Resultater Jyske Mesterskaber 2017

100
W/M Piger/drenge 6000m 1. Afdeling
2017-01-07 09:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
20:05.0
2 2 Team Beuschau I
  • Uwe Beuschau(1)
21:05.0
3 3 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
22:00.4
101
U11 W/M Piger/drenge U11 - Piger/drenge 3-8 år/ pr. årg 14-04 1min 1. Afdeling
2017-01-07 09:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
102
U11 W Piger U11 - Piger Junior E 9 år/årg 08 2min 1. Afdeling
2017-01-07 09:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
103
U11 W Piger U11 - Piger Junior E 10 år/årg 07 2min 1. Afdeling
2017-01-07 09:50
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir
Alberte Johnsen (1)
104
U11 M Mænd U11 - Drenge Junior E 9 år/årg 08 2min 1. Afdeling
2017-01-07 09:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
105
U11 M Mænd U11 - Drenge Junior E 10 år/årg 07 2min 1. Afdeling
2017-01-07 09:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
106
U13 W Piger U13 - Piger Junior D 11 år/årg 06 2min 1. Afdeling
2017-01-07 09:57
Ingen anmeldt, løbet udgår
107
U13 W Piger U13 - Piger Junior D 12 år/årg 05 2min 1. Afdeling
2017-01-07 09:57
Ingen anmeldt, løbet udgår
108
U13 M Mænd U13 2min 1. Indledende
2017-01-07 10:00
Plac. # Navn Længde
1 1 Hadsund Roklub
  • Elias Roth(1)
0m
109
U13 M Mænd U13 2min 1. Afdeling
2017-01-07 10:00
Plac. # Navn Længde
1 3 Hadsund Roklub II
  • Frederik Bertelsen(1)
473m
2 2 Hadsund Roklub III
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
468m
110
U19 W Piger U19 3min 1. Afdeling
2017-01-07 10:05
Plac. # Navn Længde
1 2 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
782m
2 1 Roklubben Ægir II
  • Stefanie Brun Pedersen(1)
751m
111
U19 M Mænd U19 3min 1. Afdeling
2017-01-07 10:05
Plac. # Navn Længde
1 4 N.S. Roklub I
  • Jonas Kristensen(1)
912m
2 7 Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling(1)
854m
3 3 Roklubben Ægir I
  • Mikkel Hovmand(1)
845m
4 6 Hadsund Roklub II
  • Søren Harbo Christiansen(1)
789m
5 5 Hadsund Roklub III
  • Mathias Vestergaard(1)
764m
112
U15 W Piger U15 3min 1. Afdeling
2017-01-07 10:10
Plac. # Navn Længde
1 1 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
710m
113
U15 M Mænd U15 3min 1. Afdeling
2017-01-07 10:10
Plac. # Navn Længde
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
740m
114
U15 W Piger U15 4min 1. Afdeling
2017-01-07 10:15
Plac. # Navn Længde
1 2 Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
1039m
2 8 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
993m
3 3 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
985m
4 5 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
978m
5 4 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
975m
6 1 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
975m
7 6 Odder Roklub II
  • Trine Leitzke(1)
870m
8 7 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
848m
115
U15 M Mænd U15 4min 1. Afdeling
2017-01-07 10:22
Plac. # Navn Længde
1 3 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
1217m
2 5 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Bork Kristensen(1)
1162m
3 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
1115m
4 2 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
1097m
5 7 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
1072m
6 1 Aarhus Roklub I
  • Rasmus Steiniche(1)
998m
7 6 Odder Roklub I
  • Jacques Stilling-Kaltoft(1)
838m
116
U16 W Piger U16 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 10:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
08:05.5
2 1 Ribe Roklub I
  • Pernille Taagaard Kristensen(1)
08:18.2
3 3 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
08:18.4
117
U17 W Piger U17 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 10:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Ribe Roklub II
  • Sarah Maack Lauritsen(1)
08:43.8
2 4 Fredericia Roklub
  • Karen Katrine Mortensen(1)
08:45.9
3 6 Ribe Roklub I
  • Sara Møller Jørgensen(1)
09:31.0
118
U19 W Piger U19 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 10:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
07:22.9
2 4 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær(1)
07:44.1
3 3 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
07:44.9
4 2 Hadsund Roklub I
  • Agnete Munk(1)
08:24.7
119
U19 W Piger U19 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 10:44
Plac. # Navn Tid
1 5 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
07:09.8
2 7 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
07:27.3
3 6 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
07:45.2
120
U16 M Mænd U16 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 10:58
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub II
  • Simon Dissing(1)
07:19.4
2 1 Silkeborg Roklub I
  • Bjarke Henriksen(1)
07:53.0
3 3 Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen(1)
08:13.3
4 4 Aarhus Roklub III
  • William Trojel(1)
08:29.3
121
U17 M Mænd U17 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 10:58
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro Roklub 2
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
06:37.3
2 5 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
07:44.4
3 7 Holstebro Roklub
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
08:09.2
122
U19 M Mænd U19 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 11:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
06:16.8
2 2 Holstebro Roklub/KCHO
  • Kaare Mortensen (1)
06:31.9
123
U19 M Mænd U19 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 11:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
06:12.6
2 4 N.S. Roklub I
  • Jonas Kristensen(1)
06:55.8
124
U23 W Piger U23 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 11:26
Plac. # Navn Tid
1 4 Aarhus Roklub III
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
07:21.3
2 7 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
07:35.2
3 6 Roklubben Ægir I
  • Cecilie Samsø(1)
07:49.2
4 5 Aarhus Roklub II
  • Emma Lehm Røddik(1)
07:57.9
5 1 Aarhus Roklub I
  • Kirstine Stampe(1)
08:16.2
125
U23 LW Kvinder U23 Letvægt - Dame Senior B letvægt 19-22 år 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 11:26
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub I
Charlotte Thor (1)
126
W Piger 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 11:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Mai Nielsen(1)
07:27.4
127
LW Piger Letvægt 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 11:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
07:43.7
128
U23 M Mænd U23 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 11:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Frederik Wulf Munk(1)
06:40.0
2 2 Nordslesvigsk Roklub II
  • Søren Brag(1)
07:09.3
3 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
07:21.0
129
U23 LM Mænd U23 Letvægt 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 11:54
Plac. # Navn Tid
1 4 Aarhus Roklub I
  • Tobias Lipp(1)
07:35.3
130
M Mænd 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 12:08
Plac. # Navn Tid
1 4 Aalborg Roklub I
  • Esben Ravn(1)
06:11.9
2 2 Aalborg Roklub II
  • Christian Hauge(1)
06:30.6
3 1 Aalborg Roklub V
  • Jesper Quist Jensen(1)
06:34.7
4 6 Roklubben Ægir I
  • Victor Gro Jensen(1)
06:39.4
5 5 Aalborg Roklub IV
  • Branko Majmunovic(1)
07:00.7
131
LM Mænd Letvægt 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 12:08
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
06:59.1
132
30+W Masters Kvinder 30+ - Dame 30-39 år åben 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 13:01
Ingen anmeldt, løbet udgår
133
30+LW Masters Kvinder 30+ Letvægt - Dame 30-39 år letvægt 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 13:01
Ingen anmeldt, løbet udgår
134
40+W Masters Kvinder 40+ - Dame 40-49 år åben 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 13:01
Ingen anmeldt, løbet udgår
135
40+LW Piger 40+ Letvægt 2000m 1. Indledende
2017-01-07 11:40
Plac. # Navn Tid
1 10 Nyborg Roklub 2
  • Christina Møller(1)
08:20.6
136
50+W Masters Kvinder 50+ - Dame 50-59 år åben 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 13:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
137
50+LW Masters Kvinder 50+ Letvægt - Dame 50-59 år letvægt 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 13:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
138
60+W Masters Kvinder 60+ - Dame 60-69 år åben 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 13:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
139
60+LW Masters Kvinder 60+ Letvægt - Dame 60-69 år letvægt 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 13:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
140
70+W Masters Kvinder 70+ - Dame 70 - år åben 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 13:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
141
70+LW Masters Kvinder 70+ Letvægt - Dame 70 - år letvægt 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 13:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
142
30+M Mænd 30+ 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 12:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Nyborg Roklub I
  • Rasmus Nielsen(1)
06:47.4
143
30+LM Masters Mænd 30+ Letvægt - Herre 30-39 år letvægt 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 13:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
144
40+M Mænd 40+ 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 12:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Vejle Roklub I
  • Bo Højgård(1)
07:17.1
145
40+LM Mænd 40+ Letvægt 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 12:45
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir I
  • John Mellerup(1)
07:09.3
146
50+M Mænd 50+ 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 12:45
Plac. # Navn Tid
1 8 365 Design I
  • Ole Vindfeldt(1)
06:48.6
2 7 Vejle Roklub I
  • Michael Magill(1)
07:29.0
3 6 Nordslesvigsk Roklub I
  • Werner Güttel(1)
07:40.4
147
50+LM Masters Mænd 50+ Letvægt - Herre 50-59 år letvægt 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 14:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
148
60+M Mænd 60+ 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 13:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
06:58.6
149
60+LM Masters Mænd 60+ Letvægt - Herre 60-69 år letvægt 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 14:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
150
70+M Mænd 70+ 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Vejle Roklub I
  • Torben Clausen-Hansen(1)
07:46.0
2 4 Fredericia Roklub I
  • Ole Haaning Thomsen(1)
07:52.4
151
70+LM Masters Mænd 70+ Letvægt - Herre 70- år letvægt 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 14:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
152
U11 W Sprint Piger U11 200m 1. Indledende
2017-01-07 13:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir
  • Alberte Johnsen(1)
55.1
153
U13 W Sprint Piger U13 - Piger Junior D 11-12 år, Sprint 200m 1. Afdeling
2017-01-07 13:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
154
U15 W Sprint Piger U15 200m 1. Afdeling
2017-01-07 13:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
42.8
2 5 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
43.5
3 7 Odder Roklub II
  • Pi Goslar(1)
44.0
4 6 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
44.6
5 4 Odder Roklub III
  • Trine Leitzke(1)
49.2
156
U13 M Sprint Mænd U13 - Drenge Junior D 11-12 år, Sprint 200m 1. Afdeling
2017-01-07 13:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
157
U15 M Sprint Mænd U15 200m 1. Afdeling
2017-01-07 13:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
31.9
2 5 Holstebro Roklub I
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
37.7
3 2 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
38.5
4 1 Odder Roklub I
  • Jacques Stilling-Kaltoft(1)
49.1
158
U17 W Sprint Piger U17 200m 1. Afdeling
2017-01-07 13:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
40.6
2 6 Ribe Roklub I
  • Pernille Taagaard Kristensen(1)
42.0
3 4 Roklubben Ægir II
  • Stefanie Brun Pedersen(1)
42.1
4 1 Odder Roklub I
  • Kristina Niemi(1)
43.3
5 2 Ribe Roklub III
  • Sarah Maack Lauritsen(1)
49.0
6 3 Ribe Roklub II
  • Sara Møller Jørgensen(1)
52.1
159
U19 W Sprint Piger U19 200m 1. Afdeling
2017-01-07 13:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen(1)
36.5
2 1 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
36.6
3 4 Fredericia Roklub/KCHO I
  • Amalie Kiær(1)
37.7
4 2 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
39.1
5 5 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
39.8
160
U17 M Sprint Mænd U17 200m 1. Afdeling
2017-01-07 13:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub II
  • Simon Dissing(1)
34.3
2 4 Roklubben Ægir I
  • Mikkel Hovmand(1)
37.5
3 1 Aarhus Roklub I
  • Viktor Edlefsen(1)
38.4
4 3 Aarhus Roklub III
  • William Trojel(1)
42.4
161
U19 M Sprint Mænd U19 200m 1. Afdeling
2017-01-07 13:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Knudsen(1)
30.7
2 1 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
30.9
3 3 Holstebro Roklub/KCHO
  • Kaare Mortensen (1)
34.3
4 2 N.S. Roklub I
  • Jonas Kristensen(1)
36.0
162
U23 W Sprint Piger U23 200m 1. Afdeling
2017-01-07 13:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Ægir I
  • Cecilie Samsø(1)
37.4
2 1 Aarhus Roklub III
  • Emma Lehm Røddik(1)
38.1
3 3 Aarhus Roklub I
  • Sahra Monefeldt Andersen(1)
38.3
4 4 Aarhus Roklub IV
  • Kirstine Stampe(1)
38.5
163
U23 LW Sprint Piger U23 Letvægt 200m 1. Afdeling
2017-01-07 13:45
Plac. # Navn Tid
1 6 Aarhus Roklub I
  • Charlotte Thor(1)
38.3
164
LW Sprint Piger Letvægt 200m 1. Afdeling
2017-01-07 13:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
40.6
2 2 Nyborg Roklub I
  • Christina Møller(1)
41.0
165
W Sprint Kvinder - Dame Senior A åben, Sprint 200m 1. Afdeling
2017-01-07 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
166
U23 M Sprint Mænd U23 200m 1. Afdeling
2017-01-07 13:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Frederik Wulf Munk(1)
32.1
167
U23 LM Sprint Mænd U23 Letvægt 200m 1. Afdeling
2017-01-07 13:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub I
  • Tobias Lipp(1)
35.9
168
M Sprint Mænd 200m 1. Afdeling
2017-01-07 14:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub I
  • Esben Ravn(1)
29.5
2 3 Aalborg Roklub V
  • Jesper Quist Jensen(1)
32.5
3 6 Roklubben Ægir I
  • Victor Gro Jensen(1)
32.5
4 7 Aalborg Roklub IV
  • Dan Dodensig Kristensen(1)
32.6
5 4 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
32.8
6 5 Nyborg Roklub II
  • Rasmus Nielsen(1)
34.3
7 1 Aalborg Roklub VI
  • Branko Majmunovic(1)
35.8
169
LM Sprint Mænd Letvægt 200m 1. Afdeling
2017-01-07 14:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Ægir I
  • Marc Hjort Laustsen(1)
35.1
170
80+M Masters Mænd 80+ - Herre 80-89 år åben 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 14:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
200
U19 W/M Piger/drenge U19 - 4x500 meter Skole Sprint Regatta 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 12:22
Ingen anmeldt, løbet udgår
201
W/M Piger/drenge 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 12:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Esben Ravn(1)
  • Christian Hauge(2)
  • Dan Dodensig Kristensen(3)
  • Jesper Quist Jensen(4)
06:02.4
202
U17 W/M Piger/drenge U17 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro Roklub/Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO
  • Oscar Burvil(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
  • Tobias Bork Kristensen(3)
  • Filip Blaaberg-Greve(4)
07:26.2
2 3 Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/KCHO
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
  • Andreas Møller Hunskjær(3)
  • Karen Katrine Mortensen(4)
07:46.2
3 2 Aarhus Roklub I
  • William Trojel(1)
  • Viktor Edlefsen(2)
  • Simon Dissing(3)
  • Rikke Køchs(4)
07:46.8
4 4 Silkeborg Roklub I
  • Bjarke Henriksen(1)
  • Magnus Kleist(2)
  • Maja Klitgaard(3)
  • Max Elleskov Røgild(4)
08:07.2
5 5 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Kristina Niemi(2)
  • Pi Goslar(3)
  • Trine Leitzke(4)
08:10.4
203
W/M Piger/drenge 2000m 1. Afdeling
2017-01-07 14:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Fredericia Roklub/Holstebro Roklub/Roklubben Ægir/KCHO
  • Adrian Flarup Johansen(1)
  • Mie Mellerup(2)
  • Amalie Kiær(3)
  • Kaare Mortensen (4)
06:38.3
2 1 Aarhus Roklub
  • Kirstine Stampe(1)
  • Charlotte Thor(2)
  • Emma Lehm Røddik(3)
  • Sahra Monefeldt Andersen(4)
06:54.4
3 5 Aalborg Roklub I
  • Esben Ravn(1)
  • Christian Hauge(2)
  • Dan Dodensig Kristensen(3)
  • Branko Majmunovic(4)
07:00.5
4 2 Aarhus Roklub
  • Frederik Wulf Munk(1)
  • Hother Hennings(2)
  • Tobias Lipp(3)
  • Torben Stig Larsen(4)
07:12.0