Resultater Nordic Open - Indoor Rowing Championships 2022

100
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Crossfit North 57’9 I
  • Amanda Juel Sørensen(1)
0:48.8
(0:48.8)
1:38.7
(0:49.9)
2:32.9
(0:54.2)
3:28.7
(0:55.8)
2 5 FSR I
  • Kristina Roest(1)
0:50.4
(0:50.4)
1:43.0
(0:52.6)
2:36.2
(0:53.2)
3:29.4
(0:53.2)
3 6 ARA I
  • Christina Jensen(1)
0:58.8
(0:58.8)
1:54.0
(0:55.2)
2:50.3
(0:56.3)
3:45.9
(0:55.6)
4 2 HDR I
  • Susanne Mølgaard(1)
0:57.0
(0:57.0)
1:54.1
(0:57.1)
2:53.5
(0:59.4)
3:53.7
(1:00.2)
5 1 Halmstad Rodd II
  • Jessika Gunnarsson(1)
1:00.8
(1:00.8)
2:02.4
(1:01.6)
3:05.3
(1:02.9)
4:09.1
(1:03.8)
6 3 Halmstad Rodd I
  • Frida Mehlin(1)
1:03.8
(1:03.8)
2:09.7
(1:05.9)
3:15.5
(1:05.8)
4:16.8
(1:01.3)
101
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 13 Aalborg II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:43.5
(0:43.5)
1:29.4
(0:45.9)
2:16.3
(0:46.9)
3:03.4
(0:47.1)
2 10 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
0:46.2
(0:46.2)
1:32.4
(0:46.2)
2:19.2
(0:46.8)
3:06.2
(0:47.0)
3 1 Crossfit North 57’9 I
  • Kim Kaldahl(1)
0:47.1
(0:47.1)
1:33.7
(0:46.6)
2:21.3
(0:47.6)
3:08.3
(0:47.0)
4 7 Aalborg I
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:46.1
(0:46.1)
1:34.7
(0:48.6)
2:23.4
(0:48.7)
3:10.2
(0:46.8)
5 8 Viljandi Rowing club I
  • Robert Jürimaa(1)
0:49.4
(0:49.4)
1:38.7
(0:49.3)
2:26.5
(0:47.8)
3:13.4
(0:46.9)
6 9 Crossfit North 57’9 II
  • Torben Keller(1)
0:46.3
(0:46.3)
1:32.7
(0:46.4)
2:22.7
(0:50.0)
3:15.8
(0:53.1)
7 6 Aalborg III
  • Jonas Svane(1)
0:46.9
(0:46.9)
1:37.5
(0:50.6)
2:28.4
(0:50.9)
3:16.1.0
(0:47.7)
8 11 Regattaverband Ems-Jade-Weser/Team Nord West e.V. I
  • Jann Schürmann(1)
0:48.9
(0:48.9)
1:38.0
(0:49.1)
2:28.4
(0:50.4)
3:19.3
(0:50.9)
102
30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 8 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:52.6
(0:52.6)
1:45.7
(0:53.1)
2:38.8
(0:53.1)
3:31.3
(0:52.5)
103
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 15 KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
0:45.6
(0:45.6)
1:31.8
(0:46.2)
2:18.2
(0:46.4)
3:04.6
(0:46.4)
2 17 Furesø I
  • Max Emde(1)
0:48.2
(0:48.2)
1:37.3
(0:49.1)
2:26.6
(0:49.3)
3:16.0
(0:49.4)
104
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Gym36 I
  • Lene Beisland(1)
0:48.5
(0:48.5)
1:39.2
(0:50.7)
2:31.4
(0:52.2)
3:25.1.0
(0:53.7)
2 11 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
0:52.1
(0:52.1)
1:44.7
(0:52.6)
2:38.1.0
(0:53.4)
3:32.8
(0:54.7)
3 10 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
0:51.2
(0:51.2)
1:45.4
(0:54.2)
2:40.7
(0:55.3)
3:37.3
(0:56.6)
4 12 Keravan Urheilijat I
  • Piia Autonen-Laakso(1)
0:53.6
(0:53.6)
1:48.9
(0:55.3)
2:44.6
(0:55.7)
3:40.5
(0:55.9)
105
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 4 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
0:44.6
(0:44.6)
1:29.8
(0:45.2)
2:15.1
(0:45.3)
2:59.3
(0:44.2)
2 7 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
0:44.6
(0:44.6)
1:29.6
(0:45.0)
2:15.2
(0:45.6)
3:02.5
(0:47.3)
3 1 Sub7 I
  • Ian Wilde(1)
0:45.2
(0:45.2)
0:45.20:45.23:05.1
(2:19.9)
4 9 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
0:46.0
(0:46.0)
1:33.3
(0:47.3)
2:21.1.0
(0:47.8)
3:07.6
(0:46.5)
5 6 Malmö Roddklubb I
  • Danilo Sosa(1)
0:44.3
(0:44.3)
1:31.1.0
(0:46.8)
2:20.6
(0:49.5)
3:10.0
(0:49.4)
6 2 Køge R II
  • Martin Birk Hansen(1)
0:49.5
(0:49.5)
1:39.9
(0:50.4)
2:30.1
(0:50.2)
3:18.4
(0:48.3)
7 18 Malmö Roddklubb I
  • Kristoffer Anderson(1)
0:47.4
(0:47.4)
1:38.2
(0:50.8)
2:32.3
(0:54.1)
3:28.1.0
(0:55.8)
8 10 BRC I
  • Marcus Schug(1)
0:46.9
(0:46.9)
1:40.5
(0:53.6)
2:33.2
(0:52.7)
3:30.5
(0:57.3)
9 3 Sønderborg I
  • Torben Frellesen(1)
0:48.9
(0:48.9)
1:40.2
(0:51.3)
2:36.9
(0:56.7)
3:32.2
(0:55.3)
106
40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 14 Finland
  • Eeva-Riikka Tonteri(1)
0:56.1
(0:56.1)
1:52.0
(0:55.9)
2:48.6
(0:56.6)
3:45.7
(0:57.1)
2 15 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:58.2
(0:58.2)
1:57.8
(0:59.6)
2:58.7
(1:00.9)
3:59.5
(1:00.8)
107
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:00
Plac. # Navn 1000m
1 5 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
0:46.2
(0:46.2)
1:33.4
(0:47.2)
2:21.4
(0:48.0)
3:08.1
(0:46.7)
2 1 TDR - The Delivery Room I
  • Sven Wittchen(1)
0:47.4
(0:47.4)
1:36.2
(0:48.8)
2:25.2
(0:49.0)
3:13.9
(0:48.7)
3 3 Canottieri Valle del Seveso I
  • Davide Silva(1)
3:55.0
(3:55.0)
108
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:45
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Kajakklubben Eskimå I
  • Malin Faraasen(1)
0:51.4
(0:51.4)
1:45.0
(0:53.6)
2:41.5
(0:56.5)
3:39.5
(0:58.0)
2 8 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
0:53.6
(0:53.6)
1:50.2
(0:56.6)
2:46.9
(0:56.7)
3:41.9
(0:55.0)
3 1 Horsens I
  • Trine Krogh Jeppesen(1)
0:53.5
(0:53.5)
1:52.0
(0:58.5)
2:57.0
(1:05.0)
4:01.5
(1:04.5)
4 2 FSR I
  • Jóna Danielsen(1)
0:53.7
(0:53.7)
1:57.8
(1:04.1)
3:05.2
(1:07.4)
4:09.5
(1:04.3)
5 4 Mündener Ruderverein I
  • Anja Arends(1)
1:02.0
(1:02.0)
2:03.5
(1:01.5)
3:08.1
(1:04.6)
4:12.7
(1:04.6)
109
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 13 Skullerud I
  • Leif Gunleifsen(1)
0:44.3
(0:44.3)
1:29.9
(0:45.6)
2:17.0
(0:47.1)
3:03.3
(0:46.3)
2 15 LilleHammer I
  • Jørn Kleven(1)
0:46.4
(0:46.4)
1:33.9
(0:47.5)
2:21.2
(0:47.3)
3:08.1
(0:46.9)
3 11 DRM I
  • Øystein Løvold(1)
0:48.6
(0:48.6)
1:36.4
(0:47.8)
2:24.2
(0:47.8)
3:12.7
(0:48.5)
4 17 NIRF - Sweden I
  • Jesper Rutherhill(1)
0:47.7
(0:47.7)
1:36.7
(0:49.0)
2:27.4
(0:50.7)
3:18.3
(0:50.9)
5 12 Halmstad Rodd I
  • Mattias Waide(1)
0:49.9
(0:49.9)
1:40.1.0
(0:50.2)
2:31.9
(0:51.8)
3:23.9
(0:52.0)
6 16 Køge R I
  • Michael Thomson(1)
0:47.4
(0:47.4)
1:40.3
(0:52.9)
2:34.6
(0:54.3)
3:29.2
(0:54.6)
110
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 09:45
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
0:55.4
(0:55.4)
1:52.3
(0:56.9)
2:49.5
(0:57.2)
3:45.3
(0:55.8)
111
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 7 Magyar Testgyakorlók Köre I
  • Zsolt Darvas(1)
0:48.1
(0:48.1)
1:36.2
(0:48.1)
2:24.7
(0:48.5)
3:11.7
(0:47.0)
2 8 NRC I
  • Crister Nyberg(1)
0:49.1
(0:49.1)
1:37.5
(0:48.4)
1:37.53:15.3
(1:37.8)
3 6 Risskov I
  • Michael Lind(1)
0:54.1
(0:54.1)
1:50.6
(0:56.5)
2:49.8
(0:59.2)
3:48.2
(0:58.4)
112
55+WErgo Masters Kvinder 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Ene anmeldt, vinder uden kamp

113
55+MErgo Mænd 55+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 17 TAKO I
  • Klaus Geiger(1)
0:43.5
(0:43.5)
1:27.7
(0:44.2)
2:12.5
(0:44.8)
2:57.3
(0:44.8)
2 12 Næstv. I
  • Michael Hallgren(1)
0:44.6
(0:44.6)
1:29.8
(0:45.2)
2:16.2
(0:46.4)
3:03.0
(0:46.8)
3 16 Team Aerobic Junkies I
  • Jussi Koponen(1)
0:49.8
(0:49.8)
1:39.4
(0:49.6)
2:28.6
(0:49.2)
3:18.9
(0:50.3)
4 13 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
0:49.1
(0:49.1)
1:40.7
(0:51.6)
2:32.4
(0:51.7)
3:20.7
(0:48.3)
5 14 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
0:49.9
(0:49.9)
1:42.1.0
(0:52.2)
2:35.0
(0:52.9)
3:27.7
(0:52.7)
6 19 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Ole Kristian Karlsen(1)
0:44.7
(0:44.7)
1:29.0
(0:44.3)
2:43.0
(1:14.0)
3:56.4
(1:13.4)
114
55+LWErgo Kvinder 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 2 N/A
  • Dénia Amon(1)
0:57.4
(0:57.4)
1:55.8
(0:58.4)
2:54.3
(0:58.5)
3:53.5
(0:59.2)
2 3 Risskov I
  • Birgitte W. Nielsen(1)
0:58.8
(0:58.8)
1:59.5
(1:00.7)
3:02.4
(1:02.9)
4:07.2
(1:04.8)
115
55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 11 DSR I
  • Jacob Thesander(1)
0:48.6
(0:48.6)
1:37.7
(0:49.1)
2:27.2
(0:49.5)
3:15.7
(0:48.5)
2 9 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
0:50.4
(0:50.4)
1:42.3
(0:51.9)
2:34.5
(0:52.2)
3:26.5
(0:52.0)
3 10 Jels I
  • Anders Jørgensen(1)
0:51.1
(0:51.1)
1:43.2
(0:52.1)
2:36.7
(0:53.5)
3:30.7
(0:54.0)
116
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 6 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
0:55.1
(0:55.1)
1:51.6
(0:56.5)
2:49.0
(0:57.4)
3:46.8
(0:57.8)
2 7 Mündener Ruderverein I
  • Marita Benary(1)
1:00.3
(1:00.3)
2:00.1.0
(0:59.8)
2:58.2
(0:58.1)
3:58.2
(1:00.0)
117
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:47.1
(0:47.1)
1:33.5
(0:46.4)
2:20.0
(0:46.5)
3:07.7
(0:47.7)
2 3 Finland
  • Jari Liimatta(1)
0:46.8
(0:46.8)
1:34.3
(0:47.5)
2:22.1.0
(0:47.8)
3:07.8
(0:45.7)
3 8 Gym 36 I
  • Svein Haugebo(1)
0:46.9
(0:46.9)
1:37.0
(0:50.1)
2:30.2
(0:53.2)
3:24.9
(0:54.7)
4 6 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
0:51.7
(0:51.7)
1:45.5
(0:53.8)
2:40.0
(0:54.5)
3:34.3
(0:54.3)
5 11 Furesø I
  • Lars Wallin(1)
0:52.9
(0:52.9)
1:48.3
(0:55.4)
2:43.7
(0:55.4)
3:38.1.0
(0:54.4)
6 10 Malmö Roddklubb I
  • Håkan Christensson(1)
0:55.1
(0:55.1)
1:52.5
(0:57.4)
2:49.3
(0:56.8)
3:46.0
(0:56.7)
7 7 Halmstad Rodd I
  • Håkan Gunnarsson(1)
0:54.0
(0:54.0)
1:49.3
(0:55.3)
2:51.1.0
(1:01.8)
3:54.0
(1:02.9)
8 2 Risskov I
  • Benny Weibel(1)
0:52.3
(0:52.3)
1:51.1.0
(0:58.8)
2:54.8
(1:03.7)
3:56.7
(1:01.9)
118
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 8 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
0:55.4
(0:55.4)
1:52.5
(0:57.1)
2:49.5
(0:57.0)
3:44.5
(0:55.0)
119
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 13 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
0:51.9
(0:51.9)
1:44.4
(0:52.5)
2:38.5
(0:54.1)
3:31.8
(0:53.3)
2 12 FSR I
  • Jóan Petur Mortensen(1)
0:52.5
(0:52.5)
1:46.0
(0:53.5)
2:40.0
(0:54.0)
3:33.5
(0:53.5)
122
65+LWErgo Kvinder 65+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 13 HDR
  • Mette Cederkvist(1)
0:55.5
(0:55.5)
1:51.9
(0:56.4)
2:49.7
(0:57.8)
3:48.4
(0:58.7)
124
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 9 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
0:58.8
(0:58.8)
2:00.0
(1:01.2)
3:00.2
(1:00.2)
3:59.3
(0:59.1)
126
70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 10 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
1:00.4
(1:00.4)
2:03.1
(1:02.7)
3:05.3
(1:02.2)
4:05.6
(1:00.3)
2 11 Mündener Ruderverein I
  • Jutta Vogeley(1)
1:07.6
(1:07.6)
2:17.6
(1:10.0)
3:30.1.0
(1:12.5)
4:43.0
(1:12.9)
130
80+LWErgo Kvinder 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:15
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 12 Furesø I
  • Bente Johannessen^(1)
1:13.6
(1:13.6)
2:27.8
(1:14.2)
3:42.0
(1:14.2)
4:57.2
(1:15.2)
131
65+MErgo Mænd 65+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 14 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:49.6
(0:49.6)
1:40.6
(0:51.0)
2:32.7
(0:52.1)
3:25.6
(0:52.9)
133
65+LMErgo Mænd 65+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 15 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
0:54.0
(0:54.0)
1:48.3
(0:54.3)
2:43.6
(0:55.3)
3:40.5
(0:56.9)
135
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 16 Hellerup
  • Geert Cederkvist(1)
0:50.9
(0:50.9)
1:43.7
(0:52.8)
2:38.2
(0:54.5)
3:35.5
(0:57.3)
137
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 19 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
0:50.6
(0:50.6)
1:43.3
(0:52.7)
2:36.0
(0:52.7)
3:27.9
(0:51.9)
2 18 Lappajärven Veikot I
  • Esko Hyyppä(1)
0:54.1
(0:54.1)
1:48.4
(0:54.3)
2:43.2
(0:54.8)
3:37.7
(0:54.5)
3 20 FIRT I
  • Jean-Luc Elghozi(1)
0:56.2
(0:56.2)
1:51.9
(0:55.7)
2:47.6
(0:55.7)
3:43.5
(0:55.9)
141
80+LMErgo Mænd 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
0000-00-00 00:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 22 Evijärven Urheilijat I
  • Aimo Järvelä(1)
0:55.2
(0:55.2)
1:50.5
(0:55.3)
2:45.4
(0:54.9)
3:40.0
(0:54.6)
141
80+LMErgo Mænd 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 10:30
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 21 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
1:00.7
(1:00.7)
2:04.8
(1:04.1)
3:10.0
(1:05.2)
4:15.1.0
(1:05.1)
150
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-19 11:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 5 Bærum I
  • Leonora Zachariassen Tenden(1)
106m216m
(110m)
320m
(104m)
421m
(101m)
2 3 N/A
  • Danu Heilsberg(1)
97m196m
(99m)
294m
(98m)
390m
(96m)
3 4 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
99m196m
(97m)
287m
(91m)
374m
(87m)
4 2 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
92m183m
(91m)
271m
(88m)
361m
(90m)
151
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-19 11:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 7 HAV I
  • Baldur Paulason(1)
135m250m
(115m)
369m
(119m)
488m
(119m)
2 8 Valby I
  • Felix Friis(1)
114m230m
(116m)
346m
(116m)
464m
(118m)
3 9 Bærum I
  • Edwyn Øverby Mjørud(1)
95m187m
(92m)
282m
(95m)
377m
(95m)
153
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-19 11:00
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 12 Korsør I
  • Willum Heide Jensen(1)
121m249m
(128m)
375m
(126m)
496m
(121m)
2 11 Bærum I
  • Jens Olai Steinmoen Bæck(1)
100m199m
(99m)
294m
(95m)
382m
(88m)
154
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-19 11:15
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 9 HAV II
  • Sólrun Lützen(1)
134m265m
(131m)
398m
(133m)
535m
(137m)
2 8 Hadsund I
  • Melody Harati(1)
128m262m
(134m)
398m
(136m)
534m
(136m)
3 7 Halmstad Rodd I
  • Elsa Larsson(1)
122m251m
(129m)
376m
(125m)
494m
(118m)
4 2 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
454m
5 10 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
109m219m
(110m)
325m
(106m)
431m
(106m)
6 3 ÖSS II
  • Matilda Brink(1)
109m225m
(116m)
332m
(107m)
429m
(97m)
7 5 Bagsværd I
  • Mathilde Lund Moore(1)
81m167m
(86m)
256m
(89m)
339m
(83m)
155
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-19 11:15
Plac. # Navn 0:301:001:302:00
1 15 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
133m260m
(127m)
383m
(123m)
508m
(125m)
2 17 Sønderborg I
  • Simon Frellesen(1)
120m245m
(125m)
367m
(122m)
486m
(119m)
3 12 Holstebro/KCHO I
  • Sander Hansen(1)
130m252m
(122m)
368m
(116m)
483m
(115m)
4 13 MRK I
  • Alfred Krantz(1)
114m229m
(115m)
341m
(112m)
450m
(109m)
5 11 Bærum I
  • Felix Sam Turander(1)
105m218m
(113m)
337m
(119m)
448m
(111m)
6 16 Bærum II
  • Sondre Magnus Bergene Seres(1)
108m220m
(112m)
331m
(111m)
440m
(109m)
156
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-03-19 11:30
Plac. # Navn Længde
1 23 HAV II
  • Armgarð Sigurðsdóttir(1)
211m404m
(193m)
595m
(191m)
789m
(194m)
2 15 Viljandi Rowing club I
  • Liisa Oras(1)
193m387m
(194m)
581m
(194m)
773m
(192m)
3 11 Bagsværd II
  • Liv Dolmer(1)
202m397m
(195m)
581m
(184m)
766m
(185m)
4 3 Halmstad Rodd II
  • Lovisa Waide(1)
197m388m
(191m)
573m
(185m)
758m
(185m)
5 4 Glebe RC I
  • Kelly Clifton(1)
180m361m
(181m)
543m
(182m)
739m
(196m)
6 1 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
186m371m
(185m)
553m
(182m)
739m
(186m)
7 19 Bærum I
  • Alisa Ostroukhova(1)
192m379m
(187m)
557m
(178m)
729m
(172m)
8 22 Jels I
  • Dicte Fyhn(1)
186m367m
(181m)
542m
(175m)
718m
(176m)
9 14 Bagsværd VI
  • Emma Møller(1)
178m355m
(177m)
530m
(175m)
709m
(179m)
10 17 Næstv. I
  • Selma Björg Birgisdottir(1)
177m353m
(176m)
524m
(171m)
687m
(163m)
11 10 Bagsværd I
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(1)
164m336m
(172m)
505m
(169m)
685m
(180m)
12 13 Bagsværd III
  • Maja Kjær Pyndt(1)
174m348m
(174m)
516m
(168m)
684m
(168m)
13 16 Holstebro/KCHO V
  • Asta Andersen(1)
172m343m
(171m)
509m
(166m)
675m
(166m)
14 12 Bagsværd IV
  • Marie Bohm Bramsen(1)
177m346m
(169m)
509m
(163m)
670m
(161m)
15 7 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
174m336m
(162m)
497m
(161m)
661m
(164m)
16 2 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Olivia Elund Pihl(1)
172m337m
(165m)
496m
(159m)
660m
(164m)
17 21 Holstebro/KCHO I
  • Mille Hagsten(1)
166m329m
(163m)
490m
(161m)
654m
(164m)
18 6 Holstebro/KCHO IV
  • Iben Zartov(1)
165m323m
(158m)
473m
(150m)
626m
(153m)
19 9 Bagsværd V
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
0m
157
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-03-19 11:45
Plac. # Navn 0:451:302:153:00
1 17 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
231m444m
(213m)
647m
(203m)
846m
(199m)
2 14 Kappróðrarfelag Tindur I
  • Jonas Glerfoss Hansson(1)
230m441m
(211m)
639m
(198m)
842m
(203m)
3 9 Viljandi Rowing club I
  • Rasmus Roslender(1)
203m403m
(200m)
602m
(199m)
804m
(202m)
4 18 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
198m394m
(196m)
597m
(203m)
801m
(204m)
5 11 Sønderborg I
  • Andreas Bækdal(1)
208m407m
(199m)
598m
(191m)
789m
(191m)
6 5 MRK II
  • Petter Wik-Gyllensten(1)
201m396m
(195m)
584m
(188m)
771m
(187m)
7 16 Holstebro/KCHO III
  • William Mogensen(1)
196m389m
(193m)
578m
(189m)
765m
(187m)
8 15 Bagsværd I
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
198m389m
(191m)
576m
(187m)
762m
(186m)
9 12 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
182m368m
(186m)
556m
(188m)
751m
(195m)
10 8 Holstebro/KCHO V
  • Daniel Nagy(1)
200m378m
(178m)
555m
(177m)
736m
(181m)
11 13 Holstebro/KCHO IV
  • Asbjørn Christensen(1)
190m374m
(184m)
551m
(177m)
729m
(178m)
12 2 Sønderborg II
  • Emil Bækdal(1)
191m377m
(186m)
550m
(173m)
719m
(169m)
13 1 Bagsværd III
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
189m357m
(168m)
513m
(156m)
692m
(179m)
14 3 Odder I
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(1)
178m348m
(170m)
517m
(169m)
691m
(174m)
15 10 MRK I
  • Arvid Karlsson(1)
172m339m
(167m)
505m
(166m)
670m
(165m)
16 7 Holstebro/KCHO I
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
164m322m
(158m)
471m
(149m)
626m
(155m)
17 4 Bagsværd II
  • Pilou Jürgensen(1)
135m255m
(120m)
380m
(125m)
517m
(137m)
158
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-03-19 12:00
Plac. # Navn Længde
1 7 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
283m549m
(266m)
808m
(259m)
1078m
(270m)
2 10 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
275m531m
(256m)
787m
(256m)
1049m
(262m)
3 12 Bærum I
  • Cornelia Riis(1)
256m512m
(256m)
769m
(257m)
1036m
(267m)
4 2 Lithuania II
  • Austeja Bubinaite(1)
267m521m
(254m)
766m
(245m)
1015m
(249m)
5 3 Bærum II
  • Thea Elise Steinmoen Barski(1)
246m492m
(246m)
736m
(244m)
988m
(252m)
6 1 Lithuania I
  • Kamile Sakoviciute(1)
254m503m
(249m)
748m
(245m)
987m
(239m)
7 13 Jels II
  • Thea Marie Noe(1)
249m491m
(242m)
733m
(242m)
965m
(232m)
8 5 ÖSS I
  • Vera Rehnström(1)
256m493m
(237m)
716m
(223m)
951m
(235m)
9 11 Jels I
  • Celine Nielsen(1)
235m464m
(229m)
694m
(230m)
941m
(247m)
10 15 Halmstad Rodd I
  • Ida Klintefors(1)
251m482m
(231m)
706m
(224m)
938m
(232m)
11 9 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
238m469m
(231m)
693m
(224m)
938m
(245m)
12 17 Stevns I
  • Kristina B Nielsen(1)
242m470m
(228m)
691m
(221m)
915m
(224m)
13 16 Holstebro/KCHO I
  • Trine Lorentzen(1)
234m460m
(226m)
681m
(221m)
914m
(233m)
14 6 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
222m437m
(215m)
652m
(215m)
872m
(220m)
15 8 ÖSS II
  • Ingrid Säll(1)
232m442m
(210m)
639m
(197m)
863m
(224m)
16 4 Sørvágs Róðrarfelag I
  • Elin Vang Joensen(1)
256m330m
(74m)
331m
(1m)
330m
(-1m)
17 14 ÖSS III
  • Jolin Langvik(1)
0m
159
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-03-19 12:15
Plac. # Navn 1:002:003:004:00
1 6 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
289m579m
(290m)
867m
(288m)
1161m
(294m)
2 4 Viljandi Rowing club I
  • Robert Alp(1)
289m574m
(285m)
857m
(283m)
1135m
(278m)
3 3 Viljandi Rowing club II
  • Mattias Järv(1)
288m567m
(279m)
840m
(273m)
1111m
(271m)
4 9 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
269m541m
(272m)
809m
(268m)
1080m
(271m)
5 10 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
278m529m
(251m)
775m
(246m)
1019m
(244m)
6 8 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
262m513m
(251m)
755m
(242m)
997m
(242m)
7 7 Holstebro/KCHO II
  • Nicklas Damsgaard(1)
985m
8 2 Bærum I
  • Oskar Max Turander(1)
231m449m
(218m)
659m
(210m)
880m
(221m)
160
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 12:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
1:47.1.0
(1:47.1.0)
3:40.6
(1:53.5)
5:34.5
(1:53.9)
7:25.5
(1:51.0)
2 2 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
1:52.6
(1:52.6)
3:50.2
(1:57.6)
5:48.7
(1:58.5)
7:44.6
(1:55.9)
3 4 Holstebro/KCHO III
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
1:56.6
(1:56.6)
3:55.6
(1:59.0)
5:52.7
(1:57.1)
7:48.5
(1:55.8)
4 3 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
1:55.2
(1:55.2)
3:51.1
(1:55.9)
5:51.2
(2:00.1.0)
7:49.0
(1:57.8)
5 9 Holstebro/KCHO II
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
1:54.6
(1:54.6)
3:54.9
(2:00.3)
5:54.9
(2:00.0)
7:50.4
(1:55.5)
6 15 Viljandi Rowing club I
  • Iris Udu(1)
1:57.4
(1:57.4)
3:55.9
(1:58.5)
5:55.3
(1:59.4)
7:50.9
(1:55.6)
7 13 Holstebro/KCHO I
  • Anna Kramer Bosnes(1)
1:58.3
(1:58.3)
3:57.7
(1:59.4)
5:57.0
(1:59.3)
7:53.3
(1:56.3)
8 1 MRK II
  • Moa Karlsson(1)
1:58.2
(1:58.2)
4:02.7
(2:04.5)
6:08.8
(2:06.1)
8:13.5
(2:04.7)
9 14 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
2:04.6
(2:04.6)
4:14.4
(2:09.8)
6:19.8
(2:05.4)
8:20.1
(2:00.3)
10 10 FSR I
  • Bjarma Danielsen(1)
2:05.1
(2:05.1)
4:13.3
(2:08.2)
6:21.6
(2:08.3)
8:24.7
(2:03.1)
11 11 DRM I
  • Hannah Ossenkamp(1)
2:02.6
(2:02.6)
4:10.2
(2:07.6)
6:21.4
(2:11.2)
8:32.0
(2:10.6)
12 12 Jels I
  • Anna Thomsen(1)
2:02.9
(2:02.9)
4:11.4
(2:08.5)
6:24.7
(2:13.3)
8:35.2
(2:10.5)
13 5 MRK I
  • Alice Mosslund(1)
2:07.9
(2:07.9)
4:20.3
(2:12.4)
6:32.3
(2:12.0)
8:42.0
(2:09.7)
14 6 Halmstad Rodd I
  • Ella Skärsäter(1)
2:13.8
(2:13.8)
4:30.2
(2:16.4)
6:46.5
(2:16.3)
9:00.9
(2:14.4)
15 7 Halmstad Rodd II
  • Tindra Strand(1)
2:15.9
(2:15.9)
4:38.2
(2:22.3)
7:06.0
(2:27.8)
9:29.9
(2:23.9)
161
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 12:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 Lithuania I
  • Kristupas Kiseliovas(1)
1:43.3
(1:43.3)
3:29.7
(1:46.4)
5:16.9
(1:47.2)
7:03.8
(1:46.9)
2 4 DRM I
  • Sean Luca Kaper(1)
1:42.8
(1:42.8)
3:30.4
(1:47.6)
5:18.6
(1:48.2)
7:06.4
(1:47.8)
3 13 Holstebro/KCHO II
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
1:44.7
(1:44.7)
3:32.1
(1:47.4)
5:20.9
(1:48.8)
7:09.4
(1:48.5)
4 12 SÍF I
  • John Magnusarson(1)
1:49.0
(1:49.0)
3:40.9
(1:51.9)
5:31.9
(1:51.0)
7:18.2
(1:46.3)
5 11 BRK III
  • Kristian Strand Jensen(1)
1:51.7
(1:51.7)
3:42.8
(1:51.1.0)
5:34.2
(1:51.4)
7:25.2
(1:51.0)
6 9 Bærum I
  • Michael Thor Aasgaard(1)
1:51.3
(1:51.3)
3:44.3
(1:53.0)
5:40.7
(1:56.4)
7:34.2
(1:53.5)
7 7 BRK II
  • Håkon Mjelde(1)
1:56.9
(1:56.9)
3:55.6
(1:58.7)
5:55.0
(1:59.4)
7:54.8
(1:59.8)
8 1 HIF I
  • Linus Gerhardson(1)
2:04.6
(2:04.6)
4:12.7
(2:08.1)
6:23.0
(2:10.3)
8:30.4
(2:07.4)
9 3 DRM II
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
2:13.1.0
(2:13.1.0)
4:32.5
(2:19.4)
6:52.5
(2:20.0)
9:07.5
(2:15.0)
10 8 DRM III
  • Fredrik Melbye(1)
2:19.6
(2:19.6)
4:42.5
(2:22.9)
7:03.8
(2:21.3)
9:18.7
(2:14.9)
162
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 13:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 12 DRM I
  • Maria Stendal(1)
1:48.6
(1:48.6)
3:41.9
(1:53.3)
5:34.2
(1:52.3)
7:26.5
(1:52.3)
2 10 Lithuania I
  • Augustė Šablinskaitė(1)
7:32.0
(7:32.0)
3 13 BRK III
  • Malin Haram-Hundven(1)
2:02.7
(2:02.7)
4:05.5
(2:02.8)
6:07.6
(2:02.1)
8:08.6
(2:01.0)
4 1 Bærum I
  • Kaja Josefine Munthe(1)
2:03.3
(2:03.3)
4:05.8
(2:02.5)
6:07.9
(2:02.1)
8:09.3
(2:01.4)
5 11 Holstebro/KCHO II
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
2:00.8
(2:00.8)
4:07.1
(2:06.3)
6:12.3
(2:05.2)
8:10.4
(1:58.1)
6 3 Holstebro/KCHO III
  • My Alberte Schaaf(1)
2:01.7
(2:01.7)
4:09.0
(2:07.3)
6:17.9
(2:08.9)
8:22.4
(2:04.5)
7 6 DRM II
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
1:57.6
(1:57.6)
4:05.1
(2:07.5)
6:16.1
(2:11.0)
8:24.6
(2:08.5)
8 2 HIF I
  • Clementina Orsi(1)
2:05.5
(2:05.5)
4:14.2
(2:08.7)
6:25.3
(2:11.1.0)
8:35.0
(2:09.7)
9 9 BRK II
  • Guro Andersen Buck(1)
2:09.9
(2:09.9)
4:20.0
(2:10.1.0)
6:31.4
(2:11.4)
8:38.2
(2:06.8)
10 5 BRK V
  • Sofie W. Alvheim(1)
2:11.9
(2:11.9)
4:27.5
(2:15.6)
6:42.6
(2:15.1.0)
8:54.9
(2:12.3)
11 8 BRK IV
  • Matilde Myklatun(1)
2:12.4
(2:12.4)
4:26.8
(2:14.4)
6:42.5
(2:15.7)
8:57.9
(2:15.4)
12 7 BRK I
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(1)
2:11.8
(2:11.8)
4:29.1
(2:17.3)
6:48.8
(2:19.7)
9:11.4
(2:22.6)
163
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 13:15
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 15 Bærum I
  • Sander Stundal De Vos(1)
1:39.7
(1:39.7)
3:20.6
(1:40.9)
5:03.7
(1:43.1.0)
6:43.9
(1:40.2)
2 1 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
1:40.2
(1:40.2)
3:24.5
(1:44.3)
5:07.6
(1:43.1.0)
6:47.2
(1:39.6)
3 5 Lithuania II
  • Jonas Urbanavičius(1)
1:42.2
(1:42.2)
3:26.0
(1:43.8)
5:10.1
(1:44.1.0)
6:52.0
(1:41.9)
4 2 Holstebro/KCHO I
  • Simon Starklint(1)
1:44.0
(1:44.0)
3:29.7
(1:45.7)
5:16.2
(1:46.5)
6:58.8
(1:42.6)
5 9 Lithuania I
  • Augustas Davidonis(1)
1:43.9
(1:43.9)
3:30.6
(1:46.7)
5:17.0
(1:46.4)
6:59.0
(1:42.0)
6 10 BRK V
  • Viljar Jørgensen(1)
1:46.9
(1:46.9)
3:37.1
(1:50.2)
5:27.2
(1:50.1.0)
7:15.2
(1:48.0)
7 14 DRM I
  • Lars Dyve Knutsen(1)
1:46.3
(1:46.3)
3:35.7
(1:49.4)
5:26.9
(1:51.2)
7:15.4
(1:48.5)
8 8 BRK II
  • Eivind Vevatne(1)
1:51.6
(1:51.6)
3:43.1.0
(1:51.5)
5:35.8
(1:52.7)
7:28.6
(1:52.8)
9 16 MRK I
  • Arvid Ludvig(1)
1:50.7
(1:50.7)
3:45.6
(1:54.9)
5:39.7
(1:54.1)
7:31.8
(1:52.1)
10 6 BRK III
  • Isak Sommer Svellingen(1)
1:53.9
(1:53.9)
3:46.6
(1:52.7)
5:40.4
(1:53.8)
7:34.5
(1:54.1)
11 4 BRK I
  • Daniel Lucchesi(1)
1:53.2
(1:53.2)
3:48.6
(1:55.4)
5:49.2
(2:00.6)
7:48.1
(1:58.9)
12 3 Bærum II
  • Wilmar Graver(1)
2:01.2
(2:01.2)
4:06.5
(2:05.3)
6:13.7
(2:07.2)
8:18.5
(2:04.8)
164
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 13:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Lithuania I
  • Laura Gabšytė(1)
1:52.6
(1:52.6)
3:49.1.0
(1:56.5)
5:44.6
(1:55.5)
7:35.5
(1:50.9)
2 6 Landskrona Roddklubb I
  • Filippa Ahlberg(1)
1:54.5
(1:54.5)
3:52.0
(1:57.5)
5:48.3
(1:56.3)
7:39.8
(1:51.5)
3 3 Halmstad Rodd I
  • Matilda Waide(1)
1:59.1
(1:59.1)
3:59.9
(2:00.8)
6:00.3
(2:00.4)
7:55.9
(1:55.6)
4 7 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
2:15.6
(2:15.6)
4:32.5
(2:16.9)
6:48.7
(2:16.2)
9:00.9
(2:12.2)
165
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 13:45
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 7 MRK I
  • Erik Källström(1)
1:35.7
(1:35.7)
3:14.1
(1:38.4)
4:51.6
(1:37.5)
6:27.9
(1:36.3)
2 5 Randers I
  • Oliver Bach(1)
1:36.0
(1:36.0)
3:16.5
(1:40.5)
4:58.6
(1:42.1.0)
6:39.2
(1:40.6)
3 10 Bærum III
  • Ferdinand Tenden(1)
1:41.4
(1:41.4)
3:22.9
(1:41.5)
5:04.2
(1:41.3)
6:43.9
(1:39.7)
4 1 Bærum I
  • Christian August Riis(1)
1:41.0
(1:41.0)
3:22.1.0
(1:41.1.0)
5:06.1
(1:44.0)
6:51.7
(1:45.6)
5 6 Bærum II
  • Eskil Steinmoen(1)
1:40.8
(1:40.8)
3:24.0
(1:43.2)
5:09.5
(1:45.5)
6:53.2
(1:43.7)
6 12 Jels I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
1:38.9
(1:38.9)
3:23.4
(1:44.5)
5:12.0
(1:48.6)
6:57.8
(1:45.8)
7 13 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
1:45.0
(1:45.0)
3:33.6
(1:48.6)
5:21.5
(1:47.9)
7:03.1
(1:41.6)
8 16 Bærum V
  • Emil Ljunggren(1)
1:47.1.0
(1:47.1.0)
3:34.4
(1:47.3)
5:21.2
(1:46.8)
7:08.4
(1:47.2)
9 15 Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
1:47.5
(1:47.5)
3:37.6
(1:50.1.0)
5:29.0
(1:51.4)
7:19.3
(1:50.3)
10 9 Jels II
  • Mikkel Peter Noe(1)
1:48.6
(1:48.6)
3:38.7
(1:50.1.0)
5:29.1
(1:50.4)
7:19.6
(1:50.5)
11 8 Bærum VI
  • Brage Alexander Rognli(1)
1:46.8
(1:46.8)
3:36.9
(1:50.1.0)
5:30.7
(1:53.8)
7:25.0
(1:54.3)
12 11 DRM I
  • Benjamin Jensrud(1)
1:50.3
(1:50.3)
3:41.3
(1:51.0)
5:38.4
(1:57.1)
7:35.2
(1:56.8)
166
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 13:30
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 8 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
1:56.2
(1:56.2)
3:57.0
(2:00.8)
5:58.2
(2:01.2)
7:52.1
(1:53.9)
2 9 ARGJA I
  • Mira Winther Klit(1)
1:56.7
(1:56.7)
3:59.2
(2:02.5)
6:00.4
(2:01.2)
7:56.0
(1:55.6)
3 10 Halmstad Rodd I
  • Moa Klintefors(1)
1:59.2
(1:59.2)
4:00.4
(2:01.2)
6:01.1
(2:00.7)
7:57.8
(1:56.7)
167
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 14:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 DRM I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
1:30.8
(1:30.8)
3:01.6
(1:30.8)
4:31.8
(1:30.2)
6:00.0
(1:28.2)
2 9 Bagsværd II
  • Elias Ellehammer(1)
1:32.8
(1:32.8)
3:06.9
(1:34.1.0)
4:41.8
(1:34.9)
6:13.9
(1:32.1.0)
3 11 Hósvíkar Róðrarfelag I
  • Mattias Durhuus(1)
1:34.0
(1:34.0)
3:10.0
(1:36.0)
4:47.8
(1:37.8)
6:23.3
(1:35.5)
4 5 Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
1:38.8
(1:38.8)
3:18.8
(1:40.0)
4:56.9
(1:38.1.0)
6:33.1
(1:36.2)
5 3 Lithuania I
  • Titas Kazokaitis(1)
1:36.0
(1:36.0)
3:13.8
(1:37.8)
4:53.4
(1:39.6)
6:34.4
(1:41.0)
6 12 Bærum I
  • Marcus Stundal De Vos(1)
1:41.6
(1:41.6)
3:22.6
(1:41.0)
5:02.7
(1:40.1.0)
6:39.8
(1:37.1.0)
7 2 Bagsværd I
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
1:40.3
(1:40.3)
3:21.6
(1:41.3)
5:02.7
(1:41.1.0)
6:42.6
(1:39.9)
8 4 Bærum III
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
1:44.1.0
(1:44.1.0)
3:28.6
(1:44.5)
5:13.8
(1:45.2)
6:56.9
(1:43.1.0)
9 8 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
1:44.4
(1:44.4)
3:33.5
(1:49.1.0)
5:24.4
(1:50.9)
7:13.2
(1:48.8)
10 1 Bærum II
  • Oliver Nilsen(1)
1:46.0
(1:46.0)
3:35.9
(1:49.9)
5:27.5
(1:51.6)
7:19.1
(1:51.6)
11 7 Halmstad Rodd I
  • Edvin Persson(1)
1:49.5
(1:49.5)
3:46.8
(1:57.3)
5:44.4
(1:57.6)
7:31.2
(1:46.8)
12 10 DRM IV
  • Peter Anker Hassel(1)
1:52.9
(1:52.9)
3:50.0
(1:57.1)
5:48.0
(1:58.0)
7:40.5
(1:52.5)
168
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 14:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 1 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
1:52.9
(1:52.9)
3:46.8
(1:53.9)
5:40.9
(1:54.1)
7:32.9
(1:52.0)
169
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 14:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 BRK I
  • Lars Eirik Vevatne(1)
1:41.3
(1:41.3)
3:24.8
(1:43.5)
5:08.5
(1:43.7)
6:50.7
(1:42.2)
170
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 14:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 6 Føroya I
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
1:48.5
(1:48.5)
3:42.0
(1:53.5)
5:35.1
(1:53.1)
7:17.7
(1:42.6)
2 4 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
1:48.0
(1:48.0)
3:40.3
(1:52.3)
5:32.6
(1:52.3)
7:19.3
(1:46.7)
3 2 Finland Jämsänjoen Soutuveikot I
  • Maiju Kainlauri(1)
1:52.8
(1:52.8)
3:45.7
(1:52.9)
5:39.3
(1:53.6)
7:32.0
(1:52.7)
4 7 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
1:55.7
(1:55.7)
3:53.0
(1:57.3)
5:50.8
(1:57.8)
7:45.9
(1:55.1)
171
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 14:40
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Holstebro/KCHO
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
1:34.2
(1:34.2)
3:11.3
(1:37.1.0)
4:48.1
(1:36.8)
6:22.8
(1:34.7)
2 5 SÍF I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
1:41.1.0
(1:41.1.0)
3:23.3
(1:42.2)
5:06.4
(1:43.1.0)
6:44.3
(1:37.9)
3 4 BRK I
  • Marius Vik(1)
1:44.0
(1:44.0)
3:28.0
(1:44.0)
5:12.8
(1:44.8)
6:50.8
(1:38.0)
172
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 15:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 2 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
1:51.2
(1:51.2)
3:43.8
(1:52.6)
5:36.3
(1:52.5)
7:24.6
(1:48.3)
2 1 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
1:57.5
(1:57.5)
4:02.3
(2:04.8)
6:10.9
(2:08.6)
8:13.4
(2:02.5)
3 3 Akademischer Ruderverein Kiel e.V. I
  • Malien Hansen(1)
2:03.1
(2:03.1)
4:12.2
(2:09.1)
6:24.4
(2:12.2)
8:35.5
(2:11.1.0)
173
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 15:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 4 HIF I
  • Ahmet Rapi(1)
6:15.3
(6:15.3)
2 7 Aarhus II
  • James Dodd(1)
1:36.6
(1:36.6)
3:13.9
(1:37.3)
4:50.7
(1:36.8)
6:24.0
(1:33.3)
3 8 Furesø I
  • Max Emde(1)
1:40.3
(1:40.3)
3:23.1.0
(1:42.8)
5:05.9
(1:42.8)
6:48.4
(1:42.5)
4 1 DSR I
  • Emil Thranholm(1)
1:48.7
(1:48.7)
3:37.6
(1:48.9)
5:26.1
(1:48.5)
7:15.1
(1:49.0)
5 5 Malmö Roddklubb I
  • Magnus Strömsnäs(1)
1:53.7
(1:53.7)
3:47.9
(1:54.2)
5:42.4
(1:54.5)
7:35.6
(1:53.2)
174
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 15:00
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 5 Gym36 I
  • Lene Beisland(1)
1:44.2
(1:44.2)
3:32.9
(1:48.7)
5:21.6
(1:48.7)
7:05.9
(1:44.3)
2 7 HIF I
  • Malin Sundström(1)
1:50.9
(1:50.9)
3:43.9
(1:53.0)
5:35.8
(1:51.9)
7:23.5
(1:47.7)
175
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 15:20
Plac. # Navn 500m1000m1500m2000m
1 12 Køge R I
  • Frederik Alex Bjerring Tølle(1)
1:36.8
(1:36.8)
3:18.6
(1:41.8)
5:02.9
(1:44.3)
6:45.0
(1:42.1.0)
2 10 Unaffiliated I
  • Iain Hall(1)
1:44.2
(1:44.2)
3:28.3
(1:44.1.0)
5:12.0
(1:43.7)
6:52.6
(1:40.6)
3 14 CrossFit Jena I
  • Benjamin Saupe(1)
1:42.3
(1:42.3)
3:28.3
(1:46.0)
5:14.2
(1:45.9)
7:02.8
(1:48.6)
4 13 Akademischer Ruderverein Kiel e.V. II
  • Jakob Mertes(1)
1:46.9
(1:46.9)
3:37.1
(1:50.2)
5:26.4
(1:49.3)
7:12.8
(1:46.4)
176
U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2022-03-19 16:20
Plac. # Navn 50m100m
1 1 HAV I
  • Sólrun Lützen(1)
0:11.0
(0:11.0)
0:20.7
(0:09.7)
2 2 ÖSS I
  • Matilda Brink(1)
0:13.8
(0:13.8)
0:25.6
(0:11.8)
3 3 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
0:16.3
(0:16.3)
0:31.4
(0:15.1)
177
U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo 100m 1. Afdeling
2022-03-19 16:20
Plac. # Navn 50m100m
1 5 Holstebro/KCHO
  • Simon Aslak Gilberg(1)
0:11.4
(0:11.4)
0:21.8
(0:10.4)
2 6 Sønderborg I
  • Simon Frellesen(1)
0:12.3
(0:12.3)
0:23.1
(0:10.8)
178
U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 16:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 5 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
0:09.9
(0:09.9)
0:18.9
(0:09.0)
0:28.0
(0:09.1)
0:37.4
(0:09.4)
2 2 ÖSS I
  • Jolin Langvik(1)
0:10.6
(0:10.6)
0:20.1
(0:09.5)
0:29.8
(0:09.7)
0:39.9
(0:10.1)
3 6 HAV I
  • Armgarð Sigurðsdóttir(1)
0:10.5
(0:10.5)
0:20.2
(0:09.7)
0:30.3
(0:10.1)
0:40.6
(0:10.3)
4 8 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
0:11.0
(0:11.0)
0:20.8
(0:09.8)
0:30.8
(0:10.0)
0:41.2
(0:10.4)
5 9 ÖSS III
  • Vera Rehnström(1)
0:11.7
(0:11.7)
0:21.8
(0:10.1)
0:32
(0:10.2)
0:42.6
(0:10.6)
6 4 Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
0:12.1
(0:12.1)
0:22.7
(0:10.6)
0:33.7
(0:11.0)
0:45.1
(0:11.4)
7 3 ÖSS II
  • Ingrid Säll(1)
0:12.4
(0:12.4)
0:23.4
(0:11.0)
0:34.5
(0:11.1)
0:45.9
(0:11.4)
8 1 Odder I
  • Clara Mikkelsen(1)
0:13.4
(0:13.4)
0:25.1
(0:11.7)
0:36.8
(0:11.7)
0:48.6
(0:11.8)
9 7 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
0:13.0
(0:13.0)
0:24.8
(0:11.8)
0:36.7
(0:11.9)
0:49.1
(0:12.4)
179
U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 16:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 10 Viljandi Rowing club II
  • Mattias Järv(1)
0:09.4
(0:09.4)
0:17.9
(0:08.5)
0:26.5
(0:08.6)
0:35.1
(0:08.6)
2 14 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
0:09.6
(0:09.6)
0:18.3
(0:08.7)
0:27.2
(0:08.9)
0:36.2
(0:09.0)
3 11 Viljandi Rowing club I
  • Robert Alp(1)
0:10.1
(0:10.1)
0:18.7
(0:08.6)
0:27.5
(0:08.8)
0:36.5
(0:09.0)
4 12 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
0:10.7
(0:10.7)
0:20.0
(0:09.3)
0:29.4
(0:09.4)
0:38.9
(0:09.5)
5 13 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
0:10.1
(0:10.1)
0:19.2
(0:09.1)
0:29.1
(0:09.9)
0:39.5
(0:10.4)
6 15 Odder I
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(1)
0:12.9
(0:12.9)
0:23.9
(0:11.0)
0:35.2
(0:11.3)
0:46.7
(0:11.5)
180
U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 16:45
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Lithuania I
  • Augustė Šablinskaitė(1)
0:09.9
(0:09.9)
0:19.2
(0:09.3)
0:28.4
(0:09.2)
0:37.6
(0:09.2)
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
0:10.2
(0:10.2)
0:19.3
(0:09.1)
0:28.6
(0:09.3)
0:38.1
(0:09.5)
3 9 Viljandi Rowing club I
  • Iris Udu(1)
0:10.3
(0:10.3)
0:19.9
(0:09.6)
0:29.3
(0:09.4)
0:38.7
(0:09.4)
4 3 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
0:10.3
(0:10.3)
0:19.7
(0:09.4)
0:29.4
(0:09.7)
0:39.3
(0:09.9)
5 4 Holstebro/KCHO IV
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
0:10.8
(0:10.8)
0:20.3
(0:09.5)
0:29.9
(0:09.6)
0:39.9
(0:10.0)
6 14 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
0:10.7
(0:10.7)
0:20.3
(0:09.6)
0:30.1
(0:09.8)
0:40.0
(0:09.9)
7 6 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
0:10.9
(0:10.9)
0:20.6
(0:09.7)
0:30.4
(0:09.8)
0:40.1
(0:09.7)
8 12 Holstebro/KCHO III
  • Anna Kramer Bosnes(1)
0:11.2
(0:11.2)
0:21.0
(0:09.8)
0:30.9
(0:09.9)
0:40.9
(0:10.0)
9 13 FSR I
  • Bjarma Danielsen(1)
0:10.9
(0:10.9)
0:20.7
(0:09.8)
0:30.8
(0:10.1)
0:41.6
(0:10.8)
10 5 Holstebro/KCHO V
  • My Alberte Schaaf(1)
0:11.1
(0:11.1)
0:21.2
(0:10.1)
0:31.5
(0:10.3)
0:42.0
(0:10.5)
11 10 Munkekærskolen I
  • Emilie Lundholm (1)
0:11.4
(0:11.4)
0:21.4
(0:10.0)
0:31.6
(0:10.2)
0:42.1
(0:10.5)
12 7 Køge R I
  • Filippa Birk Hansen(1)
0:11.7
(0:11.7)
0:22.4
(0:10.7)
0:33.3
(0:10.9)
0:44.3
(0:11.0)
181
U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 16:45
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 20 Holstebro/KCHO I
  • Simon Starklint(1)
0:09.0
(0:09.0)
0:16.5
(0:07.5)
0:24.2
(0:07.7)
0:32.1
(0:07.9)
2 15 FSR II
  • Niels Juul Akraberg Poulsen(1)
0:09.2
(0:09.2)
0:17.4
(0:08.2)
0:25.9
(0:08.5)
0:34.6
(0:08.7)
3 16 SÍF I
  • John Magnusarson(1)
0:09.1
(0:09.1)
0:17.4
(0:08.3)
0:26.0
(0:08.6)
0:34.9
(0:08.9)
4 21 Munkekærskolen II
  • Orfan Razban(1)
0:09.3
(0:09.3)
0:17.7
(0:08.4)
0:26.3
(0:08.6)
0:35.4
(0:09.1)
5 18 Munkekærskolen I
  • Imran Razban(1)
0:09.9
(0:09.9)
0:18.8
(0:08.9)
0:28.3
(0:09.5)
0:38.5
(0:10.2)
182
U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:00
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
0:10.3
(0:10.3)
0:19.0
(0:08.7)
0:27.7
(0:08.7)
0:36.8
(0:09.1)
2 3 ARGJA I
  • Mira Winther Klit(1)
0:09.9
(0:09.9)
0:19.0
(0:09.1)
0:28.3
(0:09.3)
0:38.0
(0:09.7)
3 4 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
0:12.8
(0:12.8)
0:24.4
(0:11.6)
0:35.9
(0:11.5)
0:47.3
(0:11.4)
183
U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:00
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 8 Hósvíkar Róðrarfelag I
  • Mattias Durhuus(1)
0:07.9
(0:07.9)
0:15.1
(0:07.2)
0:22.3
(0:07.2)
0:29.7
(0:07.4)
2 9 Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
0:09.5
(0:09.5)
0:17.9
(0:08.4)
0:26.4
(0:08.5)
0:35.0
(0:08.6)
3 5 Munkekærskolen I
  • Alexander Tholstrup(1)
0:11.0
(0:11.0)
0:20.3
(0:09.3)
0:29.8
(0:09.5)
0:39.6
(0:09.8)
4 7 MRK I
  • Carl Röine(1)
0:10.4
(0:10.4)
0:20.0
(0:09.6)
0:29.8
(0:09.8)
0:39.9
(0:10.1)
184
U23 WErgo Sprint Kvinder U23 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:10
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 1 Føroya I
  • Vár Guriardóttir Hansen(1)
0:08.9
(0:08.9)
0:16.9
(0:08.0)
0:25.1.0
(0:08.2)
0:33.6
(0:08.5)
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
0:09.4
(0:09.4)
0:18.0
(0:08.6)
0:26.8
(0:08.8)
0:35.8
(0:09.0)
3 4 ARGJA I
  • Mira Winther Klit(1)
0:10.2
(0:10.2)
0:19.5
(0:09.3)
0:28.9
(0:09.4)
0:38.4
(0:09.5)
4 5 Finland Jämsänjoen Soutuveikot I
  • Maiju Kainlauri(1)
0:10.4
(0:10.4)
0:19.8
(0:09.4)
0:29.2
(0:09.4)
0:38.9
(0:09.7)
5 2 Sønderborg II
  • Hanna Brüggemann(1)
0:11.3
(0:11.3)
0:21.3
(0:10.0)
0:31.5
(0:10.2)
0:41.8
(0:10.3)
6 7 Sønderborg I
  • Janina Gerder(1)
0:12.9
(0:12.9)
0:23.7
(0:10.8)
0:34.7
(0:11.0)
0:46.1
(0:11.4)
185
U23 MErgo Sprint Mænd U23 Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:20
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 3 SÍF I
  • Símun Tórur Joen-Jacobsen(1)
0:08.1
(0:08.1)
0:15.4
(0:07.3)
0:22.8
(0:07.4)
0:30.3
(0:07.5)
2 2 Sønderborg I
  • Justus Ernst(1)
0:09.3
(0:09.3)
0:17.5
(0:08.2)
0:25.9
(0:08.4)
0:34.4
(0:08.5)
3 4 Sønderborg III
  • Rishabh Sharma(1)
0:09.9
(0:09.9)
0:18.6
(0:08.7)
0:27.6
(0:09.0)
0:37.1
(0:09.5)
4 1 Sønderborg II
  • Ben Unkelbach(1)
0:11.4
(0:11.4)
0:21.1
(0:09.7)
0:31.1
(0:10.0)
0:41.4
(0:10.3)
186
WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:10
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 8 Klub tyk og stærk I
  • Anna Sophia Rye(1)
0:08.8
(0:08.8)
0:16.5
(0:07.7)
0:24.3
(0:07.8)
0:32.2
(0:07.9)
2 9 Esbo roddare I
  • Niina Jumppanen(1)
0:09.0
(0:09.0)
0:17.2
(0:08.2)
0:25.6
(0:08.4)
0:34.1
(0:08.5)
3 16 Aalborg IV
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:09.7
(0:09.7)
0:18.2
(0:08.5)
0:26.8
(0:08.6)
0:35.6
(0:08.8)
4 12 Klub tyk og stærk III
  • Karen Kirstine Bøndergaard(1)
0:10.5
(0:10.5)
0:19.9
(0:09.4)
0:29.6
(0:09.7)
0:39.2
(0:09.6)
5 13 Aalborg II
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
0:10.7
(0:10.7)
0:20.1
(0:09.4)
0:29.7
(0:09.6)
0:39.7
(0:10.0)
6 14 Klub tyk og stærk II
  • Julie Østergaard Langhoff(1)
0:11.1
(0:11.1)
0:20.9
(0:09.8)
0:31.0
(0:10.1)
0:41.3
(0:10.3)
7 11 Aalborg I
  • Karen Hougaard Frost(1)
0:11.4
(0:11.4)
0:21.3
(0:09.9)
0:31.3
(0:10.0)
0:41.5
(0:10.2)
8 10 Aalborg III
  • Camilla Frølund(1)
0:11.6
(0:11.6)
0:21.6
(0:10.0)
0:31.7
(0:10.1)
0:42.0
(0:10.3)
187
MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:20
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 12 Sub7 I
  • Rob Phillips(1)
0:08.0
(0:08.0)
0:15.2
(0:07.2)
0:22.5
(0:07.3)
0:29.9
(0:07.4)
2 5 Aalborg IV
  • Mikkel Paetau(1)
0:08.5
(0:08.5)
0:15.9
(0:07.4)
0:23.4
(0:07.5)
0:31.2
(0:07.8)
3 11 Sønderborg I
  • Daniel Commerou(1)
0:08.7
(0:08.7)
0:16.2
(0:07.5)
0:23.8
(0:07.6)
0:31.7
(0:07.9)
4 10 Aalborg II
  • Mark Kjeldgaard(1)
0:09.0
(0:09.0)
0:16.8
(0:07.8)
0:24.7
(0:07.9)
0:33.0
(0:08.3)
5 8 Køge R I
  • Frederik Alex Bjerring Tølle(1)
0:09.3
(0:09.3)
0:17.1
(0:07.8)
0:25.0
(0:07.9)
0:33.1
(0:08.1)
6 7 Aalborg III
  • Kristoffer Moos(1)
0:08.9
(0:08.9)
0:16.9
(0:08.0)
0:25.1.0
(0:08.2)
0:33.6
(0:08.5)
7 13 Sønderborg III
  • Mikkel Mogensen(1)
0:09.6
(0:09.6)
0:17.9
(0:08.3)
0:26.3
(0:08.4)
0:34.9
(0:08.6)
8 9 Sønderborg II
  • Colin Pötter(1)
0:09.5
(0:09.5)
0:18.0
(0:08.5)
0:26.5
(0:08.5)
0:35.0
(0:08.5)
9 14 Aalborg I
  • Jannik Mose Skov(1)
0:09.9
(0:09.9)
0:18.6
(0:08.7)
0:27.6
(0:09.0)
0:36.8
(0:09.2)
188
30+WErgo Sprint Kvinder 30+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 2 FSR I
  • Kristina Roest(1)
0:09.7
(0:09.7)
0:18.5
(0:08.8)
0:27.4
(0:08.9)
0:36.5
(0:09.1)
2 1 Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen(1)
0:10.0
(0:10.0)
0:18.9
(0:08.9)
0:28.0
(0:09.1)
0:37.4
(0:09.4)
189
30+MErgo Sprint Mænd 30+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:40
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 6 TAKO I
  • Klaus Geiger(1)
0:08.4
(0:08.4)
0:16.0
(0:07.6)
0:23.6
(0:07.6)
0:31.4
(0:07.8)
2 1 Viljandi Rowing club I
  • Robert Jürimaa(1)
0:08.5
(0:08.5)
0:16.2
(0:07.7)
0:24.0
(0:07.8)
0:31.7
(0:07.7)
3 2 KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen(1)
0:08.5
(0:08.5)
0:16.2
(0:07.7)
0:24.0
(0:07.8)
0:32.0
(0:08.0)
4 4 Aalborg I
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
0:08.9
(0:08.9)
0:16.6
(0:07.7)
0:24.4
(0:07.8)
0:32.3
(0:07.9)
5 3 Aalborg II
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
0:08.6
(0:08.6)
0:16.4
(0:07.8)
0:24.4
(0:08.0)
0:32.6
(0:08.2)
6 5 Aalborg III
  • Jonas Svane(1)
0:08.9
(0:08.9)
0:16.7
(0:07.8)
0:24.7
(0:08.0)
0:32.9
(0:08.2)
7 8 Sønderborg I
  • Nicolai Lamp(1)
0:09.3
(0:09.3)
0:17.5
(0:08.2)
0:25.7
(0:08.2)
0:34.1
(0:08.4)
190
40+WErgo Sprint Kvinder 40+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 4 Esbo roddare I
  • Niina Jumppanen(1)
0:09.1
(0:09.1)
0:17.4
(0:08.3)
0:25.8
(0:08.4)
0:34.4
(0:08.6)
2 8 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
0:10.1
(0:10.1)
0:19.2
(0:09.1)
0:28.4
(0:09.2)
0:37.9
(0:09.5)
3 3 Finland
  • Eeva-Riikka Tonteri(1)
0:10.6
(0:10.6)
0:20.0
(0:09.4)
0:29.5
(0:09.5)
0:39.2
(0:09.7)
4 6 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
0:11.1
(0:11.1)
0:21.5
(0:10.4)
0:32.0
(0:10.5)
0:42.4
(0:10.4)
5 7 Klub tyk og stærk I
  • Betina Sletskov Mathiasen (1)
0:11.7
(0:11.7)
0:22.2
(0:10.5)
0:32.9
(0:10.7)
0:43.9
(0:11.0)
191
40+MErgo Sprint Mænd 40+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:40
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 10 Namsen IL
  • Håvard Landsem(1)
0:07.2
(0:07.2)
0:14.0
(0:06.8)
0:20.8
(0:06.8)
0:27.8
(0:07.0)
2 9 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
0:07.8
(0:07.8)
0:15.1
(0:07.3)
0:22.5
(0:07.4)
0:30.0
(0:07.5)
3 15 The Manchester College I
  • Chris Blackburn(1)
0:08.6
(0:08.6)
0:15.8
(0:07.2)
0:23.1
(0:07.3)
0:30.2
(0:07.1)
4 16 BRC I
  • Marcus Schug(1)
0:08.2
(0:08.2)
0:15.6
(0:07.4)
0:23.0
(0:07.4)
0:30.6
(0:07.6)
5 13 Fuelled By Christ, Ballymena I
  • Gareth Shaw(1)
0:08.2
(0:08.2)
0:15.8
(0:07.6)
0:23.5
(0:07.7)
0:31.3
(0:07.8)
6 11 Malmö Roddklubb II
  • Danilo Sosa(1)
0:09.0
(0:09.0)
0:16.6
(0:07.6)
0:24.3
(0:07.7)
0:32.0
(0:07.7)
7 14 Sønderborg I
  • Torben Frellesen(1)
0:09.1
(0:09.1)
0:17.3
(0:08.2)
0:25.6
(0:08.3)
0:34.0
(0:08.4)
8 12 Malmö Roddklubb I
  • Kristoffer Anderson(1)
0:09.7
(0:09.7)
0:18.3
(0:08.6)
0:27.1
(0:08.8)
0:36.3
(0:09.2)
192
50+WErgo Sprint Kvinder 50+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 11 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Benita Clausen(1)
0:09.2
(0:09.2)
0:17.7
(0:08.5)
0:26.2
(0:08.5)
0:34.6
(0:08.4)
2 10 Kajakklubben Eskimå I
  • Malin Faraasen(1)
0:10.2
(0:10.2)
0:19.2
(0:09.0)
0:28.1
(0:08.9)
0:37.1
(0:09.0)
3 12 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
0:10.6
(0:10.6)
0:20.4
(0:09.8)
0:30.3
(0:09.9)
0:39.7
(0:09.4)
4 9 FSR I
  • Jóna Danielsen(1)
0:10.6
(0:10.6)
0:20.7
(0:10.1)
0:30.6
(0:09.9)
0:40.9
(0:10.3)
5 13 Risskov II
  • Birgitte W. Nielsen(1)
0:12.1
(0:12.1)
0:23.2
(0:11.1)
0:34.3
(0:11.1)
0:45.5
(0:11.2)
193
50+MErgo Sprint Mænd 50+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:50
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 4 Skullerud I
  • Dirk Möller(1)
0:07.7
(0:07.7)
0:14.7
(0:07.0)
0:21.8
(0:07.1)
0:29.1
(0:07.3)
2 7 Skullerud Sportsklubb - Roing I
  • Ole Kristian Karlsen(1)
0:07.8
(0:07.8)
0:14.8
(0:07.0)
0:22.1
(0:07.3)
0:29.6
(0:07.5)
3 5 TAKO I
  • Klaus Geiger(1)
0:08.3
(0:08.3)
0:16.0
(0:07.7)
0:23.7
(0:07.7)
0:31.3
(0:07.6)
4 1 LilleHammer I
  • Jørn Kleven(1)
0:08.5
(0:08.5)
0:16.4
(0:07.9)
0:24.2
(0:07.8)
0:32.2
(0:08.0)
5 2 NIRF - Sweden I
  • Jesper Rutherhill(1)
0:08.7
(0:08.7)
0:16.6
(0:07.9)
0:24.6
(0:08.0)
0:32.6
(0:08.0)
6 6 Rainmaker I
  • Lars Olsen(1)
0:09.4
(0:09.4)
0:17.7
(0:08.3)
0:26.1
(0:08.4)
0:34.7
(0:08.6)
194
60+WErgo Sprint Kvinder 60+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:30
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 14 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
0:11.1
(0:11.1)
0:21.0
(0:09.9)
0:31.2
(0:10.2)
0:41.2
(0:10.0)
195
60+MErgo Sprint Mænd 60+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:50
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 12 Finland
  • Jari Liimatta(1)
0:08.2
(0:08.2)
0:15.8
(0:07.6)
0:23.5
(0:07.7)
0:31.3
(0:07.8)
2 10 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
0:08.1
(0:08.1)
0:17.2
(0:09.1)
0:24.9
(0:07.7)
0:33.0
(0:08.1)
3 11 Horsens I
  • Carl Johan Runge Andersen(1)
0:09.6
(0:09.6)
0:18.3
(0:08.7)
0:27
(0:08.7)
0:35.9
(0:08.9)
4 13 FSR I
  • Jóan Petur Mortensen(1)
0:09.9
(0:09.9)
0:18.6
(0:08.7)
0:27.5
(0:08.9)
0:36.6
(0:09.1)
5 9 Risskov I
  • Benny Weibel(1)
0:10.4
(0:10.4)
0:19.5
(0:09.1)
0:28.7
(0:09.2)
0:37.5
(0:08.8)
197
70+MErgo Sprint Mænd 70+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:50
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 14 Lappajärven Veikot I
  • Esko Hyyppä(1)
0:11.1
(0:11.1)
0:20.4
(0:09.3)
0:29.8
(0:09.4)
0:39.3
(0:09.5)
199
80+MErgo Sprint Mænd 80+ Ergo 200m 1. Afdeling
2022-03-19 17:50
Plac. # Navn 50m100m150m200m
1 15 Evijärven Urheilijat I
  • Aimo Järvelä(1)
0:10.0
(0:10.0)
0:19.1
(0:09.1)
0:28.3
(0:09.2)
0:37.9
(0:09.6)
200
WErgo Kvinder Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 15:40
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 6 AAU IV
  • Marie Møller Nielsen(1)
0:52.4
(0:52.4)
1:45.7
(0:53.3)
2:40.3
(0:54.6)
3:34.7
(0:54.4)
2 7 AAU II
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
0:56.2
(0:56.2)
1:52.9
(0:56.7)
2:50.1
(0:57.2)
3:47.2
(0:57.1)
3 3 KU I
  • Mette Skjold Elmelund(1)
0:57.5
(0:57.5)
1:56.5
(0:59.0)
2:55.7
(0:59.2)
3:54.2
(0:58.5)
4 5 AAU I
  • Karen Hougaard Frost(1)
0:55.3
(0:55.3)
1:53.7
(0:58.4)
2:54.1
(1:00.4)
3:57.2
(1:03.1)
5 8 AAU III
  • Camilla Frølund(1)
0:58.4
(0:58.4)
1:58.9
(1:00.5)
2:59.5
(1:00.6)
3:58.3
(0:58.8)
6 1 SDU III
  • Hanna Brüggemann(1)
0:57.6
(0:57.6)
1:56.6
(0:59.0)
2:58.2
(1:01.6)
3:59.1
(1:00.9)
7 2 AAU V
  • Iben Elisabeth Nørgaard(1)
0:58.2
(0:58.2)
2:00.1.0
(1:01.9)
3:03.9
(1:03.8)
4:06.6
(1:02.7)
8 4 SDU I
  • Janina Gerder(1)
1:03.2
(1:03.2)
2:09.5
(1:06.3)
3:18.1.0
(1:08.6)
4:25.1
(1:07.0)
201
MErgo Mænd Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-19 16:00
Plac. # Navn 250m500m750m1000m
1 8 AAU III
  • Mark Kjeldgaard(1)
0:45.9
(0:45.9)
1:33.8
(0:47.9)
2:22.0
(0:48.2)
3:10.6
(0:48.6)
2 6 AAU IV
  • Mikkel Paetau(1)
0:47.8
(0:47.8)
1:35.8
(0:48.0)
2:25.2
(0:49.4)
3:13.8
(0:48.6)
3 1 AAU II
  • Kristoffer Moos(1)
0:46.7
(0:46.7)
1:34.5
(0:47.8)
2:23.8
(0:49.3)
3:15.5
(0:51.7)
4 10 SDU II
  • Justus Ernst(1)
0:47.1
(0:47.1)
1:35.7
(0:48.6)
2:26.6
(0:50.9)
3:15.5
(0:48.9)
5 7 SDU III
  • Nicolai Lamp(1)
0:47.2
(0:47.2)
1:37.8
(0:50.6)
2:29.4
(0:51.6)
3:22.1.0
(0:52.7)
6 2 Sønderborg
  • Jess Olesen(1)
0:48.4
(0:48.4)
1:39.1.0
(0:50.7)
2:31.4
(0:52.3)
3:22.9
(0:51.5)
7 11 AAU I
  • Jannik Mose Skov(1)
0:48.9
(0:48.9)
1:40.2
(0:51.3)
2:32.4
(0:52.2)
3:24.5
(0:52.1)
8 5 SDU VII
  • Mikkel Mogensen(1)
0:48.3
(0:48.3)
1:38.9
(0:50.6)
2:31.9
(0:53.0)
3:25.5
(0:53.6)
9 9 SDU I
  • Daniel Commerou(1)
0:48.6
(0:48.6)
1:39.1.0
(0:50.5)
2:31.8
(0:52.7)
3:26.5
(0:54.7)
10 4 SDU VI
  • Mads Brink(1)
0:51.3
(0:51.3)
1:45.5
(0:54.2)
2:42.6
(0:57.1)
3:40.0
(0:57.4)
11 3 SDU IV
  • Ben Unkelbach(1)
0:54.5
(0:54.5)
1:57.2
(1:02.7)
3:04.0
(1:06.8)
4:08.7
(1:04.7)
202
U17 W/M 4-Stafet Piger/drenge U17 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 18:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO I
  • Simon Starklint(1)
  • Andreas Bork Kristensen(2)
  • Noah Baltser Lyngaard(3)
  • Kasper Søndergaard(4)
7:18.50
2 3 Køge R/Ringsted/Rødvig/Stevns I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Kristina B Nielsen(2)
  • Thomas Andersen(3)
  • Filippa Birk Hansen(4)
7:29.10
3 1 Holstebro/KCHO
  • My Alberte Schaaf(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Anna Kramer Bosnes(3)
  • Naja Noer Normann Andersen(4)
7:31.40
4 2 Bærum
  • Alisa Ostroukhova(1)
  • Kaja Josefine Munthe(2)
  • Thea Elise Steinmoen Barski(3)
  • Cornelia Riis(4)
7:34.50
5 5 Bærum II
  • Michael Thor Aasgaard(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
  • Steffen Stundal De Vos(3)
  • Wilmar Graver(4)
7:48.60
6 6 Køge R/Stevns I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
  • Anna Iversen(2)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(3)
  • Alma Karlshøj-Andersen(4)
7:54.50
203
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-03-19 18:10
Plac. # Navn Tid
1 12 Holstebro/KCHO
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
  • Stine Højager Nielsen(3)
  • Magnus Juhl(4)
7:03.30
2 11 Bærum
  • Christian August Riis(1)
  • Marcus Stundal De Vos(2)
  • Ferdinand Tenden(3)
  • Andreas Erichsen(4)
7:03.50
3 9 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Karen Hougaard Frost(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Mikkel Paetau(4)
7:13.40
4 10 Bærum II
  • Eskil Steinmoen(1)
  • Oliver Nilsen(2)
  • Emil Ljunggren(3)
  • Haakon Alexander Bergene Seres(4)
7:18.00
5 8 Aalborg II
  • Jonas Svane(1)
  • Kristoffer Moos(2)
  • Mark Kjeldgaard(3)
  • Simon Nygaard-Thomsen(4)
7:31.00
6 7 Odder
  • Clara Mikkelsen(1)
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(2)
  • Caroline Sejersen(3)
  • Anton Østergaard-Clausen(4)
7:49.20