Resultater Jyske Mesterskaber 2015

100
W/M Ergo Åben - 6000m 1. Afdeling
2015-01-10 09:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen(1)
21:19.3
2 3 Hadsund Roklub I
  • Ronny Wisholm(1)
21:39.7
3 1 Aarhus Roklub I
  • Thomas Køcks Nielsen(1)
21:57.6
106
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2015-01-10 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Clara Amtoft Rygaard(1)
02:00.0
107
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2015-01-10 10:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
02:00.0
2 3 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
02:00.0
3 1 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
02:00.0
108
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2015-01-10 10:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Frederik Lindholm(1)
02:00.0
2 2 Hadsund Roklub II
  • August Herman Wisholm(1)
02:00.0
3 3 Roklubben Ægir II
  • Sebastian H. Z. Andersen(1)
02:00.0
109
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2015-01-10 10:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Steven Otte(1)
02:00.0
2 4 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
02:00.0
3 1 Aarhus Roklub I
  • Julius Amtoft Rygaard (1)
02:00.0
4 3 Aarhus Roklub II
  • Nicolai Giede Bøving(1)
02:00.0
110
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 3min 1. Afdeling
2015-01-10 10:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Vejle Roklub I
  • Michelle Pontoppidan(1)
03:00.0
111
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 3min 1. Afdeling
2015-01-10 10:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Vejle Roklub I
  • Federik Jahn(1)
03:00.0
2 1 Vejle Roklub II
  • Allan Lesley(1)
03:00.0
112
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 3min 1. Afdeling
2015-01-10 10:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
03:00.0
2 4 Skanderborg Roklub I
  • Maria Buur(1)
03:00.0
3 2 Aarhus Roklub I
  • Sigrid Lei Lamberg (1)
03:00.0
4 5 Hadsund Roklub II
  • Anne Dyrmose(1)
03:00.0
5 1 Roklubben Ægir I
  • Cecilie B. Pedersen(1)
03:00.0
113
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 3min 1. Afdeling
2015-01-10 10:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
03:00.0
114
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 4min 1. Afdeling
2015-01-10 10:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid(1)
04:00.0
2 2 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
04:00.0
3 3 Aarhus Roklub I
  • Kirstine Dybdahl Nielsen(1)
04:00.0
115
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 4min 1. Afdeling
2015-01-10 10:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus Roklub I
  • Oskar Lindholm(1)
04:00.0
2 4 Odder Roklub III
  • Kristian Alrøe(1)
04:00.0
3 1 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
04:00.0
4 2 Odder Roklub II
  • Jonathan Martin Lara(1)
04:00.0
116
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 10:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
07:45.3
2 2 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
08:16.7
3 4 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
08:18.1
4 1 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
08:23.6
5 5 Odder Roklub I
  • Marie Poulsen(1)
08:26.8
6 6 Hadsund Roklub III
  • Thea Bach Stegger(1)
08:43.2
117
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 10:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
07:22.8
2 1 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
07:55.9
3 3 Middelfart Roklub I
  • Mia Sofie Rytzou (1)
07:58.2
118
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 11:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub III
  • Sofie Matiesen(1)
07:43.2
2 1 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
07:57.0
3 3 Hadsund Roklub II
  • Ninna Pedersen(1)
08:27.0
119
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 11:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Rose Benedicte Lawaetz(1)
08:14.5
120
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 10:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
06:42.2
2 4 Hadsund Roklub III
  • Thomas Knudsen(1)
07:14.6
3 13 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
07:21.8
4 12 Hadsund Roklub IV
  • Tobias Grøn(1)
07:22.4
5 11 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
07:25.9
6 7 Skanderborg Roklub I
  • Christian Kirkedal Jørgensen(1)
07:41.3
7 10 Silkeborg Roklub I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
07:47.0
8 2 Hadsund Roklub VII
  • Jeppe Bach Sørensen(1)
07:49.3
9 9 Hadsund Roklub V
  • Frederik Busk(1)
07:58.5
10 3 Hadsund Roklub VI
  • Hans Bangsø(1)
08:03.5
11 5 Roklubben Ægir II
  • Andreas Z. Andersen(1)
08:16.1
12 8 Odder Roklub I
  • Anders Kreutzfeldt Rasmussen(1)
08:27.1
13 1 Odder Roklub II
  • Mathias Moslund(1)
08:49.7
121
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 11:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
06:38.8
2 4 Holstebro Roklub I
  • Christian Taulbjerg(1)
06:43.7
3 7 Vestervig Roklub I
  • Jonas Lund Madsen(1)
07:10.9
4 8 Hadsund Roklub IV
  • Max Jensen(1)
07:20.5
5 3 Hadsund Roklub I
  • Jesper Molin(1)
07:34.2
6 1 Odder Roklub I
  • Emil Grønlund(1)
07:36.4
7 2 Silkeborg Roklub I
  • Jens-Magnus Lunding Kusk(1)
07:40.1
122
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 11:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Ribe Roklub I
  • Christian Dose Grimstrup(1)
07:03.3
2 2 Odder Roklub I
  • Stefan Lara(1)
07:10.1
123
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 11:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
06:23.9
124
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 11:55
Plac. # Navn Tid
1 5 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
07:23.9
2 4 Roklubben Ægir I
  • Jeanne Holm(1)
07:34.0
3 3 Sorø Roklub I
  • (1)
07:41.6
4 1 Aarhus Roklub I
  • Astrid Bertelsen(1)
07:46.1
5 2 Vejle Roklub I
  • Marie Louise Veigert(1)
08:05.6
125
U23 LWErgo Kvinder letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 11:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Charlotte Thor(1)
08:03.5
126
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 11:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub II
  • Nina Hollensen(1)
07:02.4
2 2 Roklubben Ægir I
  • Lærke E. Jensen(1)
08:14.2
128
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 12:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
06:23.4
2 5 Aalborg Roklub
  • Esben Ravn(1)
06:24.8
3 2 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Sebastian Bak Matthiesen(1)
06:49.8
4 3 Aalborg Roklub I
  • Mikkel Paetau(1)
06:51.8
129
U23 LMErgo Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 12:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Alex Berg(1)
06:29.6
2 2 Aarhus Roklub I
  • Morten Wesley Malm(1)
07:10.4
130
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 12:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
06:04.9
2 2 Aalborg Roklub V
  • Jonas Svane(1)
06:29.8
3 1 Aalborg Roklub IV
  • Mathias Køser Thomsen(1)
06:32.6
4 3 Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge(1)
06:34.6
5 9 Aalborg Roklub III
  • Nicolaj Winther(1)
06:35.2
6 7 Aalborg Roklub VIII
  • Nedim Cokljat(1)
06:37.6
7 5 Aalborg Roklub IX
  • Nicolaj Iversen(1)
06:38.0
8 6 Aalborg Roklub VII
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
06:41.8
9 8 Aalborg Roklub VI
  • Jakob Andersen Molbech(1)
06:54.4
131
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 12:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder Roklub I
  • Steffen Bonde(1)
06:07.3
2 3 Aarhus Roklub I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
06:17.0
3 1 Hadsund Roklub I
  • Simon Sørensen(1)
06:52.6
134
40+WErgo Masters Kvinder  40+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 13:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
07:55.6
138
60+WErgo Masters Kvinder  60+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 13:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Nyborg Roklub I
  • Susanne Moss(1)
08:36.8
144
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 13:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
06:21.7
2 2 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
06:36.7
3 7 Skanderborg Roklub I
  • Ole Vindfeldt(1)
06:39.3
4 3 Free Spirits IRC I
  • Erik Pedersen(1)
06:42.3
5 6 Aarhus Roklub I
  • Morten Lindholm(1)
06:46.9
6 4 Vildfaren Cyklist I
  • Bruno Mikkelsen(1)
06:50.7
146
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Jacob Lindegaard(1)
06:51.5
2 2 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Bent Juul Jørgensen(1)
07:47.0
148
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Per Amby(1)
06:59.6
149
60+LMErgo Masters Mænd  60+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Erich Zanke(1)
08:13.6
151
70+LMErgo Masters Mænd  70+  letvægt - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 14:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredericia Roklub I
  • Aage Pedersen(1)
07:22.6
2 1 Odder Roklub I
  • Tage Staal(1)
07:31.5
152
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 14:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Randers Roklub I
  • Jan Sørensen(1)
07:25.9
2 3 Fredericia Roklub I
  • Ole Haaning Thomsen(1)
07:41.9
3 2 Nyborg Roklub I
  • Jens Bendtsen(1)
08:03.5
153
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2015-01-10 14:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
51.1
2 1 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
52.1
3 3 Aarhus Roklub II
  • Clara Amtoft Rygaard(1)
52.3
156
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2015-01-10 14:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
41.2
2 2 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
48.9
3 4 Aarhus Roklub II
  • Julius Amtoft Rygaard (1)
52.7
4 1 Skanderborg Roklub I
  • Maria Buur(1)
41.5
5 3 Aarhus Roklub I
  • Nicolai Giede Bøving(1)
55.1
6 2 Roklubben Ægir I
  • Cecilie B. Pedersen(1)
51.0
7 1 Roklubben Ægir II
  • Sebastian H. Z. Andersen(1)
57.0
157
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2015-01-10 14:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub III
  • Kristian Alrøe(1)
42.5
2 2 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
45.0
3 3 Odder Roklub II
  • Jonathan Martin Lara(1)
45.3
158
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2015-01-10 14:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
37.6
2 3 Fredericia Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
39.8
3 4 Middelfart Roklub I
  • Mia Sofie Rytzou (1)
39.8
4 5 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
40.2
5 2 Odder Roklub I
  • Marie Poulsen(1)
41.6
6 1 Roklubben Ægir I
  • Laura Futtrup(1)
41.7
160
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2015-01-10 14:40
Plac. # Navn Tid
1 11 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
32.5
2 6 Holstebro Roklub I
  • Christian Taulbjerg(1)
33.8
3 12 Aarhus Roklub II
  • Oliver Amtoft Rygaard(1)
36.5
4 5 Odder Roklub III
  • Emil Grønlund(1)
37.0
5 4 Aarhus Roklub I
  • Johan Bror Hee(1)
37.7
6 10 Skanderborg Roklub I
  • Christian Kirkedal Jørgensen(1)
38.1
7 2 Vejle Roklub I
  • Allan Lesley(1)
38.5
8 9 Silkeborg Roklub I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
39.5
9 1 Silkeborg Roklub II
  • Jens-Magnus Lunding Kusk(1)
39.8
10 3 Skanderborg Roklub II
  • Thomas Janik Christiansen(1)
39.8
11 13 Roklubben Ægir II
  • Andreas Z. Andersen(1)
40.2
12 7 Odder Roklub I
  • Anders Kreutzfeldt Rasmussen(1)
41.2
13 8 Odder Roklub II
  • Mathias Moslund(1)
45.2
161
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2015-01-10 14:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
32.5
2 1 Skanderborg Roklub I
  • Rasmus Janik Christiansen(1)
32.7
3 2 Odder Roklub I
  • Stefan Lara(1)
33.3
4 3 Ribe Roklub I
  • Christian Dose Grimstrup(1)
34.3
162
U23 WErgo SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2015-01-10 14:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • (1)
38.4
164
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2015-01-10 14:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Nina Hollensen(1)
35.3
2 3 Roklubben Ægir II
  • Christine Skovsted(1)
36.8
3 2 Roklubben Ægir I
  • Christina Donstrup(1)
37.1
166
U23 MErgo SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2015-01-10 14:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub
  • Esben Ravn(1)
30.2
2 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Sebastian Bak Matthiesen(1)
31.2
3 3 Aalborg Roklub III
  • Mikkel Paetau(1)
31.9
168
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2015-01-10 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
29.9
2 3 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
31.1
3 10 Aalborg Roklub VIII
  • Nedim Cokljat(1)
31.2
4 4 Aalborg Roklub VI
  • Jakob Andersen Molbech(1)
31.4
5 6 Aalborg Roklub IV
  • Jonas Svane(1)
32.2
6 8 Free Spirits IRC I
  • Erik Pedersen(1)
32.3
7 2 Aalborg Roklub II
  • Mathias Køser Thomsen(1)
32.4
8 5 Aalborg Roklub IX
  • Nicolaj Iversen(1)
32.8
9 11 Aalborg Roklub III
  • Nicolaj Winther(1)
32.9
10 7 Aalborg Roklub VII
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
33.1
170
80+MErgo Masters Mænd  80+  - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 14:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Jørgen Rasmussen(1)
10:19.1
201
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 13:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Universitet
  • Nicolaj Iversen(1)
  • Mikkel Paetau(2)
  • Markus Schelske(3)
  • Esben Ravn(4)
06:21.0
2 2 QRM Danmark
  • Søren Svenningsen(1)
  • Frederik Sand Jahn(2)
  • Josef Sørensen(3)
  • Peter G. Jahn(4)
06:30.3
202
U17 W/M 4-Stafet Junior u. 17 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 13:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Odder Roklub II
  • Marie Poulsen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
  • Johan Arentoft Kristensen(3)
  • Mathias Moslund(4)
08:06.3
2 5 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Trine Leitzke(2)
  • Anders Kreutzfeldt Rasmussen(3)
  • Kristian Alrøe(4)
08:20.1
3 4 Aarhus Roklub/Silkeborg Roklub
  • Oliver Amtoft Rygaard(1)
  • Sigrid Lei Lamberg (2)
  • Kirstine Dybdahl Nielsen(3)
  • Jens-Magnus Lunding Kusk(4)
08:20.8
4 3 Aarhus Roklub/Silkeborg Roklub
  • Rikke Køchs(1)
  • Carl Guss Søndergaard(2)
  • Clara Amtoft Rygaard(3)
  • Frederik Agermose Bygholm(4)
08:37.7
5 2 Roklubben Ægir I
  • Andreas Z. Andersen(1)
  • Adrian Flarup Johansen(2)
  • Benjamin Johnsen(3)
  • Sebastian H. Z. Andersen(4)
08:43.4
6 1 Aarhus Roklub I
  • Johan Bror Hee(1)
  • Nicolai Giede Bøving(2)
  • Julius Amtoft Rygaard (3)
  • Lauge Ladefoged Christophersen(4)
08:51.8
203
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2015-01-10 15:40
Plac. # Navn Tid
1 8 Aarhus Roklub II
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(2)
  • Astrid Bertelsen(3)
  • Nina Hollensen(4)
06:36.8
2 15 Odder Roklub II
  • Alex Berg(1)
  • Julie Poulsen(2)
  • Michael Brandt(3)
  • Steffen Bonde(4)
06:48.9
3 11 Aalborg Roklub III
  • Anders Boutrup Petersen(1)
  • Christian Hauge(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Mathias Køser Thomsen(4)
06:54.9
4 2 Odder Roklub/Sorø Roklub I
  • Emil Grønlund(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
  • Stefan Lara(3)
  • (4)
06:57.8
5 3 Aarhus Roklub/Odder Roklub I
  • Jacob Lindegaard(1)
  • Jeppe Mark Meinert(2)
  • Per Amby(3)
  • Tage Staal(4)
07:01.8
6 7 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
  • Helene Olesen(2)
  • Lærke E. Jensen(3)
  • Jeanne Holm(4)
07:02.4
7 12 Fredericia Roklub/Middelfart Roklub I
  • Amalie Kiær(1)
  • Mia Sofie Rytzou (2)
  • John Kromand(3)
  • Claus Rützau(4)
07:10.8
8 6 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
  • Charlotte Buchwaldt(2)
  • Jens Bendtsen(3)
  • Susanne Moss(4)
07:12.3
9 4 Aalborg Roklub II
  • Jonas Svane(1)
  • Jakob Andersen Molbech(2)
  • Dan Dodensig Kristensen(3)
  • Nedim Cokljat(4)
07:12.4
10 1 Aarhus Roklub I
  • Morten Lindholm(1)
  • Morten F. Sørensen(2)
  • Frede Keller(3)
  • Peder Lindhardt(4)
07:15.8
11 9 Ribe Roklub I
  • Asbjørn Rauschenberg(1)
  • Christian Dose Grimstrup(2)
  • Jakob Vestermark(3)
  • Kristian Egstrand Andersen(4)
07:18.5
12 5 Skanderborg Roklub I
  • Ole Vindfeldt(1)
  • Maria Buur(2)
  • Thomas Janik Christiansen(3)
  • Christian Kirkedal Jørgensen(4)
07:24.7
13 13 Aarhus Roklub III
  • Rose Benedicte Lawaetz(1)
  • Karl Twilhøj(2)
  • Charlotte Thor(3)
  • Morten Wesley Malm(4)
07:25.6
14 10 Vejle Roklub I
  • Allan Lesley(1)
  • Federik Jahn(2)
  • Marie Louise Veigert(3)
  • Michelle Pontoppidan(4)
07:32.8
15 14 Randers Roklub I
  • Poul Chr. Andersen(1)
  • Michael Møller(2)
  • Finn Sørensen(3)
  • Tommy Eschelund(4)
07:36.1