Resultater Odense Langdistance 2018

5
Løbsliste Lørdag - 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
103
M M4- Herre firer - 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
107
U19 M JM8+ Junior drenge otter - 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:06
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/KCHO I
Rasmus Mortensen (1), Gustav Bjerg Madsen (2), Marcus Villiam Lyngesen (3), Frederik Geertsen Lund (4), Søren Meldgaard Madsen (5), Filip Blaaberg-Greve (6), Oscar Burvil (7), Tobias Bork Kristensen (8), Andreas Møller Hunskjær (9)
109
U19 M JM4- Jun drenge firer - 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:08
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Nichlas Ulnits (1), Kaare Mortensen (2), Magnus Valbirk (3), Casper Lindballe Lehmann Pedersen (4)
111
U19 M JM2- Jun drenge toer - 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
113
W W8+Kvinde otter - 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:12
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Københavns Roklub I
Maja Brisson (1), Anastasia Michélsen (2), Mary Ann Christensen (3), Vibeke Skousen (4), Annette Kjærulf Andersen (5), Stine Andersen (6), Betina Holck (7), Pia Erikstrup (8), Martin Andersen (9)
114
W W4X Kvinde dobbeltfirer - 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:13
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odder Roklub/Roskilde Roklub/DRC I
Aja Runge Holmegaard (1), Juliane Elander Rasmussen (2), Mathilde Persson (3), Trine Toft Andersen (4)
115
W W4- Kvinde firer - 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:14
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC I
Anne Larsen (1), Marta Kempf (2), Frida Sanggaard (3), Trine Dahl Pedersen (4)
119
U19 W JW4X Pige dobbeltfirer - 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:18
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
Amalie Kiær (1), Sofie Halling Vikkelsøe (2), Ida Blomstrand (3), Cecilie Girke (4)
120
U19 W JW4- Pige firer - 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:19
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
Marie Ramm (1), Emma Braad Olesen (2), Matilde Hjorth (3), Mathilde Kiilgaard (4)
122
U19 W JW2- Pige toer - 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:21
Ingen anmeldt, løbet udgår
124
W/M 2+ inrigger - 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:23
Ingen anmeldt, løbet udgår
199
Løbsliste Søndag - 6000m 1. Afdeling
2018-04-29 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
207
U19 M JM8+ Junior drenge otter - 6000m 1. Afdeling
2018-04-29 10:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
211
U19 M JM2- Jun drenge toer - 6000m 1. Afdeling
2018-04-29 10:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
213
W W8+Kvinde otter - 6000m 1. Afdeling
2018-04-29 10:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
222
U19 W JW2- Pige toer - 6000m 1. Afdeling
2018-04-29 10:21
Ingen anmeldt, løbet udgår
224
W/M 2+ inrigger - 6000m 1. Afdeling
2018-04-29 10:23
Ingen anmeldt, løbet udgår
225
W/M W/M 4+inr - 6000m 1. Afdeling
2018-04-29 10:24
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aalborg Roklub I I
Nora Zeitoun (1), Eva Povlsgaard Nebeling (2), Bjørt Winningsted (3), Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (4), Christina Donstrup (5)