Resultater Koldingfjordens Slotsregatta 2015

Resultatliste

1
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 25000m Finale
2015-06-13 10:38
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 5 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Reinhard Sværke(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
10:37:59


0.950
2:13:38
2:06:57
2 2 Randers 3
  • Morten Hohwü(1)
  • Jan Gammelgaard(2)
  • Finn Sørensen(cox)
Startet
10:31:59


0.960
2:23:15
2:17:31
3 4 Roklubben Skjold
  • Poul Jensen(1)
  • Jacob Krusell(2)
  • Anders Christian Larsen(cox)
Startet
10:35:59


0.954
2:24:30
2:17:51
4 1 DSR ÅM13
  • Niels Elgaard Larsen(1)
  • Flemming Jensen(2)
  • Tim Garflet-Nielsen(cox)
Startet
10:30:59


0.974
2:21:32
2:17:51
5 3 Larus Præstø Roklub
  • Mai-Britt Bille(1)
  • Poul Bramsen(2)
  • Martin Poulsen(cox)
Startet
10:33:01


0.955
2:28:47
2:22:32
2
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 25000m Finale
2015-06-13 10:52
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 15 DSR M1
  • Niels Geertsen(1)
  • Nicolai Møller Andersen(2)
  • Jacob Søby Pedersen(cox)
Startet
10:52:00


1.000
2:05:15
2:05:15
2 14 Hellerup Roklub 1
  • Peter Gammeltoft(1)
  • Rolf Traberg(2)
  • Thomas Weise(cox)
Startet
10:49:59


1.000
2:07:51
2:07:51
3 12 Humlebæk 50+
  • Per Olsen(1)
  • Jens Jørgen Tramm(2)
  • Christian Probst(cox)
Startet
10:45:59


1.000
2:10:21
2:10:21
4 13 DSR M2
  • Allan Kjærgaard Jensen(1)
  • Jesper Schmidt Hansen(2)
  • Jesper Christensen(cox)
Startet
10:47:59


1.000
2:11:25
2:11:25
5 11 Totterne DSR
  • Kristian Adelbert Hansen(1)
  • Lasse Stentoft(2)
  • Jan Pierrel Mikkelsen(cox)
Startet
10:43:59


1.000
2:17:55
2:17:55
5
M2x coastal 2x, Mænd, 6000 meter - 6000m 1. Afdeling
2015-06-13 11:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
6
W2x coastal 2x, Kvinder, 6000 meter - 6000m 1. Afdeling
2015-06-13 11:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
7
M1x coastal 1x, Mænd, 3000 meter - 3000m 1. Afdeling
2015-06-13 11:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
8
W1x coastal 1X, Kvinder, 3000 meter - 3000m 1. Afdeling
2015-06-13 11:00
Ingen tilmeldt, løbet udgår
9
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2015-06-13 14:38
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 25 Middelfart Roklub 4+
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Klaus Scheffel(2)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(3)
  • Hardy Olesen(4)
  • Lis Scheffel(cox)
Startet
14:37:59


1.052
45:33
48:01
2 26 Hellerup Roklub 2
  • Lise Teisel(1)
  • Morten Have(2)
  • Arne Månsson(cox)
Startet
14:40:00


0.918
52:12
48:05
3 24 Tissø/Kalundborg
  • Lis Bay(1)
  • Mette Nissen(2)
  • Lars Modin(cox)
Startet
14:35:59


0.909
53:11
48:30
4 27 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Reinhard Sværke(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
14:41:59


0.950
51:08
48:35
5 21 Havnens Helte - Kbh Rk
  • Kenny Andersen(1)
  • Mikkel Schmidt(2)
  • Andreas Bech Mikkelsen(3)
  • Ole Skyggebjerg(4)
  • Betina Holck(cox)
Startet
14:30:00


1.098
44:45
49:11
6 28 DSR ÅM10
  • Anne Broberg Rasmussen(1)
  • Christian Støyberg(2)
  • Jesper Christensen(3)
  • Niels Elgaard Larsen(4)
  • Svend Frydendahl(cox)
Startet
14:43:59


1.100
44:46
49:17
7 23 Thetis - Varde Rk
  • Allan Haagen(1)
  • Lars Jensen(2)
  • Ida Mathiasen(cox)
Startet
14:33:59


0.940
54:02
50:57
8 22 Middelfart Roklub 2+
  • John Kromand(1)
  • Allan Ottesen(2)
  • Claus Rützau(cox)
Startet
14:31:59


0.962
56:46
54:37
10
W/M 4+inr/2+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2015-06-13 14:54
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 33 ? - Kolding Rk
  • Jens Rasmussen(1)
  • Jens V. Nielsen(2)
  • Githa Gregersen(cox)
Startet
14:53:59


0.958
51:21
49:21
2 32 Randers 2
  • Lisbeth Thinnesen(1)
  • Pia Hinrichsen(2)
  • Vibeke Christensen(cox)
Startet
14:52:02


0.884
57:55
51:12
3 30 Dream Team - Kolding Rk
  • Erik Simonsen(1)
  • Hanne Espersen(2)
  • Michael Colmer(cox)
Startet
14:47:59


0.940
54:21
51:15
4 35 KR Rapido - Kbh Rk
  • Mikkel Güth Petersen(1)
  • Ivan Baumann(2)
  • Morten Kristensen(cox)
Startet
14:57:59


0.978
53:08
51:58
5 34 Randers 1
  • Kim Drachmann(1)
  • Ida Helene Hovøre(2)
  • Poul Chr. Andersen(cox)
Startet
14:56:00


0.943
55:52
52:51
6 31 Team GSC - Kolding Dame Rk
  • Gitte Deinbek(1)
  • Susanne Laporte(2)
  • Christian Kjær(cox)
Startet
14:50:07


0.906
59:39
54:17
11
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 10000m Finale
2015-06-13 15:08
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 43 KR Smilet
  • Annette Kjærulf Andersen(1)
  • Carina Klein(2)
  • Vibeke Skousen(cox)
Startet
15:07:59


1.000
53:51
53:51
2 46 DSR W10
  • Anne Katrine Bisgaard(1)
  • Marie Bruun Nielsen(2)
  • Tanja Nors Tardrup(cox)
Startet
15:13:59


1.000
54:01
54:01
3 41 DSR W12
  • Anja Rahbek(1)
  • Anne Sofie Dahl-Petersen(2)
  • Cecilie Lützen Søltoft(cox)
Startet
15:04:00


1.000
54:06
54:06
4 45 KVIK I
  • Ulla Jacobsen(1)
  • Dorte Lassen(2)
  • Anna Nyengaaard(cox)
Startet
15:11:59


1.000
54:38
54:38
5 44 DSR Havfruerne
  • Cecilie Albrechtsen(1)
  • Jannie Fuglsang(2)
  • Sara Einhorn(cox)
Startet
15:10:00


1.000
55:52
55:52
6 42 Humlebæk Lady Bees
  • Pia Rasmussen(1)
  • Susanne Midtgaard(2)
  • Jette Tramm(cox)
Startet
15:06:00


1.000
56:46
56:46