Resultater Jyske Mesterskaber 2014

50
W/M Ergo Åben - 6000m 1. Afdeling
2014-01-04 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Jacob Lindegaard(1)
21:25.4
2 2 Præstø Roklub I
  • Martin Poulsen(1)
22:08.0
95
U11 W/M Ergo Junior u. 11 SPRINT - 100m 1. Afdeling
2014-01-04 10:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Aksel Mikkelsen(1)
45.0
97
U19 W/M Ergo Junior u. 19 - 500m 1. Afdeling
2014-01-04 10:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Caspers Roklub I
  • Casper Ingerslev Nielsen(1)
01:32.2
2 8 Kolding Roklub III
  • Daniel Jørgensen(1)
01:49.2
3 1 Caspers Roklub II
  • Glen Meier(1)
01:50.1
4 7 Skanderborg Roklub I
  • Patrick Christensen(1)
01:56.5
5 3 Kolding Roklub I
  • Nicolai Busch(1)
01:56.9
6 6 Roklubben Ægir II
  • Mie Mellerup(1)
01:59.2
7 2 Roklubben Ægir I
  • Andreas Z. Andersen(1)
02:04.7
8 5 Roklubben Ægir III
  • Anders Visby(1)
02:11.4
99
U11 MErgo Junior u. 11 Drenge - 500m 1. Afdeling
2014-01-04 10:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
02:27.7
100
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Afdeling
2014-01-04 10:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
01:59.8
2 2 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
02:38.6
101
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2014-01-04 10:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub III
  • Johan Wisholm(1)
02:14.5
2 5 Hadsund Roklub I
  • Steven Otte(1)
02:17.2
3 6 Hadsund Roklub II
  • Sander Bach(1)
02:20.8
102
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2014-01-04 11:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
03:45.7
2 10 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
04:04.8
3 4 Odder Roklub III
  • Marie Poulsen(1)
04:05.2
4 6 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
04:13.6
5 8 Hadsund Roklub IV
  • Zenia Hvid(1)
04:17.6
6 1 Hadsund Roklub III
  • Thea Bach Stegger(1)
04:22.2
7 2 Odder Roklub V
  • Sofie Miller(1)
04:35.4
8 3 Odder Roklub VI
  • Sofie Mosegaard(1)
04:57.3
9 7 Odder Roklub II
  • Julie Knopp Hansen(1)
05:14.1
103
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2014-01-04 11:20
Plac. # Navn Tid
1 11 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
03:31.0
2 16 Hadsund Roklub VI
  • Thomas Knudsen(1)
03:31.2
3 8 Hadsund Roklub I
  • Nichlas Pedersen(1)
03:33.3
4 17 Hadsund Roklub III
  • Tobias Grøn(1)
03:46.4
5 5 Hadsund Roklub XI
  • Mathias Laustsen(1)
03:47.1
6 12 Hadsund Roklub IX
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
03:52.0
7 14 Skanderborg Roklub I
  • Christian Kirkedal Jørgensen(1)
03:52.5
8 1 Hadsund Roklub VIII
  • Rolf Bisgaard(1)
03:59.8
9 6 Hadsund Roklub II
  • Frederik Busk(1)
04:02.2
10 13 Hadsund Roklub VII
  • Mikkel Bjørnbak Kjær(1)
04:11.4
11 4 Hadsund Roklub IV
  • Hans Bangsø(1)
04:20.8
12 2 Hadsund Roklub X
  • Mikkel Grønhøj Gregersen(1)
04:37.4
13 3 Hadsund Roklub V
  • Mads Dyrmose(1)
04:39.7
14 9 Odder Roklub II
  • Jonathan Martin Lara(1)
04:40.1
15 15 Hadsund Roklub XIII
  • Lucas Højlund Pedersen(1)
05:03.1
104
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 11:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
07:35.8
2 1 Hadsund Roklub III
  • Sofie Matiesen(1)
07:57.0
3 5 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
08:19.3
4 6 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
08:23.9
5 3 Hadsund Roklub II
  • Ninna Pedersen(1)
08:38.4
105
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 11:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Silkeborg Roklub I
  • Cecilia Overgaard Andersen(1)
07:44.3
2 8 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
07:58.0
3 9 Odder Roklub III
  • Olivia Cardel(1)
07:59.2
4 10 Aarhus Roklub I
  • Kristina Katballe(1)
08:20.6
5 12 Odder Roklub I
  • Anna Frandsen(1)
08:41.7
106
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 11:45
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
07:01.0
2 7 Ribe Roklub I
  • Christian Dose Grimstrup(1)
07:28.8
3 4 Hadsund Roklub III
  • Jesper Molin(1)
07:50.9
4 1 Aarhus Roklub I
  • Oliver Amtoft Rygaard(1)
07:59.3
5 3 Odder Roklub I
  • Emil Grønlund(1)
08:07.1
6 2 Roklubben Ægir I
  • Frederik H. Z. Andersen(1)
08:12.7
7 8 Caspers Roklub I
  • Glen Meier(1)
08:13.2
8 5 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen(1)
08:59.5
107
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 11:45
Plac. # Navn Tid
1 12 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
06:30.3
2 9 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
06:41.4
3 11 Caspers Roklub I
  • Casper Ingerslev Nielsen(1)
06:50.6
4 10 Hadsund Roklub II
  • Mathias Danmark(1)
06:56.2
108
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 12:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub II
  • Nina Hollensen(1)
07:00.5
2 2 Roklubben Ægir I
  • Ida Dsane Andersen(1)
07:43.6
109
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 12:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
06:26.5
2 5 Aarhus Roklub I
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
06:30.5
3 6 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
06:41.1
4 1 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
06:45.8
5 3 Silkeborg Roklub I
  • Christian Pages(1)
06:48.6
110
U23 LWErgo Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 12:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
07:42.2
111
U23 LMErgo Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 12:15
Plac. # Navn Tid
1 7 Aarhus Roklub I
  • Morten Wesley Malm(1)
07:09.6
113
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 12:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Aalborg Roklub V
  • Anders Boutrup Petersen(1)
06:18.3
2 7 Aalborg Roklub 2
  • Kristian Sloth(1)
06:32.0
3 6 Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge(1)
06:37.9
4 3 Aalborg Roklub III
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
06:41.0
5 4 Aalborg Roklub I
  • Jonas Svane(1)
06:50.9
117
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 13:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Studenter Roklub I
  • Steffen Vinther Sørensen(1)
06:27.3
2 2 Aarhus Roklub I
  • Peter Barkholt(1)
06:27.4
119
30+LMErgo Masters Mænd  30+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 13:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Odder Roklub I
  • Michael Brandt(1)
06:36.4
120
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub III
  • Annelene Westh(1)
07:46.2
2 2 Aarhus Roklub II
  • Lissie Fuhlendorff(1)
08:05.7
121
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 13:30
Plac. # Navn Tid
1 7 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
06:11.5
2 4 Uden klub I
  • Erik Pedersen(1)
06:30.4
3 8 Hadsund Roklub I
  • Michael Blomstrand(1)
06:32.9
4 5 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
06:40.8
5 6 Aarhus Roklub I
  • Anders Thor(1)
08:10.7
129
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
06:59.8
2 2 Odder Roklub I
  • Per Amby(1)
07:13.7
133
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 14:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Fredericia Roklub I
  • Ole Haaning Thomsen(1)
07:37.6
2 5 Viborg Roklub I
  • Kurt Bøgevig(1)
07:45.8
3 4 Nyborg Roklub I
  • Jens Bendtsen(1)
07:51.1
135
70+LMErgo Masters Mænd  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 14:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Fredericia Roklub I
  • Aage Pedersen(1)
07:23.7
2 7 Odder Roklub I
  • Tage Staal(1)
07:26.4
136
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 13:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Ribe Katedralskole I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
  • Emma Madsen(2)
  • Asbjørn Rauschenberg(3)
  • Viktor Bartoszewicz(4)
06:54.9
2 2 Langkær Gymnasium & HF I
  • Nanna Holmstrup(1)
  • Ran Meng(2)
  • Naiyun Wu(3)
  • Jonathan David Jensen(4)
08:09.6
137
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 13:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Unifeeder I
  • Morten Andersen(1)
  • Nana Hingelberg(2)
  • Josef Sørensen(3)
  • Peter G. Jahn(4)
06:54.9
2 1 Rosenvangskolen Viby J II
  • Bjørn Rolfsen(1)
  • Annelene Westh(2)
  • Jeanette Christensen (3)
  • Martin Hem(4)
07:08.3
3 5 Unifeeder II
  • Jens Frederik Stenild Zinck(1)
  • Mark Albers(2)
  • Niels Christiansen(3)
  • Omer Ceran(4)
07:23.8
4 2 Aarhus Roklub I
  • Peter Greve Jensen(1)
  • Søren Bomholt Rasmussen(2)
  • Henrik Vammen(3)
  • Kasper Heiselberg(4)
07:27.3
139
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2014-01-04 14:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
43.8
2 1 Skanderborg Roklub I
  • Maria Buur(1)
44.4
3 3 Skanderborg Roklub II
  • Anne Vindfeldt–Bottke(1)
47.2
141
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2014-01-04 14:15
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
37.1
2 7 Skanderborg Roklub I
  • Christian Kirkedal Jørgensen(1)
41.9
3 6 Roklubben Ægir III
  • Andreas Z. Andersen(1)
44.6
4 3 Skanderborg Roklub II
  • Thomas Janik Christiansen(1)
45.4
5 4 Roklubben Ægir II
  • Anders Visby(1)
49.0
142
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2014-01-04 14:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
39.2
2 1 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
43.0
143
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2014-01-04 14:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Silkeborg Roklub I
  • Cecilia Overgaard Andersen(1)
38.9
2 1 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
40.0
144
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2014-01-04 14:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Ribe Roklub I
  • Christian Dose Grimstrup(1)
39.9
2 1 Roklubben Ægir I
  • Frederik H. Z. Andersen(1)
40.2
3 3 Skanderborg Roklub I
  • Patrick Christensen(1)
42.1
145
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2014-01-04 14:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
32.0
2 3 Nyborg Roklub I
  • Mikkel Pedersen(1)
33.2
3 2 Skanderborg Roklub I
  • Rasmus Janik Christiansen(1)
33.5
146
U23 WErgo SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2014-01-04 14:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus Roklub I
  • Nina Hollensen(1)
35.6
2 4 Kolding Dame Roklub I
  • Johanne Jul(1)
42.4
147
U23 MErgo SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2014-01-04 14:35
Plac. # Navn Tid
1 5 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
30.6
2 6 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
31.0
3 2 Aarhus Roklub I
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
31.6
4 4 Silkeborg Roklub I
  • Christian Pages(1)
31.9
5 1 Nyborg Roklub I
  • Mads Voetmann(1)
33.8
149
U23 LMErgo SPRINT Mænd letvægt - 200m 1. Afdeling
2014-01-04 14:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Morten Wesley Malm(1)
36.8
150
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2014-01-04 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Silkeborg Roklub I
  • Anne Binderup(1)
40.7
151
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2014-01-04 14:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
29.9
2 6 Uden klub I
  • Erik Pedersen(1)
32.4
154
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 15:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Odder Roklub/Odense Roklub I
  • Niklas Vindinge Sørensen(1)
  • Michael Brandt(2)
  • Per Amby(3)
  • Tage Staal(4)
08:03.1
2 3 Odder Roklub I
  • Anna Frandsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
  • Olivia Cardel(3)
  • Sarah Moslund(4)
08:04.1
3 3 Aarhus Roklub III
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
  • Nina Hollensen(2)
  • Morten Wesley Malm(3)
  • Mette Køchs Nielsen(4)
08:04.8
4 5 Aalborg Roklub/Roklubben Ægir II
  • Laurits Mathiessen(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
  • Mathias Kristensen(3)
  • Kristian Sloth(4)
08:09.8
5 7 Aalborg Roklub II
  • Anders Boutrup Petersen(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Christian Hauge(3)
  • Jonas Svane(4)
08:16.5
6 2 Aarhus Roklub I
  • Steffen Niebuhr Holgersen(1)
  • Annelene Westh(2)
  • Lissie Fuhlendorff(3)
  • Jacob Lindegaard(4)
08:22.4
7 5 Randers Roklub I
  • Vibeke Christensen(1)
  • Ida Helene Hovøre(2)
  • Gitte Brøndum(3)
  • Jan Poulsen(4)
08:23.4
8 1 Odder Roklub II
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Marie Poulsen(2)
  • Sofie Miller(3)
  • Sofie Mosegaard(4)
08:24.0
9 6 Randers Roklub II
  • Poul Chr. Andersen(1)
  • Finn Sørensen(2)
  • Michael Møller(3)
  • Tommy Eschelund(4)
08:27.8
10 2 Kolding Dame Roklub III
  • Britt Møller(1)
  • Githa Gregersen(2)
  • Susanne Laporte(3)
  • Tove Stockmar(4)
08:28.9
11 7 Kolding Dame Roklub/Kolding Roklub I
  • Celina Ingerslev Sørensen(1)
  • Daniel Jørgensen(2)
  • Johanne Jul(3)
  • Nicolai Busch(4)
08:53.0
12 4 Odder Roklub V
  • Jonathan Martin Lara(1)
  • Emil Grønlund(2)
  • Julie Knopp Hansen(3)
  • Dennis Thomsen(4)
08:58.5
13 6 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Anders Visby(2)
  • Andreas Z. Andersen(3)
  • Frederik H. Z. Andersen(4)
09:00.7
14 1 Aarhus Roklub II
  • Oliver Amtoft Rygaard(1)
  • Andreas Jón Kristensen(2)
  • Johan Bror Hee(3)
  • Karl Twilhøj(4)
09:01.1
160
80+MErgo Masters Mænd  80+  - 2000m 1. Afdeling
2014-01-04 14:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Jørgen Rasmussen(1)
09:45.2