Resultater Jyske Mesterskaber 2016

100
W/M Ergo W/M Ergo 6km - 6000m
2016-01-09 09:30
Plac. # Navn 1000m2000m3000m4000m5000m6000m
1 1 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
3:23.8
(1:41.9-T36.5)
6:50.9
(1:43.6-T36)
10:21.1.0
(1:45.1.0-T36)
13:52.7
(1:45.8-T36)
17:27.7
(1:47.5-T35)
20:59.2
(1:45.8-T36.5)
102
U11 WErgo Piger Junior E 9 år/årg 07 - 2min
2016-01-09 10:05
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 2 Roklubben Ægir 2
  • Alberte Johnsen(1)
91m
(91m-T44)
181m
(90m-T40)
270m
(89m-T42)
363m
(93m-T46)
107
U13 WErgo Piger Junior D 12 år/årg 04 - 2min
2016-01-09 10:05
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 1 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
115m
(115m-T42)
227m
(112m-T36)
341m
(114m-T38)
461m
(120m-T46)
109
U13 MErgo Drenge Junior D 12 år/årg 04 - 2min
2016-01-09 10:05
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 1 Middelfart Roklub I
  • Magnus Hyre-Fenneberg(1)
118m
(118m-T40)
234m
(116m-T36)
345m
(111m-T34)
454m
(109m-T36)
2 2 Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
116m
(116m-T46)
228m
(112m-T46)
330m
(102m-T42)
429m
(99m-T40)
111
U19 MErgo Drenge Junior B-A 15-18 år, NYE ROERE - 3min
2016-01-09 10:10
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 5 Aarhus Roklub IV
  • Thomas Pedersen(1)
219m
(219m-T39)
437m
(218m-T39)
638m
(201m-T36)
840m
(202m-T37)
2 4 Hadsten HSK I
  • Christian Jensen Miller(1)
210m
(210m-T43)
412m
(202m-T41)
610m
(198m-T43)
804m
(194m-T40)
3 3 Aarhus Roklub I
  • Christian Truelsen(1)
204m
(204m-T45)
406m
(202m-T44)
592m
(186m-T39)
774m
(182m-T37)
4 2 Aarhus Roklub II
  • Jonas Særmark-Thomsen(1)
200m
(200m-T44)
397m
(197m-T43)
582m
(185m-T41)
768m
(186m-T40)
5 1 Aarhus Roklub III
  • Viktor Edlefsen(1)
188m
(188m-T39)
378m
(190m-T44)
529m
(151m-T32)
530m
(1m-T0)
112
U15 WErgo Piger Junior C 13 år/årg 03 - 3min
2016-01-09 10:15
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 3 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
187m
(187m-T40)
368m
(181m-T35)
545m
(177m-T35)
728m
(183m-T43)
2 2 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
190m
(190m-T40)
377m
(187m-T36)
554m
(177m-T36)
724m
(170m-T36)
3 4 Kraftcenter Holstebro I
  • Beatrice ?(1)
175m
(175m-T36)
347m
(172m-T36)
514m
(167m-T33)
684m
(170m-T35)
4 1 Odder Roklub II
  • Trine Leitzke(1)
160m
(160m-T37)
318m
(158m-T35)
477m
(159m-T36)
641m
(164m-T40)
113
U15 MErgo Drenge Junior C 13 år/årg 03 - 3min
2016-01-09 10:15
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 2 Viborg Ro- og Kajakklub I
  • Oscar Burvil(1)
228m
(228m-T37)
448m
(220m-T35)
664m
(216m-T35)
881m
(217m-T36)
2 4 Kraftcenter Holstebro IV
  • Tobias Bork Kristensen(1)
197m
(197m-T33)
394m
(197m-T31)
588m
(194m-T29)
780m
(192m-T31)
3 3 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
201m
(201m-T39)
391m
(190m-T35)
579m
(188m-T35)
769m
(190m-T35)
4 5 Kraftcenter Holstebro III
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
204m
(204m-T37)
396m
(192m-T35)
573m
(177m-T33)
753m
(180m-T33)
5 1 Kraftcenter Holstebro II
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
187m
(187m-T41)
364m
(177m-T35)
531m
(167m-T33)
703m
(172m-T35)
114
U15 WErgo Piger Junior C 14 år/årg 02 - 4min
2016-01-09 10:20
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 3 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
263m
(263m-T38)
518m
(255m-T34)
773m
(255m-T34)
1043m
(270m-T38)
2 2 Hadsund Roklub II
  • Anne Dyrmose(1)
248m
(248m-T37)
479m
(231m-T35)
707m
(228m-T34)
934m
(227m-T36)
3 1 Hadsund Roklub III
  • Malou Sloth(1)
239m
(239m-T44)
473m
(234m-T37)
682m
(209m-T35)
914m
(232m-T42)
115
U15 MErgo Drenge Junior C 14 år/årg 02 - 4min
2016-01-09 10:20
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 2 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
287m
(287m-T34)
564m
(277m-T31)
838m
(274m-T32)
1130m
(292m-T42)
2 3 Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
263m
(263m-T38)
510m
(247m-T35)
747m
(237m-T33)
985m
(238m-T34)
3 1 Kraftcenter Holstebro I
  • Markkus Drejer(1)
252m
(252m-T33)
491m
(239m-T33)
720m
(229m-T32)
958m
(238m-T32)
116
U17 WErgo Piger Junior B 15 år/årg 01 - 2000m
2016-01-09 10:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid(1)
2:05.8
(2:05.8-T30)
4:16.4
(2:10.6-T28)
6:27.3
(2:10.9-T28)
8:31.9
(2:04.5-T30)
117
U17 WErgo Piger Junior B 16 år/årg 00 - 2000m
2016-01-09 10:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Hadsund Roklub III
  • Liane Vestergaard(1)
1:50.5
(1:50.5-T37)
3:44.4
(1:53.9-T33)
5:37.7
(1:53.3-T32)
7:27.0
(1:49.3-T32)
2 1 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
1:56.3
(1:56.3-T34)
3:55.7
(1:59.4-T31)
5:57.0
(2:01.3-T31)
7:57.5
(2:00.5-T33)
3 3 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
2:02.6
(2:02.6-T35)
4:08.0
(2:05.4-T32)
6:14.2
(2:06.2-T31)
8:17.0
(2:02.8-T31)
118
U19 WErgo Piger Junior A 17 år/årg 99 - 2000m
2016-01-09 10:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
1:48.7
(1:48.7-T38)
3:41.5
(1:52.8-T35)
5:35.2
(1:53.7-T34)
7:26.2
(1:51.0-T34)
119
U19 WErgo Piger Junior A 18 år/årg 98 - 2000m
2016-01-09 10:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Kraftcenter Holstebro I
  • Ida Petersen(1)
1:47.9
(1:47.9-T34)
3:38.5
(1:50.6-T33)
5:28.6
(1:50.1.0-T33)
7:17.8
(1:49.1.0-T35)
2 1 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
1:51.2
(1:51.2-T33)
3:46.1
(1:54.9-T32)
5:43.3
(1:57.2-T31)
7:36.9
(1:53.6-T33)
3 2 Hadsund Roklub II
  • Ninna Pedersen(1)
2:03.6
(2:03.6-T35)
4:09.3
(2:05.7-T34)
6:15.4
(2:06.1-T33)
8:18.9
(2:03.6-T34)
120
U17 MErgo Drenge Junior B 15 år/årg 01 - 2000m
2016-01-09 10:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Kraftcenter Holstebro I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
1:46.9
(1:46.9-T33)
3:35.5
(1:48.6-T31)
5:22.8
(1:47.3-T32)
7:07.2
(1:44.3-T33)
2 7 Roklubben Ægir II
  • Thor Avlund Overgaard(1)
1:47.3
(1:47.3-T33)
3:46.9
(1:59.6-T29)
5:48.7
(2:01.8-T29)
7:48.1
(1:59.4-T31)
3 5 Odder Roklub I
  • Tobias Andersen(1)
1:55.9
(1:55.9-T35)
3:57.1
(2:01.2-T33)
5:59.4
(2:02.3-T33)
7:56.0
(1:56.7-T35)
121
U17 MErgo Drenge Junior B 16 år/årg 00 - 2000m
2016-01-09 11:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
1:32.1.0
(1:32.1.0-T34)
3:09.4
(1:37.3-T30)
4:47.2
(1:37.8-T31)
6:21.5
(1:34.3-T33)
2 2 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
1:40.3
(1:40.3-T34)
3:24.5
(1:44.2-T32)
5:12.2
(1:47.7-T31)
6:59.2
(1:47.0-T30)
3 4 Kraftcenter Holstebro I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
1:44.0
(1:44.0-T34)
3:37.2
(1:53.2-T30)
5:33.7
(1:56.5-T29)
7:28.3
(1:54.7-T30)
122
U19 MErgo Drenge Junior A 17 år/årg 99 - 2000m
2016-01-09 11:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
1:33.9
(1:33.9-T37)
3:09.4
(1:35.5-T35)
4:44.8
(1:35.4-T35)
6:17.6
(1:32.8-T35)
2 1 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
1:46.0
(1:46.0-T39)
3:40.1.0
(1:54.1-T35)
5:37.0
(1:56.9-T35)
7:32.0
(1:54.9-T36)
123
U19 MErgo Drenge Junior A 18 år/årg 98 - 2000m
2016-01-09 11:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Ribe Roklub I
  • Christian Dose Grimstrup(1)
1:43.1.0
(1:43.1.0-T35)
3:30.7
(1:47.6-T32)
5:18.4
(1:47.7-T31)
7:01.9
(1:43.6-T35)
124
U23 WErgo Dame Senior B 19-22 år - 2000m
2016-01-09 11:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Kraftcenter Holstebro I
  • Trine Dahl Pedersen(1)
1:47.0
(1:47.0-T34)
3:37.9
(1:50.9-T32)
5:27.0
(1:49.1.0-T34)
7:12.0
(1:45.0-T37)
2 2 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
1:45.5
(1:45.5-T41)
3:35.7
(1:50.2-T36)
5:25.7
(1:50.0-T35)
7:16.0
(1:50.4-T36)
3 3 Silkeborg Roklub I
  • Cecilia Overgaard Andersen(1)
1:47.5
(1:47.5-T39)
3:41.9
(1:54.4-T34)
5:37.1
(1:55.2-T33)
7:31.1
(1:54.1-T35)
125
U23 LWErgo Dame Senior B letvægt 19-22 år - 2000m
2016-01-09 11:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Kraftcenter Holstebro I
  • Nanna Bo Christensen(1)
1:50.8
(1:50.8-T34)
3:44.2
(1:53.4-T33)
5:38.3
(1:54.1-T32)
7:30.8
(1:52.5-T33)
126
WErgo Dame Senior A åben - 2000m
2016-01-09 11:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Aarhus Roklub II
  • Nina Hollensen(1)
1:42.0
(1:42.0-T40)
3:27.3
(1:45.3-T36)
5:11.9
(1:44.6-T35)
6:51.5
(1:39.6-T39)
2 2 Aalborg Dame Roklub I
  • Christina Donstrup(1)
1:49.9
(1:49.9-T32)
3:43.0
(1:53.1-T29)
5:35.8
(1:52.8-T30)
7:29.5
(1:53.7-T31)
127
LWErgo Dame Senior A letvægt åben - 2000m
2016-01-09 11:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
1:56.2
(1:56.2-T31)
3:53.4
(1:57.2-T29)
5:51.4
(1:58.0-T30)
7:46.5
(1:55.1-T35)
128
U23 MErgo Herre Senior B 19-22 år - 2000m
2016-01-09 11:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Kraftcenter Holstebro I
  • Aske Petersen(1)
1:30.4
(1:30.4-T35)
3:05.1
(1:34.7-T32)
4:39.3
(1:34.2-T33)
6:10.6
(1:31.4-T33)
2 4 Kraftcenter Holstebro II
  • Jonathan Nielsen(1)
1:34.3
(1:34.3-T34)
3:10.3
(1:36.0-T33)
4:45.4
(1:35.1.0-T33)
6:17.0
(1:31.7-T39)
3 5 Aalborg Roklub
  • Benedek Gaal(1)
1:38.1.0
(1:38.1.0-T34)
3:16.6
(1:38.5-T31)
4:55.1
(1:38.5-T31)
6:33.2
(1:38.1.0-T33)
4 1 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt -(1)
1:35.9
(1:35.9-T40)
3:16.9
(1:41.0-T36)
4:59.5
(1:42.6-T34)
6:39.4
(1:39.9-T36)
5 6 Aalborg Roklub II
  • Kaare Kjeklgaard Madsen(1)
1:42.7
(1:42.7-T32)
3:27.6
(1:44.9-T31)
5:12.7
(1:45.1.0-T32)
6:58.2
(1:45.5-T35)
6 3 Odder Roklub I
  • Lukas Paysen(1)
1:48.1.0
(1:48.1.0-T34)
3:36.5
(1:48.4-T31)
5:21.5
(1:45.0-T32)
7:02.8
(1:41.3-T36)
7 7 Aalborg Roklub 2
  • Jesper Quist Jensen(1)
1:42.7
(1:42.7-T33)
3:29.3
(1:46.6-T30)
5:17.0
(1:47.7-T30)
7:03.6
(1:46.6-T33)
130
MErgo Herre Senior A åben - 2000m
2016-01-09 12:35
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 17 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
1:29.9
(1:29.9-T35)
3:01.0
(1:31.1.0-T34)
4:32.1
(1:31.1.0-T34)
6:03.1
(1:31.0-T35)
1 7 Odder Roklub I
  • Steffen Bonde(1)
1:31.5
(1:31.5-T39)
3:03.9
(1:32.4-T36)
4:36.4
(1:32.5-T36)
6:09.1
(1:32.6-T40)
2 6 Aalborg Roklub II
  • Esben Ravn(1)
1:30.6
(1:30.6-T35)
3:04.0
(1:33.4-T31)
4:38.5
(1:34.5-T31)
6:11.1
(1:32.6-T33)
3 1 Aarhus Roklub I
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
1:32.2
(1:32.2-T38)
3:06.3
(1:34.1.0-T36)
4:40.3
(1:34.0-T35)
6:11.7
(1:31.4-T40)
4 5 Aalborg Roklub III
  • Esben Bach-Sørensen(1)
1:32.5
(1:32.5-T36)
3:07.7
(1:35.2-T33)
4:43.4
(1:35.7-T34)
6:21.8
(1:38.3-T34)
2 12 Aalborg Roklub V
  • Simon Staal Nielsen(1)
1:36.1.0
(1:36.1.0-T34)
3:14.1.0
(1:38.0-T34)
4:52.4
(1:38.3-T34)
6:28.3
(1:35.8-T36)
3 11 Aarhus Studenter Roklub I
  • Troels Ilsø Mahneke(1)
1:36.3
(1:36.3-T38)
3:15.1.0
(1:38.8-T35)
4:53.9
(1:38.8-T36)
6:35.5
(1:41.6-T38)
4 14 Aalborg Roklub VI
  • Christian Hauge(1)
1:39.4
(1:39.4-T31)
3:18.1
(1:38.7-T32)
4:57.6
(1:39.5-T31)
6:39.7
(1:42.1.0-T32)
5 9 Aalborg Roklub IX
  • Mikkel Paetau(1)
1:36.6
(1:36.6-T32)
3:15.7
(1:39.1.0-T28)
4:58.0
(1:42.3-T28)
6:42.6
(1:44.7-T33)
6 8 Aalborg Roklub XII
  • Nedim Cokljat(1)
1:39.6
(1:39.6-T31)
3:23.1.0
(1:43.5-T31)
5:07.6
(1:44.5-T30)
6:45.6
(1:37.9-T32)
5 15 Aalborg Roklub VIII
  • Markus Schelske(1)
1:39.3
(1:39.3-T31)
3:20.1.0
(1:40.8-T32)
5:03.1
(1:43.0-T34)
6:48.4
(1:45.3-T38)
7 3 Aalborg Roklub X
  • Jakob Andersen Molbech(1)
1:42.3
(1:42.3-T30)
3:24.3
(1:42.0-T30)
5:07.0
(1:42.7-T31)
6:48.5
(1:41.5-T32)
6 16 Aalborg Roklub VII
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
1:42.0
(1:42.0-T35)
3:28.3
(1:46.3-T33)
5:13.9
(1:45.6-T32)
6:51.7
(1:37.8-T37)
7 13 Aarhus Studenter Roklub II
  • Emil Holck(1)
1:44.5
(1:44.5-T36)
3:31.3
(1:46.8-T33)
5:19.1
(1:47.8-T33)
7:05.4
(1:46.3-T34)
131
LMErgo Herre Senior A letvægt åben - 2000m
2016-01-09 11:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
1:47.0
(1:47.0-T30)
3:42.3
(1:55.3-T28)
5:37.3
(1:55.0-T30)
7:28.0
(1:50.7-T33)
132
30+WErgo Dame 30-39 år åben - 2000m
2016-01-09 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Viborg Ro- og Kajakklub I
  • Lene Mathiasen(1)
1:53.9
(1:53.9-T31)
3:50.0
(1:56.1-T29)
5:47.5
(1:57.5-T30)
7:44.4
(1:56.9-T31)
134
40+WErgo Dame 40-49 år åben - 2000m
2016-01-09 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
1:57.6
(1:57.6-T36)
3:58.6
(2:01.0-T31)
5:59.1
(2:00.5-T31)
7:57.1
(1:58.0-T34)
135
40+LWErgo Dame 40-49 år letvægt - 2000m
2016-01-09 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Nyborg Roklub I
  • Christina Møller(1)
2:00.7
(2:00.7-T35)
4:04.0
(2:03.3-T31)
6:07.2
(2:03.2-T32)
8:08.5
(2:01.2-T35)
138
60+WErgo Dame 60-69 år åben - 2000m
2016-01-09 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt(1)
1:58.7
(1:58.7-T31)
3:59.0
(2:00.3-T29)
6:01.5
(2:02.5-T29)
8:07.7
(2:06.3-T28)
144
40+MErgo Herre 40-49 år åben - 2000m
2016-01-09 13:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Randers Roklub I
  • Erik Carsten Pedersen(1)
1:38.1.0
(1:38.1.0-T30)
3:17.2
(1:39.1.0-T30)
4:56.4
(1:39.2-T30)
6:31.3
(1:34.8-T36)
2 3 Team Beuschau I
  • Uwe Beuschau(1)
1:42.4
(1:42.4-T40)
3:23.3
(1:40.9-T40)
5:04.9
(1:41.6-T39)
6:47.5
(1:42.6-T39)
145
40+LMErgo Herre 40-49 år letvægt - 2000m
2016-01-09 13:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Middelfart Roklub I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
1:42.8
(1:42.8-T27)
3:27.8
(1:45.0-T28)
5:16.9
(1:49.1.0-T29)
7:19.6
(2:02.6-T27)
146
50+MErgo Herre 50-59 år åben - 2000m
2016-01-09 13:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 365 Design I
  • Ole Vindfeldt(1)
1:41.6
(1:41.6-T34)
3:23.3
(1:41.7-T33)
5:04.4
(1:41.1.0-T33)
6:42.3
(1:37.9-T37)
2 5 Viborg Ro- og Kajakklub I
  • Henrik Laursen(1)
1:38.6
(1:38.6-T32)
3:21.1.0
(1:42.5-T31)
5:03.7
(1:42.6-T32)
6:43.8
(1:40.0-T32)
3 9 Silkeborg Roklub I
  • Niels Præst(1)
1:40.2
(1:40.2-T36)
3:20.3
(1:40.1.0-T35)
5:01.8
(1:41.5-T35)
6:45.5
(1:43.8-T37)
4 3 Aarhus Roklub I
  • Jacob Lindegaard(1)
1:42.1.0
(1:42.1.0-T33)
3:25.1.0
(1:43.0-T31)
5:07.9
(1:42.8-T32)
6:47.5
(1:39.6-T34)
5 2 Aarhus Roklub III
  • Hother Hennings(1)
1:35.6
(1:35.6-T34)
3:18.9
(1:43.3-T31)
5:05.5
(1:46.6-T32)
6:50.3
(1:44.7-T33)
6 4 Uden Klub I
  • Bent Brunsgaard Andersen(1)
1:50.8
(1:50.8-T31)
3:41.5
(1:50.7-T31)
5:30.8
(1:49.3-T30)
7:17.6
(1:46.7-T30)
7 6 Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen(1)
1:48.8
(1:48.8-T34)
3:41.1.0
(1:52.3-T29)
5:32.5
(1:51.4-T30)
7:21.2
(1:48.6-T31)
147
50+LMErgo Herre 50-59 år letvægt - 2000m
2016-01-09 13:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Nyborg Roklub I
  • Michael Hainz Christensen(1)
1:51.0
(1:51.0-T35)
3:42.7
(1:51.7-T33)
5:33.7
(1:51.0-T33)
7:23.2
(1:49.4-T35)
148
60+MErgo Herre 60-69 år åben - 2000m
2016-01-09 13:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Odder Roklub
  • Per Amby(1)
1:44.6
(1:44.6-T35)
3:31.1.0
(1:46.5-T33)
5:17.0
(1:45.9-T33)
6:59.3
(1:42.4-T39)
2 3 Ribe Roklub
  • Palle Adelhardt(1)
1:51.7
(1:51.7-T28)
3:43.7
(1:52.0-T29)
5:35.1
(1:51.4-T31)
7:30.3
(1:55.1-T32)
150
70+MErgo Herre 70- år åben - 2000m
2016-01-09 13:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
1:43.1.0
(1:43.1.0-T35)
3:32.2
(1:49.1.0-T31)
5:21.9
(1:49.7-T32)
7:10.4
(1:48.4-T34)
2 1 Randers Roklub I
  • Jan Sørensen(1)
1:48.0
(1:48.0-T36)
3:41.4
(1:53.4-T35)
5:37.9
(1:56.5-T36)
7:34.8
(1:57.0-T37)
151
70+LMErgo Herre 70- år letvægt - 2000m
2016-01-09 13:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Fredericia Roklub I
  • Aage Pedersen(1)
1:52.5
(1:52.5-T35)
3:44.8
(1:52.3-T34)
5:36.7
(1:51.9-T33)
7:28.6
(1:52.0-T35)
2 2 Odder Roklub I
  • Tage Staal(1)
1:52.8
(1:52.8-T34)
3:46.9
(1:54.1-T30)
5:41.9
(1:55.0-T30)
7:35.1
(1:53.2-T33)
153
U13 WErgo Piger Junior D 11-12 år, Sprint - 200m
2016-01-09 14:10
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
0:13.7
(0:13.7-T57)
0:25.4
(0:11.7-T51)
0:37.3
(0:11.9-T55)
0:49.8
(0:12.5-T48)
154
U15 WErgo Piger Junior C 13-14 år, Sprint - 200m
2016-01-09 14:10
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
0:12.3
(0:12.3-T53)
0:22.9
(0:10.6-T51)
0:33.7
(0:10.8-T50)
0:45.0
(0:11.2-T48)
2 1 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
0:12.8
(0:12.8-T47)
0:23.9
(0:11.1-T38)
0:35.0
(0:11.1-T43)
0:46.3
(0:11.3-T37)
3 3 Holstebro Roklub I
  • Beatrice ?(1)
0:13.1
(0:13.1-T46)
0:24.6
(0:11.5-T42)
0:36.0
(0:11.4-T42)
0:47.8
(0:11.7-T41)
156
U13 MErgo Drenge Junior D 11-12 år, Sprint - 200m
2016-01-09 14:15
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Middelfart Roklub I
  • Magnus Hyre-Fenneberg(1)
0:13.6
(0:13.6-T44)
0:25.2
(0:11.6-T47)
0:37.0
(0:11.8-T46)
0:48.9
(0:11.9-T45)
2 1 Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
0:13.0
(0:13.0-T60)
0:24.8
(0:11.8-T46)
0:37.1
(0:12.3-T53)
0:50.2
(0:13.0-T55)
157
U15 MErgo Drenge Junior C 13-14 år, Sprint - 200m
2016-01-09 14:15
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 5 Viborg Ro- og Kajakklub I
  • Oscar Burvil(1)
0:09.6
(0:09.6-T44)
0:18.1
(0:08.5-T49)
0:26.8
(0:08.7-T42)
0:35.5
(0:08.8-T41)
2 2 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
0:09.8
(0:09.8-T73)
0:18.3
(0:08.5-T78)
0:27.1
(0:08.8-T69)
0:36.2
(0:09.1-T66)
3 6 Holstebro Roklub I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
0:11.8
(0:11.8-T41)
0:21.9
(0:10.1-T41)
0:32.1.0
(0:10.2-T35)
0:42.3
(0:10.2-T47)
4 8 Holstebro Roklub III
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
0:12.1
(0:12.1-T35)
0:22.3
(0:10.2-T41)
0:32.8
(0:10.5-T34)
0:43.1
(0:10.3-T41)
5 3 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
0:11.9
(0:11.9-T45)
0:22.2
(0:10.3-T41)
0:32.7
(0:10.5-T46)
0:43.2
(0:10.5-T40)
6 1 Roklubben Ægir II
  • Jacob Brahe Møller(1)
0:11.5
(0:11.5-T47)
0:21.9
(0:10.4-T46)
0:32.6
(0:10.7-T39)
0:43.6
(0:11.0-T44)
7 4 Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen(1)
0:11.9
(0:11.9-T56)
0:22.4
(0:10.5-T57)
0:32.8
(0:10.4-T57)
0:43.7
(0:10.8-T55)
8 7 Holstebro Roklub II
  • Markkus Drejer(1)
0:12.7
(0:12.7-T42)
0:23.4
(0:10.7-T39)
0:34.0
(0:10.6-T45)
0:44.8
(0:10.7-T45)
9 9 Holstebro Roklub IV
  • Mathias Elgaard Jensen(1)
0:12.8
(0:12.8-T42)
0:23.9
(0:11.1-T49)
0:35.3
(0:11.4-T42)
0:47.0
(0:11.8-T41)
158
U17 WErgo Piger Junior B 15-16 år, Sprint - 200m
2016-01-09 14:20
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
0:10.9
(0:10.9-T61)
0:20.5
(0:09.6-T56)
0:30.4
(0:09.9-T49)
0:40.5
(0:10.1-T42)
159
U19 WErgo Piger Junior A 17-18 år, Sprint - 200m
2016-01-09 14:20
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
0:10.5
(0:10.5-T57)
0:19.4
(0:08.9-T54)
0:28.4
(0:09.0-T46)
0:37.7
(0:09.2-T52)
160
U17 MErgo Drenge Junior B 15-16 år, Sprint - 200m
2016-01-09 14:25
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 4 Roklubben Ægir III
  • Adrian Flarup Johansen(1)
0:08.8
(0:08.8-T48)
0:16.3
(0:07.5-T48)
0:24.0
(0:07.7-T47)
0:31.8
(0:07.9-T46)
2 14 Holstebro Roklub I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
0:09.5
(0:09.5-T57)
0:17.6
(0:08.1-T59)
0:26.1
(0:08.5-T57)
0:34.9
(0:08.8-T55)
3 11 Aarhus Roklub II
  • Johan Bror Hee(1)
0:10.0
(0:10.0-T54)
0:18.2
(0:08.2-T58)
0:26.6
(0:08.4-T57)
0:35.4
(0:08.8-T62)
4 3 Roklubben Ægir V
  • Andreas Z. Andersen(1)
0:10.1
(0:10.1-T54)
0:18.7
(0:08.6-T49)
0:27.6
(0:08.9-T47)
0:36.7
(0:09.1-T53)
5 2 Roklubben Ægir I
  • Thor Avlund Overgaard(1)
0:10.4
(0:10.4-T52)
0:19.0
(0:08.6-T56)
0:27.8
(0:08.8-T48)
0:36.8
(0:09.0-T53)
6 15 Silkeborg Roklub I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
0:10.1
(0:10.1-T42)
0:18.9
(0:08.8-T41)
0:27.9
(0:09.0-T40)
0:37.1
(0:09.3-T39)
7 7 Hadsund Roklub II
  • Frederik Busk(1)
0:10.2
(0:10.2-T53)
0:19.1
(0:08.9-T54)
0:28.4
(0:09.3-T58)
0:38.1
(0:09.6-T50)
8 8 Aarhus Roklub III
  • Jonas Særmark-Thomsen(1)
0:10.9
(0:10.9-T50)
0:20.1
(0:09.2-T58)
0:29.7
(0:09.6-T56)
0:39.7
(0:10.0-T54)
9 12 Odder Roklub I
  • Tobias Andersen(1)
0:11.4
(0:11.4-T52)
0:20.8
(0:09.4-T51)
0:30.5
(0:09.7-T49)
0:40.6
(0:10.0-T48)
10 13 Aarhus Roklub I
  • Christian Truelsen(1)
0:12.0
(0:12.0-T55)
0:22.1
(0:10.1-T53)
0:32.4
(0:10.3-T58)
0:43.0
(0:10.6-T51)
161
U19 MErgo Drenge Junior A 17-18 år, Sprint - 200m
2016-01-09 14:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
0:08.3
(0:08.3-T72)
0:15.6
(0:07.3-T74)
0:23.0
(0:07.4-T65)
0:30.7
(0:07.7-T63)
2 1 Ribe Roklub I
  • Christian Dose Grimstrup(1)
0:09.1
(0:09.1-T59)
0:17.1
(0:08.0-T60)
0:25.2
(0:08.1-T59)
0:33.6
(0:08.4-T64)
162
U23 WErgo Dame Senior B 19-22 år, Sprint - 200m
2016-01-09 14:35
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
0:10.1
(0:10.1-T66)
0:19.0
(0:08.9-T54)
0:28.0
(0:09.0-T60)
0:37.2
(0:09.3-T52)
2 2 Aarhus Roklub I
  • Charlotte Thor(1)
0:10.4
(0:10.4-T52)
0:19.4
(0:09.0-T47)
0:28.7
(0:09.3-T52)
0:38.4
(0:09.6-T44)
164
LWErgo Dame Senior A letvægt åben, Sprint - 200m
2016-01-09 14:35
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
0:10.9
(0:10.9-T60)
0:20.5
(0:09.6-T63)
0:30.5
(0:10.0-T54)
0:40.7
(0:10.2-T53)
2 2 Nyborg Roklub I
  • Christina Møller(1)
0:11.3
(0:11.3-T59)
0:21.0
(0:09.7-T62)
0:30.9
(0:09.9-T67)
0:40.8
(0:10.0-T60)
165
WErgo Dame Senior A åben, Sprint - 200m
2016-01-09 14:35
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 6 Aarhus Roklub I
  • Nina Hollensen(1)
0:10.0
(0:10.0-T54)
0:18.5
(0:08.5-T64)
0:27.0
(0:08.5-T63)
0:35.6
(0:08.7-T55)
2 5 Holstebro Roklub I
  • Trine Dahl Pedersen(1)
0:09.9
(0:09.9-T48)
0:18.5
(0:08.6-T49)
0:27.2
(0:08.7-T48)
0:36.1
(0:08.8-T55)
3 4 Aalborg Dame Roklub
  • Christina Donstrup(1)
0:10.4
(0:10.4-T52)
0:19.0
(0:08.6-T56)
0:27.8
(0:08.8-T48)
0:36.7
(0:09.0-T53)
4 2 Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
0:11.1
(0:11.1-T60)
0:20.7
(0:09.6-T56)
0:30.4
(0:09.7-T56)
0:40.3
(0:09.9-T55)
166
U23 MErgo Herre Senior B 19-22 år, Sprint - 200m
2016-01-09 14:40
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 9 Holstebro Roklub II
  • Aske Petersen(1)
0:08.4
(0:08.4-T64)
0:15.7
(0:07.3-T58)
0:23.0
(0:07.3-T57)
0:30.6
(0:07.5-T48)
2 6 Aalborg Roklub II
  • Kaare Kjeklgaard Madsen(1)
0:08.5
(0:08.5-T57)
0:15.8
(0:07.3-T49)
0:23.4
(0:07.6-T47)
0:31.2
(0:07.8-T54)
3 1 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt -(1)
0:08.5
(0:08.5-T64)
0:15.9
(0:07.4-T73)
0:23.5
(0:07.6-T63)
0:31.5
(0:08.0-T60)
4 3 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
0:08.5
(0:08.5-T64)
0:16.2
(0:07.7-T71)
0:23.9
(0:07.7-T63)
0:31.7
(0:07.9-T61)
5 5 Aalborg Roklub
  • Benedek Gaal(1)
0:09.0
(0:09.0-T60)
0:16.6
(0:07.6-T55)
0:24.4
(0:07.8-T54)
0:32.3
(0:08.0-T45)
5 2 Roklubben Ægir I
  • Victor Gro Jensen(1)
0:08.9
(0:08.9-T61)
0:16.5
(0:07.6-T71)
0:24.3
(0:07.8-T62)
0:32.3
(0:08.0-T67)
7 8 Holstebro Roklub I
  • Jonathan Nielsen(1)
0:08.8
(0:08.8-T54)
0:16.4
(0:07.6-T63)
0:24.3
(0:07.9-T53)
0:32.4
(0:08.1-T52)
8 7 Aalborg Roklub 2
  • Jesper Quist Jensen(1)
0:09.4
(0:09.4-T51)
0:17.3
(0:07.9-T53)
0:25.5
(0:08.2-T51)
0:34.0
(0:08.5-T43)
9 4 Odder Roklub I
  • Lukas Paysen(1)
0:09.6
(0:09.6-T63)
0:17.8
(0:08.2-T51)
0:26.1
(0:08.3-T58)
0:34.5
(0:08.5-T49)
168
MErgo Herre Senior A åben, Sprint - 200m
2016-01-09 14:45
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 Aalborg Roklub II
  • Esben Ravn(1)
0:08.2
(0:08.2-T66)
0:15.2
(0:07.0-T68)
0:22.3
(0:07.1-T76)
0:29.7
(0:07.4-T65)
1 5 Aalborg Roklub IX
  • Mikkel Paetau(1)
0:08.4
(0:08.4-T57)
0:15.7
(0:07.3-T58)
0:23.1
(0:07.4-T65)
0:30.7
(0:07.7-T55)
2 1 Aalborg Roklub X
  • Jakob Andersen Molbech(1)
0:08.5
(0:08.5-T56)
0:15.8
(0:07.3-T66)
0:23.3
(0:07.5-T56)
0:31.0
(0:07.7-T55)
2 3 Aalborg Roklub XII
  • Nedim Cokljat(1)
0:08.6
(0:08.6-T56)
0:15.9
(0:07.3-T49)
0:23.3
(0:07.4-T49)
0:30.8
(0:07.6-T48)
3 5 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
0:08.8
(0:08.8-T55)
0:16.2
(0:07.4-T57)
0:23.8
(0:07.6-T48)
0:31.5
(0:07.8-T54)
3 8 Aalborg Roklub V
  • Simon Staal Nielsen(1)
0:08.9
(0:08.9-T47)
0:16.4
(0:07.5-T56)
0:23.9
(0:07.5-T48)
0:31.5
(0:07.7-T55)
4 6 Aalborg Roklub III
  • Esben Bach-Sørensen(1)
0:08.5
(0:08.5-T57)
0:16.0
(0:07.5-T48)
0:23.7
(0:07.7-T47)
0:31.6
(0:07.9-T45)
4 2 Aalborg Roklub VII
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
0:08.8
(0:08.8-T55)
0:16.5
(0:07.7-T55)
0:24.3
(0:07.8-T46)
0:32.3
(0:08.0-T53)
5 4 Aalborg Roklub VI
  • Christian Hauge(1)
0:09.2
(0:09.2-T65)
0:16.9
(0:07.7-T62)
0:25.3
(0:08.4-T43)
0:34.0
(0:08.7-T62)
5 1 Randers Roklub I
  • Erik Carsten Pedersen(1)
0:08.5
(0:08.5-T64)
0:16.1
(0:07.6-T63)
0:23.9
(0:07.8-T62)
0:31.9
(0:08.1-T59)
6 4 Aalborg Roklub VIII
  • Markus Schelske(1)
0:08.8
(0:08.8-T54)
0:16.4
(0:07.6-T55)
0:24.1.0
(0:07.7-T55)
0:32.0
(0:07.9-T61)
6 7 Uden Klub I
  • Bent Brunsgaard Andersen(1)
0:09.5
(0:09.5-T57)
0:17.7
(0:08.2-T51)
0:26.0
(0:08.3-T58)
0:36.1
(0:10.1-T36)
169
LMErgo Herre Senior A letvægt åben, Sprint - 200m
2016-01-09 14:45
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
0:09.7
(0:09.7-T62)
0:18.3
(0:08.6-T49)
0:27.1
(0:08.8-T48)
0:36.0
(0:08.9-T47)
200
U19 W/M 4-Stafet 4x500 meter Skole Sprint Regatta - 2000m
2016-01-09 12:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Roklubben Ægir
  • Andreas Z. Andersen(1)
  • Adrian Flarup Johansen(2)
  • Benjamin Johnsen(3)
  • Mie Mellerup(4)
1:50.6
(1:50.6-T41)
3:16.4
(1:25.8-T43)
4:56.1.0
(1:39.7-T42)
6:43.4
(1:47.2-T41)
2 2 Langkær Gymnasium & HF I
  • Jonathan Fredslund Kristiansen(1)
  • Kenneth Sørensen(2)
  • Tor Guldager(3)
  • Alexandros Johansen(4)
2:33.5
(2:33.5-T34)
4:18.6
(1:45.1.0-T46)
6:02.5
(1:43.9-T40)
7:38.3
(1:35.7-T50)
201
W/M 4-Stafet 4x500 meter Firma Sprint Regatta - 2000m
2016-01-09 12:50
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 QRM Danmark I
  • Søren Svenningsen(1)
  • Peter G. Jahn(2)
  • Josef Sørensen(3)
  • Frederik Sand Jahn(4)
1:38.3
(1:38.3-T37)
3:09.2
(1:30.9-T37)
4:51.0
(1:41.8-T38)
6:24.2
(1:33.2-T37)
2 1 Aalborg Universitet I
  • Simon Staal Nielsen(1)
  • Christian Hauge(2)
  • Dan Dodensig Kristensen(3)
  • Markus Schelske(4)
2:02.3
(2:02.3-T32)
3:32.0
(1:29.7-T45)
5:02.6
(1:30.6-T38)
6:26.6
(1:24.0-T43)
3 2 Aalborg Universitet II
  • Mikkel Paetau(1)
  • Jakob Andersen Molbech(2)
  • Jesper Quist Jensen(3)
  • Chr. Bager Jacobsen(4)
2:03.3
(2:03.3-T33)
3:37.9
(1:34.6-T40)
5:05.6
(1:27.7-T40)
6:33.8
(1:28.2-T46)
202
U17 W/M 4-Stafet 4x500 meter Stafet for klubhold ungdom - junior E-B - 2000m
2016-01-09 15:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Kraftcenter Holstebro I
  • Markkus Drejer(1)
  • Mathias Elgaard Jensen(2)
  • Filip Blaaberg-Greve(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
2:26.0
(2:26.0-T31)
4:29.7
(2:03.7-T38)
6:27.3
(1:57.6-T35)
8:15.3
(1:48.0-T34)
2 4 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Pi Goslar(2)
  • Trine Leitzke(3)
  • Tobias Andersen(4)
1:49.8
(1:49.8-T38)
4:07.1
(2:17.3-T40)
6:16.9
(2:09.8-T42)
8:17.5
(2:00.5-T45)
3 2 Aarhus Roklub I
  • Christian Truelsen(1)
  • Johan Bror Hee(2)
  • Jonas Særmark-Thomsen(3)
  • Viktor Edlefsen(4)
2:58.7
(2:58.7-T29)
4:55.1
(1:56.4-T49)
6:48.9
(1:53.8-T45)
8:27.3
(1:38.4-T37)
4 1 Roklubben Ægir
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Thor Avlund Overgaard(2)
  • Jacob Brahe Møller(3)
  • Signe Flarup Johansen(4)
2:30.9
(2:30.9-T32)
4:52.0
(2:21.1.0-T50)
6:50.2
(1:58.2-T41)
8:34.2
(1:43.9-T44)
203
W/M 4-Stafet 4x500 meter Klub Sprint Regatta - 2000m
2016-01-09 15:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Aarhus Roklub/Silkeborg Roklub
  • Carl Guss Søndergaard(1)
  • Mai Nielsen(2)
  • Mette Køchs Nielsen(3)
  • Nina Hollensen(4)
1:44.1.0
(1:44.1.0-T43)
3:18.1.0
(1:34.0-T44)
4:58.5
(1:40.4-T44)
6:36.3
(1:37.8-T37)
2 4 Kraftcenter Holstebro I
  • Trine Dahl Pedersen(1)
  • Nanna Bo Christensen(2)
  • Ida Petersen(3)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(4)
1:43.9
(1:43.9-T38)
3:23.8
(1:39.9-T38)
5:03.3
(1:39.5-T40)
6:38.7
(1:35.5-T41)
3 2 Odder Roklub
  • Steffen Bonde(1)
  • Tage Staal(2)
  • Per Amby(3)
  • Julie Poulsen(4)
1:53.5
(1:53.5-T39)
3:35.1.0
(1:41.6-T43)
5:16.0
(1:40.9-T42)
6:41.5
(1:25.5-T49)
4 1 Aalborg Roklub I
  • Anders Boutrup Petersen(1)
  • Esben Ravn(2)
  • Esben Bach-Sørensen(3)
  • Benedek Gaal(4)
2:35.2
(2:35.2-T24)
4:00.7
(1:25.5-T41)
5:25.9
(1:25.2-T42)
6:47.8
(1:21.8-T44)
5 6 Aarhus Roklub
  • Frede Keller(1)
  • Jacob Lindegaard(2)
  • Peder Lindhardt(3)
  • Thomas Køcks Nielsen(4)
2:29.5
(2:29.5-T27)
4:01.0
(1:31.5-T41)
5:35.1
(1:34.1.0-T42)
7:02.4
(1:27.4-T43)
6 7 Kraftcenter Holstebro
  • Beatrice ?(1)
  • Søren Madsen(2)
  • Aske Petersen(3)
  • Jonathan Nielsen(4)
2:49.5
(2:49.5-T29)
4:21.3
(1:31.8-T40)
5:48.6
(1:27.3-T36)
7:17.4
(1:28.8-T41)
7 3 Randers Roklub I
  • Poul Chr. Andersen(1)
  • Michael Møller(2)
  • Finn Sørensen(3)
  • Tommy Eschelund(4)
2:28.3
(2:28.3-T22)
4:03.7
(1:35.4-T40)
5:44.8
(1:41.1.0-T40)
7:26.4
(1:41.5-T32)