Resultater Ratzeburger Ruder-Regatta 2018

101
W2X SF 2x A/B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 12:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub/Odense Roklub/KCO I
Mette Køchs Nielsen (1), Mia Sofie Rützou (2)
103
W4+ SF 4+ B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
104
M4+ SM 4+ A/B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 12:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
105
W4- SF 4- A/B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 12:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
107
LW2X SF 2x A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 13:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/KCB I
Olivia Meinert Cardel (1), Marie Mørch (2)
108
LM2X SM 2x A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
109
LM4- SM 4- A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
117
U23 LW1X SF 1x B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 15:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/KCB I
Marie Louise Ladegaard Petersen (1)
119
U23 LM1X SM 1x B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 15:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir I
Cody Anderson (1)
120
LW2- SF2- A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
LM2- SM2- A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 15:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
W4X SF 4x A/B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 16:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
123
M4X SM 4x A/B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 16:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
124
M8+ SM 8+ A/B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 16:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
125
W8+ SF 8+ A/B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
126
LW4X SF 4x A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 16:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
Anne Katrine Kiilgaard (1), Line Katrine Olsen (2), Nanna Bo Christensen (3), Ida Langkjær (4)
127
LM4X SM 4x A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 17:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
Jens Graudal (1), Jonas Lund (2), Christian Thor Hagemann (3), Frederik Taulbjerg (4)
128
LM8+ SM 8+ A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-02 17:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
201
W2X SF 2x A/B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 12:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub/Odense Roklub/KCO I
Mette Køchs Nielsen (1), Mia Sofie Rützou (2)
203
W4+ SF4+ B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 12:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
204
M4+ SM 4+ A/B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
205
W4- SF 4- A/B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 12:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
207
LW2X SF 2x A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 13:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/KCB I
Olivia Meinert Cardel (1), Marie Mørch (2)
208
LM2X SM 2x A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
209
LM4- SM 4- A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
217
U23 LW1X SF 1x B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 15:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/KCB I
Marie Louise Ladegaard Petersen (1)
219
U23 LM1X SM 1x B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 15:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir I
Cody Anderson (1)
220
LM2- SF2- A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
221
LW2- SM2- A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 15:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
222
W4X SF 4x A/B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 16:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
223
M4X SM 4x A/B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 16:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
224
M8+ SM 8+ A/B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 16:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
225
W8+ SF 8+ A/B - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
226
LW4X SF 4x A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 16:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
Anne Katrine Kiilgaard (1), Line Katrine Olsen (2), Nanna Bo Christensen (3), Ida Langkjær (4)
227
LM4X SM 4x A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 17:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
Jens Graudal (1), Jonas Lund (2), Christian Thor Hagemann (3), Frederik Taulbjerg (4)
228
LM8+ SM 8+ A/B LG - 2000m 1. Afdeling
2018-06-03 17:10
Ingen anmeldt, løbet udgår