Resultater Lollands Havørn 2017

1
Master W/M 4+inr/2+inr - 10000m Finale
2017-05-20 10:36
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 4 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Rene Hansen(2)
  • Ib Bruun(cox)
Startet
10:36:11


0.933
56:55
53:10
2 1 Skal du ha` Fynske Bank - Middelf./Nyborg
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(2)
  • Allan Seelk(3)
  • Brian Sørensen(4)
  • Charlotte Buchwaldt(cox)
Startet
10:29:59


1.063
51:19
54:33
3 2 Fire på stribe - DSR
  • Dorthe Jørgensen(1)
  • Kristian Adelbert Hansen(2)
  • Martin Grand Ast(3)
  • Astrid Clausen Nørgaard(4)
  • Rune Glerup(cox)
Startet
10:31:59


1.098
51:16
56:17
4 3 Humlebæks turneringshold
  • Michael Krogh(1)
  • Jette Tramm(2)
  • Morten Runge Poulsen(cox)
Startet
10:34:00


0.943
1:02:14
58:45
5 5 Humlebæk Masters
  • Pia Rasmussen(1)
  • Anne Thomsen(2)
  • Torben Møller Klausen(cox)
Startet
10:37:59


0.900
1:06:08
59:31
2
Master W/M 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2017-05-20 10:50
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 10 Nakskov Roklub. roinfo.dk
  • Einer Hansen(1)
  • Jonas Thygesen(2)
  • Leif Thygesen(cox)
Startet
10:49:59


0.955
1:03:49
1:00:57
2 12 Aarhus/Horsens1
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
  • Charlotte Lykke Larsen(2)
  • Niels Iversen(cox)
Startet
10:53:59


0.914
1:07:21
1:01:33
3 9 KVIK blondies
  • Vivian Karlsen(1)
  • Anne Agerskov Schmidt(2)
  • Gitte Østergaard(cox)
Startet
10:48:02


0.926
1:10:07
1:04:56
4 11 Nakskov Roklub. URO
  • William Christensen(1)
  • Sophia Lindegaard(2)
  • Sebastian Christensen(cox)
Startet
10:51:59


0.943
1:14:43
1:10:14
3
Master W2+inr - 10000m Finale
2017-05-20 11:04
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 17 Bølgemaskinen - DSR
  • Cecilie Lützen Søltoft(1)
  • Samantha Don Robbins(2)
  • Tanja Nors Tardrup(cox)
Startet
11:03:59


1.000
57:51
57:51
2 15 KVIK & dirty
  • Tine Aabye(1)
  • Torill Lindebjerg(2)
  • Ulla Jakobsen(cox)
Startet
10:59:59


1.000
1:00:32
1:00:32
3 18 Skumtoppene - DSR
  • Mette Nyrup(1)
  • Stine Rosbjerg(2)
  • Cecilie Albrechtsen(cox)
Startet
11:05:59


1.000
1:01:08
1:01:08
4 19 Udenfornummer - DSR
  • Ditte-Marie Cozens(1)
  • Louise Ruby(2)
  • Tanja Igland(cox)
Startet
11:08:00


1.000
1:01:47
1:01:47
5 16 KVIKamigas
  • Line Andersen(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Dorte Lassen(cox)
Startet
11:02:00


1.000
1:05:52
1:05:52
4
Master W/M 2+inr/4+inr - 25000m Finale
2017-05-20 13:32
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 21 Roklubben Viking
  • Uffe Dyhr(1)
  • Jørgen Zangenberg(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
13:31:59


0.948
2:20:24
2:13:06
2 22 Humlebæk - nu med farfar i båden
  • Christian Probst(1)
  • Jens Jørgen Tramm(2)
  • Per Olsen(cox)
Startet
13:33:59


0.941
2:21:39
2:13:18
3 23 Bornholmerne - Rønne/ARA
  • Kurt Jensen(1)
  • Geert Olsen(2)
  • Steen Wegner(cox)
Startet
13:35:58


0.943
2:24:35
2:16:21
4 20 J-team - KVIK
  • Jacob Sørensen(1)
  • Jacob Krusell(2)
  • Jesper Hansen(cox)
Startet
13:29:59


0.956
2:24:28
2:18:07
5 24 Champagnegaloppen - DSR
  • Tanja Nors Tardrup(1)
  • Dorthe Jørgensen(2)
  • Ida Marie Boas(cox)
Startet
13:37:58


0.923
2:37:07
2:25:01
5
Master M2+inr - 25000m Finale
2017-05-20 13:52
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 31 Den gode, den onde og den grusomme pensionist - DSR
  • Kasper Jørgensen(1)
  • Nicolai Møller Andersen(2)
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(cox)
Startet
13:51:59


1.000
2:10:59
2:10:59
2 28 DSR 150
  • Henrik Mortensen(1)
  • Jesper Christensen(2)
  • Jan Pierrel Mikkelsen(cox)
Startet
13:45:59


1.000
2:17:06
2:17:06
3 27 KVIKamok
  • Iver Kjar(1)
  • Simon Bjærre(2)
  • Christian Schack Pedersen(cox)
Startet
13:43:58


1.000
2:19:29
2:19:29
4 30 Hot Shots - DSR
  • Kaspar Guldbæk(1)
  • Niels Elgaard Larsen(2)
  • Søren Hansen(cox)
Startet
13:49:59


1.000
2:19:57
2:19:57
5 29 Flying Enterprise - DSR
  • Jakob Skov(1)
  • Jesper Schmidt Hansen(2)
  • Michael Borg(cox)
Startet
13:47:59


1.000
2:20:23
2:20:23