Resultater Præstø Roregatta 2017

1
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2017-06-03 10:36
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 7 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Rene Hansen(2)
  • Lisbet Jensen(cox)
Startet
10:35:58


0.933
50:09
46:50
2 3 Letvægterne - Hellerup/DSR
  • Arne Månsson(1)
  • Morten Have(2)
  • Janek Lesniak(3)
  • Thomas Weise(4)
  • Lise Teisel(cox)
Startet
10:31:58


1.057
45:15
47:50
3 2 Havnens Helte - KR
  • Kenny Andersen(1)
  • Lars Hvedstrup Jensen(2)
  • Martin Andersen(3)
  • Andreas Bech Mikkelsen(4)
  • Carina Klein(cox)
Startet
10:30:58


1.101
44:01
48:28
4 6 Team Skal du ha` FYNSKE BANK - Nyborg/M.fart
  • Hardy Olesen(1)
  • Claus Rützau(2)
  • Allan Seelk(3)
  • Brian Sørensen(4)
  • Charlotte Buchwaldt(cox)
Startet
10:34:58


1.077
45:12
48:41
5 4 Humlebæks turneringshold
  • Jette Tramm(1)
  • Michael Krogh(2)
  • Susanne Dam Poulsen(cox)
Startet
10:32:59


0.911
55:56
51:01
6 5 Fire på stribe - DSR
  • Dorthe Jørgensen(1)
  • Kristian Adelbert Hansen(2)
  • Niels Elgaard Larsen(3)
  • Henrik Asmussen(4)
  • Martin Grand Ast(cox)
Startet
10:34:00


1.095
47:05
51:33
7 1 Humlebæk - Humlegalejen
  • Pia Rasmussen(1)
  • Susanne Midtgaard(2)
  • Anders Larsen-Ross(cox)
Startet
10:30:00


0.918
57:31
52:51
2
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2017-06-03 10:40
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 10 KR 1 - KR/Præstø
  • Simon Lund-Hansen(1)
  • Michael Sørensen(2)
  • Jan Søndervang(cox)
Startet
10:39:59


0.981
53:29
52:25
2 13 Nakskov Roklub. Roinfo.dk
  • Einer Hansen(1)
  • Leif Thygesen(2)
  • Pia Olsen(cox)
Startet
10:42:59


0.900
58:15
52:26
3 14 KVIK blondies
  • Vivian Karlsen(1)
  • Merete Martlev Jensen(2)
  • Gitte Østergaard(cox)
Startet
10:43:59


0.926
59:10
54:47
4 12 Vejle
  • Birgitte Busk Mikkelsen(1)
  • Jens Wael Møller(2)
  • Kamilla Sarrossy(cox)
Startet
10:42:00


0.928
1:03:11
58:42
5 11 Nakskov Roklub. URO
  • Sophia Lindegaard(1)
  • William Christensen(2)
  • Sebastian Christensen(cox)
Startet
10:40:59


0.943
1:04:33
1:00:41
3
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 10000m Finale
2017-06-03 10:52
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 21 Bølgemaskinen - DSR
  • Tanja Nors Tardrup(1)
  • Samantha Don Robbins(2)
  • Stine Rosbjerg(cox)
Startet
10:51:59


1.000
51:07
51:07
2 20 KVIK & dirty
  • Tine Aabye(1)
  • Torill Lindebjerg(2)
  • Ulla Jakobsen(cox)
Startet
10:51:00


1.000
53:22
53:22
3 19 Udenfornummer - DSR
  • Ditte-Marie Cozens(1)
  • Louise Ruby(2)
  • Ragna Karen Sigurðardóttir(cox)
Startet
10:49:56


1.000
54:53
54:53
4 18 KVIKamigas
  • Line Andersen(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Dorte Lassen(cox)
Startet
10:49:01


1.000
55:19
55:19
5 17 Hedebølgen - DSR
  • Astrid Clausen Nørgaard(1)
  • Cecilie Albrechtsen(2)
  • Ida Marie Boas(cox)
Startet
10:47:59


1.000
55:47
55:47
4
W/M 4+inr/2+inr Åben 2+inr/4+inr - 25000m Finale
2017-06-03 13:40
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 29 Roklubben Viking - Viking/Nyborg
  • Brian Sørensen(1)
  • Jørgen Zangenberg(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
13:40:00


0.955
2:09:59
2:04:08
2 28 Humlebæk - nu med farfar i båden
  • Christian Probst(1)
  • Per Olsen(2)
  • Jens Jørgen Tramm(cox)
Startet
13:38:00


0.941
2:12:08
2:04:20
3 26 J-team - KVIK
  • Jacob Sørensen(1)
  • Jens Kofoed(2)
  • Jacob Krusell(cox)
Startet
13:33:59


0.953
2:19:24
2:12:51
4 27 Bornholmerne - Rønne/ARA
  • Kurt Jensen(1)
  • Torben Vesth Hansen(2)
  • Steen Wegner(cox)
Startet
13:35:59


0.965
2:17:48
2:12:59
5 25 Champagnegaloppen - DSR
  • Flemming Jensen(1)
  • Dorthe Jørgensen(2)
  • Tanja Nors Tardrup(cox)
Startet
13:31:59


0.936
2:27:34
2:18:07
6 24 Vejle/Horsens
  • Christian Christensen(1)
  • Linda Kærgaard Nielsen(2)
  • Birgit Bech Jensen(cox)
Startet
13:30:00


0.938
2:35:24
2:25:55
5
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 25000m Finale
2017-06-03 13:50
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 34 Den gode, den onde og den grusomme pensionist - DSR
  • Nicolai Møller Andersen(1)
  • Rasmus Solbjerg Stie Christensen(2)
  • Kasper Jørgensen(cox)
Startet
13:49:59


1.000
2:05:53
2:05:53
2 33 DSR 150
  • Jesper Christensen(1)
  • Jan Pierrel Mikkelsen(2)
  • Henrik Mortensen(cox)
Startet
13:48:00


1.000
2:12:44
2:12:44
3 32 Den gale roer! - DSR
  • Jakob Skov(1)
  • Jesper Schmidt Hansen(2)
  • Kaspar Guldbæk(cox)
Startet
13:45:59


1.000
2:13:10
2:13:10