aarhus Roklub I
  • Magnus Vester Jøker(1)
08:25.3
7 8 Roklubben Ægir II
  • Frederik H. Z. Andersen(1)
08:27.6
107
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 11:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub I
  • Aske Petersen(1)
06:25.4
2 2 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
06:27.8
3 5 Ribe Roklub IV
  • Sebastian Adelhardt(1)
06:37.4
4 11 Kolding Roklub I
  • Thor Rasmussen(1)
06:54.1
5 4 Skanderborg Roklub I
  • Anders Bottke(1)
07:05.9
6 3 Ribe Roklub II
  • Jakob Zoëga(1)
07:06.5
7 1 Ribe Roklub III
  • Viktor Bartoszewicz(1)
07:12.5
8 10 Aarhus Roklub II
  • Morten Wesley Malm(1)
07:17.3
9 8 Ribe Roklub I
  • Asbjørn Rauschenberg(1)
07:17.3
108
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 11:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus Roklub I
  • Nina Hollensen(1)
07:18.4
2 2 Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen(1)
07:30.7
3 1 Kolding Dame Roklub I
  • Sofie Schou Mølgaard(1)
08:32.5
109
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 11:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
06:30.1
2 2 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
06:33.7
3 3 Hadsund Roklub II
  • Anders Olsen(1)
06:48.0
111
U23 LMErgo Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 11:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
06:35.4
2 2 Roklubben Ægir I
  • Morten Steen Jensen(1)
06:46.5
3 3 Fredericia Roklub I
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
06:52.0
4 4 Hadsund Roklub I
  • Christian Danmark(1)
07:19.2
113
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 11:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Kolding Roklub I
  • Jesper Kristjansen(1)
07:15.7
114
LWErgo Åben Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 11:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Kolding Dame Roklub I
  • Stine Trans(1)
08:19.5
115
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 11:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Steffen Bonde(1)
06:04.3
2 2 Aarhus Roklub I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
06:15.4
116
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 2000m 1. Indledende
2013-01-05 11:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Middelfart Roklub 2
  • Christina Wilhelmsen(1)
08:36.5
117
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 12:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Steen Wegner(1)
06:24.4
2 2 Roklubben Ægir I
  • Søren Henrichsen(1)
06:42.3
3 3 Aarhus Roklub II
  • Jesper H. Mortensen(1)
06:45.0
4 4 Vejle Roklub I
  • Anders Agger Hansen(1)
07:23.5
120
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 11:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub I
  • Annelene Westh(1)
07:43.6
2 1 Vejle Roklub I
  • Birgit Bech Jensen(1)
07:57.2
121
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 12:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
06:14.7
2 5 Aarhus Roklub I
  • Erik Carsten Pedersen(1)
06:31.8
3 7 Hadsund Roklub II
  • Michael Blomstrand(1)
06:34.3
4 6 Hadsund Roklub I
  • Ronny Wisholm(1)
06:40.6
5 1 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
06:41.3
6 4 Skanderborg Roklub I
  • Ole Vindfeldt(1)
06:44.0
7 3 Kolding Roklub I
  • Lars Madsen(1)
06:55.5
8 8 Middelfart Roklub I
  • Hardy Olesen(1)
06:57.1
125
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 12:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Jacob Lindegaard(1)
06:45.0
127
50+LMErgo Masters Mænd  50+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 12:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub I
  • Ole Bendtsen(1)
07:07.8
129
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 12:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
06:55.4
2 1 Vejle Roklub I
  • Torben Clausen-Hansen(1)
07:34.5
131
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 2000m 1. Indledende
2013-01-05 12:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub
  • Erik Mosebo(1)
07:54.2
133
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 12:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Vejle Roklub I
  • Niels Sevelsted(1)
08:03.4
135
70+LMErgo Masters Mænd  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 12:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder Roklub I
  • Tage Staal(1)
07:28.0
2 1 Viborg Roklub I
  • Kurt Bøgevig(1)
07:35.8
3 3 Fredericia Roklub I
  • Ole Haaning Thomsen(1)
08:06.1
137
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 13:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Langkær Gymnasium & HF I
  • Maria Pertl(1)
  • Jakob Blichfeldt Præstgaard(2)
  • Henrik Schmidt Jahns(3)
  • Kristina Katballe(4)
06:53.9
2 3 Unifeeder 2
  • Annemette Jepsen(1)
  • Josef Sørensen(2)
  • Peter G. Jahn(3)
  • Frederik Sand Jahn(4)
07:06.9
139
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2013-01-05 13:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
41.6
2 1 Roklubben Ægir I
  • Laura Futtrup(1)
51.5
3 2 Skanderborg Roklub I
  • Anne Vindfeldt–Bottke(1)
52.1
141
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2013-01-05 13:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus Roklub I
  • Oliver Amtoft Rygaard(1)
44.5
2 1 Skanderborg Roklub I
  • Christian Kirkedal Jørgensen(1)
48.3
3 2 Skanderborg Roklub II
  • Thomas Janik Christiansen(1)
50.2
142
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2013-01-05 13:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub III
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(1)
37.8
2 1 Holstebro Roklub II
  • Ida Petersen(1)
40.3
3 4 Holstebro Roklub I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
42.9
4 3 Skanderborg Roklub I
  • Emilie Bottke(1)
43.0
5 5 Aarhus Roklub I
  • Maja Kølsen Herskind(1)
43.5
6 6 Aarhus Roklub II
  • Sara Brüner Sørensen(1)
44.4
143
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2013-01-05 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredericia Roklub I
  • Emilie Serina Pil Rasmussen(1)
42.9
2 2 Roklubben Ægir I
  • Liv Stjerne Hansen(1)
53.7
144
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2013-01-05 14:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Skanderborg Roklub I
  • Mathias Bruus Håkonsson(1)
39.1
2 3 Roklubben Ægir III
  • Kristoffer Elkjær(1)
40.0
3 4 Roklubben Ægir II
  • Rasmus Hoffmann Jørgensen(1)
40.1
4 5 Roklubben Ægir I
  • Frederik H. Z. Andersen(1)
41.2
145
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2013-01-05 14:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Ribe Roklub IV
  • Sebastian Adelhardt(1)
31.7
2 4 Holstebro Roklub I
  • Aske Petersen(1)
32.0
3 2 Ribe Roklub III
  • Viktor Bartoszewicz(1)
34.7
4 1 Ribe Roklub II
  • Jakob Zoëga(1)
35.7
5 6 Ribe Roklub I
  • Asbjørn Rauschenberg(1)
35.9
151
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2013-01-05 14:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
29.4
2 4 Aarhus Studenter Roklub I
  • Steffen Vinther Sørensen(1)
30.4
3 6 Fredericia Roklub
  • Christian Kiær(1)
30.6
4 3 Aarhus Roklub II
  • Jesper H. Mortensen(1)
31.1
5 8 Odder Roklub I
  • Steffen Bonde(1)
31.7
6 1 Aarhus Roklub I
  • Erik Carsten Pedersen(1)
31.8
7 7 Fredericia Roklub 2
  • Laurids Cordtz Larsen(1)
34.3
8 5 Skanderborg Roklub I
  • Ole Vindfeldt(1)
35.7
154
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2013-01-05 15:02
Plac. # Navn Tid
1 16 Odder Roklub I
  • Michael B.(1)
  • Alex Berg(2)
  • Tage Staal(3)
  • Steffen Bonde(4)
07:21.3
2 14 Aarhus Roklub III
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
  • Jesper H. Mortensen(2)
  • Steen Wegner(3)
  • Nina Hollensen(4)
07:25.3
3 3 Holstebro Roklub I
  • Aske Petersen(1)
  • Anne-Kristine Haunsvig(2)
  • Ej I Brug - Maria Dixen Nielsen(3)
  • Ida Petersen(4)
07:32.3
4 5 Aarhus Roklub/Skanderborg Roklub I
  • Anders Peter Fischer Bonnerup(1)
  • Morten Wesley Malm(2)
  • Sebastian A.F. Thomassen(3)
  • Anders Bottke(4)
07:33.5
5 15 Odder Roklub II
  • Rasmus Blæsberg(1)
  • Stefan Lara(2)
  • Marinus Fredslund(3)
  • Aske Rasborg Best(4)
07:41.4
6 8 Middelfart Roklub II
  • Ole Bendtsen(1)
  • Søren Lykke Jensen(2)
  • Klaus Scheffel(3)
  • Jesper Olesen(4)
07:42.2
7 17 Aarhus Roklub VIII
  • Erik Carsten Pedersen(1)
  • Annelene Westh(2)
  • Lissie Fuhlendorff(3)
  • Jacob Lindegaard(4)
07:43.6
8 10 Middelfart Roklub I
  • Erik Mosebo(1)
  • John Kromand(2)
  • Hardy Olesen(3)
  • Christina Wilhelmsen(4)
07:54.3
9 4 Randers Roklub I
  • Michael Møller(1)
  • Poul Chr. Andersen(2)
  • Finn Sørensen(3)
  • Tommy Eschelund(4)
07:56.0
10 6 Randers Roklub II
  • Gry Randrup(1)
  • Gitte Brøndum(2)
  • Vibeke Christensen(3)
  • Marianne Munch(4)
07:59.8
11 12 Aarhus Roklub II
  • Josefine Qvist Christensen(1)
  • Maja Kølsen Herskind(2)
  • Mette Køchs Nielsen(3)
  • Sara Brüner Sørensen(4)
08:06.2
12 1 Vejle Roklub I
  • Anders Agger Hansen(1)
  • Birgit Bech Jensen(2)
  • Niels Sevelsted(3)
  • Torben Clausen-Hansen(4)
08:15.9
13 9 Aarhus Roklub IV
  • Alberte Primdahl Høst(1)
  • Christine Risager(2)
  • Magnus Vester Jøker(3)
  • Magnus Raffnsøe-Møller(4)
08:18.0
14 7 Aarhus Roklub VI
  • Mikkel Raffnsøe-Møller(1)
  • Rune Ejg Lyngbak(2)
  • Oliver Amtoft Rygaard(3)
  • Jakob Blichfeldt Præstegaard(4)
08:20.6
15 13 Skanderborg Roklub II
  • Mathias Bruus Håkonsson(1)
  • Christian Kirkedal Jørgensen(2)
  • Thomas Janik Christiansen(3)
  • Anne Vindfeldt–Bottke(4)
08:40.8