Resultater Lolland-Falster Mesterskaber 2014

100
W/M Ergo Åben - 5000m 1. Afdeling
2014-02-22 11:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Vordingborg Roklub I
  • Emil Andreassen(1)
17:08.4
2 3 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
17:56.2
3 4 Præstø Roklub I
  • Martin Poulsen(1)
18:15.6
4 6 Saxkjøbing Roklub I
  • Lynge Bückleithner(1)
18:44.7
101
U13 WErgo Junior u. 13 Piger - 500m 1. Afdeling
2014-02-22 12:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Tissø Roklub I
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
02:03.9
2 1 Roklubben Stevns IV
  • Nikoline Kroll(1)
02:08.6
3 2 Roklubben Stevns III
  • Katrine Højgaard(1)
02:13.7
4 5 Maribo Roklub I
  • Amelia Maskell(1)
02:16.5
5 4 Roklubben Stevns II
  • Julie Munch(1)
02:38.0
6 3 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
02:56.6
102
U13 MErgo Junior u. 13 Drenge - 500m 1. Afdeling
2014-02-22 12:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
01:55.6
2 2 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
02:00.3
3 3 Roklubben Stevns I
  • Rene Mulvad Pedersen(1)
02:24.0
4 5 Tissø Roklub I
  • Marcus Kobæk Larsen(1)
02:33.3
103
U15 WErgo Junior u. 15 Piger - 1000m 1. Afdeling
2014-02-22 12:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
04:22.5
2 2 Roklubben Stevns I
  • Mathilde Joensen(1)
06:29.4
104
U15 MErgo Junior u. 15 Drenge - 1000m 1. Afdeling
2014-02-22 12:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Tissø Roklub III
  • Magnus Jensen(1)
03:43.2
2 6 Roklubben Viking III
  • Mads Panck(1)
03:49.3
3 2 Tissø Roklub II
  • Ulrick Dyring(1)
03:52.9
4 3 Tissø Roklub I
  • Mikkel Jørgensen(1)
04:06.6
5 4 Roklubben Viking II
  • Jacob Clausen(1)
04:21.1
105
U17 WErgo Junior u. 17 Piger - 2000m 1. Afdeling
2014-02-22 12:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
07:45.5
2 3 Næstved Roklub II
  • Sofie Hoppe Søe(1)
08:37.0
3 1 Tissø Roklub II
  • Janni Nissen(1)
08:58.3
106
U17 MErgo Junior u. 17 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2014-02-22 12:40
Plac. # Navn Tid
1 3 Maribo Roklub I
  • Christian Thor Hagemann(1)
06:50.8
2 1 Roklubben Viking I
  • Jeppe Storm(1)
06:51.1
3 2 Roklubben Viking II
  • Felix Kruhøffer(1)
07:02.6
4 4 Stubbekøbing Roklub II
  • Søren Mortensen(1)
08:27.9
5 5 Stubbekøbing Roklub I
  • Silas Johannesen(1)
08:31.9
107
U19 WErgo Junior u. 19 Piger - 2000m 1. Afdeling
2014-02-22 12:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Vordingborg Roklub I
  • Naninna Hansen(1)
08:12.0
2 2 Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted(1)
08:43.7
108
U19 MErgo Junior u. 19 Drenge - 2000m 1. Afdeling
2014-02-22 12:50
Ingen tilmeldt, løbet udgår
109
U23 WErgo Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2014-02-22 12:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
110
U23 MErgo Mænd - 2000m 1. Afdeling
2014-02-22 12:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
111
WErgo Åben Kvinder - 2000m 1. Afdeling
2014-02-22 12:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
112
MErgo Åben Mænd - 2000m 1. Afdeling
2014-02-22 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub 2
  • Magnus Kamp Stagil(1)
06:40.7
2 1 Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen(1)
06:57.3
3 2 Tissø Roklub I
  • Thomas Dyring(1)
06:58.7
113
WErgo Motionsløb piger/damer under 30år 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-02-22 12:35
Ingen tilmeldt, løbet udgår
114
MErgo Åben Mænd - 1000m 1. Afdeling
2014-02-22 13:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Tissø Roklub II
  • Mike Cervidae(1)
03:14.8
2 3 Roklubben Viking I
  • Erik Arnoldi(1)
03:30.6
3 1 Tissø Roklub I
  • Mads Olsen(1)
03:34.1
115
30+WErgo Motionsløb damer 30år eller over 1000m - 1000m 1. Afdeling
2014-02-22 13:10
Ingen tilmeldt, løbet udgår
116
30+MErgo Masters Mænd  30+  - 1000m 1. Afdeling
2014-02-22 13:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Vordingborg Roklub I
  • Christian Damgaard(1)
03:11.3
2 6 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
03:17.9
3 8 Tissø Roklub
  • Thomas Dyring(1)
03:27.4
4 2 Roklubben Stevns I
  • Flemming (1)
03:32.6
5 5 Saxkjøbing Roklub I
  • Lynge Bückleithner(1)
03:33.2
6 1 Nakskov Roklub I
  • Leif Thygesen(1)
03:40.8
117
W/M 4-Stafet Åben 4-Stafet - 2000m 1. Afdeling
2014-02-22 13:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Tissø Roklub I
  • Lis Bay(1)
  • Isabella Kobæk Larsen(2)
  • Magnus Jensen(3)
  • Mette Nissen(4)
07:42.7
2 1 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
  • Rasmus Bjerre(2)
  • Mathilde Olsson(3)
  • Sofie Hoppe Søe(4)
08:03.9
3 4 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
  • Erik Arnoldi(2)
  • Felix Kruhøffer(3)
  • Rene Hansen(4)
08:17.6
4 3 Næstved Roklub II
  • Magnus Kamp Stagil(1)
  • Caroline Olsen(2)
  • Anne Ørsted(3)
  • Frederik Wendel Madsen(4)
08:19.8
5 6 Præstø Roklub/Vordingborg Roklub I
  • Emil Andreassen(1)
  • Christian Damgaard(2)
  • Naninna Hansen(3)
  • Martin Poulsen(4)
08:20.1
6 2 Tissø Roklub II
  • Mads Olsen(1)
  • Janni Nissen(2)
  • Mike Cervidae(3)
  • Mikkel Jørgensen(4)
08:51.2
118
W/M Ergo Åben - 250m 1. Afdeling
2014-02-22 14:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Tissø Roklub I
  • Lis Bay(1)
55.9
2 9 Roklubben Viking I
  • Rene Hansen(1)
01:06.1
3 11 Næstved Roklub I
  • Magnus Kamp Stagil(1)
01:07.1
4 2 Maribo Roklub I
  • Morten Borg Jensen(1)
01:08.2
5 6 Roklubben Stevns II
  • Flemming (1)
01:08.2
6 13 Præstø Roklub I
  • Martin Poulsen(1)
01:09.9
7 1 Roklubben Viking II
  • Erik Arnoldi(1)
01:10.8
8 8 Næstved Roklub II
  • Frederik Wendel Madsen(1)
01:11.2
9 4 Roklubben Stevns I
  • Benjamin Joensen(1)
01:11.2
10 12 Saxkjøbing Roklub II
  • Per Munk Pedersen(1)
01:11.4
11 5 Nakskov Roklub I
  • Leif Thygesen(1)
01:12.7
12 3 Tissø Roklub II
  • Mads Olsen(1)
01:14.5
13 10 Saxkjøbing Roklub I
  • Lynge Bückleithner(1)
01:18.6
119
W/M Ergo Åben - 250m 1. Afdeling
2014-02-22 14:18
Plac. # Navn Tid
1 24 Maribo Roklub II
  • Christian Thor Hagemann(1)
59.1
2 19 Næstved Roklub VI
  • Rasmus Bjerre(1)
01:01.0
3 4 Tissø Roklub IV
  • Isabella Kobæk Larsen(1)
01:01.4
4 13 Tissø Roklub I
  • Mette Nissen(1)
01:01.6
5 25 Roklubben Viking VI
  • Mads Panck(1)
01:02.1
6 12 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
01:02.4
7 6 Roklubben Viking V
  • Felix Kruhøffer(1)
01:02.4
8 9 Tissø Roklub VI
  • Ulrick Dyring(1)
01:02.9
9 15 Roklubben Stevns VI
  • Nikoline Kroll(1)
01:04.0
10 30 Næstved Roklub V
  • Sofie Hoppe Søe(1)
01:04.5
11 26 Tissø Roklub V
  • Janni Nissen(1)
01:04.8
12 7 Tissø Roklub VII
  • Magnus Jensen(1)
01:04.9
13 23 Næstved Roklub II
  • Anne Ørsted(1)
01:05.1
14 16 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
01:05.7
15 21 Stubbekøbing Roklub II
  • Søren Mortensen(1)
01:05.8
16 31 Næstved Roklub IV
  • Mathilde Olsson(1)
01:06.0
17 2 Tissø Roklub II
  • Mike Cervidae(1)
01:06.7
18 20 Næstved Roklub III
  • Caroline Olsen(1)
01:07.7
19 17 Roklubben Viking III
  • Jacob Clausen(1)
01:07.9
20 10 Maribo Roklub I
  • Amelia Maskell(1)
01:09.2
21 22 Stubbekøbing Roklub I
  • Silas Johannesen(1)
01:09.4
22 8 Tissø Roklub VIII
  • Mikkel Jørgensen(1)
01:10.2
23 28 Roklubben Stevns III
  • Katrine Højgaard(1)
01:10.8
24 29 Roklubben Stevns VII
  • Rene Mulvad Pedersen(1)
01:12.7
25 11 Tissø Roklub III
  • Marcus Kobæk Larsen(1)
01:17.3
26 18 Roklubben Stevns II
  • Julie Munch(1)
01:19.4
27 27 Roklubben Stevns I
  • Frederikke Munch(1)
01:29.1
28 14 Roklubben Stevns IV
  • Kevin Joensen(1)
01:31.1
29 1 Roklubben Stevns V
  • Mathilde Joensen(1)
01:38.8