Resultater Jyske / Nordiske Mesterskaber 2018

106
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2018-01-06 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Silkeborg Roklub I
  • Julie Valentin Hæk(1)
02:00.0
107
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 2min 1. Afdeling
2018-01-06 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Amalie Hvid Rasmussen(1)
02:00.0
109
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 2min 1. Afdeling
2018-01-06 10:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Oliver Enggaard Kristensen(1)
02:00.0
2 1 Odder Roklub I
  • Mikkel Pors Ilsøe(1)
02:00.0
3 2 Hadsund Roklub II
  • Elias Roth(1)
02:00.0
110
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 3min 1. Afdeling
2018-01-06 10:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Randers Roklub II
  • Andrea Mitchelly Christensen(1)
03:00.0
2 2 Randers Roklub I
  • Caroline Byg Lanng(1)
03:00.0
111
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 3min 1. Afdeling
2018-01-06 10:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
03:00.0
2 1 Roklubben Ægir I
  • Jonas Lykkegaard Werther(1)
03:00.0
112
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 3min 1. Afdeling
2018-01-06 10:11
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Amalie Krogh Nielsen(1)
03:00.0
113
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 3min 1. Afdeling
2018-01-06 10:11
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub II
  • Frederik Bertelsen(1)
03:00.0
2 2 Hadsund Roklub I
  • Gustav Overgaard Hamann(1)
03:00.0
114
U15 WErgo Junior u. 15 SPRINT Piger - 4min 1. Afdeling
2018-01-06 10:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Lea Lûbeck(1)
04:00.0
2 2 Odder Roklub I
  • Pi Goslar(1)
04:00.0
115
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 4min 1. Afdeling
2018-01-06 10:23
Plac. # Navn Tid
1 5 Kolding Roklub I
  • Mads Kirstein(1)
04:00.0
2 3 Holstebro Roklub/KCHO III
  • Tobias Kramer(1)
04:00.0
3 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
04:00.0
4 10 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
04:00.0
5 7 Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
04:00.0
6 8 Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen(1)
04:00.0
7 4 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
04:00.0
8 9 Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
04:00.0
9 6 Roklubben Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
04:00.0
116
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 10:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Silkeborg Roklub II
  • Sofie Valentin Hæk(1)
07:39.2
2 5 Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
07:58.3
3 3 Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs(1)
08:26.9
4 2 Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard(1)
08:27.3
5 4 Randers Roklub II
  • Andrea Mitchelly Christensen(1)
08:47.8
117
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 10:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
07:43.8
2 2 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
07:54.5
3 1 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Karoline Husted(1)
07:58.7
118
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 10:58
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen(1)
07:49.7
2 2 Hadsund Roklub I
  • Zenia Hvid(1)
08:12.2
3 3 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
08:15.4
119
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 10:58
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
07:21.2
2 1 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
07:37.5
3 2 Hadsund Roklub II
  • Thea Bach Stegger(1)
08:35.4
120
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 10:44
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
06:42.7
2 3 Holstebro Roklub/KCHO II
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
06:59.0
3 1 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
07:08.4
4 4 Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
07:20.8
121
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 10:44
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub I
  • Simon Dissing(1)
06:44.4
2 4 Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
07:13.7
3 5 Aarhus Roklub IV
  • Viktor Edlefsen(1)
07:47.1
4 3 Aarhus Roklub III
  • Mathias Kjeldgaard(1)
08:08.9
5 1 Aarhus Roklub II
  • William Trojel(1)
08:20.0
122
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 11:12
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
06:35.0
2 1 Aalborg Roklub I
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(1)
06:53.6
3 5 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
07:09.8
4 3 Hadsund Roklub I
  • Søren Harbo Christiansen(1)
07:43.3
5 2 Aarhus Roklub I
  • Viktor Dittmer(1)
07:46.4
123
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 11:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
06:18.2
2 2 Roklubben Ægir II
  • Christian Nedergaard(1)
07:29.8
124
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 11:26
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub II
  • Lidia Rzeplinska(1)
07:28.5
2 1 Aarhus Roklub I
  • Emma Lehm Røddik(1)
07:53.1
3 3 Aarhus Roklub II
  • Kirstine Stampe(1)
08:13.9
126
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 11:26
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen(1)
07:21.7
2 1 Fredericia Roklub I
  • Lise Mortensen(1)
07:24.7
3 4 Aarhus Roklub I
  • Maria L.N Hansen(1)
07:32.9
128
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 11:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Frederik Wulf Munk(1)
06:39.7
2 2 N.S. Roklub I
  • Jonas Kristensen(1)
06:47.7
3 3 Aalborg Roklub I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
06:53.4
130
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 11:54
Plac. # Navn Tid
1 3 Aalborg Roklub III
  • Esben Ravn(1)
06:15.6
2 5 Aalborg Roklub VI
  • Simon Staal Nielsen(1)
06:20.0
3 2 Roklubben Ægir I
  • Victor Gro Jensen(1)
06:21.9
4 1 Aalborg Roklub VIII
  • Asger Laursen(1)
06:25.1
5 4 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
06:32.4
6 7 Aalborg Roklub V
  • Jesper Quist Jensen(1)
06:49.7
131
LMErgo Åben Mænd letvægt - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 11:54
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
06:40.2
132
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 11:26
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
07:43.0
142
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 12:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Roforeningen KVIK I
  • Mark Van Herk(1)
07:19.9
144
40+MErgo Masters Mænd  40+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 12:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Studenter Roklub I
  • Kasper Aagaard(1)
06:35.6
2 3 Skive Roklub I
  • Torben Martinussen(1)
06:52.4
3 4 Aarhus Roklub I
  • Torben Stig Larsen(1)
06:53.1
4 2 Middelfart Roklub I
  • Claus Rützou(1)
07:03.6
146
50+MErgo Masters Mænd  50+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 12:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
06:14.6
2 3 Aarhus Roklub II
  • Hother Hennings(1)
06:39.8
3 4 365 Design I
  • Ole Vindfeldt(1)
06:45.2
4 6 Aarhus Roklub I
  • Jacob Christian Lindegaard(1)
06:50.0
5 2 Vildfaren Cyklist I
  • Bruno Mikkelsen(1)
07:00.6
6 5 Aarhus Kano og Kajak Klub I
  • Henrik Bach Poulsen(1)
07:29.7
148
60+MErgo Masters Mænd  60+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 12:58
Plac. # Navn Tid
1 3 Odder Roklub I
  • Per Amby(1)
07:08.4
2 2 Aarhus Roklub I
  • Niels Iversen(1)
07:27.0
3 1 Ribe Roklub I
  • Palle Adelhardt(1)
07:27.1
150
70+MErgo Masters Mænd  70+  - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 12:58
Plac. # Navn Tid
1 3 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
07:15.5
2 1 Randers Roklub I
  • Jan Sørensen(1)
07:38.2
3 2 Vejle Roklub I
  • Torben Clausen-Hansen(1)
07:49.7
4 4 Hadsund Roklub I
  • Niels Bommer(1)
08:01.3
153
U13 WErgo Junior u. 13 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2018-01-06 13:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Silkeborg Roklub I
  • Julie Valentin Hæk(1)
49.8
156
U13 MErgo Junior u. 13 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2018-01-06 13:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Mikkel Pors Ilsøe(1)
48.6
157
U15 MErgo Junior u. 15 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2018-01-06 13:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro Roklub IV
  • Tobias Kramer(1)
38.2
2 7 Holstebro Roklub III
  • Simon Mikkelsen(1)
38.6
3 2 Holstebro Roklub II
  • Christian Søndergaard(1)
39.0
4 5 Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen(1)
40.2
5 6 Roklubben Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
41.8
6 1 Holstebro Roklub I
  • Oliver Meldgaard Nielsen(1)
47.6
7 3 Roklubben Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
48.3
158
U17 WErgo Junior u. 17 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2018-01-06 13:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Silkeborg Roklub I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
35.9
2 4 Roklubben Ægir I
  • Rebekkah Nordskjold(1)
39.7
3 1 Silkeborg Roklub II
  • Maja Klitgaard(1)
44.4
4 2 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
46.4
159
U19 WErgo Junior u. 19 SPRINT Piger - 200m 1. Afdeling
2018-01-06 13:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen(1)
38.7
2 2 Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen(1)
41.2
160
U17 MErgo Junior u. 17 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2018-01-06 13:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro Roklub I
  • Tobias Bork Kristensen(1)
32.5
2 1 Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
33.7
3 3 Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild(1)
33.9
4 6 Holstebro Roklub II
  • Filip Blaaberg-Greve(1)
34.6
5 4 Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
34.9
6 2 Roklubben Ægir II
  • Benjamin Johnsen(1)
36.2
161
U19 MErgo Junior u. 19 SPRINT Drenge - 200m 1. Afdeling
2018-01-06 13:25
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
30.2
2 3 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
33.7
3 1 Aalborg Roklub I
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(1)
34.7
4 4 Roklubben Ægir II
  • Christian Nedergaard(1)
37.3
162
U23 WErgo SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2018-01-06 13:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub I
  • Emma Lehm Røddik(1)
36.9
2 1 Aarhus Roklub II
  • Kirstine Stampe(1)
37.8
3 3 Aalborg Roklub II
  • Lidia Rzeplinska(1)
37.9
165
WErgo Åben SPRINT Kvinder - 200m 1. Afdeling
2018-01-06 13:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Maria L.N Hansen(1)
36.9
2 2 Roklubben ARA I
  • Christina Jensen(1)
39.0
166
U23 MErgo SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2018-01-06 13:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus Roklub I
  • Frederik Wulf Munk(1)
30.5
2 1 Aalborg Roklub I
  • Niels Kunckel Knudsen(1)
32.7
168
MErgo Åben SPRINT Mænd - 200m 1. Afdeling
2018-01-06 13:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub II
  • Esben Ravn(1)
29.8
2 4 Aarhus Studenter Roklub I
  • Kasper Aagaard(1)
30.3
3 9 Roklubben Ægir I
  • Victor Gro Jensen(1)
30.5
4 8 Aalborg Roklub VI
  • Simon Staal Nielsen(1)
31.4
5 7 Aalborg Roklub IV
  • Jesper Quist Jensen(1)
31.6
6 5 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
31.7
7 6 Free Spirits IRC I
  • Erik Carsten Pedersen(1)
32.9
8 1 Aalborg Roklub VIII
  • Asger Laursen(1)
33.1
201
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 14:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub I
  • Esben Ravn(1)
  • Simon Staal Nielsen(2)
  • Christian Hauge(3)
  • Lidia Rzeplinska(4)
06:00.4
202
U17 W/M 4-Stafet Junior u. 17 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 13:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCHO I
  • Karoline Husted(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
  • Filip Blaaberg-Greve(3)
  • Erantis Fodgaard Sørensen(4)
06:54.8
2 2 Roklubben Ægir I
  • Jonas Lykkegaard Werther(1)
  • Jonas Lindberg Nielsen(2)
  • Benjamin Johnsen(3)
  • Rebekkah Nordskjold(4)
07:32.5
4 1 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
  • Mikkel Pors Ilsøe(2)
  • Noah Mikkelsen(3)
  • Anton Østergaard-Clausen(4)
07:37.1
3 4 Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
  • Christian Søndergaard(3)
  • Oliver Meldgaard Nielsen(4)
07:38.7
203
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2018-01-06 14:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir I
  • Victor Gro Jensen(1)
  • Cody Anderson(2)
  • Adrian Flarup Johansen(3)
  • Mie Mellerup(4)
07:02.4
1 8 Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist(1)
  • Maja Klitgaard(2)
  • Max Elleskov Røgild(3)
  • Sofie Valentin Hæk(4)
07:06.4
3 1 Aarhus Roklub III
  • Simon Dissing(1)
  • Rikke Køchs(2)
  • Laura Boldsen(3)
  • Viktor Edlefsen(4)
07:16.7
2 5 Aarhus Roklub I
  • Hother Hennings(1)
  • Jacob Christian Lindegaard(2)
  • Lars Tonsgaard(3)
  • Torben Stig Larsen(4)
07:20.1
3 2 Aarhus Roklub II
  • Emma Lehm Røddik(1)
  • Frederik Wulf Munk(2)
  • Kirstine Stampe(3)
  • Maria L.N Hansen(4)
07:20.2
4 10 Aalborg Roklub I
  • Jesper Quist Jensen(1)
  • Asger Laursen(2)
  • Niels Kunckel Knudsen(3)
  • Thor Peder Kunckel Knudsen(4)
07:21.3
2 9 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Peter Hvenegaard(1)
  • Ole H. Thomsen(2)
  • Jesper Ryttov(3)
  • Bent Juul(4)
07:21.9
5 11 Vejle Roklub I
  • Birgitte Busk Mikkelsen(1)
  • Bo Højgård(2)
  • Michael Magill(3)
  • Birgit Bech Jensen(4)
07:35.2
4 3 Aarhus Roklub IV
  • Viktor Dittmer(1)
  • William Trojel(2)
  • Mathias Kjeldgaard(3)
  • Cinna Sørensen(4)
07:44.2
5 6 Aarhus Roklub VI
  • Niels Iversen(1)
  • Lisbeth Lindegaard(2)
  • John B. Qvortrup(3)
  • Charlotte Lykke Larsen(4)
07:58.4
6 7 Aarhus Roklub V
  • Lene Faxe Hansen(1)
  • Søren B. Mikkelsen(2)
  • Bente Schumacher(3)
  • Lene Brink(4)
08:12.4