Resultater Nordsjællands Blå Bånd 2016

1
Master W/M 4+inr/2+inr - 10000m Finale
2016-08-13 10:30
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 1 Hellerup Roklub 2
  • Arne Månsson(1)
  • Thomas Weise(2)
  • Peter Gammeltoft(3)
  • Rolf Traberg(4)
  • Morten Have(cox)
Startet
10:29:59


1.075
46:39
50:12
2 3 Havnens Helte v.2 (KR/ADR)
  • Ronan Tinsley(1)
  • Mikkel Schmidt(2)
  • Mads Peter Andersen(3)
  • Kenny Andersen(4)
  • Lone Thrysøe Larsen(cox)
Startet
10:34:00


1.103
45:57
50:33
3 4 Middelfarts unge løver
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Roar Kloppenborg-Skrumsager(2)
  • Bente Irring(3)
  • Brian Sørensen(4)
  • Charlotte Buchwaldt(cox)
Startet
10:35:59


1.047
48:29
50:52
4 5 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Reinhard Sværke(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
10:38:00


0.948
53:59
51:11
5 2 Humlebæk Roklub 10MIX
  • Claus Jensen(1)
  • Jette Tramm(2)
  • Anni Renner Mortensen(cox)
Startet
10:32:04


0.917
59:40
54:50
3
Master W2+inr - 10000m Finale
2016-08-13 10:56
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 16 DSR blondies
  • Tanja Nors Tardrup(1)
  • Stine Rosbjerg(2)
  • Samantha Don Robbins(cox)
Startet
10:56:00


1.000
56:28
56:28
2 10 POPchen
  • Louise Ruby(1)
  • Christine Flagstad Bech(2)
  • Ditte-Marie Cozens(cox)
Startet
10:44:00


1.000
59:17
59:17
3 13 KVIK
  • Lea Jakobsen(1)
  • Tine Aabye(2)
  • Torill Lindebjerg(cox)
Startet
10:50:00


1.000
1:00:29
1:00:29
4 15 DSR saltbomberne
  • Cecilie Lützen Søltoft(1)
  • Dorthe Jørgensen(2)
  • Marie Bruun Nielsen(cox)
Startet
10:54:00


1.000
1:00:53
1:00:53
5 12 Les Dames
  • Cecilie Albrechtsen(1)
  • Ida Marie Boas(2)
  • Johanne Møller(cox)
Startet
10:47:59


1.000
1:01:38
1:01:38
6 11 KVIKamigas
  • Dorte Lassen(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Line Andersen(cox)
Startet
10:46:00


1.000
1:01:39
1:01:39
7 14 KR Smilet
  • Vibeke Skousen(1)
  • Annette Kjærulf Andersen(2)
  • Betina Holck(cox)
Startet
10:52:12


1.000
1:02:19
1:02:19
4
Master W/M 2+inr/4+inr - 25000m Finale
2016-08-13 13:46
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 28 Humlebæk Roklub 25MIX
  • Christian Probst(1)
  • Jens Jørgen Tramm(2)
  • Per Olsen(cox)
Startet
13:46:00


0.944
2:18:04
2:10:20
2 27 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Reinhard Sværke(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
13:44:00


0.948
2:19:28
2:12:13
3 26 Bornholmerne II
  • Geert Olsen(1)
  • Kurt Jensen(2)
  • Preben Thorsen(cox)
Startet
13:42:00


0.943
2:24:34
2:16:20
4 21 150 års jubilarerne (KVIK/KR)
  • Tine Aabye(1)
  • Dorte Lassen(2)
  • Kenny Andersen(cox)
Startet
13:32:00


0.921
2:33:57
2:22:06
5 25 KVIK J-team
  • Jacob Krusell(1)
  • Jens Chr. Kofoed(2)
  • Poul Jensen(cox)
Startet
13:40:00


0.949
2:29:50
2:22:12
6 20 Humlebæk Alkens venner
  • Pia Rasmussen(1)
  • Anders Thorsen(2)
  • Claus Jensen(cox)
Startet
13:29:59


0.946
2:32:03
2:24:09
7 22 Vejle 1
  • Maja Juul(1)
  • Peter Jahn(2)
  • Birgit Bech Jensen(cox)
Startet
13:33:59


0.921
2:37:07
2:24:42
8 19 To op!
  • Tanja Nors Tardrup(1)
  • Jacob Søby Pedersen(2)
  • Henrik Asmussen(cox)
Startet
13:28:00


0.961
2:32:02
2:25:57
9 23 Nu med bedre handicap
  • Kristian Adelbert Hansen(1)
  • Michael Borg(2)
  • Niels Elgaard Larsen(cox)
Startet
13:36:00


0.981
2:28:52
2:26:02
5
Master M2+inr - 25000m Finale
2016-08-13 13:58
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 33 Den Gode, Den Onde og Den Grus
  • Nicolai Møller Andersen(1)
  • Lars Fjord Garvey(2)
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(cox)
Startet
13:58:00


1.000
2:07:40
2:07:40
2 32 Den gode nyhed (DSR)
  • Ulrik Rafkiær(1)
  • Jesper Schmidt Hansen(2)
  • Jesper Christensen(cox)
Startet
13:56:00


1.000
2:19:40
2:19:40
3 31 KVIK 150
  • Frederik Østerberg(1)
  • Christian Schack Pedersen(2)
  • Iver Kjar(cox)
Startet
13:54:00


1.000
2:20:13
2:20:13
4 30 Mesteren og Lærlingen (DSR
  • Jan Pierrel Mikkelsen(1)
  • Kaspar Guldbæk(2)
  • Martin Grand Ast(cox)
Startet
13:52:00


1.000
2:27:04
2:27:04
5 34 kalundborgroklub 1
  • Aleksander Hansen(1)
  • Bjarke Christensen Bang(2)
  • Lars Modin(cox)
Startet
14:00:02


1.000
2:59:58
2:59:58
8
Master W4x+ coastal - 6000m Finale
2016-08-13 15:00
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 40 Nivå Roklub
  • Charlotte Prytz(1)
  • Lise Broskov Nielsen(2)
  • Lotte Dickow(3)
  • Stinne Hust(4)
  • Gurli Rohde(cox)
Startet
15:03:01


1.000
31:40
31:40
9
Master M2x coastal - 6000m Finale
2016-08-13 14:05
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 55 DEN/SWE
  • Kåre Mattesen(1)
  • Peter Berg(2)
Startet
14:05:01


1.000
25:43
25:43
2 46 DSR 1
  • Asger Tønnesen(1)
  • Julien Maisonnier(2)
Startet
14:05:01


1.000
27:49
27:49
3 45 Humlebæks unge mænd
  • Gustav Kruse(1)
  • Sigurd Johannes Reistad(2)
Startet
14:05:01


1.000
28:10
28:10
4 47 DSR 2
  • Søren Fogelstrøm(1)
  • Martin Schjerning(2)
Startet
14:05:01


1.000
28:18
28:18
11
Master W2x coastal - 6000m Finale
2016-08-13 15:00
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 42 DSR 1
  • Anna Munck Laybourn(1)
  • Helle Tibian(2)
Startet
15:03:01


1.000
27:58
27:58
2 43 DSR 2
  • Margit Haahr Hansen(1)
  • Tanja Igland(2)
Startet
15:03:01


1.000
28:36
28:36
3 44 DSR 3
  • Kate Petersen(1)
  • Line Pommer(2)
Startet
15:03:01


1.000
29:24
29:24
4 41 Humlebæks unge kvinder
  • Emma Thonning Jørgensen(1)
  • Karoline Kristensen(2)
Startet
15:03:01


1.000
30:58
30:58
5 54 Tissø Roklub
  • Mette Nissen(1)
  • Signe Frederiksen(2)
Startet
15:03:01


1.000
31:08
31:08
12
Master M1x coastal - 6000m Finale
2016-08-13 11:00
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 49 Helsingborg
  • Peter Berg(1)
Startet
11:00:01


1.000
27:25
27:25
2 48 Kalundborg
  • Kåre Mattesen(1)
Startet
11:00:01


1.000
27:34
27:34
13
Master W1x coastal - 6000m Finale
2016-08-13 14:25
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 50 Helsingborg 1
  • Maria Pelvén(1)
Startet
14:25:01


1.000
29:54
29:54
2 52 DSR 1
  • Julie Schou(1)
Startet
14:25:01


1.000
30:35
30:35
3 53 DSR 2
  • Thora Gudrunardottir (1)
Startet
14:25:01


1.000
32:40
32:40
4 51 Helsingborg 2
  • Malin Duneflo Larsson(1)
Startet
14:25:01


1.000
33:59
33:59