Resultater Odense Langdistance 2019

5
Løbsliste Lørdag - 6000m 1. Afdeling
2019-05-04 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
103
M4- M4- Herre firer - 6000m 1. Afdeling
2019-05-04 15:02
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/DRC I
Fred Vystavel (1), Frank Steffensen (2), Tobias Kempf (3), Tøger Berg Rasmussen (4)
107
U19 M8+ JM8+ Junior drenge otter - 6000m 1. Afdeling
2019-05-04 15:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
109
U19 M4- JM4- Jun drenge firer - 6000m 1. Afdeling
2019-05-04 15:08
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Københavns Roklub I
Charlie McDonald** (1), Villads Svane Hansen (2), Johannes Stensborg Jakobsen (3), Asbjørn Neumann (4)
113
W8+ W8+Kvinde otter - 6000m 1. Afdeling
2019-05-04 15:12
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Københavns Roklub I
Maja Brisson (1), Mary Ann Christensen (2), Anastasia Michélsen (3), Vibeke Skousen (4), Annette Kjærulf Andersen (5), Lena Basse (6), Betina Holck (7), Stine Andersen (8), Kirsten Martensen (9)
115
W4- W4- Kvinde firer - 6000m 1. Afdeling
2019-05-04 15:14
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC I
Anne Larsen (1), Trine Dahl Pedersen (2), Frida Sanggaard (3), Nina Hollensen (4)
119
U19 W4X JW4X Pige dobbeltfirer - 6000m 1. Afdeling
2019-05-04 15:18
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
Astrid Højgaard (1), Astrid Kirstine Kofoed (2), Ida Marie Reimer (3), Anna Adelholm (4)
120
U19 W4- JW4- Pige firer - 6000m 1. Afdeling
2019-05-04 15:19
Ingen anmeldt, løbet udgår
124
W/M 2+inr 2+ inrigger - 6000m 1. Afdeling
2019-05-04 15:23
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Flemming Hvid (1), Niels Bommer (2), M M (3)
125
W/M 4+inr W/M 4+inr - 6000m 1. Afdeling
2019-05-04 15:24
Ingen anmeldt, løbet udgår
199
Løbsliste Søndag - 6000m 1. Afdeling
2019-05-05 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
202
M4X M4X Herre dobbelt firer - 6000m 1. Afdeling
2019-05-05 10:01
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aalborg Roklub I
Søren Bagger Christensen (1), Elliot Guesdon Helenius Stenbak (2), Phillip Sperling (3), Jesper Quist Jensen (4)
203
M4- M4- Herre firer - 6000m 1. Afdeling
2019-05-05 10:02
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/DRC I
Fred Vystavel (1), Frank Steffensen (2), Tobias Kempf (3), Tøger Berg Rasmussen (4)
207
U19 M8+ JM8+ Junior drenge otter - 6000m 1. Afdeling
2019-05-05 10:06
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub/KCHO I
Nikolaj Dalbøl (1), Christian Søndergaard (2), Tobias Kramer (3), Simon Mikkelsen (4), Max Elleskov Røgild (5), Magnus Kleist (6), Søren Meldgaard Madsen (7), Mikkel Taulbjerg Slot (8), Andreas Møller Hunskjær (9)
209
U19 M4- JM4- Jun drenge firer - 6000m 1. Afdeling
2019-05-05 10:08
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Københavns Roklub I
Charlie McDonald** (1), Villads Svane Hansen (2), Johannes Stensborg Jakobsen (3), Asbjørn Neumann (4)
213
W8+ W8+Kvinde otter - 6000m 1. Afdeling
2019-05-05 10:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
219
U19 W4X JW4X Pige dobbeltfirer - 6000m 1. Afdeling
2019-05-05 10:18
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
Astrid Højgaard (1), Astrid Kirstine Kofoed (2), Ida Marie Reimer (3), Anna Adelholm (4)
220
U19 W4- JW4- Pige firer - 6000m 1. Afdeling
2019-05-05 10:19
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/KCB I
Christine Amalie Meinert Cardel (1), Marie Ramm (2), Mathilde Kiilgaard (3), Cecilie Brunnich Sørensen (4)
222
U19 W2- JW2- Pige toer - 6000m 1. Afdeling
2019-05-05 10:21
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/KCB I
Emma Braad Olesen (1), Matilde Hjorth (2)
224
W/M 2+inr 2+ inrigger - 6000m 1. Afdeling
2019-05-05 10:23
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Flemming Hvid (1), Niels Bommer (2), N N (3)
225
W/M 4+inr W/M 4+inr - 6000m 1. Afdeling
2019-05-05 10:24
Ingen anmeldt, løbet udgår