Resultater Jyske Mesterskaber 2021

https://regatta.time-team.nl/jyske/2021/results/events.php
På ergometertider.dk

100
W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo 6000m 1. Afdeling
2021-01-09 09:30
Plac. # Navn 1000m2000m3000m4000m5000m6000m
1 6 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
3:20.1
(1:40.1.0)
6:42.8
(1:41.4)
10:07.5
(1:42.4)
13:31.9
(1:42.2)
16:58.7
(1:43.4)
20:23.5
(1:42.4)
2 2 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
3:40.2
(1:50.1.0)
7:29.3
(1:54.6)
11:18.9
(1:54.8)
15:10.3
(1:55.7)
19:02.0
(1:55.9)
22:47.8
(1:52.9)
3 8 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
3:51.5
(1:55.8)
7:46.7
(1:57.6)
11:40.2
(1:56.8)
15:34.0
(1:56.9)
19:30.5
(1:58.3)
23:19.1.0
(1:54.3)
4 3 Esbjerg III
  • Henning Kirk Brodde(1)
3:46.0
(1:53.0)
7:43.6
(1:58.8)
11:38.6
(1:57.5)
15:38.4
(1:59.9)
19:39.5
(2:00.6)
23:37.9
(1:59.2)
5 7 Esbjerg II
  • Hanna Jacob(1)
4:15.3
(2:07.7)
8:34.6
(2:09.7)
13:00.5
(2:13)
17:29.1.0
(2:14.3)
21:55.6
(2:13.3)
26:17.9
(2:11.2)
101
U10 WErgo Piger U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-09 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 1 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
165m330m
(165m)
103
U10 MErgo Drenge U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-09 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 1 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
199m387m
(188m)
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Mads Madsen(1)
160m322m
(162m)
104
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-09 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 2 Køge R I
  • Felix Birk Hansen(1)
188m366m
(178m)
2 1 Aarhus I
  • Felix Pertl Andersen(1)
181m355m
(174m)
105
U12 WErgo Piger U12 Ergo - Piger 11år 2min 1. Afdeling
2021-01-09 10:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
106
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-09 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 2 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
262m488m
(226m)
2 5 Lyngby/KKL I
  • Olivia Elund Pihl(1)
202m405m
(203m)
3 4 Lyngby/KKL II
  • Karen Reimer(1)
187m365m
(178m)
107
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-09 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 2 Dragør I
  • Gustav Juel Hansen(1)
234m460m
(226m)
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
225m443m
(218m)
3 3 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
208m393m
(185m)
108
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-01-09 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 1 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
266m507m
(241m)
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
239m465m
(226m)
109
U19 WErgo Piger U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-01-09 10:20
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 1 Silkeborg I
  • Marie Nørgaard(1)
256m505m
(249m)
745m
(240m)
110
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-01-09 10:20
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 1 Silkeborg I
  • Magnus Ladegaard(1)
312m614m
(302m)
904m
(290m)
111
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-01-09 10:20
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 5 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
278m537m
(259m)
806m
(269m)
2 7 Jels I
  • Thea Marie Noe(1)
228m455m
(227m)
689m
(234m)
3 8 Jels II
  • Celine Nielsen(1)
228m455m
(227m)
684m
(229m)
4 4 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
241m459m
(218m)
674m
(215m)
5 3 Lyngby/KKL I
  • Emmelie Brinkløv(1)
231m454m
(223m)
673m
(219m)
6 2 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
220m441m
(221m)
670m
(229m)
7 9 Holstebro/KCHO II
  • Julie Højager(1)
225m439m
(214m)
664m
(225m)
112
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-01-09 10:20
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 5 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
267m531m
(264m)
798m
(267m)
2 6 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
251m491m
(240m)
721m
(230m)
3 7 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
248m474m
(226m)
703m
(229m)
113
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-01-09 10:40
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 7 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
278m538m
(260m)
793m
(255m)
1052m
(259m)
2 1 Holstebro/KCHO III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
261m513m
(252m)
763m
(250m)
1019m
(256m)
3 5 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
267m519m
(252m)
764m
(245m)
1018m
(254m)
4 Hadsund III
  • Naja Lübeck(1)
257m500m
(243m)
743m
(243m)
991m
(248m)
5 3 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
251m493m
(242m)
737m
(244m)
990m
(253m)
6 9 Holstebro/KCHO IV
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
270m517m
(247m)
755m
(238m)
990m
(235m)
7 11 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
246m485m
(239m)
724m
(239m)
986m
(262m)
8 6 Holstebro/KCHO II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
249m490m
(241m)
725m
(235m)
983m
(258m)
9 12 Sorø II
  • Selma Iversen(1)
252m488m
(236m)
722m
(234m)
960m
(238m)
10 Hadsund I
  • Josefine Brink(1)
246m487m
(241m)
721m
(234m)
956m
(235m)
11 Hadsund II
  • Victoria Brink(1)
232m459m
(227m)
682m
(223m)
913m
(231m)
12 8 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
234m465m
(231m)
683m
(218m)
904m
(221m)
13 2 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
229m455m
(226m)
670m
(215m)
886m
(216m)
14 4 Lyngby/KKL I
  • Flora Barslund(1)
221m437m
(216m)
634m
(197m)
835m
(201m)
15 Hadsund IV
  • Cille Hougaard(1)
220m423m
(203m)
618m
(195m)
826m
(208m)
114
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-01-09 10:40
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
279m550m
(271m)
816m
(266m)
1074m
(258m)
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
272m528m
(256m)
790m
(262m)
1070m
(280m)
3 6 Holstebro/KCHO III
  • William Lemming(1)
265m519m
(254m)
779m
(260m)
1048m
(269m)
4 4 Holstebro/KCHO II
  • Kasper Søndergaard(1)
258m509m
(251m)
762m
(253m)
1019m
(257m)
115
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 11:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
1:53.9
(1:53.9)
3:55.2
(2:01.3)
5:55.5
(2:00.3)
7:53.2
(1:57.7)
2 2 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
1:58.5
(1:58.5)
4:00.5
(2:02.0)
6:01.7
(2:01.2)
7:58.6
(1:56.9)
3 4 Køge R I
  • Maja Wolska(1)
2:01.3
(2:01.3)
4:13.5
(2:12.2)
6:25.3
(2:11.8)
8:33.9
(2:08.6)
4 1 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
2:06.1
(2:06.1)
4:17.6
(2:11.5)
6:29.2
(2:11.6)
8:36.2
(2:07.0)
5 3 Holstebro/KCHO
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
2:07.1
(2:07.1)
4:20.1
(2:13.0)
6:32.6
(2:12.5)
8:36.9
(2:04.3)
6 6 Holstebro/KCHO II
  • My Alberte Schaaf(1)
2:10.0
(2:10.0)
4:24.0
(2:14.0)
6:40.7
(2:16.7)
8:57.0
(2:16.3)
7 10 Silkeborg I
  • Mathilde Lyngholm(1)
2:00.7
(2:00.7)
4:26.6
(2:25.9)
6:59.4
(2:32.8)
9:10.9
(2:11.5)
116
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 11:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 Ægir I
  • Mathilde Berfin Kaya(1)
1:50.6
(1:50.6)
3:50.1.0
(1:59.5)
5:50.0
(1:59.9)
7:45.6
(1:55.6)
2 11 Roskilde II
  • Frida Werner Foldager(1)
1:55.2
(1:55.2)
3:55.2
(2:00.0)
5:56.2
(2:01.0)
8:01.7
(2:05.5)
3 2 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
2:00.2
(2:00.2)
4:04.4
(2:04.2)
6:08.9
(2:04.5)
8:09.2
(2:00.3)
4 7 Sorø IV
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
2:01.0
(2:01.0)
4:04.8
(2:03.8)
6:09.5
(2:04.7)
8:14.6
(2:05.1)
5 3 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
2:04.8
(2:04.8)
4:11.3
(2:06.5)
6:18.1
(2:06.8)
8:24.3
(2:06.2)
6 8 Sorø III
  • Signe Thorup(1)
2:05.2
(2:05.2)
4:14.3
(2:09.1)
6:27.3
(2:13.0)
8:39.6
(2:12.3)
7 Hadsund I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
2:07.6
(2:07.6)
4:18.4
(2:10.8)
6:30.5
(2:12.1.0)
8:40.5
(2:10.0)
8 1 Roskilde I
  • Kathrine Jehrbo(1)
2:02.5
(2:02.5)
4:14.0
(2:11.5)
6:28.4
(2:14.4)
8:45.0
(2:16.6)
9 10 Odder II
  • Caroline Sejersen(1)
2:16.3
(2:16.3)
4:34.6
(2:18.3)
6:53.6
(2:19.0)
9:09.9
(2:16.3)
117
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 11:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Bagsværd II
  • Lærke Vinneck Hansen(1)
7:58.0
(7:58.0)
2 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
1:58.5
(1:58.5)
4:01.5
(2:03.0)
6:03.7
(2:02.2)
8:02.6
(1:58.9)
3 1 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:00.2
(2:00.2)
4:05.4
(2:05.2)
6:11.2
(2:05.8)
8:13.2
(2:02.0)
4 5 Bagsværd III
  • Zoe Kaefer(1)
2:02.0
(2:02.0)
4:10.7
(2:08.7)
6:19.3
(2:08.6)
8:19.3
(2:00.0)
5 3 Ægir I
  • Liv Jensen(1)
2:04.0
(2:04.0)
4:18.8
(2:14.8)
6:34.1
(2:15.3)
8:44.0
(2:09.9)
118
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 11:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
1:47.6
(1:47.6)
3:37.4
(1:49.8)
5:28.3
(1:50.9)
7:17.5
(1:49.2)
2 4 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
1:50.5
(1:50.5)
3:45.1.0
(1:54.6)
5:39.8
(1:54.7)
7:28.8
(1:49.0)
3 2 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
1:52.4
(1:52.4)
3:46.0
(1:53.6)
5:39.8
(1:53.8)
7:30.7
(1:50.9)
4 1 Bagsværd I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
1:56.5
(1:56.5)
3:54.5
(1:58.0)
5:53.6
(1:59.1)
7:53.6
(2:00.0)
5 5 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
2:05.8
(2:05.8)
4:15.3
(2:09.5)
6:21.5
(2:06.2)
8:25.0
(2:03.5)
119
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 11:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Holstebro/KCHO III
  • Jens Pedersen(1)
1:41.6
(1:41.6)
3:30.5
(1:48.9)
5:21.0
(1:50.5)
7:12.7
(1:51.7)
2 13 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
1:44.5
(1:44.5)
3:35.2
(1:50.7)
5:28.9
(1:53.7)
7:20.1
(1:51.2)
3 12 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
1:47.2
(1:47.2)
3:37.8
(1:50.6)
5:31.8
(1:54.0)
7:23.1
(1:51.3)
4 16 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
1:50.3
(1:50.3)
3:45.4
(1:55.1)
5:40.8
(1:55.4)
7:34.7
(1:53.9)
5 2 Roskilde II
  • Esben Friis Thanning(1)
1:49.9
(1:49.9)
3:47.3
(1:57.4)
5:44.3
(1:57.0)
7:37.9
(1:53.6)
6 1 KVIK I
  • Hjalte Larsen(1)
1:51.7
(1:51.7)
3:48.7
(1:57.0)
5:46.3
(1:57.6)
7:41.2
(1:54.9)
7 21 Humlebæk II
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
1:53.4
(1:53.4)
3:49.7
(1:56.3)
5:47.5
(1:57.8)
7:43.6
(1:56.1)
8 5 Humlebæk I
  • Bjarke Ølgaard Madsen(1)
1:56.6
(1:56.6)
3:54.3
(1:57.7)
5:52.6
(1:58.3)
7:51.3
(1:58.7)
9 6 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
1:56.7
(1:56.7)
3:56.3
(1:59.6)
6:00.9
(2:04.6)
7:55.0
(1:54.1)
10 19 Bagsværd III
  • Karl Heuer(1)
2:00.4
(2:00.4)
4:05.1
(2:04.7)
6:10.3
(2:05.2)
8:10.3
(2:00.0)
11 15 Bagsværd I
  • Erik Friedrichsen(1)
1:58.0
(1:58.0)
4:02.1
(2:04.1)
6:07.4
(2:05.3)
8:14.1
(2:06.7)
12 8 Bagsværd VI
  • Theis Wolfram(1)
2:05.9
(2:05.9)
4:15.3
(2:09.4)
6:23.8
(2:08.5)
8:28.8
(2:05.0)
120
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 11:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 Randers I
  • Oliver Bach(1)
1:37.4
(1:37.4)
3:20.3
(1:42.9)
5:04.5
(1:44.2)
6:44.3
(1:39.8)
2 8 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
1:38.3
(1:38.3)
3:20.9
(1:42.6)
5:04.1
(1:43.2)
6:45.8
(1:41.7)
3 13 Holstebro/KCHO II
  • Hjalte Westeraa(1)
1:41.9
(1:41.9)
3:24.9
(1:43.0)
5:06.2
(1:41.3)
6:48.0
(1:41.8)
4 1 Hadsund I
  • Kian Harati(1)
1:40.6
(1:40.6)
3:21.9
(1:41.3)
5:06.1
(1:44.2)
6:49.2
(1:43.1.0)
5 Hadsund II
  • Frederik Bertelsen(1)
1:40.9
(1:40.9)
3:24.5
(1:43.6)
5:11.0
(1:46.5)
6:55.0
(1:44.0)
6 5 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
1:44.3
(1:44.3)
3:30.5
(1:46.2)
5:19.4
(1:48.9)
7:05.6
(1:46.2)
7 Hadsund III
  • Mads Hessellund(1)
1:44.9
(1:44.9)
3:31.3
(1:46.4)
5:20.8
(1:49.5)
7:12.3
(1:51.5)
8 3 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
1:45.7
(1:45.7)
3:35.8
(1:50.1.0)
5:29.1
(1:53.3)
7:19.3
(1:50.2)
9 7 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
1:56.4
(1:56.4)
3:53.9
(1:57.5)
5:50.2
(1:56.3)
7:42.8
(1:52.6)
10 10 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
1:49.0
(1:49.0)
3:48.7
(1:59.7)
5:53.4
(2:04.7)
7:57.8
(2:04.4)
11 12 Holstebro/KCHO I
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
2:04.7
(2:04.7)
4:13.1
(2:08.4)
6:18.8
(2:05.7)
8:17.5
(1:58.7)
12 4 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
Gennemførte ikke løbet
13 2 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
2:06.4
(2:06.4)
4:13.6
(2:07.2)
6:22.6
(2:09.0)
8:28.9
(2:06.3)
121
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 12:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 10 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
1:33.8
(1:33.8)
3:08.0
(1:34.2)
4:41.5
(1:33.5)
6:14.0
(1:32.5)
2 11 Holstebro/KCHO III
  • Tobias Kramer Bosnes(1)
1:32.7
(1:32.7)
3:08.3
(1:35.6)
4:46.6
(1:38.3)
6:21.6
(1:35.0)
3 3 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
1:35.6
(1:35.6)
3:14.4
(1:38.8)
4:53.3
(1:38.9)
6:29.6
(1:36.3)
4 13 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
1:37.6
(1:37.6)
3:18.7
(1:41.1.0)
4:58.1
(1:39.4)
6:36.0
(1:37.9)
5 5 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
1:35.0
(1:35.0)
3:17.4
(1:42.4)
5:00.3
(1:42.9)
6:37.9
(1:37.6)
6 14 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
1:42.5
(1:42.5)
3:29.0
(1:46.5)
5:15.8
(1:46.8)
6:59.5
(1:43.7)
7 16 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
1:47.4
(1:47.4)
3:44.5
(1:57.1)
5:42.9
(1:58.4)
7:34.2
(1:51.3)
8 12 Bagsværd III
  • Henning Friedrichsen(1)
1:49.2
(1:49.2)
3:47.6
(1:58.4)
5:52.9
(2:05.3)
7:54.9
(2:02.0)
9 15 Ægir II
  • Mikkel Avlund Overgaard(1)
1:52.7
(1:52.7)
3:57.8
(2:05.1)
6:07.2
(2:09.4)
8:17.0
(2:09.8)
122
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 12:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
1:33.9
(1:33.9)
3:12.1
(1:38.2)
4:50.8
(1:38.7)
6:29.3
(1:38.5)
2 10 Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
1:39.3
(1:39.3)
3:21.6
(1:42.3)
5:02.3
(1:40.7)
6:41.3
(1:39.0)
3 7 Silkeborg I
  • Max Elleskov Røgild(1)
1:42.1.0
(1:42.1.0)
3:28.7
(1:46.6)
5:12.7
(1:44.0)
6:50.3
(1:37.6)
4 9 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
1:36.6
(1:36.6)
3:19.6
(1:43.0)
5:05.6
(1:46.0)
6:56.2
(1:50.6)
123
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 12:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
1:49.2
(1:49.2)
3:39.1
(1:49.9)
5:29.5
(1:50.4)
7:18.8
(1:49.3)
2 7 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
1:55.9
(1:55.9)
3:53.7
(1:57.8)
5:52.4
(1:58.7)
7:51.3
(1:58.9)
3 8 Randers I
  • Anna Maja Lund Bentsen(1)
1:53.4
(1:53.4)
3:52.1
(1:58.7)
5:53.8
(2:01.7)
7:54.2
(2:00.4)
4 6 Roskilde II
  • Katja Petersson(1)
1:54.3
(1:54.3)
3:55.1
(2:00.8)
6:00.2
(2:05.1)
8:06.9
(2:06.7)
124
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 12:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 3 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
1:56.3
(1:56.3)
3:53.7
(1:57.4)
5:53.7
(2:00.0)
7:54.8
(2:01.1)
2 4 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
1:57.4
(1:57.4)
4:00.8
(2:03.4)
6:07.9
(2:07.1)
8:11.7
(2:03.8)
3 1 Jels I
  • Anette Saaugaard Hansen(1)
2:01.4
(2:01.4)
4:05.0
(2:03.6)
6:13.3
(2:08.3)
8:24.4
(2:11.1.0)
125
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 12:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
1:51.8
(1:51.8)
3:46.8
(1:55.0)
5:45.5
(1:58.7)
7:40.7
(1:55.2)
2 4 Aalborg I
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
1:51.8
(1:51.8)
3:49.8
(1:58.0)
5:48.7
(1:58.9)
7:48.7
(2:00.0)
3 2 ARA I
  • Christina Jensen(1)
8:14.4
(8:14.4)
4 3 Aalborg III
  • Janne Sørensen Bøhlers(1)
1:55.1
(1:55.1)
3:58.2
(2:03.1)
6:08.5
(2:10.3)
8:16.0
(2:07.5)
5 6 Aalborg I
  • Camilla Frølund(1)
1:59.0
(1:59.0)
4:03.6
(2:04.6)
6:13.0
(2:09.4)
8:20.2
(2:07.2)
6 9 Esbjerg I
  • Hanna Jacob(1)
2:00.1.0
(2:00.1.0)
4:07.2
(2:07.1)
6:17.4
(2:10.2)
8:24.8
(2:07.4)
126
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 12:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Aalborg I
  • Line Thomsen(1)
2:04.3
(2:04.3)
4:10.7
(2:06.4)
6:18.0
(2:07.3)
8:25.2
(2:07.2)
2 2 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
2:00.5
(2:00.5)
4:09.8
(2:09.3)
6:24.2
(2:14.4)
8:29.9
(2:05.7)
127
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 12:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
1:31.8
(1:31.8)
3:05.3
(1:33.5)
4:38.3
(1:33.0)
6:09.7
(1:31.4)
2 11 Sorø II
  • Rasmus Lind(1)
1:33.9
(1:33.9)
3:10.3
(1:36.4)
4:46.2
(1:35.9)
6:21.1
(1:34.9)
3 14 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
1:36.6
(1:36.6)
3:16.0
(1:39.4)
4:54.9
(1:38.9)
6:32.9
(1:38.0)
4 16 Holstebro
  • Christian Taulbjerg(1)
1:36.2
(1:36.2)
3:15.0
(1:38.8)
4:55.7
(1:40.7)
6:35.0
(1:39.3)
5 6 Roskilde III
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
6:44.0
(6:44.0)
6 3 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
1:35.5
(1:35.5)
3:17.6
(1:42.1.0)
5:02.7
(1:45.1.0)
6:44.3
(1:41.6)
7 13 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
1:40.8
(1:40.8)
3:23.7
(1:42.9)
5:06.0
(1:42.3)
6:45.9
(1:39.9)
8 2 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
1:38.0
(1:38.0)
3:21.0
(1:43.0)
5:03.6
(1:42.6)
6:47.9
(1:44.3)
9 5 Aalborg III
  • Lasse Esbech Stenstrop(1)
1:40.9
(1:40.9)
3:23.4
(1:42.5)
5:07.4
(1:44.0)
6:48.3
(1:40.9)
10 8 Holstebro/KCHO III
  • Patrick Klestrup(1)
1:37.8
(1:37.8)
3:18.2
(1:40.4)
4:56.9
(1:38.7)
6:50.6
(1:53.7)
11 10 Aalborg I
  • Mikkel Kallesøe(1)
1:38.2
(1:38.2)
3:22.4
(1:44.2)
5:09.0
(1:46.6)
6:53.9
(1:44.9)
12 7 Sorø III
  • Jannick Wly Andersen(1)
1:42.6
(1:42.6)
3:27.4
(1:44.8)
5:15.9
(1:48.5)
7:02.9
(1:47.0)
13 1 Esbjerg I
  • Brandur Poulsen(1)
1:42.7
(1:42.7)
3:45.3
(2:02.6)
5:54.3
(2:09.0)
8:03.1
(2:08.8)
128
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 12:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Sorø I
  • Peter Skou **(1)
1:44.9
(1:44.9)
3:32.0
(1:47.1.0)
5:20.1
(1:48.1.0)
7:08.1
(1:48.0)
2 2 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
1:45.3
(1:45.3)
3:34.1.0
(1:48.8)
5:24.5
(1:50.4)
7:16.2
(1:51.7)
129
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Joakim Viberg(1)
1:31.7
(1:31.7)
3:07.9
(1:36.2)
4:43.6
(1:35.7)
6:18.2
(1:34.6)
2 10 Aalborg II
  • Esben Ravn(1)
1:34.9
(1:34.9)
3:12.2
(1:37.3)
4:48.2
(1:36.0)
6:19.0
(1:30.8)
3 7 DSR I
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
1:35.3
(1:35.3)
3:13.4
(1:38.1.0)
4:52.1.0
(1:38.7)
6:30.1
(1:38.0)
4 2 Kalundb I
  • Kåre Mattesen(1)
1:36.5
(1:36.5)
3:15.0
(1:38.5)
4:57.2
(1:42.2)
6:38.7
(1:41.5)
5 3 Aalborg
  • Anders Esbjerg Nielsen(1)
1:44.8
(1:44.8)
3:32.3
(1:47.5)
5:24.3
(1:52.0)
7:17.7
(1:53.4)
6 5 Aalborg V
  • Jesper Skovager Thomsen(1)
1:45.6
(1:45.6)
3:35.7
(1:50.1.0)
5:30.3
(1:54.6)
7:24.0
(1:53.7)
130
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-01-09 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Aarhus I
  • James Dodd(1)
1:35.6
(1:35.6)
3:13.6
(1:38.0)
4:51.9
(1:38.3)
6:25.3
(1:33.4)
2 5 DSR I
  • Leif Førland Schill(1)
1:41.8
(1:41.8)
3:25.0
(1:43.2)
5:07.5
(1:42.5)
6:48.6
(1:41.1.0)
3 1 Aalborg I
  • Jannik Mose Skov(1)
1:49.8
(1:49.8)
3:40.2
(1:50.4)
5:30.1
(1:49.9)
7:19.8
(1:49.7)
4 3 DSR II
  • Amit Bar(1)
1:46.0
(1:46.0)
3:37.4
(1:51.4)
5:30.8
(1:53.4)
7:20.1
(1:49.3)
131
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 13:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 København II
  • Krista Doersch(1)
1:45.6
(1:45.6)
3:37.4
(1:51.8)
2 5 København I
  • Alix Geroux(1)
1:53.5
(1:53.5)
3:56.4
(2:02.9)
3 4 ASR I
  • Winnie Petersen(1)
1:58.1
(1:58.1)
4:00.1.0
(2:02.0)
4 3 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
1:58.7
(1:58.7)
4:00.2
(2:01.5)
133
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 13:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
1:39.8
(1:39.8)
3:24.4
(1:44.6)
2 4 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
1:47.3
(1:47.3)
3:43.2
(1:55.9)
3 7 København III
  • Louise Gjelstrup(1)
1:49.8
(1:49.8)
3:50.2
(2:00.4)
4 3 Nordslesvig I
  • Claudia Horst(1)
1:54.1
(1:54.1)
3:51.0
(1:56.9)
5 6 København II
  • Stinne Grydehøj(1)
1:52.5
(1:52.5)
3:53.5
(2:01.0)
134
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 13:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Nordslesvig I
  • Susanne Klages(1)
2:10.2
(2:10.2)
4:21.8
(2:11.6)
135
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 13:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 4 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
1:53.9
(1:53.9)
3:47.4
(1:53.5)
2 8 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
1:56.9
(1:56.9)
3:53.9
(1:57.0)
3 6 Risskov I
  • Susanne Vestergård Andersen(1)
1:54.1
(1:54.1)
3:55.3
(2:01.2)
4 3 KVIK I
  • Katrine Jørgensen(1)
1:57.5
(1:57.5)
3:57.0
(1:59.5)
5 2 Saxkjøbing I
  • Mai Wandrup(1)
2:15.5
(2:15.5)
4:42.6
(2:27.1.0)
136
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 13:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 3 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
1:49.1.0
(1:49.1.0)
3:46.1.0
(1:57.0)
2 6 København I
  • Bie Andersen(1)
1:54.9
(1:54.9)
3:53.4
(1:58.5)
3 7 København I
  • Vibeke Skousen(1)
1:58.4
(1:58.4)
3:54.3
(1:55.9)
4 2 Humlebæk I
  • Mette Porsmose(1)
1:59.7
(1:59.7)
4:03.9
(2:04.2)
5 4 Risskov I
  • Birgitte W. Nielsen(1)
2:00.5
(2:00.5)
4:04.5
(2:04.0)
137
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 13:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 2 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
1:50.3
(1:50.3)
3:47.7
(1:57.4)
138
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 13:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
2:03.5
(2:03.5)
4:07.2
(2:03.7)
140
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 13:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
1:56.8
(1:56.8)
3:58.9
(2:02.1)
141
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 14:00
Plac. # Navn 500m1000m
1 2 Aalborg II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
1:32.9
(1:32.9)
3:08.1
(1:35.2)
2 3 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
1:34.0
(1:34.0)
3:08.2
(1:34.2)
3 1 Aalborg I
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
1:33.3
(1:33.3)
3:12.4
(1:39.1.0)
4 5 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
1:40.7
(1:40.7)
3:22.6
(1:41.9)
5 6 Aarhus I
  • Mark Lind(1)
1:40.7
(1:40.7)
3:25.0
(1:44.3)
142
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 14:00
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:36.9
(1:36.9)
3:16.3
(1:39.4)
143
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 14:00
Plac. # Navn 500m1000m
1 5 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
1:30.2
(1:30.2)
2:59.3
(1:29.1.0)
2 6 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
1:29.1.0
(1:29.1.0)
3:03.1
(1:34.0)
3 17 ASR II
  • Kasper Aagaard(1)
1:29.5
(1:29.5)
3:03.2
(1:33.7)
4 2 Bagsværd I
  • Carl Christiansen(1)
1:31.1.0
(1:31.1.0)
3:05.3
(1:34.2)
5 11 Roskilde I
  • Morten Sjørslev(1)
1:31.4
(1:31.4)
3:08.9
(1:37.5)
6 9 Bagsværd II
  • Jesper Fink Petersen(1)
1:32.1.0
(1:32.1.0)
3:10.9
(1:38.8)
7 16 DSR I
  • Jack Ekman(1)
1:34.5
(1:34.5)
3:10.9
(1:36.4)
8 4 Rødvig II
  • Michael Mainz(1)
1:36.1.0
(1:36.1.0)
3:15.5
(1:39.4)
9 14 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
1:32.4
(1:32.4)
3:19.4
(1:47.0)
10 7 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
1:41.0
(1:41.0)
3:20.4
(1:39.4)
11 1 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
1:40.6
(1:40.6)
3:21.3
(1:40.7)
12 3 Næstv. II
  • Morten Thorving(1)
1:44.9
(1:44.9)
3:26.2
(1:41.3)
13 8 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
1:44.2
(1:44.2)
3:27.0
(1:42.8)
144
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 14:00
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
1:34.7
(1:34.7)
3:12.8
(1:38.1.0)
145
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 14:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 2 Middelfart I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
1:39.2
(1:39.2)
3:24.4
(1:45.2)
2 1 Risskov II
  • Claus Bus(1)
1:41.2
(1:41.2)
3:27.1.0
(1:45.9)
3 3 Risskov I
  • Michael Lind(1)
1:49.7
(1:49.7)
3:47.9
(1:58.2)
146
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 14:20
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
1:27.8
(1:27.8)
3:02.3
(1:34.5)
2 21 Bagsværd I
  • Steen Nielbo(1)
1:30.8
(1:30.8)
3:02.6
(1:31.8)
3 13 Lyngby Kanoklub I
  • Thomas Beck Christensen(1)
1:32.8
(1:32.8)
3:10.8
(1:38.0)
4 15 København I
  • Ivan Birch Lykholt(1)
1:34.1.0
(1:34.1.0)
3:11.4
(1:37.3)
5 5 Aarhus I
  • Morten Lindholm(1)
1:36.6
(1:36.6)
3:12.5
(1:35.9)
6 17 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
1:36.4
(1:36.4)
3:14.7
(1:38.3)
7 6 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
1:37.4
(1:37.4)
3:15.4
(1:38.0)
8 7 Næstv. I
  • Steen Kjærgaard(1)
1:36.7
(1:36.7)
3:21.0
(1:44.3)
9 20 Næstv. II
  • Jan Stampe Jensen(1)
1:42.9
(1:42.9)
3:24.2
(1:41.3)
10 19 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
1:40.5
(1:40.5)
3:25.3
(1:44.8)
11 18 Furesø II
  • Mikael Møller Hansen(1)
1:43.8
(1:43.8)
3:25.7
(1:41.9)
12 16 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
1:43.3
(1:43.3)
3:25.7
(1:42.4)
13 2 Esbjerg II
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
1:45.0
(1:45.0)
3:30.2
(1:45.2)
14 14 København II
  • Jesper Nielsen(1)
1:48.7
(1:48.7)
3:35.9
(1:47.2)
147
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 14:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 9 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
1:34.1.0
(1:34.1.0)
3:08.5
(1:34.4)
2 7 Aarhus I
  • Jacob Christian Lindegaard(1)
1:40.0
(1:40.0)
3:19.6
(1:39.6)
3 2 Humlebæk I
  • Kim Bo Wellendorph(1)
1:37.7
(1:37.7)
3:22.3
(1:44.6)
4 1 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
1:41.6
(1:41.6)
3:30.5
(1:48.9)
5 15 Esbjerg I
  • Henning Kirk Brodde(1)
1:38.8
(1:38.8)
3:31.5
(1:52.7)
6 4 Nordslesvig I
  • Arne Ingmar Johannsen(1)
1:43.8
(1:43.8)
3:32.2
(1:48.4)
7 5 Nyborg I
  • Peter Rasmussen(1)
1:47.0
(1:47.0)
3:37.5
(1:50.5)
8 6 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
1:49.6
(1:49.6)
3:45.0
(1:55.4)
9 14 Nordslesvig II
  • Werner Güttel(1)
1:52.5
(1:52.5)
3:45.9
(1:53.4)
10 13 Risskov I
  • Benny Weibel(1)
1:48.6
(1:48.6)
3:48.4
(1:59.8)
11 12 Risskov II
  • Bjarne Mørch Jensen(1)
1:56.5
(1:56.5)
3:54.8
(1:58.3)
12 10 Furesø I
  • Rolf Reuther-Nielsen(1)
1:59.6
(1:59.6)
3:55.2
(1:55.6)
148
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 14:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
1:42.8
(1:42.8)
3:28.4
(1:45.6)
2 2 Humlebæk I
  • Christian Probst(1)
1:45.1.0
(1:45.1.0)
3:37.5
(1:52.4)
149
70+MErgo Masters Mænd 70+ Ergo - Mænd, 70- år, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 14:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp

150
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-01-09 14:40
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
1:56.5
(1:56.5)
3:54.5
(1:58.0)