Resultater Odense Langdistance 2014

http://www.roning-fyn.dk/website/

0
Overnatning/Spisning - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
5
Løbsliste Lørdag - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
101
M8+ M8+ Herre Otter - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
103
M4- M4- Herre firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:02
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danmarks Rocenter I
Kasper Jørgensen (1), Jacob Søgaard Larsen (2), Jacob Barsøe (3), Morten Jørgensen (4)
107
U19 M8+ JM8+ Junior drenge otter - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
108
U19 M4X JM4X Jun drenge dobbelt firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:07
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub I
Oscar Svane Hansen (1), Laurits Mathiassen (2), Mikkel Aaslet (3), Kristian Alm (4)
111
U19 M2- JM2- Jun drenge toer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Jakob Lillelund (1), Jens Albert Graudal (2)
113
W8+ W8+Kvinde otter - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
114
W4X W4X Kvinde dobbeltfirer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:13
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Merete Busk (1), Ingrid Petersen (2), Anne Brehmer (3), Birgit Juel-Hansen (4)
115
W4- W4- Kvinde firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:14
Ingen anmeldt, løbet udgår
117
W2- W2- Kvinde toer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
120
U19 W4- JW4- Pige firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:19
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
U19 W2- JW2- Pige toer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:21
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Maria Dixen Nielsen (1), Ida Petersen (2)
124
W/M 2+inr 2+ inrigger - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:23
Ingen anmeldt, løbet udgår
201
M8+ M8+ Herre Otter - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aalborg Roklub I
Jonas Krage (1), Jens Hedegaard Malmberg (2), Anders Boutrup Petersen (3), Jonas Svane (4), Christian Hauge (5), Jakob Andersen Molbech (6), Dan Dodensig Kristensen (7), (8), Jeppe Jægerslund (9)
203
M4- M4- Herre firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:02
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danmarks Rocenter I
Kasper Jørgensen (1), Jacob Søgaard Larsen (2), Jacob Barsøe (3), Morten Jørgensen (4)
207
U19 M8+ JM8+ Junior drenge otter - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
208
U19 M4X JM4X Jun drenge dobbelt firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:07
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub I
Nikolaj Rostgaard Rasmussen (1), Mathias Daniel Ven (2), Esben Søvndahl (3), Nikolaj Leth Bernsen (4)
211
U19 M2- JM2- Jun drenge toer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Jakob Lillelund (1), Jens Albert Graudal (2)
213
W8+ W8+Kvinde otter - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
214
W4X W4X Kvinde dobbeltfirer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:13
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danmarks Rocenter I
Anne Dsane Andersen (1), Christina Juhl Johansen (2), Hedwig Lærke Berg Rasmussen (3), Rannva Lava Olsen (4)
215
W4- W4- Kvinde firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:14
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir I
Helene Olesen (1), Ann Sofie Søndergaard (2), Ida Dsane Andersen (3), Nikoline Vestergaard Dich (4)
217
W2- W2- Kvinde toer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
220
U19 W4- JW4- Pige firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:19
Ingen anmeldt, løbet udgår
222
U19 W2- JW2- Pige toer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:21
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Maria Dixen Nielsen (1), Ida Petersen (2)
224
W/M 2+inr 2+ inrigger - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:23
Ingen anmeldt, løbet udgår