Resultater Nivå Marathon 2020

Tider er efter beregning af handicap. Nederste løb 301 er reelle rotider for forbundsmesterskab, kvinder

101
W/M 2+inr Kvinder/mænd 2+inr 42195m A Finale
2020-09-12 08:42
Plac. # Navn 3250m6500m
1 22 Kalundborg Roklub
  • Aleksander Hansen(1)
  • Bjarke Christensen Bang(2)
  • Lars Modin(cox)
233:11.03:47:49.000
2 20 Humlebæk Roklub I
  • Jens Jørgen Tramm(1)
  • Jette Tramm(2)
  • Christian Stephensen(cox)
260:08.03:58:48.000
3 24 ARK
  • Brian Povlsen(1)
  • Thomas Hansen(2)
  • Stephan Sloth Lorenzen(cox)
252:22.04:08:50.000
4 26 Pippi Power
  • Eva Szabo(1)
  • Katrine Muss(2)
  • Bie Andersen(cox)
284:43.04:11:41.000
5 29 ARKs A-team
  • Katrine Gulddahl(1)
  • Tina Lykke(2)
  • Stine Søndergaard(cox)
280:17.04:16:44.000
6 21 Nivå Samuraien
  • Charlotte Prytz(1)
  • Einar Arnalds Jonasson(2)
  • Morten Brok(cox)
280:35.04:19:49.000
7 25 Tissø tøserne
  • Lis Bay(1)
  • Janni Nissen(2)
  • Sabrina Christiansen(cox)
303:36.04:24:26.000
8 27 Skovshoved II
  • Birgit Brandt(1)
  • Gert Nielsen(2)
  • Ole Erlich-Eriksen(cox)
314:29.04:43:02.000
9 28 Gefion Guld
  • Jytte Agergaard(1)
  • Katie Gove(2)
  • Sophie Engstrom(cox)
324:35.04:46:56.000
10 23 Skovshoved I
  • Rita Ravn Kristensen(1)
  • Henrik Egeberg(2)
  • Kjeld Høsterkjøb(cox)
335:58.05:02:22.000
201
W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 2x Coastal 42195m A Finale
2020-09-12 08:04
Plac. # Navn 3250m6500m
1 3 Helsingborg I
  • Peter Berg(1)
  • Christopher Berg(2)
209:44.03:24:55.000
2 1 Humlebæk Old Boys
  • Christian Probst(1)
  • Ryan Rosenberg(2)
231:59.03:37:08.000
3 5 Helsingborg II
  • Jonathan Wright(1)
  • Thomas Olsson(2)
238:48.03:45:11.000
4 4 Skovshoved III
  • Jesper Skavin(1)
  • Kate Skavin(2)
259:06.03:52:25.000
5 2 Præstø Roklub
  • Poul Bramsen(1)
  • Martin Poulsen(2)
270:23.04:21:28.000
202
W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 2x Coastal 21097m A Finale
2020-09-12 08:10
Plac. # Navn 3250m6500m
1 6 Humlebæk-Ringsted Del-den-i-to
  • Pia Rasmussen(1)
  • Stig Rasmussen(2)
144:42.02:10:31.000
203
W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 2x Coastal 21097m A Finale
2020-09-12 08:10
Plac. # Navn 3250m6500m
1 6 Humlebæk-Ringsted Del-den-i-to
  • Torben Møller Klausen(1)
  • Anne Mette Christiansen(2)
119:06.01:47.40
301
W2+inr Kvinder 2+inr 42195m A Finale
2024-07-02 05:18
Plac. # Navn 6500m
1 29 ARKs A-team
  • Katrine Gulddahl(1)
  • Tina Lykke(2)
  • Stine Søndergaard(cox)
4:40:17.000
2 26 Pippi Power
  • Eva Szabo(1)
  • Katrine Muss(2)
  • Bie Andersen(cox)
4:44:43.000
3 25 Tissø
  • Lis Bay(1)
  • Janni Nissen(2)
  • Sabrina Christiansen(cox)
5:03:36.000
4 28 Gefion Guld
  • Jytte Agergaard(1)
  • Katie Gove(2)
  • Sophie Engstrom(cox)
5:24:35.000