Resultater Stokkavannsregattaen 2022

100
LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m A Finale
2022-06-04 12:00
Plac. # Navn 2000m
1 4 Fana I
  • Helene Kjeseth(1)
9:15.000
101
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m A Finale
2022-06-04 12:00
Plac. # Navn 2000m
1 5 Tønsberg I
  • Tobias Solvang(1)
8:09.04
102
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2022-06-04 12:08
Plac. # Navn 2000m
1 3 Fana I
  • Eirik Skage(1)
  • Martin Duesund(2)
7:29.03
2 2 Christiania I
  • Alexander Georg Skaane(1)
  • Jostein Eriksen Thon(2)
7:31.06
3 1 Bergens I
  • Kasper Kvåle(1)
  • Johannes Fiskerstrand(2)
8:18.06
103
W/M 4+/4X/2X/4-/2+/1X/8+/4X+/2- Kvinder/mænd 4+/4X/2X/4-/2+/1X/8+/4X+/2- 500m Heatfinale 1
2022-06-04 12:16
Plac. # Navn 500m
1 1 Fana I
  • Luca Trentani(1)
2:05.000
2 3 NSR I
  • Maximilian Zakariassen(1)
2:06.06
3 5 Ormsund II
  • Storm Skramstad(1)
2:22.05
4 2 Ormsund I
  • Hans-Helmer Enger Houeland(1)
2:43.02
104
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 1
2022-06-04 12:27
Plac. # Navn m
1 3 Aalesunds I
  • Theodor Lorgen(1)
0:00.000
2 1 Ormsund I
  • Markus Ryberg Brattlie(1)
0:00.000
3 6 Moss I
  • Brage Frøisland(1)
0:00.000
4 4 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
0:00.000
5 5 Horten III
  • Bo Gabriel Lyngvær Erichsen(1)
0:00.000
104
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 2
2022-06-04 12:27
Plac. # Navn m
1 8 Bergens I
  • Eirik Fiskerstrand(1)
0:00.000
2 10 Bergens III
  • Andreas Tol(1)
0:00.000
3 7 Horten II
  • Einar Kulbliksæter(1)
0:00.000
4 9 Os I
  • Andreas Tysse(1)
0:00.000
104
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 3
2022-06-04 12:27
Plac. # Navn m
1 12 Mykolaiv I
  • Gregory Slovinskyy(1)
0:00.000
2 14 Christiania I
  • Hans Meng Wiggen(1)
0:00.000
3 13 Horten I
  • Mats Tangen Myhre(1)
0:00.000
4 11 Bergens II
  • Sivert Kvinnsland(1)
0:00.000
105
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2022-06-04 12:57
Plac. # Navn 1000m
1 3 Ormsund I
  • Christian Grosse(1)
Start:23s 4:55.04
2 2 Ormsund II
  • Per Giltvedt(1)
Start:9s 4:56.04
106
Masters W2X Masters Kvinder Masters 2X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-04 12:24
Ingen anmeldt, løbet udgår
107
U15 W2X Piger U15 2X 1000m Heatfinale 1
2022-06-04 12:47
Plac. # Navn 1000m
1 2 Stavanger I
  • Imme Hoekstra(1)
  • Oline Borthen Solberg(2)
4:12.05
2 4 Aalesunds/Bergens I
  • Andrea Storøy(1)
  • Linn Kristin Vevatne(2)
4:29.06
3 1 Fana I
  • Ingrid Marie Hella-Hoff(1)
  • Pernille Askild Havre(2)
4:42.04
4 3 NSR
  • Caroline Wohlfahrt(1)
  • Cecilie Hjortsjø(2)
4:57.09
5 9 NSR I
  • Louise Wilskow(1)
  • Annika Hjortsjø(2)
5:05.01
107
U15 W2X Piger U15 2X 1000m Heatfinale 2
2022-06-04 12:47
Plac. # Navn 1000m
1 6 Ormsund I
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
  • Astrid Halvorsen Grimstad(2)
4:24.000
2 5 Bærum/Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
  • Alisa Ostroukhova(2)
4:36.01
3 8 NSR
  • Charlotte Hjortsjø(1)
  • Kaja Weisæth-Andersen(2)
5:13.07
4 7 Horten I
  • Caja Sofie Søfting(1)
  • Lisa Falch(2)
5:32.02
108
U17 M4X Drenge U17 4X 1000m A Finale
2022-06-04 13:04
Plac. # Navn 1000m
1 4 NSR I
  • Sander Holmedal Bjerke(1)
  • Felix Spydevold(2)
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(3)
  • Henrik Galtung(4)
3:21.03
2 3 Bergens I
  • Eivind Vevatne(1)
  • Viljar Jørgensen(2)
  • Isak Sommer Svellingen(3)
  • Joachim Halvorsen(4)
3:22.05
3 1 Christiania I
  • Benjamin Haug Hagen(1)
  • Cornelius Varden Økern(2)
  • Henrik Melhus Høeg(3)
  • William Alexander Bakken(4)
3:27.05
4 2 Horten
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
  • Martin Nordsteien(2)
  • Hans Ulrik Nedreberg(3)
  • Rino Haugen(4)
3:28.08
109
U17 W1X Piger U17 1X 1000m Heatfinale 1
2022-06-04 13:12
Plac. # Navn 1000m
1 4 Fana III
  • Giada Trentani-Keupers(1)
4:30.09
2 3 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
4:32.05
3 2 Christiania II
  • Tora Drolshammer Mysterud(1)
4:42.05
4 5 Bergens III
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(1)
4:52.06
5 1 Stavanger III
  • Ada Raugstad Lunde(1)
5:08.04
109
U17 W1X Piger U17 1X 1000m Heatfinale 2
2022-06-04 13:12
Plac. # Navn 1000m
1 10 Stavanger I
  • Ingrid Floen(1)
4:18.08
2 7 Drammen I
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
4:28.000
3 8 Årungen II
  • Elena Victoria Ennals(1)
4:36.05
4 6 Fana II
  • Tilda Nilson Duesund(1)
4:40.01
5 11 Bergens II
  • Sofie W. Alvheim(1)
5:01.05
109
U17 W1X Piger U17 1X 1000m Heatfinale 3
2022-06-04 13:12
Plac. # Navn 1000m
1 14 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
4:20.000
2 15 Bergens I
  • Matilde Myklatun(1)
4:32.01
3 12 Fana I
  • Oda Margrete Sæther(1)
4:33.06
4 13 Stavanger II
  • Frida Vengnes(1)
4:44.08
110
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2022-06-04 13:27
Plac. # Navn 2000m
1 2 Stavanger II
  • Ragnhild Myklatun(1)
12:09.01
2 1 Stavanger I
  • Hedda Haldorsdottir(1)
12:56.06
112
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2022-06-04 13:43
Plac. # Navn 2000m
1 6 Aalesunds II
  • Erlend Devold Refsum(1)
7:40.04
2 2 Bergens I
  • Marius Vik(1)
7:51.03
3 1 Stavanger I
  • Martin Nikolai Tegle(1)
8:03.06
4 5 Aalesunds I
  • Peter Berset(1)
8:14.000
5 3 Bergens II
  • Morten Bru(1)
8:49.01
113
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2022-06-04 13:51
Plac. # Navn 2000m
1 15 Moss/Sarpsborg I
  • Erik Hein(1)
  • Marius Antonsen Thime(2)
6:46.05
2 6 Bærum/Ormsund I
  • Truls Oskar Hansen(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
6:58.06
3 8 Christiania I
  • Lorentz Rogge Pran(1)
  • Jacob Balder Hagen(2)
7:06.09
4 17 Sandefjord/Årungen I
  • August Holth-Siegel(1)
  • Theodor Juul Caspersen(2)
7:09.03
5 13 Bærum II
  • Eskil Steinmoen(1)
  • Haakon Alexander Bergene Seres(2)
7:18.08
6 11 Ormsund I
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
  • Philip De Rodez Benavent(2)
7:27.06
113
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 1. Indledende
2022-06-04 10:20
Plac. # Navn 2000m
1 6 Bærum/Ormsund I
  • Truls Oskar Hansen(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
7:07.02
2 8 Christiania I
  • Lorentz Rogge Pran(1)
  • Jacob Balder Hagen(2)
7:26.01
3 5 Tønsberg I
  • Edvin Ingvaldsen(1)
  • Mats Heian Lofstad(2)
7:33.000
4 3 Fana I
  • Hans August Wergeland(1)
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(2)
7:36.02
5 7 Bergens I
  • Sebastian Selvik Løe(1)
  • Johannes Fiskerstrand(2)
8:15.08
113
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 2. Indledende
2022-06-04 10:20
Plac. # Navn 2000m
1 13 Bærum II
  • Eskil Steinmoen(1)
  • Haakon Alexander Bergene Seres(2)
7:15.07
2 11 Ormsund I
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
  • Philip De Rodez Benavent(2)
7:20.03
3 10 Drammen I
  • Henrik Arntzen(1)
  • Lars Dyve Knutsen(2)
7:23.07
4 9 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
  • Mats Ustad Tollefsen(2)
7:29.000
113
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 3. Indledende
2022-06-04 10:20
Plac. # Navn 2000m
1 15 Moss/Sarpsborg I
  • Erik Hein(1)
  • Marius Antonsen Thime(2)
7:11.01
2 17 Sandefjord/Årungen I
  • August Holth-Siegel(1)
  • Theodor Juul Caspersen(2)
7:22.02
3 18 Os/Stavanger I
  • Jørgen Helliesen Frøystein(1)
  • Jonas Werkland Mandal(2)
7:24.05
4 14 Stavanger II
  • Oliver Dahl(1)
  • Mathias Kvelvane(2)
7:43.03
114
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2022-06-04 09:20
Plac. # Navn 2000m
1 6 Christiania I
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
8:17.08
2 3 Stavanger I
  • Marie Grøsfjeld(1)
8:35.06
114
U19 W1X Piger U19 1X 2000m B Finale
2022-06-04 14:12
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
8:05.01
2 1 Tønsberg I
  • Synne Olstad(1)
8:37.04
3 9 Stavanger IV
  • Elsa Andreassen(1)
8:45.07
4 5 Stavanger II
  • Teresa Shevchuk(1)
9:02.05
5 6 Christiania II
  • Amelia Tamburplass(1)
8:38.02
6 2 Christiania IV
  • Oline Brune Skorgevik(1)
9:07.000
114
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-06-04 09:20
Plac. # Navn 2000m
1 3 Stavanger I
  • Marie Grøsfjeld(1)
8:49.000
2 6 Christiania I
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
9:01.04
3 4 Bærum III
  • Ayesha Kristine Eriksrud(1)
9:24.000
4 8 Moss I
  • Ylva Fyhri(1)
10:20.03
114
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-06-04 14:12
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
8:30.04
2 6 Christiania II
  • Amelia Tamburplass(1)
8:51.07
3 1 Tønsberg I
  • Synne Olstad(1)
9:03.06
4 9 Stavanger IV
  • Elsa Andreassen(1)
9:10.01
5 2 Christiania IV
  • Oline Brune Skorgevik(1)
9:11.03
6 5 Stavanger II
  • Teresa Shevchuk(1)
9:28.09
7 7 Tønsberg II
  • Emma Kveil(1)
9:51.02
114
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 3. Indledende
2022-06-04 09:20
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bærum II
  • Kaja Josefine Munthe(1)
8:36.01
2 4 Drammen I
  • Thea Njaastad(1)
8:42.02
3 1 Os I
  • Andrea Bastiansen Kvittingen(1)
8:46.02
4 2 Tønsberg III
  • Charlotte Andersen(1)
8:56.07
116
Masters W1X Masters Kvinder Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-04 14:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
117
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 1
2022-06-04 14:33
Plac. # Navn 1000m
1 3 Horten I
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
3:46.06
2 1 Ormsund I
  • Philip De Rodez Benavent(1)
3:48.09
3 6 Bergens I
  • Kristian Strand Jensen(1)
3:50.01
4 7 Aalesunds I
  • Mads Reite(1)
3:54.01
5 2 NSR II
  • Mathis Grimstad(1)
4:13.09
6 5 Drammen II
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
4:33.04
117
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 2
2022-06-04 14:33
Plac. # Navn 1000m
1 10 NSR I
  • Henrik Galtung(1)
3:45.08
2 12 Drammen III
  • Lars Dyve Knutsen(1)
3:53.07
3 13 Bærum I
  • Michael Thor Aasgaard(1)
3:54.02
4 11 Christiania II
  • Benjamin Haug Hagen(1)
4:03.01
5 9 Bærum II
  • Wilmar Graver(1)
4:10.05
6 8 Horten II
  • Hans Ulrik Nedreberg(1)
4:42.09
117
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 3
2022-06-04 14:33
Plac. # Navn 1000m
1 15 Moss I
  • Odin Frøisland(1)
3:49.03
2 19 Christiania I
  • William Alexander Bakken(1)
3:58.000
3 18 Stavanger I
  • Oliver Dahl(1)
3:59.000
4 16 Horten III
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
4:04.06
5 17 Drammen I
  • Sean Luca Kaper(1)
4:08.09
6 14 Stavanger II
  • Theo Geitung Larsen(1)
4:44.04
118
U17 W2X Piger U17 2X 1000m A Finale
2022-06-04 14:25
Plac. # Navn 1000m
1 6 Aalesunds I
  • Susanne Myklebust(1)
  • Astrid Marie Steffensen(2)
3:53.05
2 4 Drammen I
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
  • Nora Njaastad(2)
3:55.03
3 1 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
4:01.08
4 3 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
  • Tora Drolshammer Mysterud(2)
4:12.09
5 7 Stavanger
  • Ada Raugstad Lunde(1)
  • Frida Vengnes(2)
4:29.01
6 5 Christiania II
  • Hanna Yayoi Yasuda(1)
  • Sara Sommer Bjørnson(2)
4:37.06
119
U15 W/M 4X Piger/drenge U15 4X 1000m A Finale
2022-06-04 14:57
Plac. # Navn 1000m
1 3 Bergens I
  • Sivert Kvinnsland(1)
  • Linn Kristin Vevatne(2)
  • Eirik Fiskerstrand(3)
  • Andreas Tol(4)
3:43.03
2 2 Ormsund I
  • Sebastian Blix(1)
  • Markus Ryberg Brattlie(2)
  • Astrid Halvorsen Grimstad(3)
  • Hedda Eklo Hjemdal(4)
3:59.02
3 4 Aalesunds/NSR
  • Andrea Storøy(1)
  • Ane Haddal(2)
  • Theodor Lorgen(3)
  • Kaja Weisæth-Andersen(4)
4:02.09
4 1 NSR
  • Annika Hjortsjø(1)
  • Louisa Normann(2)
  • Aran Samuel Eriksson Eriksson-Jones(3)
  • Synne Fjellheim(4)
4:59.07
119
U15 W/M 4X Piger/drenge U15 4X 1000m B Finale
2022-06-04 14:57
Plac. # Navn 1000m
1 6 Bærum/Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
  • Hans Meng Wiggen(2)
  • Alisa Ostroukhova(3)
  • Steffen Stundal De Vos(4)
3:53.08
2 5 Fana I
  • Filip Balgobin(1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
  • Pernille Askild Havre(3)
  • Luca Trentani(4)
4:07.08
3 7 NSR
  • Louise Wilskow(1)
  • Caroline Wohlfahrt(2)
  • Charlotte Hjortsjø(3)
  • Cecilie Hjortsjø(4)
4:22.08
121
Masters W/M 4X Kvinder/mænd Masters 4X 1000m A Finale
2022-06-04 15:05
Plac. # Navn 1000m
1 1 Christiania/Moss I
  • Per Ivar Berg(1)
  • Henning Evensen(2)
  • Marika Erlandsen(3)
  • Tone Pahle(4)
Start:6s 3:42.07
2 3 Stavanger/Tønsberg
  • Elin Ingemundsen(1)
  • Ann Kristin Tegle(2)
  • Marianne Østbø(3)
  • Line Andresen Olstad(4)
Start:0s 3:53.07
3 2 Bergens I
  • Thomas Hundven(1)
  • Lisbeth Vevatne(2)
  • Trude Vevatne(3)
  • Øivind Mjelde(4)
Start:16s 3:56.01
122
M2X Mænd 2X 2000m A Finale
2022-06-04 15:10
Plac. # Navn 2000m
1 2 Moss/Sarpsborg I
  • Erik Hein(1)
  • Marius Antonsen Thime(2)
6:54.06
2 3 Aalesunds I
  • Oscar Bøe(1)
  • Erlend Devold Refsum(2)
6:54.06
3 1 Fana I
  • John Even Loftesnes(1)
  • Tallak Jakobsen Rypdal(2)
6:54.06
124
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2022-06-04 15:31
Plac. # Navn 2000m
1 19 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
7:31.000
2 6 Christiania III
  • Valentin Wang-Norderud(1)
7:54.000
3 16 Christiania IV
  • Johan Isak Bryhni(1)
8:01.02
4 12 Stavanger I
  • Jørgen Helliesen Frøystein(1)
8:07.08
5 18 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
8:11.08
6 5 Christiania I
  • Brage Nerdal(1)
8:12.04
124
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m B Finale
2022-06-04 15:31
Plac. # Navn 2000m
1 4 Tønsberg II
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(1)
8:07.07
2 13 Drammen II
  • Henrik Arntzen(1)
8:10.000
3 21 Ormsund II
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
8:19.05
4 20 Tønsberg I
  • Edvin Ingvaldsen(1)
8:22.05
5 3 Tønsberg IV
  • Mats Heian Lofstad(1)
8:23.07
124
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-06-04 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 6 Christiania III
  • Valentin Wang-Norderud(1)
7:51.03
2 5 Christiania I
  • Brage Nerdal(1)
7:53.000
3 4 Tønsberg II
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(1)
7:58.000
4 3 Tønsberg IV
  • Mats Heian Lofstad(1)
8:03.07
5 8 Stavanger II
  • Mathias Kvelvane(1)
8:17.01
6 7 NSR I
  • Ole Arnøy(1)
8:22.000
124
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-06-04 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 16 Christiania IV
  • Johan Isak Bryhni(1)
7:52.08
2 12 Stavanger I
  • Jørgen Helliesen Frøystein(1)
7:54.000
3 13 Drammen II
  • Henrik Arntzen(1)
8:00.07
4 9 Os I
  • Jonas Werkland Mandal(1)
8:01.07
5 11 Tønsberg III
  • Martin Havn(1)
8:03.02
6 17 Stavanger III
  • Petro Slovinskyy(1)
9:14.06
124
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 3. Indledende
2022-06-04 09:00
Plac. # Navn 2000m
1 19 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
7:58.04
2 18 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
7:59.08
3 20 Tønsberg I
  • Edvin Ingvaldsen(1)
8:04.04
4 21 Ormsund II
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
8:05.04
5 22 Christiania II
  • Henrik Jarlsbo Solstad(1)
8:29.000
6 23 Bærum II
  • Thov Espeseth(1)
8:55.03
127
U15 M2X Drenge U15 2X 1000m Heatfinale 1
2022-06-04 15:34
Plac. # Navn 1000m
1 2 Bergens I
  • Eirik Fiskerstrand(1)
  • Andreas Tol(2)
4:06.07
2 5 Bærum/Christiania I
  • Hans Meng Wiggen(1)
  • Steffen Stundal De Vos(2)
4:27.000
3 4 Ormsund I
  • Markus Ryberg Brattlie(1)
  • Sebastian Blix(2)
4:30.03
4 3 Fana I
  • Filip Balgobin(1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
4:58.08
127
U15 M2X Drenge U15 2X 1000m Heatfinale 2
2022-06-04 15:34
Plac. # Navn 1000m
1 6 Horten I
  • Mats Tangen Myhre(1)
  • Eivind Nordby Pettersen(2)
4:17.04
2 7 Aalesunds/Bergens
  • Theodor Lorgen(1)
  • Sivert Kvinnsland(2)
4:33.01
3 8 Os I
  • Andreas Tysse(1)
  • Jacob Torsvik Dahl(2)
4:56.06
129
U17 W4X Piger U17 4X 1000m A Finale
2022-06-04 15:42
Plac. # Navn 1000m
1 2 Aalesunds
  • Elise Granmo(1)
  • Mia Sæther-Hoel(2)
  • Maria Wiik(3)
  • Julia Hanken(4)
3:49.09
2 4 Christiania
  • Tora Drolshammer Mysterud(1)
  • Rakel Elina Bryhni(2)
  • Sara Sommer Bjørnson(3)
  • Hanna Yayoi Yasuda(4)
3:49.09
3 3 Stavanger I
  • Frida Vengnes(1)
  • Oline Borthen Solberg(2)
  • Imme Hoekstra(3)
  • Ada Raugstad Lunde(4)
3:49.09
4 1 Fana
  • Juliet Balgobin Herfindal(1)
  • Ingrid Marie Hella-Hoff(2)
  • Oda Margrete Sæther(3)
  • Tilda Nilson Duesund(4)
4:07.05
130
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m A Finale
2022-06-04 15:58
Plac. # Navn 1000m
1 1 Bærum I
  • Wilmar Graver(1)
  • Michael Thor Aasgaard(2)
3:41.03
2 7 NSR I
  • Sander Holmedal Bjerke(1)
  • Felix Spydevold(2)
3:43.04
3 9 Christiania I
  • William Alexander Bakken(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
3:47.08
4 3 NSR II
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(1)
  • Henrik Galtung(2)
3:48.08
5 4 Bergens I
  • Andreas Follnes(1)
  • Håkon Mjelde(2)
3:50.07
6 6 Horten I
  • Rino Haugen(1)
  • Martin Nordsteien(2)
3:51.06
130
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 1. Indledende
2022-06-04 09:40
Plac. # Navn 1000m
1 1 Bærum I
  • Wilmar Graver(1)
  • Michael Thor Aasgaard(2)
3:35.09
2 3 NSR II
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(1)
  • Henrik Galtung(2)
3:39.05
3 4 Bergens I
  • Andreas Follnes(1)
  • Håkon Mjelde(2)
3:49.000
4 2 Drammen I
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
  • Sean Luca Kaper(2)
3:54.07
130
U17 M2X Drenge U17 2X 1000m 2. Indledende
2022-06-04 09:40
Plac. # Navn 1000m
1 7 NSR I
  • Sander Holmedal Bjerke(1)
  • Felix Spydevold(2)
3:32.05
2 9 Christiania I
  • William Alexander Bakken(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
3:33.05
3 6 Horten I
  • Rino Haugen(1)
  • Martin Nordsteien(2)
3:36.06
4 5 Christiania II
  • Cornelius Varden Økern(1)
  • Henrik Melhus Høeg(2)
3:37.06
131
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2022-06-04 16:30
Plac. # Navn 2000m
1 5 Os I
  • Matilde Hustad(1)
  • Tone H. Rogne(2)
10:52.000
132
Masters M2X Mænd Masters 2X 1000m A Finale
2022-06-04 15:50
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 2 Moss I
  • Henning Evensen(1)
  • Per Ivar Berg(2)
Start:6s 6s4:20.010:06
2 1 Ormsund I
  • Christian Grosse(1)
  • Per Giltvedt(2)
Start:0s 0s4:02.0000:00
133
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2022-06-04 12:08
Plac. # Navn 2000m
1 5 Bergens
  • Marius Vik(1)
  • Svitlana Skrobalo(2)
7:40.08
134
U19 M8+ Drenge U19 8+ 2000m A Finale
2022-06-04 16:14
Plac. # Navn 2000m
1 3 Bærum/Fana
  • Eirik Skage(1)
  • Hans August Wergeland(2)
  • Martin Duesund(3)
  • Martin Øvreås(4)
  • Ferdinand Tenden(5)
  • Christian August Riis(6)
  • Marcus Stundal De Vos(7)
  • Emil Ljunggren(8)
  • Steffen Stundal De Vos(cox)
6:17.05
2 1 Bergens
  • Joachim Halvorsen(1)
  • Kasper Kvåle(2)
  • Sebastian Selvik Løe(3)
  • Viljar Jørgensen(4)
  • Johannes Fiskerstrand(5)
  • Eivind Vevatne(6)
  • Kristian Strand Jensen(7)
  • Isak Sommer Svellingen(8)
  • Linn Kristin Vevatne(cox)
6:50.01
135
U13 W/M 4X+/1X/2X/4X Piger/drenge U13 4X+/1X/2X/4X 500m A Finale
2022-06-04 16:22
Plac. # Navn 500m
1 1 Horten II
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
1:47.07
2 4 Os I
  • Mathias Jansen(1)
1:54.04
3 2 Horten I
  • Emrik Silbodal(1)
2:21.05
4 3 Ormsund I
  • Wilhelm André Syversen Braathen(1)
  • Lars Bjørnsen Aase(2)
  • Caspian Aria Mehdinia(3)
  • Storm Skramstad(4)
2:24.03
136
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 1
2022-06-04 16:38
Plac. # Navn 500m
1 3 Fana I
  • Pernille Askild Havre(1)
2:16.08
2 4 Horten III
  • Veronica Voskresenskaite(1)
2:42.06
3 1 NSR III
  • Charlotte Hjortsjø(1)
3:06.05
136
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 2
2022-06-04 16:38
Plac. # Navn 500m
1 5 Bærum II
  • Cornelia Riis(1)
2:15.02
2 8 Ormsund II
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
2:16.06
3 6 Ormsund I
  • Astrid Halvorsen Grimstad(1)
2:25.06
4 7 NSR I
  • Cecilie Hjortsjø(1)
2:52.03
136
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 3
2022-06-04 16:38
Plac. # Navn 500m
1 10 Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
2:10.000
2 12 Stavanger II
  • Oline Borthen Solberg(1)
2:13.01
3 9 Bærum I
  • Alisa Ostroukhova(1)
2:26.06
4 11 Horten II
  • Lisa Falch(1)
2:55.08
136
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 4
2022-06-04 16:38
Plac. # Navn 500m
1 16 Stavanger I
  • Imme Hoekstra(1)
2:16.03
2 13 NSR II
  • Synne Marie Fjellheim(1)
2:28.06
3 15 NSR IV
  • Caroline Wohlfahrt(1)
2:35.06
4 14 Horten I
  • Caja Sofie Søfting(1)
2:41.02
137
U19 W2- Piger U19 2- 2000m A Finale
2022-06-04 16:30
Plac. # Navn 2000m
1 4 Stavanger I
  • Elsa Andreassen(1)
  • Marie Grøsfjeld(2)
8:50.03
2 1 Bergens II
  • Pernille Wie-Soltvedt(1)
  • Malin Haram-Hundven(2)
8:55.05
3 3 NSR I
  • Silje Strøm(1)
  • Karen Byberg(2)
9:05.04
4 2 Bergens
  • Guro Andersen Buck(1)
  • Ingrid Søraas(2)
9:28.03
140
U17 W/M 8+ Piger/drenge U17 8+ 1000m A Finale
2022-06-04 17:28
Plac. # Navn 1000m
1 2 Bergens
  • Isak Sommer Svellingen(1)
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(2)
  • Sofie W. Alvheim(3)
  • Matilde Myklatun(4)
  • Håkon Mjelde(5)
  • Bastian Halvorsen Borge(6)
  • Kristian Strand Jensen(7)
  • Andreas Follnes(8)
  • Linn Kristin Vevatne(cox)
3:27.09
2 1 Aalesunds
  • Susanne Myklebust(1)
  • Elise Granmo(2)
  • Astrid Marie Steffensen(3)
  • Maria Wiik(4)
  • Julia Hanken(5)
  • Mads Reite(6)
  • Mia Sæther-Hoel(7)
  • Andrea Storøy(8)
  • Ane Haddal(cox)
3:41.03
141
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2022-06-04 17:04
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bærum/Christiania/Ormsund I
  • Sander Stundal De Vos(1)
  • Jacob Balder Hagen(2)
  • Valentin Wang-Norderud(3)
  • Truls Oskar Hansen(4)
6:26.07
2 6 Christiania I
  • Jostein Eriksen Thon(1)
  • Alexander Georg Skaane(2)
  • Brage Nerdal(3)
  • Lorentz Rogge Pran(4)
6:32.05
3 5 Bærum I
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Marcus Stundal De Vos(3)
  • Emil Ljunggren(4)
6:39.04
4 7 Sandefjord/Tønsberg/Årungen I
  • Euan Carig Sweenie(1)
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(2)
  • August Holth-Siegel(3)
  • Theodor Juul Caspersen(4)
6:40.03
5 1 Bærum/Christiania I
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
  • Eskil Steinmoen(2)
  • Johan Isak Bryhni(3)
  • Henrik Jarlsbo Solstad(4)
6:57.01
6 8 NSR I
  • Sander Holmedal Bjerke(1)
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(2)
  • Ole Arnøy(3)
  • Felix Spydevold(4)
7:17.03
142
U19 W4- Piger U19 4- 2000m A Finale
2022-06-04 17:36
Plac. # Navn 2000m
1 1 Fana I
  • Christiane Bryne Mohn(1)
  • Emma Ulstein(2)
  • Marte Lunde(3)
  • Tuva Jakobsen Rypdal(4)
8:04.000
2 3 Bergens
  • Maren Glittenberg(1)
  • Pernille Wie-Soltvedt(2)
  • Malin Haram-Hundven(3)
  • Guro Andersen Buck(4)
8:08.000
3 2 Stavanger I
  • Teresa Shevchuk(1)
  • Julia Grønnestad(2)
  • Elsa Andreassen(3)
  • Marie Grøsfjeld(4)
8:10.05
146
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2022-06-04 17:20
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
  • Kaja Josefine Munthe(2)
7:39.09
2 7 Christiania I
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
  • Amelia Tamburplass(2)
7:56.01
3 11 Stavanger II
  • Ingrid Floen(1)
  • Stine Floen(2)
8:22.01
4 10 Stavanger I
  • Julia Grønnestad(1)
  • Teresa Shevchuk(2)
8:23.01
5 4 Bergens I
  • Malin Haram-Hundven(1)
  • Maren Glittenberg(2)
8:27.04
6 6 Bærum II
  • Cornelia Riis(1)
  • Ayesha Kristine Eriksrud(2)
8:42.03
146
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 1. Indledende
2022-06-04 10:40
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
  • Kaja Josefine Munthe(2)
7:52.06
2 4 Bergens I
  • Malin Haram-Hundven(1)
  • Maren Glittenberg(2)
8:19.08
3 6 Bærum II
  • Cornelia Riis(1)
  • Ayesha Kristine Eriksrud(2)
8:20.09
4 5 Christiania II
  • Erle Nordhagen Madsen(1)
  • Oline Brune Skorgevik(2)
8:23.03
5 1 Fana I
  • Tuva Jakobsen Rypdal(1)
  • Giada Trentani-Keupers(2)
8:29.01
6 3 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
8:33.04
146
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 2. Indledende
2022-06-04 10:40
Plac. # Navn 2000m
1 7 Christiania I
  • Tyra Eklo Hjemdal(1)
  • Amelia Tamburplass(2)
7:59.05
2 10 Stavanger I
  • Julia Grønnestad(1)
  • Teresa Shevchuk(2)
8:16.03
3 11 Stavanger II
  • Ingrid Floen(1)
  • Stine Floen(2)
8:27.03
4 8 Tønsberg I
  • Charlotte Andersen(1)
  • Emma Kveil(2)
8:39.08
5 9 Bergens II
  • Ingrid Søraas(1)
  • Sofie Austbø(2)
9:14.09
147
M8+ Mænd 8+ 2000m A Finale
2022-06-04 16:14
Plac. # Navn 2000m
1 4 Bergens/Fana
  • Erik Odfjell(1)
  • Ask Christensen Breivik(2)
  • Tallak Jakobsen Rypdal(3)
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(4)
  • Marius Vik(5)
  • Bengt Johan Fosse(6)
  • Svitlana Skrobalo(7)
  • John Even Loftesnes(8)
  • Eirik Fiskerstrand(cox)
6:41.000
148
U19 W4X Piger U19 4X 1000m Heatfinale 1
2022-06-04 15:42
Plac. # Navn 1000m
1 5 Os III
  • Hanna Slottsveen(1)
  • Matilde Hustad(2)
  • Oda Lunde(3)
  • Vilde Mari Stene Grønsberg(4)
4:44.05
149
U17 W/M 8+ Piger/drenge U17 8+ 1000m A Finale
2022-06-04 17:28
Plac. # Navn 1000m
1 3 Horten
  • Rino Haugen(1)
  • Hans Ulrik Nedreberg(2)
  • Sondre Fjellsgaar(3)
  • Henrik Høyhilder(4)
  • Felix Avers(5)
  • Mats Ustad Tollefsen(6)
  • Eirik Nordby Pettersen(7)
  • Martin Nordsteien(8)
  • Caja Sofie Søfting(cox)
3:33.07
202
Masters W4X Masters Kvinder Masters 4X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-05 10:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
203
LW1X Kvinder letvægt 1X 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 10:08
Ingen anmeldt, løbet udgår
204
LM1X Mænd letvægt 1X 2000m A Finale
2022-06-05 10:08
Plac. # Navn 2000m
1 5 Tønsberg I
  • Tobias Solvang(1)
7:58.03
205
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2022-06-05 10:16
Plac. # Navn 2000m
1 4 Christiania I
  • Amelia Tamburplass(1)
  • Tyra Eklo Hjemdal(2)
  • Mathilde Elizabeth Lucas(3)
  • Mia Rolland Engvik(4)
7:14.05
2 3 Fana I
  • Emma Ulstein(1)
  • Christiane Bryne Mohn(2)
  • Marte Lunde(3)
  • Tuva Jakobsen Rypdal(4)
7:44.05
3 5 Stavanger
  • Julia Grønnestad(1)
  • Ingrid Floen(2)
  • Carolina Goa(3)
  • Stine Floen(4)
7:57.02
4 1 Bærum/NSR
  • Elisabeth Nicolaysen(1)
  • Karen Byberg(2)
  • Silje Strøm(3)
  • Ayesha Kristine Eriksrud(4)
8:12.02
207
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2022-06-05 12:06
Plac. # Navn 2000m
1 2 Fana I
  • Eirik Skage(1)
  • Hans August Wergeland(2)
  • Martin Duesund(3)
  • Martin Øvreås(4)
6:31.02
2 1 Bærum I
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Marcus Stundal De Vos(3)
  • Emil Ljunggren(4)
6:41.07
3 4 Bergens I
  • Viljar Jørgensen(1)
  • Joachim Halvorsen(2)
  • Isak Sommer Svellingen(3)
  • Eivind Vevatne(4)
6:53.06
4 3 NSR
  • Henrik Galtung(1)
  • Ole Arnøy(2)
  • Felix Spydevold(3)
  • Sander Holmedal Bjerke(4)
7:11.000
208
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2022-06-05 10:24
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bergens/Fana
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(1)
  • Tallak Jakobsen Rypdal(2)
  • John Even Loftesnes(3)
  • Bengt Johan Fosse(4)
7:17.000
209
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 1
2022-06-05 10:40
Plac. # Navn 500m
1 6 Stavanger I
  • Gregory Slovinskyy(1)
1:58.02
2 5 Aalesunds I
  • Theodor Lorgen(1)
2:01.09
3 3 Bærum I
  • Steffen Stundal De Vos(1)
2:07.05
4 1 Christiania I
  • Hans Meng Wiggen(1)
2:17.07
5 2 Horten II
  • Einar Kulbliksæter(1)
2:32.09
6 4 Os I
  • Andreas Tysse(1)
2:39.000
209
U15 M1X Drenge U15 1X 500m Heatfinale 2
2022-06-05 10:40
Plac. # Navn 500m
1 12 Ormsund I
  • Markus Ryberg Brattlie(1)
2:10.03
2 10 Bergens I
  • Sivert Kvinnsland(1)
2:13.09
3 11 Moss I
  • Brage Frøisland(1)
2:14.09
4 8 Horten I
  • Mats Tangen Myhre(1)
2:19.01
5 9 Horten III
  • Bo Gabriel Lyngvær Erichsen(1)
3:11.02
210
W/M 8+/2-/4X/1X/4-/2X Kvinder/mænd 8+/2-/4X/1X/4-/2X 2000m A Finale
2022-06-05 10:53
Plac. # Navn 2000m
1 1 NSR I
  • Maximilian Zakariassen(1)
2:12.01
2 4 Ormsund II
  • Storm Skramstad(1)
2:27.09
212
U15 W2X Piger U15 2X 1000m Heatfinale 1
2022-06-05 11:01
Plac. # Navn 1000m
1 3 Stavanger I
  • Oline Borthen Solberg(1)
  • Imme Hoekstra(2)
4:09.40
2 2 Ormsund I
  • Astrid Halvorsen Grimstad(1)
  • Hedda Eklo Hjemdal(2)
4:10.03
3 4 Fana I
  • Pernille Askild Havre(1)
  • Ingrid Marie Hella-Hoff(2)
4:25.08
4 5 NSR III
  • Caroline Wohlfahrt(1)
  • Cecilie Hjortsjø(2)
4:27.08
5 1 Bærum/Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
  • Alisa Ostroukhova(2)
4:29.04
212
U15 W2X Piger U15 2X 1000m Heatfinale 2
2022-06-05 11:01
Plac. # Navn 1000m
1 7 Aalesunds I
  • Andrea Storøy(1)
  • Ane Haddal(2)
4:08.02
2 9 NSR I
  • Synne Marie Fjellheim(1)
  • Lousie Marie Normann Lindegaard(2)
4:35.000
3 6 NSR II
  • Louise Wilskow(1)
  • Annika Hjortsjø(2)
4:40.07
4 8 Horten I
  • Lisa Falch(1)
  • Caja Sofie Søfting(2)
5:10.03
213
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2022-06-05 11:14
Plac. # Navn 1500m
1 2 NSR I
  • Henrik Galtung(1)
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(2)
  • Felix Spydevold(3)
  • Sander Holmedal Bjerke(4)
5:00.02
2 4 Bergens I
  • Kristian Strand Jensen(1)
  • Håkon Mjelde(2)
  • Andreas Follnes(3)
  • Eirik Fiskerstrand(4)
5:08.05
3 1 Christiania I
  • Henrik Melhus Høeg(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
  • Cornelius Varden Økern(3)
  • William Alexander Bakken(4)
5:12.01
4 3 Horten I
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
  • Felix Avers(2)
  • Hans Ulrik Nedreberg(3)
  • Henrik Høyhilder(4)
5:22.08
214
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2022-06-05 11:22
Plac. # Navn 1500m
1 5 Christiania II
  • Rakel Elina Bryhni(1)
6:18.02
2 1 Stavanger I
  • Ingrid Floen(1)
6:36.03
3 2 Drammen I
  • Ingeborg Hermansen Fossum(1)
6:48.02
4 3 Stavanger II
  • Frida Vengnes(1)
7:00.06
5 4 Christiania I
  • Tora Drolshammer Mysterud(1)
7:05.09
215
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2022-06-05 11:38
Plac. # Navn 2000m
1 2 Stavanger I
  • Hedda Haldorsdottir(1)
12:13.04
2 1 Stavanger II
  • Ragnhild Myklatun(1)
12:52.01
217
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m A Finale
2022-06-05 11:58
Plac. # Navn 1000m
1 6 Ormsund I
  • Christian Grosse(1)
Start:14s 4:50.09
2 5 Ormsund II
  • Per Giltvedt(1)
Start:0s 5:01.02
218
Masters W1X Masters Kvinder Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-06-05 11:58
Ingen anmeldt, løbet udgår
219
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2022-06-05 10:32
Plac. # Navn 2000m
1 8 Bærum/Christiania/Ormsund
  • Valentin Wang-Norderud(1)
  • Jacob Balder Hagen(2)
  • Sander Stundal De Vos(3)
  • Truls Oskar Hansen(4)
6:18.000
2 1 Christiania
  • Jostein Eriksen Thon(1)
  • Alexander Georg Skaane(2)
  • Brage Nerdal(3)
  • Lorentz Rogge Pran(4)
6:22.000
3 6 Sandefjord/Tønsberg/Årungen I
  • Euan Carig Sweenie(1)
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(2)
  • August Holth-Siegel(3)
  • Theodor Juul Caspersen(4)
6:30.08
4 2 Bærum I
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Marcus Stundal De Vos(3)
  • Emil Ljunggren(4)
6:51.05
5 7 Bærum/Christiania
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
  • Eskil Steinmoen(2)
  • Johan Isak Bryhni(3)
  • Henrik Jarlsbo Solstad(4)
6:57.05
6 4 Bærum/Ormsund
  • Wilmar Graver(1)
  • Philip De Rodez Benavent(2)
  • Aksel Halvorsen Grimstad(3)
  • Michael Thor Aasgaard(4)
7:08.08
219
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 1. Indledende
2022-06-05 09:30
Plac. # Navn 2000m
1 1 Christiania
  • Jostein Eriksen Thon(1)
  • Alexander Georg Skaane(2)
  • Brage Nerdal(3)
  • Lorentz Rogge Pran(4)
6:43.02
2 2 Bærum I
  • Ferdinand Tenden(1)
  • Christian August Riis(2)
  • Marcus Stundal De Vos(3)
  • Emil Ljunggren(4)
6:53.000
3 4 Bærum/Ormsund
  • Wilmar Graver(1)
  • Philip De Rodez Benavent(2)
  • Aksel Halvorsen Grimstad(3)
  • Michael Thor Aasgaard(4)
7:00.02
4 5 Aalesunds
  • Peter Berset(1)
  • Mads Reite(2)
  • Christian Steffensen(3)
  • Martin Øverland(4)
7:03.01
219
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 2. Indledende
2022-06-05 09:30
Plac. # Navn 2000m
1 8 Bærum/Christiania/Ormsund
  • Valentin Wang-Norderud(1)
  • Jacob Balder Hagen(2)
  • Sander Stundal De Vos(3)
  • Truls Oskar Hansen(4)
6:58.05
2 7 Bærum/Christiania
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
  • Eskil Steinmoen(2)
  • Johan Isak Bryhni(3)
  • Henrik Jarlsbo Solstad(4)
7:00.06
3 6 Sandefjord/Tønsberg/Årungen I
  • Euan Carig Sweenie(1)
  • Emil Bülow-Berntsen Johansen(2)
  • August Holth-Siegel(3)
  • Theodor Juul Caspersen(4)
7:02.01
4 9 Bergens/NSR
  • Kasper Kvåle(1)
  • Johannes Fiskerstrand(2)
  • Sebastian Selvik Løe(3)
  • Mathis Grimstad(4)
7:06.05
220
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2022-06-05 12:14
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
  • Kaja Josefine Munthe(2)
7:35.01
2 13 Stavanger II
  • Teresa Shevchuk(1)
  • Julia Grønnestad(2)
8:08.01
3 12 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
  • Erle Nordhagen Madsen(2)
8:11.01
4 11 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
8:12.01
5 2 Tønsberg I
  • Emma Kveil(1)
  • Charlotte Andersen(2)
8:22.04
6 6 Stavanger III
  • Ingrid Floen(1)
  • Stine Floen(2)
8:37.09
220
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 1. Indledende
2022-06-05 09:10
Plac. # Navn 2000m
1 1 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
  • Kaja Josefine Munthe(2)
7:55.06
2 6 Stavanger III
  • Ingrid Floen(1)
  • Stine Floen(2)
8:23.07
3 2 Tønsberg I
  • Emma Kveil(1)
  • Charlotte Andersen(2)
8:38.04
4 4 NSR I
  • Silje Strøm(1)
  • Karen Byberg(2)
8:54.06
5 7 Bergens I
  • Ingrid Søraas(1)
  • Sofie Austbø(2)
9:06.02
220
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 2. Indledende
2022-06-05 09:10
Plac. # Navn 2000m
1 12 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
  • Erle Nordhagen Madsen(2)
8:09.07
2 13 Stavanger II
  • Teresa Shevchuk(1)
  • Julia Grønnestad(2)
8:18.08
3 11 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
8:20.02
4 10 Bærum II
  • Cornelia Riis(1)
  • Ayesha Kristine Eriksrud(2)
8:26.04
5 9 Os I
  • Matilde Hustad(1)
  • Tone H. Rogne(2)
9:44.07
222
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2022-06-05 12:22
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bergens I
  • Marius Vik(1)
7:44.01
2 5 Stavanger I
  • Martin Nikolai Tegle(1)
8:00.02
3 1 Stavanger II
  • Jonas Markus Engelsgaard(1)
8:22.000
224
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2022-06-05 12:38
Plac. # Navn 1500m
1 1 Drammen I
  • Nora Njaastad(1)
  • Ingeborg Hermansen Fossum(2)
6:02.08
2 11 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
6:11.01
3 9 Aalesunds I
  • Mia Sæther-Hoel(1)
  • Julia Hanken(2)
6:15.09
4 10 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
  • Tora Drolshammer Mysterud(2)
6:24.07
5 4 Bergens I
  • Linn Kristin Vevatne(1)
  • Matilde Myklatun(2)
6:29.02
224
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 1. Indledende
2022-06-05 08:40
Plac. # Navn 1500m
1 1 Drammen I
  • Nora Njaastad(1)
  • Ingeborg Hermansen Fossum(2)
6:14.07
2 4 Bergens I
  • Linn Kristin Vevatne(1)
  • Matilde Myklatun(2)
6:23.08
3 11 Årungen I
  • Eir Ildrid Storbekkrønning Solli(1)
  • Elena Victoria Ennals(2)
6:29.07
4 5 Stavanger I
  • Ada Raugstad Lunde(1)
  • Frida Vengnes(2)
6:55.07
224
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 2. Indledende
2022-06-05 08:40
Plac. # Navn 1500m
1 10 Christiania I
  • Rakel Elina Bryhni(1)
  • Tora Drolshammer Mysterud(2)
6:34.06
2 9 Aalesunds I
  • Mia Sæther-Hoel(1)
  • Julia Hanken(2)
6:44.02
3 6 Bergens II
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(1)
  • Sofie W. Alvheim(2)
6:53.02
225
U13 W/M 4X+/1X/2X/4X Piger/drenge U13 4X+/1X/2X/4X 500m A Finale
2022-06-05 12:46
Plac. # Navn 500m
1 1 Horten II
  • Eivind Nordby Pettersen(1)
2:10.07
2 3 Ormsund I
  • Wilhelm André Syversen Braathen(1)
  • Lars Bjørnsen Aase(2)
  • Caspian Aria Mehdinia(3)
  • Storm Skramstad(4)
2:14.06
3 4 Os I
  • Mathias Jansen(1)
2:17.05
4 2 Horten I
  • Emrik Silbodal(1)
2:39.06
226
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 1
2022-06-05 12:54
Plac. # Navn 500m
1 6 Ormsund II
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
1:59.06
2 5 Fana I
  • Pernille Askild Havre(1)
2:08.000
3 4 Bærum II
  • Alisa Ostroukhova(1)
2:10.02
4 3 Horten II
  • Caja Sofie Søfting(1)
2:16.06
226
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 2
2022-06-05 12:54
Plac. # Navn 500m
1 7 Stavanger I
  • Imme Hoekstra(1)
2:09.09
2 9 Aalesunds II
  • Ane Haddal(1)
2:12.01
3 8 Ormsund I
  • Astrid Halvorsen Grimstad(1)
2:20.07
4 10 NSR II
  • Caroline Wohlfahrt(1)
2:30.000
226
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 3
2022-06-05 12:54
Plac. # Navn 500m
1 11 Bærum I
  • Cornelia Riis(1)
2:10.09
2 14 Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
2:17.07
3 13 Stavanger II
  • Oline Borthen Solberg(1)
2:23.08
4 12 Horten I
  • Lisa Falch(1)
2:58.000
226
U15 W1X Piger U15 1X 500m Heatfinale 4
2022-06-05 12:54
Plac. # Navn 500m
1 16 Aalesunds I
  • Andrea Storøy(1)
2:17.02
2 18 NSR IV
  • Louise Marie Normann Lindegaard(1)
2:27.06
3 15 NSR III
  • Cecilie Hjortsjø(1)
2:34.05
4 17 Horten III
  • Veronica Voskresenskaite(1)
3:06.03
227
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2022-06-05 13:22
Plac. # Navn 2000m
1 18 Moss/Sarpsborg I
  • Marius Antonsen Thime(1)
  • Erik Hein(2)
6:47.03
2 4 Christiania II
  • Jacob Balder Hagen(1)
  • Valentin Wang-Norderud(2)
7:00.06
3 17 Bærum/Ormsund
  • Truls Oskar Hansen(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
7:07.09
4 5 Aalesunds I
  • Erlend Devold Refsum(1)
  • Oscar Bøe(2)
7:09.09
5 15 Ormsund I
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
  • Philip De Rodez Benavent(2)
7:27.06
6 16 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
  • Mats Ustad Tollefsen(2)
7:35.000
227
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 1. Indledende
2022-06-05 07:25
Plac. # Navn 2000m
1 5 Aalesunds I
  • Erlend Devold Refsum(1)
  • Oscar Bøe(2)
7:05.000
2 4 Christiania II
  • Jacob Balder Hagen(1)
  • Valentin Wang-Norderud(2)
7:05.08
3 7 Christiania III
  • Lorentz Rogge Pran(1)
  • Alexander Georg Skaane(2)
7:09.02
4 3 Bærum II
  • Haakon Alexander Bergene Seres(1)
  • Eskil Steinmoen(2)
7:19.02
5 1 Drammen I
  • Lars Dyve Knutsen(1)
  • Henrik Arntzen(2)
7:25.04
6 8 Bergens I
  • Kasper Kvåle(1)
  • Sebastian Selvik Løe(2)
8:07.02
227
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 2. Indledende
2022-06-05 07:25
Plac. # Navn 2000m
1 15 Ormsund I
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
  • Philip De Rodez Benavent(2)
7:28.02
2 16 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
  • Mats Ustad Tollefsen(2)
7:30.08
3 11 NSR
  • Ole Arnøy(1)
  • Sander Holmedal Bjerke(2)
7:35.04
4 10 Tønsberg I
  • Martin Havn(1)
  • Mats Heian Lofstad(2)
7:36.02
5 12 Aalesunds II
  • Philip Monsen(1)
  • Martin Øverland(2)
7:56.06
227
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m 3. Indledende
2022-06-05 07:25
Plac. # Navn 2000m
1 18 Moss/Sarpsborg I
  • Marius Antonsen Thime(1)
  • Erik Hein(2)
7:08.06
2 17 Bærum/Ormsund
  • Truls Oskar Hansen(1)
  • Sander Stundal De Vos(2)
7:16.09
3 21 Os/Stavanger I
  • Jonas Werkland Mandal(1)
  • Jørgen Helliesen Frøystein(2)
7:16.09
4 13 Christiania I
  • Henrik Jarlsbo Solstad(1)
  • Jostein Eriksen Thon(2)
7:39.000
5 20 Stavanger II
  • Oliver Dahl(1)
  • Mathias Kvelvane(2)
7:45.08
228
U19 W4- Piger U19 4- 2000m A Finale
2022-06-05 13:25
Plac. # Navn 2000m
1 2 Christiania I
  • Mathilde Elizabeth Lucas(1)
  • Mia Rolland Engvik(2)
  • Tyra Eklo Hjemdal(3)
  • Amelia Tamburplass(4)
7:24.08
2 4 Aalesunds I
  • Susanne Myklebust(1)
  • Elise Granmo(2)
  • Astrid Marie Steffensen(3)
  • Maria Wiik(4)
7:28.03
3 5 Bergens I
  • Malin Haram-Hundven(1)
  • Pernille Wie-Soltvedt(2)
  • Guro Andersen Buck(3)
  • Maren Glittenberg(4)
7:40.05
4 3 Fana/Os I
  • Oda Margrete Sæther(1)
  • Tuva Jakobsen Rypdal(2)
  • Giada Trentani-Keupers(3)
  • Andrea Bastiansen Kvittingen(4)
7:53.07
5 1 Stavanger
  • Teresa Shevchuk(1)
  • Julia Grønnestad(2)
  • Emily Boccadoro(3)
  • Carolina Goa(4)
8:17.03
232
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2022-06-05 15:11
Plac. # Navn 2000m
1 16 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
7:19.09
2 7 Aalesunds I
  • Erlend Devold Refsum(1)
7:37.02
3 20 Stavanger III
  • Jørgen Helliesen Frøystein(1)
7:49.02
4 12 Christiania II
  • Johan Isak Bryhni(1)
7:51.000
5 6 Christiania I
  • Brage Nerdal(1)
8:06.01
6 15 Tønsberg II
  • Mats Heian Lofstad(1)
8:11.05
232
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-06-05 08:20
Plac. # Navn 2000m
1 7 Aalesunds I
  • Erlend Devold Refsum(1)
7:59.05
2 6 Christiania I
  • Brage Nerdal(1)
8:01.01
3 2 Horten I
  • Mathias Strømnes Strange(1)
8:02.01
4 5 Drammen II
  • Henrik Arntzen(1)
8:05.000
5 4 Tønsberg I
  • Edvin Ingvaldsen(1)
8:06.02
6 1 NSR I
  • Ole Arnøy(1)
8:42.01
232
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-06-05 08:20
Plac. # Navn 2000m
1 12 Christiania II
  • Johan Isak Bryhni(1)
8:18.01
2 15 Tønsberg II
  • Mats Heian Lofstad(1)
8:22.01
3 11 Bærum II
  • Thov Espeseth(1)
8:26.04
4 9 Bergens I
  • Johannes Fiskerstrand(1)
8:45.07
5 10 Stavanger I
  • Petro Slovinskyy(1)
9:05.04
232
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 3. Indledende
2022-06-05 08:20
Plac. # Navn 2000m
1 16 Drammen I
  • Ulrik Pharo Lohne(1)
7:57.08
2 20 Stavanger III
  • Jørgen Helliesen Frøystein(1)
8:05.09
3 18 Ormsund II
  • Aksel Halvorsen Grimstad(1)
8:08.01
4 21 Aalesunds III
  • Peter Berset(1)
8:13.02
5 19 Stavanger II
  • Mathias Kvelvane(1)
8:37.01
233
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2022-06-05 13:33
Plac. # Navn 2000m
1 6 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
8:18.08
2 2 Bærum II
  • Kaja Josefine Munthe(1)
8:37.07
3 13 Stavanger II
  • Marie Grøsfjeld(1)
8:40.04
4 14 Stavanger III
  • Elsa Andreassen(1)
9:01.02
5 10 Bærum III
  • Ayesha Kristine Eriksrud(1)
9:25.06
6 5 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
9:29.04
233
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-06-05 07:45
Plac. # Navn 2000m
1 6 Bærum I
  • Fay Louise Lange(1)
8:31.05
2 2 Bærum II
  • Kaja Josefine Munthe(1)
8:45.09
3 5 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
9:07.02
4 4 Tønsberg I
  • Emma Kveil(1)
9:48.01
5 3 Tønsberg II
  • Synne Olstad(1)
8:51.08
6 8 Drammen I
  • Thea Njaastad(1)
8:51.01
233
U19 W1X Piger U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-06-05 07:45
Plac. # Navn 2000m
1 13 Stavanger II
  • Marie Grøsfjeld(1)
9:01.09
2 14 Stavanger III
  • Elsa Andreassen(1)
9:07.08
3 10 Bærum III
  • Ayesha Kristine Eriksrud(1)
9:11.03
4 9 Tønsberg III
  • Charlotte Andersen(1)
9:17.02
5 16 NSR I
  • Elisabeth Nicolaysen(1)
10:13.03
6 11 Os I
  • Andrea Bastiansen Kvittingen(1)
9:04.04
234
M2X Mænd 2X 2000m A Finale
2022-06-05 13:41
Plac. # Navn 2000m
1 18 Moss/Sarpsborg I
  • Erik Hein(1)
  • Marius Antonsen Thime(2)
7:17.02
2 2 Stavanger I
  • Jonas Markus Engelsgaard(1)
  • Martin Nikolai Tegle(2)
7:29.02
3 3 NSR I
  • Maximilian Zakariassen(1)
  • Oscar Wohlfahrt(2)
7:55.08
235
Masters M2X Mænd Masters 2X 1000m A Finale
2022-06-05 13:49
Plac. # Navn Handicap1000mTotal time
1 2 Moss I
  • Berg Per Ivar(1)
  • Henning Evensen(2)
Start:6s 6s3:58.040:06
2 1 Ormsund I
  • Christian Grosse(1)
  • Per Giltvedt(2)
Start:0s 0s4:09.020:00
236
M8+ Mænd 8+ 2000m A Finale
2022-06-05 13:57
Plac. # Navn 2000m
1 2 Bærum/Fana
  • Eirik Skage(1)
  • Hans August Wergeland(2)
  • Martin Duesund(3)
  • Martin Øvreås(4)
  • Ferdinand Tenden(5)
  • Christian August Riis(6)
  • Marcus Stundal De Vos(7)
  • Emil Ljunggren(8)
  • Steffen Stundal De Vos(cox)
6:23.000
2 1 Bergens/Fana
  • Ask Christensen Breivik(1)
  • Erik Odfjell(2)
  • Fredrik Corydon Ravn Kaland(3)
  • John Even Loftesnes(4)
  • Tallak Jakobsen Rypdal(5)
  • Marius Vik(6)
  • Svitlana Skrobalo(7)
  • Bengt Johan Fosse(8)
  • Eirik Fiskerstrand(cox)
6:39.06
238
U17 M8+ Drenge U17 8+ 1000m A Finale
2022-06-05 14:05
Plac. # Navn 1000m
1 1 Bergens I
  • Eivind Vevatne(1)
  • Viljar Jørgensen(2)
  • Joachim Halvorsen(3)
  • Isak Sommer Svellingen(4)
  • Kristian Strand Jensen(5)
  • Håkon Mjelde(6)
  • Bastian Halvorsen Borge(7)
  • Andreas Follnes(8)
  • Linn Kristin Vevatne(cox)
4:50.05
2 2 Horten I
  • Rino Haugen(1)
  • Hans Ulrik Nedreberg(2)
  • Sondre Fjellsgaar(3)
  • Henrik Høyhilder(4)
  • Felix Avers(5)
  • Martin Nordsteien(6)
  • Mats Ustad Tollefsen(7)
  • Eirik Nordby Pettersen(8)
  • Caja Sofie Søfting(cox)
5:30.09
241
U19 W8+ Piger U19 8+ 2000m A Finale
2022-06-05 15:45
Plac. # Navn 2000m
1 1 Fana/Os I
  • Christiane Bryne Mohn(1)
  • Emma Ulstein(2)
  • Giada Trentani-Keupers(3)
  • Marte Lunde(4)
  • Oda Margrete Sæther(5)
  • Tilda Nilson Duesund(6)
  • Tuva Jakobsen Rypdal(7)
  • Andrea Bastiansen Kvittingen(8)
  • Pernille Askild Havre(cox)
7:28.02
2 2 Stavanger I
  • Stine Floen(1)
  • Emily Boccadoro(2)
  • Teresa Shevchuk(3)
  • Carolina Goa(4)
  • Ingrid Floen(5)
  • Julia Grønnestad(6)
  • Elsa Andreassen(7)
  • Marie Grøsfjeld(8)
  • Imme Hoekstra(cox)
7:40.04
3 4 Bergens I
  • Malin Haram-Hundven(1)
  • Pernille Wie-Soltvedt(2)
  • Guro Andersen Buck(3)
  • Maren Glittenberg(4)
  • Sofie Austbø(5)
  • Sofie W. Alvheim(6)
  • Ingrid Søraas(7)
  • Matilde Myklatun(8)
  • Agda Isabell Døsen-Johannessen(cox)
7:49.09
243
U15 W2X Piger U15 2X 1000m 1. Afdeling
2022-06-05 14:29
Ene anmeldt, vinder uden kamp

244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 1
2022-06-05 14:37
Plac. # Navn 1000m
1 1 Moss I
  • Odin Frøisland(1)
5:54.05
2 2 Horten II
  • Mats Ustad Tollefsen(1)
5:56.02
3 4 Christiania I
  • William Alexander Bakken(1)
5:59.08
4 5 Stavanger I
  • Oliver Dahl(1)
6:06.01
5 3 Aalesunds I
  • Mads Reite(1)
6:12.000
6 18 NSR II
  • Anders Magnus Juuhl- Langseth(1)
6:15.02
244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 2
2022-06-05 14:37
Plac. # Navn 1000m
1 7 Ormsund I
  • Philip De Rodez Benavent(1)
6:09.05
2 11 Bærum I
  • Michael Thor Aasgaard(1)
6:10.08
3 6 Horten I
  • Eirik Nordby Pettersen(1)
6:13.01
4 8 Christiania
  • Benjamin Haug Hagen(1)
6:21.04
5 10 Drammen II
  • Sean Luca Kaper(1)
6:33.000
6 9 Horten III
  • Martin Nordsteien(1)
7:02.05
244
U17 M1X Drenge U17 1X 1000m Heatfinale 3
2022-06-05 14:37
Plac. # Navn 1000m
1 16 Drammen III
  • Lars Dyve Knutsen(1)
6:32.000
2 12 Bærum II
  • Wilmar Graver(1)
6:39.01
3 15 NSR I
  • Mathis Grimstad(1)
6:40.07
4 14 Drammen I
  • Tobias Bo Rasmussen(1)
7:17.07
5 17 Stavanger II
  • Theo Geitung Larsen(1)
7:20.02
245
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2022-06-05 15:18
Plac. # Navn 1500m
1 2 Christiania I
  • William Alexander Bakken(1)
  • Cornelius Varden Økern(2)
5:28.01
2 5 Bærum I
  • Wilmar Graver(1)
  • Michael Thor Aasgaard(2)
5:40.05
3 1 Aalesunds/NSR
  • Mads Reite(1)
  • Mathis Grimstad(2)
5:59.06
4 3 Drammen I
  • Sean Luca Kaper(1)
  • Tobias Bo Rasmussen(2)
6:04.06
5 7 Christiania II
  • Henrik Melhus Høeg(1)
  • Benjamin Haug Hagen(2)
6:15.07
246
U15 M2X Drenge U15 2X 1000m A Finale
2022-06-05 14:29
Plac. # Navn 1000m
1 5 Bergens I
  • Eirik Fiskerstrand(1)
  • Andreas Tol(2)
3:52.05
2 4 Horten I
  • Mats Tangen Myhre(1)
  • Eivind Nordby Pettersen(2)
4:04.05
3 2 Bærum/Christiania I
  • Hans Meng Wiggen(1)
  • Steffen Stundal De Vos(2)
4:06.05
4 1 Ormsund I
  • Sebastian Blix(1)
  • Markus Ryberg Brattlie(2)
4:09.03
5 3 Fana I
  • Filip Balgobin(1)
  • Oscar Brudvik Hartmann(2)
4:29.08
6 6 Os I
  • Andreas Tysse(1)
  • Jacob Torsvik Dahl(2)
4:31.01
248
U15 W/M 2X Piger/drenge U15 2X 1000m A Finale
2022-06-05 15:27
Plac. # Navn 1000m
1 5 Stavanger I
  • Erling Helliesen Frøystein(1)
  • Imme Hoekstra(2)
4:09.06
249
U17 W4X Piger U17 4X 1500m A Finale
2022-06-05 15:10
Plac. # Navn 1500m
1 6 Aalesunds
  • Susanne Myklebust(1)
  • Elise Granmo(2)
  • Astrid Marie Steffensen(3)
  • Maria Wiik(4)
  • Mia Sæther-Hoel(5)
  • Julia Hanken(6)
  • Ane Haddal(7)
  • Andrea Storøy(8)
  • Theodor Lorgen(cox)
5:36.05
2 2 Stavanger I
  • Frida Vengnes(1)
  • Ada Raugstad Lunde(2)
  • Oline Borthen Solberg(3)
  • Ingrid Floen(4)
5:55.02
3 1 Christiania
  • Hanna Yayoi Yasuda(1)
  • Rakel Elina Bryhni(2)
  • Tora Drolshammer Mysterud(3)
  • Sara Sommer Bjørnson(4)
6:03.02
4 3 Fana
  • Giada Trentani-Keupers(1)
  • Juliet Balgobin Herfindal(2)
  • Oda Margrete Sæther(3)
  • Tilda Nilson Duesund(4)
6:12.03
250
U15 W/M 4X Piger/drenge U15 4X 1000m A Finale
2022-06-05 15:27
Plac. # Navn 1000m
1 3 Bergens I
  • Andreas Tol(1)
  • Sivert Kvinnsland(2)
  • Eirik Fiskerstrand(3)
  • Linn Kristin Vevatne(4)
3:50.01
2 7 Ormsund I
  • Hedda Eklo Hjemdal(1)
  • Astrid Halvorsen Grimstad(2)
  • Markus Ryberg Brattlie(3)
  • Sebastian Blix(4)
3:59.08
3 1 Bærum/Christiania I
  • Ann Ayame Yasuda(1)
  • Hans Meng Wiggen(2)
  • Alisa Ostroukhova(3)
  • Steffen Stundal De Vos(4)
4:00.06
4 5 NSR I
  • Caroline Wohlfahrt(1)
  • Cecilie Hjortsjø(2)
  • Synne Marie Fjellheim(3)
  • Charlotte Hjortsjø(4)
4:16.04
5 2 Fana I
  • Filip Balgobin(1)
  • Ingrid Marie Hella-Hoff(2)
  • Oscar Brudvik Hartmann(3)
  • Pernille Askild Havre(4)
4:23.05
6 6 NSR
  • Kaja Weisæth-Andersen(1)
  • Aran Samuel Eriksson Eriksson-Jones(2)
  • Annika Hjortsjø(3)
  • Louise Wilskow(4)
5:24.04
251
W4X Kvinder 4X 2000m A Finale
2022-06-04 17:36
Plac. # Navn 2000m
1 4 Christiania I
  • Oline Brune Skorgevik(1)
  • Erle Nordhagen Madsen(2)
  • Mia Rolland Engvik(3)
  • WN Nen(4)
7:56.000
253
U17 W4X Piger U17 4X 1500m A Finale
2022-06-05 15:10
Plac. # Navn 1500m
1 5 Os III
  • Hanna Slottsveen(1)
  • Matilde Hustad(2)
  • Oda Lunde(3)
  • Vilde Mari Stene Grønsberg(4)
7:47.000
999
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 12:23
Ingen anmeldt, løbet udgår