Resultater Koldingfjordens Slotsregatta 2017

1
Master W/M 4+inr/2+inr - 25000m Finale
2017-06-17 10:38
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 8 Roklubben Viking
  • Uffe Dyhr(1)
  • Jørgen Zangenberg(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
10:38:10


0.948
2:17:08
2:10:00
2 7 Humlebæk - nu med farfar i båden
  • Per Olsen(1)
  • Jens Jørgen Tramm(2)
  • Christian Probst(cox)
Startet
10:35:57


0.941
2:18:39
2:10:28
3 5 Bornholmerne - Rønne/ARA
  • Kurt Jensen(1)
  • Torben Vesth Hansen(2)
  • Steen Wegner(cox)
Startet
10:32:00


0.965
2:22:04
2:17:06
4 6 J-team - KVIK
  • Jacob Sørensen(1)
  • Jens Kofoed(2)
  • Jesper Hansen(cox)
Startet
10:33:58


0.958
2:25:50
2:19:43
5 4 Vejle 1
  • Christian Christensen(1)
  • Peter Jahn(2)
  • Birgit Bech Jensen(cox)
Startet
10:29:59


0.945
2:36:53
2:28:25
2
Master M2+inr - 25000m Finale
2017-06-17 10:50
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 13 Den Gode, Den Onde og Den Grusomme Pensionist - DSR
  • Nicolai Møller Andersen(1)
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(2)
  • Kasper Jørgensen(cox)
Startet
10:49:57


1.000
2:11:29
2:11:29
2 10 KVIKamok
  • Iver Kjar(1)
  • Simon Bjærre(2)
  • Christian Schack Pedersen(cox)
Startet
10:44:11


1.000
2:17:49
2:17:49
3 11 Den Gale Roer - DSR
  • Jakob Skov(1)
  • Rune Glerup(2)
  • Søren Hansen(cox)
Startet
10:46:00


1.000
2:18:17
2:18:17
4 12 DSR 150
  • Jan Pierrel Mikkelsen(1)
  • Jesper Christensen(2)
  • Kaspar Guldbæk(cox)
Startet
10:48:03


1.000
2:19:52
2:19:52
3
Master M1x coastal - 3000m Finale
2017-06-17 11:00
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 2 Horsens Roklub I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
Startet
11:00:00


1.000
29:59
29:59
2 1 Roforeningen KVIK I
  • Mark Van Herk(1)
Startet
11:00:00


1.000
31:27
31:27
4
Master W1x coastal - 3000m Finale
2017-06-17 11:00
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 7 Horsens Roklub I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
Startet
11:00:00


1.000
30:04
30:04
2 8 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
Startet
11:00:00


1.000
30:15
30:15
6
Master W2x coastal - 6000m Finale
2017-06-17 11:00
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 10 Roforeningen KVIK I
  • Genevieve Cool(1)
  • Ulla Eriksen(2)
Startet
11:00:00


1.000
31:41
31:41
9
Master W2+inr - 10000m Finale
2017-06-17 14:38
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 24 Bølgemaskinen - DSR
  • Samantha Don Robbins(1)
  • Tanja Nors Tardrup(2)
  • Cecilie Lützen Søltoft(cox)
Startet
14:38:02


1.000
59:42
59:42
2 20 Skumtoppene - DSR
  • Stine Rosbjerg(1)
  • Ditte-Marie Cozens(2)
  • Louise Ruby(cox)
Startet
14:30:01


1.000
1:01:40
1:01:40
3 21 KVIKamigas
  • Line Andersen(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Britt Skovø(cox)
Startet
14:31:59


1.000
1:04:46
1:04:46
10
Master W/M 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2017-06-17 14:50
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 32 Skal du ha` FYNSKE BANK - Middelf./Nyborg
  • Hardy Olesen(1)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(2)
  • Allan Seelk(3)
  • Brian Sørensen(4)
  • Charlotte Buchwaldt(cox)
Startet
14:49:58


1.078
49:40
53:35
2 33 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Rene Hansen(2)
  • Ib Bruun(cox)
Startet
14:51:55


0.933
58:37
54:45
3 30 Humlebæks turneringshold
  • Jette Tramm(1)
  • Michael Krogh(2)
  • Jens Jørgen Tramm(cox)
Startet
14:46:04


0.936
1:01:23
57:27
4 28 Danske Studenters Roklub
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(1)
  • Jesper Christensen(2)
  • Ida Marie Boas(cox)
Startet
14:42:00


0.968
59:47
57:56
5 31 Fire på stribe - DSR
  • Dorthe Jørgensen(1)
  • Kristian Adelbert Hansen(2)
  • Martin Grand Ast(3)
  • Cecilie Albrechtsen(4)
  • Henrik Asmussen(cox)
Startet
14:48:00


1.088
53:29
58:11
6 29 Horsensbæk
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
  • Christian Probst(2)
  • Per Olsen(cox)
Startet
14:44:00


0.929
1:05:42
1:01:02
11
Master W/M 4+inr/2+inr - 10000m Finale
2017-06-17 15:04
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 43 Dream Team - Kolding/Kolding Dame
  • Michael Colmer(1)
  • Erik Simonsen(2)
  • Ulla Jørgensen(cox)
Startet
15:03:58


0.938
1:02:12
58:24
2 42 Nakskov Roklub. Roinfo.dk
  • Einer Hansen(1)
  • Erik Andersen(2)
  • Leif Thygesen(cox)
Startet
15:01:58


0.917
1:07:27
1:01:51
3 40 KVIK blondies
  • Vivian Karlsen(1)
  • Bie Andersen(2)
  • John Howorth(cox)
Startet
14:58:01


0.951
1:05:26
1:02:18
4 45 SRK I - Strib R&K
  • Bent Planck Larsen(1)
  • Jesper Ryttov(2)
  • Bent Juul Jørgensen(cox)
Startet
15:08:04


0.952
1:07:55
1:04:39
5 46 Vejle - go for it
  • Anders Daugaard Buhl(1)
  • Jens Wael Møller(2)
  • Kamilla Sarrossy(cox)
Startet
15:10:15


0.954
1:09:12
1:05:53
6 44 KR Motionisterne - Kolding
  • Michael Fugleberg Bevense(1)
  • Jesper Hansen(2)
  • Henrik Asaa(cox)
Startet
15:06:04


0.958
1:09:36
1:06:41
7 39 DSR - Kasper, Tais, Frederik and the Power Puff Piger...og 150
  • Kaspar Guldbæk(1)
  • Tais Bjerregaard(2)
  • Frederik Fabricius Clausen(3)
  • Mette Schellerup(4)
  • Lee Koefoed Harborg(cox)
Startet
14:56:06


1.102
1:01:47
1:08:05
8 41 Nakskov Roklub. URO
  • Sophia Lindegaard(1)
  • William Christensen(2)
  • Sebastian Christensen(cox)
Startet
15:00:05


0.943
1:18:28
1:13:46