Resultater LDK3 Præstø Roregatta 2019

1
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2019-06-29 10:36
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 4 HR Humlebæk 10K MIX
  • Jens Jørgen Tramm(1)
  • Jette Tramm(2)
  • Christian Probst(cox)
Startet
10:35:59


0.931
54:52
51:05
2 5 Roklubben Viking
  • Jørgen Zangenberg(1)
  • Rene Hansen(2)
  • Ib Bruun(cox)
Startet
10:38:00


0.930
54:57
51:06
3 6 Danehof Nyborg
  • Allan Seelk(1)
  • Brian Sørensen(2)
  • Bente Irring(cox)
Startet
10:40:01


0.942
54:41
51:31
4 3 Københavns Roklub
  • Hasse Minuva(1)
  • Jim Kristensen(2)
  • Morten Kristensen(cox)
Startet
10:34:02


0.969
55:57
54:13
5 2 Den Unavngivne
  • Martin Grand Ast(1)
  • Morten Oluf Nielsen(2)
  • Tais Bjerregaard(3)
  • Mostafa Abdou(4)
  • Jan Pierrel Mikkelsen(cox)
Startet
10:32:01


1.115
51:26
57:21
6 1 Vejle
  • Thomas Andersen(1)
  • Ole Lønsmann(2)
  • Kamilla Sarrossy(3)
  • Jesper Foldager(4)
  • Birgit Bech Jensen(cox)
Startet
10:30:01


1.083
53:00
57:24
2
W/M 2+inr/4+inr Åben 2+inr/4+inr - 10000m Finale
2019-06-29 10:44
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 11 Solskinsroerne
  • Uffe Dyhr(1)
  • Pernille Sølund Ehlers(2)
  • Dorte Zangerberg(cox)
Startet
10:43:56


0.904
1:04:39
58:27
2 13 Roklubben Viking
  • Henrik Wettlaufer(1)
  • Reinhard Sværke(2)
  • Rolf Larsen(cox)
Startet
10:48:06


0.932
1:04:24
1:00:01
3 12 RR Mix 1
  • Poul Chr. Andersen(1)
  • Vibeke Christensen(2)
  • Ida Helene Hovøre(cox)
Startet
10:46:00


0.903
1:06:58
1:00:28
3
W2+inr Åben Kvinder 2+inr - 10000m Finale
2019-06-29 10:54
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 22 KVIK
  • Torill Lindebjerg(1)
  • Tine Aabye(2)
  • Dorte Lassen(cox)
Startet
10:53:53


1.000
1:01:37
1:01:37
4
W/M 4+inr/2+inr 2/4 åres inrigger, 25 km åben mix, FM - 25000m 1. Afdeling
2019-06-29 13:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
5
M2+inr Åben Mænd 2+inr - 25000m Finale
2019-06-29 13:42
Plac. # Navn 1.Mellemtid 2.Mellemtid H-faktor Tid H-Tid
1 36 Kalundborg
  • Kåre Mattesen(1)
  • Aleksander Hansen(2)
  • Bjarke Christensen Bang(cox)
Startet
13:42:09


1.000
2:12:38
2:12:38
2 37 De Seje Regnedrenge
  • Frederik Fabricius Clausen(1)
  • Rune Glerup(2)
  • Nicolai Møller Andersen(cox)
Startet
13:43:53


1.000
2:15:13
2:15:13
3 35 KVIK
  • Simon Bjærre(1)
  • Troels Ilsøe Mahneke(2)
  • Jesper Kloster(cox)
Startet
13:39:58


1.000
2:20:45
2:20:45
4 31 KVIK II
  • Philipp Krubasik(1)
  • Jesper Hansen(2)
  • Jacob Krusell(cox)
Startet
13:32:07


1.000
2:21:49
2:21:49
5 32 Den Trojanske Søhingst
  • Tore Jacobsen(1)
  • Kenneth Darre(2)
  • Peter Stenby(cox)
Startet
13:34:01


1.000
2:24:36
2:24:36
6 33 Roklubben Viking
  • Uffe Dyhr(1)
  • Jørgen Zangenberg(2)
  • Rene Hansen(cox)
Startet
13:35:55


1.000
2:24:59
2:24:59
7 34 HR Humlebæk 25K DM
  • Per Olsen(1)
  • Christian Probst(2)
  • Jens Jørgen Tramm(cox)
Startet
13:38:07


1.000
2:31:37
2:31:37