Resultater Jyske Mesterskaber 2022

100
W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo 6000m 1. Afdeling
2022-01-08 09:20
Plac. # Navn 1000m2000m3000m4000m5000m6000m
1 9 Kertem. II
  • Claus Hinding(1)
3:25.6
(1:42.8)
6:57.3
(1:45.9)
10:29.6
(1:46.2)
14:02.1
(1:46.3)
17:33.9
(1:45.9)
20:54.8
(1:40.5)
2 3 Bagsværd I
  • Jesper Fink Petersen(1)
3:31.7
(1:45.9)
7:06.4
(1:47.4)
10:41.1.0
(1:47.4)
14:16.3
(1:47.6)
17:50.2
(1:47)
21:21.2
(1:45.5)
3 8 ASR III
  • Jesper Hoffmann(1)
3:28.1.0
(1:44.1.0)
7:03.8
(1:47.9)
10:41.9
(1:49.1.0)
14:16.8
(1:47.5)
17:51.3
(1:47.3)
21:27.2
(1:48)
4 5 ASR II
  • Jonathan Doucette(1)
3:33.4
(1:46.7)
7:11.2
(1:48.9)
10:49.9
(1:49.4)
14:25.4
(1:47.8)
17:59.3
(1:47)
21:29.2
(1:45)
5 2 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
3:31.9
(1:46)
7:05.8
(1:47)
10:41.0
(1:47.6)
14:17.1
(1:48.1.0)
17:54.6
(1:48.8)
21:29.7
(1:47.6)
6 4 Humlebæk I
  • Mads Impgaard Madsen(1)
3:38.2
(1:49.1.0)
7:17.6
(1:49.7)
10:56.4
(1:49.4)
14:35.4
(1:49.5)
18:11.9
(1:48.3)
21:42.5
(1:45.3)
7 1 ASR IV
  • Christian Petersen(1)
3:41.9
(1:51)
7:19.5
(1:48.8)
10:56.4
(1:48.5)
14:37.5
(1:50.6)
18:21.9
(1:52.2)
22:02.9
(1:50.5)
8 12 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
3:38.2
(1:49.1.0)
7:23.6
(1:52.7)
11:09.9
(1:53.2)
14:55.4
(1:52.8)
18:42.1.0
(1:53.4)
22:26.4
(1:52.2)
9 7 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
3:43.7
(1:51.9)
7:32.4
(1:54.4)
11:22.2
(1:54.9)
15:13.8
(1:55.8)
19:08.0
(1:57.1)
22:59.0
(1:55.5)
10 10 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
3:45.7
(1:52.9)
7:34.0
(1:54.2)
11:25.7
(1:55.9)
15:18.3
(1:56.3)
19:14.7
(1:58.2)
23:08.2
(1:56.8)
11 6 ARA I
  • Christina Jensen(1)
4:01.9
(2:01)
8:03.1
(2:00.6)
12:05.5
(2:01.2)
16:08.0
(2:01.3)
20:12.0
(2:02.0)
24:08.6
(1:58.3)
101
U10 WErgo Piger U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-01-08 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 2 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
190m348m
(158m)
2 1 Odder I
  • Regitze Brandt(1)
105m231m
(126m)
102
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-01-08 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 3 Valby I
  • Selma Friis(1)
188m377m
(189m)
2 4 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
184m364m
(180m)
103
U10 MErgo Drenge U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-01-08 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 5 Ran I
  • Birk Haaning(1)
186m366m
(180m)
104
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-01-08 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 7 Valby I
  • Felix Friis(1)
227m451m
(224m)
2 6 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
203m413m
(210m)
106
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-01-08 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 10 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
208m470m
(262m)
2 11 Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
235m468m
(233m)
3 9 Nordslesvig I
  • Signe Ohlsen(1)
233m445m
(212m)
107
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-01-08 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 13 Aarhus I
  • Felix Pertl Andersen(1)
199m384m
(185m)
108
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-01-08 10:00
Plac. # Navn 1:002:00
1 14 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
240m475m
(235m)
110
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-01-08 10:15
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 2 Hadsund I
  • Jonas Risager(1)
272m525m
(253m)
783m
(258m)
2 3 Sorø II
  • Rasmus Tipsmark(1)
249m477m
(228m)
704m
(227m)
3 4 Sorø I
  • Storm Andersen(1)
229m434m
(205m)
635m
(201m)
4 1 Nordslesvig I
  • Mathis Rüdiger(1)
216m392m
(176m)
572m
(180m)
111
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
0000-00-00 00:00
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 17 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
761m
2 10 Jels I
  • Dicte Fyhn(1)
243m478m
(235m)
712m
(234m)
3 6 Sydney Grammar I
  • Kelly Clifton(1)
230m463m
(233m)
704m
(241m)
4 8 Silkeborg I
  • Emma Løwenstein(1)
243m472m
(229m)
679m
(207m)
5 5 Næstv. I
  • Selma Björg Birgisdottir(1)
224m445m
(221m)
662m
(217m)
6 9 Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
202m386m
(184m)
578m
(192m)
7 7 Aarhus I
  • Marie Højklint Nielsen(1)
178m345m
(167m)
514m
(169m)
112
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-01-08 10:15
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 13 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
292m559m
(267m)
827m
(268m)
2 12 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
261m517m
(256m)
769m
(252m)
3 14 Silkeborg I
  • Malthe Kleist(1)
257m502m
(245m)
740m
(238m)
4 16 Sorø II
  • Tobias Kaldråstøyl(1)
233m457m
(224m)
686m
(229m)
113
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-01-08 10:30
Plac. # Navn 1:002:004:003:00
1 4 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
272m534m
(262m)
798m
(264m)
1069m
(271m)
2 1 Jels II
  • Celine Nielsen(1)
252m489m
(237m)
723m
(234m)
963m
(240m)
3 8 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
237m468m
(231m)
695m
(227m)
921m
(226m)
4 2 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
248m469m
(221m)
686m
(217m)
915m
(229m)
5 5 Stevns
  • Kristina B Nielsen(1)
239m464m
(225m)
683m
(219m)
909m
(226m)
6 3 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
218m430m
(212m)
641m
(211m)
849m
(208m)
7 7 Jels I
  • Thea Marie Noe(1)
246m467m
(221m)
468m
(1m)
468m
(0m)
114
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
0000-00-00 00:00
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 17 Sønderborg
  • Adam Jepsen(1)
1041m
2 9 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
270m527m
(257m)
771m
(244m)
1012m
(241m)
3 10 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
272m525m
(253m)
763m
(238m)
1003m
(240m)
4 12 Sorø II
  • Aidan Mingo(1)
269m509m
(240m)
743m
(234m)
988m
(245m)
115
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 10:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 12 Sorø II
  • Sofie Steffensen(1)
1:47.5
(1:47.5)
3:42.9
(1:55.4)
5:39.2
(1:56.3)
7:33.5
(1:54.3)
2 7 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
1:54.1
(1:54.1)
3:52.8
(1:58.7)
5:52.7
(1:59.9)
7:49.0
(1:56.3)
3 11 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
1:56.3
(1:56.3)
3:57.3
(2:01.0)
5:57.3
(2:00.0)
7:54.0
(1:56.7)
4 6 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
1:58.4
(1:58.4)
3:59.0
(2:00.6)
5:59.6
(2:00.6)
7:59.7
(2:00.1.0)
5 8 Holstebro/KCHO III
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
1:57.4
(1:57.4)
4:01.4
(2:04.0)
6:05.8
(2:04.4)
8:07.1
(2:01.3)
6 4 Hadsund II
  • Naja Lübeck(1)
1:59.7
(1:59.7)
4:03.1
(2:03.4)
6:10.7
(2:07.6)
8:14.5
(2:03.8)
7 13 Ægir I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
2:05.3
(2:05.3)
4:14.7
(2:09.4)
6:25.0
(2:10.3)
8:35.2
(2:10.2)
8 9 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
2:13.0
(2:13.0)
4:29.5
(2:16.5)
6:40.9
(2:11.4)
8:45.3
(2:04.4)
9 10 Lyngby I
  • Tove Bay(1)
2:18.9
(2:18.9)
4:39.0
(2:20.1.0)
6:58.4
(2:19.4)
9:13.8
(2:15.4)
10 1 Sorø III
  • Emilie Lindegaard(1)
2:21.4
(2:21.4)
4:48.6
(2:27.2)
7:16.5
(2:27.9)
9:39.5
(2:23.0)
116
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 10:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 14 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
1:53.5
(1:53.5)
3:49.1.0
(1:55.6)
5:44.7
(1:55.6)
7:35.8
(1:51.1.0)
2 17 Roskilde II
  • Isabella Bache(1)
1:53.0
(1:53.0)
3:48.9
(1:55.9)
5:47.9
(1:59.0)
7:48.0
(2:00.1.0)
3 18 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
1:58.9
(1:58.9)
4:04.0
(2:05.1)
6:08.9
(2:04.9)
8:10.8
(2:01.9)
4 15 Odense/KCHO I
  • Bjørk Kallesøe(1)
1:57.4
(1:57.4)
4:02.6
(2:05.2)
6:09.5
(2:06.9)
8:12.9
(2:03.4)
5 16 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
2:00.5
(2:00.5)
4:08.2
(2:07.7)
6:16.1
(2:07.9)
8:16.2
(2:00.1.0)
117
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 11:05
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
1:53.7
(1:53.7)
3:51.8
(1:58.1)
5:48.8
(1:57.0)
7:43.3
(1:54.5)
2 2 Sorø II
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
2:01.7
(2:01.7)
4:04.9
(2:03.2)
6:09.1
(2:04.2)
8:12.1
(2:03.0)
3 3 Silkeborg/KCHO I
  • Marie Kleist(1)
1:57.6
(1:57.6)
4:00.5
(2:02.9)
6:05.4
(2:04.9)
8:13.0
(2:07.6)
4 1 Sorø III
  • Signe Thorup(1)
2:02.3
(2:02.3)
4:07.8
(2:05.5)
6:12.9
(2:05.1)
8:17.6
(2:04.7)
118
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 11:05
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
1:55.7
(1:55.7)
3:53.6
(1:57.9)
5:52.4
(1:58.8)
7:49.2
(1:56.8)
2 9 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
7:55.30
3 6 Ægir I
  • Kirstine Nielsen(1)
1:57.3
(1:57.3)
4:07.2
(2:09.9)
6:22.6
(2:15.4)
8:35.7
(2:13.1.0)
119
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 11:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
1:47.1.0
(1:47.1.0)
3:36.6
(1:49.5)
5:26.1
(1:49.5)
7:12.9
(1:46.8)
2 4 Odder I
  • Frey Sørensen(1)
1:52.1
(1:52.1)
3:46.1.0
(1:54.0)
5:40.3
(1:54.2)
7:31.6
(1:51.3)
3 7 Hadsund II
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
1:49.8
(1:49.8)
3:44.4
(1:54.6)
5:38.8
(1:54.4)
7:32.2
(1:53.4)
4 3 Holstebro/KCHO
  • Kasper Søndergaard(1)
1:51.3
(1:51.3)
3:46.7
(1:55.4)
5:41.3
(1:54.6)
7:33.1
(1:51.8)
5 6 Silkeborg I
  • Aske T. Jensen(1)
2:08.9
(2:08.9)
4:28.1
(2:19.2)
6:47.8
(2:19.7)
9:04.2
(2:16.4)
6 5 Sydney Grammar I
  • Carter Clifton(1)
1:41.3
(1:41.3)
3:28.4
(1:47.1.0)
5:20.0
(1:51.6)
9:15.6
(3:55.6)
120
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 11:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 13 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
1:37.3
(1:37.3)
3:24.4
(1:47.1.0)
5:13.4
(1:49.0)
6:58.1
(1:44.7)
2 11 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
1:41.2
(1:41.2)
3:28.8
(1:47.6)
5:16.5
(1:47.7)
6:58.6
(1:42.1.0)
3 14 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
1:45.2
(1:45.2)
3:36.0
(1:50.8)
5:28.2
(1:52.2)
7:15.2
(1:47.0)
4 16 Humlebæk II
  • Laurits Hammond Hjorth(1)
1:49.6
(1:49.6)
3:41.1.0
(1:51.5)
5:33.9
(1:52.8)
7:24.5
(1:50.6)
5 8 Sorø IV
  • Theodor Klæsøe-Lund(1)
1:50.2
(1:50.2)
3:43.0
(1:52.8)
5:35.0
(1:52.0)
7:25.4
(1:50.4)
6 17 KVIK I
  • Hjalte Larsen(1)
1:48.4
(1:48.4)
3:40.3
(1:51.9)
5:33.6
(1:53.3)
7:26.6
(1:53.0)
121
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 11:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
1:37.3
(1:37.3)
3:18.6
(1:41.3)
4:58.9
(1:40.3)
6:36.2
(1:37.3)
2 7 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
1:38.4
(1:38.4)
3:19.6
(1:41.2)
5:03.2
(1:43.6)
6:45.9
(1:42.7)
3 5 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
1:39.9
(1:39.9)
3:26.0
(1:46.1.0)
5:17.4
(1:51.4)
7:09.2
(1:51.8)
4 4 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
1:52.2
(1:52.2)
3:46.9
(1:54.7)
5:41.6
(1:54.7)
7:32.4
(1:50.8)
5 3 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
1:46.0
(1:46.0)
3:39.1.0
(1:53.1)
5:35.6
(1:56.5)
7:35.1
(1:59.5)
122
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 11:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 18 Bagsværd I
  • Elias Ellehammer(1)
1:34.5
(1:34.5)
3:10.0
(1:35.5)
4:45.7
(1:35.7)
6:18.4
(1:32.7)
2 9 Lyngby/KKL II
  • Christian Runge(1)
1:38.7
(1:38.7)
3:17.5
(1:38.8)
4:57.2
(1:39.7)
6:35.3
(1:38.1.0)
3 16 Holstebro I
  • Simon Mikkelsen(1)
1:39.4
(1:39.4)
3:21.8
(1:42.4)
5:02.8
(1:41.0)
6:42.8
(1:40.0)
4 13 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
1:40.6
(1:40.6)
3:22.9
(1:42.3)
5:05.7
(1:42.8)
6:48.6
(1:42.9)
5 17 Bagsværd II
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
1:43.8
(1:43.8)
3:28.8
(1:45.0)
5:13.2
(1:44.4)
6:54.0
(1:40.8)
6 14 Lyngby/KKL I
  • Marcus Modest(1)
1:47.2
(1:47.2)
3:37.3
(1:50.1.0)
5:30.0
(1:52.7)
7:19.5
(1:49.5)
7 12 Silkeborg II
  • Casper Pedersen(1)
1:44.9
(1:44.9)
3:38.7
(1:53.8)
5:34.4
(1:55.7)
7:22.4
(1:48.0)
8 11 Silkeborg I
  • Simon Toftgaard Garner(1)
1:48.4
(1:48.4)
3:44.3
(1:55.9)
5:39.7
(1:55.4)
7:28.8
(1:49.1.0)
123
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:05
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
1:47.4
(1:47.4)
3:39.3
(1:51.9)
5:31.4
(1:52.1)
7:18.3
(1:46.9)
2 4 Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
1:48.5
(1:48.5)
3:38.9
(1:50.4)
5:29.5
(1:50.6)
7:18.4
(1:48.9)
3 5 Roskilde II
  • Caroline Munch(1)
1:48.6
(1:48.6)
3:41.6
(1:53.0)
5:35.7
(1:54.1)
7:24.4
(1:48.7)
4 6 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
1:55.7
(1:55.7)
3:55.5
(1:59.8)
6:00.1
(2:04.6)
8:06.1
(2:06.0)
5 1 Saxkjøbing I
  • Emmy Wandrup(1)
1:59.8
(1:59.8)
4:21.7
(2:21.9)
6:48.0
(2:26.3)
9:09.1
(2:21.1.0)
124
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo - Kvinder Sen B Let 2000m 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:05
Ene anmeldt, vinder uden kamp

125
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:05
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
1:55.8
(1:55.8)
3:55.5
(1:59.7)
5:58.0
(2:02.5)
7:56.3
(1:58.3)
126
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:05
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 10 ASR I
  • Margrethe Langhoff Thuesen(1)
1:50.2
(1:50.2)
3:44.1
(1:53.9)
5:38.1
(1:54.0)
7:28.0
(1:49.9)
2 11 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
2:00.7
(2:00.7)
4:07.3
(2:06.6)
6:17.0
(2:09.7)
8:21.3
(2:04.3)
127
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Holstebro/KCHO II
  • Magnus Valbirk(1)
1:30.8
(1:30.8)
3:02.3
(1:31.5)
4:33.9
(1:31.6)
6:01.7
(1:27.8)
2 4 Næstv. II
  • William Kjærgaard(1)
1:37.0
(1:37.0)
3:14.4
(1:37.4)
4:53.4
(1:39.0)
6:35.0
(1:41.6)
3 11 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
1:37.6
(1:37.6)
3:18.9
(1:41.3)
4:59.9
(1:41.0)
6:36.8
(1:36.9)
4 8 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
1:33.4
(1:33.4)
3:14.2
(1:40.8)
4:59.0
(1:44.8)
6:39.5
(1:40.5)
5 3 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
1:37.0
(1:37.0)
3:20.2
(1:43.2)
5:04.3
(1:44.1.0)
6:47.0
(1:42.7)
6 1 Roskilde III
  • Martin Kofoed Jensen(1)
1:41.7
(1:41.7)
3:25.6
(1:43.9)
5:09.7
(1:44.1.0)
6:55.0
(1:45.3)
7 7 Silkeborg I
  • Magnus Ladegaard(1)
1:38.3
(1:38.3)
3:23.1.0
(1:44.8)
5:10.0
(1:46.9)
6:55.2
(1:45.2)
128
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 17 Ægir I
  • Jonas Jensen(1)
1:45.4
(1:45.4)
3:34.4
(1:49.0)
5:24.7
(1:50.3)
7:13.4
(1:48.7)
2 14 Ægir II
  • Kristian Funk(1)
1:45.5
(1:45.5)
3:35.5
(1:50.0)
5:26.6
(1:51.1.0)
7:17.1
(1:50.5)
129
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 9 København III
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
1:31.6
(1:31.6)
3:06.0
(1:34.4)
4:40.2
(1:34.2)
6:10.8
(1:30.6)
2 7 DSR II
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
1:28.4
(1:28.4)
3:03.9
(1:35.5)
4:40.8
(1:36.9)
6:17.4
(1:36.6)
3 5 Næstv. II
  • Frederik Tønning Larsen(1)
1:42.7
(1:42.7)
3:27.8
(1:45.1.0)
5:13.4
(1:45.6)
6:59.0
(1:45.6)
4 4 Næstv. I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
1:42.4
(1:42.4)
3:27.5
(1:45.1.0)
5:18.2
(1:50.7)
7:03.3
(1:45.1.0)
5 6 DSR I
  • Thor Steen Larsen(1)
1:43.2
(1:43.2)
3:32.5
(1:49.3)
5:21.2
(1:48.7)
7:05.8
(1:44.6)
6 1 København II
  • Nikolaj Sørensen(1)
1:39.5
(1:39.5)
3:22.8
(1:43.3)
5:16.1
(1:53.3)
7:13.3
(1:57.2)
130
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 12:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 12 Aarhus I
  • James Dodd(1)
1:35.6
(1:35.6)
3:14.9
(1:39.3)
4:53.8
(1:38.9)
6:25.6
(1:31.8)
2 10 Aarhus II
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(1)
1:35.1.0
(1:35.1.0)
3:13.7
(1:38.6)
4:52.7
(1:39.0)
6:26.9
(1:34.2)
3 15 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:38.7
(1:38.7)
3:18.7
(1:40.0)
4:59.2
(1:40.5)
6:39.4
(1:40.2)
4 13 DSR I
  • Amit Bar(1)
1:42.9
(1:42.9)
3:36.8
(1:53.9)
5:34.5
(1:57.7)
7:27.3
(1:52.8)
131
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:05
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 København I
  • Krista Doersch(1)
1:48.2
(1:48.2)
3:39.5
(1:51.3)
2 3 ASR I
  • Winnie Petersen(1)
1:51.8
(1:51.8)
3:49.0
(1:57.2)
3 2 København II
  • Alix Geroux(1)
1:55.0
(1:55.0)
3:56.5
(2:01.5)
133
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:05
Plac. # Navn 500m1000m
1 6 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
1:42.7
(1:42.7)
3:28.5
(1:45.8)
2 12 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
1:49.4
(1:49.4)
3:39.6
(1:50.2)
3 10 ARA I
  • Christina Jensen(1)
1:50.4
(1:50.4)
3:39.7
(1:49.3)
4 13 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
1:50.6
(1:50.6)
3:41.5
(1:50.9)
5 4 København II
  • Stinne Grydehøj(1)
1:49.3
(1:49.3)
3:42.0
(1:52.7)
6 8 Nordslesvig I
  • Claudia Horst(1)
1:54.6
(1:54.6)
3:50.4
(1:55.8)
7 5 Kalundb I
  • Katrine Loose(1)
1:56.0
(1:56.0)
3:53.5
(1:57.5)
8 9 Køge R I
  • Charlotte Trampedach (1)
1:57.7
(1:57.7)
3:59.9
(2:02.2)
134
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:05
Plac. # Navn 500m1000m
1 14 København I
  • Tora Jorn(1)
2:00.2
(2:00.2)
4:05.7
(2:05.5)
135
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 4 Furesø I
  • Mette Møller(1)
1:54.5
(1:54.5)
3:49.7
(1:55.2)
2 6 Nyborg I
  • Lena Stolzenbach(1)
1:54.6
(1:54.6)
3:50.0
(1:55.4)
3 5 KVIK I
  • Katrine Jørgensen(1)
1:52.4
(1:52.4)
3:50.8
(1:58.4)
4 7 Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
1:53.8
(1:53.8)
3:53.3
(1:59.5)
5 3 Risskov I
  • Susanne Vestergaard Andersen(1)
1:55.5
(1:55.5)
3:54.1
(1:58.6)
6 2 Esbjerg I
  • Karen Egebjerg(1)
2:00.5
(2:00.5)
4:01.0
(2:00.5)
136
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 9 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
1:49.6
(1:49.6)
3:44.4
(1:54.8)
2 11 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
1:52.6
(1:52.6)
3:46.7
(1:54.1)
3 12 Risskov I
  • Birgitte Nielsen(1)
2:00.3
(2:00.3)
4:05.8
(2:05.5)
137
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 15 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
1:52.4
(1:52.4)
3:46.4
(1:54.0)
2 14 Nordslesvig I
  • Eva Weitling(1)
2:09.2
(2:09.2)
4:24.3
(2:15.1.0)
138
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 17 HDR I
  • Mette Cederkvist(1)
1:52.8
(1:52.8)
3:52.5
(1:59.7)
2 16 Humlebæk II
  • June Kaspersen(1)
2:06.3
(2:06.3)
4:23.4
(2:17.1.0)
140
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 19 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
2:00.3
(2:00.3)
4:01.0
(2:00.7)
142
80+WErgo Kvinder 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 20 Nordslesvig I
  • Frauke Candussi(1)
2:48.6
(2:48.6)
5:31.9
(2:43.3)
143
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:45
Plac. # Navn 500m1000m
1 2 Uden Klub I
  • Mads Bork(1)
1:31.4
(1:31.4)
3:03.9
(1:32.5)
2 9 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
1:34.2
(1:34.2)
3:09.0
(1:34.8)
3 8 Aalborg II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
1:33.4
(1:33.4)
3:09.1
(1:35.7)
4 6 Aalborg I
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
1:34.7
(1:34.7)
3:11.3
(1:36.6)
5 1 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
1:38.3
(1:38.3)
3:19.2
(1:40.9)
6 4 Aarhus I
  • Mark Lind(1)
1:42.7
(1:42.7)
3:33.3
(1:50.6)
7 7 Kalundb I
  • Martin Schreier(1)
1:38.8
(1:38.8)
3:35.5
(1:56.7)
144
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:45
Plac. # Navn 500m1000m
1 10 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:37.8
(1:37.8)
3:16.0
(1:38.2)
145
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:45
Plac. # Navn 500m1000m
1 16 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
1:30.0
(1:30.0)
3:05.8
(1:35.8)
2 12 Bagsværd II
  • Jesper Fink Petersen(1)
1:36.4
(1:36.4)
3:13.8
(1:37.4)
3 15 Køge R II
  • Martin Birk Hansen(1)
1:37.3
(1:37.3)
3:17.6
(1:40.3)
4 17 Køge R III
  • Christian Egekær(1)
1:37.9
(1:37.9)
3:17.7
(1:39.8)
5 13 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
1:46.0
(1:46.0)
3:30.7
(1:44.7)
6 14 Nordslesvig I
  • Timo Rüdiger(1)
1:54.5
(1:54.5)
3:56.8
(2:02.3)
146
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 13:45
Plac. # Navn 500m1000m
1 21 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
1:33.1.0
(1:33.1.0)
3:08.2
(1:35.1.0)
147
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:05
Plac. # Navn 500m1000m
1 1 Middelfart I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
1:38.9
(1:38.9)
3:24.4
(1:45.5)
2 3 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
1:42.4
(1:42.4)
3:28.0
(1:45.6)
3 4 Risskov I
  • Michael Lind(1)
1:49.4
(1:49.4)
3:53.0
(2:03.6)
148
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:05
Plac. # Navn 500m1000m
1 13 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
1:28.2
(1:28.2)
3:02.1
(1:33.9)
2 6 Næstv. IV
  • Michael Hallgren(1)
1:29.3
(1:29.3)
3:02.8
(1:33.5)
3 20 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
1:35.9
(1:35.9)
3:15.3
(1:39.4)
4 5 Skanderborg I
  • Ole Vindfeldt(1)
1:38.0
(1:38.0)
3:18.7
(1:40.7)
5 21 Næstv. III
  • Per Nielsen(1)
1:40.5
(1:40.5)
3:19.7
(1:39.2)
6 7 Sønderborg I
  • Klaus Jensen(1)
1:39.1.0
(1:39.1.0)
3:19.9
(1:40.8)
7 15 København V
  • Rene Friss Hansen(1)
1:38.1.0
(1:38.1.0)
3:20.2
(1:42.1.0)
8 19 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
1:39.6
(1:39.6)
3:20.5
(1:40.9)
9 17 Næstv. II
  • Steen Kjærgaard(1)
1:38.1.0
(1:38.1.0)
3:21.0
(1:42.9)
10 11 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
1:42.0
(1:42.0)
3:24.3
(1:42.3)
11 16 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
1:42.9
(1:42.9)
3:28.5
(1:45.6)
12 18 Køge R II
  • Michael Thomson(1)
1:41.1.0
(1:41.1.0)
3:29.6
(1:48.5)
13 12 Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
1:47.1.0
(1:47.1.0)
3:31.3
(1:44.2)
14 14 København III
  • Jesper Nielsen(1)
1:48.7
(1:48.7)
3:35.0
(1:46.3)
15 8 København I
  • Flemming Simonsen(1)
1:50.7
(1:50.7)
3:48.7
(1:58.0)
149
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 4 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
1:35.0
(1:35.0)
3:07.6
(1:32.6)
2 13 Aarhus I
  • Jacob Christian Lindegaard(1)
1:40.4
(1:40.4)
3:20.3
(1:39.9)
3 1 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
1:42.1.0
(1:42.1.0)
3:29.6
(1:47.5)
4 14 Aarhus II
  • Niels Iversen(1)
1:44.8
(1:44.8)
3:32.7
(1:47.9)
5 2 Lemvig II
  • Jørgen Jensen(1)
1:45.5
(1:45.5)
3:33.2
(1:47.7)
6 7 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
1:44.4
(1:44.4)
3:33.6
(1:49.2)
7 9 Nyborg I
  • Peter Rasmussen(1)
1:51.1.0
(1:51.1.0)
3:43.8
(1:52.7)
8 12 Risskov II
  • Benny Weibel(1)
1:56.2
(1:56.2)
3:47.9
(1:51.7)
9 5 Humlebæk I
  • Keld Strudahl(1)
1:55.0
(1:55.0)
3:48.2
(1:53.2)
10 11 Risskov I
  • Bjarne Mørch Jensen(1)
1:52.9
(1:52.9)
3:50.2
(1:57.3)
11 10 Furesø I
  • Rolf Reuther-Nielsen(1)
1:57.1
(1:57.1)
3:54.1
(1:57.0)
12 3 Nordslesvig II
  • Kim Schauer Boysen(1)
2:03.8
(2:03.8)
4:08.7
(2:04.9)
150
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 17 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
1:44.9
(1:44.9)
3:32.2
(1:47.3)
2 18 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
1:45.8
(1:45.8)
3:36.3
(1:50.5)
3 16 Nyborg I
  • Michael Hainz Christensen(1)
1:50.6
(1:50.6)
3:38.4
(1:47.8)
151
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 23 Middelfart I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
1:44.5
(1:44.5)
3:30.9
(1:46.4)
2 21 E.R.V. Beatrix I
  • Robin Sterk(1)
1:48.0
(1:48.0)
3:31.8
(1:43.8)
3 20 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
1:48.1.0
(1:48.1.0)
3:40.6
(1:52.5)
4 22 Nordslesvig II
  • Gerd Larsen(1)
2:12.9
(2:12.9)
4:27.7
(2:14.8)
152
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 24 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
1:43.2
(1:43.2)
3:30.9
(1:47.7)
2 25 Ribe I
  • Palle Adelhardt(1)
1:47.5
(1:47.5)
3:40.2
(1:52.7)
154
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 27 Evijärven Urheilijat I
  • Aimo Järvelä(1)
1:52.5
(1:52.5)
3:44.2
(1:51.7)
2 26 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
2:07.8
(2:07.8)
4:17.0
(2:09.2)
155
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 14:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
1:51.0
(1:51.0)
3:46.7
(1:55.7)
5:43.4
(1:56.7)
7:38.2
(1:54.8)
2 3 Aalborg II
  • Karen Hougaard Frost(1)
1:54.2
(1:54.2)
3:50.6
(1:56.4)
5:49.0
(1:58.4)
7:46.4
(1:57.4)
3 9 Aalborg V
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
2:00.6
(2:00.6)
4:03.3
(2:02.7)
6:05.1
(2:01.8)
8:04.9
(1:59.8)
4 10 Aalborg IV
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
1:56.6
(1:56.6)
3:59.4
(2:02.8)
6:06.6
(2:07.2)
8:14.6
(2:08.0)
5 8 Aalborg VIII
  • Camilla Frølund(1)
2:04.9
(2:04.9)
4:12.6
(2:07.7)
6:21.3
(2:08.7)
8:24.5
(2:03.2)
6 4 Aalborg IX
  • Mathilde Line Jensen(1)
2:10.9
(2:10.9)
4:24.7
(2:13.8)
6:41.5
(2:16.8)
8:57.9
(2:16.4)
7 5 Aalborg III
  • Dros Elisabet Petersen(1)
2:13.6
(2:13.6)
4:35.7
(2:22.1.0)
6:55.8
(2:20.1.0)
9:13.2
(2:17.4)
8 7 Sønderborg I
  • Janina Gerder(1)
2:15.7
(2:15.7)
4:40.3
(2:24.6)
7:07.6
(2:27.3)
9:27.9
(2:20.3)
156
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-01-08 15:05
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 11 Aalborg II
  • Esben Ravn(1)
1:36.8
(1:36.8)
3:19.9
(1:43.1.0)
5:00.8
(1:40.9)
6:37.8
(1:37.0)
2 3 Aalborg IV
  • Lasse Esbech Stenstrop(1)
1:43.9
(1:43.9)
3:30.3
(1:46.4)
5:16.7
(1:46.4)
7:02.2
(1:45.5)
3 4 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
1:42.5
(1:42.5)
3:28.8
(1:46.3)
5:17.3
(1:48.5)
7:06.3
(1:49.0)
4 12 Aalborg VI
  • Mikkel Kallesøe(1)
1:45.7
(1:45.7)
3:34.6
(1:48.9)
5:23.5
(1:48.9)
7:08.4
(1:44.9)
5 9 Sønderborg IV
  • Nicolai Lamp(1)
1:47.4
(1:47.4)
3:36.2
(1:48.8)
5:25.1
(1:48.9)
7:14.3
(1:49.2)
6 7 Sønderborg II
  • Daniel Commerou(1)
1:44.9
(1:44.9)
3:33.3
(1:48.4)
5:28.2
(1:54.9)
7:16.3
(1:48.1.0)
7 6 Sønderborg III
  • Mikkel Mogensen(1)
1:44.9
(1:44.9)
3:35.3
(1:50.4)
5:28.3
(1:53.0)
7:19.6
(1:51.3)
8 5 Sønderborg V
  • Justus Ernst(1)
1:46.9
(1:46.9)
3:37.6
(1:50.7)
5:30.1
(1:52.5)
7:20.7
(1:50.6)
9 2 Aalborg I
  • Jannik Mose Skov(1)
1:48.5
(1:48.5)
3:38.7
(1:50.2)
5:30.2
(1:51.5)
7:20.8
(1:50.6)
10 10 Aalborg V
  • Patrick Naschi Jacobsen(1)
1:47.8
(1:47.8)
3:39.7
(1:51.9)
5:35.2
(1:55.5)
7:25.6
(1:50.4)
11 1 Aalborg III
  • Anders Esbjerg Nielsen(1)
1:42.8
(1:42.8)
3:32.9
(1:50.1.0)
5:26.4
(1:53.5)
7:26.0
(1:59.6)
157
W/M 2-erg Kvinder/mænd 2-erg 1000m 1. Afdeling
2022-01-08 15:25
Plac. # Navn 500m1000m
1 2 Køge R/Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Henrik Borch(2)
1:34.5
(1:34.5)
3:12.0
(1:37.5)
2 4 Køge R/Rødvig I
  • Martin Birk Hansen(1)
  • Jan Olsen (2)
1:39.5
(1:39.5)
3:21.5
(1:42.0)
3 6 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
  • Louise Birk Hansen(2)
1:56.0
(1:56.0)
3:55.5
(1:59.5)