Resultater LDK4 Port of Copenhagen 2019

1
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2019-08-10 10:48
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 10 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Rene Hansen(2)
  • Ib Bruun(cox)
Startet
47:59


0.930
51:20
47:44
2 9 HR Humlebæk 10K MIX
  • Jette Tramm(1)
  • Jens Jørgen Tramm(2)
  • Christian Probst(cox)
Startet
52:58


0.931
51:32
47:59
3 11 Danehof Nyborg
  • Bente Irring(1)
  • Brian Sørensen(2)
  • Allan Seelk(cox)
Startet
50:00


0.942
51:11
48:13
4 5 Roklubben SAS1
  • Erik Nielsen(1)
  • Kristian Bøckhaus(2)
  • Lena Truelsen(cox)
Startet
38:21


0.883
57:12
50:30
5 7 ARK
  • Alexander Stevns(1)
  • Asbjørn Adsersen(2)
  • Christian Kjeldskov(cox)
Startet
41:59


0.992
50:55
50:30
6 2 KR Old Boys
  • Kenny Andersen(1)
  • Flemming Simonsen(2)
  • Ole Skyggebjerg(3)
  • Sten Carlsen(4)
  • Dan Kristensen(cox)
Startet
32:01


1.069
48:07
51:27
7 8 KR-2
  • Hasse Minuva(1)
  • Jim Kristensen(2)
  • Betina Holck(cox)
Startet
43:55


0.934
55:31
51:51
8 4 Rønne Rk - Bornholmerne
  • Geert Olsen(1)
  • Preben Thorsen(2)
  • Torben Vesth Hansen(cox)
Startet
35:58


0.947
54:50
51:56
9 1 Vejle
  • Ole Lønsmann(1)
  • Jesper Foldager(2)
  • Birgit Bech Jensen(cox)
Startet
29:59


0.954
54:31
52:01
10 3 DSR - ATs M&Ms
  • Anna Munck Laybourn(1)
  • Anne Lindegaard(2)
  • Marianne Stæhr Olsen(3)
  • Morten Oluf Nielsen(4)
  • Martin Grand Ast(cox)
Startet
34:07


1.073
50:14
53:54
11 6 KVIK
  • Jesper Kloster(1)
  • Jochen Förster(2)
  • Rasmus Wissing(cox)
Startet
40:09


0.980
55:50
54:43
2
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2019-08-10 11:02
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 15 Rk Viking - Solskinsroerne
  • Uffe Dyhr(1)
  • Pernille Sølund Ehlers(2)
  • Dorte Zangerberg(cox)
Startet
1:01:58


0.904
59:26
53:44
2 14 KVIK
  • Dorte Lassen(1)
  • Louise Emilie Rem(2)
  • Rikke Bojesen(cox)
Startet
59:53


0.917
1:01:53
56:45
3 16 DSR - Kanin2
  • Nicolai Møller Andersen(1)
  • Mette Kilde(2)
  • Rikke Bloch(3)
  • Morten Lorenzen(4)
  • Mark Henney(cox)
Startet
1:03:55


1.084
52:55
57:22
4 12 KVIK UNI1
  • Amalie Møller Nielsen(1)
  • Felicitas Schlederer(2)
  • Louise Westerdahl(3)
  • Anders Yding(4)
  • Mikkel Bæch Pedersen(cox)
Startet
56:05


1.081
54:07
58:30
5 13 DSR - Kanin1
  • Anne Pedersen(1)
  • Emil Blom-Hanssen(2)
  • Tais Bjerregaard(3)
  • Thor Steen Larsen(4)
  • Marie Louise Larsson(cox)
Startet
58:00


1.102
53:14
58:40
3
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 10000m Finale
2019-08-10 11:12
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 18 DSR - Bølgemaskinen
  • Samantha Don Robbins(1)
  • Tanja Nors Tardrup(2)
  • Cecilie Lützen Søltoft(cox)
Startet
1:12:01


1.000
54:44
54:44
2 20 KVIK
  • Torill Lindebjerg(1)
  • Tine Aabye(2)
  • Ulla Jakobsen(cox)
Startet
1:15:57


1.000
56:20
56:20
3 19 DSR - Tøser På Tur
  • Dorthe Jørgensen(1)
  • Emma Rue Moos(2)
  • Lee Koefoed Harborg(cox)
Startet
1:13:56


1.000
59:34
59:34
4 17 KVIK Blondies
  • Vivian Karlsen(1)
  • Bie Andersen(2)
  • Merete Martlev Jensen (cox)
Startet
1:09:59


1.000
1:01:09
1:01:09
4
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 25000m Finale
2019-08-10 13:40
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 26 Kalundborg
  • Aleksander Hansen(1)
  • Kåre Mattesen(2)
  • Bjarke Christensen Bang(cox)
Startet
3:39:58


1.000
2:22:46
2:22:46
2 21 ARK
  • Thomas Hansen(1)
  • Stephan Sloth Lorenzen(2)
  • Jesper Mikkelsen(cox)
Diskvalificeret


1.000
2:26:06
2:26:06
3 28 DSR - De Seje Regnedrenge
  • Frederik Fabricius Clausen(1)
  • Rune Glerup(2)
  • Johan Berg(cox)
Startet
3:43:55


1.000
2:31:43
2:31:43
4 27 KVIK
  • Simon Bjærre(1)
  • Christian Schack Pedersen(2)
  • Troels Ilsøe Mahneke(cox)
Startet
3:41:58


1.000
2:32:58
2:32:58
5 24 HR Humlebæk 25K DM
  • Claus Jensen(1)
  • Christian Probst(2)
  • Jens Jørgen Tramm(cox)
Startet
3:36:01


1.000
2:33:27
2:33:27
6 22 KVIK II
  • Jacob Krusell(1)
  • Jesper Hansen(2)
  • Jacob Sørensen(cox)
Startet
3:32:06


1.000
2:38:07
2:38:07
7 25 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Uffe Dyhr(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
3:38:06


1.000
2:45:10
2:45:10
8 23 DSR - Den Trojanske Søhingst
  • Kenneth Darre(1)
  • Peter Stenby(2)
  • Tore Jacobsen(cox)
Startet
3:33:56


1.000
2:51:48
2:51:48
5
W/M 4+inr/2+inr 2/4 åres inrigger - 25 Km åben mix, FM - 25000m 1. Afdeling
2019-08-10 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
6
W/M 4x+ coastal Åben 4x+ coastal - 6000m Finale
2019-08-10 14:30
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 31 DSR 2
  • Tanja Nors Tardrup(1)
  • Christoffer Hansen(2)
  • Stine Roum(3)
  • Mette Dyrlund Petersen(4)
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(cox)
Startet
4:29:58


1.075
26:30
28:30
2 34 KVIK
  • Tine Aabye(1)
  • Dorte Lassen(2)
  • Ulla Jakobsen(3)
  • Torill Lindebjerg(4)
  • Bie Andersen(cox)
Startet
4:36:52


1.007
29:15
29:27
3 32 DSR 1
  • Sara Lena Josefin Engberg(1)
  • Tor Kristian Høyer Rasmussen(2)
  • Irene Kjærskov Pedersen(3)
  • Jack Ekman(4)
  • Marianne Stæhr Olsen(cox)
Startet
4:32:59


1.079
27:27
29:37
4 33 DSR 3
  • Lea Benedicte Skov Hansen(1)
  • Simone Krog Christensen(2)
  • Samantha Don Robbins(3)
  • Cecilie Lützen Søltoft(4)
  • Julie Schou(cox)
Startet
4:34:59


1.048
28:36
29:58