Resultater Race Weekend Aarhus 2021

101
U17 W/M 8+/2-/4X/1X/4-/2X Piger/drenge U17 8+/2-/4X/1X/4-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-06-05 10:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
03:57:23
2 2 Bagsværd/DRC I
  • Theis Wolfram(1)
04:07:00
3 4 Holstebro/KCHO IV
  • Simon Aslak Gilberg(1)
  • Mikkel Madsen(2)
04:29:39
4 1 Holstebro/KCHO V
  • Caroline Fredslund Sørensen(1)
04:56:55
101
U17 W/M 8+/2-/4X/1X/4-/2X Piger/drenge U17 8+/2-/4X/1X/4-/2X 1000m 2. Afdeling
2021-06-05 10:06
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO II
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
03:22:52
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Anna Bosnes(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
  • Mai Søgaard Hvilsom(3)
  • Sarah Aslak Gilberg(4)
03:28:78
3 3 Bagsværd/Lyngby/KCB
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • Alexander Walker(2)
03:42:66
102
U19 M4X/1X/4-/2X/8+/2- Drenge U19 4X/1X/4-/2X/8+/2- 2000m 2. Afdeling
2021-06-05 10:24
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
0:00.00
2 2 Næstv./Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
  • William Kjærgaard(2)
06:37:85
3 3 Odense/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
07:08:71
4 1 Jels/KCO I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
  • Mikkel Peter Noe(2)
07:30:61
102
U19 M2X/8+/2-/4X/1X/4- Drenge U19 2X/8+/2-/4X/1X/4- 2000m 3. Afdeling
2021-06-05 10:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
07:40:07
2 2 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
07:50:58
3 4 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
07:57:06
4 1 Kolding/KCHO I
  • Mads Kirstein(1)
08:08:55
102
U19 M4X/1X/4-/2X/8+/2- Drenge U19 4X/1X/4-/2X/8+/2- 2000m 4. Afdeling
2021-06-05 10:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
07:09:38
2 3 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
07:16:56
3 4 Randers I
  • Oliver Bach(1)
07:43:97
4 1 København I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
07:53:78
103
U19 W1X/4X/4-/2X/2-/8+ Piger U19 1X/4X/4-/2X/2-/8+ 2000m 1. Afdeling
2021-06-05 10:42
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • Anna Skovdam(2)
  • My Alberte Schaaf(3)
  • Laura Møller(4)
07:55:15
2 3 Roskilde/DRC I
  • Silje Trenter(1)
  • Isabella Bache(2)
07:58:86
3 1 Hadsund/Ægir I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
  • Liv Jensen(3)
  • Lea Lûbeck(4)
08:01:16
4 4 Silkeborg II
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
08:05:78
103
U19 W2-/8+/1X/4X/4-/2X Piger U19 2-/8+/1X/4X/4-/2X 2000m 2. Afdeling
2021-06-05 10:48
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
08:41:95
2 2 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
09:11:42
103
U19 W1X/4X/2X/4-/2-/8+ Piger U19 1X/4X/2X/4-/2-/8+ 2000m 3. Afdeling
2021-06-05 10:54
Plac. # Navn Tid
1 2 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
07:57:85
2 3 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
07:58:82
3 1 København I
  • Josefine Freltoft(1)
08:29:85
104
W/M 8+/2-/4X/1X/4-/2X Kvinder/mænd 8+/2-/4X/1X/4-/2X 2000m 1. Afdeling
2021-06-05 11:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Aarhus III
  • James Dodd(1)
07:20:51
2 1 København/DRC I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
07:37:73
104
W/M 4X/1X/4-/2X/8+/2- Kvinder/mænd 4X/1X/4-/2X/8+/2- 2000m 2. Afdeling
2021-06-05 11:06
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde/DRC I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
07:53:53
2 4 Hadsund I
  • Ida Blomstrand(1)
08:01:20
3 1 DSR I
  • Cecilie Girke(1)
08:03:83
4 5 KVIK I
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
08:04:34
5 3 Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
08:07:87
104
W/M 4X/1X/4-/2X/8+/2- Kvinder/mænd 4X/1X/4-/2X/8+/2- 2000m 3. Afdeling
2021-06-05 11:12
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
08:25:82
2 3 Roskilde II
  • Caroline Munch(1)
08:26:71
3 5 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
08:33:81
4 4 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
08:50:07
5 1 Holstebro I
  • Nikoba í Gong(1)
09:12:00
104
W/M 4X/1X/4-/2X/8+/2- Kvinder/mænd 4X/1X/4-/2X/8+/2- 2000m 4. Afdeling
2021-06-05 11:18
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR/DRC I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Cecilie Brünnich Sørensen(2)
07:31:25
2 2 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
  • Mathilde Arnth Sørensen(2)
08:14:48
3 1 Bagsværd/Holstebro/Roskilde I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Ingrid Bo Andersen(2)
  • Marie Ramm(3)
  • Karen Mortensen(4)
0644:41
104
W/M 4X/1X/4-/2X/8+/2- Kvinder/mænd 4X/1X/4-/2X/8+/2- 2000m 5. Afdeling
2021-06-05 11:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/Hadsund/Holstebro I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
  • Johan Poulsen(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Marcus Villiam Lyngesen(4)
05:56:94
2 2 Holstebro/København/DRC I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Sebastian Bache(4)
06:02:41
3 3 Bagsværd/Holstebro/DRC I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
  • Tobias Kramer Bosnes(3)
  • Elias Ellehammer(4)
06:17:78
104
W/M 4X/1X/4-/2X/8+/2- Kvinder/mænd 4X/1X/4-/2X/8+/2- 2000m 6. Afdeling
2021-06-05 11:30
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR/Roskilde
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
06:30:29
2 4 Holstebro/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
06:43:62
3 2 Roskilde/Saxkjøbing I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • David Wandrup(2)
06:49:63
4 1 Holstebro/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
07:06:55
5 5 Odense/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
  • Christian Mikkelsen(2)
07:22:04
111
U17 W/M 4-/2X/8+/2-/4X/1X Piger/drenge U17 4-/2X/8+/2-/4X/1X 1000m 1. Afdeling
2021-06-05 15:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Jels/KCO I
  • Mikkel Peter Noe(1)
04:04:38
2 2 Lyngby/KCB I
  • Alexander Walker(1)
04:07:07
3 4 Bagsværd/DRC I
  • Nikolaj Krogh Simonsen(1)
04:20:89
4 1 Holstebro/KCHO IV
  • Caroline Fredslund Sørensen(1)
05:03:27
111
U17 W/M 1X/4-/2X/8+/2-/4X Piger/drenge U17 1X/4-/2X/8+/2-/4X 1000m 2. Afdeling
2021-06-05 15:06
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO II
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
03:26:43
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Anna Bosnes(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
  • Mai Søgaard Hvilsom(3)
  • Sarah Aslak Gilberg(4)
03:39:16
3 3 Bagsværd/KCB I
  • Theis Wolfram(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
03:42:21
4 4 Holstebro/KCHO III
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
04:35:95
112
U19 M4X/1X/4-/2X/8+/2- Drenge U19 4X/1X/4-/2X/8+/2- 2000m 2. Afdeling
2021-06-05 15:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Næstv./Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
  • William Kjærgaard(2)
06:41:67
2 3 Holstebro/KCHO II
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
06:49:98
3 2 Odense/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
07:16:48
112
U19 M4-/2X/8+/2-/4X/1X Drenge U19 4-/2X/8+/2-/4X/1X 2000m 3. Afdeling
2021-06-05 15:30
Plac. # Navn Tid
1 1 København I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
07:30:37
2 2 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
07:50:21
3 3 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
07:50:71
4 4 Kolding I
  • Mads Kirstein(1)
07:52:03
112
U19 M4-/2X/8+/2-/4X/1X Drenge U19 4-/2X/8+/2-/4X/1X 2000m 4. Afdeling
2021-06-05 15:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
07:02:41
2 2 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
07:22:99
3 4 Randers I
  • Oliver Bach(1)
07:40:55
4 3 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
07:47:28
113
U19 W4-/8+/2-/1X/4X/2X Piger U19 4-/8+/2-/1X/4X/2X 2000m 1. Afdeling
2021-06-05 15:42
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
07:3240
2 4 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • Anna Skovdam(2)
  • My Alberte Schaaf(3)
  • Laura Møller(4)
07:25:52
3 2 Roskilde/DRC I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
08:07:26
4 3 Silkeborg II
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
08:08:10
113
U19 W1X/4X/4-/2X/2-/8+ Piger U19 1X/4X/4-/2X/2-/8+ 2000m 2. Afdeling
2021-06-05 15:48
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
08:56:83
2 2 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
09:13:68
113
U19 W2X/4-/2-/8+/1X/4X Piger U19 2X/4-/2-/8+/1X/4X 2000m 3. Afdeling
2021-06-05 15:54
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
07:54:77
2 2 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
08:08:55
3 1 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
08:11:88
4 4 København I
  • Josefine Freltoft(1)
08:16:63
114
W/M 4X/1X/4-/2X/8+/2- Kvinder/mænd 4X/1X/4-/2X/8+/2- 2000m 1. Afdeling
2021-06-05 16:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
07:05:50
2 2 Aarhus II
  • James Dodd(1)
07:08:64
3 3 København/DRC I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
07:24:33
114
W/M 4X/1X/4-/2X/8+/2- Kvinder/mænd 4X/1X/4-/2X/8+/2- 2000m 2. Afdeling
2021-06-05 16:06
Plac. # Navn Tid
1 1 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
  • Mathilde Arnth Sørensen(2)
08:02:58
2 2 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
08:16:73
3 4 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
08:18:64
4 3 Roskilde II
  • Caroline Munch(1)
08:21:45
5 5 Holstebro I
  • Nikoba í Gong(1)
09:00:11
114
W/M 4-/2X/8+/2-/4X/1X Kvinder/mænd 4-/2X/8+/2-/4X/1X 2000m 3. Afdeling
2021-06-05 16:12
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR/Roskilde
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
06:29:74
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
06:40:30
3 5 Bagsværd/Holstebro/Roskilde I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Ingrid Bo Andersen(2)
  • Marie Ramm(3)
  • Karen Mortensen(4)
06:43:17
4 3 Roskilde/Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
  • Martin Kofoed Jensen(2)
06:47:36
5 4 Holstebro/KCHO II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
07:06:56
114
W/M 4-/2X/8+/2-/4X/1X Kvinder/mænd 4-/2X/8+/2-/4X/1X 2000m 4. Afdeling
2021-06-05 16:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/Hadsund/Holstebro I
  • Rasmus Konnerup(1)
  • Johan Poulsen(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Marcus Villiam Lyngesen(4)
05:57:49
2 1 Holstebro/København/DRC I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Sebastian Bache(4)
05:58:98
3 3 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
06:09:38
114
W/M 4-/2X/8+/2-/4X/1X Kvinder/mænd 4-/2X/8+/2-/4X/1X 2000m 5. Afdeling
2021-06-05 16:24
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
  • Christian Mikkelsen(2)
07:07:88
2 1 Hadsund/Holstebro I
  • Laetitia Panero-Bommer(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
07:16:29
3 2 DSR/DRC I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Cecilie Brünnich Sørensen(2)
07:20:64
114
W/M 8+/2-/4X/1X/4-/2X Kvinder/mænd 8+/2-/4X/1X/4-/2X 2000m 6. Afdeling
2021-06-05 16:30
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde/DRC I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
07:43:45
2 5 Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
07:47:06
3 4 DSR I
  • Cecilie Girke(1)
07:54:71
4 1 KVIK I
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
07:58:48
5 2 Hadsund I
  • Ida Blomstrand(1)
07:59:81
201
U17 W/M 4X/1X/4-/2X/8+/2- Piger/drenge U17 4X/1X/4-/2X/8+/2- 1000m 1. Afdeling
2021-06-06 09:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/KCB I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
03:58:47
2 5 Holstebro/KCHO II
  • Laura Møller(1)
04:13:15
3 1 Holstebro/KCHO III
  • Caroline Fredslund Sørensen(1)
05:14:27
201
U17 W/M 4X/1X/4-/2X/8+/2- Piger/drenge U17 4X/1X/4-/2X/8+/2- 1000m 2. Afdeling
2021-06-06 09:06
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/Lyngby/KCB
  • Theis Wolfram(1)
  • Alexander Walker(2)
03:46:51
2 3 Roskilde II
  • Frida Werner Foldager(1)
  • Kathrine Jehrbo(2)
04:10:90
3 4 Holstebro/KCHO III
  • Anna Skovdam(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
04:17:09
4 1 Holstebro/KCHO II
  • Simon Aslak Gilberg(1)
  • Mikkel Madsen(2)
04:30:53
201
U17 W/M 4X/1X/4-/2X/8+/2- Piger/drenge U17 4X/1X/4-/2X/8+/2- 1000m 3. Afdeling
2021-06-06 09:12
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO I
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
03:19:68
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
03:28:11
202
U19 M2-/4X/1X/4-/2X/8+ Drenge U19 2-/4X/1X/4-/2X/8+ 2000m 1. Afdeling
2021-06-06 09:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Randers I
  • Oliver Bach(1)
07:31:21
2 3 København I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
07:36:47
3 4 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
07:41:23
4 5 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
07:42:20
5 1 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
07:47:88
202
U19 M4-/2X/8+/2-/4X/1X Drenge U19 4-/2X/8+/2-/4X/1X 2000m 4. Afdeling
2021-06-06 09:36
Plac. # Navn Tid
1 5 Næstv./Sorø I
  • Joshua Mingo(1)
  • William Kjærgaard(2)
06:45:50
2 2 Odense/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
07:17:31
3 4 Jels/KCO I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
  • Mikkel Peter Noe(2)
07:29:01
203
U19 W2X/4-/2-/8+/4X/1X Piger U19 2X/4-/2-/8+/4X/1X 2000m 1. Afdeling
2021-06-06 09:42
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde/Silkeborg
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
  • Marie Kleist(3)
  • Mathilde Lyngholm(4)
07:22:41
2 2 Holstebro/KCHO I
  • Mai Søgaard Hvilsom(1)
  • Sarah Aslak Gilberg(2)
  • Naja Noer Normann Andersen(3)
  • Anna Bosnes(4)
07:26:65
203
U19 W1X/4X/2X/4-/2-/8+ Piger U19 1X/4X/2X/4-/2-/8+ 2000m 2. Afdeling
2021-06-06 09:48
Plac. # Navn Tid
1 4 Kolding I
  • Mads Kirstein(1)
08:00:36
2 1 Holstebro/KCHO
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
08:34:68
3 3 Holstebro I
  • Nikoba í Gong(1)
08:48:06
4 2 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
09:06:68
203
U19 W2X/4-/8+/2-/4X/1X Piger U19 2X/4-/8+/2-/4X/1X 2000m 3. Afdeling
2021-06-06 09:54
Plac. # Navn Tid
1 4 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
08:04:44
2 2 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
08:05:18
3 3 København I
  • Josefine Freltoft(1)
08:18:93
4 1 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
08:22:67
204
W/M 8+/2-/4X/1X/4-/2X Kvinder/mænd 8+/2-/4X/1X/4-/2X 2000m 1. Afdeling
2021-06-06 10:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
07:13:79
2 4 Aarhus III
  • James Dodd(1)
07:14:28
3 2 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
07:15:41
4 5 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
07:22:54
5 1 København/DRC I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
07:45:23
204
W/M 8+/2-/4X/1X/4-/2X Kvinder/mænd 8+/2-/4X/1X/4-/2X 2000m 2. Afdeling
2021-06-06 10:06
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde/DRC I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
07:50:47
2 3 Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
07:56:11
3 1 DSR I
  • Cecilie Girke(1)
08:03:75
4 4 KVIK I
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
08:16:62
5 5 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
08:29:04
204
W/M 8+/2-/4X/1X/4-/2X Kvinder/mænd 8+/2-/4X/1X/4-/2X 2000m 3. Afdeling
2021-06-06 10:12
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/Hadsund/Holstebro I
  • Rasmus Konnerup(1)
  • Johan Poulsen(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Marcus Villiam Lyngesen(4)
06:00:40
2 1 Holstebro/København/DRC I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Sebastian Bache(4)
06:04:49
3 3 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
06:18:87
204
W/M 8+/2-/4X/1X/4-/2X Kvinder/mænd 8+/2-/4X/1X/4-/2X 2000m 4. Afdeling
2021-06-06 10:18
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd/Holstebro/Roskilde I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Ingrid Bo Andersen(2)
  • Marie Ramm(3)
  • Karen Mortensen(4)
06:46:96
2 3 Hadsund/Holstebro I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
07:19:88
3 1 DSR/DRC I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Cecilie Brünnich Sørensen(2)
07:31:90
4 2 Bagsværd/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
07:41:20
204
W/M 4X/1X/4-/2X/8+/2- Kvinder/mænd 4X/1X/4-/2X/8+/2- 2000m 5. Afdeling
2021-06-06 10:24
Plac. # Navn Tid
1 1 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
  • Mathilde Arnth Sørensen(2)
08:08:37
2 4 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
08:16:88
3 3 Roskilde II
  • Malli Segoli(1)
08:23:57
4 2 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
08.46:24
204
W/M 4X/1X/4-/2X/8+/2- Kvinder/mænd 4X/1X/4-/2X/8+/2- 2000m 6. Afdeling
2021-06-06 10:30
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR/Roskilde
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
06:37:77
2 3 Holstebro/KCHO II
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
06:48:70
3 4 Roskilde/Saxkjøbing I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • David Wandrup(2)
06:49:83
4 5 Odense/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
  • Christian Mikkelsen(2)
07:21:71
211
U17 W/M 8+/2-/4X/1X/4-/2X Piger/drenge U17 8+/2-/4X/1X/4-/2X 1000m 1. Afdeling
2021-06-06 14:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Jels/KCO I
  • Mikkel Peter Noe(1)
03:57:99
2 2 Lyngby/DRC I
  • Alexander Walker(1)
04:01:41
3 1 Holstebro/KCHO I
  • Laura Møller(1)
04:06:90
4 3 Bagsværd/KCB I
  • Theis Wolfram(1)
04:08:26
5 5 Holstebro/KCHO III
  • Daniel Mølgaard Pedersen(1)
04:10:22
211
U17 W/M 8+/2-/4X/1X/4-/2X Piger/drenge U17 8+/2-/4X/1X/4-/2X 1000m 2. Afdeling
2021-06-06 14:06
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/KCB
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
03:35:25
2 4 Holstebro/KCHO II
  • Anna Bosnes(1)
  • Mai Søgaard Hvilsom(2)
03:59:29
3 3 Roskilde II
  • Frida Werner Foldager(1)
  • Kathrine Jehrbo(2)
04:05:52
4 2 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
04:38:60
212
U19 M1X/4-/2X/8+/2-/4X Drenge U19 1X/4-/2X/8+/2-/4X 2000m 1. Afdeling
2021-06-06 14:18
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro/KCHO II
  • Jens Pedersen(1)
  • Simon Starklint(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Madsen(4)
06:42:44
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
06:57:31
3 1 Odense/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
  • Christian Mikkelsen(2)
07:11:58
4 2 Odense/KCO I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
07:14:40
212
U19 M8+/2-/4X/1X/4-/2X Drenge U19 8+/2-/4X/1X/4-/2X 2000m 3. Afdeling
2021-06-06 14:24
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
07:44:84
2 3 Randers
  • Oliver Bach(1)
07:53:61
3 1 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
07:58:66
4 2 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
08:00:93
5 4 København I
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
09:17:99
213
U19 W4-/2X/2-/8+/1X/4X Piger U19 4-/2X/2-/8+/1X/4X 2000m 1. Afdeling
2021-06-06 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund/Ægir I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Marie Martens Christensen(2)
  • Liv Jensen(3)
  • Lea Lûbeck(4)
08:1025
2 2 Roskilde/Silkeborg
  • Marie Kleist(1)
  • Mathilde Lyngholm(2)
  • Isabella Bache(3)
  • Silje Trenter(4)
07:25:69
3 3 Holstebro/KCHO III
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
  • My Alberte Schaaf(2)
  • Anna Skovdam(3)
  • Sarah Aslak Gilberg(4)
07.47:26
213
U19 W2X/4-/2-/8+/4X/1X Piger U19 2X/4-/2-/8+/4X/1X 2000m 2. Afdeling
2021-06-06 14:36
Plac. # Navn Tid
1 1 København I
  • Josefine Freltoft(1)
08:31:29
2 3 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
08:31:65
3 2 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
09:16:70
213
U19 W2-/8+/1X/4X/4-/2X Piger U19 2-/8+/1X/4X/4-/2X 2000m 3. Afdeling
2021-06-06 14:42
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus/KVIK
  • Rikke Køchs(1)
  • Clara Hornnæss(2)
07:30:97
2 3 Hadsund/Holstebro I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
07:36:65
3 2 DSR/DRC I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Cecilie Brünnich Sørensen(2)
07:40:19
4 4 Bagsværd/KCB I
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
07:57:62
214
W/M 4-/2X/8+/2-/4X/1X Kvinder/mænd 4-/2X/8+/2-/4X/1X 2000m 1. Afdeling
2021-06-06 14:48
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde/DRC I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
08:07:80
2 4 Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
08:12:38
3 2 DSR I
  • Cecilie Girke(1)
08:26:05
4 1 KVIK I
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
08:29:28
5 5 Roskilde II
  • Caroline Munch(1)
08:35:92
214
W/M 4X/1X/4-/2X/8+/2- Kvinder/mænd 4X/1X/4-/2X/8+/2- 2000m 2. Afdeling
2021-06-06 14:54
Plac. # Navn Tid
1 3 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
08:40:95
2 2 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
08:48:54
3 1 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
08:51:51
4 4 Holstebro I
  • Nikoba í Gong(1)
09:02:45
214
W/M 4-/2X/8+/2-/4X/1X Kvinder/mænd 4-/2X/8+/2-/4X/1X 2000m 4. Afdeling
2021-06-06 15:00
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR/Roskilde I
  • Magnus Erik Timm(1)
  • Oliver Tolstrup Christensen(2)
06:43:09
2 4 Næstv./Sorø I
  • William Kjærgaard(1)
  • Joshua Mingo(2)
06:57:13
3 1 Holstebro/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
06:58:35
4 2 Roskilde/Saxkjøbing I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • David Wandrup(2)
06:58:88
5 5 Bagsværd/Holstebro/Roskilde I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Ingrid Bo Andersen(2)
  • Marie Ramm(3)
  • Karen Mortensen(4)
07:00:89
214
W/M 4-/2X/8+/2-/4X/1X Kvinder/mænd 4-/2X/8+/2-/4X/1X 2000m 5. Afdeling
2021-06-06 15:06
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd/Hadsund/Holstebro I
  • Rasmus Konnerup(1)
  • Johan Poulsen(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Marcus Villiam Lyngesen(4)
06:23:35
2 2 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer Bosnes(2)
  • Elias Ellehammer(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
06:29:46
3 1 Holstebro/København/DRC I
  • Kaare Mortensen (1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Sebastian Bache(4)
06:32:01
214
W/M 4-/2X/8+/2-/4X/1X Kvinder/mænd 4-/2X/8+/2-/4X/1X 2000m 6. Afdeling
2021-06-06 15:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
07:23:75
2 4 Aarhus III
  • James Dodd(1)
07:24:88
3 2 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
07:28:63
4 1 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
07:31:98
5 5 København/DRC I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
07:33:82