Resultater Åbne Lolland-Falster Mesterskaber 2013

100
W/M Ergo Åben - 5000m 1. Afdeling
2013-02-23 11:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
17:20.6
2 3 Præstø Roklub I
  • Martin Poulsen(1)
18:07.9
3 2 Saxkjøbing Roklub I
  • Lynge Bückleithner(1)
18:55.2
101
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Afdeling
2013-02-23 11:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Tissø Roklub II
  • Sabrina Christiansen(1)
02:12.3
2 2 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
02:23.9
102
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2013-02-23 11:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
02:06.7
2 4 Tissø Roklub III
  • Mike Christensen(1)
02:22.8
3 2 Tissø Roklub I
  • Niklas Ørum(1)
02:44.7
4 3 Tissø Roklub II
  • Martin Ørum(1)
03:20.9
103
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2013-02-23 11:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
03:49.9
2 1 Tissø Roklub II
  • Mette Nissen(1)
03:58.5
3 3 Næstved Roklub II
  • Caroline Olsen(1)
04:15.9
4 2 Tissø Roklub I
  • Janni Nissen(1)
04:20.0
104
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2013-02-23 11:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
03:49.8
2 4 Roklubben Viking II
  • Lucas Have Larsen(1)
04:10.6
3 2 Tissø Roklub I
  • Magnus Jensen(1)
04:11.7
4 1 Roklubben Viking III
  • Jacob Clausen(1)
04:45.7
105
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2013-02-23 12:05
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Viking I
  • Lærke Kampp(1)
08:46.2
106
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2013-02-23 12:05
Plac. # Navn Tid
1 5 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
07:14.5
2 3 Roklubben Viking IV
  • Joachim Saltoft(1)
07:39.2
3 7 Saxkjøbing Roklub I
  • Kristopher Mortensen(1)
07:44.8
4 4 Roklubben Viking II
  • Jesper Clausen(1)
07:54.8
5 6 Roklubben Viking III
  • Christer Vad(1)
08:00.7
6 2 Næstved Roklub I
  • Magnus Otzen(1)
08:10.0
107
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2013-02-23 12:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
07:49.9
2 2 Vordingborg Roklub I
  • Naninna Hansen(1)
08:13.5
108
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2013-02-23 12:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub III
  • Magnus Kamp Stagil(1)
06:51.8
2 2 Næstved Roklub I
  • Troels Lüchau(1)
07:45.1
109
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2013-02-23 12:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
110
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2013-02-23 12:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub III
  • Sverri S. Nielsen(1)
06:02.3
2 3 Danske Studenters Roklub II
  • Mark Hartsteen(1)
06:11.0
111
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2013-02-23 12:35
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I
  • Sofie Løwe(1)
09:01.4
112
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2013-02-23 12:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Danske Studenters Roklub I
  • Peter Gammeltoft(1)
06:19.2
2 1 Saxkjøbing Roklub I
  • Lynge Bückleithner(1)
07:29.7
113
WErgo Åben Kvinder - 1000m 1. Afdeling
2013-02-23 12:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Tissø Roklub I
  • Signe Frederiksen(1)
03:54.4
2 4 Roklubben Viking I
  • Lisa Storm(1)
03:55.4
3 2 Vordingborg Roklub I
  • Naninna Hansen(1)
03:58.5
114
MErgo Åben Mænd - 1000m 1. Afdeling
2013-02-23 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Vordingborg Roklub I
  • Emil Andreassen(1)
03:07.6
2 5 Tissø Roklub II
  • Benjamin Lyderik(1)
03:32.9
3 4 Tissø Roklub I
  • Mads Olsen(1)
03:37.8
115
30+WErgo Masters Kvinder  30+  - 1000m 1. Afdeling
2013-02-23 13:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Vordingborg Roklub I
  • Diana Jørgensen(1)
03:56.0
116
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 1000m 1. Afdeling
2013-02-23 13:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
03:11.4
2 2 Præstø Roklub I
  • Martin Poulsen(1)
03:19.5
3 3 Tissø Roklub I
  • Torben Hansen(1)
03:38.9
117
W/M 4-Stafet Åben holdstafet - Handicap efter alder og køn 4x500m - 2000m 1. Afdeling
2013-02-23 13:20
Ingen tilmeldt, løbet udgår
118
W/M Ergo Åben - 250m 1. Afdeling
2013-02-23 13:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Maribo Roklub I
  • Morten Borg Jensen(1)
43.5
2 9 Præstø Roklub I
  • Martin Poulsen(1)
43.5
3 4 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
44.3
4 8 Tissø Roklub I
  • Johannes Chr. Rose(1)
44.4
5 11 Næstved Roklub I
  • Morten Thorving(1)
45.0
6 6 Saxkjøbing Roklub I
  • Lynge Bückleithner(1)
45.5
7 7 Tissø Roklub II
  • Mads Olsen(1)
47.4
8 1 Tissø Roklub V
  • Morten Helbo Larsen(1)
47.7
9 5 Tissø Roklub IV
  • Torben Hansen(1)
49.2
10 10 Tissø Roklub III
  • Lis Bay(1)
55.8
119
W/M Ergo Åben - 250m 1. Afdeling
2013-02-23 13:43
Plac. # Navn Tid
1 21 Næstved Roklub II
  • Magnus Kamp Stagil(1)
41.6
2 18 Tissø Roklub VII
  • Benjamin Lyderik(1)
47.8
3 13 Roklubben Viking IX
  • Jesper Clausen(1)
47.9
4 25 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
48.8
5 12 Næstved Roklub VI
  • Troels Lüchau(1)
49.8
6 15 Saxkjøbing Roklub I
  • Kristopher Mortensen(1)
50.5
7 16 Roklubben Viking IV
  • Joachim Saltoft(1)
50.7
8 10 Roklubben Viking VII
  • Lisa Storm(1)
50.7
9 26 Tissø Roklub I
  • Josias Thers Holmetoft Hansen(1)
51.2
10 19 Næstved Roklub III
  • Magnus Otzen(1)
51.4
11 14 Roklubben Viking V
  • Christer Vad(1)
51.5
12 11 Næstved Roklub IV
  • Marie Frimann(1)
51.7
13 5 Maribo Roklub II
  • Mie Haapanen(1)
52.0
14 7 Roklubben Viking X
  • Markus Christiansen(1)
52.5
15 20 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
53.0
16 8 Tissø Roklub V
  • Mette Nissen(1)
53.4
17 4 Tissø Roklub III
  • Magnus Jensen(1)
54.4
18 17 Roklubben Viking VI
  • Lærke Kampp(1)
55.6
19 9 Næstved Roklub VII
  • Caroline Olsen(1)
57.6
20 6 Roklubben Viking II
  • Lucas Have Larsen(1)
58.2
21 27 Næstved Roklub V
  • Sofie Løwe(1)
58.5
22 2 Tissø Roklub II
  • Janni Nissen(1)
59.0
23 1 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
01:00.2
24 22 Tissø Roklub IV
  • Mike Christensen(1)
01:05.8
25 3 Roklubben Viking III
  • Jacob Clausen(1)
01:06.3
26 23 Tissø Roklub VI
  • Niklas Ørum(1)
01:19.9