Resultater Open Nordic - Indoor Rowing Championships 2021

100
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Aalborg I
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(1)
0:53.8
(0:53.8)
1:48.7
(0:54.9)
2:44.0
(0:55.3)
3:39.0
(0:55.0)
2 3 Rosscarbery Rowing Club I
  • Anna O Donoghue(1)
0:53.8
(0:53.8)
1:48.6
(0:54.8)
2:44.2
(0:55.6)
3:40.0
(0:55.8)
3 2 ASR I
  • Winnie Petersen(1)
0:55.8
(0:55.8)
1:53.4
(0:57.6)
2:51.8
(0:58.4)
3:49.4
(0:57.6)
4 1 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:56.4
(0:56.4)
1:56.5
(1:00.1)
3:00.7
(1:04.2)
4:05.5
(1:04.8)
101
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Sub7 I
  • Rob Phillips(1)
0:46.2
(0:46.2)
1:31.9
(0:45.7)
2:17.6
(0:45.7)
3:03.5
(0:45.9)
2 5 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
0:45.9
(0:45.9)
1:32.6
(0:46.7)
2:19.6
(0:47.0)
3:06.9
(0:47.3)
3 4 CrossFit Jena I
  • Benjamin Saupe(1)
0:46.2
(0:46.2)
1:33.8
(0:47.6)
2:22.8
(0:49.0)
3:12.3
(0:49.5)
4 3 BISFUT #21 I
  • Aleksander Thomasrud(1)
0:48.7
(0:48.7)
1:39.3
(0:50.6)
2:27.0
(0:47.7)
3:12.7
(0:45.7)
5 6 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
0:48.6
(0:48.6)
1:38.7
(0:50.1)
2:28.5
(0:49.8)
3:17.8
(0:49.3)
102
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:52.4
(0:52.4)
1:46.1.0
(0:53.7)
2:40.2
(0:54.1)
3:34.1.0
(0:53.9)
2 8 RC Allemannia von 1866 Hamburg I
  • Carina Hein(1)
0:56.3
(0:56.3)
1:52.3
(0:56.0)
2:48.3
(0:56.0)
3:44.3
(0:56.0)
3 5 SNO I
  • Mathilde Smagghe(1)
0:55.9
(0:55.9)
1:52.4
(0:56.5)
2:49.5
(0:57.1)
3:45.3
(0:55.8)
4 6 Kouvolan Soutajat Finland I
  • Niina Virtanen(1)
0:55.0
(0:55.0)
1:52.9
(0:57.9)
2:51.7
(0:58.8)
3:50.6
(0:58.9)
103
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
0:45.4
(0:45.4)
1:31.9
(0:46.5)
2:18.6
(0:46.7)
3:05.3
(0:46.7)
2 9 N/A
  • Cedric Couderc(1)
0:45.1
(0:45.1)
1:32.1.0
(0:47.0)
2:19.7
(0:47.6)
3:08.2
(0:48.5)
3 10 Furesø I
  • Max Emde(1)
0:49.8
(0:49.8)
1:40.9
(0:51.1)
2:32.5
(0:51.6)
3:24.4
(0:51.9)
4 8 Unaffiliated I
  • Stephen Gamma(1)
0:53.6
(0:53.6)
1:45.3
(0:51.7)
2:37.6
(0:52.3)
3:31.0
(0:53.4)
104
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 6 Gym36 I
  • Lene Beisland(1)
0:48.4
(0:48.4)
1:39.8
(0:51.4)
2:32.7
(0:52.9)
3:25.0
(0:52.3)
2 5 Bagsværd I
  • Christina Rindom(1)
0:50.5
(0:50.5)
1:43.7
(0:53.2)
2:38.3
(0:54.6)
3:32.3
(0:54.0)
3 4 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
0:54.0
(0:54.0)
1:49.0
(0:55.0)
2:44.0
(0:55.0)
3:37.9
(0:53.9)
4 1 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
0:53.5
(0:53.5)
1:48.6
(0:55.1)
2:43.6
(0:55.0)
3:38.2
(0:54.6)
5 3 Humlebæk I
  • Marie Kaas(1)
0:56.5
(0:56.5)
1:56.0
(0:59.5)
2:57.6
(1:01.6)
3:57.6
(1:00.0)
105
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 16 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
2:56.0
(2:56.0)
2 14 Sub7 I
  • Ian Wilde(1)
2:59.0
(2:59.0)
3 6 Landskrona Roddklubb I
  • Maarten Van Den Haak(1)
0:45.5
(0:45.5)
1:30.7
(0:45.2)
2:15.9
(0:45.2)
2:59.9
(0:44.0)
4 7 Køge R II
  • Henrik Borch(1)
0:44.5
(0:44.5)
1:29.7
(0:45.2)
2:15.0
(0:45.3)
3:00.4
(0:45.4)
5 9 Unaffiliated I
  • Alex Pickett(1)
0:45.6
(0:45.6)
1:31.5
(0:45.9)
2:17.6
(0:46.1)
3:04.4
(0:46.8)
6 11 Bagsværd I
  • Tomas Næraa(1)
0:46.5
(0:46.5)
1:33.0
(0:46.5)
2:20.4
(0:47.4)
3:07.7
(0:47.3)
7 13 BRC I
  • Marcus Schug(1)
0:46.8
(0:46.8)
1:34.2
(0:47.4)
2:22.5
(0:48.3)
3:11.5
(0:49.0)
8 21 Crossfit Kuopio I
  • Miikka Tiihonen(1)
0:46.6
(0:46.6)
1:34.6
(0:48.0)
2:22.8
(0:48.2)
3:12.2
(0:49.4)
9 22 NIRF - Sweden I
  • Jesper Rutherhill(1)
0:46.0
(0:46.0)
1:34.9
(0:48.9)
2:24.9
(0:50.0)
3:14.4
(0:49.5)
10 8 Fuelled By Christ, Ballymena I
  • Gareth Shaw(1)
0:49.1
(0:49.1)
1:38.8
(0:49.7)
2:29.2
(0:50.4)
3:16.4
(0:47.2)
11 23 Næstv. I
  • Morten Thorving(1)
0:47.4
(0:47.4)
1:37.6
(0:50.2)
2:28.3
(0:50.7)
3:17.0
(0:48.7)
12 18 NIRF - Sweden II
  • Nicklas Lyremark(1)
0:48.6
(0:48.6)
1:38.8
(0:50.2)
2:29.5
(0:50.7)
3:17.1.0
(0:47.6)
13 17 Bagsværd II
  • Jacob Merklin(1)
0:45.0
(0:45.0)
1:32.8
(0:47.8)
2:24.5
(0:51.7)
3:17.2
(0:52.7)
14 19 Rødvig I
  • Michael Mainz(1)
0:47.3
(0:47.3)
1:37.5
(0:50.2)
2:28.1.0
(0:50.6)
3:17.2
(0:49.1)
15 4 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
0:48.4
(0:48.4)
1:36.7
(0:48.3)
2:26.4
(0:49.7)
3:17.8
(0:51.4)
16 2 Rødvig II
  • Jan Olsen (1)
0:45.3
(0:45.3)
1:34.9
(0:49.6)
2:29.6
(0:54.7)
3:17.9
(0:48.3)
17 5 Kungälv I
  • Mattias Carlsson(1)
0:47.3
(0:47.3)
1:37.5
(0:50.2)
2:28.0
(0:50.5)
3:18.8
(0:50.8)
18 24 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
0:48.2
(0:48.2)
1:38.6
(0:50.4)
2:29.4
(0:50.8)
3:19.6
(0:50.2)
19 12 ASR II
  • Rasmus Holk Poulsen(1)
0:50.4
(0:50.4)
1:41.5
(0:51.1)
2:32.7
(0:51.2)
3:23.3
(0:50.6)
20 20 Halmstad Rodd I
  • Mattias Waide(1)
0:49.1
(0:49.1)
1:39.2
(0:50.1)
2:31.0
(0:51.8)
3:23.4
(0:52.4)
21 3 DSR II
  • Laurits Rauer Nielsen(1)
0:48.7
(0:48.7)
1:41.4
(0:52.7)
2:34.8
(0:53.4)
3:27.3
(0:52.5)
22 1 Dark Horse Rowing I
  • Danny Michalski(1)
0:52.6
(0:52.6)
1:46.2
(0:53.6)
2:38.9
(0:52.7)
3:27.8
(0:48.9)
106
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Lillian Dramsdahl(1)
0:54.8
(0:54.8)
1:49.1.0
(0:54.3)
2:44.0
(0:54.9)
3:39.5
(0:55.5)
2 8 Nordslesvig I
  • Susanne Klages(1)
1:02.8
(1:02.8)
2:09.2
(1:06.4)
3:15.2
(1:06.0)
4:20.1
(1:04.9)
107
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
0:46.6
(0:46.6)
1:34.0
(0:47.4)
2:22.5
(0:48.5)
3:10.4
(0:47.9)
2 2 HIF I
  • Daniel Gerhardson(1)
0:52.1
(0:52.1)
1:44.4
(0:52.3)
2:36.8
(0:52.4)
3:28.1.0
(0:51.3)
108
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 11 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Benita Clausen(1)
0:50.3
(0:50.3)
1:42.0
(0:51.7)
2:35.2
(0:53.2)
3:27.5
(0:52.3)
2 5 DSR I
  • Margit Haahr Hansen(1)
0:52.5
(0:52.5)
1:46.1.0
(0:53.6)
2:40.4
(0:54.3)
3:34.0
(0:53.6)
3 2 Kajakklubben Eskimå I
  • Malin Faraasen(1)
0:53.4
(0:53.4)
1:47.2
(0:53.8)
2:42.4
(0:55.2)
3:36.6
(0:54.2)
4 6 Fredensborg I
  • Sanne Poulin(1)
0:54.8
(0:54.8)
1:50.4
(0:55.6)
2:46.4
(0:56.0)
3:43.3
(0:56.9)
5 8 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
0:56.6
(0:56.6)
1:54.7
(0:58.1)
2:53.2
(0:58.5)
3:49.7
(0:56.5)
6 4 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
0:53.3
(0:53.3)
1:50.0
(0:56.7)
2:49.5
(0:59.5)
3:49.8
(1:00.3)
7 1 Risskov I
  • Susanne Vestergård Andersen(1)
0:55.2
(0:55.2)
1:52.8
(0:57.6)
2:51.5
(0:58.7)
3:49.9
(0:58.4)
8 3 Nyborg II
  • Lena Stolzenbach(1)
0:57.7
(0:57.7)
1:56.4
(0:58.7)
2:55.5
(0:59.1)
3:54.1
(0:58.6)
9 7 KVIK I
  • Katrine Jørgensen(1)
0:59.4
(0:59.4)
1:58.8
(0:59.4)
2:58.7
(0:59.9)
3:58.9
(1:00.2)
109
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 15 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
0:41.1
(0:41.1)
1:25.6
(0:44.5)
2 14 TAKO I
  • Klaus Geiger(1)
0:43.5
(0:43.5)
1:27.1.0
(0:43.6)
2:11.3
(0:44.2)
2:57.2
(0:45.9)
3 1 Skullerud I
  • Leif Gunleifsen(1)
0:44.2
(0:44.2)
1:28.9
(0:44.7)
2:14.4
(0:45.5)
3:00.0
(0:45.6)
4 2 Bagsværd I
  • Steen Nielbo(1)
0:45.6
(0:45.6)
1:30.5
(0:44.9)
2:15.9
(0:45.4)
3:00.6
(0:44.7)
5 17 Lillehammer Ro- og Kajakklubb I
  • Jørn Kleven(1)
0:44.5
(0:44.5)
1:29.5
(0:45.0)
2:15.6
(0:46.1)
3:04.2
(0:48.6)
6 3 Lyngby Kanoklub I
  • Thomas Beck Christensen(1)
0:44.4
(0:44.4)
1:31.7
(0:47.3)
2:19.5
(0:47.8)
3:07.4
(0:47.9)
7 7 N/A
  • Peter Heilsberg(1)
0:45.7
(0:45.7)
1:31.8
(0:46.1)
2:19.3
(0:47.5)
0:00.000
(0:48.9)
8 6 Aarhus II
  • Morten Lindholm(1)
0:48.5
(0:48.5)
1:37.0
(0:48.5)
2:25.4
(0:48.4)
3:13.6
(0:48.2)
9 4 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
0:48.1
(0:48.1)
1:38.5
(0:50.4)
2:28.6
(0:50.1)
3:14.9
(0:46.3)
10 11 Luxembourg International Rowing Club I
  • Per-Magnus Karlsson(1)
0:48.8
(0:48.8)
1:37.6
(0:48.8)
2:26.6
(0:49.0)
3:15.0
(0:48.4)
11 8 Aarhus I
  • Frede Keller(1)
0:48.7
(0:48.7)
1:38.7
(0:50.0)
2:29.8
(0:51.1)
3:19.7
(0:49.9)
12 9 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
0:48.9
(0:48.9)
1:38.9
(0:50.0)
2:29.4
(0:50.5)
3:20.1.0
(0:50.7)
13 12 Næstv. II
  • Steen Kjærgaard(1)
0:49.4
(0:49.4)
1:39.3
(0:49.9)
2:29.7
(0:50.4)
3:20.1.0
(0:50.4)
14 13 JRS I
  • Rimvydas Sulinskas(1)
0:47.3
(0:47.3)
1:36.7
(0:49.4)
2:28.6
(0:51.9)
3:20.5
(0:51.9)
15 10 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
0:50.4
(0:50.4)
1:42.4
(0:52.0)
2:34.3
(0:51.9)
3:22.5
(0:48.2)
16 16 HIF I
  • Alexander Fritsch(1)
0:53.3
(0:53.3)
1:46.0
(0:52.7)
2:38.6
(0:52.6)
3:33.3
(0:54.7)
110
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 09:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
0:53.1
(0:53.1)
1:47.6
(0:54.5)
2:43.5
(0:55.9)
3:39.6
(0:56.1)
2 10 Risskov I
  • Birgitte Nielsen(1)
1:00.3
(1:00.3)
2:01.0
(1:00.7)
3:03.4
(1:02.4)
4:05.2
(1:01.8)
111
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Magyar Testgyakorlók Köre I
  • Zsolt Darvas(1)
0:48.2
(0:48.2)
1:36.0
(0:47.8)
2:23.4
(0:47.4)
3:10.4
(0:47.0)
2 7 Risskov II
  • Michael Lind(1)
0:55.8
(0:55.8)
1:52.5
(0:56.7)
2:51.3
(0:58.8)
3:51.9
(1:00.6)
112
55+WErgo Kvinder 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Furesø I
  • Mette Møller(1)
0:57.8
(0:57.8)
1:56.4
(0:58.6)
2:54.6
(0:58.2)
3:51.3
(0:56.7)
113
55+MErgo Mænd 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:10
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 11 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Ole Kristian Karlsen(1)
0:44.1
(0:44.1)
1:29.0
(0:44.9)
2:14.0
(0:45.0)
2:59.1
(0:45.1)
2 8 Team Aerobic Junkies I
  • Jussi Koponen(1)
0:49.4
(0:49.4)
1:38.5
(0:49.1)
2:27.6
(0:49.1)
3:18.0
(0:50.4)
3 9 Esbjerg I
  • Bent Bruunsgaard Andersen(1)
0:49.9
(0:49.9)
1:41.0
(0:51.1)
2:31.9
(0:50.9)
3:21.8
(0:49.9)
4 12 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
0:50.7
(0:50.7)
1:41.6
(0:50.9)
2:32.7
(0:51.1)
3:22.7
(0:50.0)
5 3 Keravan Urheilijat I
  • Jorma Niemi(1)
0:48.5
(0:48.5)
1:38.2
(0:49.7)
2:28.7
(0:50.5)
3:22.8
(0:54.1)
6 1 NRC I
  • Tero Mononen(1)
0:51.0
(0:51.0)
1:42.6
(0:51.6)
2:34.0
(0:51.4)
3:24.4
(0:50.4)
7 2 Mündener Ruderverein I
  • Peter Rosenkranz(1)
0:49.7
(0:49.7)
1:39.8
(0:50.1)
2:31.3
(0:51.5)
3:25.3
(0:54.0)
8 6 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
0:49.8
(0:49.8)
1:41.2
(0:51.4)
2:32.9
(0:51.7)
3:25.5
(0:52.6)
9 5 Aarhus II
  • Peder Lindhardt Rosengreen(1)
0:49.0
(0:49.0)
1:41.6
(0:52.6)
2:34.9
(0:53.3)
3:25.7
(0:50.8)
114
55+LWErgo Kvinder 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Humlebæk I
  • Mette Porsmose(1)
0:58.5
(0:58.5)
1:51.3
(0:52.8)
2 3 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
0:55.0
(0:55.0)
1:52.2
(0:57.2)
2:49.2
(0:57.0)
3:44.2
(0:55.0)
3 2 MICMAC AAC I
  • Michelle Raiche-Marsden(1)
0:56.9
(0:56.9)
1:53.7
(0:56.8)
2:52.0
(0:58.3)
3:49.7
(0:57.7)
115
55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 8 DSR I
  • Jacob Thesander(1)
0:50.5
(0:50.5)
1:40.7
(0:50.2)
2:30.8
(0:50.1)
3:19.7
(0:48.9)
2 3 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
0:51.4
(0:51.4)
1:42.9
(0:51.5)
2:36.0
(0:53.1)
3:31.2
(0:55.2)
116
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:20
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 5 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
0:56.3
(0:56.3)
1:52.7
(0:56.4)
2:49.4
(0:56.7)
3:45.2
(0:55.8)
117
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 3 The Core - Italian Team I
  • Massimo Galletti(1)
0:45.3
(0:45.3)
1:31.6
(0:46.3)
2:18.5
(0:46.9)
3:06.8
(0:48.3)
2 11 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:45.5
(0:45.5)
1:31.7
(0:46.2)
2:19.0
(0:47.3)
3:08.7
(0:49.7)
3 5 Aarhus I
  • Jacob Christian Lindegaard(1)
0:49.4
(0:49.4)
1:40.0
(0:50.6)
2:30.4
(0:50.4)
3:19.5
(0:49.1)
4 1 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:49.8
(0:49.8)
1:40.6
(0:50.8)
2:32.9
(0:52.3)
3:26.4
(0:53.5)
5 8 Nordslesvig II
  • Werner Güttel(1)
0:53.7
(0:53.7)
1:49.7
(0:56.0)
2:45.4
(0:55.7)
3:39.4
(0:54.0)
6 2 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
0:54.1
(0:54.1)
1:50.1.0
(0:56.0)
2:47.2
(0:57.1)
3:43.9
(0:56.7)
7 7 Risskov II
  • Benny Weibel(1)
0:57.3
(0:57.3)
1:55.7
(0:58.4)
2:52.0
(0:56.3)
3:44.2
(0:52.2)
8 10 Lemvig I
  • Søren P Thomsen(1)
0:56.3
(0:56.3)
1:52.7
(0:56.4)
2:49.0
(0:56.3)
3:44.7
(0:55.7)
9 4 Risskov I
  • Bjarne Mørch Jensen(1)
0:55.8
(0:55.8)
1:53.0
(0:57.2)
2:51.6
(0:58.6)
3:48.5
(0:56.9)
10 6 Nordslesvig I
  • Kim Schauer Boysen(1)
1:01.1
(1:01.1)
2:05.1
(1:04.0)
3:11.1.0
(1:06.0)
4:15.4
(1:04.3)
119
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 3 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
0:50.9
(0:50.9)
1:44.1.0
(0:53.2)
2:37.2
(0:53.1)
3:28.4
(0:51.2)
2 4 Humlebæk I
  • Christian Probst(1)
0:51.6
(0:51.6)
1:44.5
(0:52.9)
2:37.4
(0:52.9)
3:28.9
(0:51.5)
3 2 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
0:51.2
(0:51.2)
1:45.0
(0:53.8)
2:39.2
(0:54.2)
3:34.3
(0:55.1)
4 5 MICMAC AAC I
  • Alex Raiche-Marsden(1)
0:54.2
(0:54.2)
1:48.9
(0:54.7)
2:43.9
(0:55.0)
3:37.9
(0:54.0)
5 6 KK Team Pohjalainen ry I
  • Steve Kåla(1)
3:46.4
(3:46.4)
6 1 FSR I
  • Jóan Petur Mortensen(1)
1:16.8
(1:16.8)
2:09.7
(0:52.9)
3:02.7
(0:53.0)
3:55.1
(0:52.4)
122
65+LWErgo Kvinder 65+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
1:01.5
(1:01.5)
2:03.8
(1:02.3)
3:05.6
(1:01.8)
4:06.4
(1:00.8)
124
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
0:59.9
(0:59.9)
2:00.1.0
(1:00.2)
2:59.9
(0:59.8)
3:58.0
(0:58.1)
131
65+MErgo Mænd 65+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
0:50.2
(0:50.2)
1:42.3
(0:52.1)
2:34.6
(0:52.3)
3:25.8
(0:51.2)
135
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 10:50
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 N/A
  • Robin Sterk(1)
0:53.2
(0:53.2)
1:46.1.0
(0:52.9)
2:38.4
(0:52.3)
3:27.9
(0:49.5)
2 8 Nordslesvig I
  • Fleming Mathiesen(1)
0:54.9
(0:54.9)
1:51.5
(0:56.6)
2:48.2
(0:56.7)
3:44.1.0
(0:55.9)
137
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 11:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
0:50.5
(0:50.5)
1:42.2
(0:51.7)
2:35.5
(0:53.3)
3:29.8
(0:54.3)
2 3 Lappajärven Veikot I
  • Esko Hyyppä(1)
0:53.3
(0:53.3)
1:46.6
(0:53.3)
2:39.6
(0:53.0)
3:34.7
(0:55.1)
3 2 Fredensborg I
  • Svend Aage Nielsen(1)
0:55.3
(0:55.3)
1:52.4
(0:57.1)
2:50.5
(0:58.1)
3:47.6
(0:57.1)
139
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 11:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 6 Evijärven Urheilijat I
  • Aimo Järvelä(1)
0:56.1
(0:56.1)
1:53.3
(0:57.2)
2:51.1
(0:57.8)
3:48.1.0
(0:57.0)
2 5 Fr.cia
  • Ole Haaning Thomsen(1)
0:58.7
(0:58.7)
1:59.9
(1:01.2)
3:04.2
(1:04.3)
4:06.7
(1:02.5)
141
80+LMErgo Mænd 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 11:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
1:02.9
(1:02.9)
2:08.9
(1:06.0)
3:17.2
(1:08.3)
4:24.9
(1:07.7)
150
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-20 11:15
Plac. # Navn 1:002:00
1 3 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
195m382m
(187m)
2 2 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
171m353m
(182m)
3 1 Valby I
  • Selma Friis(1)
175m350m
(175m)
151
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-20 11:15
Plac. # Navn 1:002:00
1 4 Valby I
  • Felix Friis(1)
226m456m
(230m)
2 7 HIF I
  • Erik Rapi(1)
214m424m
(210m)
3 6 Aarhus I
  • Felix Pertl Andersen(1)
188m365m
(177m)
4 5 Køge R I
  • Felix Birk Hansen(1)
180m356m
(176m)
152
U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-20 11:25
Plac. # Navn 1:002:00
1 1 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
236m478m
(242m)
2 3 NRC I
  • Saana Mononen(1)
206m434m
(228m)
3 2 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
194m380m
(186m)
153
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-20 11:25
Plac. # Navn 1:002:00
1 6 Holstebro I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
235m460m
(225m)
2 4 MRK I
  • Alfred Krantz(1)
223m431m
(208m)
3 5 Rødvig I
  • Noa Jakobsen(1)
203m395m
(192m)
154
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-20 11:35
Plac. # Navn 1:002:00
1 6 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
262m508m
(246m)
2 7 ORK I
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
248m493m
(245m)
3 3 Kungälv I
  • Engla Corneliusson(1)
246m479m
(233m)
4 5 Halmstad Rodd II
  • Lovisa Waide(1)
240m477m
(237m)
5 17 Argja Róðrarfelag Føroya I
  • Rita Santos Davidsen(1)
236m455m
(219m)
6 4 Halmstad Rodd III
  • Klara Quist(1)
217m427m
(210m)
7 1 Halmstad Rodd I
  • Emilia Palm(1)
205m399m
(194m)
155
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2021-03-20 11:35
Plac. # Navn 1:002:00
1 15 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
270m529m
(259m)
2 11 Luxembourg International Rowing Club I
  • Erik Ellefors(1)
257m516m
(259m)
3 10 VÁGS I
  • Teitur Borg Brattaberg(1)
256m512m
(256m)
4 12 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
246m485m
(239m)
5 9 EHS I
  • Kasper Salmi(1)
246m480m
(234m)
6 8 MRK II
  • Petter Wik-Gyllensten(1)
245m477m
(232m)
7 13 Holstebro I
  • Mikkel Madsen(1)
240m471m
(231m)
8 14 MRK I
  • Arvid Karlsson(1)
224m438m
(214m)
9 16 Holstebro/KCHO I
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
191m365m
(174m)
156
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-03-20 11:45
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 4 Sorø I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
284m549m
(265m)
818m
(269m)
2 9 Rosscarbery Rowing Club I
  • Gabrielle O Donoghue(1)
263m521m
(258m)
783m
(262m)
3 10 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
248m492m
(244m)
740m
(248m)
4 15 Føroya I
  • Elin Vang Joensen(1)
256m491m
(235m)
725m
(234m)
5 3 Jels II
  • Thea Marie Noe(1)
242m478m
(236m)
715m
(237m)
6 13 ÖSS I
  • Maja Backlund(1)
253m486m
(233m)
715m
(229m)
7 7 Lithuania I
  • Austėja Bubinaitė(1)
244m480m
(236m)
709m
(229m)
8 14 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
235m466m
(231m)
698m
(232m)
9 8 HAV I
  • Tinna Pauladottir(1)
248m466m
(218m)
688m
(222m)
10 2 Halmstad Rodd I
  • Ida Klintefors(1)
237m457m
(220m)
673m
(216m)
11 6 ÖSS II
  • Maja Lundgren(1)
235m455m
(220m)
669m
(214m)
12 5 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
231m449m
(218m)
662m
(213m)
13 1 ÖSS III
  • Signe Lyckelid(1)
223m425m
(202m)
628m
(203m)
14 12 Kungälv I
  • Ines Hård Af Segerstad(1)
214m421m
(207m)
626m
(205m)
15 11 ÖSS IV
  • Julia Holmström(1)
217m415m
(198m)
607m
(192m)
157
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2021-03-20 11:55
Plac. # Navn 1:002:003:00
1 4 Holstebro I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
266m536m
(270m)
816m
(280m)
2 5 Unaffiliated I
  • Mathias Pickett(1)
252m501m
(249m)
757m
(256m)
3 2 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
255m493m
(238m)
726m
(233m)
4 7 ÖSS I
  • Filippe Archeres(1)
249m486m
(237m)
711m
(225m)
5 6 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
228m438m
(210m)
672m
(234m)
158
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-03-20 12:05
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 16 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
273m539m
(266m)
806m
(267m)
1079m
(273m)
2 15 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
276m532m
(256m)
787m
(255m)
1049m
(262m)
3 13 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
258m519m
(261m)
780m
(261m)
1043m
(263m)
4 17 Holstebro III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
259m512m
(253m)
767m
(255m)
1032m
(265m)
5 14 FSR I
  • Bjarma Danielsen(1)
254m508m
(254m)
759m
(251m)
1021m
(262m)
6 20 Holstebro II
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
274m524m
(250m)
774m
(250m)
1017m
(243m)
7 11 Holstebro IV
  • Anna Kramer Bosnes(1)
257m506m
(249m)
756m
(250m)
1015m
(259m)
8 2 Holstebro I
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
259m503m
(244m)
749m
(246m)
1010m
(261m)
9 21 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
242m487m
(245m)
727m
(240m)
971m
(244m)
10 4 MRK II
  • Moa Karlsson(1)
258m499m
(241m)
727m
(228m)
959m
(232m)
11 6 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
239m479m
(240m)
712m
(233m)
948m
(236m)
12 8 Kungälv II
  • Klara Nyman(1)
246m480m
(234m)
698m
(218m)
932m
(234m)
13 10 ÖSS I
  • Ellen Öjerhed(1)
238m470m
(232m)
692m
(222m)
911m
(219m)
14 1 Halmstad Rodd I
  • Ida Jönsson(1)
225m445m
(220m)
662m
(217m)
900m
(238m)
15 19 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
231m461m
(230m)
677m
(216m)
894m
(217m)
16 7 MRK I
  • Alice Mosslund(1)
236m461m
(225m)
674m
(213m)
885m
(211m)
17 3 MRK III
  • Moa Berglund(1)
228m445m
(217m)
656m
(211m)
871m
(215m)
18 9 Kungälv I
  • Linnea Svennson(1)
207m411m
(204m)
616m
(205m)
818m
(202m)
159
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2021-03-20 12:15
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 7 FSR I
  • Niels Juul Akraberg Poulsen(1)
279m560m
(281m)
837m
(277m)
1129m
(292m)
2 5 Holstebro I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
285m552m
(267m)
817m
(265m)
1089m
(272m)
3 9 Hadsund I
  • Frederik Aksel Holmriis(1)
273m535m
(262m)
796m
(261m)
1056m
(260m)
4 2 Bærum I
  • Michael Thor Aasgaard(1)
272m534m
(262m)
771m
(237m)
1014m
(243m)
5 6 HIF I
  • Linus Gerhardson(1)
229m466m
(237m)
702m
(236m)
940m
(238m)
6 8 DRM I
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
217m421m
(204m)
619m
(198m)
835m
(216m)
160
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 12:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
1:51.3
(1:51.3)
3:49.6
(1:58.3)
5:48.3
(1:58.7)
7:44.0
(1:55.7)
2 9 Kungälv II
  • Märta Karlsson(1)
1:58.1
(1:58.1)
4:00.8
(2:02.7)
6:02.8
(2:02.0)
7:58.8
(1:56.0)
3 1 Kungälv I
  • Moa Lundqvist(1)
2:02.3
(2:02.3)
4:07.0
(2:04.7)
6:12.4
(2:05.4)
8:12.3
(1:59.9)
4 13 Luxembourg International Rowing Club I
  • Charlotte Ellefors(1)
2:04.7
(2:04.7)
4:12.8
(2:08.1)
6:20.1
(2:07.3)
8:23.3
(2:03.2)
5 8 Holstebro I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
2:02.2
(2:02.2)
4:13.8
(2:11.6)
6:24.5
(2:10.7)
8:26.4
(2:01.9)
6 4 MRK I
  • Agnes Fredriksson(1)
2:03.8
(2:03.8)
4:13.9
(2:10.1.0)
6:23.5
(2:09.6)
8:30.3
(2:06.8)
7 12 DRM I
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
2:04.2
(2:04.2)
4:15.2
(2:11.0)
6:26.6
(2:11.4)
8:33.1
(2:06.5)
8 2 Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam(1)
1:59.5
(1:59.5)
4:09.1
(2:09.6)
6:22.5
(2:13.4)
8:33.5
(2:11.0)
9 6 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
2:07.0
(2:07.0)
4:19.1
(2:12.1.0)
6:30.7
(2:11.6)
8:36.0
(2:05.3)
10 5 Kungälv III
  • Maja Karlsson(1)
2:03.9
(2:03.9)
4:16.4
(2:12.5)
6:29.2
(2:12.8)
8:38.9
(2:09.7)
11 11 Holstebro/KCHO II
  • My Alberte Schaaf(1)
2:04.8
(2:04.8)
4:18.7
(2:13.9)
6:34.3
(2:15.6)
8:46.2
(2:11.9)
12 3 Kungälv IV
  • Elin Åbjörn(1)
2:08.1
(2:08.1)
4:22.5
(2:14.4)
6:38.4
(2:15.9)
8:52.1
(2:13.7)
161
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 12:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 14 Bærum II
  • Sander Stundal De Vos(1)
1:40.6
(1:40.6)
3:20.5
(1:39.9)
5:00.8
(1:40.3)
6:40.4
(1:39.6)
2 21 Bærum I
  • Ask Svorkmo Bergmann(1)
1:42.6
(1:42.6)
3:25.8
(1:43.2)
5:09.8
(1:44.0)
6:54.5
(1:44.7)
3 2 FSR I
  • Nóa Thomsen(1)
1:44.2
(1:44.2)
3:29.3
(1:45.1.0)
5:14.4
(1:45.1.0)
6:58.9
(1:44.5)
4 8 Lithuania I
  • Jonas Urbanavičius(1)
1:44.3
(1:44.3)
3:30.1.0
(1:45.8)
5:18.6
(1:48.5)
7:03.3
(1:44.7)
5 20 Holstebro/KCHO III
  • Jens Pedersen(1)
1:43.1.0
(1:43.1.0)
3:29.1.0
(1:46.0)
5:15.8
(1:46.7)
7:03.8
(1:48.0)
6 4 EHS I
  • André Salmi(1)
1:43.3
(1:43.3)
3:31.1.0
(1:47.8)
5:24.9
(1:53.8)
7:18.0
(1:53.1)
7 12 ORK I
  • Philip De Rodez Benavent(1)
1:49.9
(1:49.9)
3:41.4
(1:51.5)
5:33.9
(1:52.5)
7:21.7
(1:47.8)
8 16 MRK II
  • Tristan Scouarnec(1)
1:44.0
(1:44.0)
3:37.4
(1:53.4)
5:32.4
(1:55.0)
7:21.8
(1:49.4)
9 6 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
1:48.4
(1:48.4)
3:41.3
(1:52.9)
5:36.4
(1:55.1)
7:25.3
(1:48.9)
10 1 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
1:54.6
(1:54.6)
3:47.6
(1:53.0)
5:39.5
(1:51.9)
7:27.2
(1:47.7)
11 19 Holstebro/KCHO II
  • Simon Starklint(1)
1:56.4
(1:56.4)
3:53.4
(1:57.0)
5:48.2
(1:54.8)
7:36.5
(1:48.3)
12 10 Os Roklubb I
  • Marius Hustad(1)
1:48.4
(1:48.4)
3:45.4
(1:57.0)
5:42.0
(1:56.6)
7:36.9
(1:54.9)
13 17 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
1:54.9
(1:54.9)
3:51.0
(1:56.1)
5:47.9
(1:56.9)
7:39.6
(1:51.7)
14 9 KVIK I
  • Hjalte Larsen(1)
1:50.7
(1:50.7)
3:47.0
(1:56.3)
5:45.5
(1:58.5)
7:43.9
(1:58.4)
15 15 Bagsværd/KCB IV
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
1:55.6
(1:55.6)
3:53.0
(1:57.4)
5:50.5
(1:57.5)
7:44.0
(1:53.5)
16 3 Bagsværd/KCB II
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
1:54.8
(1:54.8)
3:53.7
(1:58.9)
5:53.2
(1:59.5)
7:48.7
(1:55.5)
17 5 DRM I
  • Lars Dyve Knutsen(1)
1:49.7
(1:49.7)
3:48.0
(1:58.3)
5:50.5
(2:02.5)
7:52.2
(2:01.7)
18 13 MRK I
  • Arvid Ludvig(1)
1:57.1
(1:57.1)
3:56.6
(1:59.5)
5:57.2
(2:00.6)
7:57.2
(2:00.0)
19 7 Bagsværd/KCB III
  • Theis Wolfram(1)
2:07.1
(2:07.1)
4:14.9
(2:07.8)
6:23.5
(2:08.6)
8:25.4
(2:01.9)
20 11 DRM II
  • Linus Westerberg-Heltne(1)
2:07.1
(2:07.1)
4:14.3
(2:07.2)
6:23.0
(2:08.7)
8:28.4
(2:05.4)
162
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 12:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Ægir I
  • Mathilde Berfin Kaya(1)
1:52.2
(1:52.2)
3:48.9
(1:56.7)
5:46.1
(1:57.2)
7:39.1
(1:53.0)
2 5 Lithuania II
  • Laura Gabšytė(1)
1:50.8
(1:50.8)
3:48.3
(1:57.5)
5:46.2
(1:57.9)
7:42.6
(1:56.4)
3 3 Lithuania I
  • Augustė Uleckaitė(1)
1:51.6
(1:51.6)
3:46.0
(1:54.4)
5:45.0
(1:59.0)
7:49.2
(2:04.2)
4 6 Knørr. I
  • Jessica Cazabon(1)
1:58.8
(1:58.8)
4:00.7
(2:01.9)
6:03.8
(2:03.1)
8:04.5
(2:00.7)
5 2 Halmstad Rodd I
  • Matilda Waide(1)
1:54.8
(1:54.8)
3:57.1
(2:02.3)
6:02.9
(2:05.8)
8:04.6
(2:01.7)
6 8 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
2:01.3
(2:01.3)
4:04.9
(2:03.6)
6:08.8
(2:03.9)
8:10.6
(2:01.8)
7 10 Sorø I
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
2:02.2
(2:02.2)
4:08.1
(2:05.9)
6:16.0
(2:07.9)
8:22.6
(2:06.6)
8 4 Os Roklubb I
  • Matilde Hustad(1)
2:13.3
(2:13.3)
4:29.9
(2:16.6)
6:46.4
(2:16.5)
8:59.2
(2:12.8)
9 9 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
2:17.4
(2:17.4)
4:35.0
(2:17.6)
6:52.1
(2:17.1.0)
9:05.2
(2:13.1.0)
163
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 13:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 12 MRK IV
  • Erik Källström(1)
1:43.7
(1:43.7)
3:25.0
(1:41.3)
5:06.3
(1:41.3)
6:47.1
(1:40.8)
2 16 Randers I
  • Oliver Bach(1)
1:40.5
(1:40.5)
3:23.3
(1:42.8)
5:07.6
(1:44.3)
6:48.1
(1:40.5)
3 6 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
1:42.2
(1:42.2)
3:26.1
(1:43.9)
5:09.6
(1:43.5)
6:48.6
(1:39.0)
4 24 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
1:37.3
(1:37.3)
3:21.2
(1:43.9)
5:06.3
(1:45.1.0)
6:52.4
(1:46.1.0)
5 10 Os Roklubb I
  • Jonas Werkland Mandal(1)
1:42.3
(1:42.3)
3:26.4
(1:44.1.0)
5:11.4
(1:45.0)
6:52.8
(1:41.4)
6 2 HAV I
  • William Klevang Eikhólm(1)
1:43.9
(1:43.9)
3:32.0
(1:48.1.0)
5:20.1
(1:48.1.0)
7:04.3
(1:44.2)
7 4 Bærum III
  • Ferdinand Tenden(1)
1:47.0
(1:47.0)
3:33.1.0
(1:46.1.0)
5:19.4
(1:46.3)
7:04.5
(1:45.1.0)
8 23 Knørrur I
  • Andreas Winther Klit(1)
1:44.1.0
(1:44.1.0)
3:32.0
(1:47.9)
5:20.1
(1:48.1.0)
7:04.9
(1:44.8)
9 17 MRK II
  • Johan Lysemark(1)
1:47.4
(1:47.4)
3:35.0
(1:47.6)
5:21.7
(1:46.7)
7:05.3
(1:43.6)
10 21 Jels II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
1:44.9
(1:44.9)
3:32.2
(1:47.3)
5:20.3
(1:48.1.0)
7:05.6
(1:45.3)
11 8 Kungälv I
  • Nils Rönnblom(1)
1:41.6
(1:41.6)
3:27.5
(1:45.9)
5:16.6
(1:49.1.0)
7:08.1
(1:51.5)
12 7 MRK III
  • William Källström Okdahl(1)
1:49.6
(1:49.6)
3:39.7
(1:50.1.0)
5:29.5
(1:49.8)
7:17.2
(1:47.7)
13 14 ORK I
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
1:47.8
(1:47.8)
3:38.9
(1:51.1.0)
5:29.6
(1:50.7)
7:18.5
(1:48.9)
14 5 Bærum II
  • Emil Ljunggren(1)
1:50.8
(1:50.8)
3:40.2
(1:49.4)
5:30.1
(1:49.9)
7:19.4
(1:49.3)
15 9 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
1:51.8
(1:51.8)
3:46.8
(1:55.0)
5:38.4
(1:51.6)
7:24.8
(1:46.4)
16 26 Halmstad Rodd I
  • Hugo Persson(1)
1:44.0
(1:44.0)
3:37.5
(1:53.5)
5:34.1
(1:56.6)
7:26.4
(1:52.3)
17 1 Bærum I
  • Christian August Riis(1)
1:48.9
(1:48.9)
3:38.2
(1:49.3)
5:30.5
(1:52.3)
7:27.2
(1:56.7)
18 22 DRM II
  • Henrik Arntzen(1)
1:53.7
(1:53.7)
3:48.8
(1:55.1)
5:44.0
(1:55.2)
7:38.8
(1:54.8)
19 19 Kungälv II
  • Elliot Bergbrant(1)
1:46.4
(1:46.4)
3:41.6
(1:55.2)
5:42.2
(2:00.6)
7:41.2
(1:59.0)
20 11 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
2:02.2
(2:02.2)
4:05.8
(2:03.6)
6:08.1
(2:02.3)
8:02.3
(1:54.2)
21 15 Bagsværd/KCB I
  • Jakob Lynbech(1)
2:02.2
(2:02.2)
4:06.1
(2:03.9)
6:10.2
(2:04.1)
8:09.7
(1:59.5)
22 20 Stevns II
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
1:59.9
(1:59.9)
4:03.9
(2:04.0)
6:09.0
(2:05.1)
8:10.5
(2:01.5)
23 18 Holstebro/KCHO II
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
2:02.1
(2:02.1)
4:07.0
(2:04.9)
6:12.9
(2:05.9)
8:12.4
(1:59.5)
24 3 DRM I
  • Benjamin Jensrud(1)
2:02.3
(2:02.3)
4:07.6
(2:05.3)
6:17.3
(2:09.7)
8:24.8
(2:07.5)
164
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 13:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 Lithuania I
  • Gustė Vaškevičiūtė(1)
1:49.4
(1:49.4)
3:42.1
(1:52.7)
5:33.2
(1:51.1.0)
7:17.7
(1:44.5)
2 6 København I
  • Josefine Freltoft(1)
1:52.0
(1:52.0)
3:45.7
(1:53.7)
5:38.4
(1:52.7)
7:26.8
(1:48.4)
3 12 SPIF Rodd I
  • Emma Tumova(1)
1:51.0
(1:51.0)
3:45.1.0
(1:54.1)
5:38.4
(1:53.3)
7:29.4
(1:51.0)
4 3 Kungälv I
  • Tyra Carlsson(1)
1:52.4
(1:52.4)
3:46.4
(1:54.0)
5:40.2
(1:53.8)
7:32.8
(1:52.6)
5 5 ORK I
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
1:53.0
(1:53.0)
3:47.6
(1:54.6)
5:43.1
(1:55.5)
7:37.1
(1:54.0)
6 7 Os Roklubb I
  • Linea Rådmannsøy Lunde(1)
1:54.2
(1:54.2)
3:49.7
(1:55.5)
5:45.7
(1:56.0)
7:41.7
(1:56.0)
7 1 DRM II
  • Thea Njaastad(1)
1:54.4
(1:54.4)
3:53.2
(1:58.8)
5:52.4
(1:59.2)
7:47.2
(1:54.8)
8 4 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
1:57.2
(1:57.2)
3:55.3
(1:58.1)
5:53.4
(1:58.1)
7:49.2
(1:55.8)
9 16 Bagsværd/KCB I
  • Lærke Vinneck Hansen(1)
1:57.3
(1:57.3)
3:56.3
(1:59.0)
5:55.9
(1:59.6)
7:51.2
(1:55.3)
10 13 ARGJA I
  • Mira Winther Klit(1)
1:57.1
(1:57.1)
3:59.0
(2:01.9)
6:00.4
(2:01.4)
7:58.0
(1:57.6)
11 11 FSR I
  • Julia Jacobsen(1)
1:59.8
(1:59.8)
4:01.6
(2:01.8)
6:03.3
(2:01.7)
7:59.9
(1:56.6)
12 9 DRM I
  • Emma Thomlinson(1)
1:58.4
(1:58.4)
4:00.7
(2:02.3)
6:06.5
(2:05.8)
8:09.2
(2:02.7)
13 15 Bagsværd/KCB II
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:01.7
(2:01.7)
4:06.0
(2:04.3)
6:11.5
(2:05.5)
8:15.4
(2:03.9)
14 10 Halmstad Rodd II
  • Moa Klintefors(1)
2:01.8
(2:01.8)
4:06.3
(2:04.5)
6:10.7
(2:04.4)
8:16.0
(2:05.3)
15 17 Os Roklubb II
  • Andrea Bastiansen Kvittingen(1)
2:00.5
(2:00.5)
4:03.6
(2:03.1)
6:13.8
(2:10.2)
8:19.9
(2:06.1)
16 14 Halmstad Rodd IV
  • Ebba Grimberg(1)
2:04.1
(2:04.1)
4:11.3
(2:07.2)
6:21.3
(2:10.0)
8:29.5
(2:08.2)
17 2 Halmstad Rodd III
  • Isabelle Hättander(1)
2:04.9
(2:04.9)
4:16.1
(2:11.2)
6:32.2
(2:16.1.0)
8:47.9
(2:15.7)
165
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 13:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 14 DRM I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
1:32.7
(1:32.7)
3:05.7
(1:33.0)
4:37.5
(1:31.8)
6:07.5
(1:30.0)
2 3 Sarpsborg RK I
  • Marius Antonsen Thime(1)
1:38.4
(1:38.4)
3:16.4
(1:38.0)
4:53.6
(1:37.2)
6:27.1
(1:33.5)
3 5 Lithuania I
  • Arijus Viršutis(1)
1:38.1.0
(1:38.1.0)
3:16.0
(1:37.9)
4:53.7
(1:37.7)
6:28.6
(1:34.9)
4 4 Lithuania II
  • Titas Kazokaitis(1)
1:37.8
(1:37.8)
3:15.9
(1:38.1.0)
4:53.7
(1:37.8)
6:31.7
(1:38.0)
5 17 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
1:35.1.0
(1:35.1.0)
3:15.3
(1:40.2)
4:56.7
(1:41.4)
6:37.0
(1:40.3)
6 8 ORK I
  • Truls Oskar Hansen(1)
1:40.6
(1:40.6)
3:22.4
(1:41.8)
5:03.0
(1:40.6)
6:39.1
(1:36.1.0)
7 16 Kolding/KCHO
  • Mads Kirstein(1)
1:41.8
(1:41.8)
3:24.8
(1:43.0)
5:05.5
(1:40.7)
6:43.1
(1:37.6)
8 10 Silkeborg I
  • Casper Pedersen(1)
1:47.5
(1:47.5)
3:39.0
(1:51.5)
5:30.6
(1:51.6)
7:12.2
(1:41.6)
9 13 Kungälv I
  • Adam Wallberg(1)
1:47.0
(1:47.0)
3:38.0
(1:51.0)
5:28.4
(1:50.4)
7:13.7
(1:45.3)
10 15 Bærum
  • Michael Nasby(1)
1:47.5
(1:47.5)
3:38.2
(1:50.7)
5:28.3
(1:50.1.0)
7:16.2
(1:47.9)
11 7 Bærum III
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
1:52.3
(1:52.3)
3:45.3
(1:53.0)
5:37.6
(1:52.3)
7:23.9
(1:46.3)
12 12 Silkeborg II
  • Simon Toftgaard Garner(1)
1:49.3
(1:49.3)
3:44.3
(1:55.0)
5:38.0
(1:53.7)
7:25.8
(1:47.8)
13 18 Bærum II
  • Oliver Nilsen(1)
1:50.4
(1:50.4)
3:41.8
(1:51.4)
5:34.6
(1:52.8)
7:27.3
(1:52.7)
14 20 Göteborgs Roddklubb I
  • Albin Alami(1)
1:46.3
(1:46.3)
3:38.1.0
(1:51.8)
5:34.3
(1:56.2)
7:33.2
(1:58.9)
15 9 MRK I
  • Carl Röine(1)
1:54.3
(1:54.3)
4:07.5
(2:13.2)
6:34.3
(2:26.8)
8:59.7
(2:25.4)
166
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 13:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
1:46.9
(1:46.9)
3:34.9
(1:48.0)
5:22.9
(1:48.0)
7:07.3
(1:44.4)
2 6 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
1:49.9
(1:49.9)
3:43.8
(1:53.9)
5:36.5
(1:52.7)
7:22.4
(1:45.9)
3 2 Lithuania II
  • Ieva Mariničiūtė(1)
1:47.0
(1:47.0)
3:39.7
(1:52.7)
5:34.5
(1:54.8)
7:28.2
(1:53.7)
4 3 Bagsværd/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
1:55.7
(1:55.7)
3:53.1
(1:57.4)
5:51.2
(1:58.1)
7:48.2
(1:57.0)
5 4 Luxembourg International Rowing Club I
  • Olivia Ellefors(1)
2:01.4
(2:01.4)
4:04.5
(2:03.1)
6:10.4
(2:05.9)
8:16.6
(2:06.2)
167
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 14:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 VK Jordan I
  • Jan Čížek(1)
1:31.1.0
(1:31.1.0)
3:05.2
(1:34.1.0)
4:38.8
(1:33.6)
6:07.0
(1:28.2)
2 13 Bagsværd/KCB I
  • Elias Ellehammer(1)
1:35.7
(1:35.7)
3:14.4
(1:38.7)
4:52.9
(1:38.5)
6:26.8
(1:33.9)
3 11 Holstebro/KCHO II
  • Tobias Bork Kristensen(1)
1:32.8
(1:32.8)
3:06.8
(1:34.0)
4:40.3
(1:33.5)
6:07.9
(1:27.6)
4 12 Sweden
  • Theodor Fritsch(1)
1:32.3
(1:32.3)
3:06.6
(1:34.3)
4:43.3
(1:36.7)
6:21.4
(1:38.1.0)
5 21 HAV I
  • Torur Paulason(1)
1:38.4
(1:38.4)
3:17.2
(1:38.8)
4:57.3
(1:40.1.0)
6:32.8
(1:35.5)
6 22 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
1:36.8
(1:36.8)
3:15.7
(1:38.9)
4:55.4
(1:39.7)
6:33.0
(1:37.6)
7 5 Lithuania I
  • Arnas Venskūnas(1)
1:37.5
(1:37.5)
3:16.8
(1:39.3)
4:55.6
(1:38.8)
6:33.5
(1:37.9)
8 18 DRM I
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
1:39.5
(1:39.5)
3:19.4
(1:39.9)
4:59.0
(1:39.6)
6:36.3
(1:37.3)
9 14 DRM II
  • Hampus Westerberg-Heltne(1)
1:38.8
(1:38.8)
3:19.0
(1:40.2)
5:00.0
(1:41.0)
6:38.4
(1:38.4)
10 10 SÍF I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
1:38.8
(1:38.8)
3:19.1.0
(1:40.3)
5:01.1
(1:42.0)
6:40.6
(1:39.5)
11 2 København I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
1:40.3
(1:40.3)
3:22.7
(1:42.4)
5:04.6
(1:41.9)
6:42.9
(1:38.3)
12 9 Åhus Roddklubb I
  • Malte Andersson(1)
1:41.4
(1:41.4)
3:23.1
(1:41.7)
5:04.5
(1:41.4)
6:43.0
(1:38.5)
13 4 StRK I
  • Mathias Grøsfjeld(1)
1:41.4
(1:41.4)
3:23.9
(1:42.5)
5:06.0
(1:42.1.0)
6:44.9
(1:38.9)
14 3 Silkeborg I
  • Max Elleskov Røgild(1)
1:39.1.0
(1:39.1.0)
3:23.9
(1:44.8)
5:07.7
(1:43.8)
6:47.7
(1:40.0)
15 7 ORK II
  • Adrian Lund(1)
1:41.0
(1:41.0)
3:24.1.0
(1:43.1.0)
5:09.9
(1:45.8)
6:50.7
(1:40.8)
16 17 StRK II
  • Martin Nikolai Ortiz Tegle(1)
1:43.2
(1:43.2)
3:26.5
(1:43.3)
5:10.7
(1:44.2)
6:52.4
(1:41.7)
17 6 Silkeborg II
  • Magnus Ladegaard(1)
1:40.3
(1:40.3)
3:25.9
(1:45.6)
5:11.8
(1:45.9)
6:54.5
(1:42.7)
18 20 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Juhl(1)
1:46.7
(1:46.7)
3:35.5
(1:48.8)
5:20.3
(1:44.8)
6:58.7
(1:38.4)
19 15 DRM III
  • Johan Sebastian Remmen(1)
2:10.2
(2:10.2)
3:55.4
(1:45.2)
5:40.5
(1:45.1.0)
7:18.3
(1:37.8)
20 23 StRK III
  • Jonas Markus A Engelsgaard(1)
1:51.9
(1:51.9)
3:44.2
(1:52.3)
5:37.7
(1:53.5)
7:35.9
(1:58.2)
168
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 14:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 KÍF I
  • Zoe Elizabeth Dickson(1)
1:56.5
(1:56.5)
3:55.6
(1:59.1)
5:54.0
(1:58.4)
7:45.3
(1:51.3)
2 1 Falkenberg RK I
  • Felicia Häggström(1)
1:58.7
(1:58.7)
3:58.2
(1:59.5)
5:57.5
(1:59.3)
7:53.8
(1:56.3)
169
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 14:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Sarpsborg RK II
  • Oliver Melnes(1)
1:42.6
(1:42.6)
3:24.5
(1:41.9)
5:05.5
(1:41.0)
6:44.9
(1:39.4)
2 2 Sarpsborg RK I
  • Jacob Gundersen(1)
1:42.9
(1:42.9)
3:26.2
(1:43.3)
5:08.9
(1:42.7)
6:49.8
(1:40.9)
3 4 Falkenberg RK I
  • Ivar Håkansson(1)
1:45.3
(1:45.3)
3:32.1.0
(1:46.8)
5:19.5
(1:47.4)
7:05.8
(1:46.3)
4 3 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
1:42.0
(1:42.0)
3:28.0
(1:46.0)
5:14.3
(1:46.3)
6:59.8
(1:45.5)
170
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 14:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 FSR I
  • Sára Maria Johansen(1)
1:43.8
(1:43.8)
3:33.1.0
(1:49.3)
5:24.6
(1:51.5)
7:11.7
(1:47.1.0)
2 3 Lithuania I
  • Dovilė Rimkutė(1)
1:47.7
(1:47.7)
3:38.2
(1:50.5)
5:27.1
(1:48.9)
7:14.5
(1:47.4)
3 8 Føroya II
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
1:47.8
(1:47.8)
3:39.1.0
(1:51.3)
5:29.5
(1:50.4)
7:14.7
(1:45.2)
4 2 Kungälv II
  • Sofie Runge(1)
7:32.4
(7:32.4)
5 5 Kungälv III
  • Elin Brischewski(1)
7:43.5
(7:43.5)
6 7 MRK I
  • Ellen Hedenberg(1)
1:52.4
(1:52.4)
3:48.2
(1:55.8)
5:46.6
(1:58.4)
7:45.6
(1:59.0)
7 1 Føroya I
  • Rutt Eidesgaard Hansen(1)
1:58.9
(1:58.9)
3:58.8
(1:59.9)
6:00.4
(2:01.6)
7:59.4
(1:59.0)
171
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 15:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Falkenberg RK I
  • Moritz Lücke(1)
1:36.4
(1:36.4)
3:13.6
(1:37.2)
4:49.8
(1:36.2)
6:20.4
(1:30.6)
2 8 HIF I
  • Ruben Rapi(1)
1:34.1.0
(1:34.1.0)
3:11.4
(1:37.3)
4:48.3
(1:36.9)
6:24.8
(1:36.5)
3 10 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
1:36.2
(1:36.2)
3:15.3
(1:39.1.0)
4:53.9
(1:38.6)
6:30.9
(1:37.0)
4 11 Holstebro/KCHO II
  • Patrick Klestrup(1)
1:38.1.0
(1:38.1.0)
3:19.4
(1:41.3)
4:59.1.0
(1:39.7)
6:32.9
(1:33.8)
5 5 Holstebro/KCHO III
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
1:42.2
(1:42.2)
3:26.7
(1:44.5)
5:06.3
(1:39.6)
6:44.8
(1:38.5)
6 4 Landskrona Roddklubb I
  • Rio Folke Philips(1)
1:41.0
(1:41.0)
3:23.0
(1:42.0)
5:06.4
(1:43.4)
6:46.0
(1:39.6)
7 7 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
1:41.3
(1:41.3)
3:25.7
(1:44.4)
5:07.4
(1:41.7)
6:48.2
(1:40.8)
8 6 Falkenberg RK II
  • Casper Johansson(1)
1:37.9
(1:37.9)
3:23.3
(1:45.4)
5:08.3
(1:45.0)
6:49.5
(1:41.2)
9 2 SRF I
  • Arthur Åsberg(1)
1:36.7
(1:36.7)
3:19.3
(1:42.6)
5:07.7
(1:48.4)
6:51.7
(1:44.0)
10 3 Kungälv I
  • Nils Hugoson(1)
1:42.0
(1:42.0)
3:26.0
(1:44.0)
5:11.7
(1:45.7)
6:58.7
(1:47.0)
11 9 Sorø I
  • Jannick Wly Andersen(1)
1:46.5
(1:46.5)
3:34.1.0
(1:47.6)
5:18.2
(1:44.1.0)
7:20.1
(2:01.9)
172
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 15:25
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
1:50.3
(1:50.3)
3:43.3
(1:53.0)
5:36.4
(1:53.1)
7:27.5
(1:51.1.0)
2 2 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
1:58.7
(1:58.7)
4:04.6
(2:05.9)
6:12.7
(2:08.1)
8:16.6
(2:03.9)
3 3 Kungälv I
  • AnnLouise Johansson(1)
1:58.7
(1:58.7)
4:03.1
(2:04.4)
6:10.9
(2:07.8)
8:16.7
(2:05.8)
173
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 15:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 HIF I
  • Ahmet Rapi(1)
1:34.8
(1:34.8)
3:12.3
(1:37.5)
4:51.8
(1:39.5)
6:29.0
(1:37.2)
2 3 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:37.4
(1:37.4)
3:19.3
(1:41.9)
5:01.3
(1:42.0)
6:40.9
(1:39.6)
3 5 KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
1:39.3
(1:39.3)
3:21.3
(1:42.0)
5:03.1
(1:41.8)
6:40.9
(1:37.8)
4 7 HAV I
  • Hans Petur Brekkstein(1)
1:39.9
(1:39.9)
3:22.3
(1:42.4)
5:03.9
(1:41.6)
6:42.5
(1:38.6)
5 8 Castle Semple Rowing Club I
  • Paul Gissen(1)
1:42.8
(1:42.8)
3:27.3
(1:44.5)
5:08.4
(1:41.1.0)
6:43.0
(1:34.6)
6 1 Akademischer Ruderverein Kiel e.V. I
  • David Schenk(1)
1:45.7
(1:45.7)
3:35.9
(1:50.2)
5:27.8
(1:51.9)
7:17.2
(1:49.4)
174
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 15:55
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Gym36 I
  • Lene Beisland(1)
1:47.8
(1:47.8)
3:40.8
(1:53.0)
5:34.9
(1:54.1)
7:23.4
(1:48.5)
2 4 ARA I
  • Christina Jensen(1)
1:52.9
(1:52.9)
3:46.7
(1:53.8)
5:40.4
(1:53.7)
7:31.0
(1:50.6)
3 5 Akademischer Ruderverein Kiel e.V. I
  • Johanna-Luise Kanwisch(1)
1:53.1
(1:53.1)
3:50.3
(1:57.2)
5:49.3
(1:59.0)
7:46.5
(1:57.2)
4 7 Kungälv I
  • Maja Wennroth(1)
1:57.8
(1:57.8)
3:57.2
(1:59.4)
5:57.1
(1:59.9)
7:55.7
(1:58.6)
5 1 Randers I
  • Line Ulstrup(1)
1:57.1
(1:57.1)
4:00.8
(2:03.7)
6:06.0
(2:05.2)
8:05.4
(1:59.4)
6 6 Esbjerg I
  • Amalie Tom-Petersen(1)
1:58.6
(1:58.6)
4:03.1
(2:04.5)
6:07.2
(2:04.1)
8:12.3
(2:05.1)
7 3 Esbjerg II
  • Charlotte Ljungstrøm(1)
2:05.7
(2:05.7)
4:17.0
(2:11.3)
6:30.6
(2:13.6)
8:42.6
(2:12.0)
175
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2021-03-20 16:10
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 MRK I
  • Matthias Ydström(1)
1:30.5
(1:30.5)
3:01.4
(1:30.9)
4:31.8
(1:30.4)
5:59.8
(1:28.0)
2 1 ARF I
  • Jens Debatin(1)
1:30.8
(1:30.8)
3:04.0
(1:33.2)
4:37.3
(1:33.3)
6:12.7
(1:35.4)
3 6 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Jonas Westberg(1)
1:34.4
(1:34.4)
3:09.0
(1:34.6)
4:43.9
(1:34.9)
6:15.7
(1:31.8)
4 2 Aalborg I
  • Esben Ravn(1)
1:34.0
(1:34.0)
3:10.6
(1:36.6)
4:46.1
(1:35.5)
6:16.5
(1:30.4)
5 3 Akademischer Ruderverein Kiel e.V. I
  • Jakob Grafe(1)
1:34.5
(1:34.5)
3:11.5
(1:37.0)
4:48.2
(1:36.7)
6:21.8
(1:33.6)
6 11 Arnbaks garage I
  • Lars Arnbak(1)
1:36.4
(1:36.4)
3:17.3
(1:40.9)
4:56.6
(1:39.3)
6:33.6
(1:37.0)
7 5 Falkenberg RK I
  • Anders Holmberg(1)
1:39.6
(1:39.6)
3:19.5
(1:39.9)
4:58.6
(1:39.1.0)
6:35.8
(1:37.2)
8 10 CrossFit Jena I
  • Benjamin Saupe(1)
1:40.1.0
(1:40.1.0)
3:24.9
(1:44.8)
5:09.9
(1:45.0)
6:53.4
(1:43.5)
9 7 NIRF - Sweden I
  • Nicklas Lyremark(1)
1:42.5
(1:42.5)
3:28.3
(1:45.8)
5:14.8
(1:46.5)
6:55.7
(1:40.9)
10 9 Akademischer Ruderverein Kiel e.V. II
  • Gerrit Widera(1)
1:41.4
(1:41.4)
3:29.3
(1:47.9)
5:20.3
(1:51.0)
7:09.3
(1:49.0)
176
U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2021-03-20 16:45
Plac. # Navn 100m
1 1 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
0:21.4
(0:21.4)
2 2 ORK I
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
0:23.0
(0:23.0)
3 3 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
0:33.3
(0:33.3)
4 4 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
0:33.3
(0:33.3)
177
U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2021-03-20 16:50
Plac. # Navn 100m
1 3 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
0:21.3
(0:21.3)
2 5 VÁGS I
  • Teitur Borg Brattaberg(1)
0:23.1
(0:23.1)
3 6 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
0:24.4
(0:24.4)
4 1 Holstebro/KCHO II
  • Mikkel Madsen(1)
0:24.7
(0:24.7)
5 4 EHS I
  • Kasper Salmi(1)
0:25.1
(0:25.1)
6 2 Holstebro/KCHO III
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
0:29.9
(0:29.9)
178
U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 16:55
Plac. # Navn 100m200m
1 13 Sorø II
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
0:19.3
(0:19.3)
0:38.1
(0:18.8)
2 14 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
0:19.5
(0:19.5)
0:38.3
(0:18.8)
3 2 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
0:19.7
(0:19.7)
0:38.8
(0:19.1)
4 6 Holstebro/KCHO IV
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
0:21.6
(0:21.6)
0:41.7
(0:20.1)
5 9 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
0:21.3
(0:21.3)
6 3 Holstebro/KCHO II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
0:21.5
(0:21.5)
0:42.0
(0:20.5)
7 1 FSR I
  • Bjarma Danielsen(1)
0:21.6
(0:21.6)
0:42.3
(0:20.7)
8 19 Holstebro/KCHO III
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
0:21.6
(0:21.6)
0:42.3
(0:20.7)
9 16 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
0:22.2
(0:22.2)
0:42.9
(0:20.7)
10 10 ÖSS I
  • Maja Backlund(1)
0:22.6
(0:22.6)
0:44.4
(0:21.8)
11 5 HAV I
  • Tinna Pauladottir(1)
0:23.9
(0:23.9)
0:46.3
(0:22.4)
12 7 TopRow NYC I
  • Magdalena Scilaris(1)
0:23.7
(0:23.7)
0:47.5
(0:23.8)
13 18 ÖSS V
  • Ellen Öjerhed(1)
0:24.9
(0:24.9)
0:48.7
(0:23.8)
14 17 Stevns III
  • Kristina B Nielsen(1)
0:25.1
(0:25.1)
0:49.1
(0:24.0)
15 20 ÖSS II
  • Maja Lundgren(1)
0:25.7
(0:25.7)
0:49.6
(0:23.9)
16 11 ÖSS IV
  • Julia Holmström(1)
0:26.2
(0:26.2)
0:52.3
(0:26.1)
17 15 ÖSS III
  • Signe Lyckelid(1)
0:26.4
(0:26.4)
0:52.4
(0:26.0)
179
U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:00
Plac. # Navn 100m200m
1 6 FSR I
  • Niels Juul Akraberg Poulsen(1)
0:18.9
(0:18.9)
0:37.6
(0:18.7)
2 4 ARGJA I
  • Rói Jacobsen(1)
0:18.7
(0:18.7)
0:37.7
(0:19.0)
3 8 Fuelled By Christ, Ballymena I
  • Oliver Shaw(1)
0:20.0
(0:20.0)
0:39.3
(0:19.3)
4 2 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
0:20.1
(0:20.1)
0:39.3
(0:19.2)
5 7 Unaffiliated I
  • Mathias Pickett(1)
0:22.5
(0:22.5)
0:44.1
(0:21.6)
6 5 ÖSS I
  • Filippe Archeres(1)
0:23.9
(0:23.9)
0:46.9
(0:23.0)
7 3 DRM I
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
0:26.5
(0:26.5)
0:50.8
(0:24.3)
180
U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:06
Plac. # Navn 100m200m
1 18 Lithuania I
  • Augustė Šablinskaitė(1)
0:18.2
(0:18.2)
0:36.2
(0:18.0)
2 7 Ægir I
  • Mathilde Berfin Kaya(1)
0:18.8
(0:18.8)
0:36.7
(0:17.9)
3 1 Stevns I
  • Isabella Bache(1)
0:19.5
(0:19.5)
0:38.6
(0:19.1)
4 4 Kungälv III
  • Märta Karlsson(1)
0:20.0
(0:20.0)
0:39.0
(0:19.0)
5 8 Knørr. I
  • Jessica Cazabon(1)
0:19.9
(0:19.9)
0:39.5
(0:19.6)
6 2 Sorø I
  • Liva Østergaard Nielsen(1)
0:20.1
(0:20.1)
0:39.5
(0:19.4)
7 17 Holstebro/KCHO II
  • Laura Møller(1)
0:20.3
(0:20.3)
0:39.6
(0:19.3)
8 5 Vaxholms Roddförening I
  • Anja Hörner Svensson(1)
0:20.7
(0:20.7)
0:39.9
(0:19.2)
9 19 Kungälv II
  • Moa Lundqvist(1)
0:20.4
(0:20.4)
0:40.7
(0:20.3)
10 9 Silkeborg I
  • Marie Kleist(1)
0:21.4
(0:21.4)
0:41.0
(0:19.6)
11 16 Silkeborg II
  • Mathilde Lyngholm(1)
0:21.0
(0:21.0)
0:41.0
(0:20.0)
12 3 Holstebro/KCHO III
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
0:21.8
(0:21.8)
0:42.1
(0:20.3)
13 11 DRM I
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
0:22.0
(0:22.0)
0:42.2
(0:20.2)
14 6 Holstebro/KCHO I
  • Anna Skovdam(1)
0:22.0
(0:22.0)
0:43.3
(0:21.3)
15 14 Kungälv IV
  • Maja Karlsson(1)
0:21.6
(0:21.6)
0:43.4
(0:21.8)
16 12 Holstebro/KCHO IV
  • My Alberte Schaaf(1)
0:23.4
(0:23.4)
0:45.7
(0:22.3)
17 20 Kungälv I
  • Elin Åbjörn(1)
0:23.6
(0:23.6)
0:46.4
(0:22.8)
18 13 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
0:25.2
(0:25.2)
0:48.5
(0:23.3)
181
U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:12
Plac. # Navn 100m200m
1 2 Stevns II
  • Jakob Iversen(1)
0:15.8
(0:15.8)
0:31.6
(0:15.8)
2 1 Randers I
  • Oliver Bach(1)
0:17.0
(0:17.0)
0:33.1
(0:16.1)
3 8 EHS I
  • André Salmi(1)
0:17.0
(0:17.0)
0:33.3
(0:16.3)
4 13 CSTLC I
  • Tristan Feldon(1)
0:17.3
(0:17.3)
0:33.4
(0:16.1)
5 18 Stevns I
  • August Riis Poulsen(1)
0:16.8
(0:16.8)
0:33.6
(0:16.8)
6 11 FSR I
  • Nóa Thomsen(1)
0:17.4
(0:17.4)
0:33.9
(0:16.5)
7 16 Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen(1)
0:17.4
(0:17.4)
0:33.9
(0:16.5)
8 10 Kungälv I
  • Nils Rönnblom(1)
0:17.6
(0:17.6)
0:34.1
(0:16.5)
9 12 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
0:17.6
(0:17.6)
0:35.0
(0:17.4)
10 15 Holstebro/KCHO II
  • Simon Starklint(1)
0:18.6
(0:18.6)
0:35.2
(0:16.6)
11 7 ORK II
  • Philip De Rodez Benavent(1)
0:18.5
(0:18.5)
0:35.8
(0:17.3)
12 5 Kungälv II
  • Elliot Bergbrant(1)
0:18.0
(0:18.0)
0:36.0
(0:18.0)
13 20 ORK I
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
0:18.5
(0:18.5)
0:36.0
(0:17.5)
14 9 DRM II
  • Henrik Arntzen(1)
0:19.0
(0:19.0)
0:37.3
(0:18.3)
15 14 DRM III
  • Lars Dyve Knutsen(1)
0:20.3
(0:20.3)
0:39.0
(0:18.7)
16 3 Stevns III
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
0:20.1
(0:20.1)
0:39.0
(0:18.9)
17 6 DRM IV
  • Linus Westerberg-Heltne(1)
0:20.9
(0:20.9)
0:40.8
(0:19.9)
18 19 DRM I
  • Benjamin Jensrud(1)
0:23.0
(0:23.0)
0:42.8
(0:19.8)
182
U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:18
Plac. # Navn 100m200m
1 8 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
0:18.0
(0:18.0)
0:35.5
(0:17.5)
2 10 Holstebro I
  • Stine Højager Nielsen(1)
0:18.7
(0:18.7)
0:36.6
(0:17.9)
3 3 Kungälv I
  • Tyra Carlsson(1)
0:19.1
(0:19.1)
0:38.0
(0:18.9)
4 1 ARGJA II
  • Mira Winther Klit(1)
0:19.7
(0:19.7)
0:38.7
(0:19.0)
5 2 ORK I
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
0:20.4
(0:20.4)
0:39.2
(0:18.8)
6 5 DRM II
  • Emma Thomlinson(1)
0:20.4
(0:20.4)
0:39.7
(0:19.3)
7 7 DRM I
  • Thea Njaastad(1)
0:20.7
(0:20.7)
0:39.8
(0:19.1)
8 9 FSR I
  • Julia Jacobsen(1)
0:20.3
(0:20.3)
0:39.8
(0:19.5)
9 6 SPIF Rodd I
  • Emma Tumova(1)
0:20.9
(0:20.9)
0:40.5
(0:19.6)
183
U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:24
Plac. # Navn 100m200m
1 13 Holstebro/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
0:14.9
(0:14.9)
0:29.3
(0:14.4)
2 2 SÍF I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
0:15.2
(0:15.2)
0:30.0
(0:14.8)
3 17 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
0:15.6
(0:15.6)
0:30.9
(0:15.3)
4 19 DRM IV
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
0:16.3
(0:16.3)
0:31.5
(0:15.2)
5 11 ORK II
  • Truls Oskar Hansen(1)
0:16.3
(0:16.3)
0:31.7
(0:15.4)
6 14 ARGJA I
  • Heini Háberg(1)
0:16.5
(0:16.5)
0:31.8
(0:15.3)
7 22 HAV I
  • Torur Paulason(1)
0:16.4
(0:16.4)
0:32.1
(0:15.7)
8 6 Silkeborg III
  • Max Elleskov Røgild(1)
0:16.4
(0:16.4)
0:32.2
(0:15.8)
9 16 DRM I
  • Hampus Westerberg-Heltne(1)
0:16.8
(0:16.8)
0:32.5
(0:15.7)
10 3 DRM III
  • Sebastian Mejer Rasmussen(1)
0:17.0
(0:17.0)
0:32.5
(0:15.5)
11 7 ORK III
  • Adrian Lund(1)
0:16.6
(0:16.6)
0:32.5
(0:15.9)
12 21 DRM II
  • Johan Sebastian Remmen(1)
0:17.2
(0:17.2)
0:33.0
(0:15.8)
13 4 Silkeborg II
  • Casper Pedersen(1)
0:17.0
(0:17.0)
0:33.8
(0:16.8)
14 15 Silkeborg I
  • Magnus Ladegaard(1)
0:17.7
(0:17.7)
0:34.0
(0:16.3)
15 20 Göteborgs Roddklubb I
  • Albin Alami(1)
0:17.6
(0:17.6)
0:35.0
(0:17.4)
16 5 Kungälv II
  • Jacob Åbjörn(1)
0:17.8
(0:17.8)
0:36.3
(0:18.5)
17 10 Kungälv I
  • Adam Wallberg(1)
0:18.9
(0:18.9)
0:36.7
(0:17.8)
18 8 Göteborgs Roddklubb II
  • Taysir Abu Al Chay(1)
0:22.7
(0:22.7)
0:43.9
(0:21.2)
184
U23 WErgo Sprint Kvinder U23 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:30
Plac. # Navn 100m200m
1 4 Føroya II
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
0:17.1
(0:17.1)
0:33.6
(0:16.5)
2 6 Kungälv II
  • Sofie Runge(1)
0:18.7
(0:18.7)
0:36.5
(0:17.8)
3 7 FSR I
  • Sára Maria Johansen(1)
0:19.4
(0:19.4)
0:37.6
(0:18.2)
4 2 Føroya I
  • Rutt Eidesgaard Hansen(1)
0:19.7
(0:19.7)
0:38.9
(0:19.2)
5 3 Kungälv III
  • Elin Brischewski(1)
0:20.7
(0:20.7)
0:39.6
(0:18.9)
185
U23 MErgo Sprint Mænd U23 Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:36
Plac. # Navn 100m200m
1 7 Helsingborg I
  • Christopher Berg(1)
0:15.1
(0:15.1)
0:29.7
(0:14.6)
2 8 Holstebro/KCHO III
  • Patrick Klestrup(1)
0:15.8
(0:15.8)
0:31.2
(0:15.4)
3 3 Landskrona Roddklubb I
  • Rio Folke Philips(1)
0:16.1
(0:16.1)
0:31.4
(0:15.3)
4 5 Holstebro/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
0:16.1
(0:16.1)
0:31.5
(0:15.4)
5 1 Esbjerg II
  • Brandur Poulsen(1)
0:15.9
(0:15.9)
0:31.8
(0:15.9)
6 6 SNO I
  • Nicolas Ezratti(1)
0:15.9
(0:15.9)
0:31.8
(0:15.9)
7 4 Holstebro/KCHO I
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
0:16.4
(0:16.4)
0:32.8
(0:16.4)
8 2 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
0:18.0
(0:18.0)
0:35.3
(0:17.3)
186
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:30
Plac. # Navn 100m200m
1 12 Klub tyk og stærk I
  • Anna Sophia Rye(1)
0:15.9
(0:15.9)
0:31.5
(0:15.6)
2 11 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:18.8
(0:18.8)
0:36.6
(0:17.8)
3 8 ARA I
  • Christina Jensen(1)
0:19.3
(0:19.3)
0:37.8
(0:18.5)
4 10 Aalborg II
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
0:19.5
(0:19.5)
0:38.3
(0:18.8)
5 9 Randers I
  • Line Ulstrup(1)
0:20.5
(0:20.5)
0:40.1
(0:19.6)
187
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:36
Plac. # Navn 100m200m
1 19 Klub tyk og stærk I
  • Martin Nørum (1)
0:14.3
(0:14.3)
0:28.0
(0:13.7)
2 11 RK I
  • Kristian Mortansson(1)
0:14.6
(0:14.6)
0:29.0
(0:14.4)
3 12 SÍF I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
0:15.2
(0:15.2)
0:30.1
(0:14.9)
4 18 BISFUT #21 I
  • Aleksander Thomasrud(1)
0:15.6
(0:15.6)
0:30.7
(0:15.1)
5 10 Kungälv II
  • Eric Ehrenberger(1)
0:16.2
(0:16.2)
0:31.3
(0:15.1)
6 14 Kungälv III
  • Nils Hugoson(1)
0:17.0
(0:17.0)
0:33.5
(0:16.5)
7 13 CrossFit Jena I
  • Benjamin Saupe(1)
0:17.3
(0:17.3)
0:34.4
(0:17.1)
188
30+WErgo Sprint Kvinder 30+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:42
Plac. # Navn 100m200m
1 1 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:19.0
(0:19.0)
0:37.5
(0:18.5)
189
30+MErgo Sprint Mænd 30+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:48
Plac. # Navn 100m200m
1 3 BISFUT #21 I
  • Aleksander Thomasrud(1)
0:15.7
(0:15.7)
0:30.8
(0:15.1)
2 2 KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
0:16.2
(0:16.2)
0:32.0
(0:15.8)
3 5 Sub7 I
  • Rob Phillips(1)
0:16.4
(0:16.4)
0:32.1
(0:15.7)
4 4 Arnbaks garage I
  • Lars Arnbak(1)
0:16.9
(0:16.9)
0:32.6
(0:15.7)
5 1 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
0:17.1
(0:17.1)
0:33.5
(0:16.4)
190
40+WErgo Sprint Kvinder 40+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:42
Plac. # Navn 100m200m
1 3 Skullerud Sportsklubb - Roing II
  • Lillian Dramsdahl(1)
0:18.5
(0:18.5)
0:36.6
(0:18.1)
2 4 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
0:19.2
(0:19.2)
0:37.6
(0:18.4)
191
40+MErgo Sprint Mænd 40+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:48
Plac. # Navn 100m200m
1 15 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
0:15.4
(0:15.4)
0:30.6
(0:15.2)
2 9 Sub7 I
  • Ian Wilde(1)
0:15.7
(0:15.7)
0:31.2
(0:15.5)
3 13 BRC I
  • Marcus Schug(1)
0:16.0
(0:16.0)
0:31.5
(0:15.5)
4 16 Fuelled By Christ, Ballymena I
  • Gareth Shaw(1)
0:15.8
(0:15.8)
0:31.5
(0:15.7)
5 12 Landskrona Roddklubb I
  • Daniel Ersborn(1)
0:16.1
(0:16.1)
0:31.8
(0:15.7)
6 6 Unaffiliated I
  • Alex Pickett(1)
0:16.3
(0:16.3)
0:31.9
(0:15.6)
7 10 NIRF - Sweden I
  • Jesper Rutherhill(1)
0:16.3
(0:16.3)
0:32.2
(0:15.9)
8 11 Køge R I
  • Martin Birk Hansen(1)
0:17.3
(0:17.3)
0:33.8
(0:16.5)
9 8 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
0:17.3
(0:17.3)
0:33.9
(0:16.6)
192
50+WErgo Sprint Kvinder 50+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:42
Plac. # Navn 100m200m
1 7 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Benita Clausen(1)
0:18.1
(0:18.1)
0:35.2
(0:17.1)
2 5 Kajakklubben Eskimå I
  • Malin Faraasen(1)
0:19.3
(0:19.3)
0:39.2
(0:19.9)
193
50+MErgo Sprint Mænd 50+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:54
Plac. # Navn 100m200m
1 8 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
0:15.2
(0:15.2)
0:30.0
(0:14.8)
2 9 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Ole Kristian Karlsen(1)
0:15.1
(0:15.1)
0:30.0
(0:14.9)
3 3 Mikkelin Soutajat I
  • Jari Liimatta(1)
0:15.3
(0:15.3)
0:30.3
(0:15.0)
4 4 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
0:15.9
(0:15.9)
0:31.3
(0:15.4)
5 1 Lillehammer Ro- og Kajakklubb I
  • Jørn Kleven(1)
0:16.4
(0:16.4)
0:32.5
(0:16.1)
6 2 N/A
  • Peter Heilsberg(1)
0:16.7
(0:16.7)
0:00.000
(0:16.0)
7 6 Lyngby Kanoklub I
  • Thomas Beck Christensen(1)
0:17.0
(0:17.0)
0:33.3
(0:16.3)
8 11 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
0:17.8
(0:17.8)
0:34.7
(0:16.9)
194
60+WErgo Sprint Kvinder 60+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:42
Plac. # Navn 100m200m
1 6 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
0:20.8
(0:20.8)
0:40.7
(0:19.9)
195
60+MErgo Sprint Mænd 60+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:54
Plac. # Navn 100m200m
1 13 Amelias Fars Sport and Fitness Club I I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:18.0
(0:18.0)
0:33.6
(0:15.6)
2 15 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:19.5
(0:19.5)
0:37.4
(0:17.9)
3 17 FSR I
  • Jóan Petur Mortensen(1)
0:19.9
(0:19.9)
0:38.0
(0:18.1)
4 16 KK Team Pohjalainen ry I
  • Steve Kåla(1)
0:19.4
(0:19.4)
0:38.3
(0:18.9)
197
70+MErgo Sprint Mænd 70+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:54
Plac. # Navn 100m200m
1 18 Lappajärven Veikot I
  • Esko Hyyppä(1)
0:20.0
(0:20.0)
0:38.7
(0:18.7)
199
80+MErgo Sprint Mænd 80+ Ergo 200m 1. Afdeling
2021-03-20 17:54
Plac. # Navn 100m200m
1 19 Evijärven Urheilijat I
  • Aimo Järvelä(1)
0:19.2
(0:19.2)
0:38.7
(0:19.5)
200
WErgo Kvinder Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 16:25
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Aalborg II
  • Karen Hougaard Frost(1)
0:55.0
(0:55.0)
1:50.6
(0:55.6)
2:45.6
(0:55.0)
3:39.5
(0:53.9)
2 3 Aalborg I
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
0:52.1
(0:52.1)
1:46.9
(0:54.8)
2:42.4
(0:55.5)
3:39.9
(0:57.5)
3 2 KVIK I
  • Mette Skjold Elmelund(1)
0:55.6
(0:55.6)
1:53.5
(0:57.9)
2:52.6
(0:59.1)
3:51.4
(0:58.8)
4 1 Aalborg III
  • Camilla Frølund(1)
0:58.0
(0:58.0)
1:58.2
(1:00.2)
2:59.8
(1:01.6)
3:59.5
(0:59.7)
201
MErgo Mænd Ergo 1000m 1. Afdeling
2021-03-20 16:35
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 1 Chalmers University of Technology II
  • Eric Ehrenberger(1)
0:44.7
(0:44.7)
1:30.4
(0:45.7)
2:16.7
(0:46.3)
3:03.3
(0:46.6)
2 9 Aalborg VI
  • Christian Taulbjerg(1)
0:43.1
(0:43.1)
1:28.7
(0:45.6)
2:16.1.0
(0:47.4)
3:06.4
(0:50.3)
3 3 Aalborg VIII
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:45.4
(0:45.4)
1:31.8
(0:46.4)
2:19.2
(0:47.4)
3:06.7
(0:47.5)
4 6 Aalborg V
  • Mark Kjeldgaard(1)
0:46.1
(0:46.1)
1:33.5
(0:47.4)
2:21.9
(0:48.4)
3:10.3
(0:48.4)
5 10 Aalborg III
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:45.8
(0:45.8)
1:33.1.0
(0:47.3)
2:21.6
(0:48.5)
3:11.2
(0:49.6)
6 5 Aalborg VII
  • Jonas Svane(1)
0:48.2
(0:48.2)
1:36.8
(0:48.6)
2:25.5
(0:48.7)
3:14.5
(0:49.0)
7 2 Aalborg I
  • Lasse Esbech Stenstrop(1)
0:49.0
(0:49.0)
1:38.7
(0:49.7)
2:29.7
(0:51.0)
3:21.9
(0:52.2)
8 8 Aalborg II
  • Anders Esbjerg Nielsen(1)
0:51.3
(0:51.3)
1:41.8
(0:50.5)
2:33.5
(0:51.7)
3:26.0
(0:52.5)