Resultater Odense Langdistance 2014

http://www.roning-fyn.dk/website/

0
Overnatning/Spisning - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
5
Løbsliste Lørdag - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
101
M M8+ Herre Otter - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
103
M M4- Herre firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:02
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danmarks Rocenter I
Kasper Jørgensen (1), Jacob Søgaard Larsen (2), Jacob Barsøe (3), Morten Jørgensen (4)
107
U19 M JM8+ Junior drenge otter - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
108
U19 M JM4X Jun drenge dobbelt firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:07
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub I
Oscar Svane Hansen (1), Laurits Mathiassen (2), Mikkel Aaslet (3), Kristian Alm (4)
111
U19 M JM2- Jun drenge toer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Jakob Lillelund (1), Jens Albert Graudal (2)
113
W W8+Kvinde otter - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
114
W W4X Kvinde dobbeltfirer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:13
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Merete Busk (1), Ingrid Petersen (2), Anne Brehmer (3), Birgit Juel-Hansen (4)
115
W W4- Kvinde firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:14
Ingen anmeldt, løbet udgår
117
W W2- Kvinde toer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
120
U19 W JW4- Pige firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:19
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
U19 W JW2- Pige toer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:21
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Maria Dixen Nielsen (1), Ida Petersen (2)
124
W/M 2+ inrigger - 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:23
Ingen anmeldt, løbet udgår
201
M M8+ Herre Otter - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aalborg Roklub I
Jonas Krage (1), Jens Hedegaard Malmberg (2), Anders Boutrup Petersen (3), Jonas Svane (4), Christian Hauge (5), Jakob Andersen Molbech (6), Dan Dodensig Kristensen (7), (8), Jeppe Jægerslund (9)
203
M M4- Herre firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:02
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danmarks Rocenter I
Kasper Jørgensen (1), Jacob Søgaard Larsen (2), Jacob Barsøe (3), Morten Jørgensen (4)
207
U19 M JM8+ Junior drenge otter - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
208
U19 M JM4X Jun drenge dobbelt firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:07
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub I
Nikolaj Rostgaard Rasmussen (1), Mathias Daniel Ven (2), Esben Søvndahl (3), Nikolaj Leth Bernsen (4)
211
U19 M JM2- Jun drenge toer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Jakob Lillelund (1), Jens Albert Graudal (2)
213
W W8+Kvinde otter - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
214
W W4X Kvinde dobbeltfirer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:13
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danmarks Rocenter I
Anne Dsane Andersen (1), Christina Juhl Johansen (2), Hedwig Lærke Berg Rasmussen (3), Rannva Lava Olsen (4)
215
W W4- Kvinde firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:14
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir I
Helene Olesen (1), Ann Sofie Søndergaard (2), Ida Dsane Andersen (3), Nikoline Vestergaard Dich (4)
217
W W2- Kvinde toer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
220
U19 W JW4- Pige firer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:19
Ingen anmeldt, løbet udgår
222
U19 W JW2- Pige toer - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:21
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Maria Dixen Nielsen (1), Ida Petersen (2)
224
W/M 2+ inrigger - 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:23
Ingen anmeldt, løbet udgår